Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Furi ez az Aladdin kép nekem.

 

A Hellboy trailert pedig még nem tudom hova tenni. Egyszerre nagyon tetszik és mégis tűnik sok helyen baromi gagyinak. Én szerettem a DelToros filmeket, és inkább néztem volna annak egy harmadik részét. Biztos tetszeni fog ez is, legalábbis remélem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marad lassan egyáltalán bármi olyan korábbi kicsit is nagyobb cím, aminél nem jönnek elő egy reboottal, remake-kel vagy folytatással? MiB kapcsán nem igazán vagyok képben, de nekem egyelőre igencsak furcsa női főszereplőt látni benne, főleg hogy Hemsworth is necces lehet ebben a szerepben. Ha itt megint előadják a Ragnarökben mutatott szégyentelen parádézást, akkor nem tudom mi fog kisülni belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, pb69 írta:

Marad lassan egyáltalán bármi olyan korábbi kicsit is nagyobb cím, aminél nem jönnek elő egy reboottal, remake-kel vagy folytatással?

A folytatás még nem probléma - szerintem, ha persze indokolt, viszont ellenkező esetben... -, az előbbi kettő viszont elkeserítő a számomra. :(

 

Nem tudom, hogy mit gondoljak erről. Nekem tetszett a MiB 1 és még a 2. rész se volt rossz, a 3. -at viszont nem is láttam, csak részleteket. Most meg újrakezdik. Ennyire nincsen ötlet Hollywoodban? :?

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem újrakezdés, hanem spin-off, a MIB londoni részlege kerül középpontba, de nem rebootolják az univerzumot. Éppen ezért is szerepel benne a New York-i iroda igazgatója, O a MIB 3-ból. Sőt benne van a New York-i központ is, szóval egy J vagy K cameó sem kizárt, de a kukacok láthatóan nem maradnak ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez nem újrakezdés, hanem spin-off, a MIB londoni részlege kerül középpontba, de nem rebootolják az univerzumot.

Most néztem utána. Na ilyen az, amikor az ember régen mást hisz, és azt gondolja, hogy rebootolják a szériát. :D No mind1, attól még a véleményem maradt. Nem tudom, hogy mit gondoljak erről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, pb69 írta:

Marad lassan egyáltalán bármi olyan korábbi kicsit is nagyobb cím, aminél nem jönnek elő egy reboottal, remake-kel vagy folytatással? MiB kapcsán nem igazán vagyok képben, de nekem egyelőre igencsak furcsa női főszereplőt látni benne, főleg hogy Hemsworth is necces lehet ebben a szerepben. Ha itt megint előadják a Ragnarökben mutatott szégyentelen parádézást, akkor nem tudom mi fog kisülni belőle.

 

Erre egyszerű a válasz nem. Legalábbis amiknek neve volt annak idején azt szépen előveszik, és lerombolják egy két kivételével. Hálivúd több éve amúgy megérett a romlásra. Én azt se értem megvannak ezek az Univerzumok adottak ugye lefektettek valamit a múltba. Miért kell előzmény akkor újrafeldogozni ugyanazt inkább játszanának az Univerzumba. A sötét zsarukba is annyi mindent ki lehetne találni nem kis szelet felvágottról van szó...új karakterek, új lények, újdonság varázsa, de attól függetlenül maradnánk az Univerzumba, és a cím is adott lenne, de ez azért nincs mert az emberek már nem ülnek le egymással filmekről beszélgetni akár sztori vagy forgatókönyv...azok az idők már elmúltak vagy legalábbis az átgondolatlanság nagyon érződik legalábbis számomra több éve. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam még nem kelt fel eléggé az érdeklődésem ahhoz hogy az Aladdint meg az új MIB muvit meg akarjam nézni. Előbbi biztos hogy sose kerül sorra. Nagyon valószínű hogy utóbbit valamikor meglesem. Az is elképzelhető hogy nem megyek el rá moziba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://www.mafab.hu/article/johnny-depp-jack-sparrow-ja-nem-ter-vissza-az-uj-karib-tenger-kalozaiban-12?fbclid=IwAR269rco53WJbSKRDUj85NC4cT3nHsDne-1lyf9-ICUmH5TA_LVRVBA4Hfs

 

Női Kalóz az kell a népnek meg mellé legyen meleg na és fekete :D Katasztrófa amit ezek odaát csinálnak....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Űrdongó

Nos. ennél a filmnél erősen érződik, hogy rendező váltás történt. És ez abszolút jót tett a Transformers sorozatnak, mely az utóbbi két filmmel már nagyon erősen kezdett megfáradni Michael Bay keze alatt. Travis Knight nagyszerű munkát tett le az asztalra. Eleinte aggódtam, mivel egy Transformers-hez képest kicsit rövidebb volt a játékidő. De minden belefért teljesen. Elejétől a végéig magába szippantott. Nagyon jó volt az egyensúly a robotok és emberek, a dráma és az akció között. Elmaradtak az előző filmben már erősen túlerőltetett poénok, azok sokkal kifinomultabbak lettek. Az új lány főszereplő, Charlie Watson pedig sokkal szimpatikusabb volt, mint a korábbi 5 Bay film bármelyik ember szereplője. Át lehet érezni a lány drámáját, érzéseit. Űrdongó abszolút szimpatikus elejétől a végéig, Még jobban megkedveltem, mint a régi filmek bármelyikében. Hallottam, hogy ez a film egyesek szerint reboot, de ezt nem éreztem, sőt, sikerült nagyszerűen összekötni a később játszódó korábbi öt filmmel. Attól, hogy kevesebb volt a robot a megszokottnál, az akciójelenetek nem lettek rosszabbak. Sőt Az utolsó lovaghoz képest fényévekkel jobbak, és simán felveszik a versenyt a régi filmek csúcsjeleneteivel is. Úgy vélem, hogy az Űrdongó megmentette a szememben ezt a sorozatot. Lehet még csinálni jó Transformers filmet, melyet kifejezetten családi filmnek szántak. Szórakoztató, látványos, izgalmas és drámai is egyben. Remélem, a jövőben inkább az Űrdongóhoz hasonló Transformers filmek jönnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

https://www.mafab.hu/article/johnny-depp-jack-sparrow-ja-nem-ter-vissza-az-uj-karib-tenger-kalozaiban-12?fbclid=IwAR269rco53WJbSKRDUj85NC4cT3nHsDne-1lyf9-ICUmH5TA_LVRVBA4Hfs

 

Női Kalóz az kell a népnek meg mellé legyen meleg na és fekete :D Katasztrófa amit ezek odaát csinálnak....

Attól még, hogy női kalóz lesz, nem áll meg a világ, bár igaz, a mai trendnek megfelelnek. De ha lesz is új Karib rész, abban biztos vagyok, hogy a mára már kötelező meleg/fekete kavalkád tiszteletét teszi majd. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, MissKarrde írta:

Értem ezt, és fentebb nem is azt mondtam, hogy rossz, ha női kalózkapitányt kapunk. A mai trend tkp. a nők egyenjogúsága, ami szerintem abszolút egy jó dolog. És az, hogy a Disney ezzel próbálkozik, szerintem jó. De a mai trendek között van a kötelező meleg/fekete karakter beintegrálása is a történetbe, amit remélem nem játszanak ki. Bár kitudja. A női főszereplővel nincs gondom - gondoljunk csak a SW -ra, Jyn és Rey bitangjó karakterek (mégis sokan feministaként hivatkoznak a SW -ra :facepalm:) - utóbbi kettővel annál inkább - pláne, ha a fekete karakter inkább humorforrásként opcionál, ahelyett, hogy normális lenne. A humorbomba feketékkel nem vagyok kibékülve, de nagyon nem. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi időben megnéztem egy rakás középkori tematikájú filmet. Gondoltam írok róluk pár sort.

 

Outlaw King (USA/UK - 2018)

HL34WLG.jpg

A Mel Gibson-féle Rettenthetetlenben Robert Brucet úgy mutatták be, mint aki egy pipogya s*ggfejként elárulta a hazáját és az angolok kezére juttatta a legnagyobb skót legendát William Wallace-t. Ez a film ha mást nem remekül rehabilitálja Bruce-t a skót történelem egyik legnagyobb hősét. De ennél többet is tesz: mert bár a tempója néhol túlságosan is gyors, az angolok pedig itt is papirmasé gonoszok lettek, mégis a hangulat és a gyönyörű képek teljesen beszippantottak. A végén a csata szerintem baromi jó lett. Pláne úgy hogy ez nem is mozi, hanem "csak" egy Netflix film.

 

Skammerens datter (Dánia - 2015)

Ahm7fR7.jpg

Egy dán fantasy könyv-adaptáció. A sztori dióhéjban egy varázserejű kislányról szól, aki bárkit képes szembesiteni a múltbeli bűneivel. Ehhez csak az emberek szemébe kell nézzen. Kicsit emlékeztetett a régi '80-as '90-es évekbeli matiné filmekre. Nem hagyott mély nyomokat bennem, de jól elvoltam vele.

 

Storozhova zastava (Ukrajna - 2017)

crFqoge.jpg

Hasonló kategória, mint az előző film, csak ez nem Dániában hanem Ukrajnában készült. Nem sokat tudok az ukrán filmgyártásról úgyhogy kellemesen meglepett mennyire profi volt a kivitelezés. Akárcsak a "Skammerens datter" ez is tipikus családi film. Itt egy jelenkori fiatal srác véletlen csöppen bele a legendás múltba, ahol még egy kőszörnnyel is meggyűlik a baja. Túl sokat nem érdemes tőle várni, de aki hozzám hasonlóan szereti a műfajt, annak egy nézést megér.

 

Skif (Oroszország - 2018)

f7v6yxx.jpg

Mostanság elég sokat csalódtam az orosz látványfilmekben úgyhogy ez a produkció derült égből villámcsapásként ért. Na nem azért mert annyira erős lenne a sztori vagy a karakterek... de az akciók azok bizony nagyonis ott vannak a szeren. Amolyan orosz Conan a barbárt kell elképzelni. A hős ugyan nincs Arnold szinten kipattintva viszont az összecsapások annál ütősebbek. B-film, de abból a jó fajta. Érdemes vetni egy pillantást az ELŐZETESRE.

 

La Gerusalemme liberata (Olaszország - 1958)

KYff6i2.jpg

Kis költségvetésű film a keresztes hadjáratokról: mivel Olaszországot a stáb láthatóan nem hagyta el ezért meglepően sok az erdő és a zöld a Szent Földön, az arab hölgyek pedig meglepően fehérek (és rendre beleszeretnek a keresztényekbe). Néhol annyira ugrál a sztori mintha 1 órát kivágtak volna az egészből, ennek ellenére B-filmes néznivalónak elmegy. A nagy ütközet meglepően jól sikerült.

 

Lady Godiva of Coventry (USA - 1955)

5tXZ3ph.jpg

Van ez a régi legenda, hogy a XI. századi Angliában egy nemes hölgy miután megelégelte, hogy a férje agyon sanyargatja a népet, felajánlotta: meztelenül végiglovagol a városukon, ha cserébe a férje abbahagyja a szegények kőkemény adóztatását. A lovaglás meglett, a férj pedig megenyhült. A sztori nem túl izmos ennek ellenére rengeteg művész fantáziáját inditotta be az évszázadok során. Festmények és szobrok is megörökitették az alulöltözött Lady-t. A film feltalálása után pedig több néma rövidfilm is készült a témáról. Ami még oké, de egy egészestés filmet ebből a történetből hogy lehet kihozni? Akármilyen hihetetlen, megpróbálták. És a film nem is lett rossz. Igazából tipikus régi hollywood-i kalandfilm lett, amiben mellesleg a végén Lady Godiva pőrén nyargal egyet a városban, no persze úgy hogy a haja gondosan takar minden intim részletet.

 

Joan the Woman (USA - 1916)

WB2LF0C.jpg

Az egyik első Jeanne d'Arc film.  Mivel a film készitése idején még javában dúlt az I. világháború ezért van egy jelenkori kerete az egésznek: az árokban harcolva egy katona Jeanne történetéből merit erőt a további harchoz. Némafilm viszont abból a kifejezetten látványos fajta. A rendezője Cecil B. DeMille később egyébként a filmes eposzairól lett híres (ő rendezte a Tíz parancsolatot is) és a kőrmeit már itt is megmutatja: Orleans ostrománál rendesen tátottam a számat.

 

Lucrezia Borgia (Franciaország - 1953)

yfNDtK2.jpg

A XV. század végén élt Lucreziáról, az akkori pápa lányáról temérdek film készült. Téma van dögivel: hisz a pletykák szerint méregkeverő volt, eltette lábalól a férjét és fűvel fával összefeküdt, köztük a saját bátyjával, sőt állitólag a saját apjával a pápával is. Persze ma már sejtjük hogy mindennek a fele se igaz. Maguk a filmesek is igyekeztek lavirozni a pletykák és a valóság között: Lucrezia döntő részt megnyerő és ha rossz útra is téved akkoris inkább a körülmények áldozata. Igazi jó kis szórakoztató kalandfilm.

 

Le moine et la sorcière (Franciaország - 1987)

Ce0pjwf.jpg

Néha a valóság még a fikciónál is bizarabb. Itt van például ezaz érdekes igaz történet egy francia faluról ahol egy kutyát kezdtek szentként tisztelni. A kutyussal a következő történt: épp a család kisdedére vigyázott, amikor egy kigyó bejött a házba. A kutya rögtön a pici védelmére kelt és leteritette a támadót, csak hogy a dulakodás közben felboritotta a bölcsőt. A gazda hazatérve először azt hitte hogy a kutya a babára támadt és helyben leszúrta az ebet. Aztán ahogy kitisztult a kép rögtön megbánta a tettét. A falubeliek annyira igazságtalannak érezték ami az ölebbel történt, hogy sírt emeltek neki majd végül szentként kezdték tisztelni (Szent Guinefort lett a teljes neve). Ez a film egy szerzetesről szól, aki a faluba térve szembesül a kutya körül kialakult kultusszal. Döntenie kell: mindez belefér a kereszténységbe vagy eretnekségnek számit? A film igazi érdekességét az adja, hogy a karaktereknél igyekeztek korhűek lenni. Engem kifejezetten lebilincselt.

 

Anchoress (Egyesült Királyság - 1993)

obF7BYH.jpg

Akár csak az előző ez is igaz történeten alapul. Egy angol parasztlánynak látomásai vannak Máriáról - miután erről értesül a helyi pap úgy dönt, hogy a lányból remetét farag. Nem is akármilyet. A templom mellett egy kis ajtónélküli kőépületet alakitanak ki. Gyakorlatilag körbefalazzák a lányt, aki ezután már csak egy kis ablakon tudja tartani a kapcsolatot a külvilággal. Enni nagyrészt azt eszi amit a zarándokok hoznak neki. Belőlük pedig az idő múlásával egyre több lesz. Lassú, komotos film, de akit érdekel a középkor annak melegen ajánlott, mert a maga módján nagyon hatásos. A papot egyébként a Kilencedik Doktor vagyis Christopher Eccleston játssza.

 

Hú még van egy rakás film amiről szivesen irnék, de egyelőre itt megállok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2015. 08. 27. - 18:24, MissKarrde írta:

Snowpiercer

Igen tetszetős dél-koreai film (európai és egyéb részvétellel), kár, hogy itthon nem játszották a mozik. Az első néhány perből megtudjuk, hogy a klímaváltozást a levegőbe szórt valamiféle anyaggal akarják megoldani, csak éppen úgy sül el a dolog, hogy annyira hideg lesz: kihal az emberiség, kivéve egy csoportot, akik időben felkerülnek egy vonatra, ami a Földet egy év alatt körbejárva rója végtelen köreit, történetünk idején immár 17 éve, és tartja életben az utolsó embereket. A hátsó szekció úgyszólván a nincstelen senkiket szállítja, akik elkeseredésükben lázadást szerveznek, hiszen erőszakkal tartják őket a vonat pöcegödrében rettenetes körülmények között. Végül ahogy haladunk előre egyik vagonról a másikra, úgy láthatunk különböző szelektív szeletkéket az emberi sokszínűségből, időnként valamiféle őrültbe rántva a minket és a karaktereket is, és haladunk a nem túl meglepő, de attól még egy cseppet sem unalmas végkifejlet felé. Ezzel egyidőben pedig egyre több információt kapunk a korábbi évekről is.

A látványvilágra nem lehet panasz, tulajdonképpen ez a film egyik fő erőssége, a másik pedig a pazar szereplőgárda: Chris Evans, John Hurt, Jamie Bell, Tilda Swinton (egek, ő aztán nagyon őrült személyt játszik fantasztikusan, de egyébiránt mikor nem zseniális?), két koreai színész, akiknek a nevét nem tudtam még megjegyezni (az ő karaktereiket csíptem a legjobban), Octavia Spencer (jó volt ismét látni), Ed Harris... a film nagyrészt angol nyelvű.

Valamennyire nyomasztó a hangulata, de nem érfelvágósan. Aki szereti az utópiákat, az bátran próbálkozzon meg vele, és az is, aki nem csak az amerikai filmekre van rákattanva.

Hú gyerekek, ez a Snowpiercer film valami borzalmas volt. A halon elcsúszástól, a fog kivételéig, a helyenként kizökkentő színészi játékon át... pfúú, most úgy érzem, elraboltak 2 órát az életemből. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Országúti Diszkó (1989) - Mamám egyik kedvenc filmje volt, amit kazettán elég sokszor megnézett annó, és most szembejött velem a tékában szóval muszáj volt megnéznem. A film forgatója nem tökéletes. Nagyon nem. De, mégis visszahozta a baromi jó feelinget, amit annó a 80as évek akciófilmjei adtak nekem. Egy tökös, jóképű csávó, aki harcol a megtestesült gonosz ellen, és közben megmenti a baromi dögös csajt. Itt persze még lehetett feneket, melleket mutatni, és itt most Swayze seggére is gondolok, és nem volt belőle gond. Persze a mai PC, Metoo világban ezt már nem lehet megcsinálni. A filmet nem pontoznám, mert bár nekem nagyon tetszett és végig lekötött, a fülemen folyt ki a tesztoszteron, látom a rengeteg hibáját. :D 

de-profesion-duro_a-G-12682591-8363143.j

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Hú gyerekek, ez a Snowpiercer film valami borzalmas volt. A halon elcsúszástól, a fog kivételéig, a helyenként kizökkentő színészi játékon át... pfúú, most úgy érzem, elraboltak 2 órát az életemből. :)  

Sajnálom, hogy nem tetszett, van ilyen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A listán nekem csak a Cp Marvel szúr szemet. Tudom én, hogy nő a főszereplő, de ennyien várnák? :hmm:

Csak egy kis érdekesség:

http://www.origo.hu/filmklub/20181213-noi-fohossel-sikeresebbek-a-filmek-mint-ferfi-fohossel.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, MissKarrde írta:

Maga a cikk egy ordas nagy ferdítés. Attól hogy egy film átmegy a Bechdel teszten, még nem lesz rögötn "női főhősös". A Creed II például átmegy rajta, holott az a film messze van attól, hogy a főhős nő legyen, a Grindelwald bűntettei, ahol több női főhős is van, meg megbukik rajta

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez komoly, hogy van egy ilyen teszt, ami az alapján szeparálja az alkotásokat, hogy van-e a filmben két női szereplő, aki a férfiakon kívül másról is beszél??? Csak én érzem ezt piszkosul szánalmasnak és röhejesnek? Ráadásul azt se látom, hogy egy ilyen szempontból hogyan következne az, hogy az adott film mennyire bánik "egyenrangúan" a nőkkel.

 

Képzeljünk el egy alkotást, amelyben végig a férfi szereplők mozgatják a szálakat és csinálnak mindent, a nők csak vokalisták. Aztán mondjuk két főszereplő barátnője találkozik és elkezdenek a főzésről fecsegni. Ez már teljesíti is a Bechdel-tesztet, miközben ennél nehéz rosszabbat elképzelni, ha a nők helyzetéről és szerepük bemutatásáról van szó. Másik oldalról meg ott van pl. egy Thor Ragnarök, amiben talán nem is beszél egymással Hela és az utsó Valkűr, de mindketten rendkívül fontos szereplői a filmnek, ráadásul messze nem a tipikus (vagy inkább fogalmaznék úgy, hogy tipikusnak tartott és sokak által üldözött) női szerepeket hozzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Ezért is mondom, hogy a fentebb alkalmazott teszt alkalmatlan a filmipar ilyen aspektusának megítélésére.

Ez a teszt bármire alkalmatlan. Kb. annyi értelme van, mintha azt vizsgálnánk, hogy az adott műben szellentett-e vki, és ha igen, akkor épp kire nézett közben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez egy elég régi dolog. Viszont köztudomású hogy a Bechdel-teszt nem azt méri hogy van-e vagy nincs-e női főhős. Úgyhogy igen az origos cikknek konkrétan semmi értelme. A Bechdel-teszt amiatt lett kitalálva hogy megmutassa mennyire háttérbe szoritják a nőket a moziiparban hisz lám csilliónyi filmben két nő nem is beszélget úgy hogy ne a férfiakról lenne szó. A vicces az hogy a legtöbb film épphogy átmegy ezen a teszten: az ep.7 például úgy hogy a film végén azt mondja Leia Rey-nek: "Rey, az Erő legyen veled". Ha ez az egy mondat nem lenne, már elbuknák a tesztet.

És igen maga a teszt nem teljesen életképes: a Gravitáció például nem teljesiti a tesztet, holott 99 százalékban egy női főhős ügyködését nézzük. Egy valamire jó csak: az tényleg egyértelmű, hogy a férfiak messze dominánsabbak a filmiparban. A filmek túlnyomó többségében a cast nagyrésze férfiakból áll. Az hogy milyen erős ez a dominancia, arra kissé esetlenül de ez a mutató feltudja hivni a figyelmet. De addig jó amig nincs túlzottan komolyan véve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Bomarr írta:

Úgyhogy igen az origos cikknek konkrétan semmi értelme.

Az origonak magának konkrétan semmi értelme nincs. :D Egyébként is szánalmas ez a vergődés, de ha a feministák ettől érzik jól magukat ám legyen. :) Nekem tök mindegy, hogy férfi vagy nő a főszereplő, csak a film legyen jó. Az életben még nem jutott eszembe hogy nemek alapján szelektáljak, kivéve a pornót. 

  • Nem értek egyet 1
  • Vicces 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.