Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Szóval lehet, hogy a rejtély nyitját nem csak a sorozatban, hanem a fórumozók a TCW eleje óta megváltozott fórumozó szokásaiban is érdemes keresni.

De ennek a megváltozott fórumozó szokásnak mi lehet az oka? A régi arcok nagy része maradt, de jöttek újak is, akik a TCW elején még nem is voltak regisztrálva, de azóta szerves és aktív résztvevői már a beszélgetéseknek (pb, Merr, Fulcrum, Wilde, hogy hirtelen néhány emberkét felsoroljak). Tehát minőségbeli változást én nem látok néhány évvel ezelőtthöz képest.

 

Én inkább a Rebels és a TCW közti különbséget látom, igazat adva nagyrészt Bomarr-nak. A TCW-nél lehetett agyalni, voltak különböző teóriák, magyarázatok, és ezekből jó hosszú hozzászólások kerekedtek. A Rebels viszont a dolgokat elég egyértelműen tolja a rajongó képébe. Akik felirat nélkül nézik, leírnak minden lényeges dolgot, amivel csak egyetérteni lehet, de azt meg ugye minek mégegyszer leírni. Persze, attól hogy más a Rebels, nem jelenti, hogy rosszabb lenne.

 

Sok esetben a filmes kibeszélőknél is a prequel esetében jóval terjedelmesebb diskurzusok alakultak ki, mint most, a jelenleg folyamatban lévő EP5 és EP6 elemzéseknél. Alapvetően itt is a két eltérő stílusban látom ennek okát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk megváltozott az élete, én például a TCW óta háromszor váltottam munkahelyet, és a jelenlegi mellett nincs sok kedven vagy időm már annyit pötyögni. Vagy megváltozott a felfogásuk, mert ugye az emberek változnak. Ma már én sem megyek bele olyan vitákba, mint régen, más dolgokra figyelek fel, mást tartok fontosnak. Szóval ennyi. Idő, felfogás, hozzáállás, munka, stb... Millió és egy dolog megváltozhatott.

De a példádat felhozva, régen ötször-hatszor is leírták a népek a TCW-nél ugyanazt, nem érdekelt senkit (fel sem merült!), hogy ki látta előbb és mit írt már le. Megosztotta a véleményét, ha egyezett másokéval, ha nem. Hosszú-hosszú értékelések születtek, amik összességében ugyanarról szóltak.

 

A fejezetelemzésekhez meg szimplán nem szól hozzá senki, azon kevés ember közül. Olyanok sem, akik még az ep5 elején is hozzászóltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosszú-hosszú értékelések születtek, amik összességében ugyanarról szóltak.

Nem egészen. az volt azokban a jó, hogy sok írásban, sőt, majdnem minden írásban volt olyan elem vagy meglátás ami másokéiban pl. nem. Plusz azt is jó volt látni ki hogy látja az adott részt vagy egyes elemeit. A legjobb dolog volt, hogy mindenki kilométereket írt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen. az volt azokban a jó, hogy sok írásban, sőt, majdnem minden írásban volt olyan elem vagy meglátás ami másokéiban pl. nem.

Ezért írtam azt, hogy összességében, nem pedig azt, hogy részleteiben. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ennek a megváltozott fórumozó szokásnak mi lehet az oka?

Magam nevében:

Én a tcw miatt jöttem ide. Hsz-em nagy része is ott van. Nagyon lelkes voltam és nem mellesleg 6 évvel fiatalabb. Gyerekek sem voltak még.

A star wars is más időszakát élte. A TCW olyan volt mint egy falat kenyér hetente.

Hisz abban a hitben voltunk, hogy nem lesz több mozifilm.

Más a stílusa is. Jobban ugrált minden téren. Ha meg is állt a lendület egy-egy epizódra, teljesen máshogy vette ki magát, mint itt.

Dícsérendő, hogy a Rebels-ben nincsenek időugrások a részek föszereplői is állandóak, de ez magában hozza azt is, hogy uncsinak tűnhet, ha kicsit "meg-megállnak az események".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én áprilist olvastam, de a Disney csatorna magyar facebook oldalán meg erre válaszként azt irták, hogy nem végleges az április müsorterv. Csak tudnám mit tökölnének tényleg áprilisig vele.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De már az tök jó, hogy a Geonosis egyik holdján játszódik a sztori. Apropó...van neki holdja? :D Eddig nem tűnt fel az EPII -ben és a TCW -ben sem.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximum azt tudom elképzelni, hogy nem akarták megteremteni a TCW - Rebels közötti ennyire közvetlen kontinuitást.

 

Nem kötekvés, de már így is baromi közvetlen kontinuitás érhető tetten. És még nem kizárt, hogy Barriss is visszatér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már Barriss Offee feltünésének is nagyon örültem volna és máig nem értem, miért nem merték végül meglépni ezt a teljesen kézenfekvő dolgot.

Maximum azt tudom elképzelni, hogy nem akarták megteremteni a TCW - Rebels közötti ennyire közvetlen kontinuitást.

Szerintem azon a szinten, ahol már a Rebels jár, Barriss nem osztott vagy szorzott volna a kontinuitásban. Annyi kapcsolódási pont van szereplők, történet, járművek és eszközök szintjén, hogy azt fejből felsorolni is nehéz lenne.

Én inkább arra tippelnék, hogy nem akartak ebben az évadban még egy TCW-s karaktert behozni. Így is rengetegen vannak. Ahsoka (lehet, hogy az első évadban tűnt fel, de ebben szerepel többet), Rex, Wolffe, Gregor, Hondo, Cham, Numa, Gobi és...

 

a trailerből tudjuk, hogy jön Darth Maul is, aki ugyan ep1-es karakter, de a TCW a magáévá tette.

 

Ez nagyon sok egy olyan sorozatban, ami eddig csak 27 normál, két hosszú és négy mini epizódot élt meg. Kis túlzással, de lassan több a TCW-s szereplőt tudnunk felsorolni a sorozattal kapcsolatban, mint ahány Rebels szereplő még ténykedik benne. Szóval elmondhatjuk, hogy Filoni már így is arra használja, hogy elvarrja a TCW szálait. Ez ellen persze semmi kifogásom, de talán pont ezért, mert már úgyis ennyi mindenkit visszahozott, nem akart beletenni még egyet, pláne nem komolyabb visszatérő szereplőnek.

Emellett Barriss talán sok is lett volna. Bár nem tudni, hogy Jedi lovag lett-e végül vagy sem, a mellett nem mehetünk el, hogy ő elég komoly Jedi képzésben részesült. Így kétlem, hogy csak egy X. Nővér lenne belőle, vagyis túlképzett egy inkvizítornak. Minimum a Főinkvizítor rangon kéne futnia, amit ugye foglaltak. Másrészt, egy olyan embernek, aki leverte Ahsokát és komolyabban szembe tudott szállni Anakin Skywalkerrel, Kanan és Ezra maximum annyira lenne kihívás, mint amennyire Ahsoka megizzadt a két inkvizítorral. Vagy Vader a hőseinkkel. Egyszerűen túl erős, és korábbi szerepe alapján inkább lehetne belőle Sith Úrhölgy, mint egy mezei inkvizítor.

Én inkább eltudnám képzelni Barrisst egy képregényben, mint az első inkvizítorok egyike, vagy az első Főinkvizítor, akit rég megölt valaki, mire eljutottunk a Rebels idejére (amúgy se kell mindenkit átültetni ebben a sorozatba a TCW-ből).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is túlzás lenne Barriss-t is előhozni a Rebels-ben. Nyilván meg lehetne oldani, hogy működjön, de valószínűleg nem ér annyit az egész. Azért nem kell kényszeresen mindenkit beerőltetni a TCW-ből ide, annyira nem kicsi a galaxis. Néha már így is túllőnek kicsit a SW-ban, ugye Chewie is ott figyel az Ep.3-ban és a TCW-ban is. Meg ugye megint erősödnek a balsejtelmeim azzal a bizonyos karakterrel kapcsolatban, akinek lassan már inkább nem mondjuk ki a nevét, szóval nagyon kíváncsi leszek ott is mire mennek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy cikk Rebels és KOTOR kapcsolatáról. Én nem játszottam a KOTOR játékokkal így nem tudom mennyire igazak a leírtak de vannak érdekes utalások.

http://www.nerdunion.us/2016/02/16/star-wars-rebels-is-secretly-making-the-old-republic-canon/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazak, kivéve a mandis részt, mert a mandik nem a KotOR szülöttei, csak a Köztársaság és a Mandik között vívott háború származik onnan, de arra meg nem volt sok utalás a TCW-ben, a Rebelsben még annyi sem. Ha jól emlékszem, már az ep5 is tesz róluk olyan említést, hogy "a Jedik legyőzték őket a klón háborúkban." Az űrhajós az egyértelmű, az benne van az epizód triviában is és a Recon is foglalkozott vele. A bolygós meg pöppet spoileres - de szintén teljes mértékben igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.