Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Fúú. Nagyon jó volt, de annyira magam alatt voltam miatta, pedig pozitív volt a végkifejlet. Persze nem a szerencsétlen űrhajósok szempontjából, akik az expedíció során meghaltak. Nolan, a filmjével nagyon beletenyerelt ebbe a csillogó, szuperhősös tendenciába, ami most a vásznakat eluralta. Fajsúlyos, nehéz, kemény film ez. Mondhatnám, aki értelmes sci-fit akar nézni annak ajánlom. A másik ilyen tök világvége hangulatú film az a Napfény Danny Boyle-tól, bár az már bejáratott kliséket is felvonultat. A harmadik, amitől konkrétan félek az a Halálhajó, az több évente vagyok hajlandó csak megnézni, és napalli fényben, mert annyira idegesít. A Beyond is terítéken lesz, de megvenném akár külföldi kiadású BD-n, mert a többi Trek is gyári lemezen van meg. Úgyhogy az még odébb van.

A Halálhajót nagyon szeretem, évente lemegy egyszer, a Napfényt kétszer láttam.

Jaj tényleg a Trek 3-mal bajban leszünk beszerzés terén..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy szoltam le a többit. Egy zseniális Vissza a jövőben-t ? Egy E.T.-t? Egy Ragadozót? Nem, dehogyis. Csak nekem kell az a kicsi plusz, kell az ismeretlen, a végtelen, ahol bármi várhatja a felfedezőt.

De akkor miért nem ezt írod? Minek kell (megint) a dollárral jönni, miért nem lehet azt írni, hogy "én jobb szeretem az űrhajós sci-fiket, mint a többi ágat", és miért kell olyan f*szságokat (bocs, most már le kell írnom, ez szerepelt már több mondatban is, csak a poszt előtt mindig kijavítottam, de nem akarom véka alá rejteni újfent) leírni, hogy "űr, űr, nekem csak az űrös sci-fi az igazi sci-fi, a többi csak sci-finek hazudott olcsó vacak". Mert akárhogy csűröd-csavarod. ez k*rvára az összes többi sci-fi módszeres leszólása. Magyarán: ez a mondat azt jelenti, hogy az összes többi nemhogy nem sci-fi, de egy kalap sz*r. Lehet, hogy nem ezt akartad mondani, de ezt írtad. Ez semmi mást nem jelent.

Mert azzal, hogy jobban szereted az űrhajós sci-fiket, még én is mélységesen egyet tudok érteni, mert én is jobban szeretem. Nem kicsit, sokkal jobban szeretem. Azok miatt lettem sci-fi bolond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanóc Jani újra rendet tesz. :cool:

 

 

 

A másik ilyen tök világvége hangulatú film az a Napfény Danny Boyle-tól, bár az már bejáratott kliséket is felvonultat. A harmadik, amitől konkrétan félek az a Halálhajó, az több évente vagyok hajlandó csak megnézni, és napalli fényben, mert annyira idegesít.

A Halálhajót nagyon szeretem, évente lemegy egyszer, a Napfényt kétszer láttam.

 

Mindkettőt csípem. Az Event Horizont valamivel jobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az IMDb-n még nincs feltüntetve magyar bemutató de nem tartom kizártnak hogy ide is eljut. Az első eresztés egy hónappal az USA-beli premier után jött. Talán a második esetében is lesz akkora csúszás. De persze kevesebbel is beérnénk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem a 2012-es Lincoln filmet, és a feléig jutottam. Számomra nagyon unalmas és eseménytelen volt az egész, egyszerűen nem bírtam végignézni. A jelmezek nagyon jók voltak, meg a főszereplőt alakító színész is karakteres, de én 1 óra 15 percnél tovább nem bírtam, pedig érdekesnek találom ezt a témát. Soha nem hagytam még félbe Spielberg-filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.. de ahogy ő szokott fogalmazni: nem beszéli Shakespeare nyelvét. Neki kell a magyar szinkron. Oké, letölthetem, de azért egy BD lemez és egy 1080p-s rip között is van némi különbség - ráadásul hatványozottan több macera letölteni majd felmásolni pendrive-ra egy filmet, mint betenni a lejátszóba a lemezt. Szóval na, kapják be a hazai kiadók. :angry:

Ez nagyon jó! Minden szóval egyetértek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes hogy nálunk még mindig több minden jelenik meg dvd-n mint bd-n. Pedig fordítva kéne lennie.

Azt is megfigyeltem hogy több vidéki nagyáruházakban pár éve felhagytak a bd árusításokkal, de a dvdt még mindig árulják és az új filmek szépen el is szoktak fogyni azért. Pl a Deadpool állandóan elfogyott a nálunk lévő Tescoban.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy nemzetközi szinten vagy épp csak amerikában az eladott filmek hány százaléka BD és mennyi a dvd.

Nincs erről valami adat? Tényleg érdekelne melyik fogy jobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Külföldön így például az Egyesült Királyságban is több a DVD megjelenés mint a Blu-ray. Persze nyilván az arányok nem ilyen durvák mint nálunk.

Megdöbbentő! :o Azt hittem, azért külföldön ennyi idő után már elkezdte kiszorítani a BD a DVD-t. Igaz a VHS is elég sokáig húzta, de akkoriban nem mindenki tudott filmeket letölteni. Lehetséges akkor, hogy a DVD tovább fennmarad mint a BD? Nálunk sajna nem kizárt. :(

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egymás mellett fognak élni, hisz akinek nagy HD TV-je van az aligha fog visszaszokni a DVD-re. Ugyanakkor a tömegek akiknek nincs HD megjelenitője nem fogják elkapkodni a Blu-ray vásárlást. A hazai piac már más kérdés. Sajna annyira satnyul hogy egyre jobbak kezdek rászokni a külföldi rendelésre. Az hogy itthon jelenleg a Trónok harcából az összes megjelent évad kapható Blu-rayen kész csoda.

 

De igazán az a fő kérdés szerintem, hogy mikor kezdenek el kikopni a fizikai hordozók. Remélem soká. Van Netflix előfizetésem és meg is vagyok vele elégedve, de a streaming szolgáltatások nálam nem tudják teljesen helyettesiteni a lemezeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk otthon a HDTV éppenséggel megvan, de ahhoz csak egy DVD lejátszó társul, és ezen nem is nagyon lesz változás a távoli jövőben sem. Egyszerűen a DVD sem néz ki annyira rosszul rajta, hogy le legyen cserélve (abból sincs túl sok otthon), és ha valamit tényleg 1080p-ben akarok megnézni, akkor letöltöm a külső vinyóra, azt meg rácsapom a TV-re.

 

A netflix meg szép és jó, de egyelőre nemhogy magyar szinkron, de még csak felirat sincs semmihez (legalábbis a próba hónapon, amikor néztem még nem volt), így azt megint csak én tudom élvezni otthon. Plusz faluban az internet sem mindig olyan jó, hogy tökéletesen lehessen azt is élvezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem ezt a "csodálatos" A függetlenség napja 2 filmet. Ez valami iszonyat borzalom, mint ha az első rész paródiafilmje lenne komolyan mondom ennyi baromságot és hülyeséget rég láttam egy filmben. És itt most nem az alaptörténetre gondolok bár az is megérne egy misét de az még elment de ahogy azt kibontották és ahogy mozgatták a filmben a cselekményeket mint ha egy vígjátékot láttam volna. El se hiszem hogy egy ilyen filmre ennyi pénzt adtak. Hála a jó istennek hogy megbukott azt Hoolywood kezdhet végre rájön hogy ideje lenne filmeket csinálni.

 

IMDb: 5.4 a pontszám egy erős jóindulattal talán ér ennyit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem túl szigorúan nézted a filmet.

 

A második rész nem is igazán akarja komolyan venni magát, a készítők öniróniával nyúltak vissza az első rész, már akkor sem egetrengető megoldásaihoz. Nálam működött, a nosztalgián volt a hangsúly.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy nem vette magát komolyan azt érzékeltem ez valahol jó volt de ettől volt nekem paródiafilm. De a legnagyobb gondom a forgatókönyvvel volt. Szét volt esve a film és tele volt hülyeségekkel. Az első film se egy film történelmi csoda de az jól fel van építve és szépen le van vezetve ez meg :facepalm:. Az eltudom hinni hogy szórakoztató, voltak részek ahol én is jól szórakoztam, de ha a magát a filmet nézem nagyon gyenge.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem most délután, nekem nagyon bejött. :) 10/8

 

 

Pont azt hozta amit vártam, bár volt pár fura megoldás. Ami nagyon nem tetszett az Okum buzivá avatása. Ezt miért kellett? Annyira illett a filmbe mint elefánt a porcelán boltba. Röhejes volt néha... :roll:

 

Ezt leszámítva viszont tök jó volt. :) Tetszett a sztori is, szépen haladnak tovább. Galaxisok közötti háború. Remélem lesz harmadik rész mert erre kíváncsi lennék. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ID:R

Én is bírtam. Tessék magunkhoz térni: Ilyen az első rész is.

Ja, ha valaki időközben felnőtt, hát lelke rajta! (Általánosságban gondolom, Fulcrum, ne vedd magadra, tisztában vagyok vele, hogy hány embernél hasalt el a film, csak azt nem tudom miért..)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam azért hasalt el, mert: az új karakterek mind retek unalmasak voltak. Az első filmben sablonosak voltak de legalább valamennyire kedvelni lehetett a szereplőket. A régiekkel itt meg semmit nem tudtak kezdeni (ahol meg megpróbálták az annál rosszabbul sült el). Az akció-jelenetek egy csomó helyen szimplán csak lecopyzták az első film kulcsjeleneteit:

támadás az anyahajó ellen, menekülés űrhajón belül... alig tettek hozzá valamit

Az egyetlen érdekes elgondolás az volt hogy az emberek átvették az alienek technológiáját, de ezen a téren annyira kevés ötletük volt, hogy kvázi majdnem minden érdemit megmutatott az előzetes.

A látvány pedig az első filmnél a maga idején újszerű és érdekes volt. Ha megnézed a korabeli kinálatot nem nagyon találsz hasonlót. Itt ilyesmivel nem is próbálkoztak: vagy az első filmet vagy más filmeket copyztak és azt se túl érdekesen. Bárcsak rögtön elővették volna a harmadik film koncepcióját. Na abban mintha lenne finesz és nem csak egy ezredik inváziós film lenne. Az se szerencsés, hogy a humor egyáltalán nem volt vicces, ha meg drámázni próbáltak nem volt súlya. Pedig tényleg nem volt magasan a léc, hisz az első film se volt egy magas művészet. De ez nálam lazán alúlmulta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre megnéztem Matt Damon marsi kalandjait is. Alapvetően tetszett a film, mégis kicsit csalódás volt, többet vártam valamivel. Van egy átlagosan jó sztori, átlagosan jó karakterekkel és szereplőgárdával. A történet kalandos, az üzenet világos és eléggé a szánkba is rágják: nincs reménytelen helyzet, kellő elszántásággal, ügyességgel és helyes hozzáállással minden megoldható, csak sose szabad feladni. Tény, hogy a főszereplő nagyon kreatív, a társai hősiesek és megy minden a maga útján, de valahogy olyan színtelen-szagtalan az egész.

Nem éreztem a kellő súlyát a drámáknak, olyan életlenre sikeredett minden. Nehéz és komoly problémák sora adódott, csomószor beütött a krach, mégse jött át az a kilátástalanság és feszültség, aminek kellett volna. Mire tényleg eluralta volna az embert a kétség, már elő is állt valaki a nagy ötlettel és a fénnyel az alagút végén. Egyszerűen mire realizálódott volna bennem a dráma, már meg is jött a feloldás. Sok motívum lett volna, amin el lehetett volna időzni, amiből sok érzelmet és gondolatot ki lehetett volna hozni, helyette inkább rögtön továbbléptek.

 

 

Damon a Marson ragad és szépen felméri a nem épp rózsás helyzetét. Fél perccel később viszont már matekol és meg is van a nagy terv a krumplitermesztéssel. Meg is valósítja, minden fasza, ámde felrobban és odalesz az egész. Mire felfognánk a veszteséget, tovább is gördült a sztori és már tervben is a szonda az ellátmánnyal. A fellövéskor azonban felrobban, de mielőtt lecsapódna a dráma súlya, már szalad is a "kisgyerek" a nagy ötlettel és segítenek a kínaiak is. Közben előkerül a többi csapattag, akik előtt titkolóztak, ahogyan a főhős előtt is. Ebből lehetne egy bizalmi törés vagy valami, de inkább nem.

Jön a nagy dilemma a két tervvel, ki ezt, ki azt támogatja, mégis egy apró szócsatával döntés születik. Mi is ennek a lehetséges következménye, mi is a tét? Tök mindegy, mert mire átgondolnánk, a labda már a legénységnél pattog, ahol persze egyöntetűen, vita nélkül meg is szavazzák a másik lehetőséget. És ezt a végtelenségig lehetne sorolni. Valahogy teljesen mindegy mennyi és milyen súlyú baj és dilemma van, pillanatok alatt tükörsimán rendeződik minden. A lélektanilag fontos időszakokat sokszor szimplán átugorjuk az "x nappal később" húzással.

 

 

Szóval legyen is akármennyi nehézség és kudarc, ha erre mindig menetrendszerűen jön a szikra és megoldás, akkor nem fog átütni a tét, a dráma, a komorság. Ezen kívül a pol. korrektség teljes tárházát sikerült felvonultatni, ami önmagában a feltűnősége ellenére se lenne zavaró, ha hitelesek lennének a szereplők. De valahogy nekem ilyenből vajmi kevés volt, a NASA góré, a projektvezető (Kapoor), a kommunikációs főnökasszony, a Purnell-manőver névadója vagy a legtöbbször gép előtt ülő tündibündi számomra egyáltalán nem keltették a kívánt hatást. Még az űrbéli legénység nagyjából rendben volt, nagyjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz és komoly problémák sora adódott, csomószor beütött a krach, mégse jött át az a kilátástalanság és feszültség, aminek kellett volna.

Aminek egyáltalán nem kellett volna. A könyv, és nagyon helyesen a film sem a kilátástalanságról és a feszültségről szól. Egy pillanatig sem kellett volna ilyennek lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ID:R

Én is bírtam. Tessék magunkhoz térni: Ilyen az első rész is.

Ja, ha valaki időközben felnőtt, hát lelke rajta! (Általánosságban gondolom, Fulcrum, ne vedd magadra, tisztában vagyok vele, hogy hány embernél hasalt el a film, csak azt nem tudom miért..)

Pont ez az hogy nem ilyen az első rész. Az egy katasztrófafilm gyakorlatilag legalábbis az első fele. Olyan a hangulata mint ha ezt tényleg megtörténne valójában. Annyi poén van benne amennyi kell és annyi és olyan akció ami beleillik a filmben és a karakterek is jól fel vannak építve és logikusan cselekszenek. Itt az egész történet egy hülyeség.

 

Néhány hülyeség.

 

 

Eleve mi az hogy Afrikában ott van az egyetlen épp űrhajó és 20 évig hozzá se szagolnak. És utána tudnak arról a jelzésről ami 20 éve adja a jelet csak nem tudják honnan jön. Hát nagyon nehéz kérdés hogy valószínűleg az egyetlen épp hajóból. És értem én hogy az öreg főnök nem engedte oda senkit. De hát amikor a föld biztonsága a tét akkor megszűnik bizonyos estekben az országok szuverenitása pláne egy ilyen kis afrikai országé, ahogy filmben is volt a nagy nemzetek összefogtak és össze dolgoztak és logikusan ez Egyesült akármi már az első héten bekellet vonulnia ahogy az ENSZ-nek is meg van a joga.

 

Van még egy amit még leírok. A végén előszednek ilyen régi alacsony frekvenciájú vagy milyen eszközt amivel tudnak beszélni egymással és többi emberrel. Aztán elcsórnak 2 csúcs idegen hajót és lásd csodát jön egy faj az unversium másik végéből egy ultra szuper technológiával és a fiatalok tudnak kommunikálni az ezzel az nagyon régi eszközzel a hajó kommunikáció keresztül.

 

De ez csak 2 a 100-ból.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aminek egyáltalán nem kellett volna. A könyv, és nagyon helyesen a film sem a kilátástalanságról és a feszültségről szól. Egy pillanatig sem kellett volna ilyennek lennie.

Nem tudom, nekem így túl egysíkú és felszínes volt az egész. Először tök érdekes, ahogy egy durva szitut kreatívan megold a főhős, másodszor is jó és inspiráló, harmadszor is elmegy, utána viszont már veszít az értékéből. A filmnek van egy erős hangulata, de olyan szinten ebben mozog az elejétől a végéig, ami nekem már monoton volt. Nem feltétlenül baj, ha a sztori eléggé sablonos és fordulatmentes, az se, ha a karakterek körül is nyugodt a víztükör, de ha a hangulat is ennyire változatlan, akkor abból nehezen születik maradandó mű. Annyira mély gondolatisága vagy tanulságtartalmas meg szintén nem volt. Persze mindez nem probléma, csak ez egy elég középszerű végeredményhez elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pb, én ugyanígy voltam vele. Ugyanilyeneket írtam, mint te. Drámához szokott lelkem alig hitte el azt a pozitív kisugárzást és kilátástalanságnélküliséget amilyen ez a történet!

Meg kell szokni, hogy ez egy pozitív film! A nép kajálta, hódoljunk be! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A marsiban pont az a jó, hogy önfeledt és humoros, abszolút nem sablonos sci-fi, minden pillanatát élveztem, amikor olvastam, sokszor hangosan felnevetve, mert nagyon-nagyon szórakoztató volt. :) A film is ennek a jegyében született, és filmként is egész jól működött, de lehet, hogy a könyv miatt már megengedőbb voltam. Az tény, hogy nekem tetszett. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.