Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Aliens

Ezt a kislány vonalat egyébként még úgy hellyel közel a rendezői változat helyreteszi, mert ott ugye kiderül, hogy Ripley elvesztette a lányát és igy a Nyuszival való kapcsolata kicsit más szint nyer, mert tudjuk hogy ez egyfajta pótlék is neki. Nekem mindezek ellenére kicsit kevés, hogy hallgatag lett. Főleg látva unokaöcsémen/unokahugaimon hogy egy ekkora korú gyerek milyen iszonyú sok mindentől meg tud ijedni.... az hogy meghalnak a szülei meg szörnyek olálkodnak körülötte és ő ettől mindössze csendes lesz, de közben napokig "kommandózik" a járatokban, rájön hol nem találják meg stb.... nekem ez annyira hihetetlen, hogy semmi szimpátiát nem tudok felé érezni, mert egyáltalán nem érzem emberinek (bár hozzáteszem ez olyasmi ami sose változott: még abban a korszakomban amikor irdatlan sokszor megnéztem az Aliens-t már akkor se bírtam).

 

Én meg hét évesen láttam először ezt a filmet, és ahelyett, hogy halálra rémültem volna tőle, beleszerettem a szörnyekbe. Az unokaöcsém, aki most lesz hét éves, szintén nem ijedős, bár az Alienst azért még nem vetítettük le neki, nagyon bátor kis krampó, odamegy méhéhez, kutyához, de még az oroszlánt is megsimogatta volna a veszprémi állatkertben, ha elérte volna (bár ezt pár éve csinálta, nem most). :) Nyuszi meg még három évvel idősebb is volt, mint mi. Szóval létezik ellenpélda, nem minden kisgyerek ijedős. Persze pont emiatt sokszor pórul jár, vagy lesz fóbiája, mint nekem, aki lazán játszott a méhekkel, de annyiszor megcsíptek, hogy most már halálra rémülök tőlük (bármitől, ami zümmög és kicsit is emlékeztet egy méhére, darázsra, dongóra).

Mint írtam, nem volt napokig egyedül, a búvóhelyét pedig akár a felnőttek között is megtalálhatta, sőt, lehet már a xenok előtt megvolt neki. Pont a rendezőiben mondja - ezen vitáznak a bátyjával -, hogy mindig a szellőzőkben játszanak (innét ismeri, tehát nem kellett napokig kommandóznia a járatokban), és Nyuszi befér oda, ahová senki a többi gyerek közül (vagyis már azelőtt tudta, hová fér csak és kizárólag ő be, hogy Ripley egyáltalán kiolvadt).

Azt meg már csak bónuszként teszem hozzá, hogy Nyuszi nem hollywoodi luxusban cseperedett, hanem egy olyan bolygón, ahol már jó időnek számít, ha csak az eső esik és a szél is csupán orkán erejű, ráadásul ebben mérik a nappal és az éjszaka közti különbséget is, mivel másban nemigen lehet (az ugye megvan, hogy a tengerészgyalogosok valójában fényes nappal(!!!) szálltak le, és csak az űrhajó lezuhanása után lett éjszaka). A kolónia otthonossága pedig kimerül abban, hogy itt-ott van ablak, amikre egyrészt "csodaszép" látvány nyílik a bolygóra, másrészt, jól le lehet zárni akkora acéllemezekkel, hogy annak egy neimoidiai is a csodájára járna. Nem véletlen lett a bolygó neve halál Acheron. És ugye, egy Afrikában, a halálbrigádok árnyékában született tízéves gyerek is máshogy reagál teszem azt, egy fegyveres összecsapásra, és máshogy egy Bernben cseperedő csemete.

 

(apropó, miért hívjátok Nyuszinak? :hehe: )

Mert az eredeti szinkronban a becenevét (Newt) Nyuszira változtatták. Ezzel megtartva az eredeti név jelentését (fürge, bujkál az odújában) és annak kedvességét (a gőte név kicsit sem lett volna kedves a magyar fülnek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.youtube.com/watch?v=1287TtevO6Y&feature=relmfu

 

Az ő munkásságát valaki ismeri? Ezen a videón szó szerint sírtam...baromi jókat mondd és egyet értek teljesen a kritikával. A filmet biztos nem nézném meg, bőven elég volt ez a pár részlet! Gondolom majd a rasszista Pestieknek nem fog tetszeni ez a szégyenletes szenny, de nekem sem akar senki sem az apukám lenni...szomorú sorsok ezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg hét évesen láttam először ezt a filmet, és ahelyett, hogy halálra rémültem volna tőle, beleszerettem a szörnyekbe. Az unokaöcsém, aki most lesz hét éves, szintén nem ijedős, bár az Alienst azért még nem vetítettük le neki, nagyon bátor kis krampó, odamegy méhéhez, kutyához, de még az oroszlánt is megsimogatta volna a veszprémi állatkertben, ha elérte volna (bár ezt pár éve csinálta, nem most). :) Nyuszi meg még három évvel idősebb is volt, mint mi. Szóval létezik ellenpélda, nem minden kisgyerek ijedős.

De ezek mitől ellenpéldák? A megsimogatná az oroszlánt és az "oroszlánok széttépik a szüleit és ezután teljesen magára maradva rá vadászó oroszlánok elől kell bujdosnia" nekem picit távol van egymástól. Nyuszi egy olyan korszakában van amikor még teljesen ki van szolgáltatva a szüleinek/felnőtteknek: ha ismersz valakit akinek lemészárolták/elhurcolták ennyi idős korában a szüleit és ezután nem sokkot kapott hanem egy kommandós hidegvérével kikerülte a gonosztevőket és napokig egy szál maga életben maradt egy olyan szituációban ahol minden felnőtt elhullott és mindeközben megörizte a hidegvérét... na az ellenpélda. Az ijedséget itt én a szülők elvesztésére értettem elsősorban és a félelmet a lényektől, akik elvették azokat.

 

Az afrikai halálbrigádok életétől pedig elég messze van Nyuszi gyerekkora: a rendezői változatból elég jól látszik, hogy civilizált életük volt, de ez a rendezői változat nélkül is teljesen világos. Az hogy ingerszegény környezetben nőtt fel az nem oszt nem szoroz. Én panelben nőttem fel, de ettől még úgyanugy sajnáltam volna ha meghalnak a szüleim mint az aki egy szép kertes házban cseperedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezek mitől ellenpéldák? A megsimogatná az oroszlánt és az "oroszlánok széttépik a szüleit és ezután teljesen magára maradva rá vadászó oroszlánok elől kell bujdosnia" nekem picit távol van egymástól. Nyuszi egy olyan korszakában van amikor még teljesen ki van szolgáltatva a szüleinek/felnőtteknek: ha ismersz valakit akinek lemészárolták/elhurcolták ennyi idős korában a szüleit és ezután nem sokkot kapott hanem egy kommandós hidegvérével kikerülte a gonosztevőket és napokig egy szál maga életben maradt egy olyan szituációban ahol minden felnőtt elhullott... na az ellenpélda. Az ijedséget itt én a szülők elvesztésére értettem elsősorban és a félelmet a lényektől, akik elvették azokat.

A második világháborúban sok gyerek élte túl a haláltáborokat szülők nélkül. Vagy olyan is volt hogy a szüleit elhurcolták és a német megszállás alatt túlélték.

Szerintem itt az életösztönről van szó ami gyerekkorban is működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második világháborúban sok gyerek élte túl a haláltáborokat szülők nélkül. Vagy olyan is volt hogy a szüleit elhurcolták és a német megszállás alatt túlélték.

Szerintem itt az életösztönről van szó ami gyerekkorban is működik.

Többek közt viselkedésről beszélünk: elég sok naplót olvastam abból a korszakból: hidd el, akinek elvitték a szüleit és magára maradt az nem csak hallgatag lett tőle. Nem kezdett el szalutálgatni a bejövő katonáknak és marhára nem viselkedtek talpraesetten ha mindezek után frontközelbe vitték őket, de ha tudsz ilyet akkor az Egyéb fontosba irhatsz ellenpéldát. Másik: itt nem arról van szó hogy az alienek kevés kaját adnak Nyuszinak (aka. koncentrációs tábor), hanem el akarják kapni és meg akarják ölni, ő mégis kicselezi őket, úgy hogy rajta kivül mindenkit elkaptak és mindeközben olyan hidegvért őriz meg, hogy a képzett katonák is példát vehetnének róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezek mitől ellenpéldák? A megsimogatná az oroszlánt és az "oroszlánok széttépik a szüleit és ezután teljesen magára maradva rá vadászó oroszlánok elől kell bujdosnia" nekem picit távol van egymástól. Nyuszi egy olyan korszakában van amikor még teljesen ki van szolgáltatva a szüleinek/felnőtteknek: ha ismersz valakit akinek lemészárolták/elhurcolták ennyi idős korában a szüleit és ezután nem sokkot kapott hanem egy kommandós hidegvérével kikerülte a gonosztevőket és napokig egy szál maga életben maradt egy olyan szituációban ahol minden felnőtt elhullott és mindeközben megörizte a hidegvérét... na az ellenpélda. Az ijedséget itt én a szülők elvesztésére értettem elsősorban és a félelmet a lényektől, akik elvették azokat.

 

Az afrikai halálbrigádok életétől pedig elég messze van Nyuszi gyerekkora: a rendezői változatból elég jól látszik, hogy civilizált életük volt, de ez a rendezői változat nélkül is teljesen világos. Az hogy ingerszegény környezetben nőtt fel az nem oszt nem szoroz. Én panelben nőttem fel, de ettől még úgyanugy sajnáltam volna ha meghalnak a szüleim mint az aki egy szép kertes házban cseperedik.

Civilizált körülmény és civilizált körülmény között is van különbség. ;) Ha itt a Földön mész el sétálni, azt erdőben teszed és legfeljebb patakba léphetsz. Ha az Acheronon, azt kősziklák és villámok közt teszed, és lávafolyamba léphetsz. Azért szerintem nem elhanyagolható különbség, mint jellemfejlesztő jelenség, és ehhez közelebb áll Afrika, mint mondjuk London. És újfent, sokadszorra megismétlem, Nyuszi nem sok-sok napig volt egyedül. Az is lehet, hogy 1-2 napos nagy magányában egyetlen szörnnyel sem találkozott, elvégre azok nem non-stop korzóztak a telepen. (Én sem hiszek benne, de még azt sem zárhatom ki, hogy sosem látta őket, amíg be nem cibálták a tengerészek a fészekbe.)

Arról nem beszélve, hogy a szüleit sem éppen Ripley befutása előtt egy órával vesztette el. Az apja addigra már legalább három hónapja halott volt (mivel két hét, mire egy üzenet elér az LV-426-ról a Földre, ha ez elmarad, gondolom még nem esnek egyből pánikba odahaza, várnak kicsit, majd küldenek egy üzit a Földről, az megint négy hét várakozás, aztán indult a Sulaco, aminek meg három hét volt az út; szóval szerény elméletem szerint valószínűleg a tengerészgyalogosok három hónappal - plusz-mínusz néhány nap - azután futottak be, hogy Russ Jordan és családja rálelt a roncsra). Az anyját és testvérét meg ki tudja, mikor falták fel. Ha teszem azt, őket is az elején, akkor akár már rég feldolgozhatta az egészet.

Az oroszlános példát azért hoztam, mert te kijelentetted, hogy minden gyerek baromi ijedős, és ebből szerinted az következik, hogy Nyuszinak magzatpózba fordult agyatlan amőbaként kéne kuporognia a telep egyik legeldugottabb sarkában (szándékos a túlzás :)). Ezért hoztam fel, hogy távolról sem minden gyerek annyira ijedős.

Arról nem beszélve, hogy szerintem Nyuszi sem volt éppen gépiesen hidegvérű. Eleve menekült a tengerészgyalogosok elől, nem mert ágyon aludni, inkább bebújt alá, vagy az APC-ben is bebújt a legeldugottabb, legkisebb zugba (meg a Sulacon is). Ennek tudatában esélyesnek tartom, hogy már akkor "játszotta ezt a bújócskát", amikor még éltek emberek a bolygón.

Hidegvérű Bishop volt, Ripley, Hicks és Vasquez. Főleg Vasuez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyuszi nem sok-sok napig volt egyedül. Az is lehet, hogy 1-2 napos nagy magányában egyetlen szörnnyel sem találkozott, elvégre azok nem non-stop korzóztak a telepen.

Ezt nem értem. Ripley azzal próbálta csillapítani Hudsont, hogy Newt több, mint 17 napig életben maradt minden fegyver vagy segítség nélkül.

 

Ha azt gondolnám, hogy általánosságban nem fordulhat ilyen elő akkor nem zavarna, de én azt gondolom hogy ilyen SOHA nem fordulhatna elő, mert teljesen nonsense a viselkedése. Természetes hogy nem minden nyolc éves kislány ugyanolyan, de ilyen kislány mint Newt nálam maximum egy mesefilmben működne.

Mitől nonsense Newt viselkedése? Amikor rátaláltak, szó szerint rettegett, egy ideig meg sem szólalt, a diagnózis szerint sokkos állapotban volt, ami érthető. Az, hogy ilyen-olyan járatokon keresztül eljutott egy helyre, ahol aránylag biztonságban volt a xenomorp-októl gyermeki találékonyság, szimpla túlélési ösztön. Ebből miért következne az, hogy hidegvérű és nem félt a lényektől? Ugyanúgy rettegett tőlük az arctámadókkal együtt, mint Ripley. Erre szerintem elég bizonyítékot szolgál a film. Talán az is közrejátszott a későbbiek során viszonylag felszabadultabb viselkedésében, hogy biztonságban érezte magát Ripley mellett. Annál legalábbis nagyobban, mint az érkezésük előtt érezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem értem. Ripley azzal próbálta csillapítani Hudsont, hogy Newt több, mint 17 napig életben maradt minden fegyver vagy segítség nélkül.

Ripley tévedett. :) Bár mint írtam, a telepesek minimum három hónapig magukra voltak utalva, erre is utalhatott Ripley, és náluk nem volt igazán komoly tűzerő és képzettség (voltak impulzuskarabélyaik, de hát az ugye nem ugyanúgy szól egy civil, mint egy tengerészgyalogos kezében). Nyuszi kezébe meg tuti nem adott senki fegyvert.

Akárhogy is, egy biztos: egy telepes egy-két nappal a Sulaco megérkezése előtt még szabadon volt, mert az implantációs idő egy nap, a további fejlődés pedig még pár óra. Vagyis a nőt, aki a katonák előtt halt meg, nem kaphatták el a dögök két napnál régebben. És kétlem, hogy az a telepes sokat mászkált volna szabadlábon egymagában (valószínűleg akkor csípték nyakon, amikor sikerült betörniük a vezérlőbe, és nagyon valószínű, hogy volt még több élő vagy alig pár órája meghalt telepes ott a fészekben). Végül is Nyuszinak is csak az volt az egyetlen mázlija, hogy befért olyan helyre, ahová a dögök nem (viszont tuti őt is elcsípték volna, ha máshogy nem, beküldenek utána egy arctámadót vagy letesznek a kuckója elé egy tojást).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyétek már észre hogy az egész Alien széria

az emberi túlélőösztönről szól!

Na jó, nem csak :) De elég erősen szól ez a vonal, főleg az első kettőben, és tetszik. Az elsőben nem a tudós oldja meg, a másodikban nem a haditechnika. A puszta élniakarás. (És ennek ad egy keserszép befejezést az A3 vége, ugyebár.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Annak a nagy gyűrűs bolygónak az egyik holdja az LV-223 és valószínűleg az LV-426 pedig a másik holdja.

 

Nem egészen. Az LV-426 a Zeta II Reticuli bináris csillagrendszerben van, egy olyan gyűrűbolygó körül kering, aminek három holdja van, bár méretük miatt ezek inkább kisbolygók. Ebből az egyik az Acheron. (A gyűrűs gázóriás neve Calpamosként terjedt el, de ez egy rajongói kreálmány, valójában hivatalosan nincs neve, se filmekben, se az egyéb médiumokban nem nevezték még nevén.)

Az LV-223 a a Gliese 86 naprendszerben van, egy olyan gyűrűbolygó körül keringve, aminek két holdja van, ezek egyike az LV-223. Eme holdak nem csak számukban, hanem méretükben is eltérnek az LV-426-tól és testvéreitől. (A slusszpoén, hogy a Prometheusnak hála még inkább használhatatlanná tették az Alien széria wikiért - xenopedia -, mert ezt a gyűrűbolygót is Calpamosnak nevezi, és úgy veszi, hogy az LV-426 is ott van. Ami abszolúte és teljes mértékben lehetetlen.)

 

Krande: azért a második részben az M41A és az M56 is jótékony hatással volt a túlélési esélyekre, hát még a lángszóró. Mert ugye mikor éppen senkinél sem volt lőszer, rohamosan apadni kezdett a létszám. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apám nevében

Hú, először kicsit féltem, mert baromi hosszú film és lassan indul...ennek ellenére, nagyon örültem, hogy letöltöttem, mivel remekül mutatja be az ír-angol konfliktust. Utána nézem, Gerry Conlon önéletrajzi regényéből készült az alkotás, aki szereti a drámákat, valóságon alapuló történelemmel és remek párbeszédekkel, annak nagyon ajánlom.

9/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien fanoktól kérdezném, hogy az 1. és második részt melyik szinkronnal érdemes nézni? A Menszátor Magdolnás, vagy a Farkas Zsuzsás verzióval?

 

Farkas Zsuzsa és Farkas Zsuzsa az Internet álláspontja, de én azt mondom, nézd inkább angolul. Az Alien imádott szinkronja nem olyan jó, mint amilyennek beállítják, a minősége pedig ratyi. Az Aliens egész jó, a szövegek hatalmasak, de a moziváltozathoz készült, és a minőség is hagy kívánnivalót maga után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien fanoktól kérdezném, hogy az 1. és második részt melyik szinkronnal érdemes nézni? A Menszátor Magdolnás, vagy a Farkas Zsuzsás verzióval?

Én a régi szinkronokat javaslom, nyilván azért mert azokat láttam először. :) Persze ettől független szerintem sokkal jobbak. Főleg az Aliensé jó. Juhász Jácint. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien fanoktól kérdezném, hogy az 1. és második részt melyik szinkronnal érdemes nézni? A Menszátor Magdolnás, vagy a Farkas Zsuzsás verzióval?

Farkas Zsuzsa, esetleg Farkas Zsuzsa, ne adj isten, Farkas Zsuzsa. Mér', létezik más szinkron is az első két részhez? Esetleg a DC változatot szigorúan angolul. Vagy angolul. De ha van választásod, akkor a DC-ket angolul. :) Egyéb opció egyik változatnál sincs!!!!!!!!!!! :nana: Aki mást mer állítani, az még túl fiatal ahhoz, hogy tudja, mi a jó. :evil:

 

Farkas Zsuzsa és Farkas Zsuzsa az Internet álláspontja, de én azt mondom, nézd inkább angolul. Az Alien imádott szinkronja nem olyan jó, mint amilyennek beállítják, a minősége pedig ratyi. Az Aliens egész jó, a szövegek hatalmasak, de a moziváltozathoz készült, és a minőség is hagy kívánnivalót maga után.

Ez nem az internet álláspontja (amúgy ezt a mondatot nem sikerült dekódolnom teljes egészében...). Ez az igazság álláspontja. A minősége maximum annyira ratyi, hogy nincs 500.1000 digitális fütyikiverőre felkeverve, mivel valami állat, de legalábbis balf*sz nem azt a szinkront favorizálta, hanem egy bizonyos olyan változattot, amit jó ízléssel rendelkező ember nem nevez nevén, és ha van becsületük, azok is tagadják a létezését, akik közreműködtek a keletkezésében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Menszátorosat bírom pedig a Farkasossal láttam először. A Zsuzsással háromszor láttam mielőtt a Magdissal a rendezőit megnéztem volna. Mikor legutóbb a Zsuzsással megnéztem arra jutottam hogy a Magdis a bejövősebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus, pedig én pont a Menszátorosat töltöttem le, az egységesség miatt. :( Tényleg ennyire rossz? Én belenézegettem és nekem nem tűnt fel, hogy ilyen borzasztó lenne.

Tök mindegy hogy mások szerint mennyire rossz. Úgyis az számit hogy neked mennyire jön be. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus, pedig én pont a Menszátorosat töltöttem le, az egységesség miatt. :( Tényleg ennyire rossz? Én belenézegettem és nekem nem tűnt fel, hogy ilyen borzasztó lenne.

Mondjuk úgy, hogy mikor Magdi néni bekiabálja, hogy fel akarja robbantani a hajót, közben Ripley néni éppen azon ügyködik, hogy az önmegsemmisítőt leállítsa, az kivert pár biztosítékot (természetesen angolul azt kiabálja, hogy visszakapcsolta a reaktorhűtést). A világon ennél szarabb szinkron már csak egy létezik, a Star Trek Voyager 7. évadé.

Az Aliensé amúgy hallgatható a Menszátoros is (az Aliené nem), csak túlságosan szöveghű. Olyankor is, amikor kicsit el kellett térni, hogy visszaadja azt, amit az eredeti szöveg mondani akar (Nyuszi- > Newt; "Nyald ki a szemfenekem" -> "Nézz a szemembe"). Illetve pocsékak a hangok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.