Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az SW -t én se. A HS -sel még nem lenne semmi gond, de azért egy Avengers 4 -et és egy SW 9 -et - amelyek köztudottan lezárnak egy korszakot ( az A4 azt hiszem a 3. fázist, míg az SW 9 a 3. trilógiát ) - egy hónapra rakni. Azért ehhez kell merészség. És ha jól tudom, akkor az Indy film mellett be van jegyezve egy Marvel film, vagyis hát abban a hónapban. Bár ezt a hírt csak olvastam valahol.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Friss élménybeszámoló: úgy 1.5 hónappal a bemutatása után volt szerencsém végre megnézni a Kincsemet a moziban. Azt kell mondjam, hogy a Filmalap, Herendi és Vajna ezt nagyon nagyon szépen megcsinálták! :clap: Aki ismer, az tudja, hogy finoman szólva sem vagyok a csókosok kinevezésének nagy támogatója, de le kell szögeznem: Vajna érkezésével nem lehet nem észrevenni, hogy elindult egy pozitív tendencia a magyar filmiparban. És ezt nem feltétlenül az Oscar díj(ak) vagy az Arany Medve miatt gondolom, hanem sokkal inkább a Kincsem miatt, amit egyértelműen szórakoztatásra szántak, nagyközönség elé. És milyen jól működött! Mert - nem mindenki nevében beszélek persze - a hollywoodi produkciókon szocializálódott magyar nézők számára már-már elképzelhetetlennek tűnt egy hollywoodi, jó értelemben vett profi alkotás magyar környezetben megvalósítva, amikor tehát nem Lincoln, nem Washington vagy Ben Franklin adják a történet hátterét vagy idézeteit, hanem a magyar történelem alakjai vagy eseményei úgy mint szabadságharc, Arad vagy éppen Ferenc József. És ez az a fajta extra, amit az amerikaiak már annyiszor megkaptak, hogy kvázi - valszeg - a könyökükön jön ki, nekünk viszont élvezhető történetmesélésben (Hídember - sic!) egészen üdítő és újszerűen hat.

 

A filmnek persze vannak hibái - én leginkább a modernkori kiszólásokat nem tudtam értelmezni - és egyes karakterek kicsit talán lógnak a levegőben mint pl. a gróf öreg partnere, de ezzel együtt is profi alkotás született, megfelelő fényképezéssel, forgatókönyvvel (nem tudom hány %-ban szülte a valóság, és mennyit építettek köré) és zenével. Remekül hat az érzelmekre a film, amikor

Kincsem elszabadul

konkrétan lúdbőröztem, annyira tetszett és magával ragadott.

 

És még egy apró adalék a film sikeréről: nem tudom, mikor történt meg utoljára, hogy 1.5 hónappal egy film bemutatója után a mérvadó helyek gyakorlatilag mindegyik-e elkelt, mi több, azon kaptam magam, hogy 90%-ban nénik és bácsik, ergo nyugdíjasok vettek körbe és élvezték velem együtt a filmet. A film bármely korosztályt képes remekül megszólítani a kora fiataloktól egészen a legidősebbekig, Nagy Ervin hoz egy szerethető főszereplőt, Petrik Andrea pedig legalább olyan vad, mint maga a címszereplő paripa. Bátran ajánlom mindenkinek, mert 2 órára abszolút magával ragadó, ez esetben pozitív értelemben ízig-vérig MAGYAR film, amit kár kihagyni a moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem tudom hány %-ban szülte a valóság, és mennyit építettek köré

Nagyjából annyi valóságalapja van, mint a hollywoodi történelem alapú blockbustereknek, azaz kis túlzással inkább csak a karakterek nevei egyeznek meg a hajdani emberekkel.

 

A filmre én is kíváncsi vagyok ennyi pozitív beszámoló után, de én már moziban biztos nem megyek el rá, főleg a téma és a korszak miatt. Ez nem az én zsánerem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Friss élménybeszámoló: úgy 1.5 hónappal a bemutatása után volt szerencsém végre megnézni a Kincsemet a moziban. Remekül hat az érzelmekre a film, amikor

Kincsem elszabadul

konkrétan lúdbőröztem, annyira tetszett és magával ragadott.

Ezzel én is így voltam. Az a jelenet eszméletlen jó!

 

 

A filmre én is kíváncsi vagyok ennyi pozitív beszámoló után, de én már moziban biztos nem megyek el rá, főleg a téma és a korszak miatt. Ez nem az én zsánerem. :)

Ez a film otthon is nagyszerű szórakozás lesz, nem kell hozzá annyira a nagy vászon. És amint már sokszor megállapítottuk: a jó film mindegy milyen zsánerű, egyszerűen csak érdemes megnézni, mert jó. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kincsem történelmi háttere: a kor stimmel, az 54 győzelem stimmel, a fekete-fehér macska (akit valójában Csalogánynak hívtak) stimmel, meg a tulajdonos neve is, és kész. :)

Meg az is tény, hogy egy versenyét

holtverseny miatt újra kellett futni, de egy óra pihenés után nagyon látványosan megverte a kihívóját.

Az angol telivért alapvetően nem arra tenyésztették, és nem arra készítik fel, hogy hosszabb távon is jól bírja.... Ő bírta.

Egyébként nem az ízületei miatt nézték le annak idején, hanem mert az arányai, testfelépítése nem egyeztek meg a kor ideáljával. Aztán pár év, és az ideál egyezett meg vele :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már láttad? :o

 

(Ha csak a trailerre írtad, az az Interstellarnál sem volt odab*szós, szóval várjuk ki a végét).

 

Ahogy a film se volt odab*szós. Így trailer alapján az Interstellar szintjére lövőmbe. "Nem rossz de nem nyűgözött le."

 

Amúgy nem láttam a filmet csak a trailerre írtam. :D Teasrnél még bíztam hogy egy kicsit pörgősebb darab lesz és még rejtegetik a dolgokat de mivel a fő trailer is hasonló lett ezért írtam ilyen félreérthetően.

Már az előzetesből is kiderül mekkora dráma lesz ebben a filmben.

Hát ez az nekem ez már soknak tűnik.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se vagyok oda az ilyen filmekért. A Ryan közlegényt is csak egyszer láttam, de többet az életben nem nézem meg.

Ryan közlegény pont nem jó példa. Az sokkal akicódusabb és kevesebb benne a drámázás mint ahogy ebbe a filmbe várható. Nekem az a film óriási kedvenc és amikor olvastam hogy Nolan egy 2. világháborús filmet rendez azt gondoltam hogy Ryan közlegény szerű filmmel jön. De sajnos nem, már látom magam előtt film 70% drámázás arról hogy hogyan jussanak haza. Ennek is megvannak a maga szépségei csak nem nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az Interstellarból kettő nézés elég is volt. Másodjára csak azért néztem meg mert az első nézés kamerás volt és DVDsen is látni akartam. Amúgy tetszegetett de nem hagyott túl mély nyomot bennem.

A Dunkirköt is megnézem majd valamikor de inkább megvárom a DVDs változatot mert nem érdekel annyira hogy sürgősen látni akarjam.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.