Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Batman - TDK

 

 

Barátnőmmel most megnézettem az eddigi két részt, és persze én is vele néztem. Néhány észrevétel:

 

1.) Heath Ledger tényleg ott van az étteremben, de szerintem az csak cameo, mert addig oké, hogy nincs rajta smink, de a sebhelyek sincsenek rajta, úgyhogy valszeg az ott nem Joker.

 

2.) Dzséjt említetted, hogy Batmanről Joker tudta, hogy ki. Méghozzá Rachel miatt. Na most ehhez annyit, hogy Joker látta, amint Batman Rachel után ugrott Harvey támogató partiján, szóval lehet, hogy sejtette, hogy Batman = Bruce, de biztosan tuti nem tudta, csak azért választotta Rachelt, mert látta, hogy Batman utána ugrott korábban.

 

3.) Arról is volt szó korábban, hogy Bane honnan tudja, hogy Batman = Bruce. Az az abszurd gondolat támadt a fejemben, hogy Bane elkapta Batmant, és levette a maszkját. :D

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

1. Hm, én még nem vettem észre.

 

2. Erősen kétlem hogy Joker tudta Batman kilétét, ebből előnyt kovácsolt volna. Meg amikor volt a helyzet Reese-zel, nem úgy viselkedett mint aki tudná. (plusz mondta is Joker, hogy mikor Batman Rachel után ugrott, elhitte azt hogy Harvey az)

 

3. Szerintem alapból tudta, elvileg Bane is az Árnyak Ligájából való. A legutolsó trailerben van is egy jelenet amikor azt mondja Batmannek az első találkozásuk előtt hogy

"Mr. Wayne".

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

1. Hm, én még nem vettem észre.

 

2. Erősen kétlem hogy Joker tudta Batman kilétét, ebből előnyt kovácsolt volna. Meg amikor volt a helyzet Reese-zel, nem úgy viselkedett mint aki tudná. (plusz mondta is Joker, hogy mikor Batman Rachel után ugrott, elhitte azt hogy Harvey az)

 

3. Szerintem alapból tudta, elvileg Bane is az Árnyak Ligájából való. A legutolsó trailerben van is egy jelenet amikor azt mondja Batmannek az első találkozásuk előtt hogy

"Mr. Wayne".

 

 

 

 

Érdekes, szerintem viszont pont úgy viselkedik Joker, mint aki már tudja Batman identitását. Hiszen nemcsak azt gátolja meg, hogy Reese mindenkinek elmondja, hogy Wayne = Batman, de ő maga sem kíváncsi a titokra. Szerintem összerakta a dolgot a végére, bár akkor nem ártott volna belerakni az utolsó párbeszédükbe a felismerést.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Karib-tenger kalózai filmek közül nekem a második rész tetszett a legjobban, utána szorosan következik az első, de a harmadik szerintem érezhetően gyengébbre sikerült. Ugyanakkor ez utóbbit is bármikor szívesen megnézem. A negyedik rész a mozis nézésnél tetszett, de már akkor is volt egy kis hiányérzetem. Második nézésre kevésbé jött be, ekkor nekem nagyon hiányoztak a jó Jack Sparrow beszólások. Úgyhogy most nekem így áll a sorrendem: 2., 1., 3., 4.

 

Sötét lovag - Felemelkedés közös nézésre én is szívesen mennék, a 28 nekem is jó lenne, viszont én erősen gondolkodom egy IMAX 2D megtekintésben. Mit szóltok hozzá?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát:

Én úgy gondoltam hogy azért nem kíváncsi Joker Batman kilétére, mert akkor már nem lenne olyan érdekes a játékuk. Hisz Bruce se tudja hogy kicsoda is valójában Joker, és ugyanez igaz fordítva.

 

 

A harmadik Karib résszel nekem csak azaz egyetlen bajom hogy számomra rém unalmas, ami egy könnyed kalózos filmtől szokatlan (és a forgatókönyv is egy nagy össze-visszaság). A negyediknél ez már nem áll, de ott meg a történet volt olyan sótlan. Viszont az első kettő rész telitalálat, főleg az első. :)

 

Én a TDKR-al úgy leszek hogy először feliratos éjszaka (könyörgöm legyen éjszakai premier a MOM-ban :clap2: ), utána IMAX, és utána megint feliratos. Aztán ahogy jön. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csatlakoznék, de az biztos, hogy csak a MOM Parkban fogják feliratosan vetíteni.

Lehetne egy Mom Parkos közös nézés is 28-án (már ha a többieknek csak a Westend a jó) :evil:

Aztán a Paulánerben egy jó korsó sör/pohár akármi mellett beszélgetni a filmról vagy akármiről :D Oké, tudom, nem olcsó hely, de ha az ember ritkán megy, akkor beleférhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman - TDK

 

 

Barátnőmmel most megnézettem az eddigi két részt, és persze én is vele néztem. Néhány észrevétel:

 

1.) Heath Ledger tényleg ott van az étteremben, de szerintem az csak cameo, mert addig oké, hogy nincs rajta smink, de a sebhelyek sincsenek rajta, úgyhogy valszeg az ott nem Joker.

 

2.) Dzséjt említetted, hogy Batmanről Joker tudta, hogy ki. Méghozzá Rachel miatt. Na most ehhez annyit, hogy Joker látta, amint Batman Rachel után ugrott Harvey támogató partiján, szóval lehet, hogy sejtette, hogy Batman = Bruce, de biztosan tuti nem tudta, csak azért választotta Rachelt, mert látta, hogy Batman utána ugrott korábban.

 

3.) Arról is volt szó korábban, hogy Bane honnan tudja, hogy Batman = Bruce. Az az abszurd gondolat támadt a fejemben, hogy Bane elkapta Batmant, és levette a maszkját. :D

 

 

 

 

 

1.) A sebhelyeket sminkkel eltüntetheti. Ha nem cameo, hanem tényleg mint Joker van jelen, akkor el is kéne, hiszen rém felismerhető, de legalábbis nagyon feltűnő és maradandó emlékű lenne ott, azon az exkluzív helyen egy ilyen szétcincált arcú férfi.

2.) Pont ebből semmi következtetést nem lehet levonni, hiszen Batman bárki után ugrana, akit kilöktek az ablakon. Ezért hős, ez egy alapvető tulajdonsága. Jól is néznék ki, ha válogatna abban, hogy kit ment meg. :) Ha Joker random mód ránt ki valakit a sorból, azután is utána ugrott volna, akkor Joker meg azt választotta volna? Nem, Rachell-t azért választotta a bombás ügyre, mert ártani akart mind Dentnek, mind Batmannek. Ahogy mondtam is, el kellett pusztítania mindkét lovagot, a fehéret és a feketét is. Ezzel tönkre téve Gotham minden reményét és káoszba taszítani. Ezt pedig az egyetlen közös nevezővel lehetett elérni: Rachell-lel. Viszont ezt csak akkor lehetett így kivitelezni, ha Joker tudja, hogy Batman kötődik Rachell-hez. Mivel maga Batman erre sosem mutatott affinitást (még amikor Joker kilógatta a nőt az ablakon, Becci akkor is nyugodt, hűvös), Jokernek tudnia kellett, hogy ki a megtestesítője, és ez a valaki áll közel a nőhöz.

Ami akkor nem jutott eszembe, a fogdás jelenet egy pillanata. Ma utána néztem. Míg csak Dent van terítéken, Batman bár erőszakos, ő irányít. Ezért Joker - miután kijelenti, hogy most Batman meg fogja szegni a saját szabályát - bedobja Rachell nevét és Batman agya eldurran. Sőt, ezután gúnyolja is. "De pipa lett valaki." "Dent tud rólad és a kis nyuszikájáról?" Aztán feldobja neki a két címet, szándékosan megcserélve, mert jól tudja, hogy a bőregér mindenképpen a nőért indulna, hiszen szereti, és éppen ezért őt holtan akarja. Hogy ártson Batmannak (is).

A jelenet érdekessége, hogy Dent érezhetően élve és holtan is tökéletes neki. Hiszen arra nem volt garancia, hogy Batman odaér. Den ugyanúgy a levegőbe repülhetett volna. És bár tönkre akarta tenni, Jokernek az egész film alatt egyetlen egy ember nimbuszának a lerombolása volt a fontos: Batmané. Minden más eszköz arra, hogy Batmant földre kényszerítse.

3.) A második részből kiderült, hogy bárki próbálja meg levenni a maszkot, azt átjárja pár száz volt. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Carter

 

Nagyon durva sw lenyúlás főleg EP2. Tudom a film alapjául szolgáló iromány baromi régi így akár Lucas is nyúlhatott, de amikor megláttam egy az egyben a geonosisi aréna képsorait már húztam a szám. Nem is csoda hogy megbukott olyan semmilyen film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Carter

 

Nagyon durva sw lenyúlás főleg EP2. Tudom a film alapjául szolgáló iromány baromi régi így akár Lucas is nyúlhatott, de amikor megláttam egy az egyben a geonosisi aréna képsorait már húztam a szám. Nem is csoda hogy megbukott olyan semmilyen film.

Valóban Lucas nyúlt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Carter

 

Nagyon durva sw lenyúlás főleg EP2. Tudom a film alapjául szolgáló iromány baromi régi így akár Lucas is nyúlhatott, de amikor megláttam egy az egyben a geonosisi aréna képsorait már húztam a szám. Nem is csoda hogy megbukott olyan semmilyen film.

Most már valamelyik nap én is megnézem, mivel a többséggel ellentétben kölyökkoromban olvastam is 4 részt a sorozatból. Akkor tetszett a történet, így kíváncsi vagyok a filmre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog, de nem kellett volna a látványvilágot egy az egyben átültetni. :)

Ja, Lucasnak. Mert ugye nem a Marsból lett a Geonosis hatására vörös bolygó, hanem Lucas csinált a John Carter hatására a Marshoz hasonlóan direkt vörös bolygót a Geonosisból. A film lemásolta a könyv "látványát", akárcsak Lucas. Az egész Geonosis koncepciója erre épült: a kivégzés, ami egy arénában történik szörnyekkel, az űr égi vitorlások, a vörös bolygó, a barlangokban élő lények. És persze a sivatagos vörös bolygó. Itt Lucas a hunyó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, Lucasnak. Mert ugye nem a Marsból lett a Geonosis hatására vörös bolygó, hanem Lucas csinált a John Carter hatására a Marshoz hasonlóan direkt vörös bolygót a Geonosisból. A film lemásolta a könyv "látványát", akárcsak Lucas. Az egész Geonosis koncepciója erre épült: a kivégzés, ami egy arénában történik szörnyekkel, az űr égi vitorlások, a vörös bolygó, a barlangokban élő lények. És persze a sivatagos vörös bolygó. Itt Lucas a hunyó.

De az egy könyv. Lucas meg egy filmet csinált. Csak azt ne mondd, hogy a könyvet olvasva pont olyan látványvilág ugrik be, mint ami az EPII -ben volt mert megeszem a kalapom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetne egy Mom Parkos közös nézés is 28-án (már ha a többieknek csak a Westend a jó) :evil:

Aztán a Paulánerben egy jó korsó sör/pohár akármi mellett beszélgetni a filmról vagy akármiről :D Oké, tudom, nem olcsó hely, de ha az ember ritkán megy, akkor beleférhet.

Én nem ragaszkodom a feliratos verzióhoz (azt meg lehet nézni otthon is), én a társasághoz ragaszkodnék inkább. :) Ha marad július 28., ami minden érdeklődőnek jó, akkor ne menjünk már két helyre. Egyébként nekem mindegy, hogy Westend vagy MOM Park, de ha az utóbbi, akkor a Paulaner nagyon jól hangzik utána. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az egy könyv. Lucas meg egy filmet csinált. Csak azt ne mondd, hogy a könyvet olvasva pont olyan látványvilág ugrik be, mint ami az EPII -ben volt mert megeszem a kalapom.

Akkor lehet, hogy megteríthetsz, mert ha nem is pont az ep2-ben látottak ugrottak be anno - ugyanis nem vagyok látnok, a novellát még kiskoromban olvastam. De a Geonosisról bizony a Mars ugrik be, és a Marsot így képzeltem el mindig (kopár, itt-ott sziklák, a vörös dominál). A filmben meg ezt leszámítva nem igen van hasonlóság a két világ között. Kopár vörös bolygó mindkettő. A John Carternek nincs mozgástere, révén egy létező bolygót választott helyszínül. Ellenben Lucas jobban eltérhetett volna a Marstól, nem csak abban, hogy a Geonisis kapott gyűrűket. Nem tette, nyilván okkal.

A további helyszínek esetén pedig végkép nagy az eltérés, bár tény, egy kőbe vájt arénát sem lehet túl sokféle formában megcsinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem ragaszkodom a feliratos verzióhoz (azt meg lehet nézni otthon is), én a társasághoz ragaszkodnék inkább. :) Ha marad július 28., ami minden érdeklődőnek jó, akkor ne menjünk már két helyre. Egyébként nekem mindegy, hogy Westend vagy MOM Park, de ha az utóbbi, akkor a Paulaner nagyon jól hangzik utána. :)

Sajnos a mozis programok nálam igen korlátozottak, és ha már úgyis felutazom miatta, akkor szeretném a legjobb verzióban megnézni a filmet. A felvetés nem volt teljesen komoly (azért volt utána olyan smiley), mivel egyelőre még fogalmam sincs, hogy a két hétvégis találkozom mikor lesz, lehet, hogy pont azon a hétvégén lesz valamelyik, és akkor egyébként se tudnék menni a közös mozira. Szerintem velem senki se számoljon, mivel még egyetlen hétvégém se biztos. Viszont ezt már írtam előzőleg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Berlin Calling

 

Egy DJ party után túl erős szintetikus drogot vesz be, rosszul lesz, hallucinál, ezért beviszik az elvonóra, ahonnan azonban bármikor szabadon távozhat. A barátnője (aki amúgy magyar színésznő) próbálja visszahozni a való világba, de a sok kokain és bogyó teljesen az agyára megy. Közben eladósodik és egyedül az új lemeze menthetné meg. Azonban a kiadója visszavonja a jogokat, leállítja a munkálatokat, arra hagyatkozva, hogy ilyen állapotban nem tudna turnézni a lemezzel. Ickarust a sok balhéja miatt kivágják az elvonóból, ahol rendez egy búcsú bulit, prostikkal, gyógyszerekkel, piával megfűszerezve... Mindenki otthagyja, teljesen egyedül marad, testvére és a pap apja tartja benne a maradék lelket.

A film tetszett, nem csak azért, mert hangulatos, sok benne a party jelenet, wc-ben szexelés, lezbi és 3asban jelenet, hanem a reménytelenséget és az emberi felelőtlenséget is jól bemutatja. Az elvonóban a társai mind valamilyen drog miatt megcsömörlöttek, a viselkedésük, tetteik szintén viccesek és elgondolkodtatóak.

A filmet azoknak ajánlom, akik szeretik az elektronikus zenét, kíváncsiak, hogy mulatnak a német fiatalok, milyen ott a party élet és a szintetikus drogok (is) mennyire tönkre tehetik az életet. Jó film, jó zenékkel, de a Nesze neked Pete Tongot semmi képen sem tudja űberelni! 6/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rise of the Planet of the Apes: ez sem lesz az a majmócás film, ami megszeretteti velem ezt a címet, de azért nem volt rossz. Szépen volt levezetve a majmok lázadása (bár én az elejét kissé untam), érdekes volt Cézár aknamunkája és fejlődése. Majom oldalról tehát rendben volt a dolog, de emberi oldalról... Na most komolyan, ez olyan, mint a Prometheusban, a tudós úgy viselkedik, mint egy balf*sz, aztán csodálkoznak, hogy mindenki meghal. :roll:

 

Konkrétan arra gondolok, hogy a zárt laborban szétterjed az aeroszolizált vírus, és a csávókámról leesik a maszk. Aztán persze felteszi, nagy sóhajtások közepette. És mi erre a reakció? Jól vagy? Igen. Mi van? :o Öcsém, most lélegeztél be egy ismeretlen vírust, talán nem egy kérdéssel kéne letudni a dolgot. Azonnal karantén, vizsgálatok sora. De nem, hadd menjen csak haza. És dokikám reakciója, amikor már véreset tüsszög? "Egy pillanat, és jövök." Persze az is teljesen normális, hogy letüsszög másokat, stb... Arról nem beszélve, hogy ezzel a vírusos nyavalyával (bár az ötlet tetszetős) egyszerűen agyoncsapták az eredeti film kultikus végét (az egyetlen értékelhető dolog számomra abban a filmben, na meg az, hogy ott - eredetileg - az evolúció hozta el a majmokat a mi szintünkre, nem egy vírus).

Viszont aranyos gesztus volt az utalás az Ikaruszra.

 

Szóval, összességében kicsit uncsi, de élvezhető látványfilm. Tetszett, de az eredeti árnyékába is csak hajbókolva léphetne, írom ezt úgy, hogy hidegrázást tudnék kapni attól a filmtől. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.