Ugrás a kommentre

Ki mit vár a hetedik epizódtól?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kíváncsi vagyok, hogy az ep7-ben lesz-e Jedi Tanács, meg úgy eleve, a Jedi Templom. Ha már az ep6-ban benne van.

Nagyon remélem, hogy lesz! ezek után botorság lenne kihagyni bár ez majd függ a sztoritól is. Bízom JJ -ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háttérben látható kivilágított Templom az egyik kedvenc kis apróság nálam a filmből, miért is ne használnák tovább?

Én alapból úgy képzeltem el, hogy a Jedi Templomot lerombolták a Birodalom idején, így kicsit furcsa érzés volt viszontlátni. Persze szívmelengető volt bizonyos szempontból, de akkor is furcsa. :)

 

Mindenesetre jobban örülnék neki, ha az Új Rend más helyszínen működne, valami teljesen új helyen. Nem is Coruscant-on, hanem eldugottabb helyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig úgy képzeltem el, hogy Palpatine szándékosan hagyta úgy a Templomot a 66-ost követően, hogy egyfajta emlékeztető legyen a Jedik "árulására" és annak megtorlására. Egyébként valamennyire biztos sérült az épület, az Ep3-ban látott lángok és füstoszlopok alapján, de az előbbi mondatból kiindulva szerintem Palpatine nem rohant renováltatni. :)

 

Én szívesen venném az Ep7-ben való feltűnését. Érdekes lenni látni Luke-ot, Leiát és a következő, friss generáció tagjait ugyanazon helyszínen, ahol évtizedekkel korábban maga Yoda, Windu, Obi-Wan, vagy Anakin tanácskozott. Persze az is benne van a pakliban, hogy egyszerűen meghagyják emlékműnek a letűnt kor Jedijei előtt tisztelegve, és valahol másutt alapítanak "főhadiszállást".

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sokkal eredetibb ötlet lenne, ha egy új, viszonylag eldugott helyen hoznák létre az Új Jedi Rendet. Ez lehetne az újrakezdés jelképe, adna egy plusz rejtélyességet a sztorinak és könnyebben elkerülhető lenne a rókabőr-effektus is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU szerint volt már Jedi képző központ

 

Yavin 4-es, Ossuson, és a Coruscanton a Jedi Templomban is.

Egy ilyen dolgot lehetne a legkönnyebben hozzáigazítani.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értelmetlen lenne egy teljesen épségben meglévő Jedi Templom helyett egy ismeretlen helyre menni. Ráadásul ez dramaturgiailag se lenne túl jó. Én ilyet nem várok. Persze sok minden függ az éppen fennálló rendszertől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értelmetlen lenne egy teljesen épségben meglévő Jedi Templom helyett egy ismeretlen helyre menni. Ráadásul ez dramaturgiailag se lenne túl jó. Én ilyet nem várok. Persze sok minden függ az éppen fennálló rendszertől.

Egyrészt nem tudjuk valójában milyen állapotban is van az a Templom, leginkább belsőleg. Másrészt nem tudjuk milyen Új Rend alakul (ha lesz egyáltalán), milyen szerep hárul erre. Azt se tudjuk Coruscant sorsa mi lett a Birodalom ideje alatt. Én azt is el tudom képzelni, hogy a Templom egyfajta szentély vagy szimbólum lesz az Új Rend és rendszer számára. És/Vagy tiszteletből meghagyják a klasszikus Rend és jedik tiszteletére stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Luke teljesen más felfogással kezdett neki a Rend újra építésének, akkor akár egy politikai központtól távoli helyszín dramaturgiailag nem lenne rossz. Elképzelhető, hogy az Új Jedi-rend (ha lesz), jóval kevésbé fog beleavatkozni a mindennapi politikába, mint ahogyan azt a Régi Köztársaságban tették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy a Coruscanton székelnek, még nem kell belekeveredni a politikába. Attól, hogy az ep3-ban megsérült a torony, az ep7-re még úgy is újjáépíthető, ha habarcsot és téglát használnak. Az a film minimum egy emberöltővel fog a 66-os parancs kiadása után játszódni, és vagy harminc évvel az endori csata után, akár egy komplett új templomot is fel lehetne húzni a régi helyére ennyi idő alatt. Ne abból induljunk már ki, hogy mi volt az ep3-ban, vagy az ep6-ban, mindezek már rég történelemkönyvi dolgok, mire az ep7 eseményei beindulnak.

A Jedi Templom egy jól kiépített, tökéletesen működő bázis, ami nem csak a Jedik igényeinek felelt meg ezer éven át, hanem a klón háborúkban az is kiderült róla, hogy megfelelő katonai támaszpont. Egyenesen baromság lenne ezután elköltözni egy seholsincs bolygó holdjára, egy olyan templomba, ami még eldugott katonai bázisként is kétes eredménnyel szolgált, nem utolsó sorban, az EU szerint egykor a Sith-ek lakták. Miért nem költöznek akkor már mindjárt be Korriban egyik katakombájába? De bármilyen más helyszín is hülyén venné ki magát azután, hogy az ep6-ba visszatették a Templomot, gondolom, okkal.

Plusz, ahogy Ody írta, dramaturgiailag is többet ér az eredeti Templom. Ha kedveskedni akarnak az EU rajongóinak, említsék meg, hogy a Yavinon van egy akadémia, de a központ maradjon szépen Coruscanton. Ezzel legalább eggyel több lenne az összekötő kapocs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy a Coruscanton székelnek, még nem kell belekeveredni a politikába. Attól, hogy az ep3-ban megsérült a torony, az ep7-re még úgy is újjáépíthető, ha habarcsot és téglát használnak. Az a film minimum egy emberöltővel fog a 66-os parancs kiadása után játszódni, és vagy harminc évvel az endori csata után, akár egy komplett új templomot is fel lehetne húzni a régi helyére ennyi idő alatt. Ne abból induljunk már ki, hogy mi volt az ep3-ban, vagy az ep6-ban, mindezek már rég történelemkönyvi dolgok, mire az ep7 eseményei beindulnak.

Nem is vitatta senki, hogy felújítható, újjáépíthető. A kérdés csupán annyi, hogy milyen formában akarják megtenni és mennyire éri meg.

 

A Jedi Templom egy jól kiépített, tökéletesen működő bázis, ami nem csak a Jedik igényeinek felelt meg ezer éven át, hanem a klón háborúkban az is kiderült róla, hogy megfelelő katonai támaszpont.

Ennek pedig fő okai a Köztársaság felépítése, Coruscant abban betöltött szerepe és a Jedi Rend kapcsolata a rendszerrel. A rendszer teljesen új lesz és nem tudjuk mennyire lesz hasonlatos a régihez. Coruscant helyzetével és állapotával se vagyunk tisztában. A klasszikusban semmi szerepet nem kap, villantanak belőle egy kicsit az Ep.6 végén és ennyi. Az Új Rendről megint nem tudunk semmit, hogyan fog felépülni, milyen célokkal, milyen szerepvállalással. Magyarul ezeket a tényezőket egyelőre jótékony homály fedi.

Emellett a Templom a felszereltsége és kiépítettsége miatt is volt annyira tökéletes megoldás sok szempontból. Ha a belső dolgok (pl. biztonsági rendszer) elavultak, megsérültek, elpusztultak, az ilyen-olyan titkos járatok, alagutak, tárolók megsemmisültek, akkor már aligha használható bázisnak vagy bárminek. Ha a Templom helye, fekvése és belseje is úgy alakult, hogy már nem láthatja el a célját, akkor igazából már csak négy fal a semmi közepén. Nyilván minden visszaalakítható vagy modernizálható, de lehet akkor már máshol máshogy sokkal alkalmasabb helyet lehet felhúzni.

Szóval ne a történelemből induljunk már ki, mert a Köztársaság, a Rend, Coruscant és a Templom is teljesen más helyzetbe kerülhet az Ep.7 idejére. ;)

 

Egyenesen baromság lenne ezután elköltözni egy seholsincs bolygó holdjára, egy olyan templomba, ami még eldugott katonai bázisként is kétes eredménnyel szolgált, nem utolsó sorban, az EU szerint egykor a Sith-ek lakták. Miért nem költöznek akkor már mindjárt be Korriban egyik katakombájába? De bármilyen más helyszín is hülyén venné ki magát azután, hogy az ep6-ba visszatették a Templomot, gondolom, okkal.

Előbb látni kell az "új" SW világot és akkor megmondhatjuk mennyire lenne baromság X vagy Y helyre költöztetni a Rend központját. ;) Nem feltétlenül kell a Yavin IV, csak egy lehetőség. Az EU szerinti dolgoknak meg aligha van bármi jelentősége. Pont az EU-ban a sith-ek ellenére is simán itt volt az Új Rend központja. De amúgy is elmondták, hogy nem fogja feszélyezni őket mi van az EU-ban.

Az Ep.6-ba szerintem sokkal inkább a prequel-lel való összekapcsolás miatt tették be a Templomot, mintsem a későbbi folytatás okán. Naboo is ezért kapott helyet, gondolom nem ott fog kirobbanni az Ep.7-8-9 nagy konfliktusa is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek pedig fő okai a Köztársaság felépítése, Coruscant abban betöltött szerepe és a Jedi Rend kapcsolata a rendszerrel. A rendszer teljesen új lesz és nem tudjuk mennyire lesz hasonlatos a régihez. Coruscant helyzetével és állapotával se vagyunk tisztában. A klasszikusban semmi szerepet nem kap, villantanak belőle egy kicsit az Ep.6 végén és ennyi. Az Új Rendről megint nem tudunk semmit, hogyan fog felépülni, milyen célokkal, milyen szerepvállalással. Magyarul ezeket a tényezőket egyelőre jótékony homály fedi.

Emellett a Templom a felszereltsége és kiépítettsége miatt is volt annyira tökéletes megoldás sok szempontból. Ha a belső dolgok (pl. biztonsági rendszer) elavultak, megsérültek, elpusztultak, az ilyen-olyan titkos járatok, alagutak, tárolók megsemmisültek, akkor már aligha használható bázisnak vagy bárminek. Ha a Templom helye, fekvése és belseje is úgy alakult, hogy már nem láthatja el a célját, akkor igazából már csak négy fal a semmi közepén. Nyilván minden visszaalakítható vagy modernizálható, de lehet akkor már máshol máshogy sokkal alkalmasabb helyet lehet felhúzni.

Te tényleg nem vitatod, hogy felújítható... Szimplán elutasítodt, hogy felújítható. :roll:

 

Az meg elég biztos, hogy vannak dolgok, amiket a kontinuitás miatt meg kell és meg is fognak tartani, még ha szerepet nem is kapnak. Coruscant mindig is a Star Wars aktuális csillagközi kormányainak központja volt, a Köztársaságnak is, és a Birodalomnak is, még ha magában az ep4-5-6-ban nem is kapott szerepet. Az egész város erre van berendezkedve, tuti ezután is az marad a központi világ. Az is hótziher, hogy Luke nem egy elrejtőző, mindentől távol maradó Jedi Rendet fog megalkotni, nem is tudna ilyet létrehozni, hiszen már eleve nyakig a politika részese. A Lázadók Szövetségének egyik vezető figurája, az Uralkodó és Darth Vader legyőzője, nem beszélve arról az apróságról, hogy az utolsó Jedi és Vader fia. Túl nagy alak ahhoz, hogy ezután elvonuljon. Arról nem beszélve, hogy a Templom simán megkönnyítheti a munkáját a Rend feltámasztásában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te tényleg nem vitatod, hogy felújítható... Szimplán elutasítodt, hogy felújítható. :roll:

Miért is? :)

 

Leírtam, hogy simán felújítható. A lényeg az, hogy alakulhatnak úgy a dolgok, előzmények, következmények, hogy ne legyen haszna és értelme ezt megtenni. Akár 1-1-ben is újjáépíthető lenne a Templom kívülről-belülről, sőt lehet nem is kell, mert nagyjából megmaradt eredeti formájában. Az is lehet, hogy teljesen olyan rendszert akarnak, mint a klasszikus Köztársaság idején. Azonban attól, hogy lehetséges, még nem biztos, hogy így is lesz. Bizonyos esetekben pedig nagyon jól ülne a sztoriban, ha a Templom nem lenne az Új Rend katonai, szervezeti, "vallási" központja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tetszene a leginkább, ha új helyen lenne a templom, de a régebbi épület is feltűnne a történetben. Lehetne egyfajta múzeum, vagy a régi rend kutatásának az egyik központja.

Bejövős gondolat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is hótziher, hogy Luke nem egy elrejtőző, mindentől távol maradó Jedi Rendet fog megalkotni, nem is tudna ilyet létrehozni, hiszen már eleve nyakig a politika részese. A Lázadók Szövetségének egyik vezető figurája, az Uralkodó és Darth Vader legyőzője, nem beszélve arról az apróságról, hogy az utolsó Jedi és Vader fia. Túl nagy alak ahhoz, hogy ezután elvonuljon.

Pont ezért kellene elvonulnia. Ő már nem katonai/politikai vezető, hanem a Jedi-rend "feltámasztója". A régi Rend is akkor bukott el, amikor ezekben a szerepekben játszott. Luke biztosan megkapná a hősnek kijáró tiszteletet a törikönyvekben, de mivel a harc meg az Erő senkit sem tesz naggyá, vagyis egy Jedi se ájuljon el önnön nagyszerűségétől (akár kívülről, akár belülről jön), talán nem ártana elvonulnia a világ zajosabb részétől, ahol mindenki őt szeretné zargatni a csip-csup ügyeivel, és egy olyan helyre mennie, ahol számára sokkal fontosabb feladatokkal tud foglalkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy kicsit az EU-val hozakodunk elő, akkor ha jól tudom a Templom egy bizonyos Erő-nexus fölé épült, vagyis nagy az Erő-koncentráció a helyén. Ez szerintem egy tök jó dolog, ezért is maradhatnának ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te tényleg nem vitatod, hogy felújítható... Szimplán elutasítodt, hogy felújítható. :roll:

 

Az meg elég biztos, hogy vannak dolgok, amiket a kontinuitás miatt meg kell és meg is fognak tartani, még ha szerepet nem is kapnak. Coruscant mindig is a Star Wars aktuális csillagközi kormányainak központja volt, a Köztársaságnak is, és a Birodalomnak is, még ha magában az ep4-5-6-ban nem is kapott szerepet. Az egész város erre van berendezkedve, tuti ezután is az marad a központi világ. Az is hótziher, hogy Luke nem egy elrejtőző, mindentől távol maradó Jedi Rendet fog megalkotni, nem is tudna ilyet létrehozni, hiszen már eleve nyakig a politika részese. A Lázadók Szövetségének egyik vezető figurája, az Uralkodó és Darth Vader legyőzője, nem beszélve arról az apróságról, hogy az utolsó Jedi és Vader fia. Túl nagy alak ahhoz, hogy ezután elvonuljon. Arról nem beszélve, hogy a Templom simán megkönnyítheti a munkáját a Rend feltámasztásában.

Én nem jelentenék ki ilyesmiket ennyire magabiztosan. Szerintem ez szűklátókörűség. ;) Simán lehet egy teljesen másfajta berendezkedés 50 évvel az EpVI után, és simán lehetnek a Jedik máshol is, mint Coruscant (központilag). Ahogy Pb is írta, minden megoldás attól függően lesz logikus/illogikus, hogy hogy fog kinézni a galaxis akkortájt. Ha pl. a Birodalom az addig eltelt 50 évben visszafoglalta Coruscant-t, akkor mondanom sem kell, meglehetősen furán festenének ott a Jedik, nemdebár? Ez természetesen csak egy szélsőséges példa volt, ami rávilágít Pb igazára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván vannak olyan szélsőséges (általában történetírásnál nem fenn álló) aspektusok, amelyek lehetővé teszik, hogy meredek dolgok is lehetségesek lehetnek. Ennek megfelelően azzal is nyithat az ep7, hogy Luke Skywalker Sith mester, Han halott, Leia pedig a Galacis császárnője (vázolva nagyjából egy korábbi Lucasi elképzelést). De vannak dolgok, amik szerintem - ha csak nem ellentétesen gondolkodnak - szükségesek egyféle kohézió felállítására egy sorozatban. Abrams a Star Trekkel bizonyította, hogy eme elemekkel ragaszkodik, még úgy is, ha azok nem képezik a rajongók szíve ügyét. Pl.: Archer admirális vagy az NX-01 Enterprise szerepeltetése. De mondhatnám példának, hogy bár megtehette volna, de a Csillagflotta főparancsnokság vagy az akadémia is megmaradt San Franciscoban, holott simán áthelyezhette volna teszem azt a Marsra. És ez egy olyan sorozatban, ami nem csak direkt folytatás, mint amilyen az ep7 lesz, hanem egyben reboot is, vagyis megvan a szabad ténykedés lehetősége. De nem, Abrams még ilyen lehetőségek között is ragaszkodott bizonyos normákhoz, Lőjenek le, de szerintem ez az ep7 alatt sem fog változni, és nem is kellene. Az ep7 ugyanúgy az ep1-2-3 folytatása, mint az ep4-5-6-é, így bizonyos kapcsolódási pontokra, kohéziós elemekre szükség van. Szerény véleményem szerint a Jedi Templom egy ilyen elem (hasonlóan a Szenátushoz), már persze, ha a történet megkívánja a szerepeltetését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván vannak olyan szélsőséges (általában történetírásnál nem fenn álló) aspektusok, amelyek lehetővé teszik, hogy meredek dolgok is lehetségesek lehetnek. Ennek megfelelően azzal is nyithat az ep7, hogy Luke Skywalker Sith mester, Han halott, Leia pedig a Galacis császárnője (vázolva nagyjából egy korábbi Lucasi elképzelést). De vannak dolgok, amik szerintem - ha csak nem ellentétesen gondolkodnak - szükségesek egyféle kohézió felállítására egy sorozatban. Abrams a Star Trekkel bizonyította, hogy eme elemekkel ragaszkodik, még úgy is, ha azok nem képezik a rajongók szíve ügyét. Pl.: Archer admirális vagy az NX-01 Enterprise szerepeltetése. De mondhatnám példának, hogy bár megtehette volna, de a Csillagflotta főparancsnokság vagy az akadémia is megmaradt San Franciscoban, holott simán áthelyezhette volna teszem azt a Marsra. És ez egy olyan sorozatban, ami nem csak direkt folytatás, mint amilyen az ep7 lesz, hanem egyben reboot is, vagyis megvan a szabad ténykedés lehetősége. De nem, Abrams még ilyen lehetőségek között is ragaszkodott bizonyos normákhoz, Lőjenek le, de szerintem ez az ep7 alatt sem fog változni, és nem is kellene. Az ep7 ugyanúgy az ep1-2-3 folytatása, mint az ep4-5-6-é, így bizonyos kapcsolódási pontokra, kohéziós elemekre szükség van. Szerény véleményem szerint a Jedi Templom egy ilyen elem (hasonlóan a Szenátushoz), már persze, ha a történet megkívánja a szerepeltetését.

Ez így már sokkal jobban tetszik! :peace: Egy kreatív elméhez méltó válasz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Azt álmodtam, hogy beültünk egy filmre, hogy megnézzük előtte az EpVII trailerét, és borzalmas volt. :D Egy az egyben EpVI koppintás. Annyira felmérgelt bennünket, hogy magát a trailer után jövő filmet sem néztük meg.

 

Remélem nem teljesül be az álom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

YODA: Balsejtelmek… balsejtelmek… hmmmm… ezek a látomásaid…

DONÁT: Mind csupa kín, szenvedés, unalom…

YODA: Rólad szólnak ezek, vagy valaki másról?

DONÁT: Valami másról.

YODA: Számodra becses dologról?

DONÁT: Igen.

YODA: Óvatosnak kell lenned, miközben a jövőt fürkészed, Donát. A csalódástól való félelem a Fikázók felé sodor minket.

DONÁT: Ez a látomás nem válhat valóra, Yoda mester.

YODA: A csalódás az élet természetes része. Örömmel gondolj azokra, amik örömöt okoznak. Ne nézd a többit, ne foglalkozz a többivel. A ragaszkodás keserűséghez vezet, és az az önsanyargatás ikertestvére.

DONÁT: Mit kell, hát tennem, Yoda mester?

YODA: Igyekezz mindazt önként kerülni, amit fájna látnod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.