Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Teljes mértékben nem értek egyet. A robbanás, lövöldözés önmagában nem akció, hanem puskapor-durrogtatás. Sztori nélkül nincsen akció.

Hát, pedig a recept alapján van. Sztorija, amennyi kell ennyi durrogtatáshoz, mindhárom Transformersnek van. Az igazi puskaporos filmeknek régen sem volt több sztorija, maximum komolyabb hangvétellel próbálták eladni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó pár Transformers képregényt olvastam régebben, olyan 1 éve elolvastam az IDW-s képregények egy jó részét is. De ott van a most magyarul futó Tramsformers Prime, is ahol sokszor megdöbbentően ötletes dolgokkal is előálltak.

Lehetne csinálni elvileg sokkal robotcentrikusabb Trafó filmeket, és nem kell, hogy feltétlenül a Földön játszódjanak. Az univerzum elég nagy.

A Bay-féle Trafó filmek koránt sem sütöttek el mindent. Ott van Galvatron, a Dinibotok, a Fejmesterek, a Klo bolygóval kapcsolatos konfliktus, Unikron, a sötét Energon.....stb. Sokkal sci-fisebbé lehetne tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs bajom a TF filmekkel, azon kívül hogy nincs történetük, és így sima látványfilmek lesznek, amikkel mondom nincs is baj, de hogy 3nál több legyen belőle, talán az már túlzás. :D Persze azt hozzá kell tennem, hogy az első kettő szerintem iszonyú volt, de a 3. tetszett, szóval valamilyen szinten várom a 4.et, de abba se halnék bele ha nem lenne több. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi nagy durrogtatós filmeknek még ha papirvékony karakterei is voltak, de azok legalább tényleg el voltak találva. A Kommandó nem csak azért jó mert Arnie lő mint a meszes, hanem mert Arnie ráadásul bűntető egy-sorosokat is mormog két mészárlás között, frankó ellenfeleket kap stb. A Transformers-ben én azt látom hogy egy rakás unszimpatikus vagy teljesen érdektelen szereplő rohangál egy rakás speciális effekt között. Van sok törmelék, robbanás... zzZZZ

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az első résszel le is zárult a lehetséges potenciál a Transformersben, de addig jó is volt. El nem tudom képzelni hogy mit csinálnának a robotok több részen keresztül.

Az első rész nekem is bejött. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem Lucas bá' új filmjét a Red Tailst, próbáltam várni magyar feliratra, de mivel az angol felirat amit találtam is félig-angol, félig-spanyol,félig-halandzsa volt, inkább megnéztem natúr eredeti szinkronba. Mivel nagyon érdekel a 2. vh meg a vadászpilótásdi ezért nagy várakozással ültem le elé. Öcsém... valami fantasztikus a film! Már rögtön a film elején kapunk egy légicsatát, nagyon látványosan. A sok B-29-es látványa az égen nagyon komoly. Aztán kaptunk egy német vadászpilótát aki afféle Vörös Báró szerepet kapott, a lelőlehetlen pilóta. Na de a film a fekete pilótákról szól. Durva hogy a Pentagonban konkrétan ellene voltak Tuskegee Airmennek, hiába bizonyítottak, pl. a trailerben már látott vonatlikvidálással és hajó szétlövéssel. Rasszizmus elég komolyan megjelenik a filmben, mondjuk akkoriban így mentek a dolgok. A szereplők nagyon jók voltak, a film felére már nagyon a szívemhez nőttek, mindig imádkoztam hogy ne hogy egyet is lelőjenek. :clap2: Megjelenik egy szerelmi szál is, amivel a film felénél még nem tudtam mit kezdeni, de aztán a végére meglett a jelentősége. Apropró film vége. Már-már megkönnyeztem az utolsó 5 percet, nem mondom el miért, de sejteni lehet :D Összeségében azt kaptam amit vártam, a szereplők nagyon a néző szívéhez tudnak nőni, a légicsaták nagyon látványosak, jó munkát végeztek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetne csinálni elvileg sokkal robotcentrikusabb Trafó filmeket, és nem kell, hogy feltétlenül a Földön játszódjanak. Az univerzum elég nagy.

A Bay-féle Trafó filmek koránt sem sütöttek el mindent. Ott van Galvatron, a Dinibotok, a Fejmesterek, a Klo bolygóval kapcsolatos konfliktus, Unikron, a sötét Energon.....stb. Sokkal sci-fisebbé lehetne tenni.

Egy jó kis Unikron elleni harcot szívesen megnéznék, de ha sor kerül ilyenre, akkor is a Földet támadja majd meg a Cybertron helyett.

Még a Pretenderek feltűnése lenne jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, pedig a recept alapján van. Sztorija, amennyi kell ennyi durrogtatáshoz, mindhárom Transformersnek van. Az igazi puskaporos filmeknek régen sem volt több sztorija, maximum komolyabb hangvétellel próbálták eladni.

Egy igazi akciófilmhez pedig több kell. A Taken se azért volt jó mert látványos lassított jelenetek voltak benne, hanem mert a sztori olyan érzelmi kiteljesedést nyújtott.

A TDK-nak is sokkal látványosabbnak érzem az autós üldözését mint a teljes Transformers trilógiát, azért mert törődtem a szereplőkkel, és mert zseniális volt az egész vágása. Például a kamion megpördülésénél minden egyes esetben tátva marad a szám, 500 robbanástól meg lassított-gyorsított jelenettől meg csak ásítozok. Persze, ha az lenne a neve hogy Autodesk Maya 2013 showreel akkor azt mondom hogy klafán néz ki, de mint akciófilm nincsen hatása.

 

Revan: Ez egy képregényben biztos izgalmas, de csak robotokat nézni 2 órán keresztül nem hiszem hogy a vásznon működne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Transformers látványfilm. Csaknem kizárólag arra épít. Persze - nyilván - van sztorija, a karakterek próbálnak poénkodni, romantizálni, miegymás, de nem ez a lényeg. Kizárólag a látvány. Saját megítélésem szerint legalábbis biztosan - nem is tekintek másként ezekre a filmekre, mint 2 óra szemkényeztetés. A cool gépek, a belassított jelenetek, a zúzás... Ha a látvány oltárán fel kell áldozni a történet néhány (vagy rengeteg) elemét, a karakterek jellemét, motivációit, biztos megteszik.

Egy Batman azért más, mert ott a remek sztorit csomagolják be még remekebb akciójelenetekkel. A Transformers nem ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például a kamion megpördülésénél minden egyes esetben tátva marad a szám, 500 robbanástól meg lassított-gyorsított jelenettől meg csak ásítozok. Persze, ha az lenne a neve hogy Autodesk Maya 2013 showreel akkor azt mondom hogy klafán néz ki, de mint akciófilm nincsen hatása.

Dettó. Ha csak a Transformers szintű nulla forgatókönyves filmekben lennének robbanások meg cool akciók, akkor oké. Akkor talán engem is lekötne. De hát készülnek filmek, amikben vannak cool gépek, robbanások és jó sztorik, meg érdekes karakterek. Ott az Avatar: aligha tagadható, hogy a látvány ott bizony pokoli fontos és iszonyt ütős, de nicsak: a viszonylag egyszerű sztori él, működik, vannak szereplők, akikért lehet izgulni. Mi akadályozta meg a Transformers készitőit, hogy ilyesmikkel is megspékeljék az alkotásukat? Vagy bizonyos robbanás és robotszám felett tilos jó dumákat írni a szereplőknek mert ettől látványfilm a látványfilm?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jó story meg a jó film szubjektív. Nekem semmi bajom nem volt a Transformers történetével. Tipikus amerikai filmes story. Lúzer gyerek megmenti a világot és ővé lesz a suli legszebb nője. De könyörgöm a film szórakoztasson. Én is szeretem az Eredetet meg a Batmant aminek elgondolkodtatóbb a története. Vagy kiemelhetném a Ryant ami szórakoztatva tanít és gondolkodtat el. De szeretem a Tarnsformerseket is. Miért? mert bele tudom élni magam el tud varázsolni. és ez a film és mozi lényege nem a torinói ló Tarr Bélától ami lehet hogy barom jó művészfilm, de halál unalmas.

De bevallok még valamit. Imádtam moziban nézni a Ben Affleckes Pearl Harbort. Baromira izgultam a szereplőkért, pedig nyilvánvaló hogy a valóságban nem volt ott szerelem. Bay mégis szórakoztatva bemutatott egy drámai történelmi esetet.

Én szeretem az ilyeneket, mert olyan valóságosnak ható dolgok történnek a vásznon melyek elvarázsolnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bírtam ellenállni a kísértésnek és elhoztam a Sólyom végveszélybent a kék tokjában az MM polcáról. :D

 

Ellenben, r*hadt rafinált a fent nevezett cég mert ahogy bejött a moziba a 3D-s Baljós Árnyak, rögtön megemelte a Blu-ray árát. :D Mondanám ezt cifrában is, de megfogadtam nyugiban maradok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bírtam ellenállni a kísértésnek és elhoztam a Sólyom végveszélybent a kék tokjában az MM polcáról. :D

 

Ellenben, r*hadt rafinált a fent nevezett cég mert ahogy bejött a moziba a 3D-s Baljós Árnyak, rögtön megemelte a Blu-ray árát. :D Mondanám ezt cifrában is, de megfogadtam nyugiban maradok.

Minek vetted meg ha drága volt? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek vetted meg ha drága volt? :)

Nem volt drága, mert akciózták. Mondjuk így is drágább mint ha DVD-n vettem volna meg, de fájt a fogam egy referencia értékű vérbeli lövölde filmre. :) De most már remélem lassan normalizálódik az a nyavalyás HDD piac és akkor az SW is meglesz. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bírtam ellenállni a kísértésnek és elhoztam a Sólyom végveszélybent a kék tokjában az MM polcáról. :D

 

Ellenben, r*hadt rafinált a fent nevezett cég mert ahogy bejött a moziba a 3D-s Baljós Árnyak, rögtön megemelte a Blu-ray árát. :D Mondanám ezt cifrában is, de megfogadtam nyugiban maradok.

 

Bocs, de ingyen nem fogják adni. Biztos oka van hogy felemelték, de nem az mert bejött a Baljós Árnyak. Örültél te már valaminek felhőtlenül? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, de ingyen nem fogják adni. Biztos oka van hogy felemelték, de nem az mert bejött a Baljós Árnyak. Örültél te már valaminek felhőtlenül? :D

Szerintem nyugodtan kinézheted belőlük, hogy azért emelték meg, mert újra moziban az SW. :)

De majd ha rájuk r*had, észhez térnek. :)

 

Örülni meg örülök én a Sólyom végveszélynek, nagyon is. :D Mondjuk volt egy-két perc mire visszaraktam a másik kezembe kerül Csata: Los Angelest. :D Volt egy kis dilemma, no. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nyugodtan kinézheted belőlük, hogy azért emelték meg, mert újra moziban az SW. :)

De majd ha rájuk r*had, észhez térnek. :)

 

Örülni meg örülök én a Sólyom végveszélynek, nagyon is. :D Mondjuk volt egy-két perc mire visszaraktam a másik kezembe kerül Csata: Los Angelest. :D Volt egy kis dilemma, no. :D

 

 

A Csata: Los Angeles mennyi volt? Milyen a képe a Black Hawk Down-nak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy igazi akciófilmhez pedig több kell. A Taken se azért volt jó mert látványos lassított jelenetek voltak benne, hanem mert a sztori olyan érzelmi kiteljesedést nyújtott.

A TDK-nak is sokkal látványosabbnak érzem az autós üldözését mint a teljes Transformers trilógiát, azért mert törődtem a szereplőkkel, és mert zseniális volt az egész vágása. Például a kamion megpördülésénél minden egyes esetben tátva marad a szám, 500 robbanástól meg lassított-gyorsított jelenettől meg csak ásítozok. Persze, ha az lenne a neve hogy Autodesk Maya 2013 showreel akkor azt mondom hogy klafán néz ki, de mint akciófilm nincsen hatása.

 

Revan: Ez egy képregényben biztos izgalmas, de csak robotokat nézni 2 órán keresztül nem hiszem hogy a vásznon működne.

Szerintem működne.

Elég sok Trafo fant hallottam panaszkodni, hogy szerinte a Bay filmek túl ember centrikusak és nem eléggé robotcentrikusak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.