Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Fox most jelentette be, hogy az X-men: Az elsők reboot.

Sejtettem, hogy ezzel fognak takarózni az ellentmondás után.

Hogyhogy reboot?

Nem arról volt szó, hogy a Farkas-hoz hasonlóan az 1-3. rész sztorijába illeszthető cselekménye lesz Az elsők-nek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyhogy reboot?

Nem arról volt szó, hogy a Farkas-hoz hasonlóan az 1-3. rész sztorijába illeszthető cselekménye lesz Az elsők-nek?

De igen, csak a film végén van egy jelentős ellentmondás, amit máshogy nem tudnak kimagyarázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény Hamill. Azért honnan indult, és hova jutott (most nem feltétlenül ezt a filmet akarom minősíteni, de akkor is. Az SW idején aligha gondolta, hogy 30 évvel később magyar filmekben fog játszani).

Lehet, hogy ő sem így képzelte el a Star Wars sikere után a karrierjét, de azért szinkronhangként elég jól befutott. Olyannyira, hogy szerintem előbb-utóbb újra hallhatjuk majd a hangját Star Warsban, mert elég nagy vétek lenne nem szerepet adni neki egy TCW epizódban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy ő sem így képzelte el a Star Wars sikere után a karrierjét, de azért szinkronhangként elég jól befutott. Olyannyira, hogy szerintem előbb-utóbb újra hallhatjuk majd a hangját Star Warsban, mert elég nagy vétek lenne nem szerepet adni neki egy TCW epizódban.

Hát eddig nem keresték meg, pedig 3 évad lement.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még bőven megkereshetik a következő évadokban. Akad még pár híresebb szinkronhang, akiket nem kerestek fel.

Én kétlem. Önmagát ugye nem szinkronizálhatja, így max. olyan karakterek jöhetnének szóba, akiknél hangtorzításra van szükség, hogy ne lehessen ráismerni Luke hangjára. De hát hangtorzításos esetekre meg minek szólnának neki? Oda van egy rakat jó szinkronszínészük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kétlem. Önmagát ugye nem szinkronizálhatja, így max. olyan karakterek jöhetnének szóba, akiknél hangtorzításra van szükség, hogy ne lehessen ráismerni Luke hangjára. De hát hangtorzításos esetekre meg minek szólnának neki? Oda van egy rakat jó szinkronszínészük.

Nem tudom, hogy játszottál e a Batman Asylum játékkal, de ott Joker hangja valami fantasztikus, és hót ziher, hogy nem ismersz rá Luke hangjára :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kétlem. Önmagát ugye nem szinkronizálhatja, így max. olyan karakterek jöhetnének szóba, akiknél hangtorzításra van szükség, hogy ne lehessen ráismerni Luke hangjára. De hát hangtorzításos esetekre meg minek szólnának neki? Oda van egy rakat jó szinkronszínészük.

Mark Hamil kiváló szinkronszínész, szóval a rakat jó szinkronszínész mellé simán felér. És nézz meg eredeti nyelven egy Batman animációs sorozatot, ahol már örökös Joker hang (ahogy Oldi is írta, már a Batman: Arkham Asylumban is ő Joker hangja), vagy bármilyen sorozatban, amiben szinkronizál (nem kisebb nevek vannak benne, mint az Avatar: The Las Airbrand, Batman, Robot Chicken), és tuti, hogy egyiknél sem ismernéd fel a hangját. Még torzítani sem kell, hiszen az elmúlt harminc évben azért eléggé megöregedett ahhoz, hogy a normális beszéde se hasonlítson Luke-ra.

De egy kis demonstráció:

http://www.youtube.com/watch?v=7ZHKUVTraWg

Ki ismerné fel, hogy itt Mark Hamil beszél? Ha a filmszakmában nem is, de a szinkronszakmában a neve igen jó csengésű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami alább szerepelt: hogy Feketeszakállt, akit csak most hoztak be a történetbe, rögtön beállítják a legrettegettebb kalózok legrettegettebbjének, holott ez a cím egyértelműen az öreg polipfejűé. Azzal együtt is, amit a spoilerben írtál.

De Davy Jones-nak már sanyi, akkor valakinek át kell vennie a címet. Amúgy meg, a Karib-szériában minden kalóz a legrettegettebb. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, végre megnéztem a 4. Karib-tenger kalózai filmet, és kicsit csalódott vagyok. Sajnos én is úgy érzem, hogy kár volt folytatni a történetet. A legjobb a zenéje volt, mert az még most is szuper (szerintem ez a zene minden idők egyik legjobb filmzenéje, annyira sokat hozzátesz a hangulathoz, könnyed és kiválóan passzol a történethez :)), de egyébként teljesen hiányzott belőle az a plusz, a spiritusz, ami az előző három filmet annyira jóvá tette. Igaz, az első a legütősebb, de én a másodikat is szeretem, mert annyira vicces, plusz ahogy kibontakozik Will háttértörténete, az nagyon jól sikerült. És főleg ennek a szép lezárása miatt jó a harmadik is. Viszont semmi ilyesmi nincsen ebben a 4. részben. :( Egy átlagos kalandfilmnek elment, plusz Jack továbbra is imádnivaló pernahajder, de ez még kevés egy jó Karib-tenger kalózai filmhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Xmen: 8/10 simán. Végig lekötött, nagyon jó karaktereket hoztak be, bár én nem feltétlenül őket, de így is oltári volt. Shawt nagyon bírtam a képregényekben is, és hát Emma, January Jones egy istennő. Mondjuk nem értem miért nem inkább Magneto filmet készítettek, így is ő volt szinte a főszereplő. A cameo a film közepén pedig hatalmas volt. Ezt az egyet akartam, hogy benne legyen. :)

Tetszett, hogy nem is annyira a látványra mentek rá, mint inkább a történetre. Sokkal komolyabb volt mint az eddigi Xek. Nem hinném, hogy van értelme több előzményfilmet készíteni, inkább a karakterfilmekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam az "ellentmondást". Az nem elképzelhető, hogy szándékosan írták meg így, később pedig kapunk egy ésszerű magyarázatot? Ahol eddig néztem, kivétel nélkül jó filmnek állították be. Kár lenne, ha egy ilyen apróság miatt semmibe venné az 1-4 filmet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az eredeti Battle: Los Angelest, az Asylumos borzalom után. Nagyon jó kis film volt. Tetszett, hogy viszonylag reálisan mutatták be, mi lenne, ha a való életben következne be egy hasonló incidens. A vége alapján akár folytatást is el tudok képzelni,

mivel nem pusztult el az összes kis E.T. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam az "ellentmondást". Az nem elképzelhető, hogy szándékosan írták meg így, később pedig kapunk egy ésszerű magyarázatot? Ahol eddig néztem, kivétel nélkül jó filmnek állították be. Kár lenne, ha egy ilyen apróság miatt semmibe venné az 1-4 filmet...

Ésszerű magyarázat erre? Ugyan mi lenne?

A stúdió se tudott mit kitalálni kínjában csak azt, hogy ez reboot, és nem előzményfilm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg újra a Halálos iramban sorozat részeit, és van valami amit nem értek. A harmadik rész végén a Han meghal, de a negyedikben már szerepel. Sok ezt a helyzetet úgy magyarázzák, hogy azért van benne mert a negyedik rész időrendben a harmadik előtt játszódik. Ezzel egész eddig nem is volt gond. De mikor pár napja megnéztem az ötödik részt, abban is szerepel Han. Most akkor ez, hogy van??? Tán ez a rész is a harmadik előtt játszódik, vagy az alkotók a nagy durranás érdekében felvállaltak egy ilyen hibát? Szerintetek mi lehet a magyarázat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam az "ellentmondást".

Nem csak az az 1 ellentmondás van, van még pár benne. Pl. Küklopsz öccse megjelenik itt, miközben Küklopsz meg se születtet :lol:

Stryker itt már öreg, miközben jó pár évtized kell még a második rész történéseihez.

Hank McCoy már itt átalakul kék majommá, miközben a 2. részben még ember.

Moira McTaggert ugyanolyan fiatal az X-Men 3-ban, mint itt.

Magneto sisakjának eredete is baromira eltérő. Itt ellopja, ott a Cerebro ellen ő maga készítette.

 

Szóval ez nem lehet előzmény, csak reboot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg újra a Halálos iramban sorozat részeit, és van valami amit nem értek. A harmadik rész végén a Han meghal, de a negyedikben már szerepel. Sok ezt a helyzetet úgy magyarázzák, hogy azért van benne mert a negyedik rész időrendben a harmadik előtt játszódik. Ezzel egész eddig nem is volt gond. De mikor pár napja megnéztem az ötödik részt, abban is szerepel Han. Most akkor ez, hogy van??? Tán ez a rész is a harmadik előtt játszódik, vagy az alkotók a nagy durranás érdekében felvállaltak egy ilyen hibát? Szerintetek mi lehet a magyarázat?

A negyedik és az ötödik rész is a harmadik előtt játszódik :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, az Stryker apja, mert kérdezik, hogy mi van a fiával, williammal, ha jól emlékszem, viszont az összes többivel egyet értek. :)

Ó! Na mindegy, akkor azt leszámítva, a többi még érvényben van :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képregényeknél nem megszokott, hogy egyik sztorivonal ellentmond a másiknak, ezzel teremtve ezer idővonalt egy karakternek? Hát, az X-men filmek innét nézve próbálják ezt a felfogást követni. :)

 

Egyébként már a Farkas is ellent mondott a trilógiának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A stúdió se tudott mit kitalálni kínjában csak azt, hogy ez reboot, és nem előzményfilm.

Igaz, hogy még nem tudom, mi ez a probléma, de nem lehet egyszerű bakiként kezelni? Nem illik a történet folyamába, de ha már ott van, akkor ott van, ne magyarázzák már reboottal. Hiba van a filmben, aztán annyi, nem? Ennyire azért egy szórakoztatásra szánt film nem fontos :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, hogy még nem tudom, mi ez a probléma, de nem lehet egyszerű bakiként kezelni? Nem illik a történet folyamába, de ha már ott van, akkor ott van, ne magyarázzák már reboottal. Hiba van a filmben, aztán annyi, nem? Ennyire azért egy szórakoztatásra szánt film nem fontos :)

Nem lehet bakiként kezelni. Ahhoz túl nagy ellentmondás és túlságosan fontos eleme a filmnek. Sőt, az egyik leglényegesebb pontja.

Az X-men: Az elsők reboot és nem előzményfilm. Ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.