Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én mikor beülök egy filmre a moziba, akkor hagyom, hogy magával ragadjon a film (nos ez vagy sikerül neki vagy nem) de nem az elvárások kegyetlen szemüvegén át vizslatom az aktuális alkotást, ergo én sohasem ülök be moziba ELVÁRÁSOKKAL. Menet közben elválik, hogy jó-e (számomra!) amit látok avagy sem.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande te csak nézted és nem láttad? :peace: Jake világosan mondja a végén, hogy csupán néhány embernek engedték meg a maradást. Köztük a biológusokkal, tudósokkal. :) A katonák mentek csak haza jószerivel.

No igen. Néhány embert mond, kettőt látunk maradni a felvonuláskor, de amikor befejezi a videónaplót, akkor már senki nincs ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nimród Anti interjú

 

A Takent meg az edzett pasast én is láttam. Utóbbi felkavaró nem is kicsit.

 

 

Gondolok itt arra hogy a fazon legyak mindenkit akit csak tud és a végén kiderül hogy potyára mert a kiscsaj nem is hót meg.</div>

Men in Fire

 

 

De azért megérdemelték a halált. :peace:

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen. Néhány embert mond, kettőt látunk maradni a felvonuláskor, de amikor befejezi a videónaplót, akkor már senki nincs ott.
Általános filmfogás csupán az a képbeállítás. Mondhatni jelzésértékű. De szó lehet arról is, hogy éppen segédkeztek a többeik a katonák terelgetésében, hogy összecsomagoljanak maguknak :peace:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen. Néhány embert mond, kettőt látunk maradni a felvonuláskor, de amikor befejezi a videónaplót, akkor már senki nincs ott.

Te tényleg csak nézted, de nem láttad. Kimaradt az a jelenet, mikor egy halom avataros van egy kunyhóban? A végén is látni Jake mellett még legalább három avatart (könnyű őket megkülönböztetni, baromi nagy ágyú van a kezükben és földi ruhájuk). Esetleg az ebédlős jelenet? Ne adj isten az a sok ember az avatar központban? Ha a végén csak két ember van, az neked miért jelenti automatikusan, hogy csak két ember marad? Vagy szerinted csak annyi Jedi halt meg a 66-os parancsban, ahányat láttunk?

 

Általános filmfogás csupán az a képbeállítás. Mondhatni jelzésértékű. De szó lehet arról is, hogy éppen segédkeztek a többeik a katonák terelgetésében, hogy összecsomagoljanak maguknak :peace:

Vagy elmentek aludni, mert mocskosul gázos napjuk volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Men in Fire

 

 

De azért megérdemelték a halált. :D

 

 

Meg, meg. De azért egy kicsit sokalltam hogy levágta az egyik manusz ujjait egy másiknak a kezét meg ellőtte.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te tényleg csak nézted, de nem láttad.
Azért Krande védelmében annyit elmondok, hogy első megnézésre nagyon sok minden nekem sem volt tiszta (egy részüknek nem is voltam tudatában), és másodszori meg harmadszori nézésre kaptam meg rájuk a választ. Nem azért, mert az Avatar egy bonyolult film, egyszerűen csak annyi mindent láttam és olyan szépeket, hogy az agyam nem tudta hirtelen befogadni az összes információt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem mi a baj az Avatar végével.Norm ott áll Jake mellett az avatarjában.Fegyver van a kezében és ruha.

 

 

Men in Fire

 

Spoiler:

Rog: Én keveseltemAki egy kislányt képes elrabolni annak egyenként tépném le a végtagjait, majd a végén(ha még él),, akkor egy éles késsel le a golyóit amit a szájába tömködni majd haldoklása közben levizelni.És még ez is túl enyhe bünti azért amit tett.És akkor még nem tudta, hogy nem halt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor meg pláne, ők miért nem vették igénybe a Lélekfa stílusú átköltözködést az új testbe?

 

Amúgy meg.... Jake helyében én máshogy döntöttem volna.

Spoiler:

Az igaz, hogy hatásos belépőre volt szüksége, az is igaz, hogy Toluk hátán, de én inkább Q hálószobájába léptem volna be a helyében :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért mert Jake valamiféle kiválasztott volt.Csak őt rakta át véglegesen Eywa az Avatar-testébe és meg tulajdonképpen Jake már szint igazi n'avi volt.Átesett a beavatáson, ővezette a támadást és ő ülte meg a torukot.A többiek meg csak néha átnyergeltek az Avatar-testbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért mert Jake valamiféle kiválasztott volt.Csak őt rakta át véglegesen Eywa az Avatar-testébe és meg tulajdonképpen Jake már szint igazi n'avi volt.Átesett a beavatáson, ő vezette a támadást és ő ülte meg a torukot.A többiek meg csak néha átnyergeltek az Avatar-testbe.

Az ellen nem volt kifogásuk (sőt!) hogy Grace -t átrakják az avatarjába, amikor az eredeti teste haldoklott. És a csata során, aki azt bizonyította hogy joga van maradni, az szerintem épp eléggé na'vi....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor meg pláne, ők miért nem vették igénybe a Lélekfa stílusú átköltözködést az új testbe?

Nézzük csak, mik a legkézenfekvőbb okok:

Spoiler:

1. Talán nagyon nem akartak na'vik (illetve, avatárok) lenni.

2. Nem volt olyan nyomós okuk, mint Jake-nek (szerelem + mozgáskorlátozottság + lecsokizottság a felismerhetetlenségig + földi gyökerek teljes kipusztulása), és Grace-nek (haldoklott).

3. A papnő mondta, hogy ez még egészségesen is életveszélyes, kevés az esély a sikerre. Az első kettő hiányában (vágy az emberi faj elhagyására + nyomós ok) senki sem kockáztatna ilyet.

 

Jake éppen azért ment bele, mert ő egy extrém eset volt. A Földhöz nem kötötte senki, a Pandorán csak a na'vikhoz került igazán közel (azok kétharmada meghalt, akiket az emberek közül barátjának tekinthetett), ráadásul mert az emberiség nagyjából lesz*rta, hisz veteránsága ellenére még gerincet sem kapott, magához a fajunkhoz sem kötődött már annyira. És ott volt a tény, hogy avatárként járhatott, emberként saját teste rabja volt, és naná, hogy szabadulni akart abból a börtönből. De egy normális körülmények között élő ember azért nem hagyná el a megszokott testét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ellen nem volt kifogásuk (sőt!) hogy Grace -t átrakják az avatarjába, amikor az eredeti teste haldoklott. És a csata során, aki azt bizonyította hogy joga van maradni, az szerintem épp eléggé na'vi....

Spoiler:

A tudósok azt bizonyították, hogy nem akarnak háborút, azt egyáltalán nem, hogy hajlandók a na'vik értékrendjeik, a kultúrájuk szerint, egyszóval: na'viként élni. Jó példa erre Norm, aki végig megtartotta emberi ruháit, hajviseletét (még csak harci festés sem volt rajta), és habozás nélkül hátrahagyta sérült avatárját. Míg ugye Jake nagyon hamar megszabadult mindentől, ami az emberekhez köthetné, fizimiskáját teljesen a na'vikhoz alakította, és mikor a valódi teste fuldoklott, akkor is visszabújt az avatárjába.

 

Grace, meg mint írtam, haldoklott, ami azért egy elég nyomós érv amellett, hogy lemondj a dögrováson lévő testedről. De szerintem ő sem bírta volna sokáig, vagy az első idők nagyon gyötrelmesek lettek volna, hiszen azon kívül, hogy erősen bagózott, mindig mindent elemezgetett, a technika függője volt, állandóan kütyükkel méricskélt. Önszántából ő sem mondott volna le a testéről és az emberi létről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem mi a baj az Avatar végével.Norm ott áll Jake mellett az avatarjában.Fegyver van a kezében és ruha.
Norm emberi testben van ott. Közvetlenül Jake avatárja mellett áll. :D Először én is azt hittem, hogy ő is avatárban van, mert a ruha megtévesztett. :P

 

 

Amúgy Dzséjt mindent elmondott az okoról Krande.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emberként viszont nincs sok okuk maradni.... igaz, hogy máshol meg még rosszabb :D főleg árulóként. Ki tudja, talán a végén Jake azért marad egyedül a bázison, mert a többiek mégiscsak elmentek?

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Miért ne lenne okuk? Tudósok, és egy egész bolygó vár rájuk, hogy felfedezzék. Sőt, egy teljesen új életforma (Eywa). S közölük csak Norm vett részt az ellenállásban, a többiek nem (vagy legalábbis, nem tudták meg róluk), szóval az ott maradottak nem lettek árulók. Valószínűleg az RDA sem X-elte ki a bolygót tiltott övezet címszóval. Már csak azért sem, mert egyik lehetőség, hogy az emberiség hadsereggel tér vissza, és akkor jól jöhet az elkövetkezendő minimum is 12 évnyi kutakodás, másrészt, alternatíva a későbbi visszatérés békével, amihez szintén jól jöhetnek az ott maradt tudósok.

Arról nem is beszélve, hogy nem csak az RDA van a világon, és ez messze nem volt titkos művelet, így már abba érdekes belegondolni, mi van, ha a közvélemény vagy a kormány is belefolyik az ügybe. És mivel Parker szerint a befektetők tartottak a rossz PR-tól, felteszem, nem sülhet ki sok jó abból, ha az egyszerű emberek kezdik rázni az öklüket.

 

Jake meg szerintem csak abban a teremben volt egyedül. Mert ugye a filmben baromi jól látható, hogy a kolónia nem csak abból az egy szobából áll. És már az eléggé árulkodik arról, hogy a terem nem marad használatlanul, hogy minden számítógép monitor fel van kapcsolva, és Jake csak rögzített egy utolsó bejegyzést? Kinek kéne az, ha nem az ottmaradt, még mindig dolgozó tudós brigádnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, és csak a dramaturgia végett van az ep6 végén montázs az ünneplő bolygókról, valójában az egész Galaxis sajnálta a Birodalom bukását... Attól, hogy dramaturgia, még része a történetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki tudja, talán a végén Jake azért marad egyedül a bázison, mert a többiek mégiscsak elmentek?

Szerintem nagyon jól mutatott a vásznon így egyedül abban a teremben :D Ez csak az ő jelenete volt.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, és csak a dramaturgia végett van az ep6 végén montázs az ünneplő bolygókról, valójában az egész Galaxis sajnálta a Birodalom bukását... Attól, hogy dramaturgia, még része a történetnek.

Jól megcsinált dramaturgia és film esetén igen. Pontz ezzel van a bajom. Tényleg jól mutatott egyedül abban a jelenetben, de akkor meg kellett volna oldani, hogy MIÉRT van egyedül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól megcsinált dramaturgia és film esetén igen. Pontz ezzel van a bajom. Tényleg jól mutatott egyedül abban a jelenetben, de akkor meg kellett volna oldani, hogy MIÉRT van egyedül.

Mert felmondta a felvételt, és ehhez korábban sem kellett neki asszisztens :D Miért kell mindent a szádba rágni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The book of Eli

Az eleje egyáltalán nem tetszett, az utolsó harmad viszont egész jó volt. A befejezés kicsit poénosra sikeredett.

Azt hiszem, egy időre elegem volt a posztapokaliptikus road movie-kból, kettőt is néztem most, a The road jobban is tetszett. De elég volt bőven ez a kettő, ez nem igazán az én műfajom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert felmondta a felvételt, és ehhez korábban sem kellett neki asszisztens :D Miért kell mindent a szádba rágni?

Korábban mindig ott pöszmörgött valaki a háttérben..... jó, általában Grace volt az, aki ott állt és mondta hogy de igen, naplózzon, amíg friss az élmény :P Jóleső "nem vagyok egyedül" érzés volt. A navik világa az új, az embereké a régi. És akkor még voltak gyökerei! A végén meg nincsenek. Tök szép. Ha betettek volna egy félperces jelenetet, hogy a tudósok is hajóba ülnek, mondván ők még jönnek majd vissza, akkor minden jó lenne. Elspórolták, rosszul jött ki. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande!

 

Forgatókönyvben benne volt egy jelenet, hogy a tudósok részt vettek a végén a csatában, a bázist foglalták el az "emberektől". Ez helyhiány miatt kimaradt a filmből, de nekem úgy rémlik, van ilyesmire utaló jelenet a forgatási felvételek között.

Így logikus, hogy a tudósok maradtak. Hiszen ők is "lázadók" lettek.

 

Jake meg ha jól rémlik, nem volt oda a mindenki előtt való blogolásért. És végül is a tudósoktól nem búcsúzott el, csak a saját régi életétől. Ehhez szerintem nem kellett egy slepp körülötte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban mindig ott pöszmörgött valaki a háttérben..... jó, általában Grace volt az, aki ott állt és mondta hogy de igen, naplózzon, amíg friss az élmény :D Jóleső "nem vagyok egyedül" érzés volt. A navik világa az új, az embereké a régi. És akkor még voltak gyökerei! A végén meg nincsenek. Tök szép. Ha betettek volna egy félperces jelenetet, hogy a tudósok is hajóba ülnek, mondván ők még jönnek majd vissza, akkor minden jó lenne. Elspórolták, rosszul jött ki. Szerintem.

Sajnos a játékidő így is maximumra volt nyomva, szóval ennél többet nem nagyon lehetett volna belegyömöszölni. Gondolom, megkérte a tudósokat, hogy hadd maradjon egyedül egy kicsit azon a helyen, mielőtt újjászületik. Legyen már egy kis fantáziád. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.