Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

 

Farkas nem emlékezhet a jövőbeli eseményekre, mert nem élte át őket.... A 63-as vonalon a 63-as verziójú Farkas ugyanúgy tengeti tovább napjait, mint előtte, csak éppen némi időkieséssel a fejében.

 

Az Eljövendőben azt mondja neki X-Prof., hogy ő lesz majd az egyetlen, aki emlékezni fog az eredeti jövőből bármire is.

Ezen felül a film végén maga Logan is említi, hogy ő másképp ismeri a történelmet, Charles pedig érdekes beszélgetéseket ígér. Amúgy az új jövőben való ébredése utáni reakciói is egyértelműsítik, hogy nagyon is emlékszik az alternatív jövőre, hiszen felismeri Cikont, Jégembert vagy épp Vadócot, na meg persze van egy bizarr jelenete Jean-nel és Küklopsszal is.

(Ezt nem tettem spoiler-be, mert azért már egy elég régi film, de ha szükségesnek gondolja bárki, akkor pótolható ;)))

 

 

 

Magneto esetében mindig is erős volt a családi szál, ami a legerősebb motivációval szolgált számára, szóval ezzel sok újdonságot nem hoztak be. Csak kár volt ismételni.

 

 

Nem általánosságban az volt új, hogy a családi dráma adja Erik motivációit, hanem az új családja, a feleség és a gyerek. Az nekem még jól működött, hogy előszedték a szülei sorsát, ill. visszavitték Auschwitz-ba. Viszont azt már feleslegesnek éreztem, hogy kapjon egy tök új családot. Pláne, hogy már így is behozták a képbe a fiát. A film elején tisztességes állampolgárként és példás családapaként éli mindennapjait, hogy aztán megint kicseszhessenek vele és meg akarja bosszulni ezt az egész világon.

Minden újabb filmben ezen lovagolnak, hogy Magneto hol negatív, hol pozitív hős, hol jó, hol nem. Az eredeti X-Men-ben végig az ellenségoldalon állt, mégis remekül átjött a filmekből, hogy ő nem egy velejéig romlott sablongonosz, aki csak úgy poénból rombolni akar. Egy ideológia állt a tettei mögött, a cél szentesíti az eszközt elvet vallotta, de alapvetően az elvei mentén cselekedett. Charles más elveket vallott, ezért a konfliktusuk, de ami a pláne, hogy nem is lehetett egyértelműen kijelenteni, hogy nem Magneto-nak van igaza. Szóval meg lehet oldani az antagonista árnyalását úgy is, hogy nem táncoltatják meg az oldalak között minden filmben.

Eleve tudjuk az Elsőkből, hogy Magneto magáénak tudja Shaw elveit, azaz a mutánsokat tartja fejlettebbnek. A múltjából fakadóan szentül meg van győződve, hogy az ember-mutáns háború elkerülhetetlen, valamelyik oldal pedig ki fog pusztulni. Ez esetben pedig a mutánsoknak kell élniük, mert ők a jobbak. Az eljövendőben emiatt úgy is cselekszik, hogy már ott egyesíteni akarja a mutánsokat az emberek ellen és kirobbantani a háborút, amíg még fölényben vannak. Ez az egész elég jól belesimulna Apokalipszis elképzeléseibe, legalábbis amikkel győzködi a lovasait, hogy álljanak mellé. Pont emiatt éreztem felesleges kitérőnek Erik civil életét, így csak egy újabb pálfordulással több jut neki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendes fickók:

Kellemes szórakoztató, laza film. A humora rendben volt, végre nem az altesti humor volt jelen.

(Köszi Shane Black, hogy most nem a másik éned -Hawkins ült a székben! ) ;)

Szóval jó kis film volt, meg minden. "-ne mondd, hogy 'meg minden'!" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Eljövendőben azt mondja neki X-Prof., hogy ő lesz majd az egyetlen, aki emlékezni fog az eredeti jövőből bármire is.

Ezen felül a film végén maga Logan is említi, hogy ő másképp ismeri a történelmet, Charles pedig érdekes beszélgetéseket ígér. Amúgy az új jövőben való ébredése utáni reakciói is egyértelműsítik, hogy nagyon is emlékszik az alternatív jövőre, hiszen felismeri Cikont, Jégembert vagy épp Vadócot, na meg persze van egy bizarr jelenete Jean-nel és Küklopsszal is.

(Ezt nem tettem spoiler-be, mert azért már egy elég régi film, de ha szükségesnek gondolja bárki, akkor pótolható ;)))

 

 

Ez így van, de csak azután, hogy a jövőből elindul, és oda visszaérkezik. A most látott 83-as Farkas még elég távol van a jövőbelitől, aki "visszautazik", és megszerzi a két idősík emlékeit. A múltban tett utazásból való ébredés után rögzül az új idősík, és Farkas attól a pillanattól emlékszik mindkettőre.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne törődj a számokkal. Jó kikapcsolódás a film.

Csak az a baj, hogyha az ilyen jó filmek sorozatosan megbuknak, akkor a stúdiók egyre kevesebb ilyennek fognak zöld utat adni. Ezek helyett jönnek a hányós-fingós viccekkel operáló Szellemírtók és társai, amiknél meg sem kell erőltetniük magukat, mert úgyis sikeresek lesznek :roll:

 

Többet mondó képek Nolan új filmjéről

adj3Ymj_700b.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

WarCraft

 

Vegyes volt a film fogadtatása. Elmarasztaló véleményt többet olvastam, mint pozitívat és annyira nem is rohantam a moziba rá, de mivel ma előállt egy rég látott haverom, aki pár másik komával egyetemben meginvitált a filmre így nem mondtam nemet. Nem számítottam kiemelkedőre, és nem is mondom, hogy kiemelkedő, de én pozitívan csalódtam a filmben. Nem, nem nézem meg még egyszer moziban, pedig a látványvilága pazar, következő alkalommal már a bővített változatot akarom látni. Egy dologra mindenképpen jó volt a film... mégpedig arra, hogy elővegyem újra a régi WarCraft stratégiai játékokat, mert az első két részre már egyáltalán nem emlékszem (főleg az elsőre.... és ez a film azt veszi alapul) ... a WOW továbbra sem érdekel (és hála Istennek, hogy nem ezt a WOW akármit vitték filmre!!!) ... :P de a WarCraft filmmel elégedett voltam. Mindenképpen jó volt, hogy a BLIZZARD benne volt a buliban!!!

 

És nem, nem akar Gyűrűk Ura lenni a film, ... ellenben WarCraft akar lenni, és sikerül is neki! Nagyon jól adja a WC (nem röhög) hangulatot! :D

 

Ezek után tényleg jöhetne egy ütős Mass Effect film, a BioWare közreműködésével!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a baj, hogyha az ilyen jó filmek sorozatosan megbuknak, akkor a stúdiók egyre kevesebb ilyennek fognak zöld utat adni. Ezek helyett jönnek a hányós-fingós viccekkel operáló Szellemírtók és társai, amiknél meg sem kell erőltetniük magukat, mert úgyis sikeresek lesznek :roll:

 

Igen, sajnos mondasz valamit. Legutóbbi példám a "Nagyfater elszabadul". Ami ha jól sejtem sikeres volt.

Pedig izléstelen volt és szvsz DeNiro lement kutyába és megalázta magát. Ez már nem a "Csak egy kis pánik" és "Apádra ütök" színvonal.

Bár már utóbbi folytatásaiban is rezgett a léc.

Valami baj van a vígjáték műfajjal. Csak a sok felnyírthajú tejfogú ostoba kölyköt akarják kiszolgálni.

obszcén spoiler:

fröcsögjön a geci, gyalázzunk hullát, hányjunk-fossunk feküdjünk bele stb.

Nekem ez nem vicces.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

WarCraft

 

én pozitívan csalódtam a filmben.

 

Ezután tényleg jöhetne egy ütős Mass Effect film, a BioWare közreműködésével!!!

Örülök Riddick, hogy neked is tetszett film! :yeah:

És igen... jöhetne egy Mass Effect film! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(és hála Istennek, hogy nem ezt a WOW akármit vitték filmre!!!) ... :P

 

Értem én, hogy a WoW nem jön be, mint játék, de annak is remek története van, hisz azt is csak a Blizzard írói írták, mondjuk mivel nem sokat játszottál vele így nem nagyon tudhatsz róla semmit. :P Hidd el azokat a történeteket is filmre lehet vinni pofásan :) és ha a lendület kitart valószínűleg filmre is lesznek víve.

 

 

Én még nem láttam a filmet, jövőhéten szándékozom valamelyik nap. Lenne egy kérdésem van stáblistás jelenet?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A World of Warcraft is Warcraft, csak másfajta játék és más a logó. Ennyi. Egyébként én sem játszottam a WoW-tal.

 

Ezzel maximálisan tisztában vagyok.... de amíg a WarCraft 1-2-3-at kedveltem, addig a WOW-ra rá sem bírok nézni. Tudom, ez egyéni szoc. problem... de ez van! ;)

 

Értem én, hogy a WoW nem jön be, mint játék, de annak is remek története van, hisz azt is csak a Blizzard írói írták, mondjuk mivel nem sokat játszottál vele így nem nagyon tudhatsz róla semmit. :P Hidd el azokat a történeteket is filmre lehet vinni pofásan :) és ha a lendület kitart valószínűleg filmre is lesznek víve.

 

Természetesen ez is igaz! Meglátjuk mit hoz a jövő WarCraft filmek terén :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előfoglalási láz elkezdett lanyhulni. Valszeg Kínában az első hétvégén meglehet valami rekord de hogy ez elég lesz-e a folytatásra az egyre kétségesebb. Az USA-ban tuti bukta (ami ugye azért probléma mert a nemzetközi bevételekből arányaiban sokkal kevesebbet lát a gyártó). Még nem veszett el a remény a folytatásra, de nagyon össze kell kaparja magát. Ha lesz is folytatás esélyes hogy már kisebb költségvetéssel fog készülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én, hogy a WoW nem jön be, mint játék, de annak is remek története van, hisz azt is csak a Blizzard írói írták, mondjuk mivel nem sokat játszottál vele így nem nagyon tudhatsz róla semmit. :P Hidd el azokat a történeteket is filmre lehet vinni pofásan :) és ha a lendület kitart valószínűleg filmre is lesznek víve.

A WOW-val az a baj, hogy a kiegészítésekkel már teljesen elborult. Számomra illúzióromboló volt, hogy egy 80-as karakter motorral elszáguld felettem. Nem odaillő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előfoglalási láz elkezdett lanyhulni. Valszeg Kínában az első hétvégén meglehet valami rekord de hogy ez elég lesz-e a folytatásra az egyre kétségesebb. Az USA-ban tuti bukta (ami ugye azért probléma mert a nemzetközi bevételekből arányaiban sokkal kevesebbet lát a gyártó). Még nem veszett el a remény a folytatásra, de nagyon össze kell kaparja magát. Ha lesz is folytatás esélyes hogy már kisebb költségvetéssel fog készülni.

Talán ha jó lesz a szájhagyomány az dobhat rajta valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az USA-ban tuti bukta.

Azért ezt még várjuk ki ott majd csak jövőhéten lesz a premier tudom hogy ez előzetes felmérések szerint nem áll jó de többször volt már rá példa hogy nem úgy alakultak az eredmények ahogy várták. Az általános közönségi vélemény pozitív belföldön és külföldön is szóval én még nem temetném a dolgot. Ahogy én nézegettem egy 500 milliós bevétel sztem elég lenne a folytatáshoz azt simán összekaparhatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nade épp ezaz hogy még a közönségi vélemény se nagy szám. Van egy keménymag akiknek nagyon tetszik, de rajtuk kivül akiknek bejön rendszerint azok sincsenek tőle elájulva hanem a hibáival együtt szeretik. Ezzel nehéz beindítani azokat akiket eddig se érdekelt a téma. Persze az előfordulhat hogy a most jósolt 23 milliós nyitóhétvégénél majd többet termel, de még ha a dupláját hozza az is nagyon gyenge. Ahhoz hogy az USA-ban jól menjen egy kisebb csoda kéne. Pláne a lehúzó kritikák után.

Az viszont tény hogy a nemzetközi forgalom még megmentheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom a spanyoloknál is népszerű a film. Utoljára a Force Awakensnél láttam ilyen videókat..

 

Reméljük összejön a folytatásra a pénz, mert nagyon érdekelne a következő rész...

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nade épp ezaz hogy még a közönségi vélemény se nagy szám. Van egy keménymag akiknek nagyon tetszik, de rajtuk kivül akiknek bejön rendszerint azok sincsenek tőle elájulva hanem a hibáival együtt szeretik. Ezzel nehéz beindítani azokat akiket eddig se érdekelt a téma. Persze az előfordulhat hogy a most jósolt 23 milliós nyitóhétvégénél majd többet termel, de még ha a dupláját hozza az is nagyon gyenge. Ahhoz hogy az USA-ban jól menjen egy kisebb csoda kéne. Pláne a lehúzó kritikák után.

Az viszont tény hogy a nemzetközi forgalom még megmentheti.

Eddig 20 országban megy és már 70 milliót összehozott.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.