Ugrás a kommentre

Ki mit vár a hetedik epizódtól?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az ep1-2-3 valóban történetközpontú, míg az ep4-5-6 karakterközpontú. Ez valóban az egyik legnagyobb különbség, amit már többször pedzegettünk, és a TCW is inkább ez utóbbi vonalat követi, ahogy kezdetben a Rebels is szinte biztos ezt fogja - ennél viszont, mivel összefüggő történettel operál és a végcél a Lázadók Szövetségének megszületése, szerintem a sorozat előrehaladtával át fog váltani az ep1-2-3 történetközpontúságára. Amúgy a két trilógia nézőpontjára a legjobb példa a fénysebességre ugrás. Az ep1-2-3-ban sosem látjuk azt a fülkéből nézve, mindig egy epikus távlatból szemléljük a hajó térváltását. Míg az ep4-5-6-ban a fülkéből láthatjuk, jelezve, hogy ebben a karakterek számítanak inkább.

Viszont ennek szvsz távolról sem kéne számítania a filmek megítélésében, ráadásul, az ep1-2-3 is bőségesen tartalmaz olyan történeti elemeket, amelyek nem szolgálják a nagy egészet, hanem csak a kaland kedvéért vannak. Azokon túl, amiket Lada felsorolt, ott az ep1-ben a fogatverseny. A történet fősodrában mit sem számít ez a verseny, amire a film egy tetemes része elmegy. Bemutatja Anakin pilótatudását, de azt a film végi űrcsata is megteszi, aminek viszont van központi szerepe. A felszabadulását vagy az alkatrészek megszerzését pedig ezernyi más úton is kivitelezhették volna, de Lucas egy elegáns húzással semmissé tette a legkézenfekvőbbet (az elmetrükköt), a többivel meg a fogatverseny elhelyezése érdekében meg sem próbálkozott. Az ep2-ben ennél is több van: a coruscanti üldözés, az aszteroidás hajkurászás (szörnyé ugyan nem lesz egyik szikla sem, de cserébe kaptunk néhány király szeizmikus bombát :D), a droidgyáras adok-kapok és végül az arénás jelenet. Ezek mind olyan sztoriszálak, amik nem szolgálják az epikus történetet, amiket meg lehetett volna oldani máshogy, akár még logikusabban is. (Egyik visszatérő vita, hogy Padmé diplomatikus megoldás címén miért suttyomba szállt le egy gyárkéménybe -> hát ezért, mert Lucas akart egy őrült kalandot nekik). Ezért is érzem azt, hogy az ep2 áll a legközelebb az ep4-5-6 karakterközpontú cselekményéhez, mert a film nagy része a kalandokra megy el, míg maga az epikus történet csak bekapcsolódik ebbe.

Az ep3 az, aminél már tényleg csak az eleje nem szolgálja a sztorit, addig a pontig, amíg hőseink össze nem futnak Dookuval. Onnantól kezdve már valóban minden jelent, dialógus, minden színészi megmozdulás a sztorinak van alárendelve, az más kérdés, hogy a fősztori egy része egy karakterről szól. De ezt Lucas anno maga is bevallotta, hogy pont azért akarta olyan kalandosra az ep3 elejét, mert később erre már nem volt igazán alkalma. Még ugyan becsempészett egy spontán Grievous vs Obi-Wan üldözést, de ennyi. A film második fele meg már másról sem szól, csak az eposzi sztoriról.

Abban is biztos vagyok, hogy ilyen téren az ep7 valóban jobban fog kötődni az ep4-5-6-hoz, mert Abrams belenyúlt a forgatókönyvbe, és az ő sztorijai bizony így épülnek fel. A két Star Trek erre tökéletes példa, ott végig a karaktereken van a hangsúly, nem a sztorin, rengeteg esemény véletlen megesett kaland. És ahogy az ep4-5-6-ban is, úgy az Abramsféle Trekkekben is sok szereplő csak akkor jelenik meg, amikor a főszereplő trió (Kirk-Spock-Uhura) kapcsolatba kerül vele. Az ep1-2-3 viszont gyakran átvált más szereplőkre, más eseményekre, amik független alakulnak a főszereplő hármastól. Jó példa erre megint csak az ep2, ami bár közelebb áll az ep4-5-6 stílusához, paradox módon az ilyenek miatt messzebb is került, mint a másik két rész. Vegyük ugye Obi-Wan üzenetét, amit ugyan fog Padmé és Anakin, a nagyobb részét Coruscanton nézhetjük meg, és utána azok az események kapnak nagyobb hangsúlyt. Olyan események, amik teljesen függetlenek a triótól. Még csak az sincs, hogy Anakin és Padmé hologram formájában ott lenne, nem, teljesen leváltak erről a szálról. Az ep1-ben vagy az ep3-ban legalább valahogy kapcsolódnak: a Szenátusi jelenetekben ott van Padmé, a Jedi Templomban Qui-Gon vagy Anakin. (Megjegyzem, az ep1-2-3-ban nem is lehet egyértelműen, mind a három filmre meghatározni egyetlen főhős triót, hiszen az ep1-ben Obi-Wan mellékszereplő, az ő helyét akkor Qui-Gon foglalja el, míg Anakin sokáig fel sem tűnik - amúgy ez is egy jó példa az epikus történetvezetésre, még a főszereplők sem jelennek meg, amíg nincs szerepük a történetben -, az ep3-ban pedig Padmé van mellékvágányra terelve, a helyét megosztja Baillel - lényegében a terhessége miatt Bail lett Amidala harcos oldala. Az ep4-5-6-ban végig Luke, Leia és Han a főhőstrió.)

Szóval, szinte biztosra veszem, hogy Abrams ezen a téren az ep4-5-6-ot fogja követni, és erre a Star Trek a bizonyíték. Sokszor hallottam, és egyet is értek vele, hogy Abrams Trekjei valójában Star Trekbe oltott Star Wars filmek, és ez ilyen formában igaz is. Felépítésében mindenképpen. Bár amíg az ep4 csak önmagában létezett, elmondhattuk, hogy azért Lucas élt a perspektívaváltás lehetőségével, amikor átruccantunk a Vader-Tarkin duóhoz (ugye a birodalmi vezetőség meetingje semmiféle formában nem kapcsolódik hőseinkhez), de mivel Lucas az ep5-6-tal, az ep1-2-3-mal meg aztán végképp fő-főszereplői státuszba juttatta Anakint, így a nagy egészt nézve az egyáltalán nem perspektívaváltás, hiszen fő karakternél maradunk.

De hogy várom-e azt, hogy az ep7 visszatérjen az ep4-5-6 karakterközpontúságához? Valahol várom, mert szeretem ezt a stílust, szeretem a laza kalandokat. De ugyanígy szeretem az epikus sztorit. Szeretem, hogy Obi-Wan betér egy útszéli étterembe, de örülök, hogy láthattam, ahogy Palpatine megkapja a különleges jogokat. Abrams ezt nem vette volna bele, náléa, miután Windu ráparancsol Anakinra, egyből jött volna a Geonosis, az eredménnyel is ott szembesültünk volna. Váratlanabb lett volna? Valóban, ha nem tudjuk, hogy jön a sereg, az lett volna, viszont lemaradtunk volna egy másik remek jelenetről, Ian McDiarmid remek alakításairól. Sajnos tény, hogy a karakterközpontú történetmesélés leszűkíti a kört - én emiatt nem is szeretek ezzel élni, ezért utálok novellákat írni (ennél jobban már csak az E/1-ben írást utálom, mert az már olyan, mintha egy vonalzó mentén írnánk). Leszűkíti a történetet, leszűkíti a világot. Ez az ep4-5-nél nem zavaró, hiszen maga a történet a trióról szól. Így legfeljebb csak az ep1-2-3 miatt van az embernek hiányérzete azzal kapcsolatban, hogy nem láthatjuk Bail halálát, nem látjuk a Szenátus feloszlatását - de a történetbe ezek a hiányok belepasszolnak a perspektívája miatt. Viszont az ep6-ban már észlelhető, hogy Lucas elkezdett egy epikusabb sztorit írni, csak a perspektíva megtartása miatt arról sokáig lemaradunk. Vader miatt tudjuk, hogy mi történik a Birodalom oldaláról, de amíg hőseink vissza nem térnek a Lázadókhoz, gőzünk sincs, mi folyik a Szövetség oldalán. Ha Lucas sorban csinálta volna meg a filmeket, lehet, hogy nem így lett volna. Lehet, akkor láttuk volna a Szenátus feloszlatását, láttuk volna a kémtevékenységet a Lázadók oldaláról, több szerepet kaptak volna a Lázadó tisztek, és, ami fontos, megtudtuk volna, miért rossz a Birodalom. Ez a leszűkült perspektíva ugyanis csak pont ezzel nem ismertet meg. Nem látjuk. Hőseink harcolnak ellene, tehát rossz. Igaz, minden bolygó, amit bejárunk, ugyanolyan a Birodalomban is, mint a Köztársaságban, de mivel hőseink nem mennek el mondjuk Naboora, vagy bármilyen világra, ahol érződne a Birodalom sanyargatása, így ez nem jön át. A Lars farm ugyanaz a farm mindegyik filmben, Luke ugyanúgy nőtt volna fel mindegyik érában. Mos Espa semmivel sem másabb, mint Mos Eisley, és bár Bespinre nem látogatunk el a Köztársaság idején, nem hiszem, hogy akkoriban más volt. És ez az, amiért viszont nem szívesen látnám ezt a színtisztán leszűkült perspektívát. Pláne az ep7-ben nem, ahol egy vadonatúj Galaxist kell felvázolnia Abramsnek, vagy hőseinknek nagyon nagy utat kéne bejárnia – ami egy két és fél órás filmben anélkül, hogy az ne legyen iszonyú zsúfolt, lehetetlen.

És egy Galaxis bemutatására csak úgy van lehetőség, ha néha elvesszük a fókuszt a főszereplőkről, és beteszünk más jelentős szereplőt, akikre néha-néha átugrunk. Nem kell sokszor, csak egy-két alkalommal. Gondoljunk csak arra, mennyit veszítettünk volna, ha az ep1-ben nem ruccanunk át a Coruscantra, megnézni a két Sith-et, ha az ep2-ben nincsenek a főszereplők nélküli meetingek, ha nem látjuk Yoda és Sidious párbaját, vagy a 66-os parancs végrehajtását. Ez így festene karakterközpontúan megírva: Obi-Want lelövik Cody-ék, majd legközelebb a Sundered Heart fedélzetén mesél neki Yoda és Bail az eseményekről. Nem láttuk volna Sidious parancskiadását, Yoda megtámadását, a többi Jedi halálát. De az is poén lett volna, ha a Sidious és Yoda közötti párbajról csak a Polis Massán értesülünk. A TCW-ben működött a leszűkült perspektíva, de csak azért, mert több mint száz epizódból állt, és húsz perces sztorikba annyira nehéz epikus történetet elmesélni, mint novellában megírni azt. De a TCW ilyen téren pont ezért sem mérhető össze az ep1-2-3-mal, se az ep4-5-6-tal, mert más jellegű alkotás. Egy sorozat be tud mutatni így egy galaxist (bár sok példa van arra, hogy nem), mert sok száz óra áll rendelkezésére, és sok szereplőt mozgathat. A TCW-nél nem is mondhatjuk el, hogy egységes sztorival bírna vagy csak Anakin, Obi-Wan és Ahsoka a főszereplő, hiszen rengetegszer kapcsolódik be más főszereplőként a történetbe, rengeteg a fősodortól független sztori van (sőt, szinte csak az van). Az ep7 viszont már nem feltétlen engedheti meg ezt magának, bár azt sem mondom, hogy Abrams képtelen lenne egy új Galaxist így megismertetni. Az első Star Trekkel ugyan nem sikerült neki, sajnos, ott nagyon keveset tudunk meg a világról, a második filmben viszont már kitágított a perspektívát, igaz, ehhez az is kellett, hogy leváljon a főszereplő triótól, és néhány jelenet erejéig átugorjunk Scotty-ra vagy Khanra. Ennek ellenére nem váltott perspektívát, csak néha átugrott egy másikra. Szóval Abrams akár meg is tudja úgy csinálni az ep7-et, hogy megtartsa a karakterközpontú perspektívát, de azért egy epikusabb sztori is kijöjjön belőle (mint az ep6-nál), és a Galaxist se csak három ember szemén át lássuk, hanem nagyobb teret ismerhessünk meg belőle. Abrams képes rá, bizonyította, viszont sajnos innét még nem tudom megmondani, hogy akarja-e is ezt a fajta megvalósítást az ep7-tel. Én remélem, mert szerintem egy olyan ep7-nek, amit a jelenlegi információkból vizionálok, nem tenne jót, egy olyan leszűkült látókör, mint amilyen az ep4-ben volt.

 

Ami meg a megépítéses dolgot illeti, hát, ha én ezt valakitől meghallom, menten lehülyézem. Most azon túl, hogy tény, az ep1-2-3-ban is sok minden meg volt építve, pontosan ismert, hogy Abrams is eléggé nagy CGI b*zi. A két Star Trekben egyik űrhajó sem épült meg modellben – míg az ep1-ben még használtak is modelleket, sok űrhajó valóban modell, nem CG –, sok díszlet csak részleges (pl. a Narada), a legtöbb pedig csak jópofa trükk. Hallottam már olyat, hogy „de hisz Abrams megépítette a Kelvin, az Enterprise, a Vengence, a Narada és a Kobayashi Maru-teszt gyakorló hídját. Aha… A Kelvin hídja és a KM-teszt gyakorlóhídja ugyanaz, ahogy az Enterprise és a Vengence-szé is. Ugyanazok a díszletek, csak átfestve és más megvilágítással. A Narada pedig végig egyetlen egy díszletben van, csak azt szétszedték és lego módjára máshogy rakták össze, ha más helyszín kellett, vagy a díszlet egy másik pontján vették fel a jeleneteket. Így az 5-10 díszlet máris 3-ra csökken, és a többi CGI. Vagy valós helyszín, mint például leállított erőmű vagy sörgyár. De ugye a theedi palota vagy a Lars farm is valós helyszín, de az Into Darknessben a vulkános bolygó és a Kronosz ugyanolyan CG-modell világ, mint Coruscant vagy Utapau. Abrams pontosan ugyanazokkal fog élni, mint amivel Lucas élt. Oké, nem fog klónsereget színtisztán CG-vel megteremteni, ami szerintem is túlzás volt Lucastól, de ezt leszámítva, a világok ugyanúgy CG-modell kombóval születnek, az űrcsaták ugyanúgy CG-k lesznek, ugyanúgy fognak CG-emberkék pattogni a harcokban. Persze, az ostoba embereknek ezt nehéz elmagyarázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért biztos vagyok benne, hogy lesznek olyanok, akik az új trilógiát szidni fogják, mint a bokrot.

 

Már most van egy csoport, akik imádnak mindent, ami a könyvekben leírtak és e miatt lépten-nyomon szidni fogják az EP7-8-9-et, már most lehet arra számítani, hogy lesznek olyanok, akik azt mondják, hogy a Thrawn, a Vong Háború, a Legacy of the Force és a Fate of the Jedi mennyivel jobb, mint az EP7-8-9. De ez azt hiszem ez így természetes és helyénvaló is. Helyénvaló abból a szempontból, hogy ez az univerzum túl nagy, sok mindenki mást szeret benne. És végül is az egészséges vélemény nyilvánításoknak és összehasonlításoknak is megvan a maga helye. Amit helytelennek tartok, a a fröcsögés, és agyatlan gyűlölködés. Ami valakinek egyáltalán nem tetszik, akkor nem kéne állandóan azon rugóznia, hogy fúj, mennyire sz*r ez, meg az.

 

Személy szerint és a két trilógia elemeinek és hangulatának keverékét várom el, (Pl. olyan jelentnek kifejezetten örülnék, amiben Luke, vagy Leia szembesülnek Anakin, vagy Padmé múltjával)

Illetve valami misztikus újdonság is, mely egy láncra fűné a nagyszabású eseményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is remélem, hogy bár közelebb lesz hangulatilag az OT-hoz, a PT világából is visznek bele elemeket ezzel is összekötve a korábbi filmekkel. Biztosan lesz egy elkülöníthető hangulata mint volt az előző két trilógiának is. Nagyon kíváncsi leszek a képi világra, egyelőre nem tudom elképzelni mit várhatunk ezért a fejemben egy olyan kép van amit csak úgy nevezek "modern old school CGI" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából (vegyesen) osztom az előttem szólók véleményét. :)

 

Az új trilógiától, ill. annak első tagjától azt várom, hogy egyrészt hozzon hangulati és egyéb elemeket mindkét korábbi hármasból, sőt a TCW-ből is. Erre most már jó lehetőség adódik, hiszen mindennemű kronológia (sztori és készítés) előrefelé haladunk. Nem örülnék neki, ha túlságosan az OT lenyomata köszönne vissza a vásznon, a prequel pedig el lenne felejtve. Nyilvánvaló, hogy az OT motívumai lesznek a kettő közül a nagyobb súllyal, hiszen időben ahhoz állunk közelebb, csak ne legyen kizárólagos. A TCW-ből meg bekerülhet pár utalás vagy motívum, azt se kéne kizárni a buliból. A Saga egysége azt kívánja meg, hogy az új alkotásokban legyen az összes eddigiből valami, ezzel is erősítve a kerekséget és kerülve azt az illúziót, hogy bizonyos részek nem egyenrangúak.

 

Másrészt viszont elengedhetetlennek tartom, hogy újszerű is legyen. Zééé és Dzséjt remekül összefoglalták, mik a legfontosabb koncepcionális különbségek az eddigi trilógiák közt. Fontos, hogy a következő filmeknek is legyen egy ennyire jellegzetes kézjegye, mely alapján egyedivé válik. Azért 30 évvel már az OT után is leszünk, szóval más világ kell. Sajátos hangulat, motívumok, történetvezetés, karakterépítés stb.. Nehéz már tök újat mutatni, nem is ez a cél, de korábbi alkotások farvizén evezni nincs értelme. Nekem az tetszene, ha most is olyan mértékű különbözőség fogadna minket, mint az Ep.1 berobbanásakor. Az univerzum számottevő bővülése, minden téren.

 

A megosztottsággal meg úgyse lehet mit kezdeni, csupán annyit, hogy minden alkalmat megragadnak az egységesség hangsúlyozására. Az OT-PT-TCW trió kiegészül a Rebels-szel és a sequel-lel. Ezek közül szinte mindenféle variáció elő fog kerülni, hogy ki mit fogad el és mit nem. Arról nem is beszélve, hogy én ismerek pl. olyat is, akinek csak az Ep.1 nem illik a képbe, minden más jöhet. Na és akkor még ott van az EU is, amely amellett, hogy gyakorlatilag alkotásonként bontja tovább az embereket, számos Ep.6 utáni történéssel operál és ezeknek rajongóik is akadnak bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egy újfajta hangulatot várok, közepes OT beütéssel. Számomra az a lényeg, hogy az alapvető SW védjegyek benne legyenek és a hangulat is stimmeljen. Ha így lesz akkor számomra tovább fog bővülni az SWSAGA!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

O2__AD_head__normal.jpg

Anthony Daniels @ADaniels3PO 2 hours ago

"No movie sequel is better than The Empire Strikes Back." You might eat those words for Xmas dinner in 2015. Joy & Indigestion to the world!

 

Remélem tényleg jobb film lesz, mint ahogy állítja. Nekem is ilyenek az elvárásaim.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ma (illetve már tegnap) egy könyves író-olvasó találkozón (az új Hunyadi-kötet) jelen volt Fazekas Attila képregényrajzoló is, akivel sikerült egy jót beszélgetnem. :) Azontúl, hogy kicsit nosztalgiáztunk az általa készített SW képregényekről (de aláírattam volna a saját példányaimat :( ), meg tudtam tőle, hogy a maga részéről nagyon várja az új, hetedik epizódot, és az eddigi kiszivárgott concept art-ok és a trailer nagyon tetszett neki, főleg az előbbiek, mert árasztanak magukból egyfajta retro hangulatot, amely visszaidézheti az OT hőskorszakát. :) Egyébként neki a prequel is tetszett (bár elsősorban OT-fan nyilván), és utalt rá, hogy szívesen megcsinálná azokat is képregényben, hiszen akkor lenne teljes ez az életmű. Nagyon szimpatikus volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor meghallottam, hogy lesz 7. rész, nem törtem ki örömujjongásban, bár amikor a Disney megvette, sejthető volt, hogy nem azért adtak ki érte felfoghatalan mennyiségű pénzt, hogy hogy betegyék egy fiókba és ne nyúljanak hozzá.

Az elmúlt években ne nagyon foglalkoztatott a SW, de azért havonta mindig, legalább egyszer körbenéztem a neten, hogy mi újság a messzi, messzi galaxisban.

Én azt várom az új trilógiától, az ST-től, hogy képezzen szerves egészet az PT-vel és az OT-vel. Legyen olyan a sztorija, ami magával ragad, lehessen szeretni az új karaktereket, adjon választ 1-2 kérdésre, amit a 6 rész nyitva hagyott. Legyenek benne Jedi szellemek (Yoda stb.), legyen benne flashback (Pali, Vader, bukkanjanak fel egy kicsikét visszaemlékezésben), és legyen SW feelingje.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt várom az új trilógiától, az ST-től, hogy képezzen szerves egészet az PT-vel és az OT-vel. Legyen olyan a sztorija, ami magával ragad, lehessen szeretni az új karaktereket, adjon választ 1-2 kérdésre, amit a 6 rész nyitva hagyott. Legyenek benne Jedi szellemek (Yoda stb.), legyen benne flashback (Pali, Vader, bukkanjanak fel egy kicsikét visszaemlékezésben), és legyen SW feelingje.....

Hogy én mennyit fogok szívni még ezzel az ST rövidítéssel. :D

Amúgy dettó, kivéve a flashbackokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem arra céloz Dzséjt, hogy meglehetősen SW idegen, és így kissé fura lesz. Én legalább is így érzek ezzel az üggyel kapcsolatban. De ha tévednék, majd kijavít.

Nem tévedsz, én is pontosan így gondolom. Nekem a flashbackek mindig kicsit megtörik a mesélést. Néha jó, főleg, ha a történetbe van ágyazva (pl. Ventress-nél), de szerintem ez a direkt megközelítése a múlt eseményeinek elmeséléséhez nem illik a Star Warsba. És pláne nem érzem szükségét annak, hogy Vadert vagy Palpatine-t így erőszakolják vissza egy cameo erejéig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tévedsz, én is pontosan így gondolom. Nekem a flashbackek mindig kicsit megtörik a mesélést. Néha jó, főleg, ha a történetbe van ágyazva (pl. Ventress-nél), de szerintem ez a direkt megközelítése a múlt eseményeinek elmeséléséhez nem illik a Star Warsba. És pláne nem érzem szükségét annak, hogy Vadert vagy Palpatine-t így erőszakolják vissza egy cameo erejéig.

 

Az EP3-ig látomást sem láttunk. Persze a flashback először nekem is furán hangzott, de ha Luke, tényleg annyira megerősödött, hogy látja a múltat, akkor mi miért nem láthatjuk,hogy ő látja? :) Voltak régen olyan infók, hogy Palpatine feltűnik, de ennek dacára nem emlékszem egy olyan spoilerre sem, hogy McDiarmid-ot látták a forgatáson. Mert nem gondolom, hogy nemet mondana arra a felkérésre, hogy játsza el megint Palpit.

A jedi szellemekre is kíváncsi vagyok: yoda kivitelezhető, CGI-vel is vagy akár bábuval is, de Obi-Wan? Az McGregor-ért kiált! :)

Szerkesztve: - Lenci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A flashback jelenetet egyelőre én is SW idegennek érzem, de ha úgy oldják meg mint mondjuk a TCW-ben a Ventress múltjára visszatekintő jeleneteket akkor oké lesz. Ez is egy olyan dolog ami kevésbé aggasztana, ha még Lucasnál lenne a stafétabot, de bízzunk benne, hogy JJ. jól megoldja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

de a célközönség JJ szerint is a régi rajongók, mert valójában retro filmet forgatnak.

Ez szerintem csak marketing szöveg. Kétlem, hogy túl sokan lennének azok a rajongók akik 1977 óta fanatikusok. Biztosra veszem, hogy a fiatalok a fő célpont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Mit várok? -nem tudom; sokat! ;)

 

Ma azt döntöttem el, hogy hogy várom:

Havi ismétlődésű emlékeztetőt raktam a telefonomba, mely így néz ki:

06.18: Ep I.

07:18: Ep II.

08:18: Ep III.

09:18: Ep IV.

10:18: Ep V.

11:18: Ep VI.

12:18 Ep VII.

 

Hát ennyi. Május meg az új Előzetesé! Szóval a ha úgy vesszük két hónap múlva indul a STAR WARS ÉV!!

De mit is beszélek ebben a két hónapban sem unatkozunk; jön a maradék Rebels szinkronnal! Mi kell még? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán csak az EP3at vártam ennyire. Persze iszonyúan örültem az I-II-nek is, de azt hiszem mindig is a folytatást akartam látni. Imádom Lukeot Hant, és a Birodalmat, szóval nagyon várom és reménykedek hogy jó lesz. Aztán lehet ez is olyan lesz mint a prequel, (legalábbis számomra,) hogy jó-jobb-legjobb. :D Tehát nem esek kétségbe, ha nem írja be magát azonnal a filmtörténetbe, ahogy nálam pl. az EP 1 sem tette. Imádom szeretem, de nem a legjobb rész, mégis szerves része a SWnak. Remélem ez is az lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a résznek ütnie kell. Nagyon. Vagy origós nyelven szólva "büntetnie". Ha nem így lesz, akkor jönnek majd a habzó szájú gúnyos kritikák, hogy "nem lett volna szabad hozzányúlni" meg hogy "rókabőr", "selejt", "kiherélték a sagát", "csak a pénzről szól", meg ilyenek. Sose felejtem el az egyik stand up comady-s elszólást az egyik kereskedelmi tévén, a disney vétel után: "Nagyon temetjük az egészet." Na az ilyen alakok számára "büntessen" majd ez a film, kőkeményen megmutatva, hogy azért mert Ep VII, meg az hogy dízni, attól még üthet, lehet szükséges és mindenekelőtt lehet STAR WARS. Én ezt várom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem így lesz, akkor jönnek majd a habzó szájú gúnyos kritikák, hogy "nem lett volna szabad hozzányúlni" meg hogy "rókabőr", "selejt", "kiherélték a sagát", "csak a pénzről szól", meg ilyenek.

100%, hogy ilyenek most is lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

100%, hogy ilyenek most is lesznek.

Én a Sith-ek bosszújával kapcsolatban nem olvastam ilyeneket, pedig elolvastam jó néhány kritikát. Egyértelmű pozitív hangvételben beszéltek róla, a régi filmekhez méltó epizódként értékelve. Szerintem nem teljesíthetetlen elvárás, hogy az Ébredő erő is hozza ezt a szintet, és akkor elkerülhetők a nagy fikázások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Sith-ek bosszújával kapcsolatban nem olvastam ilyeneket, pedig elolvastam jó néhány kritikát. Egyértelmű pozitív hangvételben beszéltek róla, a régi filmekhez méltó epizódként értékelve.

Lehet, hogy konkrétan az Ep.3 tekintetében nem hallottál ilyenekről, de rengetegen vannak, akik a PT-t trilógiaszinten utasítják el. Szerintük soha nem kellett volna elkészülniük az előzményfilmeknek, a PT nem méltó a SW-hoz, sőt sokan nem is tekintik annak részeként. Az, hogy szinte egyöntetűen a 3. részt tartják a PT legerősebb darabjának, attól még ugyanúgy elutasítják azt is, hisz egy kalap alá veszik az 1. és 2. résszel. Max. megjegyzik, hogy ha mindhárom ilyen lett volna, akkor talán nagy kegyesen hajlandóak lennének lenyelni a dolgot.

 

Az új trilógia (ahogyan a TCW és a Rebels is) csak tovább fogja zilálni a rajongói tábort, amely így még megosztottabb lesz. Az animációs sorozatokat most kicsit félretéve, csak a 3 trilógiát tekintve adódó szeparáció: továbbra is lesznek OT-fanok, akik csak azt fogadják el, a másik 2 trilógiát nem; lesznek olyanok is, akik az OT mellett a ST-t beveszik, de a PT-t továbbra se; akik a mostani 6 részt tekintik a Saga-nak, közülük páran elutasítják majd a ST-t, míg másoknak 9 részesre bővül a dolog. Még az is lehet, hogy sok csak OT-rajongó befogadja a ST-t, ez nyit a szemléletükön és a PT-nek is megkegyelmeznek.

 

Szóval rengeteg csoport lesz és ezeket ugye a két animációs alkotás még csak szaporítja. Ahogyan minden egyes olyan mű, ami kánonnak számít ugyanilyen hatással lesz a rajongói táborra. Ezzel persze nekünk nem kell érdemben foglalkozni, ilyen az élet. Sőt, a sok tábor közt egyre inkább el fognak veszni pl. a PT-hater-ek, csak egy lesznek a sok közül. Ha a készítők jól dolgoznak (lásd Rebels vagy TCW), akkor sok olyan kapocs és kapaszkodó lesz, ami a teljes univerzum egységes megítélését megkönnyítheti. A generációs különbségek miatt is a legtöbben így valószínűleg abba a metszetbe fognak kerülni, akik az összes alkotást elfogadják a SW szerves részének, még ha nem is kedvelik mindet ugyanúgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt várom, hogy legyen méltó az elődjeihez. Legyen egy olyan sztori, amin lehet agyalni, legyenek izgalmas karakterek és maradjon meg valamilyen formában az ív. Az SW minden újabb mozgóképpel csak tágította az univerzumot, legyen most is így. Remélem semmilyen téren nem fogják elnagyolni a filmet csak azért, mert ki van írva rá, hogy Star Wars. Valószínűleg Lucas lakonikus stílusának búcsút mondhatunk (esetleg ha Lindelof lett volna az író, akkor láttam volna esélyt egy hasonló megvalósításra), de azért szájbarágós se legyen.

 

Ez volt a véleményem több mint két éve. Most is kb. így látom csak a kikerült "infók" alapján kicsit nagyobb bennem a félsz. A hangulatot még nem érzem, mert a teaser szinte semmit nem mutatott belőle. Kicsit úgy vagyok vele mint a Rebels teaserrel és reméljük a végeredmény is olyan lesz. :D Persze nem szeretném agyonparázni a filmet, mert egyrészt arra szerintem senki nem kíváncsi, másrészt nem akarok olyan lenni mint anno azok akiket nem értettem meg pont az ilyen érzéseik miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az év egyik legnagyobb meglepetése lenne ha a május elsejei előzetestől nem szakadna le az állunk. Szerintem az egész fórum a fején fog pörögni aznap (én mondjuk ünnepségen leszek, de ott is igyekszek majd időt keriteni rá, hogy legalább 10-szer megnézzem :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.