Ugrás a kommentre

Ki mit vár a hetedik epizódtól?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Zééé, értettem azt is, amit először írtál le erről Donátnak. Továbbmegyek, még egyet is értek veled. Meggyőződésem, hogy létezett/létezik/létezni fog sz*r demokrácia és ugyan így nem csak sz*r királyságok voltak (vannak), hanem igenis JÓK is! Továbbmegyek. Alapvetően a demokráciát én egy soha igazából meg nem valósult ábrándnak tartom. De nem akarok én ebbe mélyebben belemenni, mert mint mondtam értettem, amit leírtál. Amit most leírtál, azt is értettem. És még egyszer nagyrészt egyet is értek ebben veled, DE én arra reflektáltam, amit évek óta tapasztalok nálad, hogy a dolgokról alkotott véleményedet/nézőpontodat konkrétan teljesen kizárólagosnak lehet igen erősen érezni. Elég sok hozzászólásban volt régebben is, amiben még a végén oda is biggyesztetted, hogy "majd meglátjátok, hogy nekem van igazam" vagy valami hasonló. Ehhez azért meglátásom szerint nagy mellény kell, és nem is kicsit!

 

Amit viszont az előbb írtál "Néha seggre is esek, de az már az én bajom." mindenképpen pozitív számomra, mert megmondom őszintén, eddig kifejezetten olyan embernek tűntél a szememben (szigorúan a kommentjeid alapján) aki abszolút tévedhetetlen és az Univerzális Igazság egyetlen és igaz ismerője. Ezek szerint képes vagy arra is, hogy belásd, tévedhetsz is adott esetben "néha seggre is esek". Ez mindenképpen dicséretes!

 

Visszatérve az iménti kommentemhez. Azért írtam le eme véleményemet, mert mivel te szereted igazságodat abszolútnak bélyegezni képes vagy 'megszólni' Donátot egy olyan véleményért, amit én marhára nem éreztem a részéről kizárólagosnak.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:clap: :clap: Ez a lényeg. A PT-utálok ezt nem értik. Szirmai meg egy önjelölt kritikus aki rakja fel a véleményét filmekről. Csak nem érti őket. Sajnos nem csak ő van egyedül, tele van a net ilyenekkel akik kirakják videón a véleményüket filmekről.

 

De bárki kirakhatja a véleményét. Még sosem láttam olyan hazai produkciót, ahol valaki felvállaltan dícsérte volna a PT-t. Éppen ezért marad minden Szirmai ellenes kirohanás üres szájtépés. Szerintem meg így helyes, ahogy Szirmai, Puzsér stb. csinálják és a XXI. században, az internet korában már nem kellene tartani a véleménycenzustól. A terep adott és üdvözlöm azokat, akik video bloggernek állnak, hogy a PT-t dicsőítség, vagy éppen fikázzák. Majd a komment szekcióban kiosztásra kerülnek a fekete és piros pontok. Sokkal inkább érzem azt, hogy az emberek nem akarják nyiltan felvállalni a véleményüket, odáig meg el sem mennének, hogy az arcukat adják egy olyan állásponthoz, ami a közizlés ellenébe megy. Biztos, hogy ha készítenék egy PT-t méltató videót, jó sok szidást kapnék azoktól, akik szívből gyűlölik. De ez egy ilyen műfaj és amíg Szirmai a nevét és arcát adja a véleményéhez, addig a többség csak odáig megy el, hogy Szirmai bátor kiállását szóban elátkozza. Ez nem helyes.

 

Zééé, értettem azt is, amit először írtál le erről Donátnak. Továbbmegyek, még egyet is értek veled. Meggyőződésem, hogy létezett/létezik/létezni fog sz*r demokrácia és ugyan így nem csak sz*r királyságok voltak (vannak), hanem igenis JÓK is! Továbbmegyek. Alapvetően a demokráciát én egy soha igazából meg nem valósult ábrándnak tartom. De nem akarok én ebbe mélyebben belemenni, mert mint mondtam értettem, amit leírtál. Amit most leírtál, azt is értettem. És még egyszer nagyrészt egyet is értek ebben veled, DE én arra reflektáltam, amit évek óta tapasztalok nálad, hogy a dolgokról alkotott véleményedet/nézőpontodat konkrétan teljesen kizárólagosnak lehet igen erősen érezni. Elég sok hozzászólásban volt régebben is, amiben még a végén oda is biggyesztetted, hogy "majd meglátjátok, hogy nekem van igazam" vagy valami hasonló. Ehhez azért meglátásom szerint nagy mellény kell, és nem is kicsit!

 

Amit viszont az előbb írtál "Néha seggre is esek, de az már az én bajom." mindenképpen pozitív számomra, mert megmondom őszintén, eddig kifejezetten olyan embernek tűntél a szememben (szigorúan a kommentjeid által) aki abszolút tévedhetetlen és az Univerzális Igazság egyetlen és igaz ismerője. Ezek szerint képes vagy arra is, hogy belásd, tévedhetsz is adott esetben "néha seggre is esek". Ez mindenképpen dicséretes!

 

Visszatérve az iménti kommentemhez. Azért írtam le eme véleményemet, mert mivel te szereted igazságodat abszolútnak bélyegezni képes vagy 'megszólni' Donátot egy olyan véleményért, amit én marhára nem éreztem a részéről kizárólagosnak.

 

Igen, vannak témák, amiben leírtam a véleményemet és nem bánom, hogy nagy volt a mellényem. Volt, hogy nem lett igazam, de igyekszem megrágni azt, amit leírok.

Donat esetében a kizárólagosságot úgy értettem, hogy a saját szemszögéből vizsgálja a PT politikai viszonyait. Ennyi és nem több, amire éppen akkor gondoltam.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még sosem láttam olyan hazai produkciót, ahol valaki felvállaltan dícsérte volna a PT-t. Éppen ezért marad minden Szirmai ellenes kirohanás üres szájtépés.

 

Akkor most itt ajánlanám fel a lehetőséget, gondolok itt azokra, akik eme fórum kemény magját alkotják és természetesen bárkire, akit ez érdekelne és látna benne fantáziát és persze Zééé-t is. Felbátorodva a fent idézett szövegen, mivel lassan 2 és fél éve hogy van egy YouTube csatornám, ami elsősorban ugyan gameplayekkel foglalkozik simán csinálhatnánk egy dumaest (podcast) jellegű kötetlen SW beszélgetést, mondjuk az OT-PT ellentétről. Felmegyünk egy TS3 szerverre és szépen elbeszélgetünk, amit én rögzítek és videó formájában kiteszünk. Net kapcsolata mindenkinek van (különben nehezen menne a fórumozás) a TS3-hoz pedig csak a kliens szoftver kell, amit fel kell telepíteni a gépre (pár mega) és egy mikrofon a beszélgetéshez. Nem nagy wasisdas.

 

Érdekelne ez valakit?

 

Igen, vannak témák, amiben leírtam a véleményemet és nem bánom, hogy nagy volt a mellényem. Volt, hogy nem lett igazam, de igyekszem megrágni azt, amit leírok.

 

Értem. Csak tudod ez a fajta nagy mellényűség nem feltétlen jó ám. Mert alapvetően feltételezi a más véleményen lévőről, hogy az illető bizony ... "hülye". Még akkor sem jó ez a fajta nagy mellényűség, ha történetesen az embernek valóban igaza van.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményszabadság van, semmi baj tehát azzal, ha egyre többen kívánják megosztani véleményüket a youtube-on. De akkor bizony én is fenntartom és megosztom a kritikámat, ha esetleg f*szságnak tartom, amit ezekben a videókban elmondanak. Mondom ezt úgy, hogy Szirmait egyébként kedvelem. Csak a Star Wars-ról nincs sok gőze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most itt ajánlanám fel a lehetőséget, gondolok itt azokra, akik eme fórum kemény magját alkotják és természetesen bárkire, akit ez érdekelne és látna benne fantáziát és persze Zééé-t is. Felbátorodva a fent idézett szövegen, mivel lassan 2 és fél éve hogy van egy YouTube csatornám, ami elsősorban ugyan gameplayekkel foglalkozik simán csinálhatnánk egy dumaest (podcast) jellegű kötetlen SW beszélgetést, mondjuk az OP-PT ellentétről. Felmegyünk egy TS3 szerverre és szépen elbeszélgetünk, amit én rögzítek és videó formájában kiteszünk. Net kapcsolata mindenkinek (különben nehezen menne a fórumozás) a TS3-hoz pedig csak a kliens szoftver kell, amit fel kell telepíteni a gépre (pár mega) és egy mikrofon a beszélgetéshez. Nem nagy wasisdas.

 

Érdekelne ez valakit?

 

Ez egy jó ötlet és akár nem csak ezen téma kapcsán, teszem azt havonta-kéthavonta lehetne egy ilyet csapni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most itt ajánlanám fel a lehetőséget, gondolok itt azokra, akik eme fórum kemény magját alkotják és természetesen bárkire, akit ez érdekelne és látna benne fantáziát és persze Zééé-t is. Felbátorodva a fent idézett szövegen, mivel lassan 2 és fél éve hogy van egy YouTube csatornám, ami elsősorban ugyan gameplayekkel foglalkozik simán csinálhatnánk egy dumaest (podcast) jellegű kötetlen SW beszélgetést, mondjuk az OP-PT ellentétről. Felmegyünk egy TS3 szerverre és szépen elbeszélgetünk, amit én rögzítek és videó formájában kiteszünk. Net kapcsolata mindenkinek (különben nehezen menne a fórumozás) a TS3-hoz pedig csak a kliens szoftver kell, amit fel kell telepíteni a gépre (pár mega) és egy mikrofon a beszélgetéshez. Nem nagy wasisdas.

 

Érdekelne ez valakit?

 

 

Én arcal névvel vagyok fenn a kuruc info/444 stb. stb. portálokon, szóval nálam nincs félelem. Csak itt használom a Zééé nevet, mert így regisztráltam (még a Star Wars.hu-n), mindenhol máshol Varga Zoltán néven, a saját arcképemmel kommentelek. Nem árulok zsákbamacskát.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Jar-Jar:

Ezen a fórumon aztán biztos nem kell amellett kardoskodni, hogy a SW 6 filmje egy kerek egészet alkot, mert szinte mindenki ezen az állásponton van és igyekszik is terjeszteni ezt a felfogást. Pont az ilyen Szirmai-félék ártanak az ügynek, akik a ST-tól azt várják, hogy majd háttérbe szorítja a PT-t és végre méltó bővítést kap a Saga. Miközben pont az lenne az egyik legfontosabb, hogy a kapcsok szorosabbak legyenek és a sequel a majdani 7-8-9 darab film egységességét hirdesse és erősítse.

Ettől függetlenül OT-PT összehasonlítások mindig is lesznek és ez nem is feltétlenül baj. Az emberi természet olyan, hogy szereti az ilyen összeméregetést. A triviálisan adódó (bizonyos szempontból) elkülönülő alkotásoknál ez mindig előjön. Egy filmtrilógia filmjeit, egy album egyes zeneszámait vagy egy sorozat évadait stb. külön-külön is boncolgatjuk. Nem kivétel ez alól a SW se, ahol a filmeket tekintve a legelső határvonal a két trilógia közt húzódik. Abszolút normális, hogy külön is elemzésre kerülnek és az egymáshoz való "viszonyuk" is terítékre kerül.

Ráadásul az OT és PT között sok szempontból rengeteg szignifikáns különbség van. Történetileg egy egységet alkot a Saga, de szinte az összes többi aspektusban már nagyok az eltérések. Ez nem azt jelenti, hogy bármely része feltétlenül jobb vagy fontosabb a többinél.

 

@Zééé:

Én csak azt nem értem, hogy miért kéne a SW-t egy szimpla mese szintjére "butítani". Elhiszem, hogy Neked a SW "csak" egy mese és semmi egyéb elvárásod nincs ezzel kapcsolatban, sőt kifejezetten károsnak tartod, ha ennél tovább akarnak menni. De ez csak a Te nézőpontod és nagyon sokan (köztük a SW atyja és egyéb fejesei) másképp gondolták és (hála az égnek) alaposan mélyítettek az univerzumon. Ettől még nézheted a PT-t is egyszerű meseként és unatkozhatsz a politizálós vagy magyarázós részeknél, de elég blőd dolog ezt hibának vagy feleslegesnek felróni. Ennyi erővel, ha engem meg az akciójelenetek nem fognak meg, akkor nem kellenek az űrcsaták vagy a fénykardpárbajok...

 

Amúgy annyira várom már, hogy mikor lehet végre az OT-val szemben kritikusnak lenni és mikor szűnik már meg végre szent tehénnek lenni. Mert annyira jó, hogy a PT-t ízekre lehet szedni, annak a hibáit lehet taglalni, de az OT az úgy tökéletes ahogy van. Pedig ha a PT felvágott nyelvű kritikusai csak feleannyira lennének "objektívek" és szigorúak az OT-val szemben, akkor tökön is szúrnák magukat és az egész SW-t dobhatnák a kukába, mert kiderülne, hogy az eredeti filmek a hibákat és hiányosságokat tekintve köröket vernek a szerintük gyengélkedő prequel-re.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy fikázzuk az OT-t és a PT mennyivel jobb. Csak kicsit megbotránkoztató az a kettős mérce, ami mindig előkerül. A PT-nál már azon kattognak, hogy az adózás szóba kerül vagy kétszer meg van pár szenátusi jelenet, de az Obi által agyondicsért "elitkatonák" hülyesége vagy Boba Fett bugyuta "haláltusája" kit érdekel. A midiklorián értelmetlen baromság, de a Halálcsillagot egy "szellőzőlyukon" át felrobbantani tökéletesen ül. :D

 

Szirmairól meg annyit, hogy senki nem akarja itt lenézni vagy ilyenek. Bármennyire is intelligens ember, a SW kapcsán totál homály. Attól meg, hogy karizmatikus és heves gesztikulációval kísért ordibálással adja elő a véleményét, attól még nem lesz igaza nehezen "leérvelhető". Ne keverjük össze az érveléstechnikát az előadásmóddal. Nézd meg a PT-ről készült videóit (a személyes kedvencem, amikor azzal "érvel" ellene, hogy Portman szerepel benne) és rögtön egyértelmű lesz, hogy igencsak messze áll mindenféle intelligens véleménykifejtéstől vagy érveléstől. Puzsérra meg kb. ugyanez igaz, csak hatványozottan. Mondom ezt úgy, hogy amúgy kedvelem a két figurát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody kérését tiszteletben tartva átettem a válaszokat az Egyéb fontosba.

 

Mit várok az EP VII-től? A hat film által (és hál Isten a remek animációs sorozatok által is) már jól ismert és belénk ivódott hamisíthatatlan SW hangulatot és életérzést. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ugyanazt várjuk Riddick. :)

 

:rock:

 

Egyre inkább nincsenek félelmeim a filmmel kapcsolatban. Nem tudom, hogy miért nem, egyszerűen csak így érzem. Hamarosan megkezdem a ráhangolódást is a decemberi premierre, bár még át kell gondolnom, hogy milyen formában és milyen ütemtervvel fogom ezt kivitelezni. :) Elképzelhető, hogy megvárom a november 11-én megjelenő új BD kiadványt, amit megrendeltem és már remegve várom :P ... és akkor azt felavatván lesz a nagy ráhangolódási project megvalósítva :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Zééé:

Én csak azt nem értem, hogy miért kéne a SW-t egy szimpla mese szintjére "butítani". Elhiszem, hogy Neked a SW "csak" egy mese és semmi egyéb elvárásod nincs ezzel kapcsolatban, sőt kifejezetten károsnak tartod, ha ennél tovább akarnak menni. De ez csak a Te nézőpontod és nagyon sokan (köztük a SW atyja és egyéb fejesei) másképp gondolták és (hála az égnek) alaposan mélyítettek az univerzumon. Ettől még nézheted a PT-t is egyszerű meseként és unatkozhatsz a politizálós vagy magyarázós részeknél, de elég blőd dolog ezt hibának vagy feleslegesnek felróni. Ennyi erővel, ha engem meg az akciójelenetek nem fognak meg, akkor nem kellenek az űrcsaták vagy a fénykardpárbajok...

 

Ez nem lebutítás. A mese egyszerűségében hatványozottabban jön elő a pozitív erkölcsi üzenet, mert a mese karakterei mindig tiszta motivációval bírnak. Akció, politika stb. csak a keretet adja, de tudni kell adagolni. Az OT-ben is volt politika, hiszen említés szintjén szerepel a szenátus és a tartományi kormányzók. Ennyi bőven elég ahhoz, hogy a mese fonala megfelelően feszesre legyen véve. Tehát nem azzal van a baj, hogy a PT-ben megjelenik a politika, hanem azzal, hogy az egyszerű üzenetek helyett a történetet bonyolult és elvont fogalmakra hegyezték ki. Leia hercegnő kiszabadításánál nem az a cél, hogy feltétlenül el tudjon menni szavazni a szenátusba, nincs felvezetve egy bonyolult politikai viszonyrendszer, amit meg kell értenünk, hogy izgulni tudjunk Leia kiszabadításán. Elég tudnunk, hogy Leia egy hercegnő és mint mindben hercegnő, neki is fontos döntéseket kell meghoznia. Ellenben a PT felépít egy bonyolult rendszert, amiben a tiszta erkölcsi alapvetések helyett bonyolult szürkezónás szabályokon át vezet el minket Lucas Padme személyéhez. Amidala szenátort meg kell menteni, mert különben.....a szenátus egyhangúlag fogja elfogadni a klónhadsereg felállításáról szóló törvényt, amit azok a kereskedők támogatnak, akiknek az EPI végén börtönbe kellett volna kerülniük, de Sio Bibble magyarázata szerint a Legfelsőbb Bíróság tárgyalásán is felmentő ítélet született, tehát feltételezhető, hogy azok állnak döntéshozói pozícióban, akik a lobbistáknak köszönhetően kierőszakolták a kereskedelmi utak külön adóval sújtását. MI VAN??? Mi a fszom?

 

Itt érhető tetten a probléma. Az OT esetében is adott a politikai háttér, de csak annyira mélyedünk el benne, hogy az éppen megfelelő súlyt adjon Leia hercegnő karakterének, amennyi a történet megértéséhez is feltétlenül szükséges. A hangsúly azonban a kalandon van és nem szükséges megérteni a motivációt, akkor is adott a feladat. A hercegnőket a gonosz varázsló mindig bezárja a tornya tetejébe, hogy a hős királyfi kiszabadítsa. A végén a sárkányt meg kell ölni, hogy a fele királyság legyen a hős jussa.

A PT ezzel szemben ránk erőszakolja, hogy értsük meg egy egész galaxis bonyolult, kesze-kusza, politikai lobbistáktól hangos zűrzavaros történését és csak ha megértettük, tudjunk aggódni Padme sorsa miatt. Itt a néző feladja és nem akar aggódni Padme sorsáért, mert a szerencsétlen hercegnőből politikai bábut faragtak és ezzel a történetet megfosztották az ártatlanságától. Tehát nem a politikával van baj, hanem a történet felépítésével és a sűlyozással. Állítom, hogy egy átgondoltabb vágással a PT sokkal pozitívabb elbírálásban részesült volna.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:rock:

 

Egyre inkább nincsenek félelmeim a filmmel kapcsolatban. Nem tudom, hogy miért nem, egyszerűen csak így érzem. Hamarosan megkezdem a ráhangolódást is a decemberi premierre, bár még át kell gondolnom, hogy milyen formában és milyen ütemtervvel fogom ezt kivitelezni. :) Elképzelhető, hogy megvárom a november 11-én megjelenő új BD kiadványt, amit megrendeltem és már remegve várom :P ... és akkor azt felavatván lesz a nagy ráhangolódási project megvalósítva :)

Nekem már megjött a Rebels BD így most az ad muníciót. Persze előtte mentek a filmek orvérzésig. :) Rég nem voltam ilyen nagy SW lázban. Még akkor sem, ha jó pár dolog aggaszt az új filmek körül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol van abban igazság, amit írsz, de mégsem tudok vele maradéktalanul egyetérteni. Pontosabban inkább nem, mint igen :D

 

Ha a PT nem olyan lenne, amilyen lett, akkor lényegében kaptunk volna egy OT 2.0-t! Mindaz, amit leírtál a politikai szálról a PT-ben én egy pillanatig sem éreztem azt, hogy "rám erőltetik". Sőt, SZÜKSÉGESNEK éreztem ahhoz, hogy a Köztársaság és a Jedik válságát bemutassák, hogy Palpatine zseniális hatalmi játszmáját láthassuk. Mindez igazán mély rétegeket adott hozzá a korábbi SW életérzéshez, amit mint mondtam egy pillanatig sem éreztem (és nem csak én nem) erőltetettnek.

 

Csak egy példa. Az a húzás, ahogy Palpatine megszerezte magának a rendkívüli jogosítványokat és ahogy képbe hozták a klónokat, hogy igazából mi is volt az ő céljuk, mire készültek, stb... a mai napig totálisan lenyűgöz, letaglóz és még a földön meg is rugdos. Akkora ötlet, hogy egyszerűen nem térek magamhoz. Pedig a vázát a tömény politika és a cselszövések sokasága adja valamint a politikai hatalomvágy. Egyszerűen döbbenetesen zseniális!!!

 

-----

 

Ody komám! Olvastam ám a beszámolót, hogy megérkezett a kiadvány! És nagy örömmel olvasom, hogy újra erős SW lázban égsz és nem hagyod, hogy a félelmeid uralkodjanak el az EP VII kapcsán! ;):)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol van abban igazság, amit írsz, de mégsem tudok vele maradéktalanul egyetérteni. Pontosabban inkább nem, mint igen :D

 

Ha a PT nem olyan lenne, amilyen lett, akkor lényegében kaptunk volna egy OT 2.0-t! Mindaz, amit leírtál a politikai száltról a PT-ben én egy pillanatig sem éreztem azt, hogy "rám erőltetik". Sőt, SZÜKSÉGESNEK éreztem ahhoz, hogy a Köztársaság és a Jedik válságát bemutassák, hogy Palpatine zseniális hatalmi játszmáját láthassuk. Mindez igazán mély rétegeket adott hozzá a korábbi SW életérzéshez, amit mint mondtam egy pillanatig sem éreztem (és nem csak én nem) erőltetettnek.

 

Én is örülök neki, hogy látom ezeket a dolgokat. Lucas mondta, hogy a PT egészen más lesz, mint volt az OT korábban. Pontosabban azt mondta, hogy a PT stílusa kevesebb embert vonzott volna, ezért is nem azt készítette el először.

Viszont a PT esetében a kecske megette a káposztát és ez a legnagyobb probléma. Jobb vágással, átgondoltabb történetvezetéssel kevesebb fintorgó lenne. Ezen már változtatni nem tudunk, de a Disney most jó irányba tereli a dolgokat, legalábbis úgy látom, hogy az OT szellemiségében készülnek a produkciói, ami ismét fel fogja kelteni azok figyelmét, akik csalódtak a PT-ben.

Sok Han Solo = tuti siker! :)

 

Egyébként a képlet baromi egyszerű és örülök, hogy a Disney nem bonyolítja túl a dolgot. A spoilerek alapján adott a gonosz "Birodalom" és az ellene ismét szervezkedő lázadás. A politikai hátteret letudják egy új status qou bemutatásával, de nem lesz szavazósdi, nem lesz bonyolult és felesleges fogalmakkal való dobálózás. Kész szituációba helyeznek minket, hogy a jó és rossz oldalt rögtön meg tudjuk különböztetni egymástól. Hagyományos vonalvezetés a ruhák, páncélok, felszerelések tekintetében, hogy az egyszeri néző rögtön el tudja helyezni a karaktereket a tábla két oldalán. Vissza lett állítva az eredeti felállás, pöcre azokat a zsánereket kapjuk, mint az OT idejében. Maszkos főgonosz, uniformizált hadsereg hatalmas fegyverrel nyakonöntve, zuglázadás Leia hercegnővel és titkos családi kapcsolat. Homokos bolygóról indulva jutunk el egy rideg, hideg, a néhai birodalom imidzséhez illeszkedő planétára. A film tehát bővelkedik majd az OT-ra jellemző kontrasztokban és ez helyes, mert ezzel is segíti kibontakoztatni az egyszerű erkölcsi üzenetet. A homokos bolygó a maga sivárságával mindig a kezdőpont. Üressége miatt bővelkedik a lehetőségekben. Azt rajzol rá a képzelet, amit csak akar. Én is innét indítottam volna a történetet, hogy az a nagy semmiből teljesedjék ki. A puszta sivárságából indul a szegény legény, hogy megváltsa a világot.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is örülök neki, hogy látom ezeket a dolgokat. Lucas mondta, hogy a PT egészen más lesz, mint volt az OT korábban. Pontosabban azt mondta, hogy a PT stílusa kevesebb embert vonzott volna, ezért is nem azt készítette el először.

Viszont a PT esetében a kecske megette a káposztát és ez a legnagyobb probléma. Jobb vágással, átgondoltabb történetvezetéssel kevesebb fintorgó lenne. Ezen már változtatni nem tudunk, de a Disney most jó irányba tereli a dolgokat, legalábbis úgy látom, hogy az OT szellemiségében készülnek a produkciói, ami ismét fel fogja kelteni azok figyelmét, akik csalódtak a PT-ben.

Sok Han Solo = tuti siker! :)

 

Egyébként a képlet baromi egyszerű és örülök, hogy a Disney nem bonyolítja túl a dolgot. A spoilerek alapján adott a gonosz "Birodalom" és az ellene ismét szervezkedő lázadás. A politikai hátteret letudják egy új status qou bemutatásával, de nem lesz szavazósdi, nem lesz bonyolult és felesleges fogalmakkal való dobálózás. Kész szituációba helyeznek minket, hogy a jó és rossz oldalt rögtön meg tudjuk különböztetni egymástól. Hagyományos vonalvezetés a ruhák, páncélok, felszerelések tekintetében, hogy az egyszeri néző rögtön el tudja helyezni a karaktereket a tábla két oldalán. Vissza lett állítva az eredeti felállás, pöcre azokat a zsánereket kapjuk, mint az OT idejében. Maszkos főgonosz, uniformizált hadsereg hatalmas fegyverrel nyakonöntve, zuglázadás Leia hercegnővel és titkos családi kapcsolat. Homokos bolygóról indulva jutunk el egy rideg, hideg, a néhai birodalom imidzséhez illeszkedő planétára. A film tehát bővelkedik majd az OT-ra jellemző kontrasztokban és ez helyes, mert ezzel is segíti kibontakoztatni az egyszerű erkölcsi üzenetet. A homokos bolygó a maga sivárságával mindig a kezdőpont. Üressége miatt bővelkedik a lehetőségekben. Azt rajzol rá a képzelet, amit csak akar. Én is innét indítottam volna a történetet, hogy az a nagy semmiből teljesedjék ki. A puszta sivárságából indul a szegény legény, hogy megváltsa a világot.

 

Én meg pont az OT másolástól félek amit Te annyira vársz. Megint csak egy idézettel élnék: "Úgy értem egy havas táj, erdő és egy sivatag már eléggé unalmas lett volna hatodszorra. Döntsük már el végre, hogy vagy tök ugyanazt akarjuk mégegyszer, vagy valami újat, mást." Jó lenne megint valami új és nem a copy+paste.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg pont az OT másolástól félek amit Te annyira vársz. Megint csak egy idézettel élnék: "Úgy értem egy havas táj, erdő és egy sivatag már eléggé unalmas lett volna hatodszorra. Döntsük már el végre, hogy vagy tök ugyanazt akarjuk mégegyszer, vagy valami újat, mást." Jó lenne megint valami új és nem a copy+paste.

A homokos, havas bolygó nem copy+paste, hanem jelkép. A Star Wars védjegyekkel bír, olyan erős motívumokkal, amik segítik a történet kibontakozását. Szándékosan nem vettem részt ebben a vitában, mert az elejétől félre lett értelmezve Lucas jelképrendszere. Nem gazdasági okokból kezdődik az Új Remény a sivatagban, hanem mert egy nagyon egyszerű dologtól kell indítani a főhős történetét. Az ártatlanságot ürességgel lehet a legjobban kifejezni. A főhős a semmi közepén, nyitott az ingerekre, mert maga is vákuumban éli az életét. Torokszorító az ingerhiány. Luke vágyik a megismerésre és hangot is ad neki, hogy bolygója a semmi közepe. Minden mese egy nagyon egyszerű alapból építkezik. Nem a kereskedelmi utak megadóztatásából, nem a szenátusi vizsgálóbizottság felállításából, hanem az ürességből. A mindent kitöltő üresség ad teret a történet kibontakozásának. Egy homokos bolygó, egy szegény vándor és az ismeretlen. Ez a mindenkori és legtökéletesebb kiindulási alap. A Yavin 4 az élet, a halálcsillag acélos felszíne a halál. Ezek a kontrasztok adják az OT igazi erejét. A hősök szedett - vetett társaság, hajóik lepusztultak, szegényesek. Mert náluk az igazi érték a felszín alatt húzódik meg. A gonosznak nincs erénye, így az külsőségekkel ad hangsúlyt a jelenlétének. A szegény ember elindul a homokból, a faluból, ami mindennek a határán fekszik, hogy megismerje a banditákat, a gonosz ördögöket (Toldi, János Vitéz, Csongor és Tünde), hogy azok segítsék, befolyásolják vagy éppen eltérítsék az útjáról. Még mindig a peremen járunk, mert a hős a perem szülötte. A kényelem és gazdagság csak devianciát szül, ott nem érlelődik ki a hős. A peremen ott a sok számkivetett ember, akiket össze kell fogni, akiknek jövőt kell adni. Az ígéret földje fákkal teli éden (Yavin 4), amit a gonosz mindig el akar pusztítani. A gonosz az élet ellensége, a gonosz tanyája sötét, kies, rideg, hideg. Ha jó Star Warst akarsz, használnod kell ezeket a motívumokat.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ha jól értem nyugodtan lehet egy copy+paste Tatooine Jakku néven mert az micsoda mély mondanivalóval is bír az egyetemes meseszövés mély értelmű tengerében. :D Cseppet sem fantáziátlan igaz? Ó dehogy. Mindent meg lehet magyarázni, csak a nézőponton múlik. A PT -be belemagyarázás van, de ez a Jakku ez nem az!! Neeeeem...ez tudományosan, meseileg, alá van támasztva! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arról van szó, hogy a SW belső logikáját vagy törvényszerűségeit ne értené (amúgy azt se érti, mert képes olyanokon fennakadni, hogy minek egy robotnak köpeny), hanem a szellemiségét, a mondanivalót és az eszközkészletet. Nagyon jó példa erre, hogy beleköt a PT "tisztaságába" és nyüszít, hogy nem olyan OT-ban látott "piszkos, mocskos" minden, pedig ennek szimbolikus jelentősége van. A Köztársaság és a Birodalom, ill. ezek korszakainak közti különbséget hivatott érzékeltetni és hangulatban is alátámasztani a kontrasztot..

Amíg néztem, ezen majdnem felröhögtem, de inkább kinyomtam - vagy kicsit később, mindegy, nem lényeg. Beleköt abba, hogy Anakin milyen tiszta. Őőőő... Luke, Han, Leia és Chewie tök tisztán jött ki a SZEMÉTZÚZDÁBÓL! Luke-nak még a haja is csont száraz és fényesen ragyogó volt (arról nem beszélve, hogy Han és Luke hol is rejtegette addig a civil ruháját, amíg a rohamosztagos páncélban voltak?). Anakin ellenben a fogatverseny után a feje búbjáig mocskos volt. Ezen a ponton a hitelessége megszűnt a Star Wars terén a szememben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ha jól értem nyugodtan lehet egy copy+paste Tatooine Jakku néven mert az micsoda mély mondanivalóval is bír az egyetemes meseszövés mély értelmű tengerében. :D Cseppet sem fantáziátlan igaz? Ó dehogy. Mindent meg lehet magyarázni, csak a nézőponton múlik. A PT -be belemagyarázás van, de ez a Jakku ez nem az!! Neeeeem...ez tudományosan, meseileg, alá van támasztva! :lol:

 

Honnan indul a Gyűrűk Ura gigaeposz? Egy pici faluból, ahol Bilbo a 111. születésnapját ünnepli. Honnan indul a János Vitéz? Iluska mossa a szennyest a parton, miközben János epekedve nézi. Honnan indul a Toldi? Miklós a béresekkel dolgozik a mezőn.

 

Nem indíthatjuk a történetet Coruscantról, sem pedig értelmezhetetlen politikai manőverekkel terhesen. Egyszerű helyszínt kell választani, távol a világ zajától, ahol egyszerűnek látszó emberek élik mindennapjaikat és látszólag indirekt módon keverednek bele egy nagyobb történetbe. A mesének vannak alapvetései. El lehet térni tőle, de az emberek nem fogják elfogadni, ha a történeted mellőzi az egyetemességet. Minden ember tudja, hol terem az igazság.

Nem indíthatod azzal a történetet, hogy Luke gondtalanul ücsörög a Jeditanács ülésén, miközben Leia az Új köztársaságot igazgatja. Ez nem mese lenne, hanem a PT-OT továbbgondolása, ahol semmi más nem számít, csak a kontinuitás és a privát vágyak teljesülése. Szerencsére Lawrence Kasdan makacs ember, aki tudja, hogyan és honnan kell indítani egy történetet. Nekem mese kell, ahol rozoga űrhajókat vezetnek neki hatalmas fenyegető birodalmi támaszpontoknak. Ahol az eleve vesztes szituációkból a legkülönlegesebb módon segíti ki hőseinket a misztikus erő, ahol egy látszólag primitív törzs képes legyőzni a birodalom elitosztagát. MESE! Nem kereskedelmi adók, nem szenátusi meghallgatás, nem legfelsőbb bíróság, hanem mese!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnan indul a Gyűrűk Ura gigaeposz? Egy pici faluból, ahol Bilbo a 111. születésnapját ünnepli. Honnan indul a János Vitéz? Iluska mossa a szennyest a parton, miközben János epekedve nézi. Honnan indul a Toldi? Miklós a béresekkel dolgozik a mezőn.

Mi köze ennek a Star Warshoz?

 

Nem indíthatjuk a történetet Coruscantról, sem pedig értelmezhetetlen politikai manőverekkel terhesen.

Lópikulát nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig nem érted mivel van bajom. :) Mert nem ezzel. Induljon a mocsokból de egy Tatooine -ra 90% -ban hajazó bolygó legyen akkor Tatooine ne valami más.

 

Tőlem lehet egy sóbánya is....ha ez így okés, akkor értem a problémát!

 

Nyilvánvaló okai vannak Jakku felépítésének. (pénz, nosztalgia, pénz, nosztalgia...az egyik következik a másikból.) Ezt a tényt nem is vitatom, természetes, hogy építenek a nosztalgia faktorra. Megmérték, hogy nagyjából mik a rajongói elvárások és annak igyekeznek is megfelelni. Már az elején mondtam, hogy erre lehet számítani, de ez annyira nyilvánvaló volt, hogy ennél kevesebb dolgot lehetett volna tisztábban látni. Oké....induljon a történet egy elhagyott sóbányából, ahol a helyi bányász John Só lapátolja a fűszert. Nekem tök mindegy....a lényeg, hogy be kell tartani a szabályokat, különben bukás lesz a vége.

 

Mi köze ennek a Star Warshoz?

 

 

Lópikulát nem.

 

Lehet indítani, csak akkor jön Szirmai. (Illetve én is, ha a film pont emiatt túlpolitizált katyvaszba fullad. És jön még sok millió elkeseredett rajongó, hogy kifejezze nemtetszését. Meg még ki tudja, hogy kik jönnének....végtelen számú tömeget látok, ha el lesz rontva az EPVII.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal inkább érzem azt, hogy az emberek nem akarják nyiltan felvállalni a véleményüket, odáig meg el sem mennének, hogy az arcukat adják egy olyan állásponthoz, ami a közizlés ellenébe megy. Biztos, hogy ha készítenék egy PT-t méltató videót, jó sok szidást kapnék azoktól, akik szívből gyűlölik. De ez egy ilyen műfaj és amíg Szirmai a nevét és arcát adja a véleményéhez, addig a többség csak odáig megy el, hogy Szirmai bátor kiállását szóban elátkozza. Ez nem helyes.

Akkor én elátkozhatom Szirmait? Vagy ha a véleményem csak írott formában tárom a világ elé, de arcom és nevem is adom hozzá, az nem számít? Mert speciel a neken van kritikám az ep1-2-ről, a TCW-ről és a Rebels első évadáról is, ráadásul nem egy eldugott kis honlapon vagy blogon van egyik sem és egyik sem a "közízlést" követi.

 

Lehet indítani, csak akkor jön Szirmai. (Illetve én is, ha a film pont emiatt túlpolitizált katyvaszba fullad. És jön még sok millió elkeseredett rajongó, hogy kifejezze nemtetszését. Meg még ki tudja, hogy kik jönnének....végtelen számú tömeget látok, ha el lesz rontva az EPVII.)

Persze, az ep7-et nyilván csak azzal ronthatják el, hogy nem egy kis bolygó kis emberének kis gondjával indít és bele mer venni politikát... :roll: Meg ugye az ep1 is sz*r film és még sz*rabb Star Wars ezek szerint. Bár ezt már azóta tudom, hogy a Star Wars film nem is létezhet Luke nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor én elátkozhatom Szirmait? Vagy ha a véleményem csak írott formában tárom a világ elé, de arcom és nevem is adom hozzá, az nem számít? Mert speciel a neken van kritikám az ep1-2-ről, a TCW-ről és a Rebels első évadáról is, ráadásul nem egy eldugott kis honlapon vagy blogon van egyik sem és egyik sem a "közízlést" követi.

 

 

Persze, az ep7-et nyilván csak azzal ronthatják el, hogy nem egy kis bolygó kis emberének kis gondjával indít és bele mer venni politikát... :roll: Meg ugye az ep1 is sz*r film és még sz*rabb Star Wars ezek szerint. Bár ezt már azóta tudom, hogy a Star Wars film nem is létezhet Luke nélkül.

 

Szerintem nem szabad elátkozni senkit, maximum leírhatod, hogy nem kedveled, utálod, megvernéd stb. :) Szirmai nem ártott sem neked, sem senkinek itt a fórumon, de az örvendetes, ha valaki készít egy hasonló videót és a fórumon tanusított vehemenciával (és logikával) áll neki megvédeni a PT becsületét. A blog bejegyzés nem egyenértékű (tartalmileg persze lehet jobb is), mert ott az ember nem áll a nyilvánosság elé. Persze nem kell mindjárt kivinni egy pódiumot a Blahára és magyarázni a népnek a számukra értelmetlen dolgainkat, de videó blogra videó bloggal kell (vagy legalábbis illendő) válaszolni.

 

Nem mondtam, hogy Luke nélkül nem létezhet Star Wars film. Számomra Luke az OT abszolút csúcsa. Annyira szervesen kapcsolódik a mítoszhoz, hogy nélküle nem tudok elképzelni egy folytatást sem. A PT-ben nyilván nem szerepelhetett, hiszen csak a történet végén született meg. Minden mondatot ne kelljen magyarázni. Luke a kedvenc karakterem, nyilvánvaló, hogy én nélküle nem tudom elképzelni a fősodratú Star Wars-t (7-8-9) Az EP1 pedig nem rossz film. Igazából a legkedvesebb PT részem, de vannak idegesítő baromságai, ami nélkül jobban szeretnék a PT utálok is. Én még sosem vágtam filmet, de az EPI esetében nem nehéz rámutatni azokra a részekre, amik nélkül sokkal jobban működne a film.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, Hogy a belinkelt videóm kisebb feszültségeket generált, nem ez volt a szándékom :(

 

Hogy én mit várok a hetedik epizódtól? Hmmm... Illiszkedjen bele az eddigi filmek szellemiségébe, hangulatába, méltó és logikus folytatása legyen az eddig imert történetnek. Illetve legyen életem egyik legnagyobb moziélménye :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.