Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem is meg kéne végre néznem a Danis Bond muvikat meg a Sicariot-t. Utóbbit múlt hónap elején lekaptam de kábé tíz percnyi belenézés után parkolópályára tettem. Többször is felmerült hogy folytatni kéne de valahogy nem jött meg hozzá a kedvem. Pedig látok esélyt arra hogy tetszene. Majdnem úgy vagyok vele mint az A téglával voltam. Azt is jegeltem néhány perc nézés után pár hónapig és csak bejött valamennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sicario-t én is a napokban néztem meg, és annyi kérdésem lenne, hogy szerinted miért kellett az...

 

alagutas jelenet? Addig rendben, hogy ki akarták ugrasztani a Diaz-t (vagy ki a fenét), de ehhez marhára nem volt szükség, hogy az alagutat is felszámolják, mert akkor már bőven úton volt. Alejandrot könnyebben is át tudták volna juttatni a határon, és az alagútban sem csináltak mást csak legyaktak néhány pribéket (de komolyan, még a bejáratnál lévő raktárat sem számolták fel). :?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sicario

 

Ennél egyszerűbben biztos nem tudták volna átjuttatni észrevétlenül Alejandrót, hiszen itt csak át kellett sétálni egy halom bűnözőn, akiket megöltek. Óne tanú, óne feljegyzés. És ez volt a lényeg. Az alagút lerohanása volt a legalizálása annak, hogy odament egy kommandós egység - papíron felszámolták az egészet, ezért is kellett egy FBI ügynök aláírt tanúvallomása, ami egyben a CIA belföldi ténykedését is törvényessé tette. Hivatalosan ők csak ennyit csináltak: felszámoltak egy drogszállító útvonalat.

Valójában kísértek egy külföldi bérgyilkost, egy ellenséges ország drogkartellének az emberét, hogy kivégeztessenek vele egy másik drogbárót idegen földön, és mindezalatt törvénytelenül átléptek Mexikó határán és mexikóiakat gyilkoltak, olyan emberekkel a csapatban, akiknek nincs is törvényes joga az Egyesült Államok területén bármiféle nyomozást folytatni. Persze, erről soha sehol nem lesz feljegyzés, mert egy FBI ügynök által aláírt vallomás van arról, hogy ők csak egy drogútvonalat számoltak fel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sicario

 

Nehogymár egy ember átjuttatásához a határon egy delta kommandó kelljen az USA-nak. A CIA-nek kismillió és egy módszere lehet arra, hogy hogyan lehet átcsempészni valakit a Mexikóba, és ennek legalább a fele kevésbé rizikós, mint egy fegyveres támadás egy drogalagúttal szemben

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezd el sorolni őket. Nem kérek kismilliót, csak tízet.

És fontos kritérium, hogy ugyanilyen gyors ügymenettel bírjon és ugyanilyen jól leplezhető legyen az adott körülmények között. Mert úgy érzem, arról nem akarsz tudomást venni, hogy az alagútnak nem csak az volt a szerepe, hogy a Sicario átmenjen Mexikóba, hanem volt egy fontosabb szerepe is: törvényesítette a csapat ottlétét, a filmben tett egész ténykedésüket, ami amúgy teljes mértékben törvénytelen volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sicario

Bármilyen jelentést bekamuzhattak volna, a csaj úgyis törvényesítette volna, hisz mint láthattunk a végén nem volt sok választása.

1) Nyilván a legkönnyebb megoldás egyszerűen egy hamis útlevéllel átküldeni a határon. Gondolom a CIA-nek nem kell összetörnie magát, hogy beszerezzen egyet akár hivatalos, akár nem hivatalos útvonalon.

2) Hamis papírokkal felrakják egy olyan buszra, amelyik az illegális bevándorlókat szokta visszavinni Mexikóba. Mivel alapból latin származású senkinek sem szúrt volna szemet.

3) Elintézik, hogy a határ egy része egy kis időre őrizetlenül maradjon, és ő addig "átsurranhat". A határőröket biztos lehet egy ideig átcsoportosítani, mondjuk megmondva nekik, hogy a deltások tűzijátékot szerveznek a közelben és nem szeretnék, hogy útban legyenek.

4) Egy magángéppel repülve vészhelyzetet szimulálnak és vészhelyzeti leszállási engedélyt kérnek a legközelebbi repülőtéren, majd leszállás után meglép a repülőtérről. Itt akár egy helyi ügynökkel személyazonosságot cserélhet a földet érés után

5) Egy amúgyis leselejtezésre váró kis repülővel repülés közben "baleset történik", minek következtében ki kell ugraniuk, és "véletlenül" átsodródik Mexikóba. A repülőn 3-an utaznának Alejhandróval együtt, de hivatalosan csak egy pilóta és egy utasa lenne nyilvántartva, így nem is keresnének harmadik személyt a hatóságok.

6) Felültetnék egy határőr kocsira/helikopterre, ami gyanús tevékenységet vizsgál meg a határ mentén. A "gyanús tevékenység" egy CIA által szervezett kocsi lenne a határ másik oldalán, ami arra vár, hogy meghozzák nekik Alejandrót. A határőrok természetesen végül vaklármát jelentenének és - mint ahogy a deltások - soha nem is találkoztak Alejandróval.

7) Egy hivatalos ügyben teljesen legálisan átviszik (mint ahogy az elején is volt a konvojjal), majd egyszerűen otthogyják vagy útközben kicserélik, hogy valaki más jöjjön vissza helyette.

8 ) Megbíznak egy ismert emberkereskedőt, hogy egyszerűen csempéssze át a határon. Közben felülről rángatva a szálakat elintézik, hogy fennakadás nélkül megtörténjen az átjutás

9) Hajótörést színlelve Alejandrot a "mexikói halászt, aki egész életében a Mexikói-öbölben halászott" az amerikai haditengerészet menti meg, majd átadják a mexikói partiőrségnek, akik hazaengedik

10) Végére egy morbid: Azt mondják, hogy az elején talált hullákat szállítják haza, hogy az otthonukban temethessék el őket, eközben kiállítanak Alejandronak is egy hamis halotti bizonyítványt és berakaják őt is egy koporsóba. A határon úgysem nézték volna át az összes hullát tekintetbe véve milyen állapotban voltak (legfeljebb röntgennel, az meg nem tesz különbséget élő és halott között, amíg az élő meg nem mozdul). Amint átértek Alejandro kiosonhatott volna a sofőr segítségével

 

Rendben, elismerem a legtöbbhöz időre lenne szükség, de mivel tudták (vagy legalábbis erősen feltételezték), hogy amint felkavaródik a szar, Diaz előbb utóbb úgyis útnak indul, így nem látom akadályát, hogy Alejandrót már jóval azelőtt elhelyezzék Mexikóban.

Azzal is tisztában vagyok vele, hogy vannak elég meredek elképzelések, de mivel szakmailag nem ezzel foglalkozok, ilyen rövid idő alatt én ezek találtam ki és ezek egyikét használnám, ha meg lenne az az anyagi hátterem és a befolyásom, amivel a CIA rendelkezik.

Mint modtam, a csaj a végén úgyis törvényesített volna mindent, és pár határőrt rávenni a hallgatásra szerintem nem komplikáltabb, mint pár deltást rávenni ugyanerre

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sicario

 

1) Nyoma marad annak, hogy készült neki hamis papír, és az állami vagy a mexikói határon még így is lebukhat ellenőrzéskor. Mivel a Medellín kartell első számú bérgyilkosa, feltehetően körözik. Plusz, a CIA-éra nem vetne jó fényt, ha papírokat készítene egy külföldi bérgyilkosnak belföldi ténykedéshez.

2) Jóóóó sok tanú, ez minden, csak nem észrevehetetlen besurranás, és pláne furfangos lehet ezután a kijutás. Ráadásul, még ott van a határőrség, a bevándorlási hivatal és az FBI is, akiket meg kéne arról győzni, hogy ne ismerjenek fel egy bérgyilkost ellenőrzéskor. Mert ugye ezeket az embereket azért alaposabban megnézik, mielőtt buszra teszik őket. És további kockázat, hogy a bevándorlók között bárki felismerheti, vagy túlságosan megjegyzi.

3) Ez szimpla hülyeség, hiszen a CIA ilyet nem érhet el az Egyesült Államok területén, a határőrség aligha menne bele, ráadásul a mexikói határőrséget is nehéz lenne arról meggyőzni, hogy ugyan, hagyják már őrizetlenül a kerítés egy pontját, amíg az orgyilkosuk átszökik, majd vissza.

4) Ebben hol van a "nem feltűnő rész"? Regisztrálva van a gép, aminek engedéllyel kell rendelkeznie, hogy belépjen Mexikó légterébe, ahol engedélyt kell kapniuk a kényszerleszállásra egy reptéren. Épp csak alig feltűnő. És persze, hősünk még szökjön ki egy reptérről, tegye a dolgát, majd vissza. Közben pedig a repülő valahogy végig legyen rossz, de emellett felszállásra kész. És persze nyilván senkinek sem tűnne fel, hogy az amerikai magángép azelőtt szállt le, hogy kinyírták a drogbárót, és rögvest azután fel is szállt. Ja, és persze itt is le kéne zsírozni egy mexikói ügynökkel, hogy cseréljen személyazonosságot. Igen, ez tényleg baromi egyszerű és egyáltalán nem feltűnő.

5) Ez ugyanaz, mint az előző, nemhogy bonyolult, még kellemesen fel is tűnik. Ráadásul, újfent ott van a probléma, hogy hősünknek vissza kéne jönnie. Lop egy másik selejtes repülőt?

6) Ismét csak be kéne vonni a határőrséget, akiknek el kéne nézniük a CIA belföldi tevékenységét, orgyilkos csempészést, stb. Újfent rengeteg tanú, sok papírmunka olyan emberektől, akiket rohadt érzékenyen érint, ha külföldi orgyilkosok mozognak az Államok területén.

7) Ami persze fel sem tűnik senkinek...

8) Amibe csak annyi kockázat van, hogy az emberkereskedő elárulhatja őket, elszúrhatja, rájöhet, mit csinált a Sicario, stb... Arról nem beszélve, hogy az emberkereskedelmet az FBI sem nézi el. Megint csak nem egyszerű és nem feltűnés mentes.

9) Ó, itt már az Egyesült Államok haditengerészetét is bevonod, ez aztán az észrevétlenség... És a mexikóiaknál is biztos megint nem fog senkinek sem feltűnni, hogy hopp, egy ismert bérgyilkos van itt.

10) Ott bukik meg, hogy "a határon úgysem nézték volna át", amire enyhén szólva sem lehet tervet építeni. Amúgy de, a röntgen különbséget tesz élő és halott között, mert nagyon jó látható, melyik van még jó bőrben, és melyik mumifikálódott már, melyikben van golyó, melyikben nincsen.

10-ből semmi. Egyik sem számol azzal, hogy hősünknek vissza is kell jönnie, mindegyikbe bevonnál valamilyen olyan szervezetet, ami nem fog a CIA-nak dolgozni kérdés nélkül, de legalább nem törvényesíthetik az ügynökség belföldi ténykedését (arról nem beszélve, hogy ezek többsége olyan ötlet, amihez az FBI-t fel sem lehet használni, hogy törvényesítsen), több is baromi nagy cécóval jár, egyik-másik a Mexikói kormány feltétlen együttműködését is követeli - HAHA -, a legtöbb baromi sok feljegyzést hagy maga után, időigényesek, és még tanúkból is akad szép számmal. Éppen csak minden benne van, amit el akarnának kerülni.

 

Pár határőrt rávenni a hallgatásra sokkal komplikáltabb, mint pár Deltást. A Delta ugyanis évtizedek óta működik együtt a CIA-val, vannak olyan black ops. egységeik, amik eleve a CIA fennhatósága, a SAD alá tartoznak. A filmben látott csapat nyilvánvalóan a SAD/SOG része.

A USBP viszont egy független kormányügynökség, belföldi védelemre szakosodva, ráadásul a Nemzetbiztonsági Hivatallal állnak szövetségben, és még civil szervezet is. Nincs az az isten, hogy együttműködjenek a CIA-val (ami nem ténykedhet belföldön), hogy az külföldi orgyilkosokat mozgathasson és a drogkartelleket "támogassa", amik ellen a USBP és a DHS épp csak keresztesháborút vív.

Az FBI pedig csak úgy tudja törvényesíteni, hogy ha senki más nem lát semmi gyanúsat. A Deltások nem számítanak, ők a CIA-val vannak. Két FBI ügynököt, akiknek a főnökeik már rég másfelé néznek, meg nem nehéz meggyőzni, de ha ebbe még bevonják a USBP-t, a DHS-t, az NSA-t, a DARPA-t, a sarki hentest, a fűszerest, a tejes embert, a villanyszerelőt, akkor aztán már marha mindegy lenne, mit ír alá Kate.

Két embert könnyebb meggyőzni, mit féltucat szervezetet, és egy alagúton könnyebb átsétálni, mint hajókat elsüllyeszteni, repülőket kényszerleszállásra vinni, hamis iratokkal reckirozni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sicario

 

Ehelyett bementek egy alagútba, amelyiket ki tudja hány fegyveres véd, ki tudja milyen fegyverekkel, és ki tudja hogy nincs-e aláaknázva pont az ilyen helyzetek miatt...

És említetted a visszajutás problémáját, amire szerintem az alagút sem megoldás, hisz a védők valószínűleg leközölték, hogy megtámadták őket, aztán csak ment egy másik csapat megvizsgálni és stabilizálni e helyzetet. Mire Alejandro visszamehetett, legalább annyi ha nem több ember várhatta ott.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sicaro

 

Azért nem az afgán terroristák vagy az orosz Specnaz ellen indultak, hanem egyszerű karteles emberek ellen. Azoknak nincs aknamezejük, se FN P90-esük minigunnal, jó esetben van néhány AK-47-esük, meg Uzijuk, aztán csók. Felrobbantani meg nem fogják a drága pénzért kiásott, áruval megtömött alagútjukat, pláne nem úgy, ha ők is benn vannak.

Ráadásul a CIA-nak volt belső infója. Hát vagy négy mexikói menekült ecsetelte nekik, mi a helyzet az alagútban. Ők nyilván el tudták azt is mondani, hányan őrzik, a műholdas megfigyelés sem a hecc kedvéért történhetett. És azért egy alagút nem éppen egy több száz kilométeres csarnok, ahol egy hadsereg tud megbújni. Azért néhány tapasztalt Deltás és CIA-s ki tudja magától is találni, hogy nem fér el sok ember egy ilyen alagútban. A Delta meg nyilván ottmaradt és biztosította a területet, amíg a gyilkosuk visszatért - az meg tuti, hogy senki nem adott le semmilyen infót, hiszen egy, az alagút végén mindössze két ember volt, akiket Sicario megölt. Kettő, a drogbáró semmit sem tudott a támadásról, különben nem ücsörgött volna békésen a vacsijánál. Eleve, hogyan adhattak volna le bármilyen figyelmeztetést? A föld alatt nem igazán működik a mobiltelefon.

Meg gondold végig józan paraszti ésszel. Az alagút csak úgy maradhat rejtve, ha nincs nagy jövés-menés körülötte, vagyis a védők száma kicsi. Sőt, elárulom, nagyon nagy százalékban 2-3 ember összesen. Ha egy hadsereg mozogna ott, az picurit aláásná a titkos részt.

Azért itt néhány mexikói kartelfiú próbált kekeckedni a Deltásokkal. Mintha egy falka kiéheztetett buldog tört volna rá egy halom tacskóra. Szétcincálták őket, gyorsabban, minthogy rájöttek volna, mi történik. (Amúgy jó vicc amiatt aggódni, hogy a Deltások nem tudják, mivel állnak szemben. A munkájukkal jár. Nem ez az első ilyen helyzet, nem is az utolsó. Ez a dolguk, ebben van rutinjuk. Ezen az alapon soha semmit nem támadhatnának meg. De megteszik, mert ők ehhez értenek, erre képezték ki őket. Kockázat mindig van, de ebben sokkal kevesebb, mint bármiben, amit te kitaláltál. Plusz, ez a valóság talaján maradt, te eléggé elrugaszkodtál.)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem adok a kritikusokra, a lényeg, hogy nekem tetszen, más véleménye nem fog befolyásolni, ahogy a BvS-nél sem.

 

:hug::sor::clap:

 

Ugyanitt 73%-on a Ghostbusters. Döntsük el, melyik a nagyobb vicc.

 

Maga a Rotten Tomatoes A vicc!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma én is letudtam a Sicario-t. Igaz csakis azért mert érdekelt hogy mik íródtak ide a szpojlerekbe és még azok olvasása előtt meg akartam ismerni a muvit. Amúgy bejövős. Igaz nálam csak egyszer vagy talán kétszer nézős kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga a Rotten Tomatoes A vicc!

Dehogy is az. Mértékadó filmes szakportál. Egy oldalnak nem az a dolga, hogy a TE ízléseddel egyező eredményt mutasson (aminek hiányában te VICCnek nevezed), hanem, hogy fogódzót nyújtson a nézőknek, hogy egy adott film mennyire jött be a kritikusoknak, és egyébként nézői véleményre vonatkozó visszajelzésük is van. És mint ilyen oldal, remekül megfelel a célnak. De persze az 1 nap alatt leadott 9.2-es IMDB szavazatok nyilván nagyobb fogódzót jelentenek egy film megítélése terén. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy is az. Mértékadó filmes szakportál. Egy oldalnak nem az a dolga, hogy a TE ízléseddel egyező eredményt mutasson (aminek hiányában te VICCnek nevezed), hanem, hogy fogódzót nyújtson a nézőknek, hogy egy adott film mennyire jött be a kritikusoknak, és egyébként nézői véleményre vonatkozó visszajelzésük is van. És mint ilyen oldal, remekül megfelel a célnak. De persze az 1 nap alatt leadott 9.2-es IMDB szavazatok nyilván nagyobb fogódzót jelentenek egy film megítélése terén. :facepalm:

 

Végletekben gondolkodsz... a szóban forgó film semmilyen tekintetben nem érdekel ... nem fogom megnézni moziban, majd ha kijön kölcsönözhető formában talán megnézem... így tehát az aktuális IMDB pontszáma is totálisan hidegen hagy. A véleményem nem légből kapott a RT oldalát tekintve, éppen ezért azt maradéktalanul fenntartom ;) Nyilván ezen már csak nem fogunk összeveszni, facepalm ide vagy oda :)

 

Mondandóm lényegi része elsősorban luke19-el való egyetértés lett volna ;) ... a RT-al kapcsolatos megjegyzésem pedig egy szándékos odaszúrás... nem kell véresen komolyan venni. :) (De ettől függetlenül nem érdekelnek a RT értékelései :) .. maradok az 'én majd eldöntöm magamnak' felállásnál) :) ... Ja... és esetemben ez az IMDB-re épp annyira igaz, mint a RT-ra!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az RT más emberek véleményét gyüjti össze. Nem tudom mi ebben a vicc. Számomra nagyon jó fogodzót ad. Ami nem jelenti hogy mindig egyetértek az ottani konszenzussal, de amit lehúznak a fenébe az általában nekem se szokott tetszeni. Arra is kiváló, hogy tudjam hol nem érdemes nagy elvárásokkal beülni egy filmre. A BvS lehúzása után tudtam hogy semmit nem szabad várnom, igy legalább a kevés pozitiv tulajdonságát ki tudtam élvezni. Warcraft dettó.

 

Arra meg se időm se energiám, hogy minden filmet megnézzek és "majd én eldöntöm alapon" itélkezzek mindenről. Persze akit csak a nagy hollywoodi megaprodukciók érdekelnek annak könnyű, mert abból nem készül annyi hogy az behozhatatlan lenne, de akit más is érdekel az kénytelen szelektálni és olyan tőle kivülálló véleményeket keresni amik segítenek eligazodni abban hogy mi elé érdemes leülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, azért azt megjegyzem, hogy én a saját véleményemet vagy meglátásomat egy egy dologról soha (hangsúlyozom SOHA) nem tartottam az Univerzum igazságának és egyöntetű közös véleményének, mint ahogy egyesek teszik azt! Nem! Még csak hasonló sem fordult meg bennem soha. De ahogy mindenkinek úgy nekem is meglehet adott dologról a véleményem ;)

 

Nem, az is nagy tévedés, hogy CSAK "hollywoodi megaprodukciókat" néznék. Nekem meg arra nincs se időm se energiám, hogy minden egyes látott filmről és sorozatról véleményt írjak. ;) A nagy "hollywoodi megaprodukciókról" sem írok mindig, sőt, egyre ritkábban! Egyébként is... mi a francnak írjak? Nem sok értelmét látom. Általában itt úgyis vannak, akik leírják, amit gondolnak... vagy beírok én is pár sort, vagy nem, de egyre inkább nem... és ahogy nézem ez nem fog változni, azaz változhat, még annyit sem fogok írni...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, azért azt megjegyzem, hogy én a saját véleményemet vagy meglátásomat egy egy dologról soha (hangsúlyozom SOHA) nem tartottam az Univerzum igazságának és egyöntetű közös véleményének, mint ahogy egyesek teszik azt! Nem! Még csak hasonló sem fordult meg bennem soha. De ahogy mindenkinek úgy nekem is meglehet adott dologról a véleményem ;)

 

Pesten jelenleg 18 fok van, vacsorára lecsó lesz. Mindig ide lyukadunk ki...

 

Nem, az is nagy tévedés, hogy CSAK "hollywoodi megaprodukciókat" néznék. Nekem meg arra nincs se időm se energiám, hogy minden egyes látott filmről és sorozatról véleményt írjak. ;) A nagy "hollywoodi megaprodukciókról" sem írok mindig, sőt, egyre ritkábban! Egyébként is... mi a francnak írjak? Nem sok értelmét látom. Általában itt úgyis vannak, akik leírják, amit gondolnak... vagy beírok én is pár sort, vagy nem, de egyre inkább nem... és ahogy nézem ez nem fog változni, azaz változhat, még annyit sem fogok írni...

Nem megsértődni kell, hanem leírni, hogy miért "VICC" a Rotten Tomatoes. Mondjuk, elég vicces, hogy az szúr oda egy olyan oldalnak, aminek nem célközönsége (mert ugyebár nem szereti a kritikákat, a Rotten meg azt gyűjti össze), aki szentül hiszi, hogy "ami nem érdekel, azt nem véleményezem". Ha nem érdekelnek a Rottenen összeszedett kritikák, akkor ne látogasd az oldalt, de attól még nem lesz vicc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várom Merr-Sonn megszólalását az ügyben... ő írta ugyanis a "vicc" kifejezést, amivel egyet merészeltem érteni. Illetve luke19 megszólalását is, mert vele is egyet merészeltem érteni, de most megint le vagyok oltva, ahogy általában. De sebaj, akármennyire is nem népszerű az, amit képviselek és ami a meggyőződésem, attól még sziklaszilárd marad az álláspontom.

 

Amúgy Donát, mivel alapvetően kb 5 éves korom óta vagyok filmkedvelő (igen, az egész a Star Wars filmekkel és azok szeretetével kezdődött) és a kritikák - mint olyan - erősen ehhez a világhoz köthetőek, engedtessék már meg, hogy egy fórumon, ahol állítólag mindenki elmondhatja a meglátását és a véleményét - ezért találták ki - olykor megszólaljak és elmondjam. Nem hiszem el, hogy ennyire rohadtul egyedül vagyok ezzel az egésszel. De ha egyedül is vagyok, akkor sem fogok változtatni a meglátásomon.

 

És nem azért írtam be az első kommentet ezzel kapcsolatban Merr-Sonn-ra és luke19-re reagálva, hogy ebből megint veszekedés legyen. Te (ti) mondhatjátok, hogy minek írom be? Én meg mondhatom, hogy minek reagáltok mindig a magas lóról rá úgy, mintha egy full hülyével, de legalább csökkentett agyi kapacitású egyénnel beszélnétek!?

 

Apropó, mindig ide lyukadunk ki. És? Talán nem igaz az, hogy NEKEM nem lehet meg a SAJÁT véleményem?

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem gondolnám, hogy h*lye lennél, de azt sem gondolnám, hogy bármiféle jogalap lenne arra nézve, hogy a Rottentomatoest "VICC"-nek nyilvánítsuk. Az egy jó kis oldal, arról meg nem tehet, ha az összegyűjtött kritikákkal nem értesz egyet. Ha jól emlékszem, Merr azt írta, hogy vicc, hogy a Szellemirtók új verziója 73% szemben a Suicide Squad 30 akárhányával. Erről nem tudok véleményt nyilvánítani, mert egyiket sem láttam, a Szellemirtók mondjuk nem igazán nézett ki jól a trailerben. Mindenesetre ebből azt leszűrni, hogy a Rottentomatoes "VICC", mondjuk úgy, hogy merész logikai ugrás, de mindent egybevéve inkább hülyeség.

 

Magas lóról nem akartam beszélni, de amikor ezredjére olvasom, hogy "szerintem-véleményem szerint-persze csak az én meglátásom-én is elmondhatom a véleményem" és társai, akkor elnyomok egy ásítást, mert ez már unalmas. Valaki vagy felvállalja a véleményét és akkor nem mentegetőzik, vagy ne tegye, de akkor meg nincs miről beszélni. A fene nagy "mindenki elmondhatja a magáét és nekem is van véleményem" álláspont alapvetően ott hibázik, mikor viccnek minősítesz egy oldalt, ami nem mást csinál, mint véleményeket szed össze, csak azért, mert a kritikusok sokszor lehúznak olyan filmeket, amik meg neked tetszenek. Álszent nézőpont, erre hívtam fel a figyelmet.

 

Hogy minderre jön egy szokásos sértődési roham, arra megint nem lehet érdemben mit mondani, mivel nem tekintem felnőtt reakciónak a beszélgetésre. Most vagy beszélgessünk érdemben a témáról érvekkel és ellenérvekkel, vagy akkor inkább hagyjuk, mert a sértődés az óvodai szint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.