Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hát pedig az eddigi kritikák és előzetes alapján ez az a film, amire azt mondom, hogy akkor sem ülnék be rá a moziba, ha ingyen lenne. Lehet, hogy elfogult vagy a rendező irányában? :)

 

 

Ha nem jött volna le az írásomból, igen. :)

 

Amúgy tényleg nagyvásznon érdemes nézni. Ha otthon van, úgy is jó... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem jött volna le az írásomból, igen. :)

 

Amúgy tényleg nagyvásznon érdemes nézni. Ha otthon van, úgy is jó... :)

Jó, de ennyire? :D

 

Nem, nincs otthon, de aminek nincs elmés története, az nem is igazán izgat, lehet akármilyen jó a látvány. Az nálam kevés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nincs otthon, de aminek nincs elmés története, az nem is igazán izgat, lehet akármilyen jó a látvány. Az nálam kevés.

Episode IV? Mentségedre szóljon, hogy nem a régi részekkel lettél rajongó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az EpIV-nek jó története van, ahogy az összes Star Warsnak. Nyilván nem egy rébuszi rejtvény, de átgondolt, és nem az egész a látványról szól. Ha csak az lenne az SW-ben, hogy folyamatosan lövik egymást és harcolnak, nem lennék rajongó. Lucas értett a jó meséléshez, és ez nekem a legjobban az EpII-ben jött át, ezért is azzal lettem rajongó. Talán annak a legcsavarosabb a sztorija.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg az írás nem feltétlenül kell a csavaros sztoriban megmutatkozzon. Egy érdekes világot és jó, szerethető karaktereket kreálni legalább olyan kemény írói kihívás, mint a történetet bonyolítani.

Nekem például a Transformers-el és társaival se lenne semmi problémám ha csak a sztori lenne gyenge.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy érzem, hogy egy filmet nem csak az elmés történet - pláne, mitől lesz elmés egy történet? - alapján kéne megítélni - sőt, épp ellenkezőleg. A látvány, az akció, a zene, a hangulat, stb... és mindezek fölött, a karakterek és a világa is szerves része. És igen, a Star Warsnak pont, hogy nincs elmés sztorija, egyik résznek sem. Még az átgondoltság jelzővel sem mernék dobálózni. Viszont ez is jelzi, hogy nem kell valaminek elmés sztori, hogy jó története legyen, vagy jó film legyen. De nem csak a Star Wars ilyen, az Alien-franchise, meg féltucat más sikersorozat bizonyítja ezt a tételt. Csak az elmés sztorit figyelni, hát... Szerintem ez kicsit gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy érzem, hogy egy filmet nem csak az elmés történet - pláne, mitől lesz elmés egy történet? - alapján kéne megítélni - sőt, épp ellenkezőleg. A látvány, az akció, a zene, a hangulat, stb... és mindezek fölött, a karakterek és a világa is szerves része. És igen, a Star Warsnak pont, hogy nincs elmés sztorija, egyik résznek sem. Még az átgondoltság jelzővel sem mernék dobálózni. Viszont ez is jelzi, hogy nem kell valaminek elmés sztori, hogy jó története legyen, vagy jó film legyen. De nem csak a Star Wars ilyen, az Alien-franchise, meg féltucat más sikersorozat bizonyítja ezt a tételt. Csak az elmés sztorit figyelni, hát... Szerintem ez kicsit gáz.

Szerintem meg nem gáz, egyszerűen preferencia kérdése.Nálam egy jó sztori kell a látvány mellé, ez egy szükséges de nem elégséges feltétel. A karakterek, a hangulat, stb. amiről írsz szintén fontos elemei a filmnek, de nálam mindennek az alapja egy jó történet. A Star Warsnak pedig véleményem szerint jó története van, és egyáltalán nem érzem sablonosnak. Nem a történet a legerősebb eleme a filmnek, de erős alapokat teremt, együtt az univerzummal, a karakterekkel, a hangulattal, a zenével, stb. Korábban írtam, hogy a látvány önmagában semmit nem ér, és ezt tartom is. A Star Wars sem jutott volna ilyen messzire, ha csak a látványt tudta volna nyújtani, semmi mást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem azt írtam, hogy sablonos vagy rossz lenne a Star Wars filmek története (bár sablonok egész hadából áll össze), éppen ellenkezőleg, azt írtam, hogy jó, csak nem elmés. A nem elmés nem egyenlő azzal, hogy rossz, mint ahogy az elmés nem egyenlő azzal, hogy valami jó. Lehet valami egy sík egyszerű, ostoba sztorival szuper is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már teljesen okés. Mondjuk hozzátartozik, hogy ha én meglátom ezeket a fokozó jelzőket (csavaros, elmés, egyedi, stb.) már beindul bennem egy sznobriasztó - tudom, hogy nem vagy az, ez egy ilyen önkéntelen reflex. :) Sok ismerősöm van, aki sajnos pont az ilyen jelzőkkel fokozott elvárások miatt képtelenek a filmek élvezésére. Vitázunk is sokszor emiatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, a Whiplash-t nézd meg következőnek. Remek film, az utolsó 10 perce pedig egyenesen zseniális :) Kár, hogy a jazz nem a kedvenc zenei stílusom.

 

Fura, kicsit pont az utolsó tíz perccel nem tudtam mit kezdeni. Minta félbe vágták volna a katarzisomat.

 

De tényleg remek film, az idei Oscar mustrám eddigi legjobbja. Fletchert az iskolákba! Lenne rend! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, a Whiplash-t nézd meg következőnek. Remek film, az utolsó 10 perce pedig egyenesen zseniális :) Kár, hogy a jazz nem a kedvenc zenei stílusom.

 

Eredetileg a Stephen Hawkingos romantikus filmet terveztem, de akkor most előreveszem inkább ezt folytatásnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredetileg a Stephen Hawkingos romantikus filmet terveztem, de akkor most előreveszem inkább ezt folytatásnak. :)

 

 

Na, mindkettőre kíváncsi vagyok! Már én is jól állok, a felét már láttam. :)

 

 

Az romantikus? Aki látta már mennyire az? Mert Hawking élete érdekelne, de ha nagyon csöpög akkor kihagyom :( .

 

Azt nem mondom, hogy semennyire, de nem az a fő motívum. Sokkal inkább Hawking elsorvadása....

 

Mások szerint szép film, számomra roppant kényelmetlen.

 

 

Itt olvashattok róluk:

 

A mindenség elmélete + Whiplash

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fletchert az iskolákba! Lenne rend! :)

Meg elnyomás :P

 

Eredetileg a Stephen Hawkingos romantikus filmet terveztem, de akkor most előreveszem inkább ezt folytatásnak. :)

Oké, majd írjál róla, hogy tetszett :)

 

Az romantikus? Aki látta már mennyire az? Mert Hawking élete érdekelne, de ha nagyon csöpög akkor kihagyom :( .

Nem csöpögős. A filmet Hawking feleségének könyvéből írták, tehát alapvetően számítani lehet arra, hogy a kettőjük kapcsolata is teret kap. Viszont nem vitték el a súlyt a magánéletük felé, sikerült arany középutat tartani a tudós és a "pasi" között. Ha az élete érdekel, akkor abba beletartozik a tudományos munkáin kívül az is, hogyan él(t) ebben az állapotában, és ennek fontos tényezője a családja is.

 

Mások szerint szép film, számomra roppant kényelmetlen.

Valóban szép film, és bizony kényelmetlen is, de ha van valami, ami engem sosem rettent el egy filmtől, az a kényelmetlenség (sőt). Azt hiszem, egy kicsit mazochista vagyok ilyen téren :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem láttam még az utóbbi két Pókember filmet, de nekem teljesn új, hogy nem a Marvel tulajdonában van, amit nem is értek, hogyan lehetséges? Még a Disney csatornán is futott egy Pókember rajzfilm sorozat a Marvel égisze alatt. Azzal meg csak most szembesülök, hogy a Sonynak a filmkészítéshez is van köze, ez nekem olyan hír mint a reklámba a fószernek, hogy a Tchibo már nem csak kávélval foglalkozik. Szóval nem értem ez hogyan és mikor történt valaki feltud ebben világosítani?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Whiplash:

A film jó és értékes valóban. Nekem a Jazz-zel van a bajom.

De ennek ellenére ez a film még az általam nem kedvelt műfajt is segített megérteni, "meghallani", mert valóban igényel zsenialitást.

A zseninevelés magasztos cél, és hát a cél szentesítette az ezközt.

A vége? A filmek manapság nem tudnak normális véget érni.

Az ember ott ül egy hangulatban

megnézné még a volt barátnő és az apa(Dzséjt! Carter Bourke!! :rock: ) arcát, esetleg, hogy tisztázzák még; nem is nyomta fel a gyerek a tanárt(vagy ezt tudhatta csak a koncepciója része volt?)

erre vége!

Amúgy Simmons a Pókember-beli komprmisszumokat nem tűrő figuráját hozta, de ezúttal egy komolyabb környezetben és még mindig zseniálisan.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pókember végre valahára a Disney kezében van!!! :D Illetve közösen egyengetik a sorsát, de gondolom mivel úgyis a Disney a Nagytestvér... :D

Annyira nem örülök ennek. Valahol azt olvastam, hogy megint újrakezdik. Az új csodálaotos... vonal nekem tetszett.

Valahol azt is olvastam, hogy a kreatív irányítás a Sony kezében van továbbra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hála istennek. Még szerezzék vissza a F4-et és az X-ment, aztán f*sza. :)

 

Jó lenne, nem mintha bajom lenne akármelyik filmmel, Pókikkal sem volt( képregényfilmek esetében kissé elfogult vagyok :) ), de jó lenne, ha filmekben is egy univerzumban lennének.

 

szerk: egy Lény vs. Hulk ütne :D

 

Nem láttam még az utóbbi két Pókember filmet, de nekem teljesn új, hogy nem a Marvel tulajdonában van, amit nem is értek, hogyan lehetséges? Még a Disney csatornán is futott egy Pókember rajzfilm sorozat a Marvel égisze alatt. Azzal meg csak most szembesülök, hogy a Sonynak a filmkészítéshez is van köze, ez nekem olyan hír mint a reklámba a fószernek, hogy a Tchibo már nem csak kávélval foglalkozik. Szóval nem értem ez hogyan és mikor történt valaki feltud ebben világosítani?

 

Nos, igen A sonynál vannak a jogok, most is vagy hát valami közös megállapodás van, de csak a filmes jogok. A rajzfilmes dologok maradtak, így láthattad a sorozatot. Pedig Sony: Men in Black 1-3, 21-22 Jump Street stb :)

 

Annyira nem örülök ennek. Valahol azt olvastam, hogy megint újrakezdik. Az új csodálaotos... vonal nekem tetszett.

Valahol azt is olvastam, hogy a kreatív irányítás a Sony kezében van továbbra is.

 

Jah közösen nyomják Disney+Sony, de mint írtam (és ha Sonynak van egy kis esze) a Disney a nagyobb, szerintem nagyobb beleszólása is lesz a dolgokba :)

Reboot meg egyáltalán nem biztos gondoljunk csak a Hulkés a Hihehetetlen Hulk esetére :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne, nem mintha bajom lenne akármelyik filmmel, Pókikkal sem volt( képregényfilmek esetében kissé elfogult vagyok :) ), de jó lenne, ha filmekben is egy univerzumban lennének.

Nekem viszont az Amazing első része olyan mértékben nem tetszett, hogy a másodikat már meg sem néztem

Reboot meg egyáltalán nem biztos gondoljunk csak a Hulkés a Hihehetetlen Hulk esetére :)

Pedig a Hihetetlen Hulk egy reboot. Mellesleg én örülnék ha újrakezdenék, ugyanis nekem ez a Garfield srác nagyon nem szimpatikus

 

Nekem kifejezetten tetszik, hogy az X-menek teljesen más hangulatúak mint a Disney/Marvel filmek. Nagyon remélem, hogy még egy jó darabig nem kerül hozzájuk vissza.

Én is úgy gondolom, hogy az X-men-ek nem vészesek, sőt, ebben az új cast-ban még látok is potenciált

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.