Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A Gyűrű keresése és a Befejezetlen regék Númenorról és Középföldéről egy és ugyanaz. Az utóbbi kiadás jobb, mert néhány ponton a Tolkien Társaság javította a fordítást, kompatibilissé téve a Gyűrűk urával. 

És nincs kibővítve a korábbi kiadáshoz képest vagy ilyesmi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallom Caseyjones már felkerested a Tolkien Társaságot is :D Most beszélek épp pont az egyik emberrel, és amit Nute írt úgy van. 

 

Érdekességképpen megkérdeztem, hogy az oldalak száma azért eltérő mert '' A névmutató miatt, és a tördelés is számít'' szóval lényegében ami neked megvan az a legjobb megnyugodhatsz :D 

 

Inkább add ide nekem a tiédet mert nekem meg a kék van meg :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 10. - 22:54, Kargarosz írta:

Hallom Caseyjones már felkerested a Tolkien Társaságot is :D Most beszélek épp pont az egyik emberrel, és amit Nute írt úgy van. 

Jaja, egyik LOTR fan haveromnak írtam, hogy érdeklődje meg, mert habár van profilom Facebookon, de nem vagyok túl aktív rajta, és nem is szeretem használni. Azt írta nekem vissza az MTT-ről, hogy rendesek voltak, kézségesen segítettek neki, és hamar válaszoltak mindenre.

(Másrészt ő sem volt tele tisztában, hogy a kettő könyv egy és ugyanaz-e, szóval annyira kíváncsivá tettem, hogy ő is elkezdett rajta agyalni, mielőtt klaviatúrát ragadott. :D Okoztam neki is egy kis fejtörést. :lol:)

Jó, hogy van nekünk, magyaroknak egy ilyen társaság. :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

A Gyűrűk Ura-trilógiát és a Hobbitot már legalább 5-6 alkalommal elolvastam, és úgy gondoltam itt az idő valami újdonságnak is, ezért pár napja megvettem a Szilmarilokat. Most eléggé Star Wars-dömpingben vagyok, de jövőre valamikor mindenképp el akarom olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Van egy csomó LotR-kötetem, viszont nem tudom, hogyan fogjak hozzájuk.

 

- Befejezetlen regék Numenorról és Középföldéről

- Elveszett mesék könyve I-II

- A Szilmarilok

- Húrin gyermekei

- Beren és Lúthien

 

Ti mit javasoltok, milyen időrendben érdemes ezeket olvasni? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, caseyjones írta:

Van egy csomó LotR-kötetem, viszont nem tudom, hogyan fogjak hozzájuk.

 

- Befejezetlen regék Numenorról és Középföldéről

- Elveszett mesék könyve I-II

- A Szilmarilok

- Húrin gyermekei

- Beren és Lúthien

 

Ti mit javasoltok, milyen időrendben érdemes ezeket olvasni? 

El kell olvasni A szilmarilokat és akkor a többit akár ki is dobhatod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, caseyjones írta:

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? :?

A negyediket és ötödiket tartalmazza A szilmarilok.Az elsöben és a másodikban semmi olyan nincs ami nem található meg A szilmarilok Numenor története fejezetében,vagy A király visszatér függelékében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, caseyjones írta:

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? :?

Ha eljutsz a következö illusztrációig A szilmarilokban,fél óra szünetet fogsz tartani és elgondolkodsz majd a történteken

Spoiler

364776214a0605b995820d0b753db98f.jpg

 

Szerkesztve: - 1valaki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam, megvásárolom a Bombadil Toma kalandjait. Az öreg Toma ugye tiszteletét teszi a Gyűrű szövetségében, de csak a könyvben. 

Ez a kis kötet mindössze 120 oldalas, a Szukits gondozásában jelent meg 2002-ben, azóta nem adták ki semmilyen formában. Szóval, ritkaság, ennek ellenére majdnem dobtam egy hátast, mikor megláttam az árát a Bookline-on: 15.000 Ft! 

Ennyit ki nem adok érte. Pedig nagyon érdekel. Remélem, megjelenik a közeljövőben újra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2013. 12. 23. - 20:21, Donát írta:

Én semmilyen Gyűrűk ura világban játszódó filmet nem néznék meg feliratosan. Zseniálisan eltaláltak a szinkronok, kezdve Gandalffal.

Én megnéztem az egész trilógiát németül, és ott is nagyon jó a szinkron. ;) Persze, nem olyan jó, mint a magyar, de szerintem a németet is érdemes meglesni. 

 

2016. 12. 08. - 20:29, Fulcrum írta:

De Aragorn is jó alapanyag lenne egy filmre vagy egy sorozatra.

Van már ilyen, a Born of Hope. Bár tudomásom szerint fan filmként kell kezelni. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Van egy csomó LotR-kötetem, viszont nem tudom, hogyan fogjak hozzájuk.

 

- Befejezetlen regék Numenorról és Középföldéről

- Elveszett mesék könyve I-II

- A Szilmarilok

- Húrin gyermekei

- Beren és Lúthien

 

Ti mit javasoltok, milyen időrendben érdemes ezeket olvasni? 

Mindenképpen A Szilmarilokat olvasd el. Utána pedig attól függ. Ha a Sz tetszett és érdekel Tolkien világa, a többit is hozzá olvashatod. Az utolsó kettő kibővít két történetet a Sz-ból, ha jól emlékszem, főleg a Húrin tartalmaz többletelemeket (vagy úgy mondanám, hogy a teljes sztori 3 könyvből rakható össze), és regényesebb, bővebb formában meséli el a két könyv ezt a két történetet. Tolkien többször is változtatott az írásain, a Berenből pl. az kis kiderül, hogy a BL-sztori hogyan alakult. A Befejezetlen regékben is olyan történettöredékek találhatóak meg, amelyeknek a lényege benne van a Sz-ban, de azért nem mindegy, hogy valamiről olvasol két sort, vagy egy 20-40 oldalas novellát. A Sz-ban benne van a LOTR is, kb. két oldalas összefoglalásban, szóval a Sz történeteit így kell elképzelni: zanzásított törileckeként gyönyörű stílusban megírva. Minden más bővíti a világot. 

Az Elveszett mesék könyve viszont csak az elvakultaknak való :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szerintem a trilógiáról is elmondható. :D Én annak idején 10 évesen olvastam, rengeteget szenvedtem vele. Másfél évembe került, mire elolvastam a trilógiát, azaz fél évig tartott egy rész elolvasása.

Mit gondoltok, érdemes adni neki még egy esélyt (fiatal) felnőtt fejjel? :) Emlékszem, Timothy Zahntól a Kirajzást szintén gyerekként próbáltam meg elolvasni (bár nem 10 évesen), és 2 hét alatt kb. 60 oldalt sikerült letudnom, aztán befejeztem. Erre meg elolvastam 2017-ben, és 5-6 nap alatt kivégeztem, azóta is top3 SW-regény. 

Bár egy Gyűrűk Ura talán még felnőtt fejjel is nehezebb olvasmány lehet, mint egy Zahn-féle SW-regény. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én 20 évesen olvastam először, és egy-két hét alatt végeztem vele, annyira olvastatta magát. Május vége felé volt, vizsgaidőszak kellős közepén, és nagyon vigyáznom kellett, hogy tanuljak is valamit mellette. De volt olyan csoporttársam, aki kénytelen volt vizsgát halasztani pont emiatt. :D

 

Szóval a trilógia szerintem felnőtt fejjel nem nehéz olvasmány. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

 

Bár egy Gyűrűk Ura talán még felnőtt fejjel is nehezebb olvasmány lehet, mint egy Zahn-féle SW-regény. 

Asimov Alapitványa nehéz olvasmány.A düne 4.,5.,6. része lehet nehezebb olvasmány.De A gyűrük ura alulról sem súrolja a nehéz olvasmány fogalmát,még akkor sem ha legjobb esetben is egy közepes SW-regénnyel próbáljuk versenyeztetni "nehézség" szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Olvastam és imádtam, nekem nem tűnt  túl nehéznek.  :) 

Nekem sem. :)

 

A nehézség hiánya amúgy nem igénytelenséget vagy ponyva könnyedséget jelent az említett műveknél, remélem ebben megegyezhetünk. Szigorúan arról van szó, hogy valami annyira olvasmányos, izgalmas és érdekes, hogy gyakorlatilag letehetetlen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ez szerintem a trilógiáról is elmondható. :D Én annak idején 10 évesen olvastam, rengeteget szenvedtem vele. Másfél évembe került, mire elolvastam a trilógiát, azaz fél évig tartott egy rész elolvasása.

Mit gondoltok, érdemes adni neki még egy esélyt (fiatal) felnőtt fejjel? :) Emlékszem, Timothy Zahntól a Kirajzást szintén gyerekként próbáltam meg elolvasni (bár nem 10 évesen), és 2 hét alatt kb. 60 oldalt sikerült letudnom, aztán befejeztem. Erre meg elolvastam 2017-ben, és 5-6 nap alatt kivégeztem, azóta is top3 SW-regény. 

Bár egy Gyűrűk Ura talán még felnőtt fejjel is nehezebb olvasmány lehet, mint egy Zahn-féle SW-regény. 

Mintha csak a saját élményeimet olvasnám. :D

Én is valamikor általános iskolás koromban olvastam a Gyűrűk Urát és a Kirajzást előszőr, és mindkettőt untam. Illetve a GYU első része nagyon tetszett, a másodiknál fejeztem be amikor 50 oldalon keresztül beszélgetnek Szilszakállal. Aztán pár évvel később gimis koromban újraolvastam a GYU-t és a Kirajzást is, és akkor mindkettő teszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
On 5/24/2020 at 7:21 PM , Iqvi said:

Mi a helyzet a gyűrűk ura sorozattal? Ugye lesz még?

Lesz, persze. Mondjuk nem követem a munkálatokat, szóval nem tudom, mivel fog pontosan foglalkozni, de remélem, hogy nem remake lesz, mert úgyse tudják megugrani azt a lécet, amit a filmtrilógia felállított, másrészt Tolkien világában van sok olyan történet, amelyet jó lenne mozgóképesen látni, és eddig még nem láttunk: Húrin gyermekei, Szilmarilok stb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 05. 26. - 7:35, MissKarrde írta:

Mert nehéz olvasni.

 

Van ugye 2 része is az oké, hogy nehéz olvasni,de érdemes e? Esetleg kifejt egy két történetet jobban amiből csak pár mondat van régebbi regényekbe? Azért kérdem mert,ha beszerzem egyszer a köteteket akkor érdemes e erre áldoznom. Eddig amúgy Középfölde Atlasza, és a Gyűrűk Ura Trilógia van meg a legújabb kiadásba. No meg van még 2 Szerepjáték könyvem a biztonság kedvéért :D 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A Gyűrű keresése

 

Amennyiben nem lett volna a rengeteg jegyzet meg a sok függelék, simán 10-est vagy minimum 9-est adnék rá 10-es skálán. De így csak 6-ost. 

A történetek tetszettek; jó volt megannyi év után visszatérni Középföldére. A palantírokról szóló rész volt kissé unalmas, illetve Galadriel és Celeborn története volt csalódás – tartalmilag és nyelvezetét tekintve is nehéz olvasmánynak bizonyult –, ezt a kettőt leszámítva viszont jól szórakoztam. Megtudhattunk nagyon sok érdekes háttérinformációt, többek között Gandalfról, Szarumánról, a Gyűrűlidércekről, Rohanról, Gondorról és sok egyéb másról. Nagyon jó kiegészítők voltak ezek a Hobbithoz meg A Gyűrűk Ura-trilógiához. Húrin gyermekeinek sztorija kifejezetten tetszett. 
Sajnálom, hogy Tolkien nem tudta befejezni ezen műveket, mert a rengeteg jegyzet és függelék borzasztó érdektelen volt. Én oda se tudtam rájuk figyelni olvasás közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

December 1-jén jön a Gyűrűk Ura- és a Hobbit-trilógia 4K Blu-rayen. Az előbbit annak idején 2K-ban fejezték be, úgyhogy a 4K változathoz Peter Jackson felügyeletével újra beszkennelték az eredeti negatívokat, majd ráillesztették a digitális effektusokat. Ez azt jelenti, hogy a CGI 2K-s marad, mivel nem renderelték újra, de minden más natív 4K felbontású lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.