Ugrás a kommentre

5x20 - The Wrong Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De nem példa semmire, mert semmi köze a véleményemhez. Ugyan olyan technikai megállapítás, mint amit te írtál, hogy a trailerhez képest átszínezték Anakin kezében a zöld fénykardot kékre. A te logikád alapján ettől a véleménytől most akkor te is kötözködővé váltál és a te részről alkotott megítélésed is negatív lett.

Reménytelen vagy. Világosan elmondtam, hogy mi veled a probléma. Nem az a baj, amit mondasz, hanem ahogy mondod. De ítéletnapig magyarázhatnék, akkor sem értenéd. Így nem is akarok a továbbiakban ezzel foglalkozni. (Mellesleg, hogy ha az előzetesben volt, akkor nem a részről alkotott megítélésem lesz negatív, csak hogy had kukacoskodjak már egy kicsit én is. ;))

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Külön kiemelném a rész arcmimikáit. Barriss Offee beszéde és Ahsoka visszahívása alatt is. Hihetetlen, mennyire kifejező. Az is tetszett, ahogy Plo Koon visszafogja Kenobit, aki mintha Anakinnal akarna tartani.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi van, ha Ahsoka csak fél fordulatot tett és arra is van egy lépcső a nap irányába?

Még csak 1x láttam, bocs.

De nem is ez a lényeg!

Révbe ért egy karakter, aki a sorozat ikonja és én meg vagyok elégedve a megoldással.

tiltott szerelem -NEM- hisz elég egy a galaxisnak: pipa

halál -NEM- hisz túl egyszerű megoldás, mondhatni sablonos lett volna egy hősi halállal kiírni őt: pipa

Racionális döntéssel kisétállni a rendből, mely megérett a pusztulásra -IGEN- ez kellett ide.

Luke egy új rend első képviselője lesz és az nincs megfertőzve ennyi sötét befolyással.

Ahsoka pedig élhet, ahogy akar.

Én szép civil és nyugodt jövőt kívánok neki.

Így járt a legjobban.

Még pár dolog az epizódról: Hol van Luminara? A véleménye érdekelt volna.

Barriss kicsit taglalta indítékait, -igaza volt, szó se róla- de ezzel együtt is sajnálom, hogy a lány történetszál-főgonosszá avanzsáltatott, nem neki akartam betudni Ahsoka távozását, hanem egy nagyobb horderejű szereplőnek.

 

Llew-ről: vannak gondolatébresztő intrikáid, de a stílus tényleg olyan, hogy az ember néha magára veszi. Mintha azt mondaná nekem valaki: "rossz az ízlésed ha tetszett ez."

Így nem kívánok neked mást, csak, hogy látogasson meg Jay és Néma Bob. :P Jó ez vicc volt.. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi van, ha Ahsoka csak fél fordulatot tett és arra is van egy lépcső a nap irányába?

Még csak 1x láttam, bocs.

De nem is ez a lényeg!

Révbe ért egy karakter, aki a sorozat ikonja és én meg vagyok elégedve a megoldással.

tiltott szerelem -NEM- hisz elég egy a galaxisnak: pipa

halál -NEM- hisz túl egyszerű megoldás, mondhatni sablonos lett volna egy hősi halállal kiírni őt: pipa

Racionális döntéssel kisétállni a rendből, mely megérett a pusztulásra -IGEN- ez kellett ide.

Luke egy új rend első képviselője lesz és az nincs megfertőzve ennyi sötét befolyással.

Ahsoka pedig élhet, ahogy akar.

Én szép civil és nyugodt jövőt kívánok neki.

Így járt a legjobban.

Még pár dolog az epizódról: Hol van Luminara? A véleménye érdekelt volna.

Barriss kicsit taglalta indítékait, -igaza volt, szó se róla- de ezzel együtt is sajnálom, hogy a lány történetszál-főgonosszá avanzsáltatott, nem neki akartam betudni Ahsoka távozását, hanem egy nagyobb horderejű szereplőnek.

És ha ezek után kezd el komolyra fordulni a kapcsolata Lux-al? :D Szerelem pipa. És ha ezek után netalántán hősi halált halna? Pipa! :lol:

Egyébként furcsa, a történtek ellenére sem tartom gonosznak Barrisst. Lehet azért, mert igaza volt, még ha nem is a legjobb módszerekkel adta ezt mindenki tudtára. Egyetlen jelenetben tűnt kicsit gonoszabbnak, amikor azt mondta, hogy jól állnak neki Ventress kardjai. (Egyébként tévedett. :D) A párbajánál Anakinnal kifejezetten tetszett a TCW főtéma a háttérben. Szóval Sötét Jedinek semmiképp sem nevezném Barrisst, a tettei ellenére sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlen jelenetben tűnt kicsit gonoszabbnak, amikor azt mondta, hogy jól állnak neki Ventress kardjai. (Egyébként tévedett. :D)

Nem azt mondta, hogy "jól állnak" neki, hanem, hogy "illenek hozzá". Illenek hozzá érted? :D Olyan mintha azt mondta volna, "Igen áruló és gyilkos vagyok!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha ezek után kezd el komolyra fordulni a kapcsolata Lux-al? :D Szerelem pipa. És ha ezek után netalántán hősi halált halna? Pipa! :lol:

Egyébként furcsa, a történtek ellenére sem tartom gonosznak Barrisst. Lehet azért, mert igaza volt, még ha nem is a legjobb módszerekkel adta ezt mindenki tudtára. Egyetlen jelenetben tűnt kicsit gonoszabbnak, amikor azt mondta, hogy jól állnak neki Ventress kardjai. (Egyébként tévedett. :D) A párbajánál Anakinnal kifejezetten tetszett a TCW főtéma a háttérben. Szóval Sötét Jedinek semmiképp sem nevezném Barrisst, a tettei ellenére sem.

 

Azért aljas szemétség volt a(z egyik) legjobb barátját besározni.

Ahsoka sorsa meg legyen off-screen. Jobb lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok, kicsit off, de igazából az egész 5-ik évadhoz kötődik.

Még az elején 5-ik évad promovideókban volt több jelenet is, mikor Embo valami havas bolygón üldözi Amidaláékat. Nos akkor az kimaradt teljesen, vagy csak a 6-ik évadban lesz benne?

 

ON.

 

Nekem nagyon tetszett a befejezés, örültem, hogy Ventress nem halt meg ( <3 lol :P ). Akár össze is állhatnak most már Ashokával, és az az ötlet sem rossz, hogy Ashokát akár viszontláthatjuk a Star Wars 7-ben, bár kétlem, hogy így lesz :( .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok, kicsit off, de igazából az egész 5-ik évadhoz kötődik.

Még az elején 5-ik évad promovideókban volt több jelenet is, mikor Embo valami havas bolygón üldözi Amidaláékat. Nos akkor az kimaradt teljesen, vagy csak a 6-ik évadban lesz benne?

Az a Clovis-trilógia, az ötödik évad részét képezte volna, de végül a folyamatos variálások miatt kimaradt. Valószínűleg a hatodik évadban lesz benne, hogy ha lesz hatodik évad. Ha mégsem, akkor szerintem rákerül majd az ötödik évad blu-ray kiadására, mint exkluzív tartalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reménytelen vagy. Világosan elmondtam, hogy mi veled a probléma. Nem az a baj, amit mondasz, hanem ahogy mondod. De ítéletnapig magyarázhatnék, akkor sem értenéd. Így nem is akarok a továbbiakban ezzel foglalkozni. (Mellesleg, hogy ha az előzetesben volt, akkor nem a részről alkotott megítélésem lesz negatív, csak hogy had kukacoskodjak már egy kicsit én is. ;))

Őszintén nem érdekel, hogy szerinted(tetek) mi velem a probléma. Az viszont igen, hogy míg én írtam egy véleményt a részről, kifejtve, hogy szerintem mik a gondok vele, addig te személyeskedés irányába elindulva üres lózungokat puffogtatva folyamatosan a stílusommal foglalkozol.

 

Engem vádolsz szőrszálhasogatással, de konkrétumként egyedül a tök mellékesen felhozott bakin lovagolsz.

 

Llew-ről: vannak gondolatébresztő intrikáid, de a stílus tényleg olyan, hogy az ember néha magára veszi. Mintha azt mondaná nekem valaki: "rossz az ízlésed ha tetszett ez."

Így nem kívánok neked mást, csak, hogy látogasson meg Jay és Néma Bob. :P Jó ez vicc volt.. ;)

Lásd fent.

 

Viszont ha már egyedül nekem kifogásolható itt a stílusom, akkor építő kritikaként valami konkrétumot is írjatok már, hogy mivel van a gond. Had tanuljak tőletek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elérkezett az 5. évad vége, mint is mondhatnék, szerintem ez volt az eddigi legjobb évad - talán azért is, mert ez volt az első, amit hétről-hétre végigkövettem (valamikor a 4. évad közepén kapcsolódtam bele a sorozatba, ha jól emlékszem).

Az előző két résszel ellentétben, elég kiszámítható ütemben zajlott az egész, amint felvázolták az alaphelyzetet a templomban. A jedik kényszerhelyzetbe kerültek, egyetlen személyért nem kockázathattak annyit, ami a megmentéséhez kellett volna, s ezért a legtöbbjük le is mondott a csajról, a mestere kivételével.

 

A Templomban lévő tárgyalásnál már eldöntötték, hogy a Szenátusra bízzák az ügyet, amit hamarosan Ahsokának is fel kellett ismernie. A bizonyítékok, Tarkin és Palpi ismeretében, már magától értetődő volt, hogy Tano nagyon rossz helyzetbe kerül, ha nem sikerül döntő bizonyítékot hozni az utolsó pillanatban. Mivel mostanra már 99%-ban biztos voltam benne, hogy Barris a valódi áruló, s a rész elején szereplő idézet is előrevetítette, hogy nem a lány kivégzésével/bebörtönzésével fog végződni az évad, nem ért nagy meglepetésként, hogy tényleg ő lett az áruló. Az Anakin vs. Barris párbaj az egyik legjobb volt, amit az évadban láthattam, különösen az a rész tetszett, amikor a tanoncokat tanítgatták és ezek meg a tetőn hadakoztak, egyből ez jutott az eszembe: "És gyerekek, ha a tetőre néztek, Skywalker mestert láthatjátok, aki épp egy Sith-el vívja a kegyetlen párharcát. Ne aggódjatok érte túlzottan, szerepelt a III. részben, szóval nem lesz baja".

Előre eldöntött küzdelem volt, bár az őrök egy kicsit siethettek is volna, de legalább több teret kapott Anakin.

Így megoldódott a bonyodalom, Ahsokát végül ártatlannak találták, javarészt a mestere elszántságának köszönhetően, de ez egy újabb problémával járt.

Az ifjút visszahívták a rendbe, s bocsánatot kértek tőle, amiért egy ember kivételével cserbenhagyták. nekem olyan érzésem volt, mintha már készek lennének lovaggá ütni, amiért ilyen hősiesen helytállt, valamint ezzel is engesztelni akarnák Ahsokát. Itt én azt hittem, hogy valaki, akit három éves kora óta a Templomban neveltek, s az egész életét feltette arra, hogy Jedi lehessen, az csak nem fog elsétálni - nem véletlenül csinálták úgy, hogy mindkét döntés érthető lehessen. A Jedi Tanács azt is végignézte volna, ha kivégzik őt amiatt, amit el sem követett, s ezért megrendült bennük a bizalma, ráadásul tudhatta, hogy legközelebb nem lesz ilyen szerencséje, de nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy ez állt a történések mögött. Valljuk be, valahogy gondoskodniuk kell arról, hogy a 66-os parancs idején ne lőjék agyon, s íme, ezzel előre megoldották a problémát. Az EU kapui tárva-nyitva állnak majd előtte, amikor véget ért a sorozat.

 

Előre láthatóan, a 6. évadban még láthatjuk őt, elvégre egy fontos karakterről van szó, aki sokat hozzátesz a sorozat népszerűségéhez. Nem tudom biztosan, mi lesz vele a jövőben, de három dolog jó eséllyel teljesülni fog a véleményem szerint: megkörnyékezi a Sötét Oldal - ellenáll neki, vagy sem, írói szemmel nézve, a Renden kívüli erőhasználókkal bűn lenne kihagyni az ilyet; Lux-al folytatódik a románca - most már ki is teljesedhet; túl fogja élni a sorozatot.

 

Összességében: mozgalmas volt, de könnyen kiszámítható. Évadzárónak szerintem jó volt, ráadásul végig a kedvenc karakteremre koncentrált, 9 pontot adok neki a 10-ből :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...Hát nem is tudom hol kezdjem... A rész természetesen nagyon megfogott, ahogy azt vártam... Méltó zárása volt ennek a szálnak és az évadnak, az egyszer biztos. Először is, a látványvilágban és a zenében ezúttal sem csalódtam. Hihetetlen filmes hatást keltett, főleg az utolsó pár perc... Teljesen olyan volt, mintha egy filmet néznék csak animált köntösbe bújtatva. Számomra az 5. évadban ebben a részben szólaltak fel a legerősebb zenei témák.

Sajnos, mivel megrögzött spoilervadász vagyok, már kikövetkeztettem, hogy mi fog történni, így nem igazán volt meglepetésekben részem, de sebaj... Más elolvasni valamit és más vizuálisan látni.

Ventress érzelmesebb oldalán eléggé meglepődtem. Nem gondoltam volna, hogy Anakin előtt hajlandó lesz megmutatni, hogy milyen is valójában. ;) De azért remekül megőrizte a már jól megszokott szúrós természetét is. Piros pont érte! :clap:

Barriss érvei a Jedi Renddel kapcsolatban teljesen helytállóak voltak. Végre valaki ki merte mondani a nyilvánosság előtt az igazat, habár tény, hogy túlzásba vitte a dolgokat... Kicsit sajnáltam azért :(

Tim Curry szokatlan volt Palpatinként, de remekül illett hozzá. Kíváncsi leszek majd rá Sidiousként, feltéve, ha folytatódik a sorozat...

A tárgyalásnál végig erős Birodalom feeling volt, csak finomabb tálalásban. Az egész felállás, meg Tarkin szónoklatai nagyon jól előre jelezték, hogy mi lesz a Jedik és a "Köztársaság" sorsa...

Jó volt újra látni az ifjakat. :) Legalább ők hoztak valami kis apró fénysugarat ebben a részben. Na és még ott volt Tera Sinube, akiről mindig a Lightsaber Lost jut az eszembe. Mennyivel fiatalabb volt ott még Ahsoka... :) Nagyon tetszett a fénykardja, meg a Jedi őröknek is. Most már legalább nem csak Windunak volt egyedi fénykardja a klónok háborújának idején. :P Apropó, az őrök is nagyon jól néztek ki! Az öltözékük nekem kicsit Darth Revant idézték.

Ahsoka pedig... hát igen. Hihetetlen mennyi jellemfejlődésen esett át a mozifilm óta. A kis visszabeszélő padawanból immár éretten gondolkodó, felelősségteljes Jedi lett. Igaz, hivatalosan még mindig padawan (lenne), de ez csak egy cím... :) Szerintem teljes mértékben a helyes döntést hozta meg. A Rendtől és Anakintól való elválása szívszorító volt... :( Az ahogy a végén egymásnak háttal álltak remekül szimbolizálta, hogy most útjaik külön váltak. Utoljára a 3. évad végén láttam ilyen erős momentumot kettejük között. :clap: Hiányozni fog Ahsoka... :(

A helyzet az, hogy ebben a szálban igazából senki sem volt hibás. Még Barriss sem. Minden bábu csak tette a dolgát Palpatine nagy sakkjátszmájában. Szerencsére azonban vannak okosabb "bábuk" is, mint Ventress és Ahsoka. Nagyon kíváncsi leszek mi lesz velük ezután...

Magát a részt én nem igazán érzem a sorozat befejezésének. Van még itt sztori, amit el akarnak mesélni, abban biztos vagyok, hiszen meg is mondták, hogy ez még nem a vég. :hmm:

Persze ebbe a Disney még mindig beleszólhat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew, ez egy 20 perces epizódokból álló gyermeksorozat. Nem tudom hogy te milyen elvárásokkal ülsz le elé, de jelek szerint nem sikerült jól bemérned a szintet. Én is sajnálom, hogy sokszor kapkodós az egész - ez a sztoriszál (mint ahogy sok másik) simán elbírna egy fél évadot - de ez jelen helyzetben kivitelezhetetlen. Ez van, ezt kell szeretni. Természetesen lehet kritizálni, de közben be kell látni, hogy ez a fiatalabb korosztálynak készült, és ilyen hibákat felhozni nem túl érdemes, hisz ezek meg fognak maradni. Majd ha az élőszereplős sorozatban lesznek efféle hibák (ha valaha kijön), akkor lehet jogosan jogosan kritizálni, de itt én feleslegesnek érzem.

 

Akkor a részről:

Előszöris vicces, hogy Barriss tisztán látja a dolgokat, mégis ő a sztoriszál gonosza. Igaz, a rossz utat választotta, de egy ilyen Jedi Rendben lett-e volna valaki aki kiállt volna mellette? Túl sokan vannak, akiket megrontott a háború, és ezt Barriss is tudta. Szerintem ezzel azt akarta elérni, hogy a Szenátus kevésbé bízzon meg a jedikben, és vonja őket vissza a frontvonalról. Tulajdonképp ha sikerült volna ezt elérnie, a Jedi Rend talán nem pusztult volna bele a háborúba, Luke a Köztársaságban nőhetett volna fel és a Galaxis lakóit sok szenvedéstől kímélte volna meg. Kár hogy mindehhez eléréséhez a sith utat választotta. Képzeljétek el Sidious mit röhögö majd magában, amikor a jedi rend árgus tekintete mellett kimondja a halálos ítéletet az egyetlen jedire, aki látja az igazságot.

Másodszoris a Tanács nem először bizonyítja, hogy mekkora inkompetens barmok ülnek benne (Windu barátunkkal az élen). Ahelyett hogy kiállnának egy társuk mellett, inkább fogják és vérző sebbel bedobják a firaxák közé, csak amiatt, hogy benyaljanak a Szenátusnak. Undorító. Ez elsősorban jedi belső ügy és csak másodsorban katonai. Az meg hogy úgy táncolnak, ahogy Tarkin fütyül egyszerűen nevetséges. Persze a végén jött a nagy bocsánatkérés, amit már nézni is kínos volt, nemhogy átélni. Az már csak hab a tortán, hogy utána felajánlják neki a lovagi címet. Kérdem én, mire fel? Arra, hogy kibírta, hogy azt a bunkó Tarkint nem kezdte el fojtogatni a tárgyalás közben? Vagy netán a börtönben való ücsörgéssel bizonyított Tano kisasszony? Ahsoka már számtalanszor bizonyított, de itt most pont nem. Egyetlen cél az volt, hogy visszacsábítsák a kislányt, de szerintem ez pont ellenkezőleg sült el. Nem is csodálom, hogy nem akart visszatérni, és parancsokat kapni ilyen pojácáktól.

Aztán itt van Tarkin. Nála meg kell azt jegyezni, hogy a Köztársaság egy olyan részén nőtt fel, és csinált karriert, ahol a jedik tízévenként jó ha egyszer feltűntek, pedig lett volna rájuk szükség. A Peremvidék azon részén gyakoriak voltak a szektorok közti háborúk, a kalóztámadások, és a kisebb nagyobb csetepaték, és a Tarkin családnak maguk kellett felvennie a kesztyűk a béke fenntartása érdekében. Így amikor a GAR-hoz került és látta, hogy a jedik milyen hatástalan taktikákat alkalmaznak, nem is csoda hogy azért pedálozik, hogy kiszorítsa a jediket a GAR-ból (nameg ott van a ranglétrán való feljebbjutás utáni vágy is, de ez kinél nincs). A bizonyítékok mellette szóltak, de a halálbüntetést egy kisit erősnek érzem. Természetesen ez a legkönnyebb módszer arra, hogy így még jobban bemocskolja a jediket (ugye mennyivel nagyobb hírértéke van a "egy jedit halálraítéltek, mert merényletet hajtott végre a saját rendje ellen", mint a "egy jedit életfogytiglanra ítéltek, mert merényletet hajtott végre a saját rendje ellen), és elérje, hogy kivonják őket. Én megértem Tarkint és a tetteit, nem éppen szimpatizálok vele, de nem is ítélem el, csupán mint Barrissnál, ő is a rossz utat választotta az alapjaiban nem rossz cél elérése érdekében. A legnagyobb vicc meg az, hogy az ő és a Rend érdekei nem ütköznek, mégis egymás ellen dolgoznak.

És végezetül Ahsoka. Hát rendesen kics*sztek szegénykével, Tarkintól kezdve Barriss-on át egészen a Jedi Tanácsig, és nem kicsit ironikus, hogy a három személy közül akik segítettek neki, az egyik korábban jópárszor az életére tört. Megértem, hogy t*ke kivan az egész háborúval, Jedi Renddel, és magával a Köztársasággal. Kíváncsi vagyok, hogy most mit kezd majd magával, visszavonul-e teljesen a Galaxis történéseitől, vagy megy segíteni a hányattatott sorsú bolygók lakóinak, esetleg önös érdekektől vezérelve elmegy szerelméhez az Onderonra? Annyi potenciál van ebben a szálban, hogy csak na, remélem ezt most ki is használják nem úgy mint az Onderoni sztoriszálat, vagy a Maul-os fiaskót (bár az utóbbiban még lehet valami, de szerintem a legnagyobb durranást már láttuk).

Most aztán tényleg várós a 6. éved.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén nem érdekel, hogy szerinted(tetek) mi velem a probléma. Az viszont igen, hogy míg én írtam egy véleményt a részről, kifejtve, hogy szerintem mik a gondok vele, addig te személyeskedés irányába elindulva üres lózungokat puffogtatva folyamatosan a stílusommal foglalkozol.

 

Engem vádolsz szőrszálhasogatással, de konkrétumként egyedül a tök mellékesen felhozott bakin lovagolsz.

Te meg azt várod el tőlünk, hogy megcáfoljunk egy teljesen szubjektív értékelést, hogy érveket hozzunk fel a VÉLEMÉNYED ellen. Hogyha te ezt nem érzed, hogy mennyire nonszensz, akkor nem velünk van a baj. És nincs ebben semmi személyeskedés, attól még, hogy egy megállapításom általános, még nem üres. Csak ez az egész már úgy fest, mintha csak azért is kötnéd az ebet a karóhoz. Itt már rég nem arról van szó, hogy az érveid helytállóak-e, avagy sem. Ellent mertem neked mondani, te pedig minden áron ki akarod forgatni a szavaimat és üres vádakkal illetsz. Nem véletlenül foglalkoztam a stílusoddal, ugyanis az, hogy egy csomóan neheztelnek rád emiatt, annak oka van. Úgy csinálsz, mintha semmi érvet nem hoztam volna fel, holott egész egyszerűen újra meg újra szajkózod ugyanazt, mintha el sem olvastad volna, amit írtam neked, pedig engem aztán semmi indulat nem vezérelt, amikor gépeltem neked a soraimat. Itt az egyetlen ember, aki személyeskedik és öncélúan gerjeszti a feszültséget, az te vagy. Ezek után nem csodálom, hogy ha Ody ennyire harsányan szólal fel ellened. És tudom, hogy már ezerszer hallottad más szövegkörnyezetben ezt a kérdést, de ha ennyire nem érdekel a másik ember véleménye, vagy hogy mit gondolnak, akkor minek jársz ide? Csak azért, hogy elmondd a véleményed, hogy aztán abszolút ne érdekeljen, a másik mit ír? Korábban nem tartottalak trollnak, még Werebazs figyelmeztetése ellenére sem, pedig nagyon arra hajaz a viselkedésed. Szabályosan követelted tőlünk, hogy cáfoljunk meg téged, csak hogy vitatkozhass.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drámai, sorsfordító, ugyanakkor szép. Valahogy így tudnám röviden leírni ezt a részt, és a sztoriszálat is.

A végkifejlet - bár én egy kicsit szomorúnak találtam - remekül beillik a szál erkölcsi mondanivalójába, nade kezdjük az elején.

 

A Tanács (amiknek a tagjai között már ott volt Coleman Kcaj is) most még alacsonyabbra süllyedt, mint az előző részben. Most már tényleg úgy cselekednek, ahogy a Szenátus és a katonaság kénye kedve diktálja, egyszerűen borzaszó volt hallani, ahogy Ahsoka sorsáról beszéltek. A kis kikérdezéses tárgyalás már jól el volt tervezve előre, szóval nem is értem, miért kérdezték meg Ahsokát az ügyről. Anakin dühöngése nagyon jól mutatta, mennyire a Tanács ellen viszi a szél. Szegény Ahsoka, eléggé elkeseredett lehetett, és talán itt vesztette el a hitét a Rendben, ahogy letépték a Silka gyöngysorát. Mondhatott ő akármit, a Tanács már Tarkinnak és Palpatinenak akart kedveskedni, szóval kilátástalan volt a helyzet. És ahogy a börtönben ő maga mondja, talán még rosszabb lesz a szitu a Szenátus előtt. Anakinban nem csalódtam, tudni lehetett hogy ha ő meg nyomozni, akkor kiderül az igazság :D. Jó volt, hogy Ventress őszintén elmondott mindent (+1 pont a jó oldalára), persze némi cinizmussal, de azért Anakin is belátta, hogy cserbenhagyták a padawanját.

 

A tárgyalóterem, azokkal a lámpákkal 100% Birodalmi külsőt kölcsönöztek a helynek, Palpatinenal meg a Vörös Őrökkel meg pláne. Jó sok ismerős arc volt a szenátorok között, Edcel Bar Gane, Mot Not Rab, Kin Robb, és persze Organa és Mothma szenátor. Tarkinnál még egyszer utoljára csak azért is eldurrant az agyam, ahogy még a halálbüntetést is szóba hozta az opciók közül, tényleg nagyon kedves miután a lány megmentette a Birodalmi irháját. Ahsoka gyerek létére egész jól tűrte, ahogy Padmé kivételével mindenki a hazugságokat tolta, nem kis trauma lehetett számára. (Vajon minek, kellett a bilincs? Tarkin félt, hogy a nagy elkövető megegyengeti az ő torkát is? :D)

 

Viszont a nyitó Jedi-mondásból kikövetkeztethetően a dolgok jóra fordultak.

Én már szinte sajnáltam Barrisst, miután Anakin kezébe vette a kardját, gondoltam, most megkapod :D A párbajuk során azért észre lehetett venni, bizonyára sokat gyakorolt a csaj, de azért a Kiválasztottal szemben (plusz ha még érzelmileg is fel van bujtva) nem sok esélye volt. Az ifjak és Sinube mester cameoja megmosolyogtató volt, plusz végre láthattuk milyen a környezet Templom tetején, a tornyok lábánál. A Templomi Őrség meg egyenesen csúcs volt, a Revan stílusú megjelenésükkel (megint csak az Őrző Végrehajtók jutottak eszembe róluk a Thief: Deadly Shadows-ból)

 

Amikor Palpatine készült kimondani az ítéletet, eszembe jutottak a koncepciós perek, hát nagyjából ez is olyannak tűnt, esély se volt arra, hogy bárki is Ahsoka mellett legyen. Anakin betoppanása az őrökkel nagyon hatásos volt, és hát Barriss kisbeszéde... Minden szavával egyet tudok érteni, hiszen az is hallgatta a pulpituson, akiről beszélt. A legjobban a "Sötét Oldal hadserege" megszólalás tetszett, teljesen igaz a Jedikre nézve. Bár mondhatott volna egy-két dolgot Ahsokának is, látszólag bőven megviselte a barátnője árulása.

 

És hát a zárás...

Mivel spoilermentes voltam, sokáig annyira sok kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy bele se mertem gondolni, mi következhet ebből. Egyszerűen nem találok szavakat, amikkel le lehetne írni a végső jeleneteket. Nem mondanám, hogy könnyfakasztó, de a sorozat leginkább szívbemarkoló képei. A mélyen tisztelt Tanács, megdicséri Ahsokát hősies helytállásáért. Hát, úgy éreztem nekem sül le a bőr a képemről, hogy vissza próbálják csalogatni a padawant, akit gondterhelés nélkül odadobtak a Szenátus elé, hogy akár a halálát is elrendezhessék. Egyedül Anakint és Obit sajnáltam, ahogy próbálja visszahívni, majd miután joga van nemet mondani, a lány hátat fordít és kimegy. Az utolsó párbeszéd sok mindenre rávilágít, és sok kérdést vet fel. Ahsokának külön dicséret jár, hogy érett gondolkodással és immáron saját maga iránt érzett felelősséggel úgy dönt független marad azoktól, akikben csalódnia kellett. Bár Anakin pozitív részvevő a történetben a szemében, ki is emeli, hogy mindannyiuk nélkül fogja átgondolni a helyzetet. A végső kép, ahogy távozik a Templomtól és egyben a Rendtől, nagyon szívbemarkoló, de ha engem kérdeztek, a legjobb döntés volt.

Hogy miért is? Ha maradt volna, igazából a séma is marad, tehát a halál (akár a háború folyamán, akár a 66-os alkalmával) a végzete. Főleg mondom azoknak, akik esetleg szomorúak, amiért most bizonytalan a további szereplése a sorozatban, hogy gondoljatok bele: azzal hogy függetlenné vált, lehetőségek garmadája oldódott fel a lakat alól, és bár -mint az amcsik mondták- nagyon sok kérdés vetődik fel a lány sorsával kapcsolatban, szerintem mindenki örülhet, hogy egy kevésbé előre látható végzet jut neki, mint azt a szál előtt gondoltuk volna. Hiú reményeket táplálok, miszerint jut még szerep neki bőven, hisz ha nem ez volt a sorozatzáró, akkor egy másik olyan történetnek is kell lennie később, ahol ő a főszereplő. Legalábbis számomra nem lenne ugyanaz a sorozat, ha ne adj isten évadokig hiányolnunk kéne (most ne vegyük figyelembe, hogy folytatják e vagy sem a Disneysek.)

A látvány, főként az utolsó jelenetnél, a zenével együtt páratlanul jó hatásokat keltettek a részben. Még az Erő téma is felcsendült, amikor Ahsoka a nagy oszlopok között sétált kifele.

Összességében nekem ez a mindenkori top1 kedvenc történetszálam, mert a sorozat egyik legszerethetőbb (és legfontosabb) karakterének legnagyobb próbatételének drámáját, sorsfordulatát mutatja be úgy, hogy megnézés után még az avatatlan néző is látja, hogy messze nem egy átlagos SW sztorit látott.

Mint megrögzött TCW rajongónak, most az élet is fáj, hogy véget ért az évad, ráadásul ilyen történettel, de azt mondom: A klónok háborúja tovább dúl a Galaxisban, a játszmának még nincs vége, ahogy remélhetőleg Ahsoka történetének sem.

Bízzuk az erőre a TCW sorsát ;)

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem felismertétek a mozifilmes zenei témák feldolgozásait az alábbi jelenetek alatt. :)

 

A Tanács megbeszélése nem sokkal Tarkin holoüzenete után

http://www.youtube.com/watch?v=G4oY0GM9ScU

 

Anakin vs. Barriss 1:21-től

http://www.youtube.com/watch?v=m0Q_Ildcx1o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, az évad utolsó részére sikerült beérnem a többséget. Bravó Donát. :clap:

 

Igen, eddig az irónia, mert amit most írok, az vér komoly: le a kalappal Filoniék előtt. Sajnos az ötödik évad elején volt egy olyan érzésem, hogy a TCW nem tud már megújulni, erre tessék! Briliáns volt az elmúlt két szál, nagyon tetszett, úgy odáig voltam érte, mint talán még soha. Kár, hogy csak most tudtam behozni a lemaradásom, és így kimaradtam a fejtegetésekből. Se baj, a lényeg, hogy nagyszerű volt az Ashoka szál is, és már tényleg csak azt sajnálom, hogy az Episode III-ban egyetlen szó sem esik az egészről. Ezt egy kicsit nehéz megmagyarázni, de hát ezt tudtuk. Ha lesz még évad, jöhet természetesen, de ha nem, így is nagyjából kerek, azzal a félmondattal, hogy Darth Maul sohasem támadt fel. :D Na jó, engedékeny leszek, feltámadt, de Palpatine halálra villámozta...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen fantasztikus volt ez az epizód! Ahsoka távozását ennél szebben nem is lehetett volna megkomponálni. Nem csak kiderült, hogy ártatlan, de olyan tartást adtak neki a készítők ezzel az önkéntes távozással, amely szinte mindenki más fölé emeli immár a Jedi Rendben. Én szinte azt éreztem, hogy most távozik el közűlük a legjobb...

És milyen jellemző az is, hogy éppen csak az az ember hitt neki, aki hamarosan szintén elhagyja majd a Rendet, az ismert tragikus körülmények között. A búcsúbeszélgetésük mindent vitt, ahogy az is, amikor Ahsoka elutasította a visszatérést. Nem is tudom, hogy képzelhették, hogy ezek után visszamegy. Én szégyelltem magam a Tanács helyett, hogy egyáltalán volt képük felajánlani, hiszen nincs semmi, ami a viselkedésüket meg nem történtté tehetné. Anakin jól vizsgázott becsületből és bizalomból, de miatta már csak azért sem térhetett vissza a lány, mert jól érezte, hogy mestere jövője is bizonytalan a Rendben, és ő épp annyira nem illik immár oda, mint jómaga.

 

A tárgyalásnál a hideg rázott, annyira nem bírom, amikor koholt vádak alapján elítélnek valakit. Egyedül Palpatine élvezte az egészet, ez látszott rajta.

Egyébként Nabo minden pár poszttal lentebbi szavával egyetértek. :)

 

Azért aljas szemétség volt a(z egyik) legjobb barátját besározni.

Így van, Bariss viselkedésére nincs mentség, hiába látja jól a dolgokat. Egyedül az szépítheti a tettét, hogy nem így tervezte, ahogy végül sikerült. Azért választotta Ahsokát (persze menet közben), mert egyrészt kapóra jött, másrészt ha a cél az volt, hogy besározza az általa már mélységesen elítélt Jedi Rendet, akkor a merényletre még rátett egy lapáttal egy olyan Jedi sikeres bemártása, aki egyébként kétségtelenül mindig a jó utat járta, és abszolút minden vád felett áll. Ennek a Jedinek a megvádolása és eltávolítása mindennél jobban mutatja, hogy a Rend és a Tanács már régen nem önmaga, impotensek és bizonytalanok.

 

Csak még annyit, hogy ugyan kezdetben elutasítottam Bariss bűnösségét, de most már látom, hogy nem az volt a lényeg, ki volt az elkövető (ahogy ezt egyébként a 19. epizódnál már sejtettük is), sokkal inkább az, hogy kiderüljön, hol is tart az Ep3 elején a Jedi Rend erkölcsi értelemben, és miért megy olyan könnyen majd a klónoknak teljesíteni a 66-os parancsot, valamint, hogy miért nem bízik Anakin immár a Tanácsban, és ezért már Obi-wanban sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg mondom azoknak, akik esetleg szomorúak, amiért most bizonytalan a további szereplése a sorozatban, hogy gondoljatok bele: azzal hogy függetlenné vált, lehetőségek garmadája oldódott fel a lakat alól, és bár -mint az amcsik mondták- nagyon sok kérdés vetődik fel a lány sorsával kapcsolatban, szerintem mindenki örülhet, hogy egy kevésbé előre látható végzet jut neki, mint azt a szál előtt gondoltuk volna. Hiú reményeket táplálok, miszerint jut még szerep neki bőven, hisz ha nem ez volt a sorozatzáró, akkor egy másik olyan történetnek is kell lennie később, ahol ő a főszereplő. Legalábbis számomra nem lenne ugyanaz a sorozat, ha ne adj isten évadokig hiányolnunk kéne (most ne vegyük figyelembe, hogy folytatják e vagy sem a Disneysek.)

 

Miért ne juthatna neki még főszerep? Ott van mindjárt például Ventress, aki az utóbbi időben egy csomó részben kapott főszerepet és mégsem játszott jelentős szerepet a háború alakulásában. Vagy vegyük például a KOTOR 2-t, ahol a főhős gyakorlatilag szintén egy olyan Jedi volt, aki kilépett a Rendből.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te meg azt várod el tőlünk, hogy megcáfoljunk egy teljesen szubjektív értékelést, hogy érveket hozzunk fel a VÉLEMÉNYED ellen. Hogyha te ezt nem érzed, hogy mennyire nonszensz, akkor nem velünk van a baj. És nincs ebben semmi személyeskedés, attól még, hogy egy megállapításom általános, még nem üres. Csak ez az egész már úgy fest, mintha csak azért is kötnéd az ebet a karóhoz. Itt már rég nem arról van szó, hogy az érveid helytállóak-e, avagy sem. Ellent mertem neked mondani, te pedig minden áron ki akarod forgatni a szavaimat és üres vádakkal illetsz. Nem véletlenül foglalkoztam a stílusoddal, ugyanis az, hogy egy csomóan neheztelnek rád emiatt, annak oka van. Úgy csinálsz, mintha semmi érvet nem hoztam volna fel, holott egész egyszerűen újra meg újra szajkózod ugyanazt, mintha el sem olvastad volna, amit írtam neked, pedig engem aztán semmi indulat nem vezérelt, amikor gépeltem neked a soraimat. Itt az egyetlen ember, aki személyeskedik és öncélúan gerjeszti a feszültséget, az te vagy. Ezek után nem csodálom, hogy ha Ody ennyire harsányan szólal fel ellened. És tudom, hogy már ezerszer hallottad más szövegkörnyezetben ezt a kérdést, de ha ennyire nem érdekel a másik ember véleménye, vagy hogy mit gondolnak, akkor minek jársz ide? Csak azért, hogy elmondd a véleményed, hogy aztán abszolút ne érdekeljen, a másik mit ír? Korábban nem tartottalak trollnak, még Werebazs figyelmeztetése ellenére sem, pedig nagyon arra hajaz a viselkedésed. Szabályosan követelted tőlünk, hogy cáfoljunk meg téged, csak hogy vitatkozhass.

Akar a nyavaja vitatkozni. Leírtam a véleményem erre Darth Riddick azonnal elkezdett provokálni, ami nem tetszett és reagáltam is rá. Ezek után jöttél te és elkezdtél a stílusommal foglalkozni. És mikor szóvá teszem, hogy talán nem velem kéne foglalkozni hanem a résszel akkor én gerjesztek feszültséget meg én vagyok a troll. :facepalm::clap: Ezt komolyan is gondolod? Mert viccnek nagyon rossz.

 

ugyanis az, hogy egy csomóan neheztelnek rád emiatt, annak oka van

 

Ezek után nem csodálom, hogy ha Ody ennyire harsányan szólal fel ellened.

Tényleg? Ilyen van? Ki, mikor, miért? Ez nekem új. Mondjuk nem mondanám, hogy ettől most lelkileg összezuhantam. Viszont ha valakinek ekkora problémája van velem az durcizás helyett vehette volna a fáradtságot, hogy ír egy PÜ-t.

Ody mikor szólalt fel ellenem keményen? Most hónapokkal évekkel ezelőtti dolgokat hozol fel? És akkor én keltek feszültséget mi.

 

Llew, ez egy 20 perces epizódokból álló gyermeksorozat. Nem tudom hogy te milyen elvárásokkal ülsz le elé, de jelek szerint nem sikerült jól bemérned a szintet. Én is sajnálom, hogy sokszor kapkodós az egész - ez a sztoriszál (mint ahogy sok másik) simán elbírna egy fél évadot - de ez jelen helyzetben kivitelezhetetlen. Ez van, ezt kell szeretni. Természetesen lehet kritizálni, de közben be kell látni, hogy ez a fiatalabb korosztálynak készült, és ilyen hibákat felhozni nem túl érdemes, hisz ezek meg fognak maradni. Majd ha az élőszereplős sorozatban lesznek efféle hibák (ha valaha kijön), akkor lehet jogosan jogosan kritizálni, de itt én feleslegesnek érzem.

Ez már régen nem gyereksorozat. Számtalanszor foglalkozott komolyabb politikai, morális kérdésekkel, arról nem is beszélve, amikor szereplők elég csúnya halálokat hallnak benne.

Már ennek a történetszálnak a kiindulási pontja, a terror támadás sem gyerek téma, Barriss motivációjáról nem is beszélve. Ha ezek beleférnek egy "gyereksorozatba", akkor talán az is megoldható lenne, hogy a történet ne legyen annyira ementálisan lyukas, a történetszál főgonoszának kiléte, motivációja jobban megalapozott legyen és a fél részeken keresztüli látványos szaladgálások, akció jelenetek mellett Anakin ne két perc alatt oldja meg az ügyet.

 

A 20 perc játékidő magában is sok mindenre elég lehet, de sokszor azt érzem, hogy rosszak az arányok. Főleg ezeknél a több részes sztoriknál. A robotossal is ez volt az egyik legnagyobb bajom. Azt simán rövidebbre vehették volna egyel, hogy jobban megalapozzanak Barriss pálfordulásának. Akkor beleférhetett volna a többünk által hiányolt Luminara jelenléte is. Meg Anakin nyomozása is lehetett volna komolyabb ettől az oda megy, bunyó, megtudja, visszamegy, bunyó, elkapja verziónál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit gyorsan is pörgött, de remek befejezése lett a történetnek. Kicsit aggódtam, hogy Ventresst elfelejtik a folytatásban, de szerencsére aktívan közreműködött a megoldásban. Az epizód végén csak egyetlen hiányérzetem maradt, hogy Ahsoka és Anakin nem ölelte meg egymást búcsúzóul. Valahogy az még jobban érzékeltette volna a kettőjük közötti különleges kapcsolatot. Ugyanakkor jár a pacsi az íróknak, mert így Ahsokából rengeteg mindent ki lehet még hozni. Kaphat külön filmet vagy akár az új trilógiában is még bedobhatják.

 

A Jedi tanácsos kihallgatás viszont elég gyenge és irritáló volt, mert ahogy bevilágították a mestereket, azt hittem, hogy csak álmodja Ahsoka az egészet. Szóval az a jelenet nem volt az igazi. Szvsz.

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne juthatna neki még főszerep? Ott van mindjárt például Ventress, aki az utóbbi időben egy csomó részben kapott főszerepet és mégsem játszott jelentős szerepet a háború alakulásában. Vagy vegyük például a KOTOR 2-t, ahol a főhős gyakorlatilag szintén egy olyan Jedi volt, aki kilépett a Rendből.

Igen, ez félreérthető volt, arra céloztam, hogy reménykedek benne, hogy sokat fog szerepelni, de hát hiába várok annyit mint eddig évadonként, és erre gondoltam. :)

De persze én is biztos vagyok, hogy felbukkan, csak nekem hiányom lesz na :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akar a nyavaja vitatkozni. Leírtam a véleményem erre Darth Riddick azonnal elkezdett provokálni, ami nem tetszett és reagáltam is rá. Ezek után jöttél te és elkezdtél a stílusommal foglalkozni. És mikor szóvá teszem, hogy talán nem velem kéne foglalkozni hanem a résszel akkor én gerjesztek feszültséget meg én vagyok a troll. :facepalm::clap: Ezt komolyan is gondolod? Mert viccnek nagyon rossz.

De nagyon is komolyan gondolom, képzeld. Képes vagy beállítani Riddicket agresszornak, nonszensz. Valóban, nem tetszett neki a véleményed, de nem is csinált belőle ügyet. Még hogy nekiáll téged provokálni. Hol élsz te, ember? Te tényleg ennyire hülye vagy, vagy csak tetteted? Ismersz te egyáltalán bárkit is ezen a fórumon? Nem úgy tűnik.

 

Ha nem akarsz veszekedni, akkor ez mi?

Gondoltam, hogy iróniának szántad, csak nem nagyon van mire. Inkább próbáld meg megcáfolni azt amit írtam.

Felszólítod Riddicket, hogy cáfolja meg a véleményed, de ahogy azt már ezerszer megmondtam, hogyha ízlésről, véleményről van szó, ott nincs helye az objektív érveknek.

 

Ez meg a másik. Riddick azt mondja nem akarja megcáfolni, amit írsz, mert te más szemmel nézed a sorozatot, mint ő. Erre mit írsz?

Jaj ez vicces, hogy ha rosszat merek írni, akkor mindig ez az ellenérve, hogy azért mert utálom és akkor miért nézem. Tiszta óvoda.

 

Csak kötekedni tudsz, de ha már valamit alá kéne támasztani az nem megy igaz?

Pontosan, nekiállsz személyeskedni, pont te beszélsz kötekedésről, amikor itt beszólogatsz másoknak minden ok nélkül. Kezet csókolhatnál FlóriBával, komolyan.

 

Tényleg? Ilyen van? Ki, mikor, miért? Ez nekem új. Mondjuk nem mondanám, hogy ettől most lelkileg összezuhantam. Viszont ha valakinek ekkora problémája van velem az durcizás helyett vehette volna a fáradtságot, hogy ír egy PÜ-t.

Ody mikor szólalt fel ellenem keményen? Most hónapokkal évekkel ezelőtti dolgokat hozol fel? És akkor én keltek feszültséget mi.

Ody majdnem mindig a torkodnak ugrik és okkal. Hónapokkal, évekkel ezelőtt? Az utolsó egy hete volt. Tégy magadnak egy szívességet azzal, hogy befejezed ezt. Nem azért, hogy neadjisten én megnyerjem a vitát, engem ez rohadtul nem motivál. De minden egyes hozzászólásoddal egyre hiteltelenebbé teszed magad azzal, hogy itt ferdítesz, meg hazudsz össze-vissza.

 

Valóban a részről kellene már végre beszélni. Ezt meg is tettük volna, (és egyesek meg is teszik, okosan ignorálva azt a sok marhaságot, amit írsz, én vagyok az egyetlen idióta, aki képes rád pazarolni itt a figyelmet.) ha nem kezded el provokálni a körülötted lévőket csak azért, mert nem értenek egyet veled, akkor most nem tartanánk itt. A továbbiakban tényleg nem vagyok hajlandó ehhez a témában bármit is írni. Te nyilván fogsz, mert vagy olyan makacs, hogy mindig a tiéd legyen az utolsó szó, de őszintén nem érdekel már.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánat a kifejezésért, de ez egy kib*szottul jó rész volt, szerintem :clap: Méltó lezárás volt ennek az évadnak, és Ahsoka történetének (?). Én teljesen együtt éreztem vele, azok után amit a tanács tett, én sem mentem volna vissza.

 

Igaz, a nyomozás talán kissé gyorsra sikeredett. Eddig három részen keresztül fogalmuk sem volt róla, hogy ki a merénylő, most meg Anakin öt perc alatt megtalálta :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez félreérthető volt, arra céloztam, hogy reménykedek benne, hogy sokat fog szerepelni, de hát hiába várok annyit mint eddig évadonként, és erre gondoltam. :)

De persze én is biztos vagyok, hogy felbukkan, csak nekem hiányom lesz na :D

 

Hát igen. Ezzel nem vagy egyedül. ;) Nagyon furcsa lesz újra látni úgy, hogy már nem a Rend tagja. :( Nagyon sajnálom a leányzót...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon bejött, hogy Anakin jelképesen megfosztotta Barisst a Jedi címtől azzal, hogy elvette a fénykardját, majd azt is felhasználva vágott vissza a két Sith kardra. Látványos és egyben roppant szimbólikus.

 

Azt figyeltétek, hogy milyen szépen megcsinálták azt a jelenetet, amiko Ahsoka után rohan Anakin? Tetszik, ahogy Obi-van is menne vele, de visszatartják és Yoda is szomorkodik. Felcsendül az egyik klasszikus SW téma hegedűn, miközben a háttér szerintem szándékosan olyan festett hatást kelt, mintha egy álomból Ahsoka kisétálna az élesebbé valóságba. Aztán itt is elsütik egy pillanatra, hogy ő már a fényben áll, Anakin pedig a sötétben, majd odalép hozzá mindketten fénybe kerülnek, majd elváláskor megint árnyékba visszalép. ;)

 

Vajon Ahsoka mire értette, hogy Anakin is elsétálna a rendből? Vajon rájött a Padméhoz fűződő kapcsolatára? Korábban nem nagyon adta jelét Anakin, hogy ellenezné a Jedi tanács viselkedését a háborúban, így ezt az utalást próbáltam értelmezni.

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.