Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Snowpiercer

Igen tetszetős dél-koreai film (európai és egyéb részvétellel), kár, hogy itthon nem játszották a mozik. Az első néhány perből megtudjuk, hogy a klímaváltozást a levegőbe szórt valamiféle anyaggal akarják megoldani, csak éppen úgy sül el a dolog, hogy annyira hideg lesz: kihal az emberiség, kivéve egy csoportot, akik időben felkerülnek egy vonatra, ami a Földet egy év alatt körbejárva rója végtelen köreit, történetünk idején immár 17 éve, és tartja életben az utolsó embereket. A hátsó szekció úgyszólván a nincstelen senkiket szállítja, akik elkeseredésükben lázadást szerveznek, hiszen erőszakkal tartják őket a vonat pöcegödrében rettenetes körülmények között. Végül ahogy haladunk előre egyik vagonról a másikra, úgy láthatunk különböző szelektív szeletkéket az emberi sokszínűségből, időnként valamiféle őrültbe rántva a minket és a karaktereket is, és haladunk a nem túl meglepő, de attól még egy cseppet sem unalmas végkifejlet felé. Ezzel egyidőben pedig egyre több információt kapunk a korábbi évekről is.

A látványvilágra nem lehet panasz, tulajdonképpen ez a film egyik fő erőssége, a másik pedig a pazar szereplőgárda: Chris Evans, John Hurt, Jamie Bell, Tilda Swinton (egek, ő aztán nagyon őrült személyt játszik fantasztikusan, de egyébiránt mikor nem zseniális?), két koreai színész, akiknek a nevét nem tudtam még megjegyezni (az ő karaktereiket csíptem a legjobban), Octavia Spencer (jó volt ismét látni), Ed Harris... a film nagyrészt angol nyelvű.

Valamennyire nyomasztó a hangulata, de nem érfelvágósan. Aki szereti az utópiákat, az bátran próbálkozzon meg vele, és az is, aki nem csak az amerikai filmekre van rákattanva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első kép Micheal Fassbenderről az Assasin's Creed filmből. Nagyon jól néz ki szerintem, remélem nem cseszik el ezt is, mint az összes játékadaptációt.

Naaaa! Azért nem cseszték el az összes játékadaptációt, ott van például a... Aaaa... Na meg aaaa... Oké, remélem ezt nem cseszik el úgy, mint az összes többi játékadaptációt. :D Amúgy tényleg jól fest, és ha a sztori még gyenge is lesz, Fassbander tuti elviszi a hátán a mozit. Legalábbis még az olyan felejthető alkotásokat is meg tudta menteni, mint a... Nos, tudjuk jól, mire gondolok. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Assassin's Creed-el az a bajom, hogy a játékokban pont a bejárható világ meg a kis küldetések a szórakoztatóak. A fő szál valami retek gyenge és gondolom erre lenne felfüzve a mozifilm is. Az mondjuk jó arányérzékről árulkodik, hogy a fehér köntöst hanyagolták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért egy játékban máshogy működik egy sztori, mint a filmekben. Eleve, a fősztori azért gyenge az AC-ékben, mert gyenge a játékmenet. A filmekben nincs játékmenet, nincsenek küldetések. Plusz, új sztorit kap a film, nem a játékok történetét meséli el. Fassbander karakterének neve Callum Lynch, egy teljesen új szereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naaaa! Azért nem cseszték el az összes játékadaptációt, ott van például a... Aaaa... Na meg aaaa... Oké, remélem ezt nem cseszik el úgy, mint az összes többi játékadaptációt. :D Amúgy tényleg jól fest, és ha a sztori még gyenge is lesz, Fassbander tuti elviszi a hátán a mozit. Legalábbis még az olyan felejthető alkotásokat is meg tudta menteni, mint a... Nos, tudjuk jól, mire gondolok. :evil:

:lol: :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés hogy mi lesz a Da Vinci kód szinvonalát idéző keretsztorival. Mert az szerintem még profi előadásmódban is gyenge lenne. A bizalmamat leginkább azt tudná növeli a film iránt ha azt az egészet kukáznák.

Konkrétum sajnos semmi, de amit eddig tudni, az alapján ez maradéktalanul benne lesz, csak nem Desmont Miles lesz a középpontban. Minimális spoiler a szinopszissal kapcsolatban.

 

Callum Lynch lesz ugyanis a közeljövőbeli figura, akinek a genetikai emlékanyagát visszafejtve megismerhetjük a Spanyol Testvériség egyik tagjának, Aguilarnak a történetét, ami a XV. századi Spanyolországban fog játszódni, és természetesen a Templomos lovagok lesznek a főgonoszok.

 

Viszont a zidegen szuperlények talán kimaradnak, amit baromira nem bánnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ebből a képből gonDoltam volna, hogy európai földön fogunk járni, nade hogy a Reconquista ideje beli Spanyolországban, azt nem. Ez nagyon király alaphelyzet. Azért is tetszik, mert talán filmen is átjöhet az a mediterrán feeling, amit Ezio története során ismertünk meg. Még a végén szembejönnek a Brotherhoodban kiküldött Assassin tanítványok, amint a contractokat csinálják. :D

 

 

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snowpiercer

Igen tetszetős dél-koreai film (európai és egyéb részvétellel), kár, hogy itthon nem játszották a mozik. Az első néhány perből megtudjuk, hogy a klímaváltozást a levegőbe szórt valamiféle anyaggal akarják megoldani, csak éppen úgy sül el a dolog, hogy annyira hideg lesz: kihal az emberiség, kivéve egy csoportot, akik időben felkerülnek egy vonatra, ami a Földet egy év alatt körbejárva rója végtelen köreit, történetünk idején immár 17 éve, és tartja életben az utolsó embereket. A hátsó szekció úgyszólván a nincstelen senkiket szállítja, akik elkeseredésükben lázadást szerveznek, hiszen erőszakkal tartják őket a vonat pöcegödrében rettenetes körülmények között. Végül ahogy haladunk előre egyik vagonról a másikra, úgy láthatunk különböző szelektív szeletkéket az emberi sokszínűségből, időnként valamiféle őrültbe rántva a minket és a karaktereket is, és haladunk a nem túl meglepő, de attól még egy cseppet sem unalmas végkifejlet felé. Ezzel egyidőben pedig egyre több információt kapunk a korábbi évekről is.

A látványvilágra nem lehet panasz, tulajdonképpen ez a film egyik fő erőssége, a másik pedig a pazar szereplőgárda: Chris Evans, John Hurt, Jamie Bell, Tilda Swinton (egek, ő aztán nagyon őrült személyt játszik fantasztikusan, de egyébiránt mikor nem zseniális?), két koreai színész, akiknek a nevét nem tudtam még megjegyezni (az ő karaktereiket csíptem a legjobban), Octavia Spencer (jó volt ismét látni), Ed Harris... a film nagyrészt angol nyelvű.

Valamennyire nyomasztó a hangulata, de nem érfelvágósan. Aki szereti az utópiákat, az bátran próbálkozzon meg vele, és az is, aki nem csak az amerikai filmekre van rákattanva.

 

Örülök hogy tetszett. Ezt én is láttam még tavaly és szerintem zseniális film. Tulajdonképpen egy új aspektusból(a vonaton vannak az utolsó túlélők) látunk egy posztapokaliptikus filmet. Az is jót tesz neki hogy nem amerikai, hanem dél-koreai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök hogy tetszett. Ezt én is láttam még tavaly és szerintem zseniális film. Tulajdonképpen egy új aspektusból(a vonaton vannak az utolsó túlélők) látunk egy posztapokaliptikus filmet. Az is jót tesz neki hogy nem amerikai, hanem dél-koreai.

Már télen letöltöttem, azóta meg csak kerültettem a gépen, most már ideje volt megnézni :) A helyszín elég sokat dob a szokásos posztapokaliptikus sztorin. És nem mellékesen képregény-adaptáció :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snowpiercer

Valamennyire nyomasztó a hangulata, de nem érfelvágósan. Aki szereti az utópiákat, az bátran próbálkozzon meg vele, és az is, aki nem csak az amerikai filmekre van rákattanva.

 

 

Háááát.. ezzel a filmmel ki tudnál kergetni a világból. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háááát.. ezzel a filmmel ki tudnál kergetni a világból. :peace:

No problemo :peace:

 

Köszi az ajánlót. Ma éjjel meg is nézem. :)

Szívesen! Remélem, tetszeni fog.

 

Ezt nem is tudtam.

Előtte én sem, de közben utána olvastam, egy 1982-es francia képregény alapján készült:

http://www.comicsbeat.com/snowpiercer-the-most-overlooked-comics-film-of-2013/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.