Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Batman v. Superman:

Végigtoltam a 3 órást..hááát?!

Én nem is tudom..2óra volt a nyitány, aztán 1 a végkifejlet.

Valami nem stimmelt.

A két főhősön túl a nem is tudom, hogy miért kaptak bele ilyen vékonyan a többiekbe.

Valami gond volt az arányokkal. És ez a gond. Mert meglepő módon nem azért nem tetszett annyira, amitől előre féltem. A film "vs" részét jól megoldották.

 

És a végén ez az elcseszett kryptoni Hulk?

áhh..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég belenéztem a Batmna Superman film végső csatájába. Hát az nagyon jól nézett ki, nem hittem volna, hogy Végítélet ilyen jó lesz. Supeman mondatai és cselekedete pedig nagyon drámai, megható volt. Látnom kéne egyszer az egész filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warcraft

Szembe jött velem egy gyengébb minőségű Full-HD release így megnéztem.

Úgy kezdtem el nézni Warcraft tudásom nagyon minimális volt de mivel szeretem a fantasy filmeket így nagyon vártam.

 

Nekem csalódás volt a film. Annak idején a Hobbit filmeket is mennyire szidták hát ez Olyan messze van a Hobbitól mint a Hobbit a Gyűrűk Urától.

 

Kezdem ami tetszett.

Amitől mindenki a legjobban félt az működött nálam a legjobban. Azok az Orkok. Fantasztikusan néztek ki nem lógtak ki a filmből jól megoldották az arányokat. És az ork karakterek is érdeksekk voltak. És jó volt úgy látni őket mint érző lények.

Néhány harc jelenet.

Lothar.

 

Ami nem.

 

Az első ami nagyon nem jött be az pedig az emberek világának a megalkotása. Annyira mű volt nekem minden. A belső terek az épületek. Mindenen annyira látszott hogy díszlet annyira vér gagyi hatása volt. A páncélokról nem is beszélve. A formaviláguk király volt de ahogy kinéztek mint ha műanyagból készültek volna. Orkoknál ezek a dolgok mind jól megvoltak csinálva.

A történet vezetés pocsék. Össze-vissza ugrál a story a karakterek ábrázolás nulla. Semmi nincs megmagyarázva csak úgy bedobják őket. És itt nem a Warcraft világára értem egyszerűen azon olyan dolgokra ami a film cselekményét előre viszi.

Zene gyenge. Egy fülbe mászó témát nem halottam.

Vége megint csak gáz.

 

Aki látta az meg magyarázná nekem hogy

 

 

Az most miért volt jó hogy a királyt megölte Garona?

 

 

Az egész össze van csapva leglább még +30 perc kellett volna ami Blue-rayen elvielg jön majd meglátjuk hogy mit fog javítani.

 

És ez még csak a jéghegy csúcsa mert a film után elolvastam hogy a játékokban és könyvekben hogyan zajlottak az események. És ultra gáz hogy csak ennyit tudtak kihozni ebből a egész jó storyból.

Akit érdekel a világ itt sokkat olvashat róla: http://wowloreforditasok.hu/2015/11/11/az-elso-haboru/

Mivel egy trilógiát akarnak így valószínűleg a Warcraft 1-2 játék történetét (Első és Második Háború) akarják bemutatni ami egy jó elgondolás.

 

A játék és könyv spoilerek.

 

 

Karaktereket nagyon elbaszták. Lothar, Medivh Llane gyerekkori barátságukra semmi utalás. Medivh teljesen elbaszták az ő "árulása" semmi magyarázat és a Lothar és Medivh közti drámát is kihagyták a megölésénél. Dramaturgilag egy erős jelenet lett volna. Néhány dolgot nagyon leegyszerűsítettek.

A trilógia a félépítése is rossz szerintem.

 

Itt az első filmben le kellett volna zavarni az Első háborút. Úgy kellett volna vége lenni hogy Stromwind elesik. Ez a portál elleni támadás nem kellett volna és a szövetséget se kellett volna még megalakítani. egy 2 óra 30 perces filmbe meglehetett volna csinálni.

 

Második film a szövetség megalakulásról és Második háború első feléről szólna Lordearon ostromig.

 

Harmadik film az ellen támadásról Lothar halálról és a portál bezárásig.

 

Ez így sztem nagyon adta volna. Még nem temetem teljesen ezt a trilógiát ha egyáltalán megvalósul de így elsőre sokk ziccert kihagytak

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég belenéztem a Batmna Superman film végső csatájába. Hát az nagyon jól nézett ki, nem hittem volna, hogy Végítélet ilyen jó lesz. Supeman mondatai és cselekedete pedig nagyon drámai, megható volt. Látnom kéne egyszer az egész filmet.

Én a minap néztem meg a 3 órás verziót, és sokkal jobban tetszett, mint a mozis változat. Lehet újra is nézem megnt. Nekem külön tetszett, hogy szép lassan építkezik a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is hihetetlen, hogy 1 hónap alatt a Warcraft 50 milkát sem tudott összekaparni az USA-ban. Ha létezik bukás, akkor ez az...

Külföldön is csak Kína menti meg a 220 millás bevételével. Ami haszon szerint persze kb. csak fele az átlagosnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman v. Superman:

Végigtoltam a 3 órást..hááát?!

Én nem is tudom..2óra volt a nyitány, aztán 1 a végkifejlet.

Én a minap néztem meg a 3 órás verziót, és sokkal jobban tetszett, mint a mozis változat. Lehet újra is nézem megnt. Nekem külön tetszett, hogy szép lassan építkezik a film.

 

Néhány napja nekem is megvolt. Úgy voltam vele hogy két részletben nézem meg de csak sikerált rávennie hogy egybe letudjam. Valamivel jobban feküdt mint a mozis verzió igaz amazzal se volt különösebb problémám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warcraft

Szembe jött velem egy gyengébb minőségű Full-HD release így megnéztem.

Úgy kezdtem el nézni Warcraft tudásom nagyon minimális volt de mivel szeretem a fantasy filmeket így nagyon vártam.

 

Nekem csalódás volt a film. Annak idején a Hobbit filmeket is mennyire szidták hát ez Olyan messze van a Hobbitól mint a Hobbit a Gyűrűk Urától.

 

Kezdem ami tetszett.

Amitől mindenki a legjobban félt az működött nálam a legjobban. Azok az Orkok. Fantasztikusan néztek ki nem lógtak ki a filmből jól megoldották az arányokat. És az ork karakterek is érdeksekk voltak. És jó volt úgy látni őket mint érző lények.

Néhány harc jelenet.

Lothar.

 

Ami nem.

 

Az első ami nagyon nem jött be az pedig az emberek világának a megalkotása. Annyira mű volt nekem minden. A belső terek az épületek. Mindenen annyira látszott hogy díszlet annyira vér gagyi hatása volt. A páncélokról nem is beszélve. A formaviláguk király volt de ahogy kinéztek mint ha műanyagból készültek volna. Orkoknál ezek a dolgok mind jól megvoltak csinálva.

A történet vezetés pocsék. Össze-vissza ugrál a story a karakterek ábrázolás nulla. Semmi nincs megmagyarázva csak úgy bedobják őket. És itt nem a Warcraft világára értem egyszerűen azon olyan dolgokra ami a film cselekményét előre viszi.

Zene gyenge. Egy fülbe mászó témát nem halottam.

Vége megint csak gáz.

 

Aki látta az meg magyarázná nekem hogy

 

 

Az most miért volt jó hogy a királyt megölte Garona?

 

 

Az egész össze van csapva leglább még +30 perc kellett volna ami Blue-rayen elvielg jön majd meglátjuk hogy mit fog javítani.

 

És ez még csak a jéghegy csúcsa mert a film után elolvastam hogy a játékokban és könyvekben hogyan zajlottak az események. És ultra gáz hogy csak ennyit tudtak kihozni ebből a egész jó storyból.

Akit érdekel a világ itt sokkat olvashat róla: http://wowloreforditasok.hu/2015/11/11/az-elso-haboru/

Mivel egy trilógiát akarnak így valószínűleg a Warcraft 1-2 játék történetét (Első és Második Háború) akarják bemutatni ami egy jó elgondolás.

 

A játék és könyv spoilerek.

 

 

Karaktereket nagyon elbaszták. Lothar, Medivh Llane gyerekkori barátságukra semmi utalás. Medivh teljesen elbaszták az ő "árulása" semmi magyarázat és a Lothar és Medivh közti drámát is kihagyták a megölésénél. Dramaturgilag egy erős jelenet lett volna. Néhány dolgot nagyon leegyszerűsítettek.

A trilógia a félépítése is rossz szerintem.

 

Itt az első filmben le kellett volna zavarni az Első háborút. Úgy kellett volna vége lenni hogy Stromwind elesik. Ez a portál elleni támadás nem kellett volna és a szövetséget se kellett volna még megalakítani. egy 2 óra 30 perces filmbe meglehetett volna csinálni.

 

Második film a szövetség megalakulásról és Második háború első feléről szólna Lordearon ostromig.

 

Harmadik film az ellen támadásról Lothar halálról és a portál bezárásig.

 

Ez így sztem nagyon adta volna. Még nem temetem teljesen ezt a trilógiát ha egyáltalán megvalósul de így elsőre sokk ziccert kihagytak

 

 

Garona és Llane király

 

Tudomásom szerint az eredeti sztorivonalon is így történt, csak a körülmények voltak teljesen mások.

 

Az utolsó Őriző című regényben egyébként sok mindent jóval részletesebben kifejtettek. A Lothar, Llane, Medivh közötti kapcsolatot is, valamint

Sargeras háttérben húzódó szerepét.

 

Én azt tapasztalom, hogy a keménymagos Warcraft fanatikusok azért csalódtak, mert azt várták, hogy 100%-ban a játékok/könyvek sztorivonalát adaptálják. Én biztos voltam benne, hogy nagyon el fognak térni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Garona és Llane király.

Meg a motiváció is más. Ott értelme volt itt nem nagyon.

 

Nem azzal van a baj hogy eltértek. Mert el kell más egy könyv meg egy film. Sok jó változtatás van benne pl.Durotan. Csak az eredeti stroy logikusan van felépítve a film meg nem és nehezen értelmezhető a film annak aki nem ismeri a világot. Pedig nem túl bonyolult a világa a Hobbit és a Gyűrűk Uránál megoldották hogy bárki tudja élvezni a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Függetlenség napja 2

 

Bár már szombaton láttam csak most írnék véleményt. De először az első részről. Az 20 évvel számomra azért volt korszakalkotó, mert hazánkban akkor nyiltak meg az első multiplexek, és ez volt az első látványfilm amit ilyen moziban láttam. Ekkor szembesültem azzal hogy az akciójelenetek hangjai akár kétszer hangosabbak a beszédnél, és a térhangzással is. Ráadásul ilyen nagyszabású látványfilm aminek az a története hogy földönkivüliek megtámadják a Földet és ennyire jól néz ki nem volt akkoriban a porondon. Tv-ben mutogatták az előzetesét és hát bámulva lestük.

Mag a film is minden várakozásomat felülmúlta, kellően drámai ,látványos, ugyanakkor humoros is volt ,remek színészek tolmácsolásában.

Szóval én ezt a filmet legendának látom.

 

A folytatás hozta a régi hangulatát, nekem nagyon tetszett. Nyilván ma más idők járnak, tömegével mutatnak be ilyen filmeket, a multiplexek meg életünk részei. A történet jól halad tovább, bár néha hirtelen ugrunk egyik jelenetről a másikra. Megtudjuk mi lett a régi szereplőkkel akik ma már legendák. Mindegyiküket sikerült jól lezárni, talán Jeff Goldblum karaktere hagyott kivánnivalót maga után. Azt éreztem hogy nincs "ott" a vásznon, csak azért került bele hogy a régi rajongóknak örömet szerezzenek, de létfontosságú funkciója nincs csakúgy mint filmbeli apjának. Egyfajta erősebb cameoszerep mindkettejüké. Goldblum ráadásul mintha unná a forgatást.

A fiatalok szerintem jók, át is vették a stafétabotot az öregektől. Mindenki jól hozza azt a karakter amit játszik. Szerintem a legjobban sikerült a Liam Hemsworth által játszott vagány szívtipró figura, akinek ugyanakkor helyén van a szíve.

A látvány frenetikus, de mintha az akciójelenetek kapkodósra sikeredtek volna. Érzésem szerint Emmerich kb fél órával hosszabbra tervezte, de utasítást kaphatott rövidebbre vágásra. Ez érződik a filmen. Nagy csata majd hirtelen vágás és tárgyalás, majd nincs visszatérés a csatára. Képzelje el a néző hogy vége. Az amerikai elnök ebben a filmben totál súlytalan és lényegtelen.

Ebben is előfordulnak irdatlan logikai bukfencek, de mivel az elsőben is elnéztük, ennek sem rovom fel.

 

 

Pl ugye a Föld nemzetei egyesültek ,tehát katonai erejük is. Aztán felszáll Amerikából, a sok vadászgép és a nagy része megsemmisül. Na de nincsenek a Föld más pontjain még vadászgépek amiket be lehetne vetni? Az egész olyan mintha megint Amerika oldana meg mindent a többi nemzet meg nem is létezne. Vagy mikor az amcsi elnöknő kiadja a parancsot a gömb lelövésére. Tehát egyesültünk de azért csak az USA elnöke ad ki parancsot katonai támadásra ami mindannyiunkra vonatkozik

 

 

Szerintem méltó folytatás készült, a hangulat megvan, párszor azért még meg kell néznem.

 

Aki szerette az első részt az nem fog benne csalódni.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó meglátások, magam is hasonlóan érzem. Goldblum valóban beleszürkült a szerepébe, viszont én már a jelenlétének is nagyon örültem. A fater viszont hozta a formáját, most is ő volt a kedvencem.

 

 

Egyébként, aki azt gondolja, hogy itt egy globális katasztrófa után a nemzetek csak úgy egyik napról a másikra félreteszik az ellentéteiket, az nem ismeri az emberi faj természetét. :D Nem beszélve arról, hogy az oroszok és a kínaiak már elvből nem fogadnának el egy USA-dominálta szövetségi rendszert.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ID4 2

 

Egyébként, aki azt gondolja, hogy itt egy globális katasztrófa után a nemzetek csak úgy egyik napról a másikra félreteszik az ellentéteiket, az nem ismeri az emberi faj természetét. :D Nem beszélve arról, hogy az oroszok és a kínaiak már elvből nem fogadnának el egy USA-dominálta szövetségi rendszert.

 

 

Tulajdonképpen teljesen nem sikerült félretenni minden ellentétet, vagyis nem egy Föld méretű országot találunk, mert pl. a filmben szereplő afrikai ország korábbi vezetője nem engedte megnézni az űrhajót. Persze mint ahogy korábban írtam, a régi világban Amerika katonai erővel lerohanta volna őket érte, ami változásnak tekinthető a mai rendszerhez képest. De azért még sincs meg teljesen világbéke. El tudom képzelni, hogy a sok szépen hangzó maszlag mögött azért ott húzódnak a geopolitikai ellentétek. Gondolom, egy akciófilm esetében ennek a háttérnek a kidolgozásával sokat nem foglalkoztak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zootropolis: Az utóbbi idő egyik legjobb film,animációs film, amit láttam. Nem is tudom mikor nevettem annyira, mint ebben a lajháros részen. Végre sikerült is egy filmet végig nézni, nem úgy mint a mostani felhozatal nagyrészénél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ember, akit Ovénak hívnak

 

Nagyon kedves, szeretettel teli történet, ami egy keserű öregemberrel kezdődik, de ennél sokkal többel végződik. Egy szomorkás estén igazi szívet melengető, humoros filmélmény, jó szívvel ajánlom rossz hangulat ellen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi gyorsaság. Belföldön nem tudnak ilyen gyorsan szállítani, legyen szó akár postáról, akár futárról. Eddig csak egyszer sikerült másnap megkapnom a megrendelt csomagot belföldi cégtől.

Mely filmeket rendelted meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mely filmeket rendelted meg?

Az alábbiakat:

 

Az elefántember (The Elephant Man - 1980) - Valós eseményeken alapul: a viktóriánus korban játszódik, amikor a torzszülötteket cirkuszi attrakcióként mutogatták a nagyközönségnek. Borzasztó testi elváltozásai miatt az egyik leghíresebb torzszülött az "Elefántember" volt. Egy londoni orvos, amikor a "freak show" a közelében járt magához vette a szerencsétlent. Sokáig azt hitték szellemi fogyatékos pedig a borzasztó külső egy tüneményes személyiséget takart. A rendező David Lynch általában az elborult filmjeiről ismert (Radírfej, Mullholland Dr., de akár a Twin Peaks sorozatot is ide lehet venni), ez viszont néhány sokkoló jelenet ellenére egy szívet melengető darab. Az a jelenet, amikor az Anthony Hopkins játszotta orvos elviszi a saját házába az "elefántembert" az az egyik legszivszorítóbb jelenet, amit valaha láttam. A maga idején a filmet 8 Oscarra jelölték.

 

Flash Gordon (1980) - Az alapanyag még a '30-as években született és dőlt betűs beúszó szövege Lucast is megihlette, ez a feldolgozás viszont pont hogy a Star Wars hatására kelt életre. Dino De Laurentiis nagyszabású űroperája mai szemmel megmosolyogtató, de szerintem meg van a maga bája. Az ep.7 fényében külön mókás, hogy a gonosz galaktikus császárt Max Von Sydow játssza.

 

Farkasok társasága (The Company of Wolves - 1984) - A Piroska és a farkas meséjéből csinált Neil Jordan egy gótikus rémtörténetet. A maga műfajában az egyik legjobb. Jordan készítette az 'Interjú a vámpírral' című filmet is, amit szintén nagyon csípek, de horror terén tőle a "Farkasok társasága" a csúcs. A maszkok/bábok kivitelezése lenyűgöző.

 

Tiltott bolygó (Forbidden planet - 1956) - Bár egy kereken 60 éves filmről van szó ráadásul egy távoli jövőben játszódó sci-firől, mégis mai szemmel is tökéletesen megállja a helyét. A design hiába számít retro-nak, a hangulat első osztályú. A filmben egy csapat űrhajós azt a feladatot kapja, hogy ellenőrizzenek le egy tudósok lakta bolygót. De mire odaérnek a kolónia lakóiból már csak ketten vannak életben. A sztori arról szól, ahogy lassan kiderítik a "bolygó titkát". A főszerepben a fiatal Leslie Nielsen.

 

Tenebre (1982) - Ez egy giallo, amit talán magyarra leginkább úgy lehetne lefordítani: olasz thriller. Ez a műfaj az egyik gyengém. A Tenebre pedig amolyan személyes kedvencem, annak ellenére hogy egy sor jobb giallo-t tudnék mondani. Viszont amikor ezeket a filmeket megismertem pont a Tenebre volt az egyik első amit láttam. Mint annyi más '80-as években készült olasz B-filmnek, ennek is a Goblin szerezte a zenéjét. Imádom. A Blu-ray kiadása pedig első-osztályú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jégkorszak -A nagy bumm:

Hozza a kötelezőt! Humor, akció, kaland, szín-szag popcorn...

A gyerekek nagyon jól szórakoztak. -na jó: én is.

De! Demég mindig itt a "De!" a 3. Rész óta itt a "De!"...

"De" ez nem így indult! A fent felsorolt kötelezők egy olyan új vonal, ami nem tudja megidézni az alapok hangulatát. Az 1 rész letisztult és gyönyörűen egyedi. Mese, de ahogy a cím is mutatja, egy természetközelibb élmény. Hova lettek ebből a világból az emberek?? Az 1.rész mozgatórugói!

Mostmeg már profilképekkel és hashtag-ekkel is viccelődnek..gáz!

A csorda túl nagyra nőtt. Sid és Diego szerepe szinte elhanyagolhatóvá csökkent..

Buck visszatérése ennek ellenére pozitívum, de nagy kár, hogy Anger Zsolt le lett váltva!

Olyan nagyszerűen tolta dilis menyétet, most Csankó Zoltán nagyon bántotta a fülemet Buck-ként.

Motkány műsorai elképesztőek, -persze már rég a ló túlsó oldalán- de már vesztettek eredetiségükből.

Szóval jó, jó, de elfelejtődött honnan indult ez és kezd kifulladni.

A 6. Részben mostmár kérném visszatérni a megmentett kisfiút valami jó sztorival karöltve!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval akkor a Batman vs Superman bővített verzió.

 

Márciusban nem igazán értettem hogyan lehetséges az hogy első hétvégén nézik az emberek tömegével a filmet aztán megcsappant iránta az érdeklődés. Most már értem. És azt is értem hogy Snyder nem tud karaktert kezelni, illetve egynél többet.

A lényeg hogy ez valami borzalom volt. Mintha valami katyvaszt láttam volna ahol néha feltünik Batman és Superman. Az események közt nem volt láncolat, ugrált a film össze-vissza, jöttek olyan jelenetek hogy na akkor hogy jutottunk ide, mert nem következett az előzményekből. Az utolsó fél/háromnegyed óra meg a rossz vicc kategória.

Affleck Batmanja eléggé irritáló személyiség volt ,köze nem volt a hőshöz ahogy megszoktuk. Inkább bűnöző volt. Ha ilyen lenne Batman én magam nyírnám ki. Alfred meg olyan mintha valami partizán lenne aki segíti a hőst, nem inas volt. Persze nem Affleck a hunyó, ő jól hozta a tirpák Batmant. Cavill sem volt probléma Supermanként.

Ez ugye a Man of Steel folytatása ami nekem nagyon tetszett, jól összerakottnak gondoltam. Ez ahhoz képest katasztrófa. Nem tudom mi történt Zack Snyderrel a két film között, de nem vált előnyére. Mintha kezdő filmesek rakták volna össze az egészet.

Próbálja utánozni a DC a Marvelt, de meg sem közelitik azt az építkezést ami felépíti a Marvel-hősöket. Ott vannak láncolatok ok-okozati összefüggések, jók a karakterek, tényleg hősök.

Ezen meg már az elején unatkoztam. Nem tudom ki írta a történetet de az nem való film közelébe.

Ráadásul az Igazság Ligáját is Snyder rendezi, így már boritékolható hogy katasztrófális bukás lesz az is. Ott még több karaktert kell kezelnie. Persze ez anyagilag sikeres volt, de nem hiszem hogy a következő az lesz.

Abba kéne hagynia a DC-nek a Marvel utánzását, mert baromira nem megy nekik.

Mondjuk Lex Luthor jó gonosz volt.

 

Szó szerint senkinek nem ajánlanám, csak annak aki szörnyülködni akar.

Pár dolgot még spoiler mögött.

 

 

Már maga az ötlet is nagy marhaság hogy Batman azért haragszik Supermanre mert összedölt a Wayne-torony. Ha ez így van akkor Wayne eléggé idióta. Először is Supermant küldték a Földre nem magától jött, tehát a háborút nem ő hozta ide. Arról nem tehet hogy Zod meg akarta ölni, sőt ő mentette meg az emberiséget. Akkor mi is a baj Wayne-úrfi? Sajnos a Föld megmentése áldozatokkal jár, de Superman nem szándékosan ölt hanem a harc közben történtek sajnálatos dolgok. Zod-ot kellett volna felelősségre vonnia.

Batmanből csináltak egy gyilkost. Hisz megjelölte a bünözőket akiket megöltek a sitten emiatt. Valaki magyarázza meg nekem hogy miért ölték meg ezen bünözőket a börtönben emiatt. Nem volt rá magyarázat. Batman egy jó hös nem ilyen erőszakos ostoba idióta.

Alfréd az inasa meg mindenre hasonlított csak inasra nem. Mintha valami katona lett volna és mérnök. Michael Caine sokkal jobb Alfred volt. Jeremy Ironsot sajnáltam hogy ilyen Alfredet kellett játszania.

Aztán Zod tábornokból szörny lesz mert ráfolyik Lex Luthor vére? Mi van? Semmi magyarázat semmire.

Batman simán megölte volna Supermant, ha nem mondja a Martha nevet és Lois nem állítja meg? Úgy hogy a harc elején Superman sokszor megölhette volna, de nem tette. Nem tünt ez fel Batmannek?Az "igazi" Batman nem ilyen. De ha ezt az idegen Batmant nézzük és a motivációit akkor megbocsát neki mert az anyját meg akarja menteni?

Wonder Woman is csak lóg a levegőben. Honnan jött ki ő stb. A végső harchoz is felesleges volt. Apropó végső harc. Komolyan nevettem rajta. Semmi tétje nem volt a CGI borzalmas volt. Ja meg atommal a földiek ki akarják nyirni Supermant, aki megmentett a seggüket, aki rengeteg embert megmentett kisebb ügyekben is. Simán kilötték a szörnyet úgy hogy ott volt Superman. Hát én a helyében egy másik bolygóra tenném át a székhelyem, hátha ott hálásabbak.

A végét meg húzták-vonták. A Superman meghalt is felesleges hisz jön az Igazság Ligája amiben benne lesz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ugye a Man of Steel folytatása ami nekem nagyon tetszett, jól összerakottnak gondoltam.

Hát ezután erősen elgondolkodom, hogy én ezt a filmet akarom-e látni. Mert ha neked, akinek tetszett a Man of Steel, az a véleményed, hogy ez sokkal rosszabb, mit fogok szólni én, akinek már a Man of Steel sem tetszett? :para: Eddig sem nagyon akaródzott megnézni, de így már aztán végképp nem. Pedig a Suicide Squad miatt be kéne pótolnom, az viszont nagyon érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem egy jó film, de messze nem nézhetetlen.

 

 

Előszöris Batman azért akarta megölni Supermant, mert Metropolisban látta mire képes egy kriptoni. Ha akarná, Superman 1 nap alatt megdönthet egy országot (a képregényekben alternatív valóságokban többször is átvette a Föld felett az irányítást), és Batman nem szeretné, ha ekkora hatalom egy lényben összpontosulna, ezért úgy határoz, hogy megöli. Nyilván nem a leghumánusabb megoldás, de Supermen esetében nem lehet beszélni bebörtönzésről, így marad a radikális megoldás.

 

Szerintem a film legidegesítőbb része Lois szála. Annyira túl van erőltetve és végül nem is fut ki sehova, amit meg a végén csinál a csaj non-sense. WW egynek elment, meglett volna a film nélküle is, de az se nagy baj, hogy szerepelt. Jeremy Irons jó volt, és nem baj hogy egy újfajta Alfrédot hozott, mert a Michael Caine féle már lerágott csont.

 

Szerkesztve: - Donát
SPOILER!!!!!!!!!!!!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is meg szeretném nézni. Kolléga szerint k*rva jó volt, de ő kb. olyan, hogy ami mindenkinek bejön az neki nem és fordítva.

 

 

Hát ezután erősen elgondolkodom, hogy én ezt a filmet akarom-e látni. Mert ha neked, akinek tetszett a Man of Steel, az a véleményed, hogy ez sokkal rosszabb, mit fogok szólni én, akinek már a Man of Steel sem tetszett? :para: Eddig sem nagyon akaródzott megnézni, de így már aztán végképp nem. Pedig a Suicide Squad miatt be kéne pótolnom, az viszont nagyon érdekel.

 

 

Az a baj hogy 2 nap után is ez a véleményem. Szó szerint Lex Luthoron kivül semmi pozitívat nem találtam benne. Persze ez nem jelenti azt hogy nektek esetleg nem jön be. Viszont Dzséjt, ha neked nem tetszett az ahogy Snyder kezelte Supermant a Man of Steelben(ami nekem igen), akkor itt szerintem kivágod a monitort az ablakon. Hangsúlyozom hogy ez csak az én véleményem, de mind Superman, mind Batman karaktere borzasztóan van kezelve. Úgy éreztem mintha mondjuk mindkét karakter életéből szemelvényeket mutatnának de nincs köztük kohézió. Mintha egy 90 éves ember életét úgy mutatnád be hogy 5, 18, 50 éves korából előhozod azt hogy ebédelnek.

De talán a legrosszabb az hogy ez szórakoztató mozi és én halálra untam magam rajta. Ahogy írtam ilyen rossz képregényfilmet még nem láttam, sőt az utóbbi időben még "sima" filmet sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.