Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Shaak Ti sem halt (még) meg. ;)

Viszont mi van a korábbi tanácstagokkal? Sidious csak az akkori aktívakra telefonált rá, de tudjuk jól, hogy nem kevés korábbi Tanácstag is van. Poof, Yaddle, BIlaba - utóbbira sem személyesen csörgött oda Sidious, pedig az ep1-2-ben még Tanácstag volt. Ha valami kiderült az ep3-ból, akkor az az, hogy a Tanácstagok semmivel sem különbek más Jedi lovagoknál. De említhetnénk Trebort is, akit Jango simán agyonlőtt. :) Szóval nem hiszem, hogy annyira kiemelten kezelte volna őket Sidious, pláne nem azután, hogy négyet minden komolyabb nyűg nélkül levágott közülük. És a Rebelsben ezek potenciális visszatérők lehetnek, ha nem is tömegesen, de esélyes, hogy még túlélték páran. Eleve, biztos volt rengeteg olyan Jedi lovag, akik nem voltak a Templomban vagy klónok közelében, és akik így vehették Obi-Wan üzenetét, ami ugye megmentette Caleb életét is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak azért se gondolnám, hogy Sidious kiemelt figyelmet fordított volna a Tanácstagokra, mert a Rend, mint olyan megszűnt létezni. Legalábbis szervezetileg, hiszen a tagszám is annyira lecsökkent, ill. a birodalmi uralom alatt nem lehetett intézményesen összefogni a dolgokat. Az eszme persze továbbélt, de a formális közösség odalett. Így aztán nem voltak jedi vezetők, nem volt kötelező hierarchia stb.. Egy egykori Tanácstag semmivel se volt értékesebb, mint bármely más jedi. Feltéve persze, hogy eltekintünk attól, hogy valamilyen téren kiemelkedhettek, hisz anno beválasztották őket a Tanácsba. Ennek mellékhatásaként viszont idősebbek is voltak az átlagnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az inkvízítorok! jelenléte is azt támasztja alá, hogy bőven van létjogosultságuk.

Az első inkvi is utalt rá, hogy túlélő jedikre van a csapda és Kanan is mondta, hogy "maradtunk páran."

A jelenetekből egyeltalán nem arra következtettem, hogy csak Yodára és Obi-ra céloznak!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Werebazs! Érdekes amit Vader -ről és az új inkvizítorokról mondott. Utóbbiak csak azért kellettek, hogy Vadert ne tegyék vesztes helyzetbe hétről-hétre. Szerinte az első részben remekül sikerült az erőteljes Vadert ábrázolni és nem akarják megtörni ezt az imázsát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sithek Erőhasználó kifutói lényegében mindig azért kellettek, hogy a sithek nimbusza ne sérüljön. Így volt ez a TCW-ben és most a Rebels-ben is. A filmekben kényesen ügyeltek arra, hogy a sithek kellően hatalmas és erős alakoknak tűnjenek, Maul megölte Qui-Gon-t (aztán még a halálból is visszahozták egy elég jelentős szerepbe, hogy ne vesszen csak úgy feledésbe), Dooku durván megsebezte Anakin-t és Obi-t, Sidious-nak tucatnyi nagy dobása volt, Vader is elért ezt-azt. Ezen nem is akarnak változtatni, nem szeretnék (jogosan), ha a sithek jelentősége csorbulna.

 

Csak egy sorozatban nehezebb megtartani az egyensúlyt. Nem szólhat minden 2. rész arról, hogy a pozitív főhősök felsülnek vagy súlyos vereségeket szenvednek. A TCW-ben ügyesen darabolták a részeket és sokszor 1-1 szál úgy lett epizódokra bontva, hogy a gonoszak sikere valahol a rész közepén, míg a jók diadalai a végére essenek. Lehet trükközni (pl. a rosszak off-screen aratnak), de ez nem elég, összességében a jóknak kell dominálni. Így elkerülhetetlen, hogy a másik oldal kudarcokat szenvedjen el, ami rontja az imázsukat. Hogy ez ne elsősorban a sitheken csattanjon, jöttek a csatlósaik.

A Rebels-ben még nehezebb helyzetben vannak a készítők, mert itt az éra eleve olyan, hogy a Birodalom dominál. A TCW-ben legalább Sidious volt mindkét oldal feje, így a dráma és keserűség a klónok és jedik sikereiben is ott volt. Most a Birodalom az úr, a lázadók a szárnyaikat bontogatják, a sithek páholyban. A főhősöknek viszont sikerek kellenek, ez eddig szépen meg is volt oldva kisebb ügyekkel és lokális győzelmekkel.

Csak ahogy sodródnak a nagyobb események felé, úgy a sikerek is nagyobbat ütnek. Lehet több kudarc éri majd őket, de nem lehet túlságosan elbillenteni a mérleget, szóval a birodalmiakra továbbra se vár sok szép pillanat. Főképp Fulcrum feltűnésével minden tét jelentősen meg lett emelve. De egy Vader esetében nem megengedhető, hogy folyton szívassák, így kellenek az inkvizítorok, akik elviszik a balhét.

 

Ahogy Vader beszállt az évadnyitóban, nem is lehet elképzelni hogyan lehetne működően megoldani azt, hogy rendszeresen vele nézzenek szembe Kanan-ék. Szóval ilyen téren nem sok út volt, alighanem jó döntés született. Én inkább arra leszek kíváncsi, hogy miután Kanan-ék ennyit előreléptek a körözési listán és Vader is szagot fogott (főképp Fulcrum-ügyben), miként fogják magyarázni, hogy a sithek mégis visszavonulnak kicsit a háttérbe és az inkvizítorokra hagyják a feladatot, noha már eggyel csúnyán befürödtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább arra leszek kíváncsi, hogy miután Kanan-ék ennyit előreléptek a körözési listán és Vader is szagot fogott (főképp Fulcrum-ügyben), miként fogják magyarázni, hogy a sithek mégis visszavonulnak kicsit a háttérbe és az inkvizítorokra hagyják a feladatot, noha már eggyel csúnyán befürödtek.

Gondolom Sithek csak akkor jönnek ha a lázadók nagyobb egységbe szerveződnek mint most ez a Főnix osztag. Kisebb egységeket az inkvizítorra hagyják. Fulcrum ügy miatt gondolom Vader a háttérből fog figyelni és nyomozni és majd akkor lép mikor lépni-e kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek lehetséges,hogy a jobb oldali férfi Inkvizítor,szerepelni fog az Ep VII-ben. Mivel még nem láttuk soha ezért gondolom vagy meghal,vagy valamilyen módon köze lesz az Ep VII-hez.

Egyébként ő milyen fajú lehet ? Nem rémlik,hogy akár csak egy hozzá hasonló lényt is láttam volna.

A nő Inkvizítor szinte tuti,hogy Barriss Offee lesz és ezzel a Rebels-ben folytatják a TCW-ben megszakadt szálat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Vader beszállt az évadnyitóban, nem is lehet elképzelni hogyan lehetne működően megoldani azt, hogy rendszeresen vele nézzenek szembe Kanan-ék. Szóval ilyen téren nem sok út volt, alighanem jó döntés született. Én inkább arra leszek kíváncsi, hogy miután Kanan-ék ennyit előreléptek a körözési listán és Vader is szagot fogott (főképp Fulcrum-ügyben), miként fogják magyarázni, hogy a sithek mégis visszavonulnak kicsit a háttérbe és az inkvizítorokra hagyják a feladatot, noha már eggyel csúnyán befürödtek.

Szerintem ezt nem kell túlmagyarázni. Vadernek lehet éppen elég más dolga is, amivel foglalkoznia kell. Mondjuk érdekes lenne egy rész, ami bemutatja, hogy mit csinál Vader, amikor nem Lázadókat és Jediket hajkurászik a Galaxisban. Mert tuti, hogy azért a Birodalom hadigépezetében egyéb feladatokat is ellát, és érzésem szerint, az nem az adminisztráció. Szerintem az egyik ilyen feladat az inkvizítorok képzése. Erre jó nyom lehet, hogy az Inkvizítor (vajon lesz más neve az újoncoknak, mert ha nem, érdekes lesz megkülönböztetni őket) folyton mesternek nevezte Vadert.

 

Amúgy, ez most csak így bevillant. Érdekes lenne egy olyan történeti szál, amiben Kananék elpusztítják az inkvizítorok bázisát, megölve ezzel az összeset. Igaz, szerintem így is evidens, hogy Luke-ot miért üldözte Vader személyesen, de ezzel adnának egy plusz magyarázatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek lehetséges,hogy a jobb oldali férfi Inkvizítor,szerepelni fog az Ep VII-ben. Mivel még nem láttuk soha ezért gondolom vagy meghal,vagy valamilyen módon köze lesz az Ep VII-hez.

Egyébként ő milyen fajú lehet ? Nem rémlik,hogy akár csak egy hozzá hasonló lényt is láttam volna.

A nő Inkvizítor szinte tuti,hogy Barriss Offee lesz és ezzel a Rebels-ben folytatják a TCW-ben megszakadt szálat.

Nem hinném, hogy az EP7 -ben lesznek ilyen figurák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért fura, hogy az ep4-5-6-ban kevés teret kapott két vadászgéptípus jelent meg elsőként a Rebelsben. Igaz, az A-szárnyú még máshogy fest, mint az Executor-gyilkos méregzsák, és szerintem a B-szárnyú is csak prototípus lesz. Persze nem bánom, sőt, örülök, hogy végre ezek a gépek is több szerephez jutnak (ez az egyik, amit sajnálok a TCW kaszájában, hogy a V-szárnyúak már nem jelenhettek meg - jó lenne párat a Rebelsben látni), de hol vannak az X-szárnyúak, vagy a már a TCW-ben is helyet kapott Y-szárnyúak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért fura, hogy az ep4-5-6-ban kevés teret kapott két vadászgéptípus jelent meg elsőként a Rebelsben. Igaz, az A-szárnyú még máshogy fest, mint az Executor-gyilkos méregzsák, és szerintem a B-szárnyú is csak prototípus lesz. Persze nem bánom, sőt, örülök, hogy végre ezek a gépek is több szerephez jutnak (ez az egyik, amit sajnálok a TCW kaszájában, hogy a V-szárnyúak már nem jelenhettek meg - jó lenne párat a Rebelsben látni), de hol vannak az X-szárnyúak, vagy a már a TCW-ben is helyet kapott Y-szárnyúak?

 

Épp írni akartam aztán kiderült, hogy Te is rátértél a TCW-os Y-szárnyúakra. Eszerint az olyasmi tipusok már régóta használva voltak az Ep IV idején.

A X szárnyúak meg szerintem sok más egyéb mellett az Ep IV sztárjai.

Ezért nem erőltetik őket, hogy a kuriózum mivoltuk megmaradjon. De azoknak is megvan a maga evolúciója. Ep III ARC-170, aztán a trilógia és tudjuk, hogy

lesz a 7-ben is új változat..

 

Szerintem tök jó, hogy A és B wingekből láthatunk itt majd többet. Maximum más szemmel nézzük ezután az ep VI-ot, mondván; ezek a gépek sem most jöttek ki a gyárból..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, én az ARC-170-eseket nem tudom T-65 elődnek elfogadni. Nyilván, ugyanaz a gyár, némileg ugyanaz a technika (S-Foils támadóállás), de csak annyira rokonok, mint az F-22 és az P-38. Már az eléggé jelzi, hogy más-más típus, hogy nagyon más a típusa. T-65 és ARC-170. Ha "rokonok" lennének, akkor T-170 lenne. De még vizuálisan sem hasonlítanak nagyon egymásra, hiszen az ARC-170 háromüléses, elől-hátul fegyverarzenál, lomha, mint az Y-szárnyú és üvölt róla, hogy vadászbombázó. Emellett rövid az orra, hat szárnya van, bombatere, stb. Ennyire a V-szárnyú is hasonlít a TIE vadászra, mégsem fenyegetném meg azzal, hogy a két gép közel áll egymáshoz. A T-70-ben az a szép, hogy azon látszik, hogy a T-65 továbbfejlesztett változata. Külsőleg, belsőleg, jellegileg és típusilag is.

És már csak a kontinuitás miatt is meg kéne jelennie egy idő után a T-65-ösönek. Gondolom nem a Yavin IV templomában találtak rá a hajókra, és feltételezem, nem két perccel Hanék érkezése előtt parkolták le oda a gyárból frissen kikerült gépeket. Pláne azután nem ártana megjelenniük, hogy a filmek szerint újabb RZ-1-esek és A/SF-01-esek még a Szövetség megalakulása előtt megjelentek a kötelékben. Azután joggal tehetjük fel a kérdést: miért nincsenek ezek ott a Yavin IV-en? Hol vannak az ep5 végén a flottából? Úgyhogy jelenjenek meg csak szépen, az ne legyen kifogás, hogy az ep4 sztárjai. Ennyi erővel sok mindent nem mutogathatnának, mégis találkoztunk már Darth Vaderrel és az X1-esével. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az X-wing akkor már inkább a Z-95-ös nagytestvére, mint a ARC-170-es kistestvére. Funkciójában és kinézetében is jobban hasonlítanak egymásra, az S-foilokat leszámítva. Z-95-ösöket meg már láttunk a TCW-ban is, de azt se bánnám, ha ide is berángatnák őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt nem kell túlmagyarázni. Vadernek lehet éppen elég más dolga is, amivel foglalkoznia kell. Mondjuk érdekes lenne egy rész, ami bemutatja, hogy mit csinál Vader, amikor nem Lázadókat és Jediket hajkurászik a Galaxisban. Mert tuti, hogy azért a Birodalom hadigépezetében egyéb feladatokat is ellát, és érzésem szerint, az nem az adminisztráció. Szerintem az egyik ilyen feladat az inkvizítorok képzése. Erre jó nyom lehet, hogy az Inkvizítor (vajon lesz más neve az újoncoknak, mert ha nem, érdekes lesz megkülönböztetni őket) folyton mesternek nevezte Vadert.

 

Amúgy, ez most csak így bevillant. Érdekes lenne egy olyan történeti szál, amiben Kananék elpusztítják az inkvizítorok bázisát, megölve ezzel az összeset. Igaz, szerintem így is evidens, hogy Luke-ot miért üldözte Vader személyesen, de ezzel adnának egy plusz magyarázatot.

Visszahívhatnák pl. Vadert a Halálcsillaghoz is. Persze ezt így nem mondanák ki egy az egyben, de utalnának rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alig várom, hogy a vén Feláldozható klónok újra a frontvonalba kerüljenek, még ha ez a frontvonal teljsen más is, mint a Klónháborúkban. Kifejezetten kíváncsi leszek majd Rex interakciójára Ahsokával, hátha megtudunk egy s mást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex bátyó és a Ghost legénysége. :) Október 8 -án a NY Comic Con -on újabb előzetes jön a második évadból.

A kép pazar, de ezek szerint október elején még nem fog menni? Jujj, ez most durván hatott. Én úgy gondoltam, hogy szeptemberben már nézhetjük. :(

 

Alig várom, hogy a vén Feláldozható klónok újra a frontvonalba kerüljenek, még ha ez a frontvonal teljsen más is, mint a Klónháborúkban. Kifejezetten kíváncsi leszek majd Rex interakciójára Ahsokával, hátha megtudunk egy s mást.

Én is erre leszek nagyon kíváncsi. Kiderülhet egy s más a 66-os parancsról, hogyan vészelte át lelkileg Rex, hol lehetett a Jedi Templom ostromakor. Szerintem Ahsoka és Rex már az ep3 után felvehették a kapcsolatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.