Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Ziher, hogy kevered, vagy olyan interjúra gondolsz, amit még azelőtt adott, hogy egyértelműen és világosan kiderült: Fulcrum Ahsoka Tano.

Arra gondolok amikor még nem derült ki. És előtte ment hype hogy lehet hoyg Ahsoka lesz és akkor rémlik egy interjú ahol tagadta hogy ő lesz. Az más kérdés hogy mi mást mondhatott volna. És máskor is volt rá példa hogy szereti húzni a rajongók agyát azért gondolom azt hogy lehet próbálja sugallni hogy megfog halni és majd közben mégse hogy nagyobb legyen a meglepődés. Próbálok minden fűszálban kapaszkodni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is, ez a fűszál még talán ki is tart a viharral szemben. Az tény, hogy szereti húzni az emberek agyát ez a Filoni kölök. :)

 

Viszont az is az, hogy Darth Vader kezéből kicsússzon Ahsoka, amikor összeakasztják a kardjukat, meg, hogy a csaj eltűnjön a palettáról úgy, hogy életben van a polgárháború alatt, de nem avatkozik már be. Bár lehet, hogy a megmenekülést egy másik Sith Nagyúr fogja szolgálni. Egy bizonyos régi tanítvány. Mert a Darth Vader vs. Ahsoka mellett azért egy Darth Vader vs. Darth Maul is jól mutatna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ziher, hogy kevered, vagy olyan interjúra gondolsz, amit még azelőtt adott, hogy egyértelműen és világosan kiderült: Fulcrum Ahsoka Tano.

Amúgy Filoni utoljára a Rebels Recon #2.17: Inside "Shroud of Darkness" videóban beszélt arról, hogy közel van Ahsoka történetének vége. Ami bár a halált nem igazolja, de arra azért elég jól utal, hogy a harmadik évadban Ahsoka már nem valószínű, hogy benne lesz.

 

Most azt kívánom, ne legyen igazad....de én is úgy érzem, hogy közeleg a lezárás. Bár annyit megjegyeznék, hogy Ashoka a Shroud of Darkness epizódban azt is elejtette, hogy nem tekint magára jediként. Így akár el is férhet a karaktere egy olyan idősávban, ahol Luke az utolsó jedi. Kicsit erőltetett lenne és a történet szempontjából is jobb lenne, ha az Új Reményre kiürülne a galaxis, de azért remélem, hogy kompromisszumos megoldás születik. Én már régóta úgy tekintek Yoda utolsó jedis kiszólására, hogy az csak a konvencionális jedikre, de nem az erőhasználókra vonatkozik. Ashoka ebből a szempontból csak erőhasználó, Kanan már más tészta.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt gondolom, hogy ha nem is feltétlenül most, de Ahsoka-t a Rebels-ben végleg ki kell írni az univerzumból. Egy ilyen karakternek kijár, hogy a képernyőn lássuk a végső sorsát, ne pedig mondjuk képregényben vagy egyéb úton. Az életben tartása nekem már sok lenne és nem hiszem, hogy meg lehetne oldani jól. A TCW-ban ez még sikerült (noha voltak azért mellékhatásai), a rebels-es visszatérése alapján pedig nagyon is megérte, de nem lehet a végtelenségig húzni. Mint kiderült, nem volt tétlen a köztes időszakban, ha pedig ilyen szinten részt vett a lázadás szervezésében, akkor nehéz magyarázni a hirtelen eltűnését az OT filmjeire. Nyilván meg lehet oldani valahogy, csak szerintem nem ez lenne a helyes út.

 

A csihi puhi mellett arra leszek kíváncsi, hogy verbálisan hogy oldják meg a nagy találkozást?

Mert lenne miről beszélniük..

Sőt, úgy gondolom, hogy kifejezetten a beszélgetésüknek és a lelki tényezőknek kell dominálnia a (végső?) találkozásukat. A harcban elég kötöttek a lehetőségek Vader miatt, a kettejük harcstílusát nagyon nehéz úgy kombinálni, hogy abból egy látványos párbaj kerekedjen ki, de olyan, ami illeszkedik a korábban, ill. később látottakhoz is. Emiatt úgy érzem, hogy Vader az Erőhasználattal, valamint a morális-pszichés tényezőkkel fog operálni és úgy próbálja megtörni a lányt. Ezzel Luke esetében is próbálkozott.

Én sokkal inkább arra leszek kíváncsi, hogy Vader-re hogyan hat majd ez az egész. Tudom, hogy sokak szerint ez Luke későbbi ténykedésének jelentőségét csorbítaná, de én szeretném, ha legalább kicsit megvillanna Anakin a páncél mögül. Némiképp csalódott lennék, ha Vader "pókerarccal", érzelemmentesen tudná felőrölni egykori tanítványát.

Alternatív esetben azt tudnám elképzelni, hogy Ahsoka valamilyen szituációban feláldozza magát a lázadókért, akár konkrétan Ezra-ért vagy valamely másik Rebels főhősért és így leli nemes halálát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most azt kívánom, ne legyen igazad....de én is úgy érzem, hogy közeleg a lezárás. Bár annyit megjegyeznék, hogy Ashoka a Shroud of Darkness epizódban azt is elejtette, hogy nem tekint magára jediként. Így akár el is férhet a karaktere egy olyan idősávban, ahol Luke az utolsó jedi. Kicsit erőltetett lenne és a történet szempontjából is jobb lenne, ha az Új Reményre kiürülne a galaxis, de azért remélem, hogy kompromisszumos megoldás születik. Én már régóta úgy tekintek Yoda utolsó jedis kiszólására, hogy az csak a konvencionális jedikre, de nem az erőhasználókra vonatkozik. Ashoka ebből a szempontból csak erőhasználó, Kanan már más tészta.

Ezzel én is teljes mértékben így vagyok, annyi különbséggel, hogy én úgy gondolom, Luke az utolsó Jedi lovag, de nem az utolsó, aki a Jedi eszméket követi (minden Jedi lovag Jedi, de nem minden Jedi Jedi lovag :) ). Szóval nem is amiatt nem tudnám elfogadni, hogy él a polgárháború ideje alatt, hanem maga Ahsoka karaktere miatt. Jelenleg ő a Jedi eszmék legelhivatottabb tagja, és az utolsó olyan, aki a Jedik valódi értékeit képviselik. Nem ül a s*ggén, várva az új reményre, hanem segít, ahol tud. Ugyan segédkezik a lázadás megszervezésében, de inkább megfigyelő, tanácsadó és védelmező (pont, mint amilyen az Onderonon volt), nem katonai vagy politikai vezető. Tanácsokat, nem parancsokat ad, és csak akkor avatkozik be ténylegesen, ha a probléma a Jediket érinti (inkvizítorok). Ahsoka Tano a Jedi lovagok Jedi lovagja, ami ironikus, hiszen sohasem lett Jedi lovag.

Jelenleg nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen karakter visszavonul és a s*ggén marad, várva az új reményre. Ez most nagyon karakteridegen lenne, pláne azután, hogy megtudta: a mestere Sith Nagyúr lett, ráadásul emiatt részben saját magát okolja (feleslegesen, de hát ilyenek az érzelmek). Egy ilyen a Jedi eszmékhez maradéktalanul hű, tenni akarástól duzzadó nő nem fog leállni pont akkor, amikor a gonosz elleni harc eszkalálódik. Erre valami nagyon-nagyon jó oka kellene, hogy legyen. Ezt esetleg megtalálhatja Malachoron.

Viccesen megközelítve, Ahsoka pont olyan, mint Qui-Gon, még halálában sem tudna megülni a valagán. :D De itt jegyezném meg, hogy ha bekövetkezne a halála, a fájdalmat talán enyhítené, ha Erőszellemé válna (és így akár még a történetben is benne maradhatna).

 

Megjegyzem, azzal, hogy Kanant Jedi lovaggá ütötték, neki tényleg halnia kell már. Mert őt most már tényleg marha nehéz lenne kimagyarázni ebből a körből. Ahsoka oké, sosem érte el a Jedi lovag rangot és kilépett a Rendből. Ezránál is meg lehet játszani, hogy nem éri el a lovag rangot, plusz ő effektíve nem is tagja a Rendnek, hiszen az jelenleg inkább elméleti szervezet. De Kanan nem lépett ki, és most Jedi lovaggá is ütötték, szóval ő annyira Jedi lovag, mint Yoda, Ben vagy majd Luke lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szeretem Ahsokát, de még friss az élmény hogy ne feledjük, egy nagy halál semmit sem vesz el eg jó karakterből!

Nem tudom mire számítsunk Anakintól/Vadertől. A szívem azt súgja; jó lenne ha megvillanna valami a jedi oldaláról, az eszem azt súgja, hogy muszály csak a sith-et láttatnia.

Ahsoka ide vagy oda, Vader még nem táncolhat jelenleg a két oldal közt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi szent, hogy nem maradunk méltányos finálé nélkül, ami Ahsoka részét illeti. Természetesen nekem is az életben maradás szituációja felé húz a szívem, de cseppet sem leszek elégedetlenebb más kimenetel esetén sem. Őt már nem lehet elrontani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valamit nagyon nem szeretnék látni az Ahsoka-Vader drámában, akkor az a sötét oldalra csábítás. Egyrészt már nagyon elcsépelt, másrészt szerintem rossz irányba vinné el ennek a katartikusnak ígérkező jelenetsornak a súlypontjait.

Egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy nem rock-szerű, hanem pont olyan mint egy földi szám. Ráadásul a rádiójuk is "tekerős".

Ezra is olyan földi olyan mint egy ember. Ez nem érv. 1 millió dolog földi a Star Wars-ban és pont azok miatt lett Star Wars olyan sikeres.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezra is olyan földi olyan mint egy ember.

Mire gondolsz pontosan? Mert a kultúra amiben él egyáltalán nem földi. A ruházkodása, a tárgyak amiket használ mind valamilyen űroperás módozatai a földi másuknak. Ennek természetesen a zenére is igaznak kéne lennie. Ezra kicsit se földi, úgyhogy ne hallgasson földi zenét. Ez a sztori egy messzi messzi galaxisban játszódik. Ahhoz hogy ez az illuzió meglegyen az kell hogy az ottani kultúra ne idézze túl egyértelműen azt ami minket vesz körbe. Ezért mindenen kell egy kicsit csavarni. A földi dolgokat SW-sé kell tenni. Itt semmi ilyet nem érzek. Ez egy olyan szám ami akár egy magyar rádióban is lemehetne és fel se tűnne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.