Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tegnap sort kerítettem a Csillagok közöttre jó kis film, de azért én szuperlatívuszokban nem tudok beszélni róla . :)

 

 

Valamint megnéztem James Franco és Seth Rogen újabb agymenését a The Interview-t nekem bejött szakadtam rajta rendesen :D akinek bejönnek a morbid poénok annak ajánlom! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a trailer alapján a CGI eléggé riasztó, viszont most feltűnt valami, ami miatt végre elkezdett érdekelni a T5.

Ez az Ant-Man viszont még mindig nem igazán meggyőző, annak ellenére, hogy e trailer tanulsága szerint ezúttal is a humor irányába billentik a mérleget, ami valljuk be, egy ilyen filmnek csak jót tehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

T5: Nem érdekel a trükkök minősége, nem a trükkök miatt szeretem a T filmeket. A legutóbbi trailer óta pedig nagyon várós a film. Bár nem értem miért kell egy ekkora spoilert ellőni trailerben.

 

 

Nagyon úgy tűnik, hogy maga John lett (így vagy úgy) gép és nem a SkyNet szórakázik... bár ezzel kapcsolatban még tuti lesz valami csavar, de akkor is ezt ellőni trailerben? WATTAFAKK? Salvationnál is bullshit volt trailerben ellőni, hogy Marcus gép! Mi ütött ezekbe?

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tudják, hogy sz*rt csináltak, valamivel meg kell próbálni eladni a filmet. :evil: Nálam bevált, mert a trailerben prezentáltak miatt eddig tutibiztos volt, hogy ezt a filmet nem nézem meg moziban. Pocsékul kiválogatott színészek, iszonyú gagyi trükkök, és a feleslegesen kifacsart, láthatóan logikátlan sztori, ezek mind-mind már szirénázva jelzik: a Terminator 5 nem genezis, hanem ganyézis lesz. Viszont ezzel a spoilerrel legalább annyira elkezdett érdekelni, hogy talán szánok pénzt a mozijegyre.

A trükkök pedig, akár emiatt szereti valaki, akár nem, mindenképpen jelzik a film minőségét. Arról nem beszélve, hogy a T1-2 ugye filmtrükkök szempontjából történelmi jelentőségű, pláne a T2 (épp csak először jelent meg benne rendes emberi mozgást szimuláló CGI karakter, ami ráadásul a filmtörténelemben először fontos karakter volt, és ez volt az első blockbuster, ahol többféle alakot is használtak), és pont azok miatt is lettek olyanok, amilyenek, és hát elsősorban a T-k látvány akciófilmek, nem filmdrámák. A T-1000-es nem csak azért lett olyan frankó terminator, mert Robert Patricknek barátságtalan a tekintete. Fele ilyen hatásos sem lenne gagyi trükkökkel, amire remek példa a jelenlegi T-1000-es. Vagy a TSCC-ben látott T-1001-es, bár ott jó színésznőt választottak a szerepre, így legalább az emberi külseje megtartott valamit a fenyegetésből... Megjegyzem, azért elég gáz, hogy a trükkök ebben a blockbusterben nagyjából olyan minőségűek, mint a sorozatban voltak. És ez nem dicséret a sorozatra nézve - amely mellesleg majdnem ugyanezzel a történettel operál...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azért a T-mozifimektől elvárunk egy ILM minőséget, ha már 91-ben megkaptuk.

A CGI-ra sokan azthiszik, hogy, Ó 2015 van, evidens, hogy jobb lesz mint egy régi filmben.

Csak épp az odafigyelés és a profizmus hiánya miatt, ordító gyenge dolgok is születhetnek.

Például a TS-ben is jók voltak szerintem a trükkök, egyedül a digitális Schwarzi/Roland Kickinger terminator váltott ki negatív fogadatást.

De ez nem is csoda, hisz szerintem a mai napig az egyetlen dolog ami nem megy; embert animálni tökéletesre.

Szerintem ez azért van így mert emberek vagyunk és emberi arcokat "szkennelünk" szinte folyamatosan életünk során, így rögtön látjuk, ha valami nem igazi.

Egy sárkány, egy akármilyen humanoid sokkal befogadhatóbb, kis hibái fel sem tűnnek, de egy arc?

Szóljatok, ha tudtok tökéleteset! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például a TS-ben is jók voltak szerintem a trükkök, egyedül a digitális Schwarzi/Roland Kickinger terminator váltott ki negatív fogadatást.

De ez nem is csoda, hisz szerintem a mai napig az egyetlen dolog ami nem megy; embert animálni tökéletesre.

De a TS-ben nem animált szereplő a T-800-as Schwarzi, hanem Schwarzi arca van ráhúzva Kickinger arcára. Ez meg egy olyan eljárás, ami mára már remekül kiforrt. Lásd.: Halálos iramban 7, ahol már ki nem szúród, hol van Walker testvéreinek és dublőrének arcára ráhúzva Walker arca CG-vel. A TS-ben is csak az volt a gond, hogy Schwarzi arcáról nem készült anno digitális másolat (ma már ez bevett szokás Hollywoodban, minden színész arcáról készül lézerszken), és a T1-ből emelték át a képet. Ez látszódott, de szerintem még itt is okosan trükköztek, hogy csak egy-egy pillanatra láthattuk.

De vegyük a Star Wars ep2-3-at, a párbajoknál Christopher Lee és Ian McDiarmid helyett a kaszkadőrök vívnak, és a színészek arcát rájuk montírozták (állóképen kiszúrható, de mozgásban szerintem nem sokaknak tűnik fel a dolog). Vagy ugye az első eset, amikor ezt a módszert használták a Jurassic Parkban, amikor a Lexet játszó Ariana Richards dublőre felnézett a kamerába, és le kellett cserélni az arcát Richardséra.

7b2c1b238b141980af27b1f153bb98fe300900df.jpg

Ez nem Ariana Richards.

Másik jó példa a Gladiátorban van. Oliver Reed meghalt forgatás közben, jeleneteinek egy részében a dublőre megkapta Reed digitális arcát.

1a70f2ad545313e3e06c51d38156936bb31353ab.jpg

Az ott középen nem Oliver Reed, hanem a dublőre.

A CGI emberek meganimálásában a legnehezebb általában a mozgás eltalálása - mivel a CG-figuráknak nincs súlyuk, sok esetben ez leleplezi a figurát. Túlságosan légies. Erre találták fel a motion capture eljárást. És éppen ezért csak igen ritkán készül el úgy CGI karakter, hogy azt nem az igazi színész arcáról szkennelték be, illetve nem játszotta el valaki mo. cappel is. Az ILM szerintem a megoldást már-már tökéletesre csiszolta. A Wetánál viszont vannak még gondok, bár szerintem nálunk is csak az anyagi rész okozhat olyan jeleneteket, amikkel teli van a Hobbit-trilógia. De amikor csak annyiról van szó, amit a TS-ben láttunk, az mára nem csak bevett szokás, de tökélyre is van csiszolva. A TS-ben az újszerű megközelítés (egy filmből vették az arcot ahelyett, hogy beszkennelték volna Schwarzenegger arcát) és a viszonylag kevés összeg volt az, ami láthatóvá tette a trükköt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ariana arccseréjől tudtam, Reed-éről nem..

Előbbi csak egy pillanat és nem is közeli kép, jól sikerült. Reed is nagyon jól sikerülhetett, mert nem vettem észre semmi gyanúsat.

 

Schwarziról azt hittem, hogy digitális az egész fej, hisz megütik oldalra néz, van pár közeli és haj is olyan polar-express-es..

Ahogy a mellkasa kapja Connor lövéseit és a "vakutűzben villog az arca" az is egy rossz pillanat. Lehet, hogy pont a hibákat hivatott elrejteni a dolog, de az ellenkezője valósult meg.

 

Az Avatar navii-ai lettek még brutál jók, de itt megint fenntartom a korábbi, "humanoid könnyen megy" elméletemet..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a haja valódi, az Kickingeré. :) Csak Schwarzi arcát mintázták meg, de az full 3D-ben, azt helyezték rá Kickinger arcára. Valószínűleg ez is közrejátszik a minőségben, hogy nem arcszken, hanem animált arc (egy lézerszken ugye sokkal roszletesebb) van a TS-ben. Ugye, egy 2D-s filmről nehéz 3D-s szkent csinálni, ezért animálták. CG maszkot húztak szegény Kickre. Amúgy az a villogós rész szerintem kifejezetten nagy mellényúlás - nyilván a trükkmesterek sem voltak annyira a helyzet magaslatán, mint Palpatine-nál és Dookunál az ep3-ban. :) Az biztos, hogy az is sikerülhetett volna sokkal-sokkal jobban.

A TG-nél viszont sokkal több gond van trükkök terén a trailerekben, mint a TS-ben volt ez az ál-Schwarzi. Kifejezetten gagyin fest a T-1000-es, az a jelenet is gáz, amiben Schwarzi nézi a robot kezét az esőben, de a csúcs a helikopteres üldözés. Az extragáz. Ilyen béna légi effektet utoljára a Szupercsapat filmben láttam, de mivel az direkt baromságnak készült, annak jól állt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Titanic Nemzetközi Filmfesztiválon adták,vasárnap meg ma, de talán mintha azt mondták volna hogy a nagy érdeklődés miatt hétvégén is leadják Mégegyszer.

 

A forgalmazó elvileg nem hozza be a filmet Úgyhogy csak a fesztiválon lehet megtekinteni... sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Titanic Nemzetközi Filmfesztiválon adták,vasárnap meg ma, de talán mintha azt mondták volna hogy a nagy érdeklődés miatt hétvégén is leadják Mégegyszer.

 

A forgalmazó elvileg nem hozza be a filmet Úgyhogy csak a fesztiválon lehet megtekinteni... sajnos.

Én is olvastam arról, hogy nem jön be hozzánk a film, amit nagyon sajnálok (Pestre pedig most nem jutok el). Remélem, azért pár hónap múlva lesz hozzá egy értelmes felirat... mert marad a letöltés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Titanic Nemzetközi Filmfesztiválon adták,vasárnap meg ma, de talán mintha azt mondták volna hogy a nagy érdeklődés miatt hétvégén is leadják Mégegyszer.

 

A forgalmazó elvileg nem hozza be a filmet Úgyhogy csak a fesztiválon lehet megtekinteni... sajnos.

Ez nagy kár. :( Moziban láttam a trailert, és el is döntöttem, hogy szívesen megnézném. Akkor még úgy volt, hogy menni fog a mozikban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagy kár. :( Moziban láttam a trailert, és el is döntöttem, hogy szívesen megnézném. Akkor még úgy volt, hogy menni fog a mozikban.

 

Szombaton este 11kor leadják a Puskinban (azért ilyen késői az időpont, mert eredetileg nem volt betervezve ez a vetítés, csak az érdeklődés miatt iktatták be). Én sajnos nem leszek Pesten a hétvégén, pedig elmennék még egyszer erre, mert tényleg nagyon jó film volt.

 

Holnap majd írok bővebben is a filmről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akármilyen filmet nézek a Star Wars messze felülmúlja effektekben az összeset, pl. ott az Avengers, aminek a Star Warshoz képest mennyire műnek hatnak az effektek, persze tény abba a film univerzumba passzol ez, de akárhogy nézem nincs más ami megközelítené a Star Warsot ilyen téren,e gyedül Gollam a Gyűrűk Urából volt olyan kiemelkedő, hogy egy lapon lehessen említeni.

Mondjuk ezzel maximálisan nem tudok egyetérteni, és nem csak azért, mert az Avegersnek kiváló effektjei vannak (itt-ott persze megbicsaklik, de ez alól a Star Wars sem kivétel, tessék csak megnézni az ep2 gyárbeli jeleneteit), hanem mert rengeteg olyan film van, aminek a trükkjei felérnek a Star Warshoz. Az ep4-5-6-hoz azért, mert azok már öreg filmek, az ep1-2-3-hoz meg azért, mert manapság az ilyen típusú filmek már mindennaposak (őszintén szólva, az ep5-6 már nem tűnik ki a '80-as évek felhozatalából, szóval ez a trükktechnikai "hanyatlás" nem is az ep1-nél kezdődött). Persze nyilván hoztak újítást, de hogy "nincs más, ami megközelíthetné a Star Warsot", az baromi nagy elfogultság. 1977-ben valóban nem volt. 2015-ben bőven sok van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szombaton este 11kor leadják a Puskinban (azért ilyen késői az időpont, mert eredetileg nem volt betervezve ez a vetítés, csak az érdeklődés miatt iktatták be). Én sajnos nem leszek Pesten a hétvégén, pedig elmennék még egyszer erre, mert tényleg nagyon jó film volt.

 

Holnap majd írok bővebben is a filmről.

Köszi az infót. Az este 11 már nagyon necces, de nem zárom ki teljesen.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen mivel kiszivárgott a trailer tegnapelőtt, ezért nem tudtak tovább várni hétfőig és muszáj volt kiadni, és OMG, ez iszonyú darkos lesz, imádom már most! :) A sztori azért eléggé ismert, vagyis olyan mintha több képregényből gyúrták volna össze, de nagyon teccccccik! :D

Lesz itt csihi puhi. :)

 

Már ebben a teaserben több mondanivaló van mint az Avengersben együtt vége. Nyilván nem lehet összehasonlítani...bár azért talán mégis. :) Jó ez még nem a DC Avengers-e, az majd a Justice League lesz, de csak egy lépcsőfok választja el. Jó én mindig is DCs voltam inkább, sokkal jobbak a hősök, az ellenfelek...szvsz...szóval nálam ez a film nagyon várós.Főleg hogy most láttam mennyire darkos lesz, remélhetőleg jó kis mondanivalóval, Synder hozza a látványt is...jó lesz! :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infót. Az este 11 már nagyon necces, de nem zárom ki teljesen.

Sajnos nekem nem csak a késői időpont miatt nem jó :( Na mindegy, majd egyszer csak valamilyen úton megnézem; nem fogom elfelejteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.