Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

rE6mcCK.jpg

 

 

Ha nem tudnám, hogy az Vízió felül középen, azt hinném behozták Magnetot...ami eléggé megkönnyíteni a harcot a robotok ellen. :D :D

Jaja. A bádogemberek gyorsított eljárásban kerülnének a MÉH telepre. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.imdb.com/list/ls070026068/

 

A linken ott az MCU filmjei kronológia sorrendben

Ez már csak azért is sántít, mert az Agent Carter sorozat (első és eddigi egyetlen évadja) az Agent Carter kisfilm előtt játszódik, az Agents of S.H.I.E.L.D. első évada 2 filmet is körülölel, amikkel kontaktusban is áll (egyikkel többé, másikkal kevésbé)

Ez egy pontosabb és teljesebb lista

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "fő" sorozatot valóban nem árthat megnézni. Most ért véget az Agent Carter első évada, ami egyébként szórakoztató volt, nekem bejött, de mivel a 2. VH után fut a cselekmény, a kihagyható kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Jupiter felemelkedését. Nem tudom, mi is igazán a nagy gond a filmmel, szimpla látványfilm, de annak jól megfelel. Kissé sablonos karakterekkel, motivációkkal, és a többi, de legalább jót lehet rajta szórakozni.

Pótoltam Az éhezők viadalának legutóbbi darabját. A nem túl hízelgő vélemények után pozitívan csalódtam. Bár ennek biztosan köze van ahhoz is, hogy már nem láttam meg a lyukakat, mert ismerem a sztorit, vagy éppen az elvárásom volt megfelelő mértékű :hehe:

 

Nagyon tetszett a gátrobbantós rész, és Peeta kiszabadítását is elég jól megoldották. És képernyőn jobb volt inkább Effie-t szerepeltetni, semmint a többieket. Peeta meg hát, mindent vitt, főleg a végén, nagyon leharcolt volt szegény.

 

 

Megnéztem én is. Nem egy utolsó szórakozás, az biztos. Leginkább a szereplőket és az őket játszó színészeket méltatnám. A látványvilág pazar, monumentális és műví. Már a levegőben volt hogy valakki egy űrbarokk filmett fog csinálni. Leginkább a Lynch féle Dűnére hajaz. Sajnos a Wachowski-k már ötlettelenségben szenvednek. Az említett Dűne és a Lopott idő keveréke az egész. Persze jótól lopni nem szégyen, de voltak Ők ennél már sokkal eredetibbek is. Mila Kunis gyönyörű, azok a szemek.......! Eddie Redmayne kellőképpen, arrogáns seggfej, hozza a karaktert (még nagy jövő előtt áll). Tatum ,megy hozza a szokásos Tatum szinvonalat. Ajánlom mindenkinek nagyon jó szórakozás volt. Egyébként azok a szemek........, mindent visznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztük Frenkie-vel az Amerikai mesterlövészt, és tömören: Eastwood papában egyikünk sem csalódott. A rá jellemző egyszerű, tömör, szálkás megvalósítás. Remekül összerakott, izgalmas és elgondolkodtató film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megerősítem amit Dzséjt írt. Még most is a film jár az agyamban. Pont megfeleően váltogatták Chris Kyle magánéleti jeleneteit az iraki harcmezőkön eltöltöttekkel. Személy szerint nekem nagyon szimpatikus volt a srác, főleg amiatt amiért beállt katonának.

Ráadádul egy kis rálátást kapunk arról hogyan élték meg a hozzátartozók a háborút és maguk a katonák. Még az iraki civilek is vászonra kerülnek akik sajnos két tűz közé kerülnek.

Elég sok kritikát elolvastam már a film elött, meg fórumhozzászólásokat, melyek erkölcsi kérdéseket boncolgatnak. Mármint hogy hős volt vagy gyilkos. Ennek a srácnak ez volt a dolga. Hogy a bevonuló tengerészgyalogságot védje. Amit teljesített is.

Ez a világ összes hadseregében így van. Szóval ebből erkölcsi kérdést csinálni enyhén szólva marhaság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyilkos semmiképp sem volt, hiszen katonaként azt tette, amit parancsoltak neki. Egy háború esetén el kell vonatkoztatni, egy mesterlövész számára nincsenek áldozatok, csak célpontok. Persze, hősnek sem tudnám nevezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig van már! Nézz körül! Én is rámegyek a napokban.

Láttam egyet-kettőt, de a hozzászólások alapján nem túl jók a feliratok, inkább várok még.

 

Azt hiszem, a Túlélőről beszélt.

Ha már linkelted, akkor elolvastam a kritikát. Érdekes, hogy engem is ugyanazok zavartak a filmmel kapcsolatban, amelyeket Te is kifogásoltál, egyébként egész nézhető film volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, a Túlélőről beszélt.

 

Hát ezzel a kritikával baromira nem értek egyet. Láttál te már igazi Navy Seals katonát? Hát itt van pár. Szinte mindnek szakálla van a valóságban is. A kiképzésük is olyan kemény ahogy az elején bemutatták, sőt még be sem mutattak mindent. Itt egy oldal róluk.

http://navyseals.hu/index.html

A helikopter meg segítséget vitt csak a valamik kilőtték. Míchael P. Murphy-ről meg azóta egy hadihajót is elneveztek.

Szerintem az a zseniális hogy 4-en mennyi valamit kilőttek mire.....

Pont Dzséjttel beszéltük hogy könnyü megitélni a fotelból egy háborús helyzetet. Miért nem ezt vagy azt csinálták. Csakhogy egy harctéren baromira nem működik az otthoni higgadt, logikus gondolkodás. Ott ezredmásodpercek alatt változhat a helyzet, és ugyanennyi idő van dönteni is, ami nem mindig a kristálytiszta logika mentén történik.

A legnagyobb hibás ebben az elcseszett akcióban

 

 

hálátlan afgánok akik elárulták a valamiknek hogy ott vannak. Igazi jótét lelkek lehettek. Ha meg agyonlövik őket akkor bezzeg a gonosz USA-katonákról cikkez a fél világsajtó.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezzel a kritikával baromira nem értek egyet.

 

Az nem baj. Nem kell mindig egyetérteni. :peace:

 

A legnagyobb hibás ebben az elcseszett akcióban

 

 

hálátlan afgánok akik elárulták a valamiknek hogy ott vannak. Igazi jótét lelkek lehettek. Ha meg agyonlövik őket akkor bezzeg a gonosz USA-katonákról cikkez a fél világsajtó.

 

 

 

Pedig az lett volna az egyetlen ésszerű és logikus megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttál te már igazi Navy Seals katonát? Hát itt van pár. Szinte mindnek szakálla van a valóságban is. A kiképzésük is olyan kemény ahogy az elején bemutatták, sőt még be sem mutattak mindent.

Mindez oké a valóságban, de sajnos a néző akkor is összekeveri őket, nekem legalábbis zavaró volt, hogy két fickót állandóan kevertem, és ez enyhén szólva is kizökkentett a filmnézésből. Ha a valóságot szeretném látni, nem pedig egy valós alapokon nyugvó fikciós művet, akkor dokumentumfilmet nézek :)

 

Wilde, köszi szépen előre is, ha átküldöd a feliratot az Amerikai mesterlövészhez :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyar sci-fi a láthatáron: Renegades of the Galaxy

 

header4.jpg

Álmodoztál már róla, hogy egy menő űrhajó szedett-vedett legénységének tagjaként indulsz útnak a világűr rázósabbik szegletébe? Hogy megelégeled a központosított média erőszakos hazugságait? Vártad már, hogy kezdetét vegye a forradalom a bolygóközi diktatúra ellen, Te pedig kitörhess? Nos, végre elérkezett a pillanat!

2379-et írunk. Kolonizált naprendszerünk diktatórikus nagyvállalatok kezében van, az emberek pedig aligha többek agymosott gépeknél. Ekkor azonban egy maréknyi kiábrándult kadét úgy dönt, megszökik a Katonai Űrakadémiáról, s bátor tettük nyomán felpörögnek az események.

Magyar-sci-fi-a-l%C3%A1that%C3%A1ron-Renegades-of-the-Galaxy_01.jpg

 

A pilot videó:

 

Renegades of the Galaxy egy független sci-fi film Kiss Levente producer (Gingerclown, Thelomeris) és Gaál Viktor író-producer (ARCHE, Második Honfoglalás) gondozásában. A történet egy maréknyi szökevény kadétról szól, akik önmaguk építette űrhajójukkal, a Diogenes-szel menekülnek, s a szabad élet reményében harcolnak a társadalom peremén. Egy rázós és elgondolkodtató space-punk anyag egy csapat fiatalról, akik fellázadnak az űrkorszak diktatúrája ellen.

 

Steve Conner, az Akadémia éles eszű fekete báránya vezetésével elindulnak felkutatni a társadalom többi renegátját, akik a rendszer elől rejtőzve, a társadalmon kívül élnek. Tettük azonban túlságosan is nagy veszélyt jelent a vezető WGH Corporation-re, ami ezért úgy dönt, bármi áron levadássza a szökevényeket, s ezzel példát statuál egyszer és mindenkorra. Katonai naszádok és fejvadászok elől menekülve a kadétoknak hamarosan rá kell döbbenniük, hogy a neheze még csak most kezdődik.

 

Onnan kezdve, hogy kényszerleszállnak a Marson, majd túl kell járniuk egy rablóbanda eszén, a renegát kadétok megállás nélkül a túlélésért küzdenek. De nem akárhogy ám! Bár Stormhower parancsnok a feletteseinek tett jelentésében kitért arra, az Akadémia négy legtehetségesebb kadétja szökött meg, arra senki nincs felkészülve, ami ezután következik. A hírcsatornák hamarosan kirabolt teherszállítóktól, egy tönkretett királyi esküvőtől és egy híres hajómérnök elrablásától hangosak. Kétségbeesett küzdelmük során Steve és társai ráadásul a nagyvállalatok múltbeli piszkos üzelmeire is fényt derítenek, aminek következtében még egy forradalmat is sikerül kirobbantaniuk…

 

A lebilincselő történet azonban még csak az elképzeléseink magja. Ahhoz, hogy egy történet visszhangra találjon, a korszellemet kell tükrözze, és mi pontosat ezt szeretnénk elérni. Egy olyan jövőben járunk, ahol a technikai fejlődés által olyan emberek kezébe került hatalmas erő, akik ezt a többiek elnyomására és a fejlődés fékezésére használják. Az őellenük fellépő, a szabadságukért küzdő kadétok tettei és viszonyai pedig a cselekmény legmélyére rántják a nézőt. Tudomásunk szerint ez a legelső olyan történet, amely a Moore-törvényen, a piacalapú kereskedelmen, vagy például a 3D nyomtatáson keresztül alkot képet a társadalom, a politika, az emberi öntudat és egyáltalán az emberiség jövőjéről.

Magyar-sci-fi-a-l%C3%A1that%C3%A1ron-Renegades-of-the-Galaxy_02.jpg

Kulisszák mögött:

 

A készítők közel egy éve egyfajta próba-kampányt indítottunk a legfőbb közösségi finanszírozó oldalon, a Kickstarter-ön, amelyhez a kért támogatás kétszeresét kaptuk meg. Ennek a projektnek a célja egy promó videó elkészítése volt, amivel belevághatnak majd a második kampányba, és a teljes film leforgatásába. Az összegyűlt támogatásokból mostanra készült el a film pilot-ja, és örömmel jelentik a készítők, hogy a mai nappal belevágnak egy nagyon izgalmas, új fejezetbe: a mozifilm kampányába.

 

http://www.renegadesofthegalaxy.com/index.php

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kb. annyira hangzik érdekesen, mint hogy egy fűszál lengedezik a mezőn.

 

SZERK: belenéztem az előzetesbe...háááát nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek. Iszonyatosan gagyi sz*r. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.