Ugrás a kommentre

Ki mit vár a hetedik epizódtól?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én is azt gondolom, hogy a prequel-nek nem a sztori vagy karakterek tekintetében kell éreztetnie hatását, sokkal inkább hangulatban. Helyszínek, fajok, esetleg technológiák (járművek, fegyverek, stb.) és hasonlók. Azt is el tudom képzelni, hogy 1-2 jellegzetes Ep.1-2-3-beli dallam átdolgozva bekerüljön a legújabb részekbe.

 

Előkerülő felvételként max. azt tudom elképzelni, amit Yoda mutatott Obi-nak Anakin mészárlásáról. Bár ezt is nagyon komoly fenntartásokkal kezelném, mert könnyen felesleges vagy erőltetett hatásvadászatba torkollhat a dolog. Ha ügyesen felvezetik az indokot, akkor belefér, de nem forszíroznám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért kicsit félek, hogy túlontúl el lesz feledve az első három rész (1-2-3). :( :(

Szerintem is, ez csak szándék kérdése, lehetnének rájuk utalások, ahogy Dzséjttel írtátok, és csak annak nem jutna róluk eszébe az első három rész, aki nem látta, vagy aki szeretné elfelejteni, hogy készült ilyen (az ilyenekről no komment...). Nekem pl. bármilyen kis utalás is megteszi majd, bár én azok közé tartozom, akik enélkül sem felejtik el Anakin Skywalker Sith-é válásának történetét.

De most hogy ezt leírtam, szinte képtelenségnek is érzem, hogy ne kezdenének ezzel valamit akár 60 év elteltével is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A midichloriánokról jut eszembe, hogy az új részekben elvileg nagy szerepüknek kellene lenni, hisz azok szintje alapján építik újra a Rendet. Elvileg. Remélem erről is lesz szó az EPVII -ben.

 

Na ha csak egy dologra lehetne fogadnom, hogy mi nem lesz biztosan az EPVII-ben Jar Jar-on kívül, az a midichlorian lenne....tuti, de inkább azt mondom, 100 000 százalék, hogy semmilyen formában nem fogunk vele találkozni. Bár én már tovább is szőttem a gondolatot, szerintem az EPVII úgy lesz prequel mentes, mint koszmentes a hipóval mosott paplan. Masszívan original trilogy hangulatot fognak megidézni, biztos befutó alapon. Arra már nem vennék mérget, hogy az EU-ból nem merítenek...sőőőt...azt hiszem, hogy az EU-t jobban elő fogják venni, mint a prequelt. Nem átemelni fognak karaktereket vagy helyszíneket, hanem megvizsgálják az ötleteket. Itt nem lesz átrajzolt csillagromboló, sokadik generációs X-wing. Egy az egybe megkapjuk a régi trilógia látványvilágát, amitől maximum a későbbi részekben fognak eltérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ha csak egy dologra lehetne fogadnom, hogy mi nem lesz biztosan az EPVII-ben Jar Jar-on kívül, az a midichlorian lenne....tuti, de inkább azt mondom, 100 000 százalék, hogy semmilyen formában nem fogunk vele találkozni. Bár én már tovább is szőttem a gondolatot, szerintem az EPVII úgy lesz prequel mentes, mint koszmentes a hipóval mosott paplan. Masszívan original trilogy hangulatot fognak megidézni, biztos befutó alapon. Arra már nem vennék mérget, hogy az EU-ból nem merítenek...sőőőt...azt hiszem, hogy az EU-t jobban elő fogják venni, mint a prequelt. Nem átemelni fognak karaktereket vagy helyszíneket, hanem megvizsgálják az ötleteket. Itt nem lesz átrajzolt csillagromboló, sokadik generációs X-wing. Egy az egybe megkapjuk a régi trilógia látványvilágát, amitől maximum a későbbi részekben fognak eltérni.

Akkor itt és most én azt mondom, hogy az egész egy nagy kalap sz*r lesz és csak a pénzért csinálják. ;) Ha csak ennyire lesznek képesek, akkor nagyon mélyre eláshatják magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se tudok többet mint te...csak az érzéseim súgják ezt. Lehet, hogy totál nincs igazam és egy olyan EPVII-et kapunk, amiben lesz idős Jar Jar, lesznek lovagok, akik mérik a lehetséges jelöltek midichlorian szintjét, lesz Luke a jeditemplom tanácstermében, klónok stb. stb. Ez is egy ráció, az is egy ráció, de az objektív felem a lentieket súgja....ha van biztos befutód, ne fogadj a bizonytalanra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én biztos véleményem is az alábbi. Önmagában egy 4-5-6 copy újabb karakterekkel szerintem mindennek a legalja. Fantáziátlan, bugyuta, értelmetlen. A vehemenciámból láthatod, hogy én ezt nem fogom tolerálni. Amúgy még volt egy olyan mondásom korábban, hogy ez a film választóvonal lesz mind a Star Wars, mind a fórum életében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor itt és most én azt mondom, hogy az egész egy nagy kalap sz*r lesz és csak a pénzért csinálják. ;) Ha csak ennyire lesznek képesek, akkor nagyon mélyre eláshatják magukat.

 

 

Én is ezt mondom. Ha ez így lesz akkor az SW-nek vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én biztos véleményem is az alábbi. Önmagában egy 4-5-6 copy újabb karakterekkel szerintem mindennek a legalja. Fantáziátlan, bugyuta, értelmetlen. A vehemenciámból láthatod, hogy én ezt nem fogom tolerálni. Amúgy még volt egy olyan mondásom korábban, hogy ez a film választóvonal lesz mind a Star Wars, mind a fórum életében.

Nagyon jó....igen, az lesz! Ez a rész (trilógia) durván vízválasztó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...csak a pénzért csinálják.

Még szép, hogy a pénzért csinálják, hiszen mi másért is csinálnák? Ez nem egy szeretet szolgálat, soha nem is volt, és nem is lesz.

De azt elfelejted, hogyha visszaakarják hozni az a négy milliárd zöldhasút, akkor biza valami minőségit kell lerakniuk az asztalra, és a Marvel filmek óta tudhatjuk, hogy képesek erre. A DC-vel ellentétben (én legalábbis azt érzem, hogy) egy alaposan megtervezett üzlettervük van, és szerintem ha már eladták valakinek, akkor a Disney a legjobb választás volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra, hogy a látvány színtiszta ep4-5-6 lesz, két nevet mondok: Doug Chiang és Iain McCaig. Mindkettő az ep1-2-3 látványtervezője volt. Vajon véletlen? :hmm: Ha nem is ep1-2-3 másolást kapunk, akkor is szerintem ez a két név garantálja, hogy inkább új dolgok jelennek meg, minthogy újrahasznosítsák a régieket. Bár nyilván lesznek átfedések, ahogy az ep3 és 4 között is vannak (Csillagromboló-előd Venator, TIE-előd Eta 2, X-Wing-előd ARC-170).

 

Na, meg egy kis idézet Abrmastől.

"If you look at the last three “Star Wars” films and what technology allowed them to do, they covered so much terrain in terms of design, locations, characters, aliens, ships — so much of the spectacle has been done and it seems like every aspect has been covered, whether it’s geography or design of culture or weather system or character or ship type. Everything has been tapped in those movies." - 2009, Los Angeles Time - Hero Complex.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még szép, hogy a pénzért csinálják, hiszen mi másért is csinálnák? Ez nem egy szeretet szolgálat, soha nem is volt, és nem is lesz.

De azt elfelejted, hogyha visszaakarják hozni az a négy milliárd zöldhasút, akkor biza valami minőségit kell lerakniuk az asztalra, és a Marvel filmek óta tudhatjuk, hogy képesek erre. A DC-vel ellentétben (én legalábbis azt érzem, hogy) egy alaposan megtervezett üzlettervük van, és szerintem ha már eladták valakinek, akkor a Disney a legjobb választás volt.

 

Teljesen egyetértek.

 

 

Jó ha vannak az embernek megérzései, ilyen egy rajongó. De SEMMI nem támasztja alá, hogy IV-V-VI klónozás lesz. Abrams pont, hogy egy kreatív filmes, nem egy iparos. Ezért hiszem, hogy a VII-VIII-IX-nek is egyéni arculata lesz, ami simán Star Wars-os! Kasdan és Chiang együtt vesznek részt a készülő művekben, mindketten emblematikusat alkottak, más területen és másik trilógiákban. Mióta J.J. hivatalosan is a fedélzetre került, sok riportot néztem vele, ahol az I-II-III-ról akarták kimondatni vele, hogy nem jó, de soha nem mondott semmi ilyesmit. De még olyan arcot sem vágott, amiből lehetne tudni a véleményét. Lehet, hogy kedveli, lehet hogy különösebben nincs baja vele, és az is lehet, hogy nem szereti, csak kulturáltan tud viselkedni.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams nem szereti az ep1-2-3-at. Még 2008-ban olvastam tőle egy interjút, amiben fejtegette ezt. Ugyan nem mondta, hogy utálja őket, se azt, hogy rosszul lennének elkészítve, de elmondta, neki miért nem tetszik. Egész pontosan azért, mert sosem akarta ismerni Darth Vader előéletét (ezt mondjuk Alien-rajongó felem meg tudja érteni...).

 

Ez meg az az interjú részlet (a teljes a 2009-es Star Trekről szól, de ha valakit érdekel, linkelhetem), amelyben - talán életében először és utoljára :) - megemlítette az ep1-2-3-at:

 

"If you look at the last three “Star Wars” films and what technology allowed them to do, they covered so much terrain in terms of design, locations, characters, aliens, ships — so much of the spectacle has been done and it seems like every aspect has been covered, whether it’s geography or design of culture or weather system or character or ship type. Everything has been tapped in those movies. The challenge of doing “Star Trek” — despite the fact that it existed before “Star Wars” — is that we are clearly in the shadow of what George Lucas has done." - 2009, Los Angeles Times, Hero Complex

 

Az viszont tény, hogy amióta ő lett a rendező, diplomatikusan kerüli a témát. Mondjuk nem csoda, a legkényesebb kérdés, hiszen akármit válaszolna rá, a Star Wars rajongók egyik fele a torkának ugrik. Ezért is vagyok abban biztos, hogy nem ignorálják az ep1-2-3-at. Hiába a sok gyűlölködő, túl sokan szeretik ahhoz, hogy csak úgy kihúzzák. Főleg úgy, hogy az ep1-2-3-at inkább a fiatalokat vonzza, és hát a Disney általában a fiatalokat célozza, meg úgy alapvetően Abrams is azoknak készít filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak örülnék a legjobban, ha a sequel egy teljesen új világot mutatna be, ami legalább annyira különbözik a klasszikustól, mint amaz az előzményektől és fordítva. :)

Aztán lehet, hogy lesznek majd olyan rajongók, akik az eddig Saga-t fogadják el és az új trilógiát ignorálják, körül-belül úgy, mint most a prequel haterek. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams nem szereti az ep1-2-3-at. Még 2008-ban olvastam tőle egy interjút, amiben fejtegette ezt. Ugyan nem mondta, hogy utálja őket, se azt, hogy rosszul lennének elkészítve, de elmondta, neki miért nem tetszik. Egész pontosan azért, mert sosem akarta ismerni Darth Vader előéletét (ezt mondjuk Alien-rajongó felem meg tudja érteni...).

 

Ez számomra elszomorító. Azt hittem, hogy ő olyan, aki mind a 6 filmet szereti. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak örülnék a legjobban, ha a sequel egy teljesen új világot mutatna be, ami legalább annyira különbözik a klasszikustól, mint amaz az előzményektől és fordítva. :)

Egyetértek. ;)

Igazából, amit többen szeretnénk az az, hogy az Ep.7-8-9 ne legyen hangulatában és jellegében látványosan közelebb a klasszikushoz, mint a prequel-hez. Nem lenne túl optimális, ha ezzel az a sugallat érne minket, hogy az 1-2-3 tényleg kilóg és nem tartozik szorosan a vonulathoz. Olyan új filmek kellenek, amelyek kellően eltávolodnak az eddigi két trilógiától, méghozzá nagyjából ugyanolyan mértékben. Emellett pedig úgy tartanak meg elemeket a Saga-ból, hogy itt is legyen egy egészséges egyensúly.

 

Aztán lehet, hogy lesznek majd olyan rajongók, akik az eddig Saga-t fogadják el és az új trilógiát ignorálják, körül-belül úgy, mint most a prequel haterek. :P

Szerintem ez nem lehet, hanem biztos. Ahogy olyanok is lesznek, akik Ep.4-9 intervallumban fogadják el a dolgokat, de a prequel-t továbbra sem. Ezek szomorú, de elkerülhetetlen dolgok, sajnos együtt kell élni a jelenséggel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valahogy úgy képzelem el a dolgot, hogy történetileg a klasszikushoz áll majd közelebb az új trilógia, látványilag viszont - már csak az idő múlása és a technika fejlődés miatt is - a prequelhez. Mindig is gondolkoztam azon, hogy milyen lenne mondjuk a hoth-i csata mai technikával. Vagy mondjuk a Vader és Luke közti párbajok. Szerintem kifejezetten jó is, ha egyfajta ötvözetet kapunk, hisz így nem távolodunk el attól, amit "Star Wars feeling-nek" lehet nevezni. Nekem pl. az a bajom az Ep 1-2-3-mal, hogy túl lineáris, egyenletesen haladunk a végkifejlet felé, ami mondjuk egy előzménynél érthető, de nem igaz,hogy nem lehetett volna egy "Én vagyok az apád!"-os fordulatot belevinni valahol a 3 film alatt... Ezért mondom, hogy történetileg jobb a klasszikus, mert még a végére is tartogat egy csattanós pofont (Vader pálfordulása). Szóval én egy ötvözetnek örülnék a leginkább, és szerintem még sokan mások is, mégha ti nem annyira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jett Lucas mit is vár az új SW trilógiától. Rendesen nyaggatták szegényt. Ő már természetesen tud dolgokat, hiszen George apja megosztott vele ezt azt.

A whole new group of heroes and villains kijelentése pl érdekes. Tehát több gonosz karakter várható?

Meg mintha elejtene olyat is , hogy Han Solo pátyolgatja a gyerekeit az Ezeréves Sólymon.

Érdekes videó egyébként.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A whole new group of heroes and villains kijelentése pl érdekes. Tehát több gonosz karakter várható?

Mi ezen az érdekes? Minden Star Wars filmben több gonosz karakter volt. Darth Sidious, Darth Maul, Darth Tyranus, Darth Vader, Nute Gunray, Rune Hako, Daultay Dofine, Sebulba, Jango Fett, Boba Fett, Jabba, Tarkin, Grievous, Piett, Motti, stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az interjúnak talán a legérdekesebb része, hogy Jett Lucas tudja mi lesz a következő három részben és abszolute bejön neki. Nem is tudom, talán ez az első külső vélemény a produkció alakulásáról? Legalábbis nem hiszem hogy Jett bármilyen módon le lenne kötelezve JJ-nek vagy a Disney-nek.

Egyébként meg hú de megnőtt... ugye ő volt az a padawan akit Bail szeme láttára ölnek meg a Sithek bosszújában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a kijelentés arra utalhat, hogy talán nagyrészt új hősök és új gonoszok lesznek középpontban, tehát nem a régi ellenségeken, hősökön fognak lovagolni, meg ismételgetni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az interjúnak talán a legérdekesebb része, hogy Jett Lucas tudja mi lesz a következő három részben és abszolute bejön neki. Nem is tudom, talán ez az első külső vélemény a produkció alakulásáról? Legalábbis nem hiszem hogy Jett bármilyen módon le lenne kötelezve JJ-nek vagy a Disney-nek.

Egyébként meg hú de megnőtt... ugye ő volt az a padawan akit Bail szeme láttára ölnek meg a Sithek bosszújában.

Hát nézd. Jett Lucas fia. Lucasnak meg vannak Disney részvényei. Szóval, ha csak nem akar éppen még többet venni kedvező pozícióban, akkor valószínűleg nem örült volna egy "ez tök sz/r lesz" kijelentésnek a fiától. :D

 

Viccet félretéve, remélem igaza lesz, és tényleg jó lesz! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A TotalFilm magazin összeszedett 30 Sw momentumot, aminek örülne az új részben

http://www.totalfilm.com/features/star-wars-episode-vii-30-essential-elements/i-have-a-bad-feeling-about-this

 

A többségét én is szívesen látnám az EPVII-ben :hmm::)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát szeretnék azt a harminc dolgot látni, ami a legjellemzőbb a Star Warsra. Most komolyan? A végén már vártam, hogy ott lesz, hogy szeretnék az arany betűs Star Wars logót és az úszó szöveget is. Meg lézerlövéseket... Eh... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.