Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Képek alapján nem tetszett Leto, de igy az előzetesben teljesen jó. Szerencsére nem az elődeit akarja megidézni, hanem egy teljesen új Jokert hoz. Elsőre meglepett, hogy mennyire kevés a látványelem a trailerben, de most látom hogy csak jövő augusztusban jön, úgyhogy így érthető. Kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem se BvS, se a SS előzetese nem hozott annyira lázba, hogy ténylegesen várjam ezeket a filmeket, bár valamelyest felkeltette az érdeklődésemet mindkettő. A BvS nagyon jól néz ki egyelőre, de Zack Snydertől azért kicsit tartok... a SS-ban pedig biztos van potenciál, de még nem győztek meg. Ami viszont igazi geek out volt nálam a képregényfilmes téren, az a Deadpool kiszivárgott előzetese volt (a gyatra minőség ellenére is). Tetszett Reynolds kikacsintása a Green Lanternre ("Don't make the super suit green... or animated!") :D Kíváncsi leszek az origin sztorira mennyi időt szánnak majd, mekkora részét teszi ki a filmnek és hogyan oldják majd ezt meg. R-rated lesz és ha tényleg nagyon bevállalósan csinálják, akkor ebből valami hatalmas fun lesz és akkor hősünket idézve: "I'm touching myself tonight." :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor valaki azt írja hogy fél a filmtől mert ez és ez rendezi, az miért van? Mármint nem a forgatókönyv írót kéne okolni ha sz-r egy film. Vagy sok beleszólása van és átírhatja az egészet? Ha esetleg az új SWnak sz-r lesz a sztorija akk mindenki hurrogja majd JJt? Ezt nem igazán értem. Mennyi a kettő közti kapcsolat? A forgatókönyv író és a rendező között?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel JJ a rendező, minden, ami végül filmvászonra kerül az (jobb esetben) az ő beleegyezésével történik. Ugyanaz, mint amikor a Nemzetgazdasági Minisztérium mondjuk számodra káros adórendelkezést hoz, nem konkrétan a beterjesztő minisztert, hanem OV-t és az egész kormányt fogod szidni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghalt Haás Vander Péter közismert szinkronhang. :( Csak 52 éves volt. Néhány ismertebb szinkronja: Desmond (Lost), Celeborn (Gyűrűk Ura), Doktor (Dr. Who), Gul Dukat (Star Trek DS9), Dexter (Dexter), Kyle Reese (Terminátor 1.), Dumber (Dumb és Dumber).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar,

Nem tudom itt pontosan mire gondoltál? Az igaz, hogy egy pocsék scriptből kiváló filmet csinálni súlyosan problematikus. Viszont egy jól megírt forgatókönyvből nem lesz automatikusan remek film! A történetről is írsz, pedig egy filmnek nem csak a sztorija az, ami meghatározza a megítélését (nálam pl. nem így működik), jóval komplexebb folyamat ez annál. Eleve a film formanyelve elsősorban a vizualitásban rejlik, ez által adja a mélységet hozzá a rendező. Ennek az alapja nyilván a snitt, legyen az közeli, totál, nagytotál stb. ezeknek a váltakozása, egymásra épülése, kiegészítve a kamerakezeléssel… ez kelti életre magát a filmet. Alapvetően minden filmre ez jellemző, de persze vannak a szerzői filmek, ahol a vizualitásnak komolyabb szerepe is lehet. Az, hogy a rendező ezt miként kezeli, ezáltal hogyan interpretálja a forgatókönyvet, hogy működik együtt az operatőrrel, jelmeztervezővel, a vágásba is beleszól… őt állítja a középpontba, így végül az ő kézjegyét fogja viselni a film.

Amennyire én tudom, a pre-produkciós fázisban szorosabb a kapcsolat a rendező és a forgatókönyvíró között, amikor elkezdődik a munka inkább a rendezőn múlik mennyire vonja be és támaszkodik rá. A Született Gyilkosok eredeti forgatókönyvét pl. Tarantino írta, aztán ezt úgy átírták Oliver Stone-ék, hogy végül Tarantino csak, mint a történetért felelős író került be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor valaki azt írja hogy fél a filmtől mert ez és ez rendezi, az miért van? Mármint nem a forgatókönyv írót kéne okolni ha sz-r egy film. Vagy sok beleszólása van és átírhatja az egészet? Ha esetleg az új SWnak sz-r lesz a sztorija akk mindenki hurrogja majd JJt? Ezt nem igazán értem. Mennyi a kettő közti kapcsolat? A forgatókönyv író és a rendező között?

Még hozzátenném, hogy igen, a rendező akár totál át is írhatja az eredeti forgatókönyvet. Erre remek példa Abrams, aki állandóan ezt teszi, és már régóta tudjuk, hogy az ep7-tel is megtette. Szóval lehet miatta szidni. :) De a forgatókönyvön olykor módosíthat a producer és az operatőr is, vagy éppen a dialógusokon, ritkább esetben a sztorin maga a színész. Sok múlik a vágáson is - nagyon sok film története a vágáskor lesz elrontva. Kikerülnek fontos dolgok, benn maradnak jelentéktelenek, rossz sorrendbe kerülnek be a jelenetek, elcsesződik a dramaturgia, stb. Csak néhány példa, amikor a vágással tönkre lehet tenni egy történetet (lásd.: Prometheus, az ékes példa, lényegében minden hibát elkövetett Scott, amit a vágásnál el lehet követni). A forgatókönyv a filmeknél inkább csak útmutató, nem szentírás. Szóval, aki a sztori miatt a forgatókönyvírót szidja, az baromi rossz úton jár. A filmek története (és minden más miatt) a rendezőt kell szidni, meg a producereket.

A forgatókönyv a sorozatoknál megmásíthatatlan, mivel ott kevesebb a forgatási idő, a könyvek jóval előbb készülnek el, és a legtöbb esetben egymásra épülnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah ennek tényleg csak a felét tudtam. Szóval mire a forgatókönyvírótól, vagy mondjuk úgy a kezdeti fázistól elérkezik a moziba egy film, addig vagy 20 ember ronthatja el, illetve javíthat rajta. :D :D (most leginkább a sztorira gondolok) Úgy vélem a látványt ma már nehezebb elrontani, mint egy valóban jó történetet írni. Már ha van a látványra pénz, de ezeknél a BB filmeknél ez nem probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Deadpool-al az a bajom, hogy a negyedik fal döntögetése kis dózisban vicces, egy teljes filmen keresztül viszont szerintem baromi fárasztó. Ennek ellenkezőjéről a teaser se győzött meg. Már az Age of Ultronban is zavart, hogy minden főhős stand-up comedy-snek érzi magát és mindig akar mondani valami vicceset akciójelenet közben vagy után itt meg az egész karakter erről szól. Eh....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghalt Haás Vander Péter közismert szinkronhang. :( Csak 52 éves volt. Néhány ismertebb szinkronja: Desmond (Lost), Celeborn (Gyűrűk Ura), Doktor (Dr. Who), Gul Dukat (Star Trek DS9), Dexter (Dexter), Kyle Reese (Terminátor 1.), Dumber (Dumb és Dumber).

 

Alig hiszem el! Nagyon sajnálom! Isten nyugosztalja!! :( :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Leto nagyon állat! :D

Mozgóképen se rossz az új Joker, de asszem nálam főleg Harley miatt lesz érdekes ez a film. :D Margot Robbie még mindig tökéletes választásnak tűnik. Plusz pont, hogy nem nyávog olyan idegtépően a csaj, mint a játékokban. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr,

Akkor neked nem ajánlom ezt a filmet, mert Deadpool karakterének ez az egyik kulcsa. Mikor először megjelent még inkább Deathstroke-hoz hasonlított, ugyanis valamilyen szinten a DC univerzum karaktere volt az archetípusa. A mai ’igazi’ Deadpool aztán 97’-ben jelent meg, mikor saját szériát kapott. Az tette őt igazi unikummá ahogy kiszólt az olvasóhoz, referált a képregényes elemekre, ezt vegyítve a komikummal (a Pókemberben is volt humor, de az inkább jófej volt, míg a Deadpoolra talán az inkorrekt, ami jellemző) + a gore elemekkel tűzdelt erőszak, a szexuális tartalom is közrejátszott ebben, ami nem volt jellemző a képregényhősökre. Joe Kelly, aki akkor nem túl rég dolgozott a Marvelnél azt nyilatkozta, hogy kvázi szabad kezet kaptak, nem nagyon figyeltek rájuk, mert azt gondolták, hogy úgyis törölni fogják a sorozatot, így megengedhettek maguknak szinte bármit. A humort vegyítették a sötétebb tónussal (extrém erőszak), később egyre jobban interakcióba hozták a karaktert az olvasóval.

Bár nem láttam az Age of Ultront, de úgy gondolom, ott nem ezen van a hangsúly, Deadpool karakterének viszont részben az identitását képezi a 4. fal áttörése, úgyhogy ebből nagy dózisban kapunk majd. Az is fontos, ahogy az immortalitását kezelik, ugyanis ez adja a sava-borsát az egésznek, emiatt csinál mindent olyan őrülten. Ő számomra az a fajta szórakoztató antihős, akinek öröm nézni az ámokfutását. Igazi agyatlan szórakozást várok ettől filmtől, ez olyan igazi bűnös élvezet lesz számomra, mondjuk egy Inárritu film után (mert a szintén 2016 elején érkező The Revenant-ot is nagyon várom).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen jól ismerem Deadpoolt. Képregényeket is olvastam, hellyel közel szórakoztatónak is találtam némelyiket, ettől függetlenül mint általában mindent ami nagyon posztmodern ezt is fáradtnak érzem pláne filmen. Egy műfaj halála, amikor az önreflekszió az egyetlen eszköz amivel a készítők érdekessé tudják tenni a produktumukat. Szerintem a film a teaser alapján egyszerűen csak gyenge lesz (a poénok laposak, az akciók jó esetben is közepesek), ettől függetlenül kíváncsiságból meg fogom nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő számomra az a fajta szórakoztató antihős, akinek öröm nézni az ámokfutását. Igazi agyatlan szórakozást várok ettől filmtől, ez olyan igazi bűnös élvezet lesz számomra, mondjuk egy Inárritu film után (mert a szintén 2016 elején érkező The Revenant-ot is nagyon várom).

Eddig egyáltalán nem érdekelt ez a film, de ez a pár mondat kedvet csinált hozzá. Ha jól csinálják meg, biztosan szórakoztató lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig egyáltalán nem érdekelt ez a film, de ez a pár mondat kedvet csinált hozzá. Ha jól csinálják meg, biztosan szórakoztató lesz :)

 

Eddig úgy néz ki, hogy hozzáértő kezek, nagyon jó érzékkel nyúltak a karakterhez. A Comic-Con-on állítólag álló ováció fogadta, a Hollywood Reporterben volt is róla egy jó kis írás: http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/comic-con-deadpool-trailer-was-808196

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A linkelt írás is felveti, hogy ez a film talán csak a rajongókhoz szól. Előfordulhat, hogy a széles közönséget meg hidegen hagyja. A teaser alapján nem lepne meg ha így lenne (mondjuk az említett "hyper-violence" finoman szólva is költői túlzás).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd meglátjuk, hogy sikerül a film és mennyire értékeli majd a közönség, még az is lehet, hogy én is csalódok (bár egyelőre nagyon izgatott vagyok a filmmel kapcsolatban), a BvS előzetese alapján is tetszik, de látatlanba abszolút fenntartom a lehetőséget, hogy a tetszetős előzetes ellenére nem fog annyira bejönni. Mindenesetre, ha a Deadpool pusztán hardcore fanservice lesz és egyébként a pénztáraknál nem robbant nagyot és nem lesz folytatása, de csinálnak végre egy tisztességes, sőt továbbmenve ízig-vérig Deadpool filmet én annak is nagyon fogok örülni. :)

Amúgy mintha Reynolds azt nyilatkozta volna, hogy néhány héten belül kikerül majd a hivatalos előzetes is, csak még finomhangolnak a vizuális effekteken. Egyébként azt is mondta, hogy ez lesz az utolsó "szuperhősös" filmje és ezt is csak azért vállalta be, mert imádja a karaktert és akart egy rendes Deadpool ábrázolást...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen lesz a Warcraft film látványa. Kiszivárgott Comic Con előzetes.

Erre számítottatok?

https://vimeo.com/133564622

Á de szuper, köszi a linket! Kicsit vegyesek az érzéseim a teaser kapcsán de nagyon várom. Ideje lenne már hogy az epikus fantasy végre újra méltó módon tiszteletét tegye a nagyvásznon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.