Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Megnéztem az Alien 3-at. Ezer éve láttam utoljára. Szerintem nagyon jól sikerült darab, bár az első kettőhöz nem ér fel. A karaktereket egy kissé súlytalanabbnak érzem és,

 

 

a doktor halála nagyot ütött, viszont később annál inkább megéreztem a hiányát, mivel ő volt a másik kimondottan súllyal bíró karakter. Azt meg értem, hogy valahogy folytatni kellett a sztorit, de ez a két lövetű arctámadó a hajóban, illetve az, hogy a szereplők kiírásakor az elején kvázi felvillantják, hogy mi történt Ripley-vel, szerintem nem a legjobb húzás.

 

 

Összességében azért nagyon tetszett, és szinte elrepült a 110 perc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phillips kapitány

 

Hát emberek, azt hiszem bővült a 2013-as Best Of listám ezzel a remekművel.

 

Alien 3

 

Ha még nem olvastátok, ajánlom Dzséjt nagyszerű írását a témában: KATT

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik változatot láttad, Donát? A kutyásat vagy az ökröset? Az utóbbiban sokkal jobbak a karakterek.

 

A mozis változat története szerint három arctámadó van. Egy megdöglik, amikor megsebzi Nyuszi hibernátora, egy Ripley-re tapad, egy pedig bekerül az EEV-be és később a kutyára cuppan. Na persze ebből hál' isten semmit sem látni, csak egy szem tojást, meg néhány sejtelmes arctámadós vágóképet -> ez a kánon változat, mert ezt bővítette ki az Aliens: Colonial Marines.

A bővített verzió szerint van a kétlövetű royal facehugger.

Mondjuk tényleg erőltetett a folytatás, pláne, hogy adta magát egy sokkal kézenfekvőbb változat: a roncs idegen hajó még mindig ott van tojásokkal tele az LV-426-on. De legalább még magyarázható a dolog azzal, hogy elég sokáig ott trónolt a királynő a leszállóhajó talpszekrényében.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kutyásat.

 

 

Magyarázat lenne a királynő, ha az addigi Alienek alapján nem azt láttuk volna, hogy az embereknek a tojás fölé kell hajolniuk ahhoz, hogy kinyíljanak. Ennyi erővel az Alienben minden felderítőnek, akik az idegen űrhajóra mentek, arctámadóval az arcukon kellett volna visszajönniük, nem?

 

Elolvastam amúgy a belinkelt írásod, kész csoda, hogy egyáltalán ilyen minőségű lett a film. A bővítettet szívesen megnézném, de ez az ökrös, Alien királynős dolog kissé visszatart...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien/Aliens/Alien3

 

Nem feltétlen kell fölé hajolni, sőt! Kane több tojás közé esett be, jó pár mellett elhaladt, és egyik sem reagált rá. Ripley és Nyuszi pedig sokkal több időt töltöttek el a tojások között a királynő kamrájában, mint Kane, mégis, végül egyetlen tojás nyílt csak ki, az is több méterre tőlük. Sőt, ott a kamrában több nyitott tojást is látni, holott a falon egyetlen ember sincsen. Később az Alien Resurrectionban azt is látni, hogy a tojások összezárulnak, ha a gazdatestek elérhetetlenné válnak. Scott és Cameron is osztozott azon az elképzelésen, hogy a tojások is rendelkeznek alapszintű intelligenciával, még egy igen alacsony szinten kommunikálnak is egymással, ezért képesek akár arra is, hogy ha a gazdatest távol van, és nincsen elérhető dolgozó, akkor kibocsájtják tartalmukat, hogy az önállóan menjen a gazdatesthez.

Az ökrös kikelés és a királynő kikelésének hiánya annyira azért nem vészes, csak dramaturgiailag nincs a helyén - annak ellenére, hogy tényleg ezek voltak Fincher eredeti elképzelései, mind a királynő kikelését, mind a kutyás jeleneteket már csak a később elrendelt utóforgatáson tette bele (bár a film befejezését már eleve csak akkor vették fel). Amúgy tényleg nagyon sok pluszt ad a szereplőkhöz, én személy szerint ezért szeretem jobban azt a változatot. A két jelenetet meg BD-n könnyen át lehet váltani egy-két gombnyomással. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ender's Game

No, ezt is letudtam tegnap. Mivel jómagam még nem olvastam a könyvet, a listán valahol a túró tudja hanyadik helyen áll, szóval valószínűleg nem is mostanában jutok el oda (hiszen előtte még ott a komplett Dűne-sorozat, a Jack Reacher könyvek, Tom Clancy újrázás és a Hunger Games-sorozat). Így semmiféle előképem nem volt a filmről azon kívül, amit a trailerben láttam, az meg nem volt éppen felcsigázó. Sőt, a főszereplő kölyök pofája még irritált is kissé. Szerencsére a filmben ez utóbbi már nem volt gond, egész megkedveltem, bár ehhez talán az is hozzájárult, hogy nagyjából mindenki más mocskosul irritáló.

 

Nem tudom, hogy a könyv sara, vagy a film rendezője nem tudta máshogy megoldani, de azzal elérni Ender elszigetelődését, hogy mindenkiből f*szt csináltak, egy kicsit gáz. Akiből meg nem, az vagy nincs eleget a képernyőn, hogy megkedveljük, vagy nem értjük, minek van ott. Előbbi kategóriába a nővé (akit én végig húgnak néztem), utóbbiba a pszichológus őrnagy tartozik, akit szerintem csak azért szuszakoltak bele a történetbe, hogy Harrison Ford több vászonidőt kapjon. Szegény Ford sem tud sok mindent kezdeni a ráaggatott szereppel. Eltökélt hadparancsnoknak gyenge, nem tud fenyegető lenni, kemény, eltökélt katona, főleg azért, mert nagyon béna szövegeket kell elmondania, életszerűtlen és élettelen szituációkban. A s*ggfej felsősről, a s*ggfej bátyról és a s*ggfej parancsnokokról meg már ne is beszéljünk. De tényleg, az egész sztorit úgy írták meg, hogy Ender azért kiemelkedő, mert rajta kívül mindenki s*ggfej. A film közepétől már azt vártam, hogy ki lesz a következő paraszt.

Ja, igaz, nem volt mindenki az, a haverpajtásai tök jó fejek voltak, Ender is tök kedves volt velük, még a parasztból minden átmenet nélkül kispajtássá váló paraszttal is. Ez is egy tök jól levezetett jellemváltozás volt, mind a srácok, mint Ender részéről. És teljesen átjött, hogy végül is ők miért is haverok Enderrel... Oké, valójában ez sem jött át, azért voltak ott, mert ott kellett lenniük. Szegény Ender nem szigetelődhetett el, akkor sem, ha mindenki, a rendezőtől a forgatókönyvírón át Ford karakteréig mindenki ezt akarta.

A film végső fordulata meg valami iszonyú gáz volt. Nem az a gond, hogy az első szimuláció láttán már tudtam, hogy az nem szimuláció, hanem maga a háború - alig üvöltött róla... :roll: - hanem, hogy a szuperintelligens, stratégiai lángelme Ender ezt nem neszelte meg. Továbbá, baromira unalmas már, hogy az emberiség miért tud legyőzni amúgy fényéveket átutazó, technikailag évezredekkel előttünk járó fajokat? Mert mindig van egy anyahajó (Függetlenség napja), drónvezérlő hajó (Battle: Los Angeles), királynő (Ender's Game), akármi, amit, ha kiiktatunk, egyből minden ellenség sebezhető lesz, rosszabb esetben, ki is purcan. Oké, hogy nem akarják a valóságnak megfelelően szegény emberiséget az első tíz másodpercben elpusztítani, hogy aztán a film következő órái az idegenek kolonizációs programjáról szóljon, de kérem, találjanak már ki valami mást.

Amivel meg még a világot is egy laza lendülettel agyoncsapták, hogy az első támadásnál még F-35-ösök harcoltak (ergo nagyjából a 2010-es, 2020-as években járhattunk), 27 évvel később meg egy fényévekre lévő bolygóról űzzük ki hangyokat (de hülye név), ötven évvel az a földi invázió után meg akkora űrflottánk van, hogy a Birodalom a csodájára járna, olyan fegyverrel, amely simán felveszi a versenyt a Halálcsillaggal. Hogy a piklibe fejlődtünk ekkorát ötven év alatt? Abszolút hihetetlen!

 

Összességében, bár nem mondom, hogy nem szórakoztatott a film, egy nagyon középszerű alkotás lett ez az Ender's Game. Viszont kíváncsi lettem a könyvre, a film folytatása viszont egyáltalán nem tud érdekelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

K. több tojás közé esett be, jó pár mellett elhaladt, és egyik sem reagált rá.

"A pálca választja a varázslót, nem fordítva" :)

 

Amit az Ender's-ről írtál, nekem a tartalom elolvasásakor feltűnt.(És emlékszel arra, amikor a Salátába beleírtam egy fél jelenetet? :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ender's Game

No, ezt is letudtam tegnap.

 

Nem tudom, hogy a könyv sara, vagy a film rendezője nem tudta máshogy megoldani, de azzal elérni Ender elszigetelődését, hogy mindenkiből f*szt csináltak, egy kicsit gáz. Akiből meg nem, az vagy nincs eleget a képernyőn, hogy megkedveljük, vagy nem értjük, minek van ott. Előbbi kategóriába a nővé (akit én végig húgnak néztem), utóbbiba a pszichológus őrnagy tartozik, akit szerintem csak azért szuszakoltak bele a történetbe, hogy Harrison Ford több vászonidőt kapjon. Szegény Ford sem tud sok mindent kezdeni a ráaggatott szereppel. Eltökélt hadparancsnoknak gyenge, nem tud fenyegető lenni, kemény, eltökélt katona, főleg azért, mert nagyon béna szövegeket kell elmondania, életszerűtlen és élettelen szituációkban. A s*ggfej felsősről, a s*ggfej bátyról és a s*ggfej parancsnokokról meg már ne is beszéljünk. De tényleg, az egész sztorit úgy írták meg, hogy Ender azért kiemelkedő, mert rajta kívül mindenki s*ggfej. A film közepétől már azt vártam, hogy ki lesz a következő paraszt.

Ja, igaz, nem volt mindenki az, a haverpajtásai tök jó fejek voltak, Ender is tök kedves volt velük, még a parasztból minden átmenet nélkül kispajtássá váló paraszttal is. Ez is egy tök jól levezetett jellemváltozás volt, mind a srácok, mint Ender részéről. És teljesen átjött, hogy végül is ők miért is haverok Enderrel... Oké, valójában ez sem jött át, azért voltak ott, mert ott kellett lenniük. Szegény Ender nem szigetelődhetett el, akkor sem, ha mindenki, a rendezőtől a forgatókönyvírón át Ford karakteréig mindenki ezt akarta.

A film végső fordulata meg valami iszonyú gáz volt. Nem az a gond, hogy az első szimuláció láttán már tudtam, hogy az nem szimuláció, hanem maga a háború - alig üvöltött róla... :roll: - hanem, hogy a szuperintelligens, stratégiai lángelme Ender ezt nem neszelte meg. Továbbá, baromira unalmas már, hogy az emberiség miért tud legyőzni amúgy fényéveket átutazó, technikailag évezredekkel előttünk járó fajokat? Mert mindig van egy anyahajó (Függetlenség napja), drónvezérlő hajó (Battle: Los Angeles), királynő (Ender's Game), akármi, amit, ha kiiktatunk, egyből minden ellenség sebezhető lesz, rosszabb esetben, ki is purcan. Oké, hogy nem akarják a valóságnak megfelelően szegény emberiséget az első tíz másodpercben elpusztítani, hogy aztán a film következő órái az idegenek kolonizációs programjáról szóljon, de kérem, találjanak már ki valami mást.

Amivel meg még a világot is egy laza lendülettel agyoncsapták, hogy az első támadásnál még F-35-ösök harcoltak (ergo nagyjából a 2010-es, 2020-as években járhattunk), 27 évvel később meg egy fényévekre lévő bolygóról űzzük ki hangyokat (de hülye név), ötven évvel az a földi invázió után meg akkora űrflottánk van, hogy a Birodalom a csodájára járna, olyan fegyverrel, amely simán felveszi a versenyt a Halálcsillaggal. Hogy a piklibe fejlődtünk ekkorát ötven év alatt? Abszolút hihetetlen!

 

Összességében, bár nem mondom, hogy nem szórakoztatott a film, egy nagyon középszerű alkotás lett ez az Ender's Game. Viszont kíváncsi lettem a könyvre, a film folytatása viszont egyáltalán nem tud érdekelni.

 

 

Sajnálom, hogy neked nem jött be, szerintem a tavalyi év egyik legjobb sci-fije. Kellően drámai - még ha kitalálható is a végkifejlet -, kellően komoly és kellően hi-tech. Természetesen ez sem tökéletes, sőt, amiket spoiler mögött írtál, azokban rengeteg igazság van, de én már nem is tudok fennakadni azon, hogy

 

az emberiség mindig győz, mert mindig megtaláljuk az ellenség gyenge pontját. Baromság. Ha valami idegen civilizáció idáig eljut már, s le akar igázni minket, akkor le fog. Semmit nem tehetünk ellene. E tekintetben a Végjáték tökéletesen hollywoodi... talán egyedül a Skyline-ban éreztem realitást e tekintetben...

 

A Végjátékban tehát én nem is gondolkodtam ezeken, tudomásul vettem, mint szükséges álomgyári összetevőt. Engem valamiért Ender útja a csúcsra lenyűgözött, érzelmileg, drámailag, mindenhogy + kaptam mellé egy csomó jó jövőbeli kütyüt. Ez most elég volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick! Te már sose akarsz értekezni a Prometheusról? Küldheted emailben is csak írd már meg!!! :D

 

Rendben Ody, de össze kell szedjem a gondolataimat. De mindenképpen írok és akkor jó alaposan átbeszéljük a dolgot! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lego Movie

 

Az új kedvenc filmem :D . Mindenkinek ajánlom, aki szereti a legot (van olyan aki nem?) és aki szeretne egy jót nevetni. Egyáltalán nem kell félni attól, hogy gyerekes lenne, mert a film humora tényleg minden korosztály számára élvezhető és a sztori is zseniális. Mikor anno meghallottam, hogy "Lego Filmet" csinálnak eléggé kétkedtem, hogy mi fog ebből kisülni (annak ellenére, hogy nálam kevés nagyobb lego geek létezik a világon), aztán a trailert látva már elkezdtem bizakodni, de ez a film minden várakozásomat felülmúlta. Ráadásul még a szinkronja is egész jó lett,

kifejezetten örültem, hogy Gandalf, Han Solo, 3PO és Batman magyar hangjai a megszokottak voltak, és még Fluor Tomi sem volt olyan idegesítő Supermanként.

 

120%, 19/10, *****, egyszóval kurtajó!!!

(Ja és jópár SW-s "cameo"-t is tartalmaz a film, vagyis Sagásoknak KÖTELEZŐ :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy neked nem jött be, szerintem a tavalyi év egyik legjobb sci-fije. Kellően drámai - még ha kitalálható is a végkifejlet -, kellően komoly és kellően hi-tech. Természetesen ez sem tökéletes, sőt, amiket spoiler mögött írtál, azokban rengeteg igazság van, de én már nem is tudok fennakadni azon, hogy

 

az emberiség mindig győz, mert mindig megtaláljuk az ellenség gyenge pontját. Baromság. Ha valami idegen civilizáció idáig eljut már, s le akar igázni minket, akkor le fog. Semmit nem tehetünk ellene. E tekintetben a Végjáték tökéletesen hollywoodi... talán egyedül a Skyline-ban éreztem realitást e tekintetben...

 

A Végjátékban tehát én nem is gondolkodtam ezeken, tudomásul vettem, mint szükséges álomgyári összetevőt. Engem valamiért Ender útja a csúcsra lenyűgözött, érzelmileg, drámailag, mindenhogy + kaptam mellé egy csomó jó jövőbeli kütyüt. Ez most elég volt. :)

Nem azt mondom, hogy ne győzzön az emberiség, de ne mindig ugyanúgy. Ha áttekintjük az elmúlt durván húsz év inváziós filmjeit, lényegében mindig egyféleképpen győztek az emberek: kilőtték az aktuális gyenge pontot. UNALMAS! Végtelenül unalmas, fantáziátlan és hihetetlen lustaságot feltételez az író részéről. Miközben vannak sokkal jobb alternatívák. Simán lehetne írni egy filmet, amiben tényleg nem győzünk az első körben, hanem jönnek, leigáznak minket, aztán majd a folytatásokban jöhetne az emberek forradalma, és majd aztán a győzelem, amit hosszú évek alatt vívunk ki taktikai harcokkal, nem öt perc alatt rohadt nagy mázlival és az idegenek béna technológiájával. Ilyen témában nálam mozgókép anyagban az egyik kedvenc a Half-Life játéksorozat. Igaz, még nincs befejezve, de ott hét óra alatt leigázták a Földet. Kialakult egy ellenállási csoport, de azoknak is majdnem húsz évébe telt, mire sikerült elérniük valami tényleges sikert. Igaz, ez egy videojáték, de simán adaptálható lenne egy hasonszőrű történet egy filmtrilógiába.

 

Vagy például itt is, sokkal hitelesebb lett volna, ha az első inváziót nem a mi időnkbe teszik, hanem mondjuk egy olyan korba, amikor legalábbis már képesek vagyunk a Marsig elutazni. Mert az hótziher, hogy ha még túl is élnénk egy ilyen támadást, ötven évvel azután nem tudnánk - minden magyarázat nélkül - már a csillagokban utazni (megjegyzem, ahogy utána olvastam, a könyvben az emberiség már űrutazó faj, és ők botlanak bele a bogarakba, nem azok esnek be a Földre, ahol elsőre ők győztek, csak másodikra vertük le őket, és távolról sem úgy, ahogy a film prezentálta). És ez meg a másik, mintha nyoma sem lenne annak, hogy az emberiség azért durván megcsapkodták. A kis család békésen éldegél, van valami sehová se tehető diskurzus arról, hogy engedély kellett volna Ender megszülésére (de ez sem lett kifejtve), a világból szó szerint semmit sem látunk. Ebben a filmben minden súlytalanul lebeg, mindent magyarázat nélkül dobálnak be, mintha csak a könyv egy zanzásított vizuális összefoglalása lenne.

Sajnos engem a jövőbeli kütyük sem nyűgöztek le, egyedül a kiképzőpálya tetszett, a többi igen gyér volt, és kellemesen sok dizájnt nyúltak le az Alienből/Aliensből. Az űrhajók nem kicsit hajaztak a Sulacóra, a bolygó belseje egy az egyben a Derelict belseje volt, csak barnára festették, a felszíne meg szintén egy barna LV-426-nak tűnt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thor: The Dark World

 

Jó volt, bár az előző részt nem szárnyalta túl. De eddig még így is Thor a kedvenc Marvel irányvonalam (nekem pl. jobban bejön az Avengers univerzuma, mint az X-menek, a Spider-Man filmek, vagy Fantastic Four világa). A látvány mondhatni szokás szerint ütött, a hangulaton pedig sokat dobott a zene. A karaktereknél semmi kiemelkedőt nem tapasztaltam és a sztori kreativitását se vitték túlzásba, bár ezúttal is akadtak ötletes megoldások szép számmal.

 

Nem néztem újra az 1. rész, ráadásul már elég rég láttam, így valaki felvilágosíthatna, miként közlekednek ezek ilyen vígan a világok közt, ha a Bifrostnak már az 1. rész óta annyi? Persze, ez esetben ott voltak a gyenge pontok (de ezek csak 5000 évente működnek), Loki "spéci módszeréről" meg kb. semmi nem derült ki. Asgardról Svartalfheimre került, de hogy onnan miként jutott Midgardra... Loki "halálát" elsőre sem hittem el, az őrnél egyértelmű volt, hogy ő, Odinnál pedig erősen sejtettem a végén. Az árulós, kézlevágós jelentet viszont megettem. Odinnal viszont nem tudom, mi történt... ha meghalt volna, azt csak mutatják. :hmm: Minden esetre nem egyértelmű, ami jó kiskapu a következő részre (részekre). A végén lévő jelenet megint csak érdekes volt. 5-ből 1 kipipálva? Ezek szerint még legalább 3 Tesseracthoz és Éterhez hasonló cucc létezik...?

Remélem, nem lesz elcsépelt végeredménye, de várom a 3. részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul egyáltalán nem minden inváziós filmben győznek az emberek. Csak spoiler lenne leírni, hogy melyikben nem.

Erre van a spoiler kapcsoló. :) Érdekelne, melyikre gondolsz, mert nekem most egy ilyen sem ugrik be.

 

A ritka gyenge Skyline, ami még megállná a helyét, csak az is végül úgy fejeződik be, hogy egy ember csak az idegenek fölé kerül. Még ha akkor már nem is igazán ember.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre van a spoiler kapcsoló. :) Érdekelne, melyikre gondolsz, mert nekem most egy ilyen sem ugrik be.

 

A ritka gyenge Skyline, ami még megállná a helyét, csak az is végül úgy fejeződik be, hogy egy ember csak az idegenek fölé kerül. Még ha akkor már nem is igazán ember.

 

Amire gondoltam:

 

 

Invasion of Body Snatchers (1978)

 

 

Egyébként Ender's Game ügyben hasonlóan érzek mint te. Nincs ugyan ennyire lesújtó véleményem és végülis egy filmnek szerintem elment, de túlságosan is sablonos, egyszerű és még látvány szempontjából is középszerű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lego: Én is meglestem ma, de meg kell néznem még1x hogy rendes véleményt tudjak mondani, mert a mozi élmény iszonyú volt. A terem tele volt, és csak mi hárman voltunk 8 év felett meg persze az apukák, de az ő fejük koppant ahogy láttam az első 5 percben. Végig gyereksikonyálás, és mászkálás előttünk, szóval nem volt vicces, de a film az persze igen. :) A látványa marha jó, nagyon bejött és a poénok is ülnek, de meg kell néznem majd egyszer itthon is hamarosan, hogy átjöjjön az egész. Az összes geek poén bejött. :D SW főleg. :) SZóval moziba mostanába többet nem megyek, főleg nem 3Dre...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Szupercella is marha jó film volt, és a Sherif-es is tetszett, bár lehetett volna jobb is.

Én is bírom őket. Az előbbit valamivel jobban.

 

Az Exp-kben meg 5 perceket szerepelt, de azok ütöttek. :D :D
Mint az ipari áram. :D

 

 

Megnéztem az Alien 3-at. Ezer éve láttam utoljára. Szerintem nagyon jól sikerült darab, bár az első kettőhöz nem ér fel. A karaktereket egy kissé súlytalanabbnak érzem és,

 

 

a doktor halála nagyot ütött, viszont később annál inkább megéreztem a hiányát, mivel ő volt a másik kimondottan súllyal bíró karakter. Azt meg értem, hogy valahogy folytatni kellett a sztorit, de ez a két lövetű arctámadó a hajóban, illetve az, hogy a szereplők kiírásakor az elején kvázi felvillantják, hogy mi történt Ripley-vel, szerintem nem a legjobb húzás.

 

 

A dokit én is sajnálom. Klassz figura volt. Az a kedvenc jelenetem amiben a múltjáról mesél.

Annál a résznél amikor Dillon az összemelegedésről beszél megfogalmazódott egyszer bennem az hogy védekeztek-e vagy netán gyerek is lehetett volna-e a dologból ha Ripley hadnagy néni nem kampecálja magát. Aztán arra jutottam hogy csak volt tán annyi eszük hogy törődjenek az előbbi lehetőséggel.

 

 

Amúgy nekem ez a rész jön be a legjobban a négy közül. Szerintem a napokban meglesem a bővítettet mert azt még én se láttam.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ender's Game

 

Mint könyvolvasó, pár reagálás, csak amit muszáj, már ha egyáltalán eljutsz oda, hogy elolvasd vagy bárki más elolvassa. Én is azt mondtam rá, hogy középszerű a film, pedig az alapanyag egyáltalán nem rossz, "csak" egy jó rendező és forgatókönyvíró kellett volna, akik kigyomlálják a felesleges részeket, és izgalmasabbra vágják a sztorit.

Az egyik problémád, miszerint unalmas, ahogy elintézik az emberek az idegeneket, nem ennek a filmnek a hibája, mert a könyv már legalább 30 éves, szóval lehet, hogy a többi film esetében innen vették az ötletet. Ezt viszont átírni nem igazán lehetett volna, mert akkor túlzottan sérül a történet. Más téren viszont ráfért volna az átírás, helyesebben a tisztességes adaptálás. A könyvhűség nagyon rosszat tett a filmnek, pl. az említett Ender születéséhez miféle engedély kellett. Szerintem ezt teljesen ki kellett volna hagyni belőle, ha már nem magyarázták meg. Kíváncsi voltam egy olyan személy véleményére, aki nem olvasta a könyvet, végre megkaptam. Sajnáltam a két testvér karakterét, mivel az ő száluk 95%-ban a kukába ment. Túl bonyolulttá tette volna a filmet, és 3 óra alatt nem úsztuk volna meg a filmidőt, így viszont kissé lógnak a levegőben. Egyébként messze sokkal érdekesebb a sztori az ő szálukkal együtt. Azon nem akadt fenn senki, hogy milyen hamar elérünk a háborúhoz? Mert a kiképzés évekig tart, és azon, hogy sok évtized után Mazer Rakham hogyan kerül elő csak úgy a semmiből? A fényévekre lévő bolygó elérésére megvolt a megfelelő taktika... többek közt azért sem várhattak tovább egy újabb parancsnok kiképzésére... ez sem derült ki a filmből, és szerintem az említettek mellett ez is lóg a levegőben. Már ha megpróbálom háttér infók nélkül nézni a filmet. Azt hiszem, a technikai fejlődést kifejezetten a filmesek szúrták el.

 

The Wolf of Wall Street

Kiválóan összerakott film, jó volt megnézni, de csak egyszer, és ez leginkább a történet miatt van így, tőlem egy kicsit távol áll ez a fajta csalós/bulizós fíling.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ender's Game

 

Igen, ezt már más olvasó is szóvá tette, hogy a könyvben is így van, de az azért nem igaz, hogy ez új keletű volt akkor. A "nagy fenyegetést egyetlen gyenge ponttal pusztítsuk el" című megoldás már nagyon régi, hiszen mire 28 évvel ezelőtt (velem egyidős a könyv :D) megírták, már felrobbant két Halálcsillag. Ugye már H.G. Wells 1898-ban is valami ilyenre alapozta Világok harca című történetét, igaz, ott a természet babrált ki szegény marsi marslakókkal. De a '60-as évek óta futó Star Trekben is se szeri, se száma a hasonló megoldásoknak, és valószínűleg lehetne még sorolni. Viszont, a könyvben azért nem problémáznék ezen, mert ismereteim szerint ott az emberiség csak a második inváziót nyerte meg, azt megelőzte egy másik. Szóval alapból benne van a történetben az "egyszer már alaposan pofán vágtak minket", ez elveszi a megoldás élét, kiélezi és időben kiterjeszti a konfliktust. A film ezzel szemben azt mutatja, hogy volt egyetlen egy csata, ahol a szuperász tudomisénki a Függetlenség napjából egy az egyben átemelt jelenettel győzött. Király!

Szóval nem is igazán azzal van baj, hogy megint egy gyenge pont kihasználása ver le egy egész inváziós sereget, inkább az, ahogy ezt a film ábrázolja (szigorúan a film). Megjöttek a zidegenek, technikai fölényük évszázados, de jön Russell Casse Mazer Rackham, F-18-ason F-35-ösön lovagolva, és egy függőleges felhúzással, bátor kamu önfeláldozással, egyedül az egész emberiségben, belevezeti gépét az anyahajóba, ami persze azonnal ici-pici miszlikbe robban, ezzel megmentve az emberiséget. Eh...

Sajnos a filmben nagyon sok minden lóg a levegőben. A két testvér, a szülők, az egész világ, a kiképzés (pl. van az őrmester, aki ott üvölt, hogy ő biza soha a büdös életben nem fog Endernek tisztelegni, húsz perc múlva, ami idő alatt semmiféle különleges dolog nem történt Enderrel, az őrmi széles vigyorral emeli homlokához a mancsát).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár film amit láttam nemrég.

 

Phillips kapitány

 

Mivel megtörtént esemény ezért tudtam mi a vége ki hal meg és ki nem ,csak a hogyanra voltam kiváncsi. Hanks tényleg fantasztikusan alakitja nyugati átlagembert, aki néha előveszi a józan paraszti eszét is. A film nézése közben persze több kérdés is felmerült pl hogy hogyan lehet amerikai a Maersk. Ez egy dán cég a és a világ legnagyobb hajózási vállalata több mint 600 hajóval. Közben utánanéztem és kiderült hogy ahol a hajó be van jegyezve az a nemzetiség vonatkozik rá nemzetközi vizeken, függetlenül a tulajdonos nemzetiségétől. Emiatt avatkozott be az amerikai haditengerészet.

Maga a film szerintem indokolatlanul hosszú. Húzták mint a rétestésztát, simán fél órát ki lehetett volna belőle vágni. Persze aki ismer engem az tudja mi tetszett igazán. Hát az amiért Dzséjtnek is meg kell néznie és ha megnézi én bizony kérdéseket fogok feltenni. :D . Hát persze hogy a...

 

 

Navy Seals színre lépése. Ezek a srácok komolyan elképesztően tudnak. Azért az nem semmi hogy este, hullámzó tengeren alig látva és egyszerre lőve kinyírnak 3 kalózt. Milyen tudás és gyakorlat kell ehhez? Hisz ha belegondolunk ha rá is irányzom a távcsövet a delikvens fejére a ravasz meghúzásának pillanatában elmozdulhat, tehát nekem minden pillanatban azt kell tudnom hova érkezik a golyó ha meghúzom a ravaszt azaz egyfajta jövőbelátás szükségeltetik hozzá. Meg az milyen volt már hogy megjött a Seal-osztag és átveszik a hajó irányítását. Majd a lövések után fegyver felvéve és mennek tovább. Elképesztően profi katonák.

 

 

Fogságban

 

Hugh Jackmant én nagyon kedvelem mint színészt. Azt már láttam tőle hogy tud ideges és vicsorgó lenni Wolverine-ként. Hát itt is tud de teljesen másképp. A történet egyszerü. A Jackman által alakított apa kislányát elrabolják egy barátnőjével együtt. Majd jön Jake Gyllenhaal aki nyomoz. Ennyi. Persze az apa örjöng és hát a saját kezébe veszi a nyomozást. Ami nagyon tetszik ebben a filmben az a novemberi, undorító nyomasztó hideg és nyirkos időjárás rátelepedve egy amerikai falura, na és persze Jackman játéka. Komolyan néha megijedtem a tekintetétől, de ugyankkor meg is értettem. Nekem ugyan nincs gyermekem de mivel kitünő beleérzőképeséggel rendelkezem(csak így szerényen. :D ), így teljesen átéreztem az apa örjöngését.

A kérdés az hogy meddig mehetünk el szeretteink megtalálásának érdekében? Na innen spoiler.

 

Igazából szerintem Jackmannek igaza volt. A srác mondta hogy nála nem féltek a lányok, így egyértelmü volt hogy tudja mi lett velük és a dalt is dúdolta. Persze a forróvízeresztés durva volt, de itt egy kislány élete volta tét. Itt nem lehet finomkodni ahogy Jack Bauer mondaná. és a végén kiderült hogy igaza volt. A vénasszonnyal hogy mit csináltam volna azt inkább nem írnám le mert gyomorforgató. A végén fel is bosszantott hogy Jackman csak hagyja hogy parancsolgasson mikor sok alkalma lett volna kinyirni a vén p*csát. Pl a Pontiakkal hirtelen gyorsul vagy valami. De nem hagyom egy nyomorult öregasszony miatt megöletni magam főleg hogy a kislányom is ott van. A végét úgy értelmeztem hogy Jackmant is megtalálták.

 

 

 

Carrie

 

 

A nyolcvanas évek végén és a kilencvenes évek elején jó sok Stephen King könyvet olvastam. Imádtam a könyveit jó kis horrorregények voltak. Köztük volt a Carrie is. Már akkor megrázott a története. Rólam tudni kell hogy vegytisztán utálom az iskolában keménykedő egyéneket. Nálam a mostanában divat(főleg filmekben) nem ütünk vissza mert ugyanolyanok leszünk mint ők mentalitás a sor végén lapul.

Én annak vagyok a híve hogyha a z iskola keményfiúja rád száll és persze a társai is akkor addig üsd amíg mozog. Mert másból nem ért. Természetesen a röhögő kolóniával együtt.

A Carrie erre hoz megfelelő példát. Szivatják a kiscsajt ő meg visszavág csak elég brutálisan. Persze itt azért halálesetek is vannak, de hát nem kell kötekedni ugyebár. Rossz halat fogtak ki. Én Carrienek drukkoltam végig a főkolomposok megbüntetésénél meg még tapsoltam is. Mert a mottó ez: Ne szivass és nem szívsz.

 

 

 

Aztán a "gyöngyszem". Másfél hete pénteken néztem meg az Outpost 3-at. Hogy mi ez az Outpost? Az első rész egy valaha szebb napokat látott színész főszereplésével készült, a neve: Ray Stevenson. Hogy ki ő? Hát ő volt a Megtorló 2 főhőse.

Szóval az első részben náci zombik feltámadnak és kinyírják a csapatot egy bunkerban. De mi a 3. rész különlegessége amiért ezt a borzalmat megnéztem? Hát a szereposztás. Kit írnak ki második névként? Bizony őt. Iván Kamarást. Jó Ivánunk kiment 2009 őszén Amerikába szerencsét próbálni és ebbe a filmbe jutott. Mondom már baromira kiváncsi vagyok hogy a mi Ivánunk mit alakít egy angol filmben. Hát ugye nem kell mondnanom hogy az Outpost 3 valami elképesztően primitív totálisan nulla film. Iván, ezért érdemes volt kimenni karriert csinálni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Deadline szerint már csak két színész verseng Kyle Reese szerepéért. A TERMINATOR Genesist májusban kezdik forgatni.

 

Drukkoljunk, hogy neh a Die Hard 5-el égő Jai Courtney kapja meg a szerepet..

Akkor már kapja meg a McCoy viszály minisorozat szereplője Boyd Holbrook ! Ő legyen a végső befutó..

14106263_ori.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, Fogságban

 

Szerintem is megtalálták a végén az apát. Igen, sok mindent tudott a srác, de azt is lehetett tudni/látni, hogy mentálisan beteg, tehát már csak ezért sem volt jogos kínozni (ami szerintem önmagában sem helyes, de hát ez már ideológiai kérdés, amiről nehéz vitázni). Még ha végül igaza is volt. Ha az apa nem lett volna annyira elvakult, akkor láthatta volna, hogy a rendőr sem csak mered a vakvilágba, hanem teszi a dolgát. És végül mindketten majdnem azonos időben találtak rá a tettesre/lányra. Csak éppen a rendőr szakszerűen és bántalmazás nélkül ért el addig.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.