Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ez rossz példa.

Az egy TV sorozat. (Megjegyzem, hogy a TV sorozatok esetében sem mindig ilyen a dolog. Ott van például a Sliders, ahol volt egy jó csapat, aztán a végén teljesen szétzilálták, valaki meghalt, valaki eltűnt...stb. Az elején szerettem a Sliderst, de a professzor halála után nagyon megromlott a minőség, miután a legfőbb hőst is kivették a végén a sorozatból már nagyon sz*r lett szerintem. Talán nem véletlen, hogy a tervezett 6-7. évad már meg sem valósult)

Ez meg egy képregény adaptáció, teljesen más kategória.

Teljesen mindegy hogy miről van szó, tv vagy mozisorozatról, a kettő manapság szinte egy szinten mozog, a kategória az összehasonlítás szempontjából lényegtelen. És épp emiatt lehet a Lostot felhozni példának, mert azt ugyanúgy előre megtervezték(nem csak hopp vége lett), és egy kerek egészet alkotott a sorozat, csak úgy mint a Batman filmek fognak - és ott is bejátszottak egy halált a végén, ami baromi jól sült el, hiába volt szomorú. A Sliderst meg érthetetlen hogy miért hozod fel ellenpéldának, ha épp az a lényege a mondandómnak hogy a Lost végén is meghalt xy, míg a Slidersnél utána még folytatták a sorozatot. A két dolog teljesen különbözik.

 

 

Donát: Egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen mindegy hogy miről van szó, tv vagy mozisorozatról, a kettő manapság szinte egy szinten mozog, a kategória az összehasonlítás szempontjából lényegtelen. És épp emiatt lehet a Lostot felhozni példának, mert azt ugyanúgy előre megtervezték(nem csak hopp vége lett), és egy kerek egészet alkotott a sorozat, csak úgy mint a Batman filmek fognak - és ott is bejátszottak egy halált a végén, ami baromi jól sült el, hiába volt szomorú. A Sliderst meg érthetetlen hogy miért hozod fel ellenpéldának, ha épp az a lényege a mondandómnak hogy a Lost végén is meghalt xy, míg a Slidersnél utána még folytatták a sorozatot. A két dolog teljesen különbözik.

Nem utolsó sorban, a Sliderst nem azzal cseszték el, hogy lecserélték a szereplőket, hanem, hogy emellett idiótábbnál idiótább történetekkel rukkoltak elő, minden értelem, látvány vagy szórakozást kerülve. Szóval ott a sorozatot annak minősége buktatta meg, nem az, hogy lecserélték a szereplőket. Ha a Lost a Batman: Begins, akkor a Sliders a Batman&Robin.

Nem mellesleg, a filmek és sorozatok is túlélték már főszereplők halálát. A Star Trek lazán átvészelte Kirk igen ganyé kinyírását, még három mozifilm követte a hetediket ugyanazzal a stábbal, sőt, a tizedikben sem Data halála volt az igazi tragédia, hanem a buta forgatókönyv, de még ezután is lett tizenegyedik film. Sorozatokban meg bőven lehet hozni olyanokat, amik még sokáig fennmaradtak, miután lecserélték a szereplőket: Stargate SG-1, Stargate Atlantis, Doctor Who, Babylon 5, csak pár példa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Egy hajnalon átszállítottak egy hatalmas amfiteátrumba, amely nem a földre épült hanem belevájták a talajba" - (A mars hercegnője - 1912)

 

Ez az aréna jelenet már jóval a Star Wars születése előtt megvolt és a könyvből örökölt adottságai miatt hasonlít a geonosisi aréna-küzdelemre (vagy a geonosisi küzdelem hasonlít őrá).

 

-A Mars felszínébe vájt aréna mindenképp valami "sziklás megjelenést" jelent

 

-A nézők zöld marslakók, tehát vékony idegen lények nézik a küzdelmet... itt is az alapanyag miatt egyeznek

 

-John Carter felváltva harcol vadállatokkal (szörnyekkel) és emberekkel - a könyv szerint egyébként meg se kottyan neki (a sztori szerint a Marson a gyenge gravitáció miatt mindenki sokkal gyengébb, mig a Földről jött John Carter pokoli erős hozzájuk képest... ezen valszeg változtatni fognak a filmben, hogy izguljunk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nézők ott a szörny mögött eléggé fura szögben állnak, mintha csálén hatna ráájuk a gravitáció..... vagy csak én látom így?

 

 

Amúgy, miért lenne The Dark Knight RISES egy olyan film címe amiben a címszereplő meghal? Amúgy, ha csak a film hangulatát nézzük, szerintem beleférne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg lehet különböztetni minőségi filmeket nem minőségi filmektől. És nemcsak az én véleményem szerint.

De minek? Nem az a lényeg, hogy aki megnéz egy filmet az jól érezze magát közben? Innentől kezdve számít az, hogy minőségi volt-e a film? Elérte a célját? El! Ezt a filmeken vitázást is a sznobok találták ki unalmukban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De minek? Nem az a lényeg, hogy aki megnéz egy filmet az jól érezze magát közben? Innentől kezdve számít az, hogy minőségi volt-e a film? Elérte a célját? El! Ezt a filmeken vitázást is a sznobok találták ki unalmukban. :)

 

 

Pontosan. Ki dönti el melyik a jó film? Ez olyan mintha valaki eldöntené melyik a szép autó, nő stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Ki dönti el melyik a jó film? Ez olyan mintha valaki eldöntené melyik a szép autó, nő stb.

Mégis használjuk a szép, a jó, a rossz, a csúnya, a stb. szavakat, nem véletlenül. Ha valamiről jó érzésekkel jövünk ki, akkor nem azt mondjuk, hogy "ez alatt a film alatt jó érzéseim voltak", hanem hogy "jó film volt!". És minél többen tartanak egy filmet jónak, annál inkább mondhatjuk rá, hogy nem csak a mi kitekeredett ízlésvilágunknak felelt meg, hanem valóban "Jó film volt!".

 

Persze beszélgethetünk virágnyelven is, és minden egyes "szerintem ez egy jó film" helyett mondhatjuk azt, hogy "szerintem ez egy olyan film lesz, ami alatt jól érzed magad", csak épp fölösleges. Lehet, hogy ízlések és pofonok, de akárki akármit mond, egy török utánzó filmet nem lehet egy lapon emlegetni egy ... Keresztapával, ahogy egy Barátok köztet sem lehet egy Losttal.

 

Ha nem létezne általunk vélt jó és rossz, nincs értelme a fórumnak sem: mert ez itt a vélemények cseréjéről szól. Ha nincs ultimate jó és rossz mi alapján ítélik el itt egyesek a valóságshowt? Vagy arra rá lehet mondani, hogy förtelem, de egyes filmekre nem? És ha én találok egy embert a földön, akinek tetszik, akkor máris jó műsor lesz? Ugye, hogy nem.

 

Igen is lehet a minőség között is rangsorolni filmek esetében, ahogy borok esetében is lehet attól még, hogy mindegyiktől be lehet rúgni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donáttal teljesen egyetértek. Lehet itt azon rugózni hogy minden relatív, kukacoskodni hogy "nem láttam ott hogy sz-e-r-i-n-t-e-m", de egy filmre, főleg ha egyéni véleményről beszélünk, minden joggal rámondhatjuk azt hogy jó vagy rossz - ha nem félünk néha a sarkítástól.

 

Ez szélsőséges esetekben főleg működni tud. Az Álom.net az egy rossz film, csak úgy mint a Kis Vuk 2 is. A Harcosok klubja az egy jó film, aki pedig mást mond annak igen kíváncsi vagyok az indokaira.

 

Aztán itt vannak az olyan semmilyen filmek mint mondjuk a Jennifer Annistonos romantikus vígjátékok, amik nem is rosszak, nem is jók - nehéz megmondani hogy akkor melyik is, mert itt nem annyira egyértelmű a választás. Ez azért van mert csak két csillag van úgymond, két választási lehetőség, jó vagy rossz. Túl kicsi a skála ahhoz, hogy reális értékelést tudjunk adni. Ha kibővítjük öt csillagra, már is tisztul a kép - és ezt a végtelenségig lehet finomítani, amíg el nem jutunk a szöveges kritikákig.

Amikkel nem tudom hogy mi a baja Frenkie-nek. A filmeket értékelni kell, ha ez nem történne meg, még mindig a némafilmeket néznénk, többek között ezáltal is fejlődnek a filmek. Nem mellesleg iszonyú hasznos tud lenne egy imdb ha egy jó filmet keresünk, mert megint lehet itt rugózni azon hogy ezek csak szubjektív vélemények, de ajánlom hogy szemezgessetek erről a listáról ha nézni akartok valamit, a hatás garantált. Ha tényleg nem ér semmit se ez a pontozósdi, és minden film egyenlő, akkor tényleg nézzétek ezeket.

 

Csak itt jön az, hogy az emberek ha ajánlanak egy filmet a másiknak akkor nem azt mondja hogy "78,5%", meg nem ad részletes kritikát róla, annyira leegyszerűsíti a kérdést hogy jó-e a film vagy sem. Mint ahogy az életben is rávágod a gyilkosokra hogy rossz emberek, nem Frenkie? A szeretteidre meg azt hogy jó emberek. És ez ugyanígy tud bonyolódni, mint az hogy egy film rossz-e vagy sem. Ha mindenképpen két választási lehetőség között akarunk dönteni, akkor néha sarkítani kell.

 

Ezen felül mitől lesz jó egy film, ha valóban megakarjuk határozni azt? Minél több embernek tetsszen, nem? Hát pont erre van kitalálva egy imdb is, ami nem az ördög bosszúja az emberiségen, egyszerűen azt tükrözi hogy az embereknek összességében mennyire tetszenek a filmek. És ha egy filmet 99%-ban imádnak, akkor bár az nem törvényszerű, de matematikailag sanszos hogy az adott imdb-s látogató is szeretni fog. És hát nem erre való ez az egész? Egyszerűen megkönnyíti a filmbarátok életét.

 

Persze van egy másik érdekes kérdés is, amin érdemes filózni, hogy vajon melyik a jobb film: az amelyik tökéletesen bemutat mondjuk egy társadalmi réteget, a színészek tökéletesek, a forgatókönyv szintén hibátlan - vagy az amelyik szórakoztató, de kicsit suta, a színészek nem a Brodwayről kerültek ki, és a forgatókönyv is csak dísznek van. Az előbbi után úgy kelsz fel hogy hm, ez egy nagyon jó film volt, az utóbbinál meg hiába tudod hogy egy önmagában gyengébb filmről van szó, de még is hetek óta nem szórakoztál ilyen jót. Ha azt mondod hogy az utóbbi az egy jobb film, ami mondjuk legyen az Amerikai Pite, akkor valószínűleg felnégyelnek, mint az utóbbi, ami legyen a Keresztapa. De még is mi annál meggyőzőbb érv hogy jobb film-e valami, ha nem az hogy jobban szórakoztál rajta?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem Obi1 mire próbálsz rávilágítani, és túlnyomórészt egyet is értek vele. Ha esetleg elolvasod a Kritikák - vak vezet világtalant topicban a kommentemet, akkor láthatod, hogy nekem ebben az egész filmelemezgetősdiben, meg jó film - rossz film dologban egyetlen egy cucc van, ami baxa a csőrömet .. de talán már priviben is (vagy MSN-en) beszéltünk erről régebben. :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam, egyetértettem vele. Természetesen én se a "sz*r film, és egyébként is a k*rva any*d"-szintű úriemberekre gondolok, azoknál azt is csodálom hogy egyáltalán eljutottak odáig hogy felügyelet nélkül netezzenek. De én ezeket figyelembe se veszem, elég nyomorult egy élete lehet annak aki ilyenekben éli ki magát. És sajnos a Star Wars vonzza ezeket az állatokat, a fene egye meg.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen is lehet a minőség között is rangsorolni filmek esetében, ahogy borok esetében is lehet attól még, hogy mindegyiktől be lehet rúgni.

Még egy példa, ami kicsit közelebb áll. A filmek elvileg művészeti alkotások is, és többségünk járt irodalomra, ahol szintén művészeti alkotásokról esett szó többnyire, ott is voltak szempontok, stb. ami alapján azt mondják, hogy az adott vers, regény jó, és ezek azért objektívek, a filmeknél ugyanígy van. Más kérdés, hogy a filmek manapság több emberhez jutnak el, de a párhuzam érthető. A filmeknél is vannak objektív szempontok, ami alapján egy-egy alkotás jó, más kérdés, hogy kinek tetszik, és kinek nem. Én is láttam már jónak tartott filmet, ami egyáltalán nem tetszett, de attól még nem kérdőjelezem meg, hogy jó (agyilag felfogom), csak az ízlésemnek nem volt megfelelő. Mint ahogy lehet Victor Hugot és Freit is olvasni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy már volt róla szó, de most lusta vagyok visszakeresni (meg hirtelen nem is találtam), de az új X-men filmnek van köze az előző 4-hez, vagy egy teljesen új sztori, azaz reboot?

 

Közben én is megnéztem, és azt leszámítva, hogy X prof korábban bénul le, nem sok különbséget találtam - azt persze hozzá kell tenni, hogy viszonylag rég láttam a másik 4 részt. Sőt, nekem úgy tűnt, mintha direkt az előzőekhez szeretnék igazítani. Magneto "gonosszá" válása, Mystique csatlakozása az öreghez, Farkas felbukkanása, de ha jól rémlik, abban a jelenetben, amikor Mystique "öregít magán", ugyanaz a csaj látható, aki az első részben is. Vagy ezek szimplán csak tisztelgések akarnak lenni az előző filmek előtt? :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezzel a jó-e vagy rossz-e dologgal már teljesen úgy vagyok hogy mindenki úgyis azzal foglalkozik szívesen ami tetszik neki és ha akarja akkor mondja csak róla a magáét. Mindenkinek a maga baja ha nézőpontkülönbség miatt vitába keveredik

 

 

Tudom, hogy már volt róla szó, de most lusta vagyok visszakeresni (meg hirtelen nem is találtam), de az új X-men filmnek van köze az előző 4-hez, vagy egy teljesen új sztori, azaz reboot?

 

Közben én is megnéztem, és azt leszámítva, hogy X prof korábban bénul le, nem sok különbséget találtam - azt persze hozzá kell tenni, hogy viszonylag rég láttam a másik 4 részt. Sőt, nekem úgy tűnt, mintha direkt az előzőekhez szeretnék igazítani. Magneto "gonosszá" válása, Mystique csatlakozása az öreghez, Farkas felbukkanása, de ha jól rémlik, abban a jelenetben, amikor Mystique "öregít magán", ugyanaz a csaj látható, aki az első részben is. Vagy ezek szimplán csak tisztelgések akarnak lenni az előző filmek előtt? :hmm:

 

Én úgy tudom hogy előzmény és nem újrakezdés. Ha mindketten így tudjuk akkor lehet hogy jól tudom mert különösebben nem néztem utána. Bár én mindig is előzménynek tekintettem.

Misztike öregítése minden bizonnyal szándékosan hajaz Becky-vel a korábbi vagy ha úgy vesszük későbbi X-Men filmek Misztikéjére így tényleg tisztelgés és pluszban igazodás a korábbi vagy ha úgy vesszük későbbi X-Men filmekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is nem lenne meglepő ha az alkotók az előzmény titulust újrakezdésre változtatnák és úgy folytatnák ahogy csak akarják. Plusz az se lepne már meg ha már át is minősítették volna.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az az egy "baki" tűnt fel, hogy

X prof már most, fiatalon lebénul, míg a korábbi filmekben láthattuk, hogy öregebb korában vígan álldogál. Ez persze nem feloldhatatlan baki, és ki lehet magyarázni egy erőltetettnek ható magyarázattal, de ha tényleg csak ez az egy ellentmondás a korábbi filmekkel, akkor nem mondanám rebootnak. De úgy rémlik, korábban több bakit is emlegettetek, viszont mivel elég rég láttam a többi filmet, másra nem figyeltem fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy már volt róla szó, de most lusta vagyok visszakeresni (meg hirtelen nem is találtam), de az új X-men filmnek van köze az előző 4-hez, vagy egy teljesen új sztori, azaz reboot?

 

Közben én is megnéztem, és azt leszámítva, hogy X prof korábban bénul le, nem sok különbséget találtam - azt persze hozzá kell tenni, hogy viszonylag rég láttam a másik 4 részt. Sőt, nekem úgy tűnt, mintha direkt az előzőekhez szeretnék igazítani. Magneto "gonosszá" válása, Mystique csatlakozása az öreghez, Farkas felbukkanása, de ha jól rémlik, abban a jelenetben, amikor Mystique "öregít magán", ugyanaz a csaj látható, aki az első részben is. Vagy ezek szimplán csak tisztelgések akarnak lenni az előző filmek előtt? :hmm:

 

Igen, reboot. A stúdió a bemutató után már így hivatkozott rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.