Ugrás a kommentre

5x20 - The Wrong Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Komolyan azt hiszed, hogy egy ekkora pofára esés után Tarkin-nak lenne mersze tovább szívózni Ahsokával? Biztos behúzta fülét-farkát, és elengedte a többi vádpontot hogy mentse a maradék tekintélyét, miután a "megdönthetetlen bizonyítékait" ilyen simán megdöntötték.

Ha van olyan tróger a galaxisban, akiről még ezt az arcátlanságot is el tudnám képzelni, akkor az pontosan Tarkin.

De olyan szívesen megnéztem volna pl. azt, ahogy a jedik beszélnek a tárgyalás után Tarkinnal, aki arrogánsan felveti ezeket a vádpontokat, mire mondjuk Plo vagy Yoda kb. olyan vehemenciával ugatja le azt a mocskot, mint korábban ő a Tanácsot. És ettől Tarkin is meghátrál és békén hagyja Ahsokát.

Egyrészt kielégítené egy csomó néző azon vágyát, hogy végre Tarkin is megkapja a magáét. Másrészt legalább minimálisan jobb fényben tüntetné fel a Tanácsot, mint eddig.

 

De hát az idő az, ami igazán gátat szab annak, hogy a TCW még a mostaninál is eggyel magasabb minőségi kategóriába léphessen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra sem igazán értem a Tarkin elleni heves ellenszenvet, amikor teljesen jogszerűen járt el egy lehetséges áruló ellen. :) A modora bicskanyitogató ugyan, de azt tette, amit ilyenkor tenni kell. Amit a Jedi Tanács is megtett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De olyan szívesen megnéztem volna pl. azt, ahogy a jedik beszélnek a tárgyalás után Tarkinnal, aki arrogánsan felveti ezeket a vádpontokat, mire mondjuk Plo vagy Yoda kb. olyan vehemenciával ugatja le azt a mocskot, mint korábban ő a Tanácsot. És ettől Tarkin is meghátrál és békén hagyja Ahsokát.

Egyrészt kielégítené egy csomó néző azon vágyát, hogy végre Tarkin is megkapja a magáét. Másrészt legalább minimálisan jobb fényben tüntetné fel a Tanácsot, mint eddig.

De nem. Ez a korszak nem erről szól. :) Itt nincs pozitív feloldozás beolvasás. Tarkin majd megkapja ami jár neki a maga helyében és idejében. Én megelégszem ennyivel.

 

Továbbra sem igazán értem a Tarkin elleni heves ellenszenvet, amikor teljesen jogszerűen járt el egy lehetséges áruló ellen. :) A modora bicskanyitogató ugyan, de azt tette, amit ilyenkor tenni kell. Amit a Jedi Tanács is megtett.

Az a baj Tarkinnal, hogy majdnem halálra ítélt egy ártatlan lényt. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra sem igazán értem a Tarkin elleni heves ellenszenvet, amikor teljesen jogszerűen járt el egy lehetséges áruló ellen. :) A modora bicskanyitogató ugyan, de azt tette, amit ilyenkor tenni kell. Amit a Jedi Tanács is megtett.

Ja, én most ezt úgy az egész Tarkin-jelenség alapján írtam. Nem feltétlen az ezen ügyben vállalt szerepére vonatkozóan.

Az egész saga során akárhányszor feltűnt, csak úgy ömlött szenny a szájából. Egy igazi talpnyaló, arrogáns, gátlástalan lárva az az ember, és ez már a TCW-ben is nagyon jól látszik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van olyan tróger a galaxisban, akiről még ezt az arcátlanságot is el tudnám képzelni, akkor az pontosan Tarkin.

De olyan szívesen megnéztem volna pl. azt, ahogy a jedik beszélnek a tárgyalás után Tarkinnal, aki arrogánsan felveti ezeket a vádpontokat, mire mondjuk Plo vagy Yoda kb. olyan vehemenciával ugatja le azt a mocskot, mint korábban ő a Tanácsot. És ettől Tarkin is meghátrál és békén hagyja Ahsokát.

Egyrészt kielégítené egy csomó néző azon vágyát, hogy végre Tarkin is megkapja a magáét. Másrészt legalább minimálisan jobb fényben tüntetné fel a Tanácsot, mint eddig.

 

De hát az idő az, ami igazán gátat szab annak, hogy a TCW még a mostaninál is eggyel magasabb minőségi kategóriába léphessen.

 

Pontosan ezt mondom: Tarkin tudta, hogy most nagyot koppant, és inkább lenyelte a békát, minthogy tovább ugasson, és esetleg még nagyobb csorbát szenvedjen a tekintélye.

 

Továbbra sem igazán értem a Tarkin elleni heves ellenszenvet, amikor teljesen jogszerűen járt el egy lehetséges áruló ellen. :) A modora bicskanyitogató ugyan, de azt tette, amit ilyenkor tenni kell. Amit a Jedi Tanács is megtett.

Na ezt ugye nem mondod komolyan? A fickót egy pillanatig nem érdekelte, hogy ki a valódi bűnös, örült, mert ott volt neki Ahsoka mint a legkézenfekvőbb gyanúsított, és csak azért akarta mindenáron ráverni a balhét, mert azt remélte, hogy erősítheti a pozícióját, ha ő csukja le a "tettest", viszont tudta, hogy esélye sincs elkapni az igazit. Az amit a tárgyaláson művelt bőven bizonyítja ezt: Padmé rámutat hogy mekkora logikai bukta van Tarkin érvelésében, erre mit csinál? Meg sem próbál válaszolni Padmé-nak, egyből előhúzza a Ventress-adut, csak azért, hogy a bíróság egy pillanatra se vegye komolyan Padmé érveit. Erre mondod, hogy jogszerű eljárás?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a lényeg, hogy mindent önként(és büszkén) bevallott és miután megvizsgálták az amúgy sem "megdönthetetlen bizonyítékokat" kijön, hogy Barriss volt a tettes és nem Ahsoka.

Igen, ennek kifejtésére lettem volna kíváncsi. A vallomás és Ahsoka visszahívása közt akár napok is eltelhettek, ami elég időt szolgáltathatott Barriss bűnösségének bizonyításához egy nyomozás keretében. A gondom csak annyi, hogy erre a leghalványabb utalást se kaptuk...

 

A részből az alábbi szűrhető le egyértelműen: Barriss beismeri tettét, elvezetik, majd Ahsokát felmentik és visszahívják a Rendbe. A lányt tisztázó nyomozás hiányában mi az alapja, hogy Barriss az igazat mondja a bíróságon, nem pusztán profi színészi beleéléssel állít valamit, mert megzsarolták? Bevett módszer, hogy egy megfélemlített személy más helyett viszi el a balhét. Mely bizonyítékok utalnak Barriss-re, kezdve a nanodroidok felhasználásától, Letta meggyilkolásán át, a klónok kivégzéséig a szökéskor? Mert a részből kiderült dolgok fényében Ahsokára ezek továbbra is bizonyíthatók, ellenben Barriss-szel, aki ellen saját állításán kívül semmi kézzel fogható bizonyíték nincs... legfeljebb azon a vonalon lehet valamit kezdeni vele, hogy nála voltak Ventress fegyverei. De önmagában ez még kevés. Egy ilyen kaliberű ügy lezárásához profi szintű utánajárás, vizsgálatok, nyomozás szükséges. Az már rég gond, ha beérik annyival, hogy "bár a bizonyítékok továbbra is Ahsoka ellen szólnak, mivel Barriss magára vállalta a balhét, elhisszük neki, hogy ő volt". Aláírom, ha nem ez történt, de a látottak alapján előbb értelmezhető így. Az off-screen nyomozás ötlete jelentőségét figyelembe véve több, mint gáz, mivel fontos elem lett volna a sztori egészének kohéziójához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj Tarkinnal, hogy majdnem halálra ítélt egy ártatlan lényt. :D

Más megközelítésből: Egy lehetséges árulót.

 

Na ezt ugye nem mondod komolyan? A fickót egy pillanatig nem érdekelte, hogy ki a valódi bűnös, örült, mert ott volt neki Ahsoka mint a legkézenfekvőbb gyanúsított, és csak azért akarta mindenáron ráverni a balhét, mert azt remélte, hogy erősítheti a pozícióját, ha ő csukja le a "tettest", viszont tudta, hogy esélye sincs elkapni az igazit. Az amit a tárgyaláson művelt bőven bizonyítja ezt: Padmé rámutat hogy mekkora logikai bukta van Tarkin érvelésében, erre mit csinál? Meg sem próbál válaszolni Padmé-nak, egyből előhúzza a Ventress-adut, csak azért, hogy a bíróság egy pillanatra se vegye komolyan Padmé érveit. Erre mondod, hogy jogszerű eljárás?

Ez már pusztán indulatos belemagyarázás, szerintem ilyenről szó sincs. Ahsoka minden jel szerint terrortámadást hajtott végre a Jedi Templomban, elhallgattatta Letta Turmondot, megszökött a börtönből, klónokat vágott le, szövetkezett Asajj Ventresszel és a nanodroidos bombáknál találtak rá. Esze ágában sem volt valódi tettest keresni, ugyanis ez a személy minden jel szerint Ahsoka volt. Meg sem fordult a fejében az, hogy más a tettes, miért is tette volna? A bizonyítékai egyértelműek voltak, ha Anakin nem ráncigálja be az utolsó pillanatban Barrisst, Ahsoka most valóban bűnös lenne. Padmé érvelésében pedig ugyan van logika, de a bizonyítékok akkor is Ahsoka ellen mutatnak, míg ő ezen kívül semmit sem tudott felmutatni. Tény és való, hogy Tarkin negatív karakter, de ettől függetlenül azt tette, amit egy árulóval tenni kell: Felelősségre vonta és ezért egy percig sem hibáztatom.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem túlbonyolítod. Lehetett volna még két rész, ahol egyfolytában Barriss motivációit és tetteit elemzik. De a vége már nem erről szólt, hanem Ahsokáról. Fogadd el, hogy Barriss bevallotta a dolgokat, aztán nyilván részletes beismerő vallomást tett, gyanúsítottakat is megnevezve. Ennyi. Minek ide megint olyat becitálni amire nincs szükség? Ezek csak azért kellenének, hogy Ahsokát még jobban lehessen szeretni, Barriss -t meg utálni.

 

Más megközelítésből: Egy lehetséges árulót.

De a végén nincs más megközelítés mert kiderült, hogy Ahsoka ártatlan.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ennek kifejtésére lettem volna kíváncsi. A vallomás és Ahsoka visszahívása közt akár napok is eltelhettek, ami elég időt szolgáltathatott Barriss bűnösségének bizonyításához egy nyomozás keretében. A gondom csak annyi, hogy erre a leghalványabb utalást se kaptuk...

 

Sok mindent kihagytak és nem magyaráztak meg ebben a részben, többek között ezért is nem tetszett nekem annyira...

 

A részből az alábbi szűrhető le egyértelműen: Barriss beismeri tettét, elvezetik, majd Ahsokát felmentik és visszahívják a Rendbe. A lányt tisztázó nyomozás hiányában mi az alapja, hogy Barriss az igazat mondja a bíróságon, nem pusztán profi színészi beleéléssel állít valamit, mert megzsarolták? Bevett módszer, hogy egy megfélemlített személy más helyett viszi el a balhét. Mely bizonyítékok utalnak Barriss-re, kezdve a nanodroidok felhasználásától, Letta meggyilkolásán át, a klónok kivégzéséig a szökéskor? Mert a részből kiderült dolgok fényében Ahsokára ezek továbbra is bizonyíthatók, ellenben Barriss-szel, aki ellen saját állításán kívül semmi kézzel fogható bizonyíték nincs... legfeljebb azon a vonalon lehet valamit kezdeni vele, hogy nála voltak Ventress fegyverei. De önmagában ez még kevés. Egy ilyen kaliberű ügy lezárásához profi szintű utánajárás, vizsgálatok, nyomozás szükséges. Az már rég gond, ha beérik annyival, hogy "bár a bizonyítékok továbbra is Ahsoka ellen szólnak, mivel Barriss magára vállalta a balhét, elhisszük neki, hogy ő volt". Aláírom, ha nem ez történt, de a látottak alapján előbb értelmezhető így. Az off-screen nyomozás ötlete jelentőségét figyelembe véve több, mint gáz, mivel fontos elem lett volna a sztori egészének kohéziójához.

 

Ahsokára nem tudom mi az ami egyértelműen bizonyítható az addig történtekről. Nekem a tárgyalással is az volt a bajom, hogy Padme által felhozott érvek jogosak és 100%-ig nem lehetett Ahsokára bizonyítani semmit, a körülmények a bűnösségére utaltak, de ezek nem abszolút igazságok voltak!

Barriss beismerő vallomásán kívül (ami már önmagában elengedő kellene legyen) ahogy írtad ott van az egyértelmű bizonyíték Ventress kardjai (továbbra sem értem ezt miért tartotta meg :facepalm: ) amit szintén elismert, hogy Ventresstől szerezte. Büszke is volt a tervére... ezek után nem tudom, hogy mi kellett volna még, hogy bizonyítsák, hogy ő a tettes :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokára nem tudom mi az ami egyértelműen bizonyítható az addig történtekről. Nekem a tárgyalással is az volt a bajom, hogy Padme által felhozott érvek jogosak és 100%-ig nem lehetett Ahsokára bizonyítani semmit, a körülmények a bűnösségére utaltak, de ezek nem abszolút igazságok voltak!

Barriss beismerő vallomásán kívül (ami már önmagában elengedő kellene legyen) ahogy írtad ott van az egyértelmű bizonyíték Ventress kardjai (továbbra sem értem ezt miért tartotta meg :facepalm: ) amit szintén elismert, hogy Ventresstől szerezte. Büszke is volt a tervére... ezek után nem tudom, hogy mi kellett volna még, hogy bizonyítsák, hogy ő a tettes :peace:

Rosszul fogalmaztam... inkább bizonyíthatók Ahsokára, mint Barriss-re.

- Nanodroidok: Ahsokát gyakorlatilag a helyszínen kapták el a klónok a gyilkos kis jószágok társaságában. Barriss-re semmi nem utal azon kívül, hogy ő csalta oda Ahsokát (amire ismét nincs kézzel fogható).

- Letta halála: Ahsokát rajtakapták, amint a fuldokló Letta felé nyúlkál, miközben sehol senki, az épület pedig a meggyőződés szerint behatolásbiztos. Barriss hogy jön itt képbe, mi utal rá?

- A klónok halála: Ahsoka lenyúlta a fénykardokat (a klónok is fénykardok által végezték be), majd megszökött. Ismét: Barriss hogy jön a képbe?

Az eddig is tiszta sor volt, hogy Ahsokát nem egyértelmű bizonyítékok fényében ítélték bűnösnek. Ám a fentiek alapján Barriss ellen még ennyi sincs. Ettől függetlenül elfogadom a már említett off-screen nyomozást, de a tetszésemet nem fogja elnyerni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eddig is tiszta sor volt, hogy Ahsokát nem egyértelmű bizonyítékok fényében ítélték bűnösnek. Ám a fentiek alapján Barriss ellen még ennyi sincs. Ettől függetlenül elfogadom a már említett off-screen nyomozást, de a tetszésemet nem fogja elnyerni. ;)

Olyan jó elbeszélni egymás mellett nem? :D Szerinted Ahsoka a bűnös? Nem értem... Nyilván Barriss később minden olyan infót átadott, ami még inkább bizonyította a bűnösségét. Nem érzek itt problémát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin helyében én is Ahsokára gyanakodtam volna, minden ellene szólt. Padmé nem sokat tudott tenni abban a helyzetben, az nem elég, hogy "Ahsoka milyen aranyos, ráadásul eddig mindig csak jót cselekedett".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin helyében én is Ahsokára gyanakodtam volna, minden ellene szólt. Padmé nem sokat tudott tenni abban a helyzetben, az nem elég, hogy "Ahsoka milyen aranyos, ráadásul eddig mindig csak jót cselekedett".

Ez igen. :D Ezzel az a baj, hogy nem igaz egy szó se belőle. Tarkin megdönthetetlen bizonyítékokról beszél, nem gyanúról. Padmé pedig teljesen logikusan érvel Ahsoka mellett. Persze nem azzal, hogy milyen aranyos... :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszul fogalmaztam... inkább bizonyíthatók Ahsokára, mint Barriss-re.

- Nanodroidok: Ahsokát gyakorlatilag a helyszínen kapták el a klónok a gyilkos kis jószágok társaságában. Barriss-re semmi nem utal azon kívül, hogy ő csalta oda Ahsokát (amire ismét nincs kézzel fogható).

- Letta halála: Ahsokát rajtakapták, amint a fuldokló Letta felé nyúlkál, miközben sehol senki, az épület pedig a meggyőződés szerint behatolásbiztos. Barriss hogy jön itt képbe, mi utal rá?

- A klónok halála: Ahsoka lenyúlta a fénykardokat (a klónok is fénykardok által végezték be), majd megszökött. Ismét: Barriss hogy jön a képbe?

Az eddig is tiszta sor volt, hogy Ahsokát nem egyértelmű bizonyítékok fényében ítélték bűnösnek. Ám a fentiek alapján Barriss ellen még ennyi sincs. Ettől függetlenül elfogadom a már említett off-screen nyomozást, de a tetszésemet nem fogja elnyerni. ;)

 

Így van nem magyarázták meg ezeket (pedig akár be is villanthatták volna Barrisst, amint elköveti a gyilkosságot, megbízza Lettát stb.), bár ezek csak töredékei voltak annak, amit nem magyaráztak meg... de nem akarok fikázásba átmenni, sajnos ez van ez így alakult. Azt meg fogadjuk el úgy, hogy később részletesen is átrágták az ügyet, ezt meg azért kellett így befejezni, hogy utána mutassák a zárójelenetet és beleférjenek az időlimitbe...

Jobban örültem volna, ha ezt egybe, egy egész estés "filmbe" adják le ezt a szálat, akkor sok mindenre több idő is lett volna, ki lehetett volna kicsit bővíteni, de mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan jó elbeszélni egymás mellett nem? :D Szerinted Ahsoka a bűnös? Nem értem... Nyilván Barriss később minden olyan infót átadott, ami még inkább bizonyította a bűnösségét. Nem érzek itt problémát.

Figyelek arra, amit írtok. ;) Ahsoka nyilván nem bűnös, Barriss-t pedig egy újabb nyomozás következtében ítélhették el (ellenkező esetben nincs értelme)... csupán erre való minimális utalást/magyarázatot vártam volna. Ennyi. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tyű, hogy milyen beszélgetést indítottam el a felvetésemmel. :) Barisst annyiban lehetne megérteni, hogy ha végiggondoljuk az egész háborút, akkor gyakorlatilag két mesterségesen előállított sereg gyilkolja egymást. Droidokat vagy klónokat akármikor lehet újból építeni, így az utánpótlás biztosított és az eszkalálódott háború gyakorlatilag befejezhetetlenné vált. Ezért is jó az a csavar, hogy Sidious lefejezi (szó szerint) a két tábor felső vezetését, majd simán trónra lép. A kérdés így továbbra is az, hogy a Jedik hogyan zárhatták volna le ezt a háborút gyorsabban, ha egyszer a tudtuk nélkül mindkét tábort ugyanaz a személy mozgatta? Tehát teljesen mindegy, hogy most elfoglalnak vagy veszítenek még x bolygót, ha egyszer a Sith olyan mesteri tervet eszelt ki, amivel legyőzhetetlenné vált. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen sajna tényleg Barriss volt. Kicsit nagyobb csattanóra számítottam egy ilyen monumentális sztori végére, de így is nagyon jó volt. Tudom túl sokat kérek, azt szeretném, hogy az összes rész ilyen legyen mint ez az utolsó két sztori. Lehett volna inkább kevesebb rész, de az mind ilyen legyen. Max kihagyjuk a 4 részes droidos mókát.

Teljesen megértem Ashokát. Hogy bízzon újra a Jedikben, amikor ők sem bíztak benne. Nincsen kivizsgálva az ügy rendesen, csak közvetett bizonyítékok után elítélik. Ez azért nem volt valami szép.

Nem tudtam igazából mire számítsak a végén. Egyrészt örültem hogy Ashoka megmenekült, mégis csak egy gyerekeknek készült rajzfilmről van szó, de ha igazi befejezést tettem volna a végére, főleg így hogy tudjuk vége a sorozatnak, és közel van az EP3, meg kellett volna lépniük, hogy az utolsó pillanatban, amikor már megvan a remény hogy megmentik Ashokát mert megvan Barriss, halálra ítélik és be is végzik. Persze nem szeretném én se ha meghalna, de ez egy olyan löketet adott volna Anakin karakterének, amivel bátran átengedtem volna a ROTSba. Komolyabb sérülés lett ez volt számára mint az anyja halála, főleg hogy még a Jedikben is csalódott volna, nem is kicsit. Szóval ezért sajnálom,hogy ezt nem lépték meg. Valahogy a hangulata is a résznek már derűsebb volt legalábbis az előzőekhez képest.

Azért a fiatal jediket jó volt még egyszer egy pillanatra látni. de ha már az eddig 3 rész alatt végig esett és sötétség jellemezte, akkor ezt nem most kellett volna abbahagyni.

Ez a rész nekem egy 8,5/10es, a történetszál pedig 9,5/10es.

Nagyon sajnálom, hogy most lett vége amikor ilyen sztorikat tudtak előhúzni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de ha már az eddig 3 rész alatt végig esett és sötétség jellemezte, akkor ezt nem most kellett volna abbahagyni.

De valamilyen szinten ez jogos, hogy Ahsoka megmenekült, és részben jóra fordultak a dolgok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még drámaibb lehetett volna, ha Ahsoka öngyilkos lett volna a szégyen miatt, aztán utólag derül ki, hogy ártatlan. Ez elég jó csavar lehetett volna, hogy Anakin még jobban utálja a Rendet, ahogy ilyen tettbe belehajszolták.

Alapból én is Ahsoka halála mellett tettem le a voksom korábban, de így összességében rendben van így a zárás. Az öngyilkosság nekem nem nyerte volna el a tetszésem, elég méltatlan lett volna a karakterhez is, ill. úgy az egész TCW-hez is.

A kasza miatt jó eséllyel nem igazán kapunk további infokat Ahsoka jövőjéről, de nem is biztos, hogy rossz ez így. A filmekben is elég komoly dolgokat bíztak a képzeletünkre, ez volt az egyik lényegi eleme a sagának.

 

Anakin pedig szerintem megkapta sz újabb szükséges lökést a sötét oldal felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapból én is Ahsoka halála mellett tettem le a voksom korábban, de így összességében rendben van így a zárás. Az öngyilkosság nekem nem nyerte volna el a tetszésem, elég méltatlan lett volna a karakterhez is, ill. úgy az egész TCW-hez is.

Igen az nekem se jött volna be, de ha kivégzik, ami a Jedik hibája is lett volna, na az aztán lökött volna rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen az nekem se jött volna be, de ha kivégzik, ami a Jedik hibája is lett volna, na az aztán lökött volna rajta.

Az olyannyira lökött volna rajta, hogy ott helyben nekiesett volna Yodáéknak. :)

Ezt úgy tudtam volna elképzelni, hogy mire Anakin kinyomozza a dolgokat és felfedi az igazi tettest, addig Ahsokát kivégzik. De ezt több okból se tartottam volna igazán jónak.

Egyrészt itt még az a finomhangolás az Ep.3-ra, ha valami olyan történik, ami ugyan komolyat taszít Anakinon, de nem söpör el mindent hurrikánként. Az átállás alapjának meg kell maradnia a filmekből következőnek (édesanya, Padmé, hataloméhség, Palpi, hiúság, önzőség, nagyravágyás, stb.). A TCW jobban megalapozhatja a Rendből való kiábrándultságot, a "nem akarok többet csalódni" érzést, ill. nagyobb súlyt adhat a Mester cím körüli mizériának. Ezt a megvalósult verzió meg is teszi, ugyanakkor nem ír felül minden eddigi elképzelést egy annyira brutális dologgal.

Másrészt nem csak Anakin átállásának esszenciáját változtatná meg, de a teljes saga alapját is. Még a Dooku- vagy Grievous-féle gonosztevőknél se került szóba a hivatalos kivégzés. Sidiousnél se. Fontos fonala a sagának, hogy a Köztársaság/Lázadók nem végeznek ki senkit, ha nem muszáj, nem nyúlnak ilyen eszközökhöz. Ezzel szemben a Birodalom/CIS ezt rezzenés nélkül megteszi. Nem lenne jó üzenete annak, ha pont Ahsoka lenne az egyetlen kivétel az egész SW-ban, akit hivatalosan (a "pozitív" oldalon) halálra ítélnek. Pláne a Rend és a Szenátus passzív hozzájárulásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még drámaibb lehetett volna, ha Ahsoka öngyilkos lett volna a szégyen miatt, aztán utólag derül ki, hogy ártatlan. Ez elég jó csavar lehetett volna, hogy Anakin még jobban utálja a Rendet, ahogy ilyen tettbe belehajszolták.

Öngyilkosság egy gyereksorozatban? :D Na az kellett volna csak a disney -nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen az nekem se jött volna be, de ha kivégzik, ami a Jedik hibája is lett volna, na az aztán lökött volna rajta.

Nekem úgy is jó, ha kivégzik és utána derül ki, hogy ártatlan. Az lett volna csak a végső pofon. :hmm: Azért tuti Anakin kinyírta volna cserébe Barisst. :clap:

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tetszett volna, Platschu :rock:

 

Amúgy ha annak idején a Citadel Rescueban Ahsoka nem menti meg Tarkint, akkor könnyen lehet, hogy Ahsoka még mindig a Jedi Rend tagja lenne :hmm:

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.