Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Tegnap este kivégeztem az általam elérhető összes rebels-t. 11 részt néztem végig. Olyan felemás érzéseim vannak a sorozattal kapcsolatban. A TCW rajongója vagyok, így talán könnyebben el tudom fogadni ezt a képi világot.

Viszont az egész roppant fura. Egy Han Solo jedi, akit két karakterből gyúrtak össze. Persze, újdonság erejével hat, de nehezen szoktam meg. Mintha ő is keresné az útját, csakúgy, mint a padawanja.

A főszereplő Ezra, a padawan, aki olyan, mint Kanan, csak fiatalabb kiadásban.

Hera kedvencem, ő olyan erényeket csillogtat, mint Obi-Wan: megfontolt, bölcs és leleményes.

Sabine a másik kedvencem, űrcowboy. :)

Zeb pedig Chewbaca viccesebb megfelelője.

 

Remélem a kéböbbiekben lesznek igazán súlyos történetek is.

Kíváncsi vagyok, hogy mi fog ebből a sorozatból kisülni, akár egy ütős sikersorozat is lehet belőle, mint a TCW-ből. Mindenesetre a várakozásaim felülmúlja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este kivégeztem az általam elérhető összes rebels-t. 11 részt néztem végig. Olyan felemás érzéseim vannak a sorozattal kapcsolatban. A TCW rajongója vagyok, így talán könnyebben el tudom fogadni ezt a képi világot.

Viszont az egész roppant fura. Egy Han Solo jedi, akit két karakterből gyúrtak össze. Persze, újdonság erejével hat, de nehezen szoktam meg. Mintha ő is keresné az útját, csakúgy, mint a padawanja.

A főszereplő Ezra, a padawan, aki olyan, mint Kanan, csak fiatalabb kiadásban.

Hera kedvencem, ő olyan erényeket csillogtat, mint Obi-Wan: megfontolt, bölcs és leleményes.

Sabine a másik kedvencem, űrcowboy. :)

Zeb pedig Chewbaca viccesebb megfelelője.

 

Remélem a kéböbbiekben lesznek igazán súlyos történetek is.

Kíváncsi vagyok, hogy mi fog ebből a sorozatból kisülni, akár egy ütős sikersorozat is lehet belőle, mint a TCW-ből. Mindenesetre a várakozásaim felülmúlja.

 

Ja, azt még elfelejtettem, hogy a régi szereplők is tiszteletüket teszik a sorozatban, az jó ötlet. :) Lando hozta a hamiskártyás karakterét. Kb ilyennek képzeltem el anno.

Az új szereplők közül meg a legjobb az inkvizitor. De ki ez a pacák?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha ő is keresné az útját, csakúgy, mint a padawanja.

 

Jól látod, mivel Kanan sem tudta befejezni a Jedi tanulmányait így neki is ki kell magában talánlni, hogy akkor most merre? :)

 

Az új szereplők közül meg a legjobb az inkvizitor. De ki ez a pacák?

 

Az Inkvizítor(ok) a megmaradt Jedik felkutatására és megsemmisítésére hivatott(ak).

 

OFF: Ha valami a hozzászólás elküldése után eszedbe jut amit be szeretnél írni akkor tudod szerkeszteni is a hozzászólást és akkor nem kell idézned magad :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mit szerettek a csillogásban, de szerintem undorító. Jó ötletnek tartom, de nagyon eltúlozták. A legjobban Ezra hajától ráz ki a hideg, az miért csillog? :hmm:

Nekem úgy összességében abszolút nem tetszik a kép. Ezért sem véleményeztem. A fénykardok vibrálnak, minta klaszikus trilógiában, sokkal vékonyabbak a pengék, az Inkvi kardjának is fura hangja van. Az sem nagyon tetszik. A lézerpuskák közepe nem fehér, hanem az egész piros, holott az Ep. I-II-III-ban és a TCW-ben is a fegyverlövedékek közepe fehér, majd körülötte, mint a fénykardok, ott piros/kék stb. Ez abszolút nem tetszik... Na nem baj. :D Ízlések és pofonok. :)

Egyébként az Inkvi milyen faj? Ember vagy mi? Mert füle sincs, fogai kihegyezve... érdekes

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rebels-ben teljesen tudatosan és koncepcionális az OT hangulatát és látványvilágát szeretnék kiindulási alapnak venni. Ahogyan a TCW-nél ez a PT volt. Meg még elég régi concept art-okat is használnak (elég bátran), amiket még Ralph McQuarrie készített. Emiatt is vannak a Rajmesz által említett jelenségek. Ez tényleg ízlés kérdése, nekem van ami ebből, van ami abból jön be jobban, igazán meg nem zavar egyik sem. Talán csak a "fénykardcsattanás" zöldes vibrálása nem tetszik annyira.

 

A TCW-ben eléggé idegesített a baltával faragott arcdizájn, bár később elég jól hozzászoktam. A Rebels-nél már nincs ez, így viszont jobban látszik néhol a nem túl magas minőség. A TCW-nél a stílus eleve torzított annyit, hogy kevésbé voltak szembetűnőek a hiányosságok. Azt hittem, jobban fog tetszeni a Rebels realisztikusabb arcábrázolása, de így utólag (egyelőre) nem helyezném a TCW elé. De remélem, hogy a sorozat sikerével kapnak majd még forrásokat és a grafikai minőség emelkedni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli! A guide képe bal szélén vékony fehér csík látható. :) Nem lehetne esetleg kivenni valahogy belőle?

 

Elnézést az összecsapott munkáért, ezt benéztem. Kérlek cseréld az enyémre, lentebb Rog-nak kifejtem, hogy miért!

 

Gondőltam besegítek. :)

 

Rendes tőled, de kérlek hagyd rám legközelebb a dolgot, mert már nagyon hozzámnőtt a feladat és meg is feledkeztél egy fontos szokásról

melyet még az "őskori" kb 2008-as hivatalos star wars.comról vettünk át és tartottunk meg máig; ezek a képek hagyományosan 446x205 pixelesek.

 

A javított verziódról ugyan eltünt a fehér csík, de 445 lett a szélessége. Szőrszálhasogatás, ide vagy oda, de kell a 446!

 

Ez tehát a 111-es javított képe:

epguide111_2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nem kicsit hangzik jól.

Nem bizony! Elég sokat sejtető a cím. :clap:

 

Elnézést az összecsapott munkáért, ezt benéztem. Kérlek cseréld az enyémre, lentebb Rog-nak kifejtem, hogy miért!

 

 

 

Rendes tőled, de kérlek hagyd rám legközelebb a dolgot, mert már nagyon hozzámnőtt a feladat és meg is feledkeztél egy fontos szokásról

melyet még az "őskori" kb 2008-as hivatalos star wars.comról vettünk át és tartottunk meg máig; ezek a képek hagyományosan 446x205 pixelesek.

 

A javított verziódról ugyan eltünt a fehér csík, de 445 lett a szélessége. Szőrszálhasogatás, ide vagy oda, de kell a 446!

 

Ez tehát a 111-es javított képe:

epguide111_2.jpg

Nem gond csoli, és köszi a javítottat. Mindenki csinálja a reszortját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

meg is feledkeztél egy fontos szokásról melyet még az "őskori" kb 2008-as hivatalos star wars.comról vettünk át és tartottunk meg máig

Nem feledkeztem meg róla mivel erről a dologról nem is tudtam ezelőtt. :D

 

Szőrszálhasogatás, ide vagy oda, de kell a 446!
Na ez bizony tényleg szőrszálhasogatás. Méghozzá a köbön. Remélem az életedhez azért jobban ragaszkodsz mint ahhoz az egy széleségpixelhez. :P:D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lézerlövedékekbe belekötni... ez most komoly? :D

 

 

Egy pau'an. A faj az ep.3-ban debütált.

Tion_Medon.jpg

Igen! :D engem nagyon idegesítenek a lövedékek. Na de sebaj, majd hozzászokom.

Előnyei és hátrányai is vannak a Rebelsnek, ahogy a TCW-nek is. Ha a kettőt ötvöznék, az lenne a legjobb. A baltával faragás annyira nem idegesített, csak abban, hogy a korai Ahsokának a karjai úgy néztek ki mint ha tégla test alakúak lettek volna. Később javítottak rajta. A Rebelsben tényleg sokkal realisztikusabbak az arcok. Sok előny-hátrány van, de majd egy másik napon összehasonlítom a TCW-t a Rebels-el.

Köszi az infót. Elsőre nem esett le, Inkvi hasonlít egy emberre. :D az animációban a leginkább, a filmben nem.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feledkeztem meg róla mivel erről a dologról nem is tudtam ezelőtt. :D

 

Na ez bizony tényleg szőrszálhasogatás. Méghozzá a köbön. Remélem az életedhez azért jobban ragaszkodsz mint ahhoz az egy széleségpixelhez. :P:D

Az "életemhez"?! Hát hova kell tennem ezt a szurit? -fura, és erős is..

 

De figyu! 446 széles volt több mint 100 tcw kép, és az eddigi 10 rebels is..

Ezek után nem térnék el ettől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy duplarészes évadzáró lesz? Mert az imdb-n febr. 23-ra teszik a Rebel Resolve-ot, és márc. 2-re a Fire Across the Galaxy-t... (persze az imdb is tévedhet)

 

Nekem mindegy, csak megint előzzön egy héttel a disney fizetős szekciója, mert már tűkön ülök! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy duplarészes évadzáró lesz? Mert az imdb-n febr. 23-ra teszik a Rebel Resolve-ot, és márc. 2-re a Fire Across the Galaxy-t... (persze az imdb is tévedhet)

Igen, biztos. A dupla részes finálét olyan értelemben kell nézni, mint amilyen az Empire Day/Gathering Forces duó volt. Egy normál 20 perces rész, a végén "to be continued" (legalábbis szerintem ki lesz írva), majd egy hétre rá a folytatása. A lényeg, hogy a két zárórész a szokottnál szorosabban összefügg, 1 sztorit alkot, nem kapunk még egy Spark of Rebelliont.

 

Amúgy a Rebel Resolve-hoz kiadott egyik epizódképről azt suttogják, hogy Fulcrumot ábrázolhatja...

 

 

Fulcrum.jpg?zoom=1.5&resize=586%2C330

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, biztos. A dupla részes finálét olyan értelemben kell nézni, mint amilyen az Empire Day/Gathering Forces duó volt. Egy normál 20 perces rész, a végén "to be continued" (legalábbis szerintem ki lesz írva), majd egy hétre rá a folytatása. A lényeg, hogy a két zárórész a szokottnál szorosabban összefügg, 1 sztorit alkot, nem kapunk még egy Spark of Rebelliont.

 

Amúgy a Rebel Resolve-hoz kiadott egyik epizódképről azt suttogják, hogy Fulcrumot ábrázolhatja...

 

 

Fulcrum.jpg?zoom=1.5&resize=586%2C330

 

 

Ez izgalmas kép. Remélem az epizódban látjuk az egész hologrammot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ha ez a Fulcrum akkor az Ahsoka teória ugrott. :)

 

Ha valóban Fulcrum van a képen, amiben én még nem vagyok biztos. :)

 

Az egyik oldalon egyébként azt találgatják, hogy szándékosan tér el a csuklya felső része a hologram többi részétől, és egy torzítást láthatunk, ami így próbálja elrejteni a togruta túl egyértelmű vonásait.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ha ez a Fulcrum akkor az Ahsoka teória ugrott. :)

 

 

 

Ja én is néztegettem és a kapucni felső-hátsó része nem látszik, ott még felívelhetne a csukja, de elöl/alul ilyenkorra már jó nagy csápok kellene, hogy lógjanak-ha a Mortison látottakat vesszük alapul..

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudnátok olyan oldalt nekem linkelni, ahol fent van a 12. rész (ráégetett)felirattal? Nem akarom letölteni, mert mobilról vagyok és ezért kellene is olyan lejátszó, ami támohatja az androidot. Néztem a sorozatbarátot mert csak ott van még fent, de egyik lejátszónál sem feliratosan adja vissza a telefonom. Szóval olyan link kellene, amit le tud játszani a telefonom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.