Ugrás a kommentre

Ki mit vár a hetedik epizódtól?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én is hasonlóan gondolom, Tatooine csak akkor szerepeljen, ha ennek konkrét és a történetbe szervesen illeszkedő oka lesz, egyébként felesleges pusztán a nosztalgia miatt vászonra vinni. Szinte biztos vagyok benne, hogy Coruscant szerepelni fog, de akár Naboo is terítékre kerülhet, de nagyon örülnék rengeteg új, különleges helyszínnek (emlékszem, anno a Kamino első felbukkanásánál keresgéltem az állam a moziban :D)

 

A régi bolygók közül, amit még szívesen látnék, az a Yavin 4.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én aminek a legjobban örülnék és még nem volt SW filmben, az "a csempészek holdja" (Nar Shaddaa)! Viszont, ha már városbolygó, akkor a Coruscantnak is nagyon fogok örülni, ha újra megpillanthatom a vásznon (elég valószínű, hogy benne lesz az új filmekben), már gyerekkoromban is az volt a kedvencem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte biztos vagyok benne, hogy Coruscant szerepelni fog, de akár Naboo is terítékre kerülhet, de nagyon örülnék rengeteg új, különleges helyszínnek (emlékszem, anno a Kamino első felbukkanásánál keresgéltem az állam a moziban :D)

A Naboo már (még) a klasszikusban sem szerepelt (leszámítva a SE egy kis jelentét) és az Ep.3 végére minden ottani szál el lett varrva. Persze visszatérhet, de nem érzem igazán szükségesnek. Az ilyen jellegű helyszíneknek megvan már a maguk története, ami elég kerek. Alapból nem valószínű, hogy egy teljesen más jellegű (szereplők, cselekmények, korszak) főcselekmény újra megtaláljon egy amúgy jelentéktelen bolygót. Én ilyen esetben inkább arra szavaznék, hogy említés szintjén előkerülhet, amolyan utalásként, visszakacsintás gyanánt, de nem erőltetném a vászonra vitelét.

Kamino amúgy engem is nagyon megfogott, az egyik kedvenc helyszínem, noha magam sem tudom miért ;)

 

A régi bolygók közül, amit még szívesen látnék, az a Yavin 4.

Ez érdekes felvetés. Az Ep.6 utáni EU-ban nagyon jelentős bolygó. Sok alkotás szerint ott van a "Skywalker Jedi Akadémia", ill. említésre méltóak még a Massasi-templomok. Viszont az új filmek el akarnak szakadni az EU-tól, így nem biztos, hogy bevállalják akár csak a helyszín szerepeltetését.

De szövetségi bázis is volt, fölötte aratták az első igazán komoly sikerüket a Birodalom ellen és pusztították el a Halálcsillagot. Szóval mindenképp szimbolikus jelentőségű hely, amivel lehetne mit kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Naboo már (még) a klasszikusban sem szerepelt (leszámítva a SE egy kis jelentét) és az Ep.3 végére minden ottani szál el lett varrva. Persze visszatérhet, de nem érzem igazán szükségesnek. Az ilyen jellegű helyszíneknek megvan már a maguk története, ami elég kerek. Alapból nem valószínű, hogy egy teljesen más jellegű (szereplők, cselekmények, korszak) főcselekmény újra megtaláljon egy amúgy jelentéktelen bolygót. Én ilyen esetben inkább arra szavaznék, hogy említés szintjén előkerülhet, amolyan utalásként, visszakacsintás gyanánt, de nem erőltetném a vászonra vitelét.

Úgy-úgy. Az ep6 DVD változatában is csak azért van helye, hogy keretbe foglalja a részeket, plusz legyen már egy újabb kapocs a filmek között. :)

Viszont funkcióját Padmé halálával elvesztette, sőt, nagyon már az ep2-3-ban sincs igazán helye, tényleg csak azért jártunk vissza oda, mert Padmé szülővilága. Nélküle nincs jelentősége (igazándiból szerintem már a TCW-be sem kellett volna beleerőltetni, mindegyik rész, ami ott játszódott, kicsit izzadtságszagú volt). Viszont gunganok szerepelhetnének, ha máshol nem, hát a háttérben. Ha már az ep3-ban a coruscanti operában is ott voltak.

Yavin IV-et sem díjaznám emiatt. Amit az EU köré szőtt (már eleve a massasik sztorija) nekem nagyon nem jön be, ezt ne akarják átvenni a filmbe. A templom eredete meg igazán nem érdekel. Jó a Yavin IV úgy, ahogy van. Egy ősi világ, amit később bázisnak használtak. Arról nem is beszélve, hogy az ep5 nyitószövege alapján akár szét is bombázhatták a birodalmiak a templomot.

Bolygó visszatérése a régiek közül egyedül Coruscantnak lenne értelme, mint főváros. Érdekes lenne látni a Jedi Templomot és a Szenátust újra. Vagy az Annex-dómot, Palpatine irodájával, ahol - hasra ütök - Ackbar kancellár tanácskozik ezúttal valóban jó és a jó oldalon is álló társaival. :)

Esetleg még Lando okán vissza lehetne hozni Bespint egy cameo erejéig, mint Naboot az ep6-ban.

 

Az is tény, hogy csak egyetlen világ működik teljes értékű összekötőkapocsként, a Tatooine, azon túl minden epizód igyekezett új világokat felvonultatni, és a régieket csak ideig-óráig szerepeltetni. Szóval szerintem ezen a nyomvonalon nyugodtan haladhatnának. Csak ezúttal nem Tatooine, hanem Coruscant tölthetné be ezt a szerepet. A többi meg legyen új és újabb bolygó.

EU-s világokat nem szívesen látnék, maximum Order 66 montázshoz hasonlóan, vagy megemlíthetik őket. De pl. Korriban vagy Nar Shadda igen sűrűn szerepelnek EU művekben, nekem kicsit már unalmasak - bár jól meg lehetne csinálni őket. De ha már EU, akkor én inkább a Manaan látnám szívesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EU-s világokat nem szívesen látnék, maximum Order 66 montázshoz hasonlóan, vagy megemlíthetik őket. De pl. Korriban vagy Nar Shadda igen sűrűn szerepelnek EU művekben, nekem kicsit már unalmasak - bár jól meg lehetne csinálni őket. De ha már EU, akkor én inkább a Manaan látnám szívesen.

Van benne igazság.

 

De azt ne felejtsük el, hogy (ahogy korábban kibeszéltük) élő, hús-vér sithek nem igazán térhetnek vissza, legalábbis nagyon nem kéne. Jedik viszont lesznek és nagy kérdés végig lehet-e vinni egy egész SW trilógiát sithek nélkül. Én pont Korriban-ban látom ennek a konfliktusnak egyfajta feloldását. Természetesen nem vmi elcsépelt "támasszuk fel az ősök szelemét" megoldásra gondolok, de a sithek történelméről, eredetéről vajmi keveset tudunk meg az eddigi két trilógiából. Lényegében semmit a Jedi Rend dolgaikhoz képest. Ha a sithek múltjából kapnánk hiteles morzsákat és betekintést nyerhetnénk az ők világukba is, akkor az kárpótolhat mindenkit az újak hiányában.

 

Részben az előző nyomvonalon haladva az is egyértelmű, hogy új főellensége(ek)re van szükség. Korábban pedzegettem, hogy az alvilág lenne talán a legalkalmasabb és legeredetibb forrás. E tekintetben pedig a Nar Shaddaa is lehet gyújtópont.

 

Persze mindkét esetben él az a kérdés, hogy akarnak-e az EU-ból jól ismert és sokszor használt elemeket átemelni. Belefér-e még ez az eredetiségbe és saját elképzeléseikbe vagy teljesen új vonalon akarnak haladni. Ez nem zárná ki a fentebb említett motívumokat, de a sithek és az űrgengszterek történelmét is merőben más mederbe helyezhetnék, keresztülhúzva ezzel Korriban és Nar Shadda létjogosultságát is a SW univerzumban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze mindkét esetben él az a kérdés, hogy akarnak-e az EU-ból jól ismert és sokszor használt elemeket átemelni. Belefér-e még ez az eredetiségbe és saját elképzeléseikbe vagy teljesen új vonalon akarnak haladni. Ez nem zárná ki a fentebb említett motívumokat, de a sithek és az űrgengszterek történelmét is merőben más mederbe helyezhetnék, keresztülhúzva ezzel Korriban és Nar Shadda létjogosultságát is a SW univerzumban.

Mivel állítólag el akarnak rugaszkodni az EU-tól, elég visszás lenne két ilyen kaliberű bolygót használni, teljesen más sztorival. Bár ez inkább a Korribanra vonatkozik, mert az biztos, hogy ha magát a bolygót felhasználnák, a Sith-ek hátterét megváltoztatnák.

Nar Shaddával meg két baj van. Az első, hogy túlságosan Coruscant jellegű, márpedig azért eddig igyekeztek úgy megalkotni a világokat, hogy többségében eltérjenek egymástól. Ez a két világ viszont tök ugyanúgy fest, városbolygó, városbolygó, és már a mocskosság sem lehet különbség, révén az ep2 mutatta eme aspektusait Coruscantnak (hát még a TCW). Meg pedig nem változtathatják, hiszen akkor már nem lenne Nar Shadda.

A másik probléma, hogy bűnöző központra már van két filmbéli bolygó: Tatooine és Coruscant. Fölösleges lenne egy harmadikat bemesélni, ráadásul olyat, ami hasonlít a már meglévő kettő egyikére. Viszont ezen a nyomvonalon visszahozhatnák Tatooine-t.

 

A Sith-ek múltjának feltárása viszont tényleg jó ötlet lenne. Csak ez estben meg felmerül a kérdés, miért 30+ évbe jutnak el a Jedik idáig?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy is mindig felesleges és koncepciótlan nyafogásnak gondoltam azt a fajta CGI-ellenességet, ami a prequel-t is körüllengte.

Ha nem baj, erre is itt reagálok. Nem hiszem, hogy a technikát kellene okolni azért a látványért, amit végül a filmen kapunk. Sok mindent el lehet készíteni így is, úgy is (sokat nem, de most nem az a lényeg), és ilyenkor mindegy, hogy végül melyikkel készítik el, ha egyszer a vásznon ugyanazt kapjuk (nagyjából). A technika csak eszköz.

 

Én aminek a legjobban örülnék és még nem volt SW filmben, az "a csempészek holdja" (Nar Shaddaa)!

Egyszer nagyon szívesen látnám én is filmen, az összes EU-kreálta bolygó közül ezt a leginkább :yes: Viszont jogosak az ellene felhozott érvek. A Naboo ellen is több érv szól, mint mellette, de ha képesek volnának értelmet adni a megjelenésének, akkor jöhet, mert nagyon szép, éppen ezért kell egy ilyen bolygó az SW-ba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nar Shaddával meg két baj van. Az első, hogy túlságosan Coruscant jellegű, márpedig azért eddig igyekeztek úgy megalkotni a világokat, hogy többségében eltérjenek egymástól. Ez a két világ viszont tök ugyanúgy fest, városbolygó, városbolygó... Meg pedig nem változtathatják, hiszen akkor már nem lenne Nar Shadda.

Azért ez nem feltétlenül igaz. A Yavin IV és az Endor is igencsak hasonló, ahogyan a Tatooine és a Geonosis is. A Naboo a Földre hajaz elég feltűnően. A TCW-ben is előkerültek további olyan bolygók, amik nagyon hasonlítottak más helyszínekre (pl. jeges világ, sivatagi világ, stb.). Legalábbis annyira biztos, mint a Nar Shaddaa Coruscant-ra.

 

...és már a mocskosság sem lehet különbség, révén az ep2 mutatta eme aspektusait Coruscantnak (hát még a TCW).

A másik probléma, hogy bűnöző központra már van két filmbéli bolygó: Tatooine és Coruscant.

Azért Coruscant nem egy bűnös koszfészek. A Köztársaság, majd a Birodalom, majd valószínűleg az új rendszer fővárosa. Elég jelentős elitkörnyékekkel a felszínen. Az persze teljesen jogos, hogy láttuk mi van az alsóbb szinteken, de azért messze van az a bűn városától. Az Ep.2 vagy a TCW se keltette bennem azt az érzést, hogy ez egy gengszterkörnyék.

Sokkal borongósabbak, sötétebbek és veszélyesebbek a lenti területek, de nekem inkább az jött le, hogy a felszínen élő burzsoáziának borsódzik a háta leereszkedni a mélyebb rétegekbe. Ahol jelen vannak az alsóbb társadalmi rétegek tagjai is, részegek, csavargók, tolvajok és egyéb piti bűnözők, ill. akár a nyomor és elégedetlenség jelensége is.

Szóval Coruscant-on nagyon erős a kontraszt és az "alvilág" inkább az abszolút elit felszínhez képest tűnik drámainak, de pl. egy igazi bűntanya mellé téve már messze nem olyan vészes. A pénz és a kormányzati intézmények persze olyan érdekeket támasztanak, amik nagy kaliberű bűnözőket is odavonzanak, de ez természetes.

A Tatooine a huttok fennhatósága alatt lévő világ, amely nem része a Köztársaságnak és a Birodalomnak se igazán. Ez már sokkal inkább jellemezhető bűnöző központnak. De azért a TCW-ben láttuk (leginkább Maul-szál) milyen nagyobb bűnbandák tevékenykednek szerte a galaxisban, tehát a huttok csak egyek a sok közül.

Én nagyon kíváncsi lennék másokra, mert egyértelműen teljesen különböző rendszerben működnek és bonyolítják életüket. Abban viszont egyetértek, hogy az új trilógia készítői akkor is valószínűleg új saját bolygót találnának ki e célra, ha alvilági figurákat akarnának szerepeltetni.

 

A Sith-ek múltjának feltárása viszont tényleg jó ötlet lenne. Csak ez estben meg felmerül a kérdés, miért 30+ évbe jutnak el a Jedik idáig?

Ezt kell ügyesen összerakniuk a készítőknek ha ezt a vonalat szeretnék megvalósítani.

 

Ha nem baj, erre is itt reagálok. Nem hiszem, hogy a technikát kellene okolni azért a látványért, amit végül a filmen kapunk. Sok mindent el lehet készíteni így is, úgy is (sokat nem, de most nem az a lényeg), és ilyenkor mindegy, hogy végül melyikkel készítik el, ha egyszer a vásznon ugyanazt kapjuk (nagyjából). A technika csak eszköz.

Ez részben igaz. De azért egy Felucia, Mustafar, Kamino vagy Utapau nehezen alkotható meg hitelesen valós helyszíneken. Vagy ha mégis, akkor rengeteg forrást emészt fel, sokkal többet, mint CGI alapon. Márpedig a bírálók jóval kevesebb CGI-t akartak, ami szerintem durván rontott volna a látványvilágon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez nem feltétlenül igaz. A Yavin IV és az Endor is igencsak hasonló, ahogyan a Tatooine és a Geonosis is. A Naboo a Földre hajaz elég feltűnően. A TCW-ben is előkerültek további olyan bolygók, amik nagyon hasonlítottak más helyszínekre (pl. jeges világ, sivatagi világ, stb.). Legalábbis annyira biztos, mint a Nar Shaddaa Coruscant-ra.

Erdő-erdő, sivatag-sivatag, de ezen kívül csak a vak keveri őket össze. Yavin IV-et még be lehetne keverni Endorral, ha több időt töltenénk az erdejében, de ott konkrétan egy percig sem vagyunk. A Nar Shadda viszont Coruscant koncepciós rajzai alapján lett megalkotva, ami alapján Coruscant is elkészült. Még látképre is ugyanúgy néz ki a két bolygó, belülről meg aztán ugyanaz az építészete, a jellegzetességei (sűrű légiforgalom, légitaxik, siklóvonatok, óriási toronyházak, lebegő leszálló platformok, stb).

NarShaddaa.jpg

Coruscant.jpg

Hangyányit nagyobb az azonosság a két bolygó között, mint a Tatooine és a Geonosis között... Nem véletlen az az egyik beceneve, hogy Little Coruscant. ;)

 

Azért Coruscant nem egy bűnös koszfészek. A Köztársaság, majd a Birodalom, majd valószínűleg az új rendszer fővárosa. Elég jelentős elitkörnyékekkel a felszínen. Az persze teljesen jogos, hogy láttuk mi van az alsóbb szinteken, de azért messze van az a bűn városától. Az Ep.2 vagy a TCW se keltette bennem azt az érzést, hogy ez egy gengszterkörnyék.

Sokkal borongósabbak, sötétebbek és veszélyesebbek a lenti területek, de nekem inkább az jött le, hogy a felszínen élő burzsoáziának borsódzik a háta leereszkedni a mélyebb rétegekbe. Ahol jelen vannak az alsóbb társadalmi rétegek tagjai is, részegek, csavargók, tolvajok és egyéb piti bűnözők, ill. akár a nyomor és elégedetlenség jelensége is.

Szóval Coruscant-on nagyon erős a kontraszt és az "alvilág" inkább az abszolút elit felszínhez képest tűnik drámainak, de pl. egy igazi bűntanya mellé téve már messze nem olyan vészes. A pénz és a kormányzati intézmények persze olyan érdekeket támasztanak, amik nagy kaliberű bűnözőket is odavonzanak, de ez természetes.

Pont ezek az alsó részek, illetve az ep2-ben is látott elhagyott gyárrészek lennének tökéletes helyszínei az alvilági játszmáknak. Minek egy külön bolygó, ha van már rá egy másik bolygó? Még Coruscant ellentéte sem lehetne, mert mindkettő gazdag városbolygó (ráadásul Nar Shadda sem teljesen bűntanya, ott is csak az alsóbb rétegek, a kevésbé gazdagabb negyedek gázosak). Ellentétvilága a Tatooine.

Arról nem beszélve, micsoda szimbólum van abban, hogy a jófiúk lába alatt ténykednek a rossz fiúk. Szó szerint a pokol bugyraiban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tűnik nekem annyira különbözőnek a Tatooine-Geonosis vagy a Yavin IV-Endor páros sem. Más színárnyalat, gyűrű és egyéb apróságok, de a jelleg ugyanaz. Persze ügyeltek arra, hogy az adott világoknak ne ugyanazon részein játszódjanak a jelenetek. Ezért sincsenek a Yavin IV-en erdőjelenetek, míg az Endor-on szinte csak ott zajlik minden. A Geonosis-on se kint kóvályognak a semmiben, hanem elvannak a gyárban és az arénában, a Tatooine-on is leginkább a városban.

 

Amúgy én elsősorban a Jedi Knight szériában találkoztam Nar Shaddaa-val, akkor kicsit utánanézegettem máshol is és úgy rémlik, hogy szinte az egész bolygó hemzseg a bűnözőktől, ill. több bűnbanda is tevékenykedik itt.

Az igaz, hogy akkor lenne inkább indokolt, ha nem mutatják be Coruscant alsóbb részeit. Azért a főváros felszíni jeleneteiből aligha jutna bárkinek is eszébe az alvilági hangulat, a bűnözés és nyomor. Viszont leginkább a TCW után valóban elég ismerős lenne a Nar Shaddaa világa, így nem érdemes az EU-s formájában beemelni.

 

Viszont kisebb változtatásokkal azért jó alapanyag lenne egy hasonló bolygó. Miért kéne új helyszín? Azért, amit korábban írtam. Coruscant alsóbb rétegei elég nyomasztóak, de a felszínhez képest jön át igazán a különleges hangulata. A társadalmi elit számára bűntanya volt lejjebb, de galaktikus viszonylatban én nem éreztem annyira alviláginak és szennyesnek.

Kicsit olyan, mint az amerikai filmekben szereplő klasszikus eldugott sikátorok, amiket mindig este, sötétben mutatnak egy amúgy biztonságosnak tűnő világvárosban, hogy így a kontraszt miatt igazán félelmetesnek tűnjön. De valójában semmi azokhoz a szörnyű helyekhez képest, ami van itt-ott a Földön.

Azért a TCW-ben is sokszor hemzsegett a nyomozóktól és zsaruktól, de a filmekben se győzött meg igazán arról, hogy vmi galaktikus méretű tervet szövögető gengszterszövetség központja lehetne. Ennyiből jelenthetett volna sokat az elkaszált SW játék, amiben talán hitelesebben elő tudták volna vezetni a coruscant-i alvilágot.

 

A szimbolikus jelentőségével kapcsolatban igazad van, de más szempontból nehezen elképzelhető egy nagyszabású bűnszövetkezés a fővárosban. Még ha változhattak is a körülmények a Birodalom, majd az új rendszer alatt, akkor is. Épp elég hangsúlyos a már eddig is bemutatott kontraszt. Nem érezném túl jónak, ha az új trilógia potenciális főgonoszai is ide lennének bezsúfolva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszer nagyon szívesen látnám én is filmen, az összes EU-kreálta bolygó közül ezt a leginkább :yes: Viszont jogosak az ellene felhozott érvek. A Naboo ellen is több érv szól, mint mellette, de ha képesek volnának értelmet adni a megjelenésének, akkor jöhet, mert nagyon szép, éppen ezért kell egy ilyen bolygó az SW-ba.

 

Tudom, azért is írtam, hogy én a Coruscantnak is örülni fogok (egyrészt mert hasonló helyszín és egyben a kedvenc planétám, másrészt mert sokkal valószínűbb, hogy az benne lesz). A felszínen tényleg nagyon hasonlít Coruscantra a Nar Shaddaa, de azért mélyebben vannak komoly különbségek a két világ között és engem elsősorban nem ez a nagyvárosi környezet fogott meg benne (bár Coruscantot pont ezért szerettem meg és hasonló okok miatt pl. New York a kedvenc városom), hanem az a hangulat, ami körüllengi a bolygót. A Nar Shaddaa-n egyébként a Huttok lehetnének még ott esszenciális pontként, de talán ezt a jelenséget (és ezzel együtt az egész bolygót) egy spin-off filmben jobban lehetne kamatoztatni. Ott én nagyon megnézném, a sequel-ben csak akkor, hogyha ténylegesen releváns lenne a jelenléte. A Naboo szerintem is az egyik legszebb világ, de erre is igaz az, hogy csak akkor szeretném látni, ha valóban fontos eleme lenne a történetnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit én a filmekből eddig hiányoltam, az bizony Korélia. Több jelentőségteljes figura is érkezik onnan, hajógyártásban is rendkívül nagy a bolygó szerepe, viszont egyik film se vitt még el minket akár csak egy pillanat erejéig erre a különös, és bizonyára Coruscanthoz hasonló élettől pulzáló bolygóra. Kiindulásként már ezt az új planéták közt el tudnám képzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Corellia az tényleg remek lenne. Ráadásul ahhoz hasonló bolygót még nem is nagyon láttunk, ahol van érintetlen zöld terület, de a városok Coruscanthoz hasonlóan modern építésűek. Ráadásul nem is EU bolygó lenne, hiszen az ep4-ben említi először Han.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Corelliát szerintem még az EU is eléggé elhanyagolta, legalábbis legtöbbször ott is csak említve van.

Valóban érdekes és kérdéses jelenség.

 

OFF:

A Jedi Academy-ben volt egy vasúton játszódó küldetés a bolygón (az egyik személyes kedvencem is volt), de ott se sok szerepe volt Corellia-nak, mert lényegében semmit nem lehetett látni belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még anno a Rogue Squadronban tetszett meg, pedig ott sem volt valami részletesen bemutatva, azt tudom, hogy vannak nagy méretű zöld területek, amik határt szabnak egy-egy városnak, és dombos is. Ha egy lehetőség van rá, akkor bizony ne hagyják ki a buliból ezúttal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Corelliát szerintem még az EU is eléggé elhanyagolta, legalábbis legtöbbször ott is csak említve van.

Csupán egy teljes trilógia játszódik a bolygón és a rendszerben :) Lehet, hogy nem az EU csúcsa, de akkor is egy kellemesen kikapcsoló trilógia a Solo-família egyéb tagjaival fűszerezve :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csupán egy teljes trilógia játszódik a bolygón és a rendszerben :) Lehet, hogy nem az EU csúcsa, de akkor is egy kellemesen kikapcsoló trilógia a Solo-família egyéb tagjaival fűszerezve :)

OFF: Igen, azt én is szeretem, de ettől függetlenül szerintem a bolygó ott sincs részletekbe menően "kibontva".

 

Szóval nem bánnám, ha az EP7-ben a Corellia most szerepet kapna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az A Walt Disney megvette a Lucasfilmet! felvetettekre reagálva.

 

Látványban lehet, meg fog látszódni a különbség az ep6 és az ep7 között (bár itt azért érzésem szerint nem lesz olyan nagy a szakadék, hála a folyamatos felújításoknak, az ep4, ami inkább kilóg), de azért nem akkora a különbség, hogy az remake-t, rebootot követeljen.

Sőt (bocs, hogy megint ezzel jövök), Abramstől különösen tetszett az a húzás, hogy a Treknél sok apróságot emelt át a TOS-ból. Most nem csak a színes egyenruhákra és azok stílusára gondolok, hanem a fézerek formája, Sulu konzoljának az "éjjeli lámpák", régi fotontorpedók, stb. Apróságok, de minden a '66-os sorozatból vannak. A régi dolgok új köntösben.

Azaz, ha Abrams továbbra is tartja magát ehhez, nem lesznek olyan éles dizájnbeli eltérések, mint az ep1 és ep4 között. Felteszem (remélem), hogy valahogy úgy lesz megoldva, mint az átmenet az első két trilógia között. Az ep1-2-3-ban feltűnnek az ep4-5-6 jellegzetes elemei, az ep4-5-6 nyomokban tartalmazza az ep1-2-3 elemeit, de már megjelennek az ep7-8-9 elemei (persze, technikailag azok átvett elemek lesznek), az ep7-8-9-ben pedig nyomokban lesznek ep4-5-6, ep1-2-3 szinte semmi (leginkább csak az idegeneket kéne átvenni, meg természetesen helyszíneket, ha a Naboon vagy Coruscanton járnak hőseink, ezek azok, amik hatvan év alatt nem nagyon változnak) elemek és főleg saját részekből épül fel.

Így biztosítva lenne egy átmenet a látványban (is).

 

Ami még jó lesz, hogy nem kell majd visszafogniuk magukat. Az ep1-2-3-nál azért vissza kellett venni, nehogy modernebb technológia tűnjön fel, mint később (persze, ezt nem minden esetben sikerült elkerülni). Most viszont ilyenre nem lesz szükség, szabadon garázdálkodhatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.