Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Merr

 

 

Amikor először vetették fel a filmben azt, hogy a súlyos betegeket nem támadják a zombik, már tudtam, hogy mi lesz megoldás. És be is jött. De ezt sem tartom hibának, ettől függetlenül is maradéktalanul élveztem minden percét!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha lehet ezt spoiler mögött beszéljétek meg. Én szerdán nézem és már annak se örülök, hogy már tudom, hogy a végén lesz problémamegoldás.

Valójában inkább a végkifejlet szót használhattam volna, mármint arra céloztam, szóval bocsi, ha kétértelmű volt, de nem úgy értettem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit megugrálnak Wolviék azon a vonaton. :D

 

 

--------------------------------------------------------------------

 

Tegnapelőtt én is ,megnéztem az "Acélmanus"t és nagyon klassznak találtam. Úgy néz ki hogy többször nézős. Russell szerintem megérdemli hogy El papáért a legjobb férfi mellékszereplőnek járó Oscar díjra jelöljék. Abban azt esetben még az is lehet hogy megkapná.

8/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Evil Dead film olyan brutális lett, hogy 20 perc után kimenekültek a nézők itthon a teremből

 

Bomarr már látta, ő már csak tudja milyen :)

 

 

Brutálisnak brutális, de egy kicsit lélektelennek tartom. Egyszerűen az eredeti jobb szerintem. Azért kell az a duplacsövű, meg a lácfűrész a karja csonkján, meg az karizmatikus Bruce Cambell. Egy cameo erejéig felkérhették volna, csak használt volna a filmnek. Na mindegy, ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog örülök hogy tetszett a Szupermanus. :)

Annyira tetszett hogy biztos megveszem majd DVDn. 2009 eleje óta ezen kívül csak néhány film (A Hobbit bár abból jobb lenne majd a rendezői és a TéDéKáeR) jött be annyira hogy eredetiben is be akarjam szerezni. A 2008 végén megvett TéDéKá után ez azért mégiscsak haladás. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira tetszett hogy biztos megveszem majd DVDn. 2009 eleje óta ezen kívül csak néhány film (A Hobbit bár abból jobb lenne majd a rendezői és a TéDéKáeR) jött be annyira hogy eredetiben is be akarjam szerezni. A 2008 végén megvett TéDéKá után ez azért mégiscsak haladás.

Én is így vagyok vele. Alig várom, hogy itthon is megnézhessem HDban. :)

 

Olympus has fallen - nagyon kellemes volt megnézni ezt is. Full 24, feeling. Frenkie-nek ajánlanám a legjobban. Csúnya kóreaiak jönnek, és próbálnak itt mindent elpisztítani, de jön Gerard "Bauer" Buttler, és szétrúg pár segget. :D Jó, hozzá kell tenni hogy ha belegondolunk nem kevés bar-mság van benne ami sosem történhetne meg, de ha ezektől eltekintünk, akkor remek szórakozást nyújt a film. Akció és robbantás van benne bőven, és sztárparádénak sem utolsó. :)

xmorgan-freeman-olympus-has-fallen-poster.jpg.pagespeed.ic.cvXGflWl9g.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kényszerleszállás.

 

Zemeckis csinált már jó néhány figyelemreméltó filmet, szerintem ez is egy ilyen darab. Igazi dráma, így hát nem egy könnyed esti kikapcsolódás, de azt hiszem ennek ellenére nagyon tanulságos, és már csak ezért is érdemes megnézni. A történet egy alkoholista pilótáról szól, aki eléggé abszurd módon azután "bukik le", hogy megmenti egy teljesen kilátástalan helyzetbe került repülőgép szinte összes utasát. Szívszorító látni, hogy mennyire próbál elmenekülni a problémája elől a kapitány, minden segítséget visszautasít. Az ember minden percben várja a feloldozást, hogy "na majd most megtér", de nem. Ez nem az a film. Vagyis..... De ezt nem árulom el, mindenki nézze meg aki kíváncsi rá. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ember minden percben várja a feloldozást, hogy "na majd most megtér", de nem. Ez nem az a film. Vagyis..... De ezt nem árulom el, mindenki nézze meg aki kíváncsi rá. :)

Végig azt vártam, hogy majd megtér... mint ahogy írod is. De az élet nem ilyen... a többit pedig láttuk. Ezért tetszett nekem ez a film, nagyon nem mese habbal módra dolgozták fel a témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végig azt vártam, hogy majd megtér... mint ahogy írod is. De az élet nem ilyen... a többit pedig láttuk. Ezért tetszett nekem ez a film, nagyon nem mese habbal módra dolgozták fel a témát.

Én is vártam a kliséket, de nem jöttek. Nagyon rendeben volt így, és ennél élet szagúbb már aligha lehetett volna.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wolvi akár repülésoktatónak is elmehetne. :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=XzClfHiBhY8

 

 

Én is így vagyok vele. Alig várom, hogy itthon is megnézhessem HDban. :)

Egy HD-s nézést én is megejtek majd. Igaz az inkább Ripes lesz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

World War Z - Nem gondoltam, hogy egy majdhogy nem vértelen, ámde komoly zombi film működhet, pedig de. Akadnak apróbb hibái, de így is egy kifejezetten élvezetes "apokalipszis mozi".

 

Kényszerleszállás - Nekem is tetszett anno. Kellemes meglepetés volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odd Thomas - A halottlátó.

Kis költségvetésű film, de valami marhára ötletes és látványos is, azért a District9hoz nem hasonlítom, de a kisöccsének elmegy, és most a megvalósításra gondolok és nem a történetre. A sztori Odd-ról szól, aki látja a halottakat és még annál is többet. Egy hatalmas csapás közeleg a kisvárosra ahol él, és csak ő tudja megállítani. Vannak itt gyilkosok, démonok, szellemek, és remek beszólások. Érdemes megnézni, aki vágyik egy kis könnyed filmre, jó kis csavarokkal. Egyedül nekem azzal volt bajom, hogy néhány helyzetet vagy komolyabbra vehettek volna vagy akkor az egészet inkább viccesebbre. ezt az egyensúlyt annyira nem tudták eltalálni szerintem, de ezen kívül nagyon bejött. 7,5/10. Willem Dafoe az egyik főszereplő és most nézem csak hogy ez egy könyvből készült. Be kell szereznem. :)

Odd-Thomas-2013-poster.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony méghozzá nem is akárki az író. :) Dean Koontz amúgy is nagy kedvencem. A film maga pedig nagyszerű! Végig imádtam, nem volt benne üresjárat.

Jaja szerintem is. Amint végeztem a mostani könyvemmel, utána nézek ennek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sziget

 

Csak nemrégiben volt alkalmam elejétől a végéig megnéznem ezt a filmet. Bay-től tömény látványorgiát vártam a Transformersek után, de sikerült kellemesen meglepnie. A sztori ötletes és számomra egyedi volt, nem éreztem úgy, hogy csak a puszta látvánnyal próbálnak kaszálni rajta. Bár igaz, ami igaz, az akciók és a film látványvilága mai szemmel sem gyenge (főleg, hogy egy 8 éves filmről van szó), és hát Scarlett Johansson még mindig Scarlett Johansson. :cool: Összességében szórakoztató darab, hangulatos filmzenével, és mindennel, ami egy jó 2 órás kikapcsolódáshoz kell. ;)

 

 

Felhőatlasz

 

Ez már kevésbé jött be, pedig láttam benne potenciált. Az alapkoncepció érdekes volt, a témája és mondanivalója érdekes volt, maga a film mégsem tudott teljes egészében lekötni és elvarázsolni, ebből kifolyólag néhol kimondottan vontatottnak hatott, nem egyszer néztem az órára, meddig tart még, ami nem túl jó jel... nem volt rossz, egyszer bőven meg lehetett nézni, de részemről semmi több, ami kár, mert mint írtam, több lehetőség rejlett benne, ami az alapötlet megvalósítását és kibontását illeti.

 

 

Silent Hill

 

Párját ritkítóan gyenge film... baromi unalmas, vontatott, érdektelen, értelmetlen zagyvaság az egész. Legalábbis számomra. A háromnegyedénél kénytelen voltam kikapcsolni a lejátszót, olyan szinten nem bírtam tovább a zűrzavart. Az egyetlen értékelhető elem a főszereplő csaj volt, ami nem túl hízelgő a filmre nézve. A játékokat nemigen ismerem, de mint film, nálam a legkevésbé sem állja meg a helyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pacific Rim (Tűzgyűrű... kinek a fejéből pattant ki ez a "cím", melynek nem csak az angol címhez, de a filmhez sincsen abszolúte semmi köze??????? Az ÉV LEGSZ*RABB MAGYAR CÍME díj egyedüli indulója... de az évtizedé is lehet akár... Ennyi erővel Margarin is lehetett volna a címe...)

Szóval, kellemes agykikapcsolós film. Del Toronak mondjuk semmi jellegzetes vonását nem lehet rajta tetten érni, és akár Michael Bay is rendezhette volna, de legalább több értelem és kevesebb blőd humor szorult belé (bár a marhaságoktól nem mentes, és itt nem csak arra gondolok, hogy 2013-ban képesek lennénk 50 méter magas harcirobotokat építeni). A pátoszoktól nem mentes, a kötelező kliséket hozza, fordulatot ne várjunk, de zúzás az van rendesen. Szórakozásra kiváló alkotás, nekem személy szerint jobban tetszett, mint az Alumíniumember ( :evil: ), főleg mert ugyanaz a rombolda átláthatóbb, és kevesebb amerikai gyökérséggel van tele. Itt kérem nem lobog minden snittben amcsi zászló, annál is inkább, mert a JúEszÉjt csak vágóképekben látni, hál' isten. Persze a helyszín is annyira mindegy, a lényeg, hogy legyenek a környéken nagy felhőkarcolók, amin át lehet lökni a bitangnagy szörnyeket, robikat... Szóval, a film olyan, mintha a Transformerseket összeeresztették volna Godzillával. Se több, se kevesebb, a nyári tipikus blockbusterek erősebb tagja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pacific Rim (Tűzgyűrű... kinek a fejéből pattant ki ez a "cím", melynek nem csak az angol címhez, de a filmhez sincsen abszolúte semmi köze??????? Az ÉV LEGSZ*RABB MAGYAR CÍME díj egyedüli indulója... de az évtizedé is lehet akár... Ennyi erővel Margarin is lehetett volna a címe...)

Tűzgyűrűnek nevezzük a Csendes-óceán partjain végigfutó széles, sávszerű földrajzi régiót, amely mentén különösen sok működő és szunnyadó vulkán helyezkedik el, és kiemelten sok, különböző fészekmélységű földrengés pattan ki. (wikipediából copyzva). Cirkumpacifikus övnek is mondják és erre utal az eredeti cím is. Vagyis a magyarítás ezesetben kifejezetten pontos.

 

A kritikád sajnos alátámasztja, amit előre sejteni véltem (itt se fárasztották magukat azzal, hogy a látványon túl érdekessé tegyék a filmet). Ebből szerintem nálam nem lesz mozizás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és kevesebb amerikai gyökérséggel van tele. Itt kérem nem lobog minden snittben amcsi zászló, annál is inkább, mert a JúEszÉjt csak vágóképekben látni, hál' isten. Persze a helyszín is annyira mindegy, a lényeg, hogy legyenek a környéken nagy felhőkarcolók, amin át lehet lökni a bitangnagy szörnyeket, robikat... Szóval, a film olyan, mintha a Transformerseket összeeresztették volna Godzillával. Se több, se kevesebb, a nyári tipikus blockbusterek erősebb tagja.

 

 

Gondolom azért az feltünt hogy azért vannak a a katasztrófafilmekben, vagy tök mindegy milyen filmekben amcsi dolgok, mert egyedül csak ők tudnánk megmenti ezt a nyomorult Föld bolygót az enyészettől egy valósi támadás esetén. Tehát ez nem propaganda hanem a valóság. Ha 1 hét múlva földönkivüli támadás történne a Föld ellen CSAK az amerikai hadsereg vehetné fel velük a harcot érdemben. Senki más. A többi hadsereg még csak meg sem közelíti ő technikai szintjüket. Tehát légyszi ne gúnyolódj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tűzgyűrűnek nevezzük a Csendes-óceán partjain végigfutó széles, sávszerű földrajzi régiót, amely mentén különösen sok működő és szunnyadó vulkán helyezkedik el, és kiemelten sok, különböző fészekmélységű földrengés pattan ki. (wikipediából copyzva). Cirkumpacifikus övnek is mondják és erre utal az eredeti cím is. Vagyis a magyarítás ezesetben kifejezetten pontos.

 

A kritikád sajnos alátámasztja, amit előre sejteni véltem (itt se fárasztották magukat azzal, hogy a látványon túl érdekessé tegyék a filmet). Ebből szerintem nálam nem lesz mozizás.

Igen, de a film az egész Csendes-óceáni térségben játszódik, maga a Tűzgyűrű térség szóba sem kerül. Még csak azt sem konkretizálják, hol van a hasadék, amiből a dögök előmásznak.

Amúgy igen, nem fárasztották magukat túl sok sztorival.

 

Gondolom azért az feltünt hogy azért vannak a a katasztrófafilmekben, vagy tök mindegy milyen filmekben amcsi dolgok, mert egyedül csak ők tudnánk megmenti ezt a nyomorult Föld bolygót az enyészettől egy valósi támadás esetén. Tehát ez nem propaganda hanem a valóság. Ha 1 hét múlva földönkivüli támadás történne a Föld ellen CSAK az amerikai hadsereg vehetné fel velük a harcot érdemben. Senki más. A többi hadsereg még csak meg sem közelíti ő technikai szintjüket. Tehát légyszi ne gúnyolódj.

Ez azon kívül, hogy masszív baromság (nagyon-nagyon finoman megfogalmazva), nem is igazán kapcsolódik a filmhez, mivel abban nemzetközi biznyisz van, és a legjobb Jägerek még csak nem is amerikaiak. Az amerikai filmekben meg azért az amerikaiak a hősök, mert a filmek amerikaiak. EZ a valóság.

A pacifizmust is lehet amúgy ízlésesen csinálni, és az elmúlt években ez sajnos kevésbé volt jellemző hálivúdra. Amúgy meg, az amerikai gyökérségre speciel itt azt értettem...

 

nincs önfeláldozó apuka, aki értelmet sutba dobva, de a tornádótól meg sem botolva döglik meg. Ezek a jelenetek, amik tipikus amerikai pátoszos gyökérségek. Volt itt is hasonló, de sokkal visszafogottabban, ízlésesen tálalva.

 

Persze voltak benne baromságok. Például amikor hat Chinook viszi az 1600 tonnás robotot... AHA! A nagy, szuper, nehézteherszállító helikopter, ami csak 22 tonnát tud felemelni, ami testvérek között sincs meg 1600 tonna, még ha tíz vinné, akkor sem. Még az "amerikai csodákhoz fel nem érő" MI-26-osból is 26 db kéne, hogy egy ilyen monstrumot felemeljenek, pedig az 60 tonnát visz el. (Hogy mennyire nem ér fel a ruszki technológia az amihoz, az abból is látszik, hogy az orosz MI-26 csak két db ami Chinookot tudna elvinni a begyében. :P)

 

Tehát én ilyenekre gondolok "amerikai gyökérségek" címén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát ez nem propaganda hanem a valóság. Ha 1 hét múlva földönkivüli támadás történne a Föld ellen CSAK az amerikai hadsereg vehetné fel velük a harcot érdemben.

Pl szegény finnek akik nem készültek..... az melyik filmben is volt? Iron Sky?

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.