Ugrás a kommentre

Ki mit vár a hetedik epizódtól?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jól van fiúk, de "ki mit vàr a hetedik epizódtól?" ;)

Én azt hogy jól felvezesse az új trilógiát. A nagy Buuuumott nem ettől a filmtőé várom azt inkább majd a VIII-től vagy IX-től. Itt túlsók idő elfog menni az új karakterek felvezetésével meg az új szituáció félvázalásával. De nincs ezzel baj minden trilógia kicsit nehezebben indul(pl. a Gyűrű szövetsége) sajnos nem sajnos de meg kell alapozni az történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy mit várok tőle? Hogy varázsoljon el, hogy idézze fel gyerekkorom, hogy tátsam a számat, hogy aztán azt is ici-pici darabokra szedhessük elemzésként, hogy imádjam, hogy legyen számomra legalább akkora, de ha lehet, még nagyobb élmény, mint a Jurassic World volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy bibliai idézet szerintem jól megfogja, hogy én mit várok a 7. epizódtól (valamint az alábbi vitához is passzol):

"Mert mindaz, aki tejjel él, járatlan az igazságnak beszédiben, mivelhogy kiskorú:

Az érettkorúaknak pedig kemény eledel való, mint akiknek mivoltuknál fogva gyakorlottak az érzékeik a jó és rossz között való különbségtételre."

Hogy ki érett ember és ki kisgyerek a SW-hoz, mindenki döntse el maga. De hogy engem nem fognak tudni elvarázsolni újra ugyanazokkal a panelekkel, amik az OT-ban voltak, az biztos.

Olyan folytatást várok, amit utána hosszú ideig még rághatunk. Szilárd kaja kell, nem bébipapi. Ha csak nettó mesére vágynék, a Halálos iramban szériát nézném naphosszat. Ott nem sokat kell gondolkozni. De hogy a SW-al is így kéne bánni? Egy világ omolna össze bennem.

Lucas megmutatta, hogy az OT után lehet mélyíteni a SW univerzumot, ez remény lehet. De ha most OT 2.0 kapunk, azzal a Sagat köpik szembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon túl, hogy maradéktalanul egyet értek veled Lada (és az idézet is remek volt) hozzátenném, hogy részünkről meg botorság lenne az új trilógiát csak és kizárólag az EP VII. alapján belőni. Hátra lesz még két rész a trilógiából, amelyek véleményem szerint is sokkal több és mélyebb dolgot fognak magukban hordozni adott esetben, mint a VII. A decemberben bemutatásra kerülő epizód nyilván egy új nyitány lesz, egy felvezetés, és mint ilyen szvsz ez fog a legjobban hajazni az OT-ra... és nem feltétlenül az egész trilógia. Mindenesetre majd meglátjuk, 2019-ig minden évben lesz mit nézni ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.... botorság lenne az új trilógiát csak és kizárólag az EP VII. alapján belőni. Hátra lesz még két rész a trilógiából, amelyek véleményem szerint is sokkal több és mélyebb dolgot fognak magukban hordozni adott esetben, mint a VII. ...

egyetértek, de az jutott eszembe, hogy forog a már a VIII. Nem is akartak néhány(millió) rajongói reakciót, hogy esetleg az alapján csiszolgathassák kicsit a sztorit, ha valami nm jött be annyira?

 

Lehet, hogy tévedésben vagyok, de például, a PT-nél 3 évente jöttek a filmek. Jar-Jar-ra gondolok. Az Ő szerepének zsugorításában mi játszott közre?

Ha egy kicsit a közönség, akkor itt ilyenre nem lesz lehetőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondasz valamit, de ahogy látom itt az ütemterv a MARVEL filmekére hajaz. Ott sem igazán várják be egymást a filmek a forgatást tekintve. Mondhatni folyamatos a munka a MARVEL-nél. Valami ilyesmi van most SW fronton is.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondasz valamit, de ahogy látom itt az ütemterv a MARVEL filmekére hajaz. Ott sem igazán várják be egymást a filmek a forgatást tekintve. Mondhatni folyamatos a munka a MARVEL-nél. Valami ilyesmi van most SW fronton is.

Igen, persze ezt felfoghatjuk hideg vérprofi magabiztosságnak is! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondasz valamit, de ahogy látom itt az ütemterv a MARVEL filmekére hajaz. Ott sem igazán várják be egymást a filmek a forgatást tekintve. Mondhatni folyamatos a munka a MARVEL-nél. Valami ilyesmi van most SW fronton is.

Ez a hasonlóság csak továbbmélyíti az aggodalmakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egyetértek, de az jutott eszembe, hogy forog a már a VIII. Nem is akartak néhány(millió) rajongói reakciót, hogy esetleg az alapján csiszolgathassák kicsit a sztorit, ha valami nm jött be annyira?

Számomra az egyik lehető legjobb jel, hogy ez nem volt opció. Más se hiányzik minthogy a reakciók alapján alakuljon ki a trilógia menete. Azok a filmek amik nem a saját útjukat követik hanem mindenkinek kedvezni akarnak általában senkinek nem kedveznek igazán. Csinálják csak ahogy elképzelték. Úgy sincs olyan kimutatás a világon ami visszaadná, hogy mi jó mi nem jó egy filmmel, hisz a vélemények emberenként változnak. Ha Lucas hallgatott volna az ep.1 kritikákra akkor az ep.3-at nem teljesen stúdióban veszik fel, lemond a rendezésről, nem lettek volna droidos poénok (nem elég dark!) és sose emlitik meg a midi-chlorianokat. Aztán kiderült, hogy ezekkel együtt is lehet anyagilag és kritikailag is sikeres filmet csinálni (mert hogy a közhiedelemmel ellentétben az ep.3-nak kifejezetten jó visszhangja volt). Ahogy arra is fény derült, hogy a PT utálók messze nincsenek annyian mint ahogy azt a netes fórumok/kritikák sugallják.

 

Úgysem léteznek olyan kimutatások amik megmutatják, hogy mi mentén lesz sikeres egy film. Ha ez ilyen egyszerű lenne nem lenne annyi befuccsolt nagy hollywood-i projekt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindamellett, amit Bomarr leírt, nekem még egy ok miatt tetszik, hogy már forog az ep8. Előre terveznek itt is, mint a Marvelnél. Nincs részről részre élés, hanem már most tudják, hová akarják ezt kifuttatni. Nem lesznek úgy levegőben hagyott kérdések, hogy közben érzed, az alkotóknak még nincs rá válasza, és meglesz az ív, az összekapcsolódás, egységesség fogja jellemezni a három mozit. És ilyenkor lesznek majd az olyan hűbazmeg pillanatok, hogy amikor az ep9 után újranézed az ep7-et rájössz, hogy már abban ott voltak a válaszok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előre terveznek itt is, mint a Marvelnél.

 

Sőt még belekezdenek egy harmadik projektbe is a disney-nél.

 

http://index.hu/kultur/cinematrix/2015/09/02/kenneth_branagh_disney_artemis_fowl_fantasy/

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy mit várok tőle? Hogy varázsoljon el, hogy idézze fel gyerekkorom, hogy tátsam a számat, hogy aztán azt is ici-pici darabokra szedhessük elemzésként, hogy imádjam, hogy legyen számomra legalább akkora, de ha lehet, még nagyobb élmény, mint a Jurassic World volt.

Én is ezt várom.

 

Meg hogy a moziból kijövet Ody és Frenkie rohanjon egyből a pénztárhoz egy havi korlátlan Force Awakens megtekintő bérletet venni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát kíváncsi leszek az tuti az Új trilógiára. Várni nem várok semmit. Ez majd akkor dől el mikor a székben leszek a Moziba és tátva marad a szám :D NAGYON DE NAGYON KÍVÁNCSI VAGYOK. De nem találgatók meg nem várok semmit. Egy SW FILM csak jó lehet. Mondjuk amit várnék az talán a mementok lesznek. Anakin,Vader.Obi,Yoda,Padmé hasonlok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát kíváncsi leszek az tuti az Új trilógiára. Várni nem várok semmit. Ez majd akkor dől el mikor a székben leszek a Moziba és tátva marad a szám :D NAGYON DE NAGYON KÍVÁNCSI VAGYOK. De nem találgatók meg nem várok semmit. Egy SW FILM csak jó lehet. Mondjuk amit várnék az talán a mementok lesznek. Anakin,Vader.Obi,Yoda,Padmé hasonlok.

 

Érdekes várakozások. Nem vagyunk egyformák! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Lehet, hogy majd lesz egy bővebb kifejtésem is, de egyelőre, ami lényeg nálam: lepjen meg! Amikor az ep.1 első trailerét láttam az döbbentett meg, hogy életemben nem gondoltam, hogy egy Star Wars film így is kinézhet. Látszott, hogy valami alapvetően új készül és ezt várom az ep.7-től is. Nem az ismert formákat, szín és képi világot akarom, hanem valami újszerűt, amit ha meglátok akkor leesik az állam.

Ugyanez a történetnél: a prequel egy bukás-történet. Egy karakteré és egy rendszeré. A középső trilógia egy klasszikus hőstörténet: a parasztfiú legyőzi a Gonoszt. A harmadik remélhetőleg ezen a téren is vadiúj koncepciót villant.

Háááát.... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, volt még opció. :D Az én várakozásaimat nagyrészt hozta. :)

 

 

Én azt várom, hogy legyen méltó az elődjeihez. Legyen egy olyan sztori, amin lehet agyalni, legyenek izgalmas karakterek és maradjon meg valamilyen formában az ív. Az SW minden újabb mozgóképpel csak tágította az univerzumot, legyen most is így. Remélem semmilyen téren nem fogják elnagyolni a filmet csak azért, mert ki van írva rá, hogy Star Wars. Valószínűleg Lucas lakonikus stílusának búcsút mondhatunk (esetleg ha Lindelof lett volna az író, akkor láttam volna esélyt egy hasonló megvalósításra), de azért szájbarágós se legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én amit elvártam, azt egy kivételével hozta. Az az egy az "akkora vagy nagyobb élmény, mint a Jurassic World." Nagyon-nagy élmény volt, de mint pusztán moziélmény, a JW nagyobbat ütött. Hogy ez miért volt így, az jó kérdés, nem itt fejtegetném. Minden mást csont nélkül hozott.

 

Hogy mit várok tőle? Hogy varázsoljon el, hogy idézze fel gyerekkorom, hogy tátsam a számat, hogy aztán azt is ici-pici darabokra szedhessük elemzésként, hogy imádjam, hogy legyen számomra legalább akkora, de ha lehet, még nagyobb élmény, mint a Jurassic World volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új trilógiától, ill. annak első tagjától azt várom, hogy egyrészt hozzon hangulati és egyéb elemeket mindkét korábbi hármasból, sőt a TCW-ből is. Erre most már jó lehetőség adódik, hiszen mindennemű kronológia (sztori és készítés) előrefelé haladunk. Nem örülnék neki, ha túlságosan az OT lenyomata köszönne vissza a vásznon, a prequel pedig el lenne felejtve. Nyilvánvaló, hogy az OT motívumai lesznek a kettő közül a nagyobb súllyal, hiszen időben ahhoz állunk közelebb, csak ne legyen kizárólagos. A TCW-ből meg bekerülhet pár utalás vagy motívum, azt se kéne kizárni a buliból. A Saga egysége azt kívánja meg, hogy az új alkotásokban legyen az összes eddigiből valami, ezzel is erősítve a kerekséget és kerülve azt az illúziót, hogy bizonyos részek nem egyenrangúak.

 

Másrészt viszont elengedhetetlennek tartom, hogy újszerű is legyen. Zééé és Dzséjt remekül összefoglalták, mik a legfontosabb koncepcionális különbségek az eddigi trilógiák közt. Fontos, hogy a következő filmeknek is legyen egy ennyire jellegzetes kézjegye, mely alapján egyedivé válik. Azért 30 évvel már az OT után is leszünk, szóval más világ kell. Sajátos hangulat, motívumok, történetvezetés, karakterépítés stb.. Nehéz már tök újat mutatni, nem is ez a cél, de korábbi alkotások farvizén evezni nincs értelme. Nekem az tetszene, ha most is olyan mértékű különbözőség fogadna minket, mint az Ep.1 berobbanásakor. Az univerzum számottevő bővülése, minden téren.

 

A megosztottsággal meg úgyse lehet mit kezdeni, csupán annyit, hogy minden alkalmat megragadnak az egységesség hangsúlyozására...

Háááát.... :D

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy olyan történetvezetés és szellemiséget szeretnék látni, amit a korábbi részekben is felfedezhettünk. Dramaturgiailag remekül megszerkesztett alkotások. A keretek sokkal kevésbé lesznek behatároltak, ennél fogva még több potenciál rejlik egy új történetben! Én úgy álok hozzá, hogy lehet, hogy a Saga legjobb korszaka köszönt ránk az elkövetkezőkben (igen lehet, hogy Abrams-el). A karakterábrázolásban és kibontakoztatásban hasonló szellemiséget várnék, mint amit eddig kaptunk (ahogy Zéé ezt meg is írta), akár egy női főhőssel is ;) Ehhez jó táptalajt szolgáltathatna Luke és Hanék gyerekeinek története is...

Kíváncsi lennék egy kicsit más stílusra is, de hasonló értékekkel, megoldásokkal, mint amit eddig láttunk a 6 film során. Nem zárkózom el az elől sem, hogy a jövőben esetleg valamelyik sequel film lesz majd a kedvencem az összes SW alkotás közül :peace:

 

Én is visszakerestem már, hogy mit írtam ide korábban. :D Úgy gondolom nagyjából megkaptam, amit szerettem volna látni. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te tényleg nem vitatod, hogy felújítható... Szimplán elutasítodt, hogy felújítható. :roll:

 

Az meg elég biztos, hogy vannak dolgok, amiket a kontinuitás miatt meg kell és meg is fognak tartani, még ha szerepet nem is kapnak. Coruscant mindig is a Star Wars aktuális csillagközi kormányainak központja volt, a Köztársaságnak is, és a Birodalomnak is, még ha magában az ep4-5-6-ban nem is kapott szerepet. Az egész város erre van berendezkedve, tuti ezután is az marad a központi világ. Az is hótziher, hogy Luke nem egy elrejtőző, mindentől távol maradó Jedi Rendet fog megalkotni, nem is tudna ilyet létrehozni, hiszen már eleve nyakig a politika részese. A Lázadók Szövetségének egyik vezető figurája, az Uralkodó és Darth Vader legyőzője, nem beszélve arról az apróságról, hogy az utolsó Jedi és Vader fia. Túl nagy alak ahhoz, hogy ezután elvonuljon. Arról nem beszélve, hogy a Templom simán megkönnyítheti a munkáját a Rend feltámasztásában.

Én nem jelentenék ki ilyesmiket ennyire magabiztosan. Szerintem ez szűklátókörűség. ;) Simán lehet egy teljesen másfajta berendezkedés 50 évvel az EpVI után, és simán lehetnek a Jedik máshol is, mint Coruscant (központilag). Ahogy Pb is írta, minden megoldás attól függően lesz logikus/illogikus, hogy hogy fog kinézni a galaxis akkortájt. Ha pl. a Birodalom az addig eltelt 50 évben visszafoglalta Coruscant-t, akkor mondanom sem kell, meglehetősen furán festenének ott a Jedik, nemdebár? Ez természetesen csak egy szélsőséges példa volt, ami rávilágít Pb igazára.

 

Khm.... Dzséjt? :P

 

Én szóltam. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Khm.... Dzséjt? :P

 

Én szóltam. :P

Coruscantban tévedtem, de még van két rész, hogy igazam legyen. :P

Luke viszont nem épített mindentől elvonult Jedi Rendet, éppen ez lett a Rend második veszte. És az még simán lehetett Coruscanton is. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, az én elvárásaim az alábbiak voltak:

 

Szoktam olvasni a topikot, de eddig nemigen szóltam hozzá, mert igazából részleteit tekintve semmilyen elvárásaim nincsenek, egyszerűen csak legyen annyira jó, mint mint a két trilógia és a TCW. Mindhárom széria remek, bár némileg más, és valószínűleg a siker titka az lehet, ha úgy marad SW-s, hogy közben megújul, ismét. Erre Abrams mellett jó esély van, így erősen reménykedem. :)

Asszem nagyjából megkaptam, amit vártam. Ugyan a megújulás csak részben történt meg, a sztori szintjén nem annyira, viszont remek új karaktereket, rejtélyeket, és egy humorosabb stílust kaptunk. Ami viszont biztos, hogy a film nagyon tetszik így, ahogy van. Én elégedett vagyok. :)

 

 

Szerintem is, ez csak szándék kérdése, lehetnének rájuk utalások, ahogy Dzséjttel írtátok, és csak annak nem jutna róluk eszébe az első három rész, aki nem látta, vagy aki szeretné elfelejteni, hogy készült ilyen (az ilyenekről no komment...). Nekem pl. bármilyen kis utalás is megteszi majd, bár én azok közé tartozom, akik enélkül sem felejtik el Anakin Skywalker Sith-é válásának történetét.

De most hogy ezt leírtam, szinte képtelenségnek is érzem, hogy ne kezdenének ezzel valamit akár 60 év elteltével is.

Az utalások is megvoltak, ugyan nem annyira a PT-ra, inkább az OT-ra, és Vader szerepe is elég jelentős a történetben. :) Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami újba kezdjenek, legyen kellően kalandos és könnyed, és nyűgözzön le valamilyen szinten, mint önálló film.

Túl sok elvárásom nem volt :D Az első némileg sántít, de a többi maradéktalanul bejött :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.