Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Még hétfőn történt, hogy én is megnéztem a Karib-tenger kalózainak legújabb kalózkodásait. Nem akarom összehasonlítani az első három résszel, ennek ellenére lehet, hogy lentebb ez mégis megtörténik. :D Én se bánkódtam különösebben amiatt, hogy Will és Elizabeth nem fog szerepelni, Jack mögött amúgy is elbújhattak az első háromban. Azért persze kell egy nő, erre Penélope Cruz tökéletes volt. Jól játszotta a karakterét. Bár azt elismerem, hogy vannak nála szebb színésznők (pl. Keira), de azért nem olyan tragikus. :) Feketeszakállról Jack ugye azt mondja, hogy a kalóz akitől minden más kalóz retteg. Na, szerintem ez Davy Jonesra tökéletesen igaz volt, de Mr. Szakállra (:D) nem nagyon. Persze megvan benne a gonoszság, de ez nem az igazi. A történet valahogy nem volt olyan jó, mint az elsőben vagy a másodikban (a harmadikat csak egyszer láttam, már alig rémlik belőle valami). A legjobb poénokat már lelőtték az előzetesekben, de azért így is ütöttek. Továbbra is azt mondom, hogy Király Attila nagyon jó hangot ad Jacknek, sőt az összes többi hang is rendben volt. Összességében olyan 7/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feketeszakállról Jack ugye azt mondja, hogy a kalóz akitől minden más kalóz retteg. Na, szerintem ez Davy Jonesra tökéletesen igaz volt, de Mr. Szakállra (:D) nem nagyon.

Mindkettő rettegésre ad okot, de csak Davy Jones-nál láttuk úgy igazából miért is. Fekete szakállnál a mágikus kard meg a kis üvegbe való hajó rakás ad okot a rettegésnek, de ezeknek nem volt akkora hangsúlya.

Meg hát Jonesnak már a megjelenése is félelmetes :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit gondoltok a Penge-trilógiáról?

Érdemes megnézni, vagy hanyagolható "gyöngyszem"?

Tudom, hamarabb lejönne, minthogy ezt a kérdést leírom, de nem akarok semmi végtelenül sz*rt leszedni.

Nyugodtan adhatsz neki egy esélyt, ha bírod a cool vámpírirtást. Az első rész szerintem a legjobb, aztán némi színvonalesés jön.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pengéből az első kettőt láttam (vagy talán első hármat?) határozottan nézhető volt. Hogy jó-e azt neked kell megítélned, de nyugodtan nekiülhetsz.

 

Karibról valami blogon olvastam, hogy Penelope Cruz karaktere kb ugyanaz a kaptafa mint Will volt, csak ráerőltettek egy szerelmi szálat. Ami ráadásul elég összecsapott lett. No, ezzel erősen egyetértek. Két jó színész eljátszik egymás mellett. Davy Jones kifelejtése tényleg egy nagy történetvezetési baki, végülis csak két filmnek volt a főgonosza.....

 

Ahol a Tf3-t adják 3D-ben, ott fogják 2D-ben is adni. Én inkább a szinkrontól félek, mert esélyes hogy nálunk csak magyarul adják, attól meg falmászási rohamot kapok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Red Riding Hood

Ahány rossz kritikát olvastam, nem jósoltam jó filmet belőle, de mivel Piroska története kicsi koromba bejött, így megnézek mindent ami Piroska feldolgozás. A kritikáknak meg nem szabad hinni, valóban elég furcsa átirata a klasszikusnak, de nagyon jól sikerült kis film.

Bár Amanda nem a szívem csücske, de egész jól alakított is, a Farkas meg király :D

 

Van most egy Piroskás TV film is, de annak mi lehet a címe? Régeben láttam belől előzetest, de nem tudom már hol. :( Azt hiszem egy Hallmark film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Forrás nagyon szép film, de hangulat kell hozzá, méghozzá olyan, amilyen nálam ritkán van: letargikusan érzelmes. De azért évente egyszer talán jó lehet megnézni. Bár én csak egyszer láttam, kölcsönbe, mert nekem meg sincs, de úgy vélem, szívesen megnézném még. :)

 

A Fekete hattyú szintén nagyon jó film, székbe szögezős, de számomra nem a többször nézős kategória. Tiszta depresszió. Átérezheted, hogy mit élhet át egy érzékenyebb lelkű és elkorcsosított személyiségű balerina a hőn áhított sikerért való küzdelmében. Igazából belegondolva borzalmas az egész, mert annyira átélhető, de ettől jó a film, mégha nem is szórakoztató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh, bátor ember voltam és "megvettem" az NTSC-s Csata: Los Angelest :D Simán viszi a DVD játékos és az angol hangsáv alapjaiban akasztja ki a földrengéskutatók műszereit :D A magyart kicsit fel kell hangosítani, de merem remélni ha hó közepén jön a PAL verzió azon már azonos hangerőn is úgy fog szólni mint az angol :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van most egy Piroskás TV film is, de annak mi lehet a címe? Régeben láttam belől előzetest, de nem tudom már hol. :( Azt hiszem egy Hallmark film.

Marha jó, fél órán át keresgéltem, de az sg.hu-n eszembe se jutott :roll:

Red: Werewolf Hunter a címe és a SyFy csinálta nem a Hallmark :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg fogtok lepődni, de én tegnap láttam először a Terminátor - Megváltást. Valahogy nem hittem, hogy Schwarzenegger nélkül is lehet jó egy T film. De nagyon jó volt! Sőt, a négy film közül a második mögött szerintem ez a 2. legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg fogtok lepődni, de én tegnap láttam először a Terminátor - Megváltást. Valahogy nem hittem, hogy Schwarzenegger nélkül is lehet jó egy T film. De nagyon jó volt! Sőt, a négy film közül a második mögött szerintem ez a 2. legjobb.

Én is így vagyok vele, bár bizonyos szemszögből nézve Schwarzi is benne van a 4-ben. :D Persze egyáltalán nem ettől jó a film. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így vagyok vele, bár bizonyos szemszögből nézve Schwarzi is benne van a 4-ben. :D Persze egyáltalán nem ettől jó a film. :)

Szerintem a film csúcspontja.

 

Arnie annyira egybeforrt a Terminátor franchise-zal hogy iszonyat sokat tud dobni már a puszta a felbukkanása is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arnie annyira egybeforrt a Terminátor franchise-zal hogy iszonyat sokat tud dobni már a puszta a felbukkanása is.

Igen, cameo-nak jó volt, de nem Schwarziról szól a franchise, így nem tartom gondnak, ha a jövőben mellőzik a szériából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fekete hattyú

 

 

Ez még beteg filmnek is túl beteg. Piszok kár érte, mert ha nem egy bedrogozott f*sz agyszüleménye lenne az egész ( nekem ez jött le az egészből. Pont.) hanem pl Eastwood MESTER vitte volna vászonra akkor hihetetlen jó film is lehetett volna. De így csak azoknak szórakoztató akik péntek este lemennek a diszkóba, beszívnak és hétfő reggelig nem ebben a világban vannak és ilyen filmekre élveznek el öt percenként. Szerintem. A zene meg r*hadt idegesítő volt benne. Vagyis az is. Az alapötlet azonban zseniális. Szerintem.

 

Két eset van.:

 

1: Vagy be voltál rúgva..

2. ..vagy nem. :D

 

Szerintem baromi jó film, mégpedig azért amit Pildi írt, de már Portman játéka miatt is lehet jó film.

 

 

Sajnos a Forrást nem láttam, tervezem megnézni, már Jackman miatt is, ő az egyik kedvenc színészem. Viszont Darren Aronofsky csonált egy nagyon jó filmet, mégpedig a Wrestlert. Már Rourke játéka miatt érdemes megnézni, de maga a film is nagyon jó.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fekete hattyú

 

 

Ez még beteg filmnek is túl beteg. Piszok kár érte, mert ha nem egy bedrogozott f*sz agyszüleménye lenne az egész ( nekem ez jött le az egészből. Pont.) hanem pl Eastwood MESTER vitte volna vászonra akkor hihetetlen jó film is lehetett volna. De így csak azoknak szórakoztató akik péntek este lemennek a diszkóba, beszívnak és hétfő reggelig nem ebben a világban vannak és ilyen filmekre élveznek el öt percenként. Szerintem. A zene meg r*hadt idegesítő volt benne. Vagyis az is. Az alapötlet azonban zseniális. Szerintem.

 

Valamilyen szinten igazat kell adnom neked. Úgy tűnik ez a műfaj nálam sem állja meg túlzottan a helyét. Értem mit akart a rendező érzékeltetni, üzenni a filmmel, de nekem akkor sem adott semmit... sajnos.

Natalie 'Padme' Portman alakítása kiváló volt (de hát ő egy fantasztikus színésznő)... de sajnos csalódtam benne ... és Kunisban is. Ugyanis nekem nem jött be a leszbikus jelenet. Jó most ez egy férfitől kicsit álszent dumának hathat... de csalódtam (főleg Portmanben) de Kunisban is, hogy bevállaltak egy ilyet. (Ez saját egyéni vélemény...)!!

 

A Forrás című film, hááát igen. Az se semmi. Kemény film, nehezen emészthető. Talán 2x láttam de teljesen még mindig nem értem. :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pengéből az első kettőt láttam (vagy talán első hármat?) határozottan nézhető volt. Hogy jó-e azt neked kell megítélned, de nyugodtan nekiülhetsz.

 

Karibról valami blogon olvastam, hogy Penelope Cruz karaktere kb ugyanaz a kaptafa mint Will volt, csak ráerőltettek egy szerelmi szálat. Ami ráadásul elég összecsapott lett. No, ezzel erősen egyetértek. Két jó színész eljátszik egymás mellett. Davy Jones kifelejtése tényleg egy nagy történetvezetési baki, végülis csak két filmnek volt a főgonosza.....

 

Ahol a Tf3-t adják 3D-ben, ott fogják 2D-ben is adni. Én inkább a szinkrontól félek, mert esélyes hogy nálunk csak magyarul adják, attól meg falmászási rohamot kapok.

 

Nálunk Szegeden sajnos csak 2D-ben adják, a forgalmazó és a Cinema City is ezt állítja. Én 2D-ben akartam megnézni, több okból is. 1. Maradi vagyok. 2. A 3D-s vetítés drágább, mint a 2D-s. Én a szinkrontól nem félek, sőt én csak szinkronos filmet vagyok hajlandó moziban nézni. Csak A sötét lovaggal tettem kivételt eddig.

 

Szerintem meg fogtok lepődni, de én tegnap láttam először a Terminátor - Megváltást. Valahogy nem hittem, hogy Schwarzenegger nélkül is lehet jó egy T film. De nagyon jó volt! Sőt, a négy film közül a második mögött szerintem ez a 2. legjobb.

Szerintem is a T2 mellett az egyik legjobb T film. Ezért is haragszok Hollywoodra, mert el akarják törölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamilyen szinten igazat kell adnom neked. Úgy tűnik ez a műfaj nálam sem állja meg túlzottan a helyét. Értem mit akart a rendező érzékeltetni, üzenni a filmmel, de nekem akkor sem adott semmit... sajnos.

Natalie 'Padme' Portman alakítása kiváló volt (de hát ő egy fantasztikus színésznő)... de sajnos csalódtam benne ... és Kunisban is. Ugyanis nekem nem jött be a leszbikus jelenet. Jó most ez egy férfitől kicsit álszent dumának hathat... de csalódtam (főleg Portmanben) de Kunisban is, hogy bevállaltak egy ilyet. (Ez saját egyéni vélemény...)!!

Nekem a műfaj tetszik, de ez a megvalósítás....Pffff. Mondjuk tény és való unalmas lett volna lemásolni a hasonlóképp bomlott elmét központba helyező Amerikai pszichót vagy a Gépészt. De az ég szerelmére, azok etalon filmek! :) Ott tényleg megolt az a kettősség mellyel kiélezték az elmék különbségét, de itt, ebben a filmben mindenki, minden percben őrült volt. Az egész egy szürreális borzalom volt. Mondom, nekem. Alig volt pár értékelhető perc amikor érdekesnek találtam a szituációkat.

Lehet, hogy tényleg be kellett volna b*sznom :D

A leszbi jelenet okés volt, semmi lacafaca, tomboltak a hormonok meg az energiák......csak elég suta volt az egészhez képest amit a film nyújtott. Mindegy, nem ragozom tovább. Gyenge eresztés lett a megvalósítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is a T2 mellett az egyik legjobb T film. Ezért is haragszok Hollywoodra, mert el akarják törölni.

Ha csak nem utaznak vissza a múltba és ölik meg McG anyját, mielőtt McG megszületik (mely esetben kénytelen lennék visszamenni és megvédelmezni az anyukát, mert nemhogy TS nem lenne, de Chuck sem), akkor ez az eltörlés bajosan fog összejönni. Legfeljebb figyelmen kívül hagyhatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen kifelejtése?

Davy Jones meghalt a harmadik rész végi csatában.

 

Ami alább szerepelt: hogy Feketeszakállt, akit csak most hoztak be a történetbe, rögtön beállítják a legrettegettebb kalózok legrettegettebbjének, holott ez a cím egyértelműen az öreg polipfejűé. Azzal együtt is, amit a spoilerben írtál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak nem utaznak vissza a múltba és ölik meg McG anyját, mielőtt McG megszületik (mely esetben kénytelen lennék visszamenni és megvédelmezni az anyukát, mert nemhogy TS nem lenne, de Chuck sem), akkor ez az eltörlés bajosan fog összejönni. Legfeljebb figyelmen kívül hagyhatják.

Az eltörlés alatt a teljes figyelmen kívül hagyást értettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-Men: First Class

 

Nemrég jöttem ki a moziból (mikor voltam utoljára? tán tavaly nyáron :oops: ), úgyhogy friss még az élmény. Annyi biztos, hogy egy újabb jó X-film született. Ügyesen próbálták a készítők az időben később történteket figyelembe venni, és okosan építkezni. Főleg az X1-2 erősségét - a sok karakterrel való megfelelő egyensúlyozás - igyekeztek másolni, ami dicséretes, de azért egy kicsit elmarad. Xavier prof. és Magneto azért kitűnik a filmből, és ez annyira nem is probléma, hiszen ők rakják le az alapokat a sulihoz.

 

Viszont van egy hatalmas ellentmondás a korábbi részekkel. Mégpedig az, hogy a Professzor már most tolókocsiba kerül. Ez teljesen ellentmond az X3 bevezető jelenetével, ahol még Charles a két lábán jár, de már kopasz. Itt meg már lebénult, de még van haja.

Egy másik kedvesség, egy cameo, Rozsomák feltűnése. Nagyon laza, jót derültem rajta.

 

A trükkök azért hagytak kívánnivalót maguk után, de összességében hozza a sorozat eddigi színvonalát. Jó érzés volt látni, hogy legtöbbször figyelnek arra, hogy gondolatban tudjunk kapcsolni a későbbi, jól ismert tényekhez, valamikor komoly, időnként pedig vicces utalásokkal.

Egy fontos tanulságot már most újra sikerült megerősíteni magamban: ahogy egyre több előzményfilmet készítenek, annál jobban igazolódik Lucas bá döntése, miszerint kell az idő arra, hogy hiteles legyen, ha egy karakter az egyik oldalról végérvényesen átáll a másikra.

Persze egy X-mentől ilyen hiányosság nem nagy baj. Az első X-men filmtől még távol vagyunk időben, úgyhogy mindenképpen folytatást kíván a First Class, mivel van is mit még megmagyaráznia.

 

10/7,5

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sejtettem, hogy így lesz.

 

Nem tudom miért kellett belerondítani a régi trilógiába. Jobb lett volna, ha valami Lucas-hoz hasonló ember csináljam ő legjobb példa arra, hogy hogyan lehet nagyszerű előzményeket csinálni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Csata: Los Angeles nagyon frankó kis tesztanyag lett :D Marha kíváncsi vagyok, hogy mit szól DTS-HD-ban. :) Még egy jó ok, hogy az ember átálljon Full HD-ba minden szinten. :D

Már a "sima" DTS után is vissza kell igazítani a bútorokat, úgyhogy biztos jó tesztanyag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Csata: Los Angeles nagyon frankó kis tesztanyag lett :D Marha kíváncsi vagyok, hogy mit szól DTS-HD-ban. :) Még egy jó ok, hogy az ember átálljon Full HD-ba minden szinten. :D

Épp ma este néztem meg a szinkronos HD verziót. :) Remek volt! Nagyszerű ez a film, és jó kis durranások vannak benne. Remélem lesz folytatása.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.