Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Egyelőre nem tűnik másnak, mint a borzalmas Titánok harca/haragja klónjának. :facepalm:

Nekem is ez járt a fejemben a trailert nézve. Amúgy is, Herkulesből ennél jobbat úgysem tudnak csinálni. :D

http://www.youtube.com/watch?v=JlTyUaAhb3Q

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövő hónapban kezdik a Terminator: Genesis munkálatait, amelynek részleteiről Arnold Schwarzenegger árult el ezt-azt az MTV-nek adott interjújában. Schwarzi T-800-asa a filmben többféle változatban feltűnik, köztük a "fiatal" is.

 

"A Terminátor sokat utazik az időben. Szóval lesz a T-800-asnak egy fiatalabb énje, és ezt a modellt később újraprogramozzák, és mások kezébe kerül. Szóval sok érdekes csavart tartogat majd a film."

 

Schwarzenegger arról is beszélt, hogyan valósítják meg, hogy robotikus karaktere három évtizeddel idősebbnek tűnjön, mint James Cameron filmjeiben.

 

"A karaktert úgy írták meg, hogy egy gép az alapja. Ott van tehát ez a fémváz, de felette egy emberi test található. És az emberekéhez hasonlóan a Terminátor teste is öregszik. Lehet, hogy nem olyan gyorsan, de kétségtelenül öregszik."

 

A Terminator: Genesis egy tervezett új trilógia első darabja lesz, amelyben Schwarzi oldalán Jason Clarke, Emilia Clarke, Jai Courtney és J.K. Simmons is főszerepet játszik.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, látom beindult a tavaszi-nyári előzetes- és poszterzuhatag. Az X-Men kolosszálisan jónak ígérkezik, az Edge of Tomorrow nagyon érdekfeszítő, legalábbis szerintem tök eredeti ötletekkel van tele, mindkettő mozizós lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kifejezetten aranyos, bár az Aranyhajat nem éri be. Talán ha egy picit kevesebb lenne benne a dalbetét.

Lehet, hogy nekem nagyok voltak az elvárásaim, de szerintem a Jégvarázs az Aranyhajat nagyon nem éri be. A túl sok éneklés (főleg az elején), de a kevésbé érdekes karakterek miatt sem. Igaz, annak idején nagy meglepetés volt, hogy az Aranyhaj milyen jó, míg a Jégvarázst úgy reklámozták, hogy jobb, mint az Aranyhaj, és az ilyesmi ritkán sül el jól.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy nekem nagyok voltak az elvárásaim, de szerintem a Jégvarázs az Aranyhajat nagyon nem éri be. A túl sok éneklés (főleg az elején), de a kevésbé érdekes karakterek miatt sem. Igaz, annak idején nagy meglepetés volt, hogy az Aranyhaj milyen jó, míg a Jégvarázst úgy reklámozták, hogy jobb, mint az Aranyhaj, és az ilyesmi ritkán sül el jól.

Valóban a karakterek is laposabbak voltak, de volt pár ötlet ami nekem kifejezetten tetszett

 

Az ahogy viccet csináltak abból a Disney kliséből, hogy a herceg és a hercegnő első látásra egymásba szeretnek majd azonnal összeházasodnak, szerintem kifejezetten jól sikerült. Pláne hogy nem csak néhány poén, hanem konkrét sztori elem épült erre. Hasonló volt az is, hogy mig a korábbi Disney-tündérmesékben a szerelem volt az egyetlen olyan erő, ami felvette a varázslattal/átkokkal a harcot, itt a testvéri szeretet volt ez, ami szerintem egy kifejezetten szimpatikus és bájos gondolat.

Ugyanakkor nem érzem azt mint az Aranyhajnál, hogy újra akarnám nézni, de egy esti szórakozásnak szerintem jó volt

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg az év bukása lesz. :para: Egyrészt, a Jupiterre helyezni a sztorit, már olyan, hogy az embereknél beindul a baromságméter. Tégy idegen civilizációt fényévekre a Földtől, az oké, de fejlett idegen civilizációt a Naprendszerbe, na az nem, az már hülyeség (megjegyzem, joggal az). Másrészt, a Wachowski fivérekkel testvérekkel reklámozzák, úgyhogy a birkalelkű mozibajárók automatice Mátrix-tartalmat fognak várni (ha jól vettem ki, az egyik űrhajónál az APU-lépegetők pilótafülkéjét jól fel is használták újra :D). Ez a kettő kombó tartok attól, hogy a film kárára fog válni. Plusz, de ez már csak személyes megítélésem: a koncepció sem valami nagy cucc. Momentán az érdekel a legjobban a filmmel kapcsolatban, hogy Sean Bean ezúttal hogyan hal meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Hunger Games: Catching Fire - szenzációs film, így kell jól adaptálni könyveket, kérem. Oké, még csak az első könyvet olvasom, de ott már jól látni, hogy remekül ráéreztek az alkotók, mit érdemes átvenni, mit kell kihagyni, min szabad változtatni. Egyedül az első filmből a fecsegő poszáták jelentőségének megmagyarázását hiányolom, főleg így a második rész tükrében. Ezt leszámítva remek adaptáció, és remek film. A második részre meg egyelőre azt mondom, hogy zseniális film, majd az adaptáció minőségét később lemeózom. :D

 

Tény, a film nagyon azon az úton halad, mint az első, de mint sok esetben, itt sem azt kell nézni, miben azonos, hanem azt, miben különbözik. Az apró utalások, amik már előre jelzik és alaposan megalapozzák, hogy Haymitch, Heavensbee, Peeta, Effie és Cinna mesterkedik valamit a háttérben. Mindenki megkapta a maga kis jeleneteit, bennük remek finoman hangolt párbeszédekkel, amikkel a nézőnek és Katnissnek is jelzik: nyugi, nem csak Snow elnök munkálkodik a háttérben. Kifejezetten jó volt Heavensbee szerepe (:(), aki végig totál nyilvánvalóan adta, hogy aknamunkával ássa alá a Kapitólium hatalmát, hogy Katniss túlélésére játszik, mégis, ezt olyan ügyesen csinálta, hogy remekül elrejtette szándékát Snow elől. Pedig, ha lenne az elnök úrnak némi sütnivalója, rájöhetett volna, hogy a legnagyobb veszélyt nem Katniss jelenti, hanem az új showman. Sőt, az elmúlt két részben végül is a legnagyobb zűrt ők keverték. Seneca Crane azért, mert egy balfék volt, és kiélezte a helyzetet (ha az első játékon az utolsó pillanatban nem változtatják meg a szabályokat, hogy mégis csak egy győztes lehet, a forradalom nem indul be), Heavensbee meg azért, mert már eleve erre készült.

A másik remek szál a háttérben terebélyesedő forradalom. Sajnos ez a filmekből egyértelműen nem derül ki, de a könyvben benne van, hogy a körzetek semmiféle kapcsolatban nincsenek egymással. Nem tudnak kommunikálni, az átjárás nem lehetséges, így nem csoda, hogy a filmben, aki Katniss szemszögéből követi az eseményeket, nem látni ebből sokat. Csupán annyit tapasztalhatunk meg, amennyit Katniss is. Az viszont éppen elég, mert remek pillanatokkal csípték el a dolgot. Az öreg, akit fejbelőnek a téren, a 12. körzet lerohanása, de a legjobban az tetszett, amikor az utolsó napi színpadi jelenésen a kapitóliumi nézők, majd a versenyzők is szembeköpték Snow-t. Ehhez persze kellett Cinna bátorsága. Szegény, biztos tudta, hogy a ruha áttervezéséért meg fogják ölni. :( Szóval szépen felépült a forradalom, csak erről Katniss-nek nem szóltak. Nem csoda, ő csak a film végére határozta el magát teljesen, hogy akkor seggbe rúgja Snow-t. Addig láthatóan nem akart vezető lenni, se szimbólum, ki akart ebből az egészből kerülni. De karaktere remek jellemváltozáson megy át, ahogy a filmet átölelő hónapok alatt szépen felépül az a nő, aki végül nem csak szimbólum, hanem vezető is lesz.

Amúgy karakterek terén ebben az epizódban baromira kitettek magukért. Jennifer Lawrence magasan viszi a prímet, de mindenki más is messzemenően remekül asszisztál neki. Én például az első részben eléggé ellenszenvezte Peetával, Effie-től meg a frász kitört, de most sikerült mindkettőt megkedveltetniük (dicséret az íróknak is). Snow elnök szerepében Donald Sutherland újra lubickolhatott egy szemétláda szerepében, az előző filmmel ellentétben itt igazán nagy teret adtak neki, Woody Harrelson és Philip Seymour Hoffman pedig Lawrence mellett a legjobbak. Kedvenc jelenetem amúgy a már említett utolsó napi műsor, amikor Katniss végre felvállalja a szimbólum szerepét, Snow rádöbben, hogy a csaj belement a játékba és segítenek is neki, Peeta pedig - reflektálva előző részbeli bejelentésére és annak hasznosságára - olyan jobbegyenest visz be Snow-nak, hogy a fal adta neki a másikat. És közben a háttérben ott van a halállal farkasszemet néző Cinna. Briliáns!

A látványra is szépen rágyúrtak, látszik, hogy itt már több pénzt kaptak (az első rész 78 millióból készült, ez már 130-ból), ami sokat dobott a dolgon, de szerencsére nem estek túlzásba. A játékok fenyegetőbbek lettek a nagyobb természeti csapások miatt (az emberi ellenfelekre ezúttal nem is pocsékoltak időt), a bemutatkozó felvonulás sokkal impozánsabb lett (az első részben ott érhető tetten a legjobban a pénzhiány, viszont valami mesterei, ahogy akkor trükköznek ennek elleplezésével). A zene pedig fantörpikus!

Egyedül a vége bosszant kicsit, megint úgy érzem, hogy abbahagyták a filmet, nem befejezték. Nem olyan súlyos a helyzet, mint a Hobbit - Smaug pusztasága esetén, itt legalább nem lekeverték a filmet. Viszont pont az utolsó tíz percre dobták be a legtöbb kérdést. Kitört a forradalom, a 12. körzetet megsemmisítették, Peetát elfogták, Gale előkerült a 13. körzet mégis megvan (apropó: az első filmből nem igazán derül ki, hogy a 13. körzet megsemmisült - talán egyszer említik, hogy valaha tizenhárom körzet volt, de az ember még csak fel sem kapja erre a fejét -, csak a könyvet olvasva szembesültem ezzel, ott eléggé kihangsúlyozták - erre eszembe jutott, hogy mekkora fordulat lenne, ha kiderülne, mégis létezik :D). Pont a végére dobtak be olyan dolgokat, amiből az ember tovább akarná nézni. De nem a jó értelemben, nem cliffhanger a befejezés, hanem az utolsó 5 perc már mintha a következő fejezet lenne, az új rész eleje. Én a filmet ott hagytam volna abba, hogy kihúzzák Katniss-t az arénából.

 

Szóval, a The Hunger Games: Catching Fire nagyon bejött, akárcsak az első rész. Az első talán csak azért tetszik egy hajszálnyival jobban, mert ott nem számítottam arra, hogy annyira tetszeni fog, itt meg ugye már tudtam, mire számítsak. A harmadik (és negyedik) részre már tuti elmegyek moziba, remélem, hogy a színvonalat sikerül tartaniuk. Amúgy a könyv is remek, amit eddig elolvastam belőle (most járok a felvonulásnál).

 

Egy dolgot viszont nem tudtam hová tenni, mondjuk lehet, hogy azért, mert majd később lesz jelentősége.

 

A bankett után, miután Snow elmondja a beszédét, majd felgyúlnak a tűzijátékok, Snow belekortyol a pezsgőjébe és vért köp vissza a poharába. Senki se látja, de még ő megnézi magának, hogy mi történt. Lehet, hogy az öreg Snow haldoklik már valami betegség miatt? :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.