Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Attól tartok kicsit 8x19-20 Moebius-szerű lesz, ami egy igen tré duplarész volt :)

Nekem is pont az jutott az eszembe és ahhoz képest h dupla volt,...szenvedtem.

REmélem ezt most nem fogják elkövetni. Pedig a kisszivárgott történet alapján... :)

 

Ja és még egy kis csemege. A The Empire úgy volt h csak sokkal később adja ki januári Coverjét, de hát ez nem jött össze.

The Joker

empirejoker_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült megnéznem a Dicsőség zászlaját.Eastwoodnak nem sikerült.Mármint jobbat és realisztikusabbat csinálni a Ryannél.Sőt.A szinészek csapnivalóak.A csatajelenetek abszolút nem hitelesek, sem a csatában résztvevők reakciói.A Ryannél mikor kinyitották a partraszálló hajó elejét, egész a part elfoglalásáig telejsen olyan érzete van az embernek mintha egy hiradós vette volna fel a valóságot(Spielberg ezt el is mondta a dvd-n, hogy így is akarta).A katonákat alakító ír hadsereg bakái példaértéküen adták vissza a csatában résztvevők iszonyatos félelmét a haláltól, a süvítő golyóktól, pedig nem is színészek(Spielberg ebben is zseniális szinte az össze filmjében).Valahogy az ember tudta, hogyha ő is ott lenne ő is így félne.Eastwood filmjének ennek nyoma sincs.A katonák mennek a parton, sűvítenek a golyók semmi reakció a szinészek arcán, átsétálnak(a Ryanben rohhanak mint állat) a másik fedezékbe mintha egy vasárnapi sétán lennének.Ja igen, nincs vér.Egy csepp sem.Semmilyen testi sérülés nincs a katonán aki mellet felrobban egy gránát.

Pont ma néztem meg a Ryan extra dvd-jét ahol bemutatják mi mindent tettek meg a film valóságossá való tétele érdekében.Más lencsét használtak, fakóvá teték a színeket stb.

Úgy gondolom, hogy a háború poklát a Ryan mutatja be valóságosabban sőt annyira, hogy D-day veteránok nyilatkozták, hogy szinte pontosan úgy történt a csata, ahogy Spielberg filmjében láttuk, a sebek is valóságosak.Az Omaha Beach-i jelenet mindent üt és még sokáig szerintem hasonló sem lesz.Mindig elérzékenyülök rajta, és megemlékezem azokról a hősökről(én annak tartom őket) akik aznap végrehajtották a partraszállást, és áldom a szerencsémet, hogy nem nekem kellett ott lennem '44 június 6.-án reggel 7-kor a parton.Köszönet nekik.Spielberg filmje méltó megemlékezés.

 

Na visszatérve a Dicsőség zászlajára a fenti megállapításokat nem tudom elmondani.Nem keltett bennem semmilyen érzést.Nem tudta visszaadni mit élhettek át Iwo Jima ostromlói.Egyedűl a flottát mutatta jobban mint a Ryan.Ez viszont kevés.A story jónak mondható, de köze nincs a jó háborús filmhez.

Mr.Eastwood: 1998-ban a Ryan letette az alapját az eljövendő háborús filmeknek.Ahhoz kéne igazodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Se a Dicsőség zászlajában, se pedig a testvérfilmjében, a Levelek Iwo Jimaból, nem a tépett emberi testrészek adták a fő mondanivalót. Ezek inkább "lelkizős" filmek, mintsem realisztikus közelharci drámák. Abban pedig szerintem elsőosztályú. Főleg az Iwo Jima.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki 3D filmet akar nézni digitálisan(!) az immár megteheti a Westend 3-as termében méghozzá a Beowulfal. :D

Az IMAX mozi meg még várat magára, bő két hónapot. :D

Némi kiegészítés:

 

http://www.sg.hu/cikkek/56457/megnyilt_itt...eal_d_moziterem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi, de azt szerintem már Coppola megtette 79-ben... Azóta se szárnyalták túl...

Hát lehet, hogy megtette, de az akkori technika nem tette lehetővé a csata brutalitásának reális megjelenését.A narancssárga vér nem éppen realisztikus.Persze mint háborús film mérföldkő.Viszont a Ryan kötöket ver rá a valósághű megjelenítésében.

Eastwood filmjével is aza bajom, hogy háborúsnak van titulálva.Ha viszont lelkis ,akkor ne jelenítsen már meg csatát.Különben lelki szempontból tényleg nagyon jó, de háborúsként bukott.Legalábbis nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát lehet, hogy megtette, de az akkori technika nem tette lehetővé a csata brutalitásának reális megjelenését.A narancssárga vér nem éppen realisztikus.Persze mint háborús film mérföldkő.Viszont a Ryan kötöket ver rá a valósághű megjelenítésében.

Eastwood filmjével is aza bajom, hogy háborúsnak van titulálva.Ha viszont lelkis ,akkor ne jelenítsen már meg csatát.Különben lelki szempontból tényleg nagyon jó, de háborúsként bukott.Legalábbis nálam.

Nálam az, hogy melyik a jó háborús film, nem technikai kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pofás kis site és megnézve az oldalon lévő trailert, nekem van egy olyan érzésem, hogy még találkozni fogunk Cobrettivel is :D

Hát nekem az új Rocky nagyon bejött. Talán a legjobb lett a sorozatban. Bár az elsőt nem tudja felülmúlni. PErsze előtte azt mondtam h "na neeeee mááá". És amíg meg nem néztem, addig ezt mondtam a Rambora is. De miután láttam, és a Rambo trailerét is, azt mondtam h jöhet a menet. :D és ha ebben sem csalódok, már pedig nem úgy néz ki, akkor jöhet Cobretti is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát lehet, hogy megtette, de az akkori technika nem tette lehetővé a csata brutalitásának reális megjelenését.A narancssárga vér nem éppen realisztikus.Persze mint háborús film mérföldkő.Viszont a Ryan kötöket ver rá a valósághű megjelenítésében.

Eastwood filmjével is aza bajom, hogy háborúsnak van titulálva.Ha viszont lelkis ,akkor ne jelenítsen már meg csatát.Különben lelki szempontból tényleg nagyon jó, de háborúsként bukott.Legalábbis nálam.

Ott van még pl a Bőrnyakúak is. Az is háborús film, de egyszer sem sütik el a fegyvert :D

Szóval attól még, hogy nem fröcsög a vér, lehetnek egészen kiváló háborús filmek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott van még pl a Bőrnyakúak is. Az is háborús film, de egyszer sem sütik el a fegyvert :D

Szóval attól még, hogy nem fröcsög a vér, lehetnek egészen kiváló háborús filmek :D

Na ja, a háborúhoz a lelki dolog is hozzátartozik, nem csak a ratatatatata :D

Mondjuk a Black Hawk Downban sem fröcsög a vér, pedig van olyan jelenet, ahol bizony ömlenie kéne (a sérülések élethűek, csak a vér nem jön ki belőlük). Mégis kiváló háborús film, és korrektül bemutatja a modern háborús helyzetet, na meg azt, hogy mi volt Mogadishuban aznap.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nekem az új Rocky nagyon bejött. Talán a legjobb lett a sorozatban. Bár az elsőt nem tudja felülmúlni. PErsze előtte azt mondtam h "na neeeee mááá". És amíg meg nem néztem, addig ezt mondtam a Rambora is. De miután láttam, és a Rambo trailerét is, azt mondtam h jöhet a menet. :D és ha ebben sem csalódok, már pedig nem úgy néz ki, akkor jöhet Cobretti is. :D

Nekem nem jött be a stílusa, túl sok a drámázás az előző részekhez képest is.És a film végi meccs kimenetele annyira nyílvánvaló volt..Pedig az előző 4 rész mindegyikét nagyon szeretem, azoknak volt hangulatuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háborús filmek terén nálam az etalon a "La Battaglia di Algeri" 1968-ból. Talán nincs még egy film, ami valóban ennyire egyenlően tudna foglalkozni mindkét harcoló féllel, s ennyire rátapintana a háború értelmetlenségére... dokumentarista silusban meg egyértelmüen uttörő...

 

De yodamester jól mondja: az Apokalipszis most is zseniális. Bár Vietnámban játszodik, de szinte játszodhatna bármelyik hadszintéren... sokkal több holmi történelmi tablónál.

 

"Ryan - Iwo Jama" témában pedig ahogy azt már korábban kifejtettem nálam is simán a Ryan viszi a pálmát. Eastwood jó filmeket szokott csinálni, de a meglátásom szerint ez a duplafilmje erőtlenebb lett a szokottnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.