Ugrás a kommentre

OCsHE klubnapok


Darth_Phobos

Ajánlott hozzászólás

Jó hogy szóba jött a kiejtés.Barta Zoli Dzsedáj-lovagoknak mondja őket.De engem ez nagyon zavar.Én világéletemben Dzsedi-nek mondtam a Jedit.Ő miért ejti Dzsedájnak?Melyik a helyes?Angol mondatokban én is Dzsedájnak ejtem.Szerintem angolul Dzsedáj, magyarul viszont Dzsedi.

Ti hogy ejtitek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy mondod Frenkie. Ha magyarul beszélsz, dzsedi, ha angolul dzsedáj. De angol kiejtést magyar mondatba... minimum necces

Eléggé szokatlan, de minden csak szokás kérdése, a németek például jédi-nek ejtik. J-t nem dzs-nek, hanem simán.

Ami elterjed az adott országban ahhoz kell alkalmazkodni, ha tetszik ha nem. Nálunk a keverék terjedt el. Az elejét angolul ejtjük, a végét magyarul. Nekem talán ez még jobban is tetszik, mint az angol kiejtés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, remélem, már gyógyulgatsz :hmm:

 

Mindig készülök megőrülni BZ szövegétől, mert nem csak a dzsedájokkal jön, hanem egy SW címét sem tudja magyarul mondani. Hát kérem szépen, van szép magyar címük, minek akkor az angolt mondani ??

Dzsedinek mondom, angolban dzsedájnak, de ha jól megnézzük a leírást, magyarul j-vel lenne helyes, de nem úgy terjedt el. Fene tudja, honnan jött ez a hibrid változat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, remélem, már gyógyulgatsz :hmm:

 

Mindig készülök megőrülni BZ szövegétől, mert nem csak a dzsedájokkal jön, hanem egy SW címét sem tudja magyarul mondani. Hát kérem szépen, van szép magyar címük, minek akkor az angolt mondani ??

Dzsedinek mondom, angolban dzsedájnak, de ha jól megnézzük a leírást, magyarul j-vel lenne helyes, de nem úgy terjedt el. Fene tudja, honnan jött ez a hibrid változat.

Én pl a világ életben nem használtam azt a címet hogy a Sith-ek bosszúja.Soha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody!Nem olvasol már híreket? :) :

 

"Az alábbi információkat a Magyar Star Wars Klub juttatta el hozzánk következő klubrendezvényük időpontjáról és programjáról.

 

 

Következő Klubnapunk: 2006. február 11. szombat, délelőtt 11.00 óra

Duna Plaza Hollywood Multiplex, 8-as terem

 

Belépődíj: 500 Ft

 

A februári klubrendezvény műsorának középpontjában a The Empire Strikes Back áll. Ezen a napon két korabeli, ritkán látható interjú és az Empire of Dreams Birodalom visszavágos részének feliratos változata is levetítésre kerül.

 

Azért az Episode III kapcsán is kerülnek még elő érdekes háttéranyagok. A tavaly nagy sikert aratott film DVD-felületének animációs világa megér egy pillantást...

Ha marad időnk, bemutatunk néhányat a Star Wars Galaxis különlegességeinek végtelen tárházából.

2005-ben magyar rajongók Tunéziában egy privát túrán keresték fel a Saga forgatási helyszíneit. Élményeikről egy képes beszámoló segítségével szerezhetünk tudomást.

 

A klubnapon lesz a STARFIGHTER című klubújság premierje. Ez a kiadvány 32 oldalas terjedelemben, A/4-es formátumban lát napvilágot. Megvásárolható a rendezvény ideje alatt 400,- Ft-os áron.

 

A februári klubnap sem marad quiz-show nélkül. Aki kedvet érez egy kis agytornához, és elég felkészültnek gondolja magát, akkor mindenképpen érdemes indulnia a Star Wars-os nyereménykért!

 

Akit inkább a cserebere és a kirakodó vásár érdekel, most sem fog csalódni. A játékoktól a könyvekig, a képregényektől a jelmez-kiegészítőkig mindent meg lehet találni.

 

Hamarosan indul a klub önálló Web-oldala. Ezen nemcsak a házunk táján történt aktuális eseményekkel foglakozunk, hanem igyekszünk bemutatni minél több, az érdeklődésre számot tartó jelenkori és múltbeli történést...

 

 

MAGYAR STAR WARS KLUB - 2006

echobase@citromail.hu

Plokoom "

 

SW.HU/HIREK

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody!Nem olvasol már híreket? :) :

 

"Az alábbi információkat a Magyar Star Wars Klub juttatta el hozzánk következő klubrendezvényük időpontjáról és programjáról.

 

 

Következő Klubnapunk: 2006. február 11. szombat, délelőtt 11.00 óra

Duna Plaza Hollywood Multiplex, 8-as terem

 

Belépődíj: 500 Ft

 

A februári klubrendezvény műsorának középpontjában a The Empire Strikes Back áll. Ezen a napon két korabeli, ritkán látható interjú és az Empire of Dreams Birodalom visszavágos részének feliratos változata is levetítésre kerül.

 

Azért az Episode III kapcsán is kerülnek még elő érdekes háttéranyagok. A tavaly nagy sikert aratott film DVD-felületének animációs világa megér egy pillantást...

Ha marad időnk, bemutatunk néhányat a Star Wars Galaxis különlegességeinek végtelen tárházából.

2005-ben magyar rajongók Tunéziában egy privát túrán keresték fel a Saga forgatási helyszíneit. Élményeikről egy képes beszámoló segítségével szerezhetünk tudomást.

 

A klubnapon lesz a STARFIGHTER című klubújság premierje. Ez a kiadvány 32 oldalas terjedelemben, A/4-es formátumban lát napvilágot. Megvásárolható a rendezvény ideje alatt 400,- Ft-os áron.

 

A februári klubnap sem marad quiz-show nélkül. Aki kedvet érez egy kis agytornához, és elég felkészültnek gondolja magát, akkor mindenképpen érdemes indulnia a Star Wars-os nyereménykért!

 

Akit inkább a cserebere és a kirakodó vásár érdekel, most sem fog csalódni. A játékoktól a könyvekig, a képregényektől a jelmez-kiegészítőkig mindent meg lehet találni.

 

Hamarosan indul a klub önálló Web-oldala. Ezen nemcsak a házunk táján történt aktuális eseményekkel foglakozunk, hanem igyekszünk bemutatni minél több, az érdeklődésre számot tartó jelenkori és múltbeli történést...

 

 

MAGYAR STAR WARS KLUB - 2006

echobase@citromail.hu

Plokoom "

 

SW.HU/HIREK

Az a "Plokoom" az alján kicsit félreérthető, mintha én írtam volna a Magyar Star Wars Klub nevében. Természetesen én csak feltettem a szöveget a hírekbe, de a programajánlót nem én fogalmaztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is a hírekben szoktam olvasni, mert a szomszéd faluban lakik egy (vagyis két) klubjáró hölgyemény, aki mindig elküldi a neki érkező hírlevelet (vajon miért nem íratkoztam még fel :D ).

 

(korán lehet még, mert egy rakat helyesírási hibát kellett javítanom :) )

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akinek kell egy Deák térről menekített Vader a falára, az szóljon! Aszem 4 db van összesen...

Beleférek még a jelentkezők közé? Azért nem tudtam menekíteni egyet sem, mert nem vagyok pesti :) Szóval jelentkeznék rá, és jövök is szombaton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.