Ugrás a kommentre

Ki mit vár a hetedik epizódtól?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az ep1-2-3-ban feltűnnek az ep4-5-6 jellegzetes elemei, az ep4-5-6 nyomokban tartalmazza az ep1-2-3 elemeit, de már megjelennek az ep7-8-9 elemei (persze, technikailag azok átvett elemek lesznek), az ep7-8-9-ben pedig nyomokban lesznek ep4-5-6, ep1-2-3 szinte semmi

Nem tudom mennyire lesz így, de az azért elég meglepő, hogy az EPI-II látványtervezője ismét a csapat egyik vezető dizájnere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ennek én is nagyon-nagyon örülök. Ez számomra már láthatatlanban is garantálja, hogy nem TIE vadászok és X-Wingek fognak röpködni. Elvégre, a már meglévő epizódok közül talán az ep1 üt el a legjobban dizájnban a többitől (a többi rész azért szorosan egymás után játszódik - ok, az ep3 és 4 pont nem :) ), ott még nagyon érződik, hogy se háború, és egy totálisan más korszak - bár már fel-feltűnik a birodalmi éra a Scimitarral, a Radiant VII-tel, a Vulture droidokkal, de ezek még csak körvonalaikban emlékeztetnek halványan arra, ami jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már a TCW szóba került a másik topikban a filmek kapcsán.

Tételezzük fel, hogy az új filmek igazodni fognak természetesen a 6 régebbi filmhez, de modjuk a TCW-t már nem veszik figyelembe, sőt ellent is mondanak neki bizonyos dolgokban.

Ebben az esetben mik lehetnek a reakciók? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már a TCW szóba került a másik topikban a filmek kapcsán.

Tételezzük fel, hogy az új filmek igazodni fognak természetesen a 6 régebbi filmhez, de modjuk a TCW-t már nem veszik figyelembe, sőt ellent is mondanak neki bizonyos dolgokban.

Ebben az esetben mik lehetnek a reakciók? :hmm:

Egyrészt ezt nehéz elképzelni, mert a TCW sokkal korábban játszódik. Ha nagyjából jól lőttük be az idővonalra vonatkozó terveket, akkor több, mint 50 év a különbség. Nyilván így is lehet olyan dolgokat beleszőni az Ep.7-8-9 sztorijába, ami inkonzisztens a TCW-vel, de nagyon komplex feladat. :) Kb. csak úgy képzelhető el, ha kifejezetten ezzel a céllal viszik bele az adott eseményt, szereplőt, stb., de ennek sok értelme nem lenne. Ugyanis feleslegesen provokálnának vele egy bizonyos réteget (amire ráadásul amúgy is nagy hangsúlyt fektetnek, lásd Rebels), másrészt pedig erőltetett motívumokat igényelne.

 

Ha mégis sikerülne elkövetniük ezt a dolgot, akkor szerintem túl nagy hatása nem lenne. Akik nem szeretik a TCW-t vagy nem érdekli őket, azok örömtáncot járnának vagy nem is foglalkoznának az egésszel. Akik pedig szeretik, azok többsége simán elviselné, hogy a filmek a magasabb rendűek és prioritást élveznek. Mint ahogy jelenleg is a többség így áll hozzá, max. ez a gondolat realizálódna egy komolyabb ellentmondás kapcsán.

Szóval szerintem sokkal jelentősebb lesz egy a prequel-éhez nagyon hasonló hatás, mint a TCW-vel kapcsolatos esetleges (ámde nagyon valószínűtlen) ütközés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mivel folytatás, ha ésszel csinálják, és nem szándékosan akarnak keresztbe tenni a korábbi filmeknek, még azt is nehéz kieszközölni, hogy az időben hozzá legközelebb álló ep6-tal ütközzön. Az ep1-2-3-mal vagy a TCW-vel már tényleg csak úgy ütközhetne, ha visszautalnak valami eseményre, ami valójában nem úgy zajlott le. De arra meg mondhatjuk azt, hogy rosszul vagy egyáltalán nem emlékszik (mint Owen R2 és C-3PO esetében, vagy Ben R2 esetében). De mivel az ep7 idejére szinte biztos, hogy mindenki halott, aki szerepelt a TCW-ben (legalábbis, aki ember, az idegenek közül azért még élhetnek, pl. Chewie), így még ez a visszaemlékezés is kérdéses lehet. Az tuti, hogy mindenki meghalt már, aki a TCW és az ep1-2-3 fő sztorisodrában benne volt (na jó, Ahsoka lehet, hogy még él, de ha ő feltűnne az ep7-ben, azt hiszem, a kérdés is tárgytalanná válik :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Befejeződött.... mit is mondhatnék. Gyönyörű volt, megannyi mondanivalóval és karakterfejlődéssel. A végén még meg is sirattam kicsit. Nagyon fog hiányozni! Sőt már most is nagyon hiányzik. Az egyik legjobb SW matéria volt amit valaha készítettek.

 

TWC kronológiai sorrend topikban Ody szépen összefoglalta a lényeget :clap:

Minden kedves SW fórumozó ilyen szavakkal/gondolatokkal/érzésekkel álljon majd fel az EPVII éjféli premierje során az IMAX 3D moziban, amiket Ody mondott a TCW sorozat topikban az imént. :shocked::clap::):hug:

 

Ezt kívánom, ezt várom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba Fett akár még élhetne is az EPVII ideje alatt. Mert valójában nem ismerjük, hogy a klónoknak milyen az életciklusuk, csak feltételezzük, hogy normál ember módjára öregedek, ami már önmagában is hibás kijelentés, hiszen az öregedésük asszimetrikus, hamar felnőnek és utána beállnak egy ütemre és ez az, ami további kérdéseket vethet fel. Mivel a filmek nem rendezik a klónok élethosszának a kérdését, így Boba akár fel is tűnhetne az EPVII-ben. Tekintsünk el tőle, hogy Lucas szerint Boba meghalt a Jediben és nézzük el, hogy oltári nagy baromság lenne....csak teoretikusan érdemes a kérdéssel foglalkozni, mivel az esélye Boba feltünésének a nullával egyenlő. Egyébként Boba a Jedi idején olyan 40 körül van, szóval Ő még bőven élhet 20 - 30 évvel később is.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TWC kronológiai sorrend topikban Ody szépen összefoglalta a lényeget :clap:

Minden kedves SW fórumozó ilyen szavakkal/gondolatokkal/érzésekkel álljon majd fel az EPVII éjféli premierje során az IMAX 3D moziban, amiket Ody mondott a TCW sorozat topikban az imént. :shocked::clap::):hug:

 

Ezt kívánom, ezt várom...

Igen....Bár ide is ezt írhatnám majd két év múlva. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba Fett akár még élhetne is az EPVII ideje alatt. Mert valójában nem ismerjük, hogy a klónoknak milyen az életciklusuk, csak feltételezzük, hogy normál ember módjára öregedek, ami már önmagában is hibás kijelentés, hiszen az öregedésük asszimetrikus, hamar felnőnek és utána beállnak egy ütemre és ez az, ami további kérdéseket vethet fel. Mivel a filmek nem rendezik a klónok élethosszának a kérdését, így Boba akár fel is tűnhetne az EPVII-ben. Tekintsünk el tőle, hogy Lucas szerint Boba meghalt a Jediben és nézzük el, hogy oltári nagy baromság lenne....csak teoretikusan érdemes a kérdéssel foglalkozni, mivel az esélye Boba feltünésének a nullával egyenlő. Egyébként Boba a Jedi idején olyan 40 körül van, szóval Ő még bőven élhet 20 - 30 évvel később is.

Szerintem tényleg nézd újra a filmeket. :D A klónok nem normál ember módjára öregednek, épp ez a lényegük. A filmekben pontosan megmondják milyen ez az ütem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló érzéseknek örülnék én is. :)

Szoktam olvasni a topikot, de eddig nemigen szóltam hozzá, mert igazából részleteit tekintve semmilyen elvárásaim nincsenek, egyszerűen csak legyen annyira jó, mint mint a két trilógia és a TCW. Mindhárom széria remek, bár némileg más, és valószinűleg a siker titka az lehet, ha úgy marad SW-s, hogy közben megújul, ismét. Erre Abrams mellett jó esély van, így erősen reménykedem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem tényleg nézd újra a filmeket. :D A klónok nem normál ember módjára öregednek, épp ez a lényegük. A filmekben pontosan megmondják milyen ez az ütem. :)

Igen, de ez nem zárja ki annak lehetőségét, hogy a kaminoiak a későbbiekben kifejlesztettek valamilyen eljárást, amivel a felnőtt korukban már lassítani tudják öregedésüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló érzéseknek örülnék én is. :)

Szoktam olvasni a topikot, de eddig nemigen szóltam hozzá, mert igazából részleteit tekintve semmilyen elvárásaim nincsenek, egyszerűen csak legyen annyira jó, mint mint a két trilógia és a TCW. Mindhárom széria remek, bár némileg más, és valószinűleg a siker titka az lehet, ha úgy marad SW-s, hogy közben megújul, ismét. Erre Abrams mellett jó esély van, így erősen reménykedem. :)

 

Azért ne felejtsük el, hogy Boba Fett nyers klón, akit nem vetettek alá a fejlődésgyorsításnak. Szóval ő pontosan normális módon öregedik és nem úgy mint a többi klón, akiknek többsége az Egy új remény idejére elöregedett és elsorvadt. Ezért is cserélődtek le a klón rohamosztagosok az Akadémiákon kinevelt "átlag" polgárokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy volt, hogy Boba Fett meghalt a Jediben? Mármint szigorúan a filmekre hagyatkozva. Merthogy az a barátságos szörny benyelte, nem tudom elképzelni, hogy csak úgy kimászott belőle. Akkor már hamarabb elhiszem azt, hogy Sidi túlélte az aknás zuhanást...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy volt, hogy Boba Fett meghalt a Jediben? Mármint szigorúan a filmekre hagyatkozva. Merthogy az a barátságos szörny benyelte, nem tudom elképzelni, hogy csak úgy kimászott belőle. Akkor már hamarabb elhiszem azt, hogy Sidi túlélte az aknás zuhanást...

Láttunk már csodás "feltámadásokat", visszatéréseket. :) Ennek ellenére én is úgy gondolom, hogy semmi szükség Boba-ra az új trilógiában. Pláne ha még spin-off-ot is kap, annyit nem ér az egész karakter. Meg a Rebels-ben is valószínű, hogy előkerül.

 

Amúgy bizonyos EU művek szerint Sarlacc képtelen volt megemészteni Boba páncélját, így kiköpte, így élhette túl a balesetet. Pl. a Jedi Academy egyik mellékküldetésében is szerepel, ahol persze nekünk kell eltenni láb alól.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé egyik rémálmára, az SW Disney-esítésére kérdeztek rá JJ Abrams -nél, aki elmondta, hogy a stúdió nagyon figyel arra, hogy semmi ilyen ne történjen. Teljesen meghagynák a szellemiséget, és nem puhítanák illetve hígítanák fel a frenchise-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem az én nagy félelmemet is hamarosan megcáfolja, nevezetesen, hogy ez a bizonyos szellemiség csak az eredeti trilógiából fakad majd, a prequelek meg feketebárányként magasról le lesznek ejtve... :para:

No igen. Ez engem is aggaszt kicsit. Ráadásul ürügy is lenne rá az idővonal miatt. :para: :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt nehezen tudom elképzelni, hogy például Coruscantot kihagyják, vagy valami mellékes bolygóként kezeljék amire elég egy-két jelenet. Kiváncsi vagyok egyáltalán használni fogják-e a régi Templomot ami végülis logikus lenne hisz a Jedi visszatér alapján teljesen épen megmaradt az épület. Szerintem a prequel trilógiával ez a bolygó lehet a legkomolyabb összekötő kapocs no meg az ha látjuk azokat a lényeket amiket ott vezettek be: főleg háttérben lévő dugokra, toydariakra számitanék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért kicsit félek, hogy túlontúl el lesz feledve az első három rész (1-2-3). :( :(

 

 

Az a baj hogy nehéz lenne beleszőni a prequelt. Nagyon sok idő telt el. Én ezt csak úgy tudnám elképzelni hogy Luke és Leia kutatnának az apjuk múltja után. Esetleg megtalálnának egy eflvételt ami az átálláskor készült, mikor Anakin levágta Windu kezét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, a hatvan évnyi difi a két trilógia között minimálisra csökkentheti az összekötő szálakat, de ha a tömegben látunk gunganokat, dugokat, meg más ep1-2-3-as idegeneket, ha megjelenik Coruscant, a Jedi Templom, a Szenátus, szerintem már elég lenne. Esetleg még megemlíthetnek eseményeket, neveket.

 

Felvételt Windu kézlevágásánál? :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.