Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem olyan biztos az..

Állítólag létezik a Feledés képregényben, ami régebbi és a film előkészületei is jóval korábban kezdődtek a Hold-éinál.

Csak a feledés nagyszabású, így tovább tartott moziba kerülnie.

Ennek ellenére a Hold viszi el a babérokat, mert az volt előbb vetítve. Ott leesett az állam, a Feledésnél meg rókabőr szag volt. Ez van.

Ennek nem sok értelme van. Teljesen mindegy melyiknek mikor kezdődtek az előkészületei, mivel ezek nem a nyilvánosság előtt zajlanak a 2009-es Hold semmiképp nem koppinthatta le a 2013-as Feledést. De most csak kiváncsiságképp megnéztem és a Feledésnek az előkészületei 2011-ben kezdődtek meg, két évvel a Hold bemutatása után. Maguk a megfilmesítési jogok is csak 2010 körül kerültek a Universal stúdióhoz egy évvel a Hold után!

 

A másik, hogy nincs semmiféle képregény. Maga Kosinski a Feledés iró-rendezője ugyan eredetileg tényleg képregény formában akarta a történetet megcsinálni, de ez sosem készült el. Maga Kosinski is azt mondja, hogy igazából mindig is filmet akart csinálni a sztoriból így egyáltalán nem bánja a dolgot. Az hogy volt nála pár kép amivel promozhatta az anyagot inkább csak segített neki eladni a sztorit. Amit először 2010 augusztusában vettek meg tőle. A Holdat 2009 januárjában mutatták be először.

 

A Feledésnek azért van rókabőr szaga mert másolja a Holdat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején több cikket is olvastam, hogy egyes fantasy univerzumok hogyan alakultak ki. A Warcraft-ról azt írták, hogy elsősorban a Warhammer fantasy univerzumról mintázták. A Warhammer-ről azt olvastam, hogy olyan, mintha keresztezték volna Tolkien Középföldéjét a mi kora újkori világunkkal. Nagyon sok népszerű fantasy világ, vagy sorozat van, amiben erősen megtalálhatók más univerzumok elemei.

Pl. Robert Jordan népszerű Idő Kereke ciklusa nagyon erősen merített Tolkien-tól és Herbert Dűnéjéből. Amikor olvastam annak idején az első részt a Világ szemét úgy éreztem, mintha A gyűrű szövetsége lenne más köntösben. Sok olvasó szerint a Hódít az árnyék című rész, olyan, mintha a Dűne lenne fantasy változatban. Ennek ellenére az elmúlt évtizedek legnépszerűbb fantasy eposzai közé sorolják.

Vagy ott vannak a Dungeons and Dragons univerzumai, pl: Forgotten Realms, vagy a Dragonlance. Itt is találhatóak tolkieni motívumok. Pl. Szauron-Takhisis, az Egy Gyűrű- Sárkánydárdák, vagy akár megtalálhatjuk a hagyományos fantasy fajokat is: pl. elf (tünde), törpe (törp), ork, troll, sárkány, démon, félszerzet.... Az ilyen világoknál is a minta Tolkien világa volt, csak itt mások a kontinensek, sokkal több országot, birodalmat, hatalmi frakciót raktak bele. Egyes esetekben, pl a Forgotten Realms-nél kibővítették a fajokat is, újakat is behoztak, illetve a klasszikus tolkien-i népeket több alfajra osztották fel.

Bőségesen találunk még olyan világokat, ahol az ihletforrás Tolkien. vagy mások voltak. Ott van pl. Sapkowski világa a Vaják sorozattal, ahol szintén erősen merített a hagyományos fantasy elemek közül és egyéb mesék közül is.

Szerintem nem az a lényeg, hogy mit honnan merítenek, hanem az, hogy az összhatás jó legyen és magával tudja ragadni az egyént. A Gyűrűk Ura után hamar magával ragadott a Forgotten Realms, a Dragonlance, az Idő Kereke, a Warcraft, a Warhammer, a Vaják saga. Hiába érzékelhető sok esetben az erős ihletforrás, nekem ezek a világok, sorozatok már sokkal jobban tetszenek, mint az alapnak számító Középfölde történetek. Az egyik kedvenc reményhősöm, Drizzt részben Aragorn és Legolas összegyúrása, kiegészítve egy másfajta családi háttérrel mégis imádom és rajtam kívül még több millióan imádják és olvassák a kalandjait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek nem sok értelme van. Teljesen mindegy melyiknek mikor kezdődtek az előkészületei, mivel ezek nem a nyilvánosság előtt zajlanak a 2009-es Hold semmiképp nem koppinthatta le a 2013-as Feledést. De most csak kiváncsiságképp megnéztem és a Feledésnek az előkészületei 2011-ben kezdődtek meg, két évvel a Hold bemutatása után. Maguk a megfilmesítési jogok is csak 2010 körül kerültek a Universal stúdióhoz egy évvel a Hold után!

 

A másik, hogy nincs semmiféle képregény. Maga Kosinski a Feledés iró-rendezője ugyan eredetileg tényleg képregény formában akarta a történetet megcsinálni, de ez sosem készült el. Maga Kosinski is azt mondja, hogy igazából mindig is filmet akart csinálni a sztoriból így egyáltalán nem bánja a dolgot. Az hogy volt nála pár kép amivel promozhatta az anyagot inkább csak segített neki eladni a sztorit. Amit először 2010 augusztusában vettek meg tőle. A Holdat 2009 januárjában mutatták be először.

 

A Feledésnek azért van rókabőr szaga mert másolja a Holdat.

Ha így utánajártáltál, akkor nem ellenkezem sokat.

Én a filmuniverzum.hu-n még a kezdetekkor láttam az első Oblivion concept artokat és azóta vártam. Ez azthiszem 2008-ban volt.

De amúgy nem volt még olyan, hogy kiszivárog egy korai forgatókönyv és az ellopódik?

Szóval ötlet stádiumban is lenyúlható egy film egy része mely beépíthető és ha esetleg előbb filmesítik meg, akkor Övék lehet a dicsőség.

Nem vádolom én egyiket sem, félre ne értsen senki. Mindkét filmet szeretem.

Az sem kizárt, hogy a dolog a véletlen műve. De az biztos, hogy a Feledésnek a hasonlóság a kárára vált az én szememben.

Amúgy én is a te véleményeden voltam akkoriban. És az említett oldalon szóltak rám, hogy van képregény és korábban mentek a munkálatok a Feledésnél.

Sajnos már nem megy az oldal és a cikk keresőjével nem tudtam már utánanézni az infóknak, mert már csak a film kritikáját hozza ki, a korábbi cikkeket nem. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha így utánajártáltál, akkor nem ellenkezem sokat.

Én a filmuniverzum.hu-n még a kezdetekkor láttam az első Oblivion concept artokat és azóta vártam. Ez azthiszem 2008-ban volt.

De amúgy nem volt még olyan, hogy kiszivárog egy korai forgatókönyv és az ellopódik?

Szóval ötlet stádiumban is lenyúlható egy film egy része mely beépíthető és ha esetleg előbb filmesítik meg, akkor Övék lehet a dicsőség.

Nem vádolom én egyiket sem, félre ne értsen senki. Mindkét filmet szeretem.

Az sem kizárt, hogy a dolog a véletlen műve. De az biztos, hogy a Feledésnek a hasonlóság a kárára vált az én szememben.

Amúgy én is a te véleményeden voltam akkoriban. És az említett oldalon szóltak rám, hogy van képregény és korábban mentek a munkálatok a Feledésnél.

Sajnos már nem megy az oldal és a cikk keresőjével nem tudtam már utánanézni az infóknak, mert már csak a film kritikáját hozza ki, a korábbi cikkeket nem. :peace:

A szerzői jogokat nem a hecc kedvéért találták ki. Nagy segítségre van annak, hogy ne lopjanak el forgatókönyveket, regényeket, képregényeket a megjelenés előtt, csak mert látta valaki. ;)

Az, hogy egy film vagy könyv vagy bármi, hasonló ötletre alapul, meg nem nagy dolog. Megesik, hogy két írónak ugyanaz jut eszébe. Még az is, hogy ugyanabban az évben. Én egyszer azért veszítettem el egy novellapályázatot, mert valaki más is megírta ugyanazt a témát (csillagközi utazás klónokkal), és a "konkurenciáé" jobb volt. És volt egy másik eset is, amikor versenyből lettem kizárva, mert ugyanazt a témát dolgoztuk fel ketten, a zsűri meg azt hitte, egy ember vagyok és pofátlanul kétszer adtam be ugyanazt, csak másféleképpen megírva. Mondanom sem kell, mind én, mind a másik író kicsit kiakadtunk, pláne, hogy hiába bizonyítottuk, hogy nem egy ember vagyunk, pont lesz*rták (az egyik zsűritag ezt így kerek-perec megmondta).

Szóval ez nem nagy dolog. Megesik. Megjegyzem, se a Moon, se az Oblivion nem találta fel a spanyol viaszt, az alaptöltet nem volt annyira hűde eredeti, hogy azt csak ellophatta egyik a másiktól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hét mesterlövész

 

 

szerk.: Ez egy kicsit hosszabb verzió

 

Elsőre azt mondanám: istenkáromlás!, de asszem a szereplők miatt meg kell majd nézni, aztán fröcsögni.

De továbbra is utálom remake-eket. Habár az eredeti is az volt a hét szamuráj után.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az említett oldalon szóltak rám, hogy van képregény és korábban mentek a munkálatok a Feledésnél.

Minden valószinüség szerint az illető tévedett. Például ha rákeresel arra hogy Oblivion comic book láthatod, hogy nincs ilyen képregény. A kiadó, aki foglalkozni akart vele annak az oldalán ez van:

 

http://radicalpublishing.com/titles/oblivion/

 

Egy be nem teljesült igéret arra nézve hogy majd 2012-ben kiadják. De itt van például egy korabeli - 2013-as - hír arról, hogy az Oblivion egy soha el nem készült képregényen alapszik. Még rajzokat is mutat.

 

http://www.bleedingcool.com/2013/04/12/oblivion-based-on-the-non-existing-graphic-novel/

 

Eszerint ahogy az több más forrás is megerősiti egyébként a képregényhez az első rajzok 2009-ben készültek el. Vagyis a Moon bemutatója után ami 2009 januárjában debütált először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy egy film vagy könyv vagy bármi, hasonló ötletre alapul, meg nem nagy dolog. Megesik, hogy két írónak ugyanaz jut eszébe. Még az is, hogy ugyanabban az évben.

 

Nekem erről az jut eszembe, hogy amikor először megláttam EP II-ben, hogy 2 fénykardot is lehet egyszerre forgatni lévén ugye EP I-t is láttam már akkora és elképzeltem, hogy az mekkora király lenne ha két olyan dupla karddal harcolna valaki, mint amilyen Maulnak volt, nem mondtam el senkinek az ötletet, Krell mégis megszületett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.bleedingcool.com/2013/04/12/oblivion-based-on-the-non-existing-graphic-novel/

 

Eszerint ahogy az több más forrás is megerősiti egyébként a képregényhez az első rajzok 2009-ben készültek el. Vagyis a Moon bemutatója után ami 2009 januárjában debütált először.

Na ezek azok a képek amik miatt úgy vártam ezt a filmet!

+ez a plakát. Nagyon korán kijött már, akkoriban Tom Cruise-ról még kósza infó sem volt..

oblivion_kai_cover1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a kérdésre szerintem csak a film fog választ adni. Vagy az sem. Lehet, meg sem halt az első részben. Vagy klónozták. Vagy ő is idegen. Vagy ez az épeszű ikertestvére. Vagy egy párhuzamos világból jött, hogy figyelmeztesse az embereket, ezúttal is el lesz cseszve a függetlenség napja. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hé! Brent Spiner mit keres a folytatásban? :o

 

Ezen én is csodálkoztam azt hittem meghalt az első részben.

 

Vagy ez az épeszű ikertestvére.

 

Ezt a teóriát kizárhatjuk, mert ugyanaz a karakter van neki írva IMDB-n. :)

 

 

 

Amúgy én sajnálom, hogy Smith nem lesz benne, tudom, hogy sokat kért és azért, de szerintem ő biztos adna egy extra töltést a filmnek, legalábbis a szememben tuti. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én sajnálom, hogy Smith nem lesz benne, tudom, hogy sokat kért és azért, de szerintem ő biztos adna egy extra töltést a filmnek, legalábbis a szememben tuti. :)

Ez a "Will Smith nem lesz benne" dolog amúgy kezd tök jó legendává érni. Egyszer azt mondják, hogy túl sokat kért, azért nem kerülhetett bele. Aztán meg azt, hogy nem tudták összeegyeztetni az Öngyilkos osztag forgatásával, és Smith inkább azt választotta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a "Will Smith nem lesz benne" dolog amúgy kezd tök jó legendává érni. Egyszer azt mondják, hogy túl sokat kért, azért nem kerülhetett bele. Aztán meg azt, hogy nem tudták összeegyeztetni az Öngyilkos osztag forgatásával, és Smith inkább azt választotta.

Utóbbit még nem hallottam. De mindenképp kár. Az én szememben az első résszel lett igazi sztár és talán nem is vagyok ezzel egyedül.

Akár a pénz, akár másik film miatt dobta ezt a project-et; nem volt szép tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a "Will Smith nem lesz benne" dolog amúgy kezd tök jó legendává érni. Egyszer azt mondják, hogy túl sokat kért, azért nem kerülhetett bele. Aztán meg azt, hogy nem tudták összeegyeztetni az Öngyilkos osztag forgatásával, és Smith inkább azt választotta.

Ha az utóbbi a akkor a stúdió jó hülye volt. Will Smith-ért simán megérte volna átvariálni a forgatást. Marketingileg és üzletileg sokat jelenetet volna. Történetileg nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az utóbbi a akkor a stúdió jó hülye volt. Will Smith-ért simán megérte volna átvariálni a forgatást. Marketingileg és üzletileg sokat jelenetet volna. Történetileg nem is beszélve.

Na és persze, minket csak az utolsó érdekel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van!!! Mint ahogy az is, hogy

simán magához ragadná az irányítást

.

 

Zseniális a figurája (aki játssza, az is), az élet meg fura módon igazolná az egészet - már ha igaz lehetne. Nekem pont ezért volt több, mint sima vígjáték/szatíra.

 

 

Megnéztem én is . Zseniális és ugyanakkor elgondolkodtató és félelmetes.

 

 

Nagyon sok durva dolog volt benne. Már az is hogy egyáltalán most illetve tavaly beraknak a filmbe olyanokat, hogy a németek utálják a migránsokat, meg valaki munkatábort akar. A döbbenet az hogy ma is simán hatalomra jutna ahogy írod is. Mennyire profin használta a médiát.De most jön a"poén". Igaza volt a mai állapotokról. Tehát még populista sem volt, sőt ráérzett az új időkre is és még a négereket ,zsidókat, és arabokat is maga mellé állította. Ebben az a szörnyű hogy a valódi idejében holt marhaságnak tarthatta a faji kérdést is csak ráérzett a németek zsidóutálatára és nyomta a szöveget ami csak azért kellett hogy mellé álljanak. Meg az milyen már hogy a neonácik verik meg és milyen puhapöcsök az igazihoz képest. Abban is benne van minden mikor le akarja lőni a tv-s a végén és mondja hogy tőle nem lehet megszabadulni mert benne van a németekben. Pontosan. Mint bennünk Kádár és Horthy.Amit még szomorúnak éreztem hogy az elején a srácok nem tudták ki Martin Bormann. Milyen oktatás lehet Németországban? Én sem tartom sima vígjátéknak, mert ebben baromira benne van a mai Németország társadalomkritikája. Félreértés ne essék én okádok Hitlertől és amit képviselt, de biztos hogy ő volt a hibás hogy hatalomra jutott? Talán nem kéne az elégedetlenkedő tömegek ellen politizálni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dinó tesó:

Ezer éve nem vettem teljes áron dvd-t, de ezzel megtörtem a csendet.

A slipcase-en belül is fóliázva van természetesen a tok és enyhén szólva passzentos volt.

Minden erőmet és óvatosságomat együttesen alkalmazva tudtam csak kihúzni a belső tokot.

Gondoltam szólok. Felkötni a gatyát! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is . Zseniális és ugyanakkor elgondolkodtató és félelmetes.

 

 

Félreértés ne essék én okádok Hitlertől és amit képviselt, de biztos hogy ő volt a hibás hogy hatalomra jutott? Talán nem kéne az elégedetlenkedő tömegek ellen politizálni.

 

 

:yeah: Örülök, hogy tetszett, ezek szerint egy újabb jó ajánlás volt...

 

A másik spanyol filmet se feledd, az is nagyon jó! :)

 

 

Akkor, az elején semmiképp nem volt hiba, azt mindenki hajlamos elfelejteni, hogy Hitlert anno MEGVÁLASZTOTTÁK. Az igazán durva számomra az volt ebben a filmben, hogy milyen jól megfogta Hitler személyiségének lényegét, azt a hiheteteln szuggesztív karizmát, amivel maga melé tudna még ma is állítani tömegeket...

 

Na persze, feltételezve, ha tiszta lappal indulna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Loopert. Kellemes film, jó kis hangulattal, pár remek ötlettel.

 

Van benne eredetiség rendesen. Főleg a benemzárt kör miatt életben maradt öreg bérgyilkos "odacsalogatása" rendkívül ötletes és kegyetlen is egyben. Brutális világot épített fel. Remélem a Disney hagyja kibontakozni, bár én úgy gondolom, hogy a JJ-Kasdan duó elgondolásai, forgatókönyvei fogják meghatározni egészen az utolsó epizódig a cselekményszálat. De drukkolok Rian-nek.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Loopert. Kellemes film, jó kis hangulattal, pár remek ötlettel.

Én is csípem a fimet. Alapból szoktak érdekelni az időutazós témák, pláne ha jól sikerülnek.

Ami érdekes, hogy szerintem egyáltalán nem hasonlít JGL és Willis, mégis abszolút hihető volt a páros; működött!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van benne eredetiség rendesen. Főleg a benemzárt kör miatt életben maradt öreg bérgyilkos "odacsalogatása" rendkívül ötletes és kegyetlen is egyben. Brutális világot épített fel. Remélem a Disney hagyja kibontakozni, bár én úgy gondolom, hogy a JJ-Kasdan duó elgondolásai, forgatókönyvei fogják meghatározni egészen az utolsó epizódig a cselekményszálat. De drukkolok Rian-nek.

Rian bontja ki a sztorit, szóval én bízom benne és Kennedy -ben! Nem véletlen választották őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hé! Brent Spiner mit keres a folytatásban? :o

Erre a kérdésre szerintem csak a film fog választ adni. Vagy az sem. Lehet, meg sem halt az első részben.

Ezen én is csodálkoztam azt hittem meghalt az első részben.

 

Én sokáig úgy voltam vele hogy 50% hogy megmaradt. Elvégre egy szót se szóltak az állapotáról. Aztán azt olvastam hogy csak bekómált.

 

 

 

Ez a "Will Smith nem lesz benne" dolog amúgy kezd tök jó legendává érni. Egyszer azt mondják, hogy túl sokat kért, azért nem kerülhetett bele. Aztán meg azt, hogy nem tudták összeegyeztetni az Öngyilkos osztag forgatásával, és Smith inkább azt választotta.

Utóbbit még nem hallottam. De mindenképp kár. Az én szememben az első résszel lett igazi sztár és talán nem is vagyok ezzel egyedül.

Akár a pénz, akár másik film miatt dobta ezt a project-et; nem volt szép tőle.

 

Most meg sajnálja hogy Pityunak kampeca lett. Na késő bánat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.