Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Tankot játszó szinész és a rendezők közötti kapcsolat nagyon megromlott a Mátrix forgatása után. Az ügy annyira zavaros, hogy a publikált infók alapján képtelenség kitalálni mi történt (a rendezők ügyvivője szerint zaklatta őket a szinész, aki szerint viszont hamis pletykákat kezdtek róla terjeszteni más stúdióknál is például hogy kapcsolatai lennének terrorista szervezetekkel... WTF?) mindenesetre ahogy Oldie is irja kiirták és jött a helyére Link.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Puss in Boots

Fent van már magyarul, megnéztem a Sample-t, de valami ultra gagyi lett a Csizmás Kandúr magyar hangja. Azért mégis csak egy Banderas, az Banderas. Amúgy pörgős kis mese, jó karakterekkel és vicces szófordulatokkal, nekem jobban bejött, mint a Shrek utolsó 2része. Mondjuk a kalapját minden 2. percben elhagyja és minden 3. percben már újra a fején van, de ezt még elnézem! :) A zenék is tetszettek benne, no meg Jancsi és Juliska is "aranyosak" voltak, elég folytatás szagú az egész, de így is 8/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom hogy kisebbség vagyok, de én szerretem a Mátrix-filmeket. Mind a hármat, mindegyiket magáért. Nem azt mondom mint a SW esetében hogy azt az egy filmet szeretem ami az Ep1 első képkockájától az Ep6 utolsó kockájáig tart, hanem azt mondom, hogy egy jó sorozat, többszörnézős, és igen, még a nagy megmondások is bejönnek nekem. Élen Smith ügynök "Why, Mr. Anderson" monológjával.

 

:clap: Dettó! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S ha már Filmek 9.0 meg Mátrix, engedelmetekkel ísmét fárasztalak benneteket egy kis olvasnivalóval.

 

(Bár gondolom, néhányan már belefutottatok az xpressen, de aki nem, annak újdonság lehet: mit is jelentenek nekem e filmek...)

 

 

Mátrix

 

 

R2! The Matrix has you…

 

Bizony, immár 12 éve. Mai napig élénken emlékszem arra a kora őszi estére, amikor is egyik barátommal beültünk egy totál ismeretlen és névtelen filmre. A Mátrix – mi a p*csa lehet az? Valami sci-fi, nézzük meg… Aztán bő két óra után szinte szótlanul jöttünk ki a moziból. Szótlanul a megdöbbenéstől, mert olyat láttunk, amit még soha. És olyan hatása volt ránk, aminek már nagyon régóta nem. S azóta is kevés film vágott így mellbe a mozibemutató idején.. Beültünk az autóba, s szinte együtt mondtuk: „ Az autó nem létezik.”

 

Rég volt már, s azóta legalább tucatszor láttam a filmet – folytatásaival együtt. A BD formátum egyik elvitathatatlan előnye, hogy az ember néhány filmet akkor is újranéz, ha épp szűkös az ideje. Újra átéli az ÉLMÉNYT, a vitathatatlanul jobb minőség pedig csak rátesz egy lapáttal. Így voltam én is most: sokadszorra is majd’ minden percét élveztem Neo felemelkedésének..

 

Az alapötlet zseniális. Tán még nem is túl eredeti, mert biztosan sok másik alkotás is foglakozott ’99 előtt is a valóság/nem valóság viszonyával, de így, akciófilmbe öltöztetve szerintem még nem tették meg. Ami akciófilm már önmagában is forradalmian újító elemeket vetett be - a „bullet time” nevű technológia azóta bizony rengeteg filmben visszaköszönt -, de a karakterek, színészek és egy egyszerű, ámde kivételesen látványos történet által baromi széles közönséget volt képes megszólítani. Hogy ez mennyire szerencse, illetve mennyire szándékosan a Wachowski testvérek koncepciója, azt nem tudom – én az utóbbira tippelnék. Önmagában egy kiválasztott megtalálása, öntudatra ébredése illetve győzelme nem lenne épp egy forgatókönyvi bravúr – de ötvözve a Mátrix elképzeléseivel kétségkívül hatásos és zseniális. A film „filozófiája, gondolatisága”, nevezetesen mi van, ha mi is egy Mátrixban élünk – nos, az első megmosolyogtató gondolatokon túl akár érdekes beszélgetési téma lehet. Barátok között – nehogy az ismeretlenek komplett hülének nézzenek.

 

Rengeteg jelenet és rengeteg kép, ami az emlékezetbe vésődött. A gép előtt ébredő Neo, Trinity belépője és menekülése, a piros és kék kapszula, a végtelen mezők, ahol az embereket termesztik, a Nabukodonozor, a kiképzőprogram(ok), a bélszínevős éttermes rész Cypherrel, a Deja Vu, Morpheus vs. Smith, a fegyverropogás az aulában, a helikopter becsapódás, Neo vs. Smith a metróban, majd a végén a megállított golyók…. Csak ízelítőként emeltem ki néhányat: ha egy filmből ennyi jelenet beleég a memóriámba, az már csak jó lehet.

Rengeteg dialógus az emlékezetbe vésődött. „Az emberei halottak” „Kopp-kopp Neo” „Mi az a Mátrix?” „ Minek telefon, ha nem tud beszélni?” „Két kapszula van…” „Mezők, végtelen mezők…” „Nincs kanál” „Tudok kung-fuzni!” „Elsőre mindenki leesik” „Deja Vu!” „Most mit csinál? Elkezd hinni” „Ezt védd ki!” … Csak ízelítőként emeltem ki néhányat: ha egy filmet majdnem kívülről tudok, az csak jó lehet.

Rengeteg kiváló karakter, kiváló színészek tolmácsolásában. S még ha nem is váltak későbbiekben karakterük rabjává, Fishburne nekem örökre Morpheus marad, Reeves pedig Neo. Weavinggel már gondban vagyok, néha Elrond, néha Smith, de Carrie-Anne Moss egyértelműen Trinity lett.. De Dozer, Tank, Apoc, Egér, Switch, Cypher, az Orákulum is nagyon jó és jól megformált karakterek. Majdnem az összest felsoroltam: ha egy film majd összes szereplőjét tudom kívülről, az csak jó lehet..

 

A Mátrix akkor sok tekintetben forradalmian új volt. Technikailag mindenképp meghatározó lett, akárcsak az akkortájt készült Gyűrűk Ura (Kb. ennyi is az összevetés alapja – nem is érdemes ezen elmélkedni többet). Képi világa egyedi lett, a rengeteg lassítás, a Mátrix zöldes és valós világa kontra a valóság rideg, koszos-szegényes világával párban nagyon jó. A Nabukodonozor, akár egy űrhajó – kiváló ötlet a Föld alatti közlekedésre. A napszemüveg kollekció külön fejezetet megér – a 2-3 ban ez pedig csak kiteljesedik. Mint ahogy a telefon is, itt a Nokia 8110, később pedig Samsungok.. A nyilvánvaló párhuzam a mesevilággal – Dorothy meg Alice -, a nyilvánvalóan vallási vonatkozás a megváltóval egy kőkemény és látványos akciófilmben nagyon jó eredményt hozott.. Ez is azon filmek egyike lett a történelemben, amit majd’ mindenki látott. Amiről majd’ mindenkinek van véleménye. Ezt pedig csak kevés filmnek sikerült elérni. A 63 millió dolláros költségvetés pedig végül 463 milliós bevételt hozott – amivel nyereségesség tekintetében is előkelő klubba kerülhetett. Megérdemelten.

 

Egyvalamivel nem tudtam azóta sem kibékülni (mégha érteni is vélem célját): Neo feltámadásával. Mert a két világ közti különbség miatt a Mátrixban történt hihetetlen dolgokkal ugyan azonosulni tudok, de a halott az halott. Itt is, ott is. Most is, később is. Kár. Ez ugyan semmit nem ront az összképen, ettől még csillagos ötös, de én nem így csináltam volna…

 

 

Mátrix 2

 

Seraph, Niobe, Link, Mifune, Merovingi, Az Ikrek, Pershepone, az Építész…

 

Ha semmit nem bonyolítottak volna az egész történeten (pedig de), már csak ezek miatt az új karakterek miatt is érdemes volt megnézni. Kb. 10-szer… a végét meg 20-szor. Sokan mondják, hogy rosszabb, gyengébb, szarabb – amikkel egyáltalán nem tudok egyet érteni. A 2-3 részekkel számomra a Mátrix is azon trilógiák közé emelkedett, amelyek minden része egyformán fontos és egyformán szívem csücske. Amik kellenek ahhoz, hogy az egészre egy nagy, kerek meseként tudjak tekinteni…No persze igazából az Animátrix sem hiányozhat a sorból, az ad külön fűszerezést az Újratöltvé-hez.

 

Zseniális. Ugyanúgy, ahogy az első. Kivételesen egy olyan folytatatás, aminek jól áll, hogy nagyobb, látványosabb, mint elődje. Rengeteg új ötlettel, új szereplővel, új helyszínekkel. Kitágult a való világ, kitágult a Mátrix is. Neo „felnőtt”, s csodákat művel: qrva jó áll neki a legyőzhetetlen harcos (azt a hüle Supermanos repülését leszámítva). Élmény nézni már az első „edzését” az ügynökökkel, de aztán a sok Smithszel a parkbéli csata, vagy a Merovingi házában a fehérlépcsős verekedés is kiválóan megkoreografált küzdelem. Teljesen rendben van, kiválóan érzékelteti, Neo mennyire is uralja a Mátrixot, mennyire is azt csinál, amit akar. Ezzel válik az egész karaktere hitelessé, beteljesítve a kiválasztott szerepkörét… De minden akció ellenére nem ez lényeg. Hanem a Mátrix. Pontosabban annak elpusztítása. Minden ennek van alárendelve, az egyes akciójelenetek és dialógusok mind ezt a célt szolgálják.

 

Apropó, dialógusok. Akárki is írta a szövegeket, külön díjat érdemelne. Újra idézhetnék sorokon át - mert újfent tudom majdnem kívülről -, de igazából három dologra kell koncentrálni. Az első az Orákulum és Neo beszélgetése a padon, második Smith és Neo beszéde a csata előtt. Azokban van elrejtve (alaposan) a Mátrix megértésének kulcsa. De az i-re a pontot az Építész beszéde tette föl. Nos, számomra az a filmes monológok csúcsa. Képtelen vagyok szóról-szóra megtanulni, de Helmut Bakaitis előadásában valami hihetetlen hatása volt rám: millió hivatkozással azóta is (Probléma: A döntés). A Mátrix trilógia egyik csúcspontja, a legfontosabb jelenet. És ha már monológ: a Merovingi hasonlóan hatásos előadást tart az étteremben…

 

Akárki is írta az új szereplőket, az külön díjat érdemelne. Seraph (Collin Chou) zseniális, a keleti figura abban a fehér kabátban a kimértségével nagyon tetszett. Sőt, Neo után a második számú kedvencem. Niobé (Jada Pinket Smith), mint Morpheus exe már ebben a részben is nagyon jó, de igazából majd a harmadikban bontakozik ki. Az Ikrek (Adrian és Neil Rayment) elképesztően jók: jól is vannak megcsinálva a képességeik de qrva jó lett a kegyetlen érzéktelen figurájuk. A csúcs azonban a rossz oldalon a Merovingi (Lambert Wilson)… Csak évekkel később jöttem rá, hogy szerepelt egy másik kedvencemben, a Házibuliban is, itt, ahogy a felsőbbrendű, dúsgazdag és érinthetetlen ripacsot játssza, az első osztályú. A castingosoknak is csillagos ötös, hogy ezeket a remek színészeket megtalálták. Rajtuk kívül Trinity, Morhpeus és Smith karaktere is tovább fejlődött, egy-egy verekedésük látványa élményszámba megy.

 

Akárki is írta az új helyszíneket, az külön díjat érdemelne. Zion külön csoda, hatalmas, mégis egyszerű; gépies, mégis barátságos; modern, mégis kőkori… Az autópályás rész zseniális, az addig készített legnagyszabásúbb ilyen jelenet. Külön megépítették ezt részt a film kedvéért, minden egyes ütközést centire megterveztek. Az ütközések nagy része valós, a kameramozgás (pl.a kamionok alatt) egyszerűen zseniális. Trinity motorozása ugyan hagy némi kívánnivalót maga után, de átlag nézőnek nagy élmény lehet. Az meg, hogy az autók rendszáma bibliai vonatkozásokat rejt – nos az csak a DVD extrák megnézése után tűnt föl. Az ajtók, amik mindig máshova nyílnak, ezóta a film óta a kedvenceim. Önmagukban zseniális ötletek – és ki is használják ezt. De gyakorlatilag nem tudok mondani olyan helyszínt, ami irritáló lett volna… Irritáló számomra a repülésen kívül mindössze az újabb halál és újjáélesztés volt – immár Mátrix védjegyként.

 

 

Akárki is írta ezt az egészet, megérdemelné a dicséretet. Négy évvel az első elvitathatatlan sikere után sikerült egy látványos, összetett, elgondolkodtató scriptet írnia. Sajnos a film kritikai és közönségfogadtatása tán pont az összetettsége miatt eléggé vegyes lett. A 160 milliós költségek ugyan 750 milliós bevételt hoztak, ámde az általános vélekedés szerint koránt sem lett jó a film. Pedig de.

 

 

 

Mátrix 3

 

„- És ha elbuksz?

- Nem fogok…”

 

Neo megmondta. És igaza lett. A Forradalmak még a folytatásokat fikázók közt is nagyobb tetszést aratott, mint elődje – s azért a ráköltött 110 millió dollárból is csinált 410 milliót… nem bukott el. Nálam meg aztán végképp nem, már bemutató idején sem. Apropó: ha jól emlékszem, a Mátrix folytatások voltak az első „szétvágott” filmek, amiket elsősorban marketing szempontjából eltérő időpontban mutattak be. Azóta ez divat lett, de talán itt még elfogadható volt a kb fél éves eltérés is. Mindenesetre a Wachowski tesók forradalmat csináltak – minden tekintetben.

 

Minden percét imádom. Ugyanúgy, mint a többiét, a karaktereket, a dialógusaikat, a magyarázatokat. Ezt a filmet is majdnem kívülről tudom, azt is tudom, hogy akkor 5-ször néztem moziban. Már az elején jól indul, Neoval az állomáson, (a Vasutas kiváló karakter), de utána, mikor Trinityék elmennek a Merovingihez, az az egyik kedvencem. Az a jelenet, azokkal a karakterekkel egyszerűen csúcs. A korábbi orákulum, Gloria Foster szomorú halála miatt kicsit át kellett dolgozni a forgatókönyvet, de úgy érzem, ezt is kiválóan oldották meg. Mary Alice kitűnően viszi tovább a jósnő szerepét, s az ő szájából hangzik el az egyik örökérvényű mátrix-idézetem is: „Aminek kezdete van, véget is ér egyszer,Neo.” Kevés időhúzás – főleg a Kalapácson zajló eseményekre gondolok – után aztán olyat kaptunk, amit addig vásznon még nem nagyon... Egy közel egy órán át tartó, elképesztően látványos csatát, részben Zion védelméért, részben meg Neo és Smith között. Az igaz, hogy abban az évben már túl vagyunk a Helm szurdokbeli ütközeten, meg a fehér város ostromán is, de időben talán a kettő együtt sem volt ennyi… Zseniális. Minden. Az őrszemek, a fúrógépek, a PSZ-ek, minden. S hogy a nagy mesterre, Cameronra is hatással lehettek a PSZ-ek, ékes példa, hogy az Alien2-ből eredő, itt továbbfejlesztett gépek tökéletesített utódai feltűnnek az Avatarban is.. Kiváló karakterekkel: Mifune és a kölyök, Zee, Lock, Niobé, Morpheus, stb.. Apropó, Niobe: sokkal nagyobb szerepe van, mint az előző részben és ez sokkal jobban is áll neki. Nagyon jó az egész jelenetsor, ahogy leviszi a Kalapácsot Zionba – ezt tán csak Solo tudná még a Falconnal.. :-)

Az egész csata nagyszerű, nincs benn az a sablonos ritmus, hogy vesztésre állunk, aztán nyerünk. Mert nem nyerhetnek.. Esélyük sincs. Hogy is mondta Morpheus: „Miért? Pontosan így gondolkodnak a gépek. 250 ezer őrszem, minden egyes zioni férfira, nőre és gyerekre egy..” A csata végkimenetele egyáltalán nem kérdéses, és ez a képernyőről is lejön.. Csak Neoban bízhatnak.

 

Aki mint jó kiválasztott, beteljesíti a sorsát. Persze, én is látni vélem a vallási párhuzamot - pláne a kereszt alakú fénnyel a döntő ütközet után – de egy percet sem gondoltam arra, hogy ezt bárkihez is kössem. Sőt első nézésre még könnyeim is kijöttek, mikor az áldozat megtörtént.. Apropó. Könnyek. Jómagam hajlamos vagyok túlcsorduló érzelmekkel nézni egy-egy kedvencemet, annyira beleélni magam, hogy bizonyos jelenetnél kicsordulnak könnyeim – akár az örömtől, izgalomtól, bánattól.. Nos, itt sem volt másképp: mikor Niobé mondta, hogy:„Az előbbi szónoklata után nem merészelje megkérdőjelezni, mit csinálhatok a hajómmal”, mikor kinyílik a kapu, mikor a Kölyök mögött feltűnik Zee, vagy mikor Morpheus mondja: „Neo. Értünk harcol” Tulajdonképp az egész harc tele van érzelmi gócpontokkal – csak szeretni kell hozzá a filmet, hogy előtörjenek. A harc mellett ugyan Neo útja, küldetése is rejt ilyeneket - tetézve az út végével -, mégis erről a vonalról nekem a legemlékezetesebb rész nem valami érzelgős esemény ( pedig van néhány), hanem a Neo vs Smith harc vége. Az árokban (milyen jó kis zene megy a harc kezdete alatt), mikor is Smith lenyomja talán az egész film legjobb monológját „Miért mr. Anderson? Miért … Miért kel föl?” Erre Neo:” Mert így döntöttem” Nos, nekem ez is egy roppant fontos mondat lett életemben. Mikor is már unok valamit magyarázni a néhány hülyének, aki körülvesz, jó mondani: „Mert így döntöttem.”

 

A film vége meg zseniális. Ahogy a Mátrix újjáépül, és az Orákulum meg az Építész pár szót vált – kiváló lezárás.

 

Persze, mint minden filmben, ebben is lehet hibákat keresni és találni. Az egész trilógiában lehet. Néha valóban túl egyszerű, néha túl bonyolult párbeszédek néha félbehagyott, elnagyolt cselekményszálak (azt mondjuk megnéztem volna, mikor a Merovingit Smithesíti Smith), Neo supermanes képességei, a két visszatérés a halálból… Ugyanakkor a Mátrixok filmtörténelmi jelentőségét ennyi idő távlatából már illik objektívan megítélni, akkor is, ha valakitől nagyon távol áll ez az egész világ. Lassan 10 éve lesz már a 2/3 rész bemutatójának is, és a filmek nem tűntek el, benn vannak a köztudatban. Nálam mindenképp.

 

„- És ha elbuksz?

- Nem fogok…”

 

No, ez meg a másik dolog, ami miatt örökké fogok emlékezni a filmre. Immár több mint 10 éve házimozizok (az első DVD-m pont a Mátrix volt), de ahogy ezek a mondatok a Deus Ex Machina szájából megszólalnak, azt azóta sem hallottam sehol sem. Ilyen iszonyatosan jól eltalált, összes hangfalból egyszerre mély hangon jövő dörmögést 10 év alatt sem hoztak össze sehol. Olyan elementáris erő és sötétség van benn, hogy én néha speciel csak ezért a hangért beteszem a lemezt.

 

 

Imádom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, hogy Tank menet közben meghalt. Értekeznek róla Zionban a nők amikor a másik fekete operátor csávó hazatér.

Annyit mond a testvére, hogy a két bratyó bekrepált a villamoson. Ezzel lezárták Tank témáját.

Köszi Bomarr, erre voltam kíváncsi, hogy miért írták ki ilyen hebehurgya, meg nem magyarázom módon.

 

Akkor már hárman vagyunk...

Vagyis négyen, mert ugye én is úgy zártam az első hsz-em a témával kapcsolatban, hogy szeressem a trilógiát. ;) Sőt, még az Animátrix első részét is, az Oziris villamosost. Az utána jövőktől viszont megkímélhették volna a világot. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg azok számára akik előtte semmi ismerős elembe nem botlottak még bele. Én például se a Mátrixban, se a "Star Wars"-ban nem találtam ismerőset az első nézés alatt. Sőt még utána se találkoztam olyan cuccokkal amikből építkeztek.

 

 

Dettó így vagyok vele én is. Én egyik filmet sem láttam a Bomarr és Dzséjt által megemlítettek közül azóta sem így nekem a Matrix teljesen új volt mind történetileg mind látványilag. De ami nagyon megfogott az a mögöttes dolog. Tulajdonképpen amiről szólt. Egy akció-scifibe burkolták a jóval mélyebb mondanivalót. Van egy barátom aki nagyon vallásos ő pl Istent vélte felfedezni a filmben. Ha az ember végignézi az életét és megnézi a Mátrixot majd utána összerakja a kettőt akkor lehet hogy jön a hú b*zdmeg.

Ami még érdekes hogy én sohasem látom(de nem is érdekel) hogyha valamit egy filmben másolnak. Engem nem is érdekel sőt eszembe sem jut egy film nézése közben hogy ezt honnan szedhették. Teljesen elvarázsol maga a film. Ezen fórumon szoktam megtudni hogy vajon ez vagy az a jelenet honnan származhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez attól is függ, mennyi filmet nézel és milyet. Most pl. Fűrész, azaz torture meg hit and run filmekkel van tele a horror világ. Vadászni kell a gyöngyszemeket, de van, kettőt le is kaptam, majd később meg is nézem őket és írok ide róluk.

Nekem a Matrix nem azért volt a kedvenceim egyike, mert 3 részen át annyira lekötött a story és olyat mutatott, még mint sehol máshol, senki sem...inkább azért, mert tényleg voltak benne olyan párbeszédek, amit feliratozva vissza kellett pörgetni, mert hiába olvastam el, annyi infó és adat volt benne, hogy az már sok volt. Vagy a 3. rész ami magában egy CGI orgia, ilyet csak a Star Wars VI elején láthatunk...pazar, minőségi...újra nézem, akkor már nem a színészt figyelem, hanem a hátteret, aztán újranézem és nem a hátteret, hanem kisebb effektetek figyelek...és mégis szórakoztat, elbűvöl. Szerintem azért lett ez a két említett eposz is az, ami, mert mindenkinek lehetőséget ad arra, hogy azt lássa amit szeretne, vagy amit éppen ott szeretne látni. Ettől jó egy film, ha nem a végletekig szájbarágós!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy a 3. rész ami magában egy CGI orgia, ilyet csak a Star Wars VI elején láthatunk...

Mármint a Star Wars III elején, mivel a VI elején egyáltalán nincs CGI, még az SE-ben sem. És most már nem jöhetsz azzal, hogy a film címe régen nem Episode VI volt, mert világéletében az volt. ;):P

 

Ami még érdekes hogy én sohasem látom(de nem is érdekel) hogyha valamit egy filmben másolnak. Engem nem is érdekel sőt eszembe sem jut egy film nézése közben hogy ezt honnan szedhették. Teljesen elvarázsol maga a film. Ezen fórumon szoktam megtudni hogy vajon ez vagy az a jelenet honnan származhat.

A film nézése közben én sem, kivétel, ha az ordító másolat. Vagy még akkor szokott eszembe jutni, ha konkrét utalás egy másik filmre, esetleg egy folytatást nézek és az visszautal az előzményre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzetesből. :D

De ott miből? Mert nagyjából semmi nem utal erre. Mi több, a képek pont az ellenkezőjét mutatják. Mert ugye az LV-426 így néz ki:

LV-426.PNG

Ez meg így:

a3.jpg

 

Az Alienben ilyen a viselet a roncson:

a2.jpg

 

Itt meg így:

a1.jpg

 

Szerintem nem elhanyagolható különbségek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terry Pratchett's The Colour of Magic

Akkor láttam a két részt egymás után, amikor 2008ban kijöttek, az első HD Rip-em volt, mondjuk kívánja is a jó minőséget ez a film. Az értékéből nálam nem veszített semmit a 4év alatt, ugyanúgy tetszett, izgultam végig. Több ilyen jellegű filmet kellene készíteni, ami azért stílusban lazább, mint a Gyűrűk ura, főleg humor terén, meg nem olyan vontatott, mint a HP-k. Amúgy 9/10 :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyűrűs bolygó elárulta. :)

De k*rva jó megfigyelő vagy! :o Igen, ez elég árulkodó. Bár ez még nem feltétlen az LV-426, hiszen vannak a galaxisban más gyűrűs bolygók is holddal, de azért 90%, hogy ott játszódik. Ebben az esetben még egy nagy mínusz pont a filmnek a lentebbi képek miatt (rendbe raktam őket). :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De k*rva jó megfigyelő vagy! :o Igen, ez elég árulkodó. Bár ez még nem feltétlen az LV-426, hiszen vannak a galaxisban más gyűrűs bolygók is holddal, de azért 90%, hogy ott játszódik. Ebben az esetben még egy nagy mínusz pont a filmnek a lentebbi képek miatt (rendbe raktam őket). :(

Az a vízeséses kép a földről van nem? Az biztos, hogy ott kezdődik a sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az LV-426-nak három holdja is van, nem lehet, hogy az egyiken a Prometheus landolt, és a másikon az Nostromo legénysége? Az egyik holdon mondjuk sikerült anno az Űrutaséknak letenni a gépet, a másikon meg a xenok tettek róla, hogy ne sikerüljön a dolog olyan jól...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.