Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

De ugyanígy pl. egy laza matractorna egy vígjátékban szintén szál lehet, csak nagyon rövid és jelentéktelen. :D

Ha az elengedhetetlen része, akkor persze, pl.: Terminator -> ha kivennénk a szerelmi szálat, az egész összeomlana, hiszen az motiválja Reese-t, hogy visszamenjen a múltba, az teremti meg John Connort, aki miatt visszamennek az időutazók a múltba, stb. Aztán az egész szerelmi szál pár percre van korlátozva.

Ha anélkül is működik a sztori, halad a cselekmény, akkor csak egy elem, legékesebb példának talán a Dupla dinamitot tudnám hozni, ahol az egyik Van Damme iker képzeli, hogy a másik Van Dame a csajával hentereg, de maga a jelenet nagyon érzékletes, viszont se előzménye, se következménye, tisztán csak azért van, hogy legyen, de hiányában a film ugyanúgy működne. Vagy másik, szintén jó példa a Spartacus-sorozat összes öncélú szexjelenete (viszont abban van szerelmi szál is).

 

Inkább azt próbáltam meg pedzegetni, hogy a filmek döntő többségében a szerelem és/vagy a romantika és/vagy a szexualitás szerepet kap.

Ami azért érthető, ha a filmben férfi és nő játszik. :) De azért két szereplő plátói kapcsolatát azért ne emlegessünk egy lapon egy olyan kapcsolattal, ami a történetet alkotja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azért érthető, ha a filmben férfi és nő játszik. :) De azért két szereplő plátói kapcsolatát azért ne emlegessünk egy lapon egy olyan kapcsolattal, ami a történetet alkotja.

Az élet meghatározó része a szerelem/romantika/szexualitás, így azért nem meglepő, ha valamilyen formában a filmek 90 %-ában előkerülnek. Ahogy a mindennapi életben.

Persze, hogyha igényesen van megvalósítva a dolog (egy szimpla szexjelenetet is meg lehet ízlésesen csinálni), akkor semmi gond nincs vele. Csak sajnos nagyon sokszor összecsapják és igénytelenül elénk raknak vmi moslékot, mondván letudták a kötelességüket, kiszolgálták a "perverz" férfi nézőket és az "érzelgős" női nézőket is.

 

Dzséjt! Tőled kérdezném, hogy szerinted az Ep.4 (csak ezen egyetlen film) Leia-Han huzavonája melyik kategóriába sorolandó? Elem vagy szál? Csak mert hosszabb távon végigvonul a filmen, többször elő-előkerül, de a cselekményt nem igazán mozgatja. Végül is e nélkül is menne a sztori a maga útján, viszont több szempontból így teljesebb az egész és nem elhanyagolható a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Tőled kérdezném, hogy szerinted az Ep.4 (csak ezen egyetlen film) Leia-Han huzavonája melyik kategóriába sorolandó? Elem vagy szál? Csak mert hosszabb távon végigvonul a filmen, többször elő-előkerül, de a cselekményt nem igazán mozgatja. Végül is e nélkül is menne a sztori a maga útján, viszont több szempontból így teljesebb az egész és nem elhanyagolható a dolog.

Lentebb már válaszoltam erre a kérdésre:

A Star Wars speciálisabb eset ezen a téren, mert az ep1-ben és az ep4-ben inkább csak romantikus elemként van jelen az érzelmek eme válfaja, sőt, az ep1-ben még romantikus elemről sem beszélnék, hiszen két gyerek közötti kötődésről van szó. Viszont - és ebben igaza van Pb-nek -, az egész Sagara nézve szerelmi szálakról beszélünk, hisz mindkét esetben ott indul a történet és különösen az ep2-3-ban erőteljesen rászövődik az események gyöngysora, de az ep5-6--ban sem jelentéktelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fassbender és Benedict Cumberbatch egy filmben? Jöhet. Django Elszabadul után egy kicsit komolyabb film a rabszolgaságról.

Twelve years a Slave képek. Trailer meg a héten, kíváncsi vagyok.

tumblr_mom4vjtVwT1r92slwo2_500.png

tumblr_mom4vjtVwT1r92slwo4_1280.png

 

 

Lego Movie előzetes... jaj.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fassbender és Benedict Cumberbatch egy filmben? Jöhet. Django Elszabadul után egy kicsit komolyabb film a rabszolgaságról.

Twelve years a Slave képek. Trailer meg a héten, kíváncsi vagyok

Én is. Tavaly olvastam először erről a filmről, és azóta várós, mivel Steve McQueen rendezte. Tőle eddig csak jó filmet láttam (bár a filmográfiája nem túl bő, és a látottakat ő maga írta, ellentétben ezzel a filmmel), ráadásul ilyen színészgárdával kötelező! Remélem, ismét egy remek filmet sikerült összehoznia :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is. Tavaly olvastam először erről a filmről, és azóta várós, mivel Steve McQueen rendezte. Tőle eddig csak jó filmet láttam (bár a filmográfiája nem túl bő, és a látottakat ő maga írta, ellentétben ezzel a filmmel), ráadásul ilyen színészgárdával kötelező! Remélem, ismét egy remek filmet sikerült összehoznia :para:

 

Először mikor megláttam, hogy Steve McQueen rögtön nem ez a csóka ugrott be. :D Egyébként magát a filmet én is várom, remélem a Django-nál autentikusabban fogják majd bemutatni ezt a világot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először mikor megláttam, hogy Steve McQueen rögtön nem ez a csóka ugrott be. :D Egyébként magát a filmet én is várom, remélem a Django-nál autentikusabban fogják majd bemutatni ezt a világot.

Már gyakorlott vagyok ezzel a névvel kapcsolatban, de szerintem is más ugrik be mindenkinek először :D Akárhogy mutatják be a világot, valószínűleg emlékezetes lesz. Vagyis ezt remélem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már gyakorlott vagyok ezzel a névvel kapcsolatban, de szerintem is más ugrik be mindenkinek először :D

 

The King of Cool. :cool:

 

Akárhogy mutatják be a világot, valószínűleg emlékezetes lesz. Vagyis ezt remélem.

 

Egyébként félreértés ne essék, nem mondom, hogy a Django feltétlenül rosszul prezentálta a rabszolgaságot, de az a film nem attól volt jó. Míg a 12 Years a Slave esetébe szerintem ezen áll, vagy bukik majd az alkotás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, nincs.

Donát, igen, elmarad!

 

DE! Eleve hiba TDK minőséget várni tőle! Egyszerűen nem szabad ebbe a hibába esni!

 

Szerény véleményem szerint a legjobb Superman film.

 

Gyerekként a Christopher Reeve féle Superman filmek első két részét nagyon szerettem. A 3. és 4. részeket inkább nem minősíteném. A 2006-os Superman Returns szerintem túlságosan alul van értékelve, de persze egekig sem magasztalnám, attól nagyon messze áll. Nekem egyébként kellemes meglepetés volt, közel sem volt olyan rossz, mint sokan állítják. Aztán most a Man Of Steel, hát... nekem eddig ez tetszett a legjobban. Bejöttek az újragondolt dolgok, illetve ennyire jól még soha sehol nem dolgozták ki a Kriptont és a kriptoni fajról is sokkal többet tudtunk meg, mint eddig az összes Superman filmben együttvéve.

 

Megvalósítása szerintem nagyon jó lett. Érezni, hogy komolyabb az egész, mint a korábbi filmek, de még sem veszi magát véresen komolyan! A történet egyszerű, de az újraértelmezésekkel és Kripton kibontásával engem elejétől végéig lekötött.

 

Amit még kiemelnék, az a csóka, aki Supermant megformálta. Szerintem telitalálat a tag!

 

Ami a zúzást illeti, nos messze lekörözi a Bosszúállókat, valami elképesztő zúzda. A zene fergeteges (Zimmer... nem is kell ide több szó).

 

Érezni, hogy Nolan benne volt a projectben, de azt is, hogy nem ő rendezte.

 

Az idén még csak 3 filmet láttam moziban:

 

Vasember 3 (számomra a trilógia legjobbja)

Star Trek Into Darkness (Mindent visz ... eddig)

Man Of Steel (nagyszerű kikapcsolódás, remek szórakozás, szvsz legjobb Superman film)

 

És hogy miért lehet olvasni/hallani csalódott hangokat a filmmel kapcsolatban? Erre van két tippem:

 

1. A (tényleg eltúlzott) marketing miatt sajnos nagyobb volt a füstje, mint a lángja.

2. A (részben pont a túlzott marketing miatt) állított iszonyatos elvárásoknak még jó, hogy nem felelt meg.

 

Azok az emberek, akik ilyen bődületes elvárásokkal néznek filmeket még nem tanultak meg filmet nézni (!!!szigorúan magánvélemény!!!). Én is megtehetném, hogy elképesztő elvárásokkal ülök be egy filmre, de nem teszem. Miért nem? Mert nem akarom a saját szórakozásomat elsz*rni!! Persze van, hogy a szinte nulla elvárás sem menti meg az adott produktumot, de legalább nem saját magam döföm szíven a szórakozásomat!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, kb nekem is ezek az elvárásaim az új Superman film kapcsán. Legyen jó látványos. Maga a képregényfigura annyira sose mozgatott meg.

 

Terminator 5 infók

Swaci és Rock összecsap? :D

A film producerei jelenleg is tárgyalnak Rockkal, hogy szerepeljen a Terminátor 5-ben. A sztori is kiszivárgott állítólag. , 1940-es/ 50-es években játszódna, és Sarah Connor szülei körül menne a hepaj. Skynet visszaküld egy Halálosztót, és gondolom John Connor meg védelmezőt, hogy mentse meg a nagyanyja életét. hogy megszülethessen ezáltal az anyja.

 

Nos hogy tetszik a sztori? :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén? Egyáltalán nem tetszik a sztori! Én nem szoktam ilyen negatív lenni, de mi sz*rért nem képesek folytatni a TS által kitaposott ösvényt? Sarah szülei? 40-es/50-es évek? Hagyják már ezt a fenébe!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy most olvastam egy cikket, hogy bár a kritikusok eléggé lehúzzák az új Szupi filmet, viszont a nézők meg szeretik. És tényleg. Rotten-en a kritikusoktól kb 56%on áll, míg a nézőktől 84%ot kapott, és az imdb-n is 8,1-en áll. Én csak jövő hét után tudom megnézni, de nagyon várós. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film producerei jelenleg is tárgyalnak Rockkal, hogy szerepeljen a Terminátor 5-ben. A sztori is kiszivárgott állítólag. , 1940-es/ 50-es években játszódna, és Sarah Connor szülei körül menne a hepaj. Skynet visszaküld egy Halálosztót, és gondolom John Connor meg védelmezőt, hogy mentse meg a nagyanyja életét. hogy megszülethessen ezáltal az anyja.

 

Nos hogy tetszik a sztori? :)

Ez tényleg elég gáz... azzal eddig is tisztában voltam, hogy Hollywoodban számos olyan emberke ül, akik kellő kreativitás híján vannak, ezért remake-elnek, és rebootolnak mindent, amit tudnak, hogy biztos bevételük legyen. De a Terminator szériában még rengeteg lehetőség van, főleg most, hogy elérkeztünk a sokat emlegetett ember-gép háborúhoz. Ritka fantáziátlan írókra utal, ha ennek ellenére az újraindítás mellett döntenek. A fentebb írt sztori szinte egy az egyben az 1. rész cselekményét mintázza, azzal a különbséggel, hogy Sarah helyett a szülei a célpontok... roppant izgi. :roll:

 

Apropó, miért is lesz ez 5. rész, ha nem a 4. sztoriját folytatja? :45:

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, kb nekem is ezek az elvárásaim az új Superman film kapcsán. Legyen jó látványos. Maga a képregényfigura annyira sose mozgatott meg.

 

Terminator 5 infók

Swaci és Rock összecsap? :D

A film producerei jelenleg is tárgyalnak Rockkal, hogy szerepeljen a Terminátor 5-ben. A sztori is kiszivárgott állítólag. , 1940-es/ 50-es években játszódna, és Sarah Connor szülei körül menne a hepaj. Skynet visszaküld egy Halálosztót, és gondolom John Connor meg védelmezőt, hogy mentse meg a nagyanyja életét. hogy megszülethessen ezáltal az anyja.

 

Nos hogy tetszik a sztori? :)

 

Sehogy. Ha ez így fog kinézni, akkor egy kalap sz**t se fog érni az egész.

 

Őszintén? Egyáltalán nem tetszik a sztori! Én nem szoktam ilyen negatív lenni, de mi sz*rért nem képesek folytatni a TS által kitaposott ösvényt? Sarah szülei? 40-es/50-es évek? Hagyják már ezt a fenébe!

 

 

Ez tényleg elég gáz... azzal eddig is tisztában voltam, hogy Hollywoodban számos olyan emberke ül, akik kellő kreativitás híján vannak, ezért remake-elnek, és rebootolnak mindent, amit tudnak, hogy biztos bevételük legyen. De a Terminator szériában még rengeteg lehetőség van, főleg most, hogy elérkeztünk a sokat emlegetett ember-gép háborúhoz. Ritka fantáziátlan írókra utal, ha ennek ellenére az újraindítás mellett döntenek. A fentebb írt sztori szinte egy az egyben az 1. rész cselekményét mintázza, azzal a különbséggel, hogy Sarah helyett a szülei a célpontok... roppant izgi. :roll:

 

Apropó, miért is lesz ez 5. rész, ha nem a 4. sztoriját folytatja? :45:

 

Egyetértek. A TS vonalat kell folytatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem szoktam ilyen negatív lenni, de mi sz*rért nem képesek folytatni a TS által kitaposott ösvényt?

Gondolom, hogy 2 nyomós ok miatt sajnos.

Egyik, hogy a jogok átvándoroltak a Warnertől a Paramaounthoz, tehát ők vihetik tovább az eseményeket, ahogy tetszik nekik.

A másik ok, hogy a TS Produkciós cége befuccsolt a TS kedvezőtlen box office eredményei miatt, így a jogok átkerültek egy másik produkciós céghez. Na most az új producerek az előző tönkrement vállalkozás nyomvonalát kövessék? Nem szokás... :para:

 

Tehát új forgalmazó + új produkciós cég = nem TS folytatás következik. :para:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én is már azt a nagy háborút látnám szívesen, amit a T1 és T2-ben Cameron bemutatott. A csontig hatoló félelem, elkeseredettség, éhség és kilátástalanság. Égő televíziók előtt melegedő gyerekek, patkányra vadászó csapatot, és a bátor hazafi katonákat, azt a maréknyit, aki elkeseredett harcot folytat John Connor parancsnoksága alatt.

 

Erre mit kapunk? 50-es éveket és rock'n rollt :hehe:

Arnold megérkezik, és felölt magára egy díszes jampi ruhát, betér egy bisztróba és furcsán néz egy mentőmellényt viselő, diétás pepsit iszogató McFly névre hallgató srácra :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arnold megérkezik, és felölt magára egy díszes jampi ruhát, betér egy bisztróba és furcsán néz egy mentőmellényt viselő, diétás pepsit iszogató McFly névre hallgató srácra :D :D

Ebből a crossoverből is jobb filmet lehetne összehozni, mint a lent vázolt sztori :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom, hogy 2 nyomós ok miatt sajnos.

Egyik, hogy a jogok átvándoroltak a Warnertől a Paramaounthoz, tehát ők vihetik tovább az eseményeket, ahogy tetszik nekik.

A másik ok, hogy a TS Produkciós cége befuccsolt a TS kedvezőtlen box office eredményei miatt, így a jogok átkerültek egy másik produkciós céghez. Na most az új producerek az előző tönkrement vállalkozás nyomvonalát kövessék? Nem szokás... :para:

 

Tehát új forgalmazó + új produkciós cég = nem TS folytatás következik. :para:

Nem baj, csinálják csak meg ezt a nagy b****ságot, kapitális bukás lesz így a T5. Aztán leglább békén fogják hagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.