Ugrás a kommentre

Ki mit vár a hetedik epizódtól?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sajnos még mindig k*rvára nincs semmi lövése sem a Star Warsról, csak nyomja a divatfikát az ep1-2-3-ra. :roll: 1:40-ig bírtam, aztán kiverte a biztosítékot a hülyeségméter.

Én se szeretem de 1.40 után viszont mond jó dolgokat szerintem adj neki még egy esélyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor valamit félreértettél, mert nem fikázza a preguelt, se az originalt, hanem azt próbálja kihangsúlyozni, hogy ha megkapjuk azt a sw feelinget a 7-ik epizódtól, akkor lehet ugyanolyan sikeres, mint az előző 6 film, és ezt a végén kihangsúlyozza. Tessék végignézni a videót és utána lehet véleményt mondani. Ezen a fajta kritikán csak mosolyogni lehet, nem pedig szörnyülködni.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A videó 2. fele egész jó gondolatokat tartalmaz, de az 1.-ben akkora baromságok vannak megint, ami eléggé elhitelteleníti az egészet. Azért mondom, hogy megint, mert volt már egy PT-fikasorozata G-nek, ami méltatlanul kritikán alulira sikeredett, pláne hozzá képest.

 

Egyszerűen nem tudok komolyan venni egy olyan videót, ahol ha még csak hobbikritikusról is van szó, de sci-fi-nek definiálja az OT-t. Még a PT is elég nehezen lenne beilleszthető ebbe a kategóriába, de az OT-t aztán egyáltalán nem. Utána meg lenyom egy olyan dumát, hogy a ST legyen "értelmetlen", ne legyenek benne indokoltak, alátámasztottak és magyarázottak a dolgok, csak fossák be a hihetetlenebbnél hihetetlenebb és irreálisnál irreálisabb dolgokat... Elvégre ettől lesz vmi sci-fi, nem?

Ez a mocskos-tiszta ellentéten való lovaglás is érthetetlen számomra. Nem kell atomfizikusnak lenni ahhoz, hogy ennek a lényegét felfogja vki. Teljesen világos (in- és out-universe is működő) üzenete van ennek a kontrasztnak és mondjuk egy gyerektől nem várom el, hogy ezt átlássa, de egy felnőttől már igen. Pláne, ha filmekkel foglalkozik és félig-meddig ez a szakmája is. Vagy ha már nem érti meg, akkor legalább ne kössön bele és reklámozza az elfogultságát vagy butaságát.

Mondjuk annyiból tisztelem Gergőt, hogy legalább az agyatlan PT-fikázók ultimate érveit nem hozta elő a CGI vonallal, ill. szóba hozta az animációs sorozatokat.

 

A kommentek viszont nekem üdítőek voltak. Azt hittem, hogy majd 90%-ban hevesen bólogató és a PT-vel szemben az OT-t istenítő megjegyzések fognak záporozni. Ehhez képest többen felemelték a szavukat és kiálltak a PT mellett, ill. az OT hiányosságai mellett se mentek el szó nélkül. Ez mindenképp pozitív dolog, évekkel ezelőtt nehezen lett volna elképzelhető.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A videó 2. fele egész jó gondolatokat tartalmaz, de az 1.-ben akkora baromságok vannak megint, ami eléggé elhitelteleníti az egészet. Azért mondom, hogy megint, mert volt már egy PT-fikasorozata G-nek, ami méltatlanul kritikán alulira sikeredett, pláne hozzá képest.

 

Egyszerűen nem tudok komolyan venni egy olyan videót, ahol ha még csak hobbikritikusról is van szó, de sci-fi-nek definiálja az OT-t. Még a PT is elég nehezen lenne beilleszthető ebbe a kategóriába, de az OT-t aztán egyáltalán nem. Utána meg lenyom egy olyan dumát, hogy a ST legyen "értelmetlen", ne legyenek benne indokoltak, alátámasztottak és magyarázottak a dolgok, csak fossák be a hihetetlenebbnél hihetetlenebb és irreálisnál irreálisabb dolgokat... Elvégre ettől lesz vmi sci-fi, nem?

Ez a mocskos-tiszta ellentéten való lovaglás is érthetetlen számomra. Nem kell atomfizikusnak lenni ahhoz, hogy ennek a lényegét felfogja vki. Teljesen világos (in- és out-universe is működő) üzenete van ennek a kontrasztnak és mondjuk egy gyerektől nem várom el, hogy ezt átlássa, de egy felnőttől már igen. Pláne, ha filmekkel foglalkozik és félig-meddig ez a szakmája is. Vagy ha már nem érti meg, akkor legalább ne kössön bele és reklámozza az elfogultságát vagy butaságát.

Mondjuk annyiból tisztelem Gergőt, hogy legalább az agyatlan PT-fikázók ultimate érveit nem hozta elő a CGI vonallal, ill. szóba hozta az animációs sorozatokat.

 

A kommentek viszont nekem üdítőek voltak. Azt hittem, hogy majd 90%-ban hevesen bólogató és a PT-vel szemben az OT-t istenítő megjegyzések fognak záporozni. Ehhez képest többen felemelték a szavukat és kiálltak a PT mellett, ill. az OT hiányosságai mellett se mentek el szó nélkül. Ez mindenképp pozitív dolog, évekkel ezelőtt nehezen lett volna elképzelhető.

:clap: :clap: :clap:

Na, ezért nem foglalkozom Szirmaival, ha Star Warsról van szó, és ezért lenne jó, ha ő sem foglalkozna vele. Az szép, hogy sok jó dolgot mond, és tudom is, én is követem, és még a Star Warsszal kapcsolatban is vannak jó megnyilvánulásai, csak ahogy azokat tálalja, attól kapok sikítóidegfrászt. Abba az 1 perc 40 másodpercbe például nehéz lett volna megállni, hogy ne foglalja össze érvek és alapok nélkül, miért zseniális az ep4-5-6 és miért sz*r az ep1-2-3? Baromi nehéz lenne ezek nélkül megszólalni a témában?

Amúgy bár az lenne a legnagyobb probléma, hogy sci-finek titulálja a Star Warst. Ez alapjáraton nem is tévedés, hiszen a Star Wars űropera, és az űropera a sci-fi egyik alfaja. Bár már azon is lehet vitatkozni, mi a sci-fi, hiszen nincs jól körülhatárolt definíciója, az űroperának meg még annyi sincs. Szóval számomra nem ez hitelteleníti el a szavait, hanem az a szakmaiatlanság, amit más műveknél sosem mutat. Na jó, az Alkonyat-sorozatnál azért kimutatja, de mivel azt én sem szeretem, nem zavar. :D

 

Az már nekem is feltűnt korábban, hogy egyre többen veszik védőszárnyaik alá az ep1-2-3-at. Szerintem e mögött az állhat, hogy kezd felnőni az a nemzedék, akik már azon nőttek fel, azokkal lettek rajongók, sőt, talán éppen, hogy kronológiai sorrendben, egyben ismerhették meg a Sagát. Ha valaki anno 10 évesen látta az ep3 idején mind a hatot először, az ma már húsz éves, és az az egész Star Warson nőtt fel, nem csak részegységein.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szirmai számomra még mindig nem releváns!!! (Halkan jegyzem meg, nem hiszem, hogy valaha is az lesz!) :P

 

 

Sőt a totálisan nulla önjelölt kritikus. Borzasztóan nem érti sz SW-t ami nem baj csak akkor befogóra kéne állítani a száját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:clap: :clap: :clap:

Na, ezért nem foglalkozom Szirmaival, ha Star Warsról van szó, és ezért lenne jó, ha ő sem foglalkozna vele. Az szép, hogy sok jó dolgot mond, és tudom is, én is követem, és még a Star Warsszal kapcsolatban is vannak jó megnyilvánulásai, csak ahogy azokat tálalja, attól kapok sikítóidegfrászt. Abba az 1 perc 40 másodpercbe például nehéz lett volna megállni, hogy ne foglalja össze érvek és alapok nélkül, miért zseniális az ep4-5-6 és miért sz*r az ep1-2-3? Baromi nehéz lenne ezek nélkül megszólalni a témában?

Amúgy bár az lenne a legnagyobb probléma, hogy sci-finek titulálja a Star Warst. Ez alapjáraton nem is tévedés, hiszen a Star Wars űropera, és az űropera a sci-fi egyik alfaja. Bár már azon is lehet vitatkozni, mi a sci-fi, hiszen nincs jól körülhatárolt definíciója, az űroperának meg még annyi sincs. Szóval számomra nem ez hitelteleníti el a szavait, hanem az a szakmaiatlanság, amit más műveknél sosem mutat. Na jó, az Alkonyat-sorozatnál azért kimutatja, de mivel azt én sem szeretem, nem zavar. :D

 

Az már nekem is feltűnt korábban, hogy egyre többen veszik védőszárnyaik alá az ep1-2-3-at. Szerintem e mögött az állhat, hogy kezd felnőni az a nemzedék, akik már azon nőttek fel, azokkal lettek rajongók, sőt, talán éppen, hogy kronológiai sorrendben, egyben ismerhették meg a Sagát. Ha valaki anno 10 évesen látta az ep3 idején mind a hatot először, az ma már húsz éves, és az az egész Star Warson nőtt fel, nem csak részegységein.

 

Szerintem semmilyen jó dolgot nem mondd. Ha már nem látja egészben a Sagát onnantól kezdve a véleménye a minusz végtelennel egyenértékü. Aki csak megpróbálja külön értelmezni a két trilógiát az már az egészet nem érti. Akkor meg nem kéne csendben lennie? Jöjjön ide és tegyen fel kérdéseket. De előtte nézze meg a TCW 6 évadát. És ha akkor sem megy a megértés akkor nézzen Adam Sandler-filmeket.

A szomorú csak az ebben hogy vannak akik ez a csávót komolyan veszik és emiatt meg sem nézik az sw-t.

Az sw műfaja ahogy írtad űropera és nem sci-fi és teljesen mindegy minek mi az alfaja. Akkor definiálnám a sci-fit. A ma techcnikájából egyenesen következő tárgyak használata, és ebből következően A Földhöz kapcsolód történet a jövőben. Pl önjáró autók a Földön ,vagy az űrhajózás technológiájának fejlődése köbvetkeztében Marson lévő élet. A Lényeg a Föld annak technológiája és azt továbbgondolva egy esetleges jövőkép ábrázolása.

Ezzel ellentétben az űropera meseszerü, Földhöz nem fontos közének lenni, játszódhat egy messzi-messzi Galaxísban használhatnak olyant tárgyat ami nem feltétlenül következik egy mai földi tárgyból. Pl a fénykard.

Szóval ez a Szirmai gyakorlatilag Quaronnal egyenértékü és bárki más is aki eszetlenül fikázza a prequelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Szirmai elég sok hülyeséget összehordott ebben a videóban, bár a végén azért tényleg mond jó dolgokat. Azt nem értem miért kell úton útfélen egy PT fricskát bedobnia, de van egy olyan érzésem, hogy kötelességének érezte, valahogy nem érzem ezt annyira őszintének, szerintem annyira nem utálja ő a PT-t mint mutatja, de egyszer komolyan készíteni kéne neki és mindenki másnak egy tájékoztató névreszóló videót, amiből végre megértik, hogy a midichloriánok nem magyarázzák meg az erő mibenlétét.... :facepalm: Viszont az az igazság, hogy Szirmai mondhatott volna bármit ebben a videóban, az itt fórumozóknak egészen biztosan nem tudna új nézőpontot adni, másrészt pedig nem jelent semmit, hogy miként vélekedik.

 

A PT pozitívabb megítélését én is tapasztalom, most kezdtem el egyetemre járni, és számos nálam 6-7 évvel fiatalabb embert ismertem meg, akik imádják mind a hat filmet, ami nagyon jó érzéssel tölt el.

 

Amúgy azt tapasztaltam, hogy sok PT fikázó még csak nem is OT rajongó, hanem mezei moziba járó és csak okosabbnak akar tűnni ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom, szintén érzem, hogy a PT-vel kapcsolatos általános hozzáállás sok helyen mintha javulna. Nem egy cikkel, megnyilvánulással találkoztam, ami persze hozza a kötelezőt, hogy a "PT persze közelébe se érhet az OT-nak", de azért már egészen foglalkoznak azzal is, hogy szerintük mi volt bennük a jó, illetve az OT-s dolgokat is már az eddigi hat rész fényében vizsgálnak.

Amúgy egy friss interjúban Kathleen Kennedy is megerősíti, ami szerintem itt a fórumon megfordulóknak több, mint egyértelmű, miszerint "“The stories follow a linear narrative that connects to the previous six films." Nem három. Hat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Kennedy mondat engem nagyon de nagyon megnyugtatott. Bár én is erre számítottam, de azért így kimondva mégis sokkal jobb. :)

 

A kommentek viszont nekem üdítőek voltak. Azt hittem, hogy majd 90%-ban hevesen bólogató és a PT-vel szemben az OT-t istenítő megjegyzések fognak záporozni. Ehhez képest többen felemelték a szavukat és kiálltak a PT mellett, ill. az OT hiányosságai mellett se mentek el szó nélkül. Ez mindenképp pozitív dolog, évekkel ezelőtt nehezen lett volna elképzelhető.

Nem tudjátok ki az a Kacumoto Kacu? :D Esetleg innen valaki? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan azt írjátok, hogy nem érti a prequelt.

 

A Star Warst nem kell érteni, ezt magyarázza Szirmai a videóban. Az egy hullámvasút, aminek az összefüggései vagy adják magukat, vagy nem. A fő energiája a kreativitás, nem pedig a mindenbe belemagyarázós fizikai összefüggések. Az OT egy érzelmi hullámvasút, amire felültek az emberek 30 éve és tetszett nekik, hogy a bonyolult összefüggések és karaktermotívumok helyett olyan életszerű történéseket csomagoltak rettentően kreatív jelmezbe, ami a hiteltelenből teljesen hihető valóságot faragott. Erő, fénykard, óriás csiga, western hősök, hercegnő, varázsló, sötét lovag, gonosz főboszorkány. Nincs különösebb magyarázat, mert a kohéziós erőt nem a fizikai realitásban kell keresni, hanem olyan egyszerű fogalmakban, mint a jó és réssz párharca, a szerelem, a hősiesség, a bátorság, a vakmerőség. Nem kell megmagyarázni, hogyan működik az erő, miért világít a fénykard, mitől mennek az űrhajók, csak egyszerűen van és kész. Szirmai meglátása helyes.

Kicsit olyan ez, mintha a Hófehérke és a hét törpe című meséhez valaki írna egy alternatív változatot, amiben látjuk, amint a gonosz mostoha elmagyarázza, hogy milyen mérget fecskendezett az almába. A törpök elmagyarázzák, hogyan voltak képesek üvegkoporsót készíteni, miközben egy kunyhóban laknak, a herceg pedig tájékoztat minket, hogy a csókjelenetben 45 fokos szögben döntötte meg Hófehérke testét, hogy a garatból ki tudjon szabadulni az alma maradéka. Szükségtelen, mert a mese vagy működik magától, vagy nem működik sehogy. Ezt magyarázza Szirmai és nagyon igaza van. Engem sem érdekel, miért nem lyukad ki Superman köppenye, ha rálőnek és halálosan unnám, ha az egyik részben elkezdenék magyarázni, hogy a teste erőteret generál a bőrétől 1 cm távolságra lévő szöveten is. Nem szabad megölni a mese misztériumát.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan azt írjátok, hogy nem érti a prequelt.

 

A Star Warst nem kell érteni, ezt magyarázza Szirmai a videóban. Az egy hullámvasút, aminek az összefüggései vagy adják magukat, vagy nem. A fő energiája a kreativitás, nem pedig a mindenbe belemagyarázós fizikai összefüggések. Az OT egy érzelmi hullámvasút, amire felültek az emberek 30 éve és tetszett nekik, hogy a bonyolult összefüggések és karaktermotívumok helyett olyan életszerű történéseket csomagoltak rettentően kreatív jelmezbe, ami a hiteltelenből teljesen hihető valóságot faragott. Erő, fénykard, óriás csiga, western hősök, hercegnő, varázsló, sötét lovag, gonosz főboszorkány. Nincs különösebb magyarázat, mert a kohéziós erőt nem a fizikai realitásban kell keresni, hanem olyan egyszerű fogalmakban, mint a jó és réssz párharca, a szerelem, a hősiesség, a bátorság, a vakmerőség. Nem kell megmagyarázni, hogyan működik az erő, miért világít a fénykard, mitől mennek az űrhajók, csak egyszerűen van és kész. Szirmai meglátása helyes.

Kicsit olyan ez, mintha a Hófehérke és a hét törpe című meséhez valaki írna egy alternatív változatot, amiben látjuk, amint a gonosz mostoha elmagyarázza, hogy milyen mérget fecskendezett az almába. A törpök elmagyarázzák, hogyan voltak képesek üvegkoporsót készíteni, miközben egy kunyhóban laknak, a herceg pedig tájékoztat minket, hogy a csókjelenetben 45 fokos szögben döntötte meg Hófehérke testét, hogy a garatból ki tudjon szabadulni az alma maradéka. Szükségtelen, mert a mese vagy működik magától, vagy nem működik sehogy. Ezt magyarázza Szirmai és nagyon igaza van. Engem sem érdekel, miért nem lyukad ki Superman köppenye, ha rálőnek és halálosan unnám, ha az egyik részben elkezdenék magyarázni, hogy a teste erőteret generál a bőrétől 1 cm távolságra lévő szöveten is. Nem szabad megölni a mese misztériumát.

Ja, mert a prequel megölte a mese misztériumát? :roll: Szirmai ezt gondolja, személy szerint ezért gondolom, hogy nem érti a Star Warst.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, mert a prequel megölte a mese misztériumát? :roll: Szirmai ezt gondolja, személy szerint ezért gondolom, hogy nem érti a Star Warst.

 

Nem mondtam, hogy megölte, csak feleslegesen magyarázott bizonyos dolgokat. Nincs olyan, hogy érteni a Star Warst. :) Kretén dolog odamenni egy emberhez és megkérdezni tőle; maga értette a Star Wars-t? Vagy tetszik az embereknek, vagy nem. Vannak filmek, amik tetszenek az embereknek, megint más filmeket utálnak. Az a jó film, ami úgy működik, hogy nem kell magyarázni. Az OT a mesefilmek legszebb hagyományát követte, úgy működött, hogy nem kellett hozzá értelmező kéziszótár. Sosem gondolkodtam rajta, hogyan tudta Yoda kiemelni az X-szárnyút a mocsárból, csak elfogadtam, hogy nagyobb a hite, mint Lukenak. Nem volt szükség rá, hogy külön diagramon ábrázolják és elmagyarázzák, neki bizony X mennyiségű apjatöke van a vérében. A film szépen felvezette, hogy létezik az erő és ez önmagában magyarázatot adott a dolgokra. Ez a mágia finom fonala, ami megáll a saját lábán és nincs szüksége segítségre. Szirmai gondolatmenete itt hibátlan. Senkit nem érdekel, hogyan készítették a törpök az üvegkoporsót és senki nem kíváncsi rá, hogy miért nem rozsdásodott az Excalibur a tó vizében. A Star Warsban nincs mit érteni, az egy mesefilm. Nem értem a Pumuklit, hogyan tud egy manó eltűnni a semmibe. Valaki készítsen egy külön filmet és értesse meg velem a mikéntjét, hogy gondtalanul tudjam nézni a mesét.

 

Szirmai okos ember, sokan szeretik. Véleményformáló, akinek egyesek adnak a szavára, megint mások magasról tesznek rá.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arról van szó, hogy a SW belső logikáját vagy törvényszerűségeit ne értené (amúgy azt se érti, mert képes olyanokon fennakadni, hogy minek egy robotnak köpeny), hanem a szellemiségét, a mondanivalót és az eszközkészletet. Nagyon jó példa erre, hogy beleköt a PT "tisztaságába" és nyüszít, hogy nem olyan OT-ban látott "piszkos, mocskos" minden, pedig ennek szimbolikus jelentősége van. A Köztársaság és a Birodalom, ill. ezek korszakainak közti különbséget hivatott érzékeltetni és hangulatban is alátámasztani a kontrasztot.

 

Amúgy én kedvelem G-t (rajongója nem vagyok), de SW témában sokszor bizonyította már inkompetensségét. Ez a legutóbbi videó ehhez képest még nem is olyan rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondtam, hogy megölte, csak feleslegesen magyarázott bizonyos dolgokat. Nincs olyan, hogy érteni a Star Warst. :) Kretén dolog odamenni egy emberhez és megkérdezni tőle; maga értette a Star Wars-t? Vagy tetszik az embereknek, vagy nem. Vannak filmek, amik tetszenek az embereknek, megint más filmeket utálnak. Az a jó film, ami úgy működik, hogy nem kell magyarázni. Az OT a mesefilmek legszebb hagyományát követte, úgy működött, hogy nem kellett hozzá értelmező kéziszótár. Sosem gondolkodtam rajta, hogyan tudta Yoda kiemelni az X-szárnyút a mocsárból, csak elfogadtam, hogy nagyobb a hite, mint Lukenak. Nem volt szükség rá, hogy külön diagramon ábrázolják és elmagyarázzák, neki bizony X mennyiségű apjatöke van a vérében. A film szépen felvezette, hogy létezik az erő és ez önmagában magyarázatot adott a dolgokra. Ez a mágia finom fonala, ami megáll a saját lábán és nincs szüksége segítségre. Szirmai gondolatmenete itt hibátlan. Senkit nem érdekel, hogyan készítették a törpök az üvegkoporsót és senki nem kíváncsi rá, hogy miért nem rozsdásodott az Excalibur a tó vizében. A Star Warsban nincs mit érteni, az egy mesefilm. Nem értem a Pumuklit, hogyan tud egy manó eltűnni a semmibe. Valaki készítsen egy külön filmet és értesse meg velem a mikéntjét, hogy gondtalanul tudjam nézni a mesét.

 

Szirmai okos ember, sokan szeretik. Véleményformáló, akinek egyesek adnak a szavára, megint mások magasról tesznek rá.

Tíz éve még szeneslapáttal vágtad volna agyon a PT fikázókat ma már tapsolsz nekik. :) Szirmai olyasmi képződmény mint Quarron. A PT nekem elsőre leesett, felfogtam a lényegét és zsenialitását. Akinek meg magyarázni kell azt ne rójuk már fel a film hibájának. Beteszem ide a Szirmai videója alá beírt megjegyzést, ami egy tőlünk teljesen független vélemény.

 

"Én személy szerint egyre kevésbé találom az előzmény trilógiát szarabbnak az eredetinél, pedig az utóbbival találkoztam legelőször. Már számtalan kritikához, összehasonlító elemzéshez és nerd rage szerű hisztihez volt szerencsém az interneten, és minél többet látok annál kevésbé találom jogosnak azt a fajta hisztit és utálatot amivel az előzmény trilógiát divat illetni. Sőt, kifejezetten kezd elegem lenni ebből a kifejezetten sznobos fintorgásból. A szokásos "régen minden jobb volt" című picsogás ment mindig is. Ahogy észrevettem, az általános ellenérv az előzmény trilógia ellen, hogy nem ugyanaz mint az előzmény trilógia, valami mást nyújtott. Mindent úgy kellett volna hagyni ahogy. Nem lett koszos mint a régi, magyarázatot próbáltak nyújtani bizonyos dolgokra stb. Gergő a videó végén mondta, hogy nem kell elmerülni a nosztalgiában, új dolgok kellenek, így lesznek az új filmek új élmények. Az előzmény trilógia pontosan ezt tette. Megmutatta azt a korszakot, amiről az eredeti trilógiából csak hallásból tudhattunk. Megláthattuk hogy mi veszett el a Birodalom és a Sith ek felemelkedésével. Egy olyan korszakot láthattunk amiben uralkodott némi egyensúly, azonban a csillogás alatt egy velejéig romlott, omladozó rendszert véltünk felfedezni. És mindezt az egész galaxis központjából, ahol a csillogás és luxus evidens. Az eredeti trilógia már egy intergalaktikus polgárháború és félelemre alapozó véres fasiszta diktatúra által megtépázott galaxist láthattunk. Olyan embereket kísértünk figyelemmel akik számkivetettek voltak, és a peremvidéken kellett rejtőzniük. Nem csoda hogy minden olyan lepusztultnak tűnt. A midikloriános részhez csak annyit, hogy szerintem egyáltalán nem vett el semmit az Erő misztikusságából. Amikor ez ellen érvelnek, mindig abba a szándékos csúsztatásba ütközöm hogy egybemossák őket magával az erővel, holott a a Bajlós Árnyakban elég érthetően ki lett fejezve hogy csupán közvetítőként szolgálnak a Jedi és az Erő között. ("...szüntelenül beszélnek hozzánk, közlik velünk hogy mit akar az Erő...") Az Erő továbbra sem volt megmagyarázva, csupán arra kaptunk magyarázatot hogy egyik személy mért lehet érzékenyebb és fogékonyabb az Erőre mint a másik. Ennyi. Az pedig hogy lézerkard harcok látványosabbak lettek, és a Jedik szuperebbek lettek nem tudom miért lehet probléma. Máskülönben hogy a francba lehettek a Jedik a béke az igazság őrei Galaxis szerte a másfél méteres lángvágóikkal? Szerintem a legfaszább lézerkard párbajok az első és második részben voltak, kellően pörgősek és lazák voltak de ugyanakkor a maguk módján képesek voltak valamennyire a földön maradni. A Sithek bosszúja fináléjában lévő fénykard harcok már erős túlzások voltak a különféle szuperugrabugrálásokkal. A CGI használat lenézéséből is kezd elegem lenni. CGI segítségével egy sokkal változatosabb, és exotikusabb galaxist tekinthettünk meg. Úgy értem egy havas táj, erdő és egy sivatag már eléggé unalmas lett volna hatodszorra. Döntsük már el végre, hogy vagy tök ugyanazt akarjuk mégegyszer, vagy valami újat, mást. Persze az előzmény trilógia sem hibátlan, de azt a fajta magatartást amit a Star Wars rajongói közösség mutatott irántuk, már eléggé irritáló volt számomra. Szerintem mind az eddigi 6 Star Wars film remek alkotások, és újjongva három az újabb 3 at."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Zéé, tökéletesen összefoglaltad a véleményem. Köszönöm.

 

Viszont azt had jegyezzem meg, és ez nem csak nektek szól, hanem Szirmainak, is meg mindenki másnak is aki az SW témájában ír,beszél,táncol,énekel stb.

 

Mi az istenért nem lehet végre elengedni ezt az örökös PT vs OT vonalat? Könyörgöm ez a Star Wars. Mind a hat része. És a most következők is azok lesznek. Miért kell részegységekre bontani, és szembeállítani azokat egymással?! Ez egy műalkotás, mely egyben alkot egészet. Egyben kell értelmezni, és szeretni vagy nem szeretni, ezt nyilván mindenki maga dönti el. Ez olyan mintha a James Bond filmeket is felbontanánk (vannak akik sajnos ezt teszik) korszakokra, és azt mondanánk Brosnan korszak = szar Daniel Craig = király. Holott minden korszakban voltak jó dolgok. Én személy szerint nem igazán kedvelem az Ep1-et és az Ep3-at. DE az Ep2-t nagyon imádom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"holott a a Bajlós Árnyakban elég érthetően ki lett fejezve hogy csupán közvetítőként szolgálnak a Jedi és az Erő között"

 

Pont az a baj, hogy érthetően ki lett fejezve az, amit eleve nem kellett volna kifejezni, mert egy mesében a történet szolgáltatja a logikai alapot és nem a külön lexikális magyarázat. Senkit nem érdekel, hogy Conan vérében mekkora volt a tesztoszteron, amikor lecsapta Thulsa Doom fejét. Nem érdekes a méreg összetétele Hófehérke almájában, senki nem kívácsni rá, miért tud Smaug tüzet okádni és hogyan világít Gandalf pálcája a sötétben. A mese önmagát magyarázza, nincs szüksége külön lábjegyzetre, vagy ha igen, akkor az egy rossz mese. A PT egyes szegmensei rossz mese, mert az emberek a fejüket fogják a marhaságoktól. Nem érdekli őket a külön adók témája, amit a kereskedelmi utakra vetettek ki, nem érdekli őket a vérben lévő sejtecskék mibenléte, nem érdekli őket semmi ilyen mesétől elrugaszkodott magyarázkodás. De vannak a PT-nek igazán jól összerakott részei is, mesés részek, amik kalandosan viszik az ember képzeletét úgy is, hogy nincs az ember kezében kiskáté.

 

"Tíz éve még szeneslapáttal vágtad volna agyon a PT fikázókat ma már tapsolsz nekik."

 

Számodra csak fekete - fehér lehet a világ? Nem tapsolok nekik, csak leírom, hogy miben van igazuk és miben nincs. Szirmai okos ember, netes körökben ismert, egyesek szerint elismert. Ha mond valamit, azt érdemes meghallgatni. Lehet, hogy baromságot mond, de saját jogán akkor is érdemes rá figyelni. Egyébként (és ezt már korábban is leírtam), bárki készíthet videót, amiben elmondja, hogy saját szemszögéből nézve miért értékes vagy értéktelen a PT. A Youtube adott, kamerája majd mindenkinek van, csak akkor szembe kell nézni azokkal, akik e fórumon túl másként gondolkodnak a dolgokról. Széles ez a világ, érdemes kikacsintani, mert sok okos ember van széltében - hosszában a neten. Én igyekszem minden fórumot olvasni, főleg angol fórumokat, ahol kevésbé homogén a közeg. Azt szeretem, ha sok ellentétes vélemény van jelen, mert abból lehet a legtöbb hasznos információt leszűrni. Érdekel, ki mit gondol a PT - OT - ST viszonyáról, az meg nem elégít ki, ha valaki kőbe akarja vésni, hogy a Star Wars nagyszerű, aki mást gondol, kapja be.

 

Egyetértek Zéé, tökéletesen összefoglaltad a véleményem. Köszönöm.

 

Nagyon szívesen!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé: vannak, akik leragadtak ott, hogy a Star Wars csimm-bumm, csihi-puhi, fénykard, stukker, macsó szöveg, halálcsillag felrobbanás meg Erő. Ja, meg filozofikus kiszólás, hogy "legyen nagy" azaz in-universe grandiózus. Aztán kifújt. Szirmai is ilyen, azt hiszi, hogy ez a franchise ennyi, ennyire képes, ez adja a sármját és nincs ennél mélyebb szintje. Pedig a Star Wars legalább annyira rétegzett alkotás, mint SimonZ munkái. Amit Szirmai és a hozzáhasonlók látnak, az csupán a legfelső réteg. A prequel pont az alsóbb értelmezési rétegeit bővítette ki a franchise-nek mindamellett, hogy szerintem mindhárom király alkotás az egyszeri néző szintjén is. Nálam ezt jelenti az, hogy "érteni a Star Warst". Hogy valakit átlátja a szereplők szimbolikáját (Jar-Jar és a köztársaság), a látványvilág jelentőségét (tiszta és csicsás, mert nem militarizált és funkcionális alapon készített) megérti a való életre vonatkozó tanulságait (a demokrácia és a korrupció összekapcsolódása, a hatalmi ágak nem szétválasztásának a veszélye), és így tovább. Ezek mind ott vannak, csak meg kell látni, és akkor lehet értékelni. Persze ha valakinek csak arról szól a saga, hogy Solo lő először vagy Greedo, vagy Christensen feje van ott vagy Shawé, az sosem fogja ilyen szemszögből nézni a filmeket. És akkor neki lesz Prequel meg OT, holott nincs prequel meg OT, csak nagybetűs SW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé: vannak, akik leragadtak ott, hogy a Star Wars csimm-bumm, csihi-puhi, fénykard, stukker, macsó szöveg, halálcsillag felrobbanás meg Erő. Ja, meg filozofikus kiszólás, hogy "legyen nagy" azaz in-universe grandiózus. Aztán kifújt. Szirmai is ilyen, azt hiszi, hogy ez a franchise ennyi, ennyire képes, ez adja a sármját és nincs ennél mélyebb szintje. Pedig a Star Wars legalább annyira rétegzett alkotás, mint SimonZ munkái. Amit Szirmai és a hozzáhasonlók látnak, az csupán a legfelső réteg. A prequel pont az alsóbb értelmezési rétegeit bővítette ki a franchise-nek mindamellett, hogy szerintem mindhárom király alkotás az egyszeri néző szintjén is. Nálam ezt jelenti az, hogy "érteni a Star Warst". Hogy valakit átlátja a szereplők szimbolikáját (Jar-Jar és a köztársaság), a látványvilág jelentőségét (tiszta és csicsás, mert nem militarizált és funkcionális alapon készített) megérti a való életre vonatkozó tanulságait (a demokrácia és a korrupció összekapcsolódása, a hatalmi ágak nem szétválasztásának a veszélye), és így tovább. Ezek mind ott vannak, csak meg kell látni, és akkor lehet értékelni. Persze ha valakinek csak arról szól a saga, hogy Solo lő először vagy Greedo, vagy Christensen feje van ott vagy Shawé, az sosem fogja ilyen szemszögből nézni a filmeket. És akkor neki lesz Prequel meg OT, holott nincs prequel meg OT, csak nagybetűs SW.

 

Szerintem nem ragadtak le sehol a PT-t elutasítók és nem is kell feltétlenül kell lenézni mindenkit, aki valamiért kritikus a PT egészével vagy annak egyes elemeivel szemben. Maximum fel kell hívni a figyelmüket, ha valamiben nagyon nincs igazuk (de azt is önkritikusan).

 

Star Wars legalább annyira rétegzett alkotás, mint SimonZ munkái

Ennek a kiszólásnak nem sok értelmét látom, nem is értem az összehasonlítási alapot, pedig van némi rálátásom a művészetre. A Photo Shop rétegeire gondolsz, tehát a layerekre? Úgy akkor értem, mert egy digitális kép nagyon sok ilyen rétegből épül fel, de a hagyományos festmények is. Először alapozni kell a vásznat, majd felvinni a sötétebb színeket és így tovább, bár az összehasonlítás akkor is furcsa. Ha a kompozícióra gondoltál, akkor azon ne vitázzunk össze, mert egészen máshogy értékelem a dolgokat, mint te.

 

Szirmai és a hozzáhasonlók látnak, az csupán a legfelső réteg.

Az ilyen kijelentés mélyen lenéző Szirmai személyét illetően, szerintem ettől óvakodni kell. Nem hiszem, hogy egy szemtől szembe vitában feltétlenül alul maradna. Karizmatikus ember, nagyon intelligens is, nem lenne egyszerű "leérvelni". (kissé magyartalan szó, elnézést!)

 

Nálam ezt jelenti az, hogy "érteni a Star Warst". Hogy valakit átlátja a szereplők szimbolikáját (Jar-Jar és a köztársaság), a látványvilág jelentőségét (tiszta és csicsás, mert nem militarizált és funkcionális alapon készített) megérti a való életre vonatkozó tanulságait (a demokrácia és a korrupció összekapcsolódása, a hatalmi ágak nem szétválasztásának a veszélye), és így tovább.

Itt a saját politikai nézeted, a saját életvezetésedet vetíted ki a Star Wars világára és ezzel azt is kijelented, hogy a te nézőpontod helyessége közel kizárólagos. Te helyesnek tartod a hatalmi ágak szétválasztását, a demokráciát stb. ergo a PT ilyen irányú magyarázata is bizonyára helytálló. Ezt a nézőpontot sokan nem osztják, tehát nem is akarnak azonosulni a PT számukra nonszen állításaival. Én nem mondom, hogy nekik vagy neked kizárólagos alapon igazad van, csak annak kívánok hangot adni, hogy így nem lehet megmérni a Star Wars értékét. A hatalmi ágak szétválasztása nem egyértelmű erkölcsi üzenet, nem olyan, amit egy mesefilm hordoz. Nincs olyan mese, amiben szerepelne olyan erkölcsi alapvetés, hogy a bíróságnak és a politikai önkényt gyakorló szerveknek külön kell üzemelniük, különben a gonosz győz. Sok mese végén a szegény legény elnyeri a koronát és király lesz. A politikai rendszer taglalása a gyakorlatban nem fedi le a tényleges erkölcsöt és nem is ad megfelelő iránymutatást. Van olyan demokrácia, ami mocskosabb, mint a legsötétebb diktatúra. Az igazi mese éppen ezért nem feszegeti az ennyire szürke rétegeket, inkább egyszerű kijelentéseivel igyekszik eligazítani a kalandozót.

 

És akkor neki lesz Prequel meg OT, holott nincs prequel meg OT, csak nagybetűs SW.

Ez megint csak a saját nézőpontod. Mi van azokkal a milliókkal, akik nem így gondolják? És itt nem egy fizikai törvényszerűségről van szó, amit megtagadnak, sokkal inkább közmegegyezésről. Ráadásul nem egy marginális kisebbségről van szó, hanem tetemes mennyiségű másként vélekedő emberről. Még a PT-n belül is van olyan, aki csak az EPIII-at szereti, a többit utálja. Az Alien univerzumon belül sem jelenthetem ki, hogy az AVP és a 79-es Alien egymással egy szinten mozog. Nincs olya, hogy nagybetűs Star Wars, nagybetűs Alien. Ezek messze tagoltabb jelenségek, ami miatt nem lehet lerázni sok millió másként gondolkodót azzal, hogy nekik biztosan nincs igazuk, hiszen képtelenek egységében látni a történetet. Én nem szeretem az Alien VS Predatort, többségében azonban rajongok az eredeti széria filmjeiért. Akkor az én rajongásom foka már nem is lehet teljes? Én csak 90 százalékot érek, ellenben ha minden szír - sz@r kiadványért odáig vagyok, amit történetesen Alien/Predator címszó alatt adnak ki, akkor méltán érdemlem ki a nagybetűs rajongó címet? Én ezt nem fogadom el.

 

Persze ha valakinek csak arról szól a saga, hogy Solo lő először vagy Greedo, vagy Christensen feje van ott vagy Shawé, az sosem fogja ilyen szemszögből nézni a filmeket.

Az ilyen emberek sem buták, és nem is hülyék. Az eredeti forgatókönyvben Greedo lőtt először, viszont Solo vagány karakteréhez sokat adott hozzá, hogy kíméletlenül kivégezte a fejvadászt. Akik emiatt szerették meg Solo karakterét, azok nem feltétlenül örülntek neki, hogy Lucas női melleket rajzolt rá (képletesen). Nekik ez a változtatás nem tetszik és természetes joguk kifejteni az ebbéli ellenszenvüket. Jelen esetben igazuk is van, teljesen felesleges volt hozzányúlni egy tökéletes jelenethez. Bár a film Lucas tulajdona (volt), azt csinált vele, amit akart.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a saját politikai nézeted, a saját életvezetésedet vetíted ki a Star Wars világára és ezzel azt is kijelented, hogy a te nézőpontod helyessége közel kizárólagos.

 

Ne haragudj Zééé, de én ezt pont nálad szoktam így érezni. Annyi különbséggel, hogy a te véleményed/nézőpontod nem közel kizárólagos, hanem konkrétan teljesen az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leginkább azzal a véleménnyel értek egyet, amit Ody beszúrt.

 

A Star Wars egy grandiózus történet, mindenkinek mást jelent, teljesen törvényszerű, hogy a végső konklúzió esetlegesen sokak számára sokféleképpen csapódik le. Én pl. nem érzem úgy, hogy nem érteném a franchise lényegi valóját csak azért, mert én speciel mondjuk szeretem, hogy a politikai vonulat is ki van fejtve, így kezdve a sokat szidott "különadóval" a kereskedelmi utakat illetően (amely kb. egyszer elhangzik a felvezetőn kívül, így ezt a hisztit nem értettem soha).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem ragadtak le sehol a PT-t elutasítók és nem is kell feltétlenül kell lenézni mindenkit, aki valamiért kritikus a PT egészével vagy annak egyes elemeivel szemben. Maximum fel kell hívni a figyelmüket, ha valamiben nagyon nincs igazuk (de azt is önkritikusan).

 

Nem tudom mi történt veled, de 10 éve ennek pont az ellenkezője voltál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj Zééé, de én ezt pont nálad szoktam így érezni. Annyi különbséggel, hogy a te véleményed/nézőpontod nem közel kizárólagos, hanem konkrétan teljesen az.

A politikai nézetet elve hülyeség kivetíteni bármilyen mesére, erre kívánta rávilágítani. Donat leírta, hogy örül neki, amiért a PT felhívta a figyelmet a demokrácia fontosságára. Én meg leírtam, hogy ez egy politikai nézet, amit a mesék hanyagolni szoktak, mert a demokráciából még nem következik a jó feltétlen győzelme a gonosz felett. A mesék nem operálnak bonyolult politikai fogalmakkal, nincs rá szükségük. Egy igazi mese nem rágja a szádba, hogy márpedig demokráciának kell lenni, mert csak ott nem valósul meg önkény, hiszen a demokrácia is éppen úgy lehet a kizsákmányolás és a politikai önkény színtere, mint a legvérmesebb komcsi/náci stb. diktatúra. Erre hívtam fel Donát figyelmét, hogy ezen fonal mentén nem szabad értékelni egy mesefilmet, mert a poltikai hozzáállás nem tartalmaz egyértelmű erkölcsi üzenetet.

 

Egyébként nem haragszom, úgy gondolom, hogy amit leírok, az helyes. Néha seggre is esek, de az már az én bajom.

 

Nem tudom mi történt veled, de 10 éve ennek pont az ellenkezője voltál.

 

Azt továbbra sem szeretem, ha valaki barosmágot ír/mond a PT - OT kapcsán, de amit Szirmai mondott, az nem baromság. Van abban némi különbség, ha valaki megindokolja, hogy (például) miért nem tetszik neki az EPII Yoda animáció, vagy csak leírja, hogy minden animáció pocsék. Aki azt írja, hogy minden CGI rossz a PT-ben, az hülye (elnézést). Aki azt írja, hogy Yoda EPII-es animációja nem mindenhol éri el a kívánt szintet, azzal pedig lehet vitatkozni és még igaza is lehet, mert néhol tényleg nem sikerült befejezni az animációt, néhol pedig egyenesen rossz.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé: vannak, akik leragadtak ott, hogy a Star Wars csimm-bumm, csihi-puhi, fénykard, stukker, macsó szöveg, halálcsillag felrobbanás meg Erő. Ja, meg filozofikus kiszólás, hogy "legyen nagy" azaz in-universe grandiózus. Aztán kifújt. Szirmai is ilyen, azt hiszi, hogy ez a franchise ennyi, ennyire képes, ez adja a sármját és nincs ennél mélyebb szintje. Pedig a Star Wars legalább annyira rétegzett alkotás, mint SimonZ munkái. Amit Szirmai és a hozzáhasonlók látnak, az csupán a legfelső réteg. A prequel pont az alsóbb értelmezési rétegeit bővítette ki a franchise-nek mindamellett, hogy szerintem mindhárom király alkotás az egyszeri néző szintjén is. Nálam ezt jelenti az, hogy "érteni a Star Warst". Hogy valakit átlátja a szereplők szimbolikáját (Jar-Jar és a köztársaság), a látványvilág jelentőségét (tiszta és csicsás, mert nem militarizált és funkcionális alapon készített) megérti a való életre vonatkozó tanulságait (a demokrácia és a korrupció összekapcsolódása, a hatalmi ágak nem szétválasztásának a veszélye), és így tovább. Ezek mind ott vannak, csak meg kell látni, és akkor lehet értékelni. Persze ha valakinek csak arról szól a saga, hogy Solo lő először vagy Greedo, vagy Christensen feje van ott vagy Shawé, az sosem fogja ilyen szemszögből nézni a filmeket. És akkor neki lesz Prequel meg OT, holott nincs prequel meg OT, csak nagybetűs SW.

 

 

:clap: :clap: Ez a lényeg. A PT-utálok ezt nem értik. Szirmai meg egy önjelölt kritikus aki rakja fel a véleményét filmekről. Csak nem érti őket. Sajnos nem csak ő van egyedül, tele van a net ilyenekkel akik kirakják videón a véleményüket filmekről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.