Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Vagy tényleg nagy genyó lehet ez a Nute Gunray, hogy itt is mindenkit pillanatok alatt korrumpál. :D

Valójában ma egész nap internet kávézókat látogattam, és minden gépről leadtam rá egy szavazatot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már mennek a duók a legjobb 16-ba, de páran még nincsenek a 32-ben sem? Mi folyik itt?

Állítólag problémák akadtak az eredmények kiértékelésével, ugyanis elég sokan "megszkriptelték" a szavazást. Ez főként az utolsó nap jelentkezett és most próbálják utólagos szűrésekkel konszolidálni a helyzetet. Tényleg nem értem amúgy, hogy miért kellett variálni az előző évekhez képest. Manapság már elég könnyedén el lehet kerülni az ilyen galibákat. Pláne egy ilyen jellegű szavazásnál, amelynek nincs gyakorlatilag semmi tétje. Korábban is meg lehetett találni a kiskapukat (sütikkel, IP-cserékkel stb.), de tipikusan nem ért annyit az egész.

 

Amúgy meg ráérnek a dologgal, mert viszonylag kevés párharcban szerepel selejtezős arc és már csak kettesével mennek a csörték. Így elég sok kört lebonyolíthatnak, mire fel kell fedniük a korábbi győzteseket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem értem, hogy miért nem kötik regisztrációhoz a szavazást. Egyrészt, könnyebb lenne szűrni, másrészt, nyernének egy csomó regelt tagot.

Nekem se teljesen világos. Lehet úgy gondolják, hogy a TiM nem annyira jelentős, hogy ezért tömegek regisztrálnának, akkor meg kevesebben szavaznának emiatt.

 

Lehet vígadni, immár újra csak egyszer lehet szavazni. Legalábbis amíg nem törlöd a sütiket.

Szerintem mindenképp jobb ez így. Elég tré a selejtezővel kapcsolatos helyzet, jobb elkerülni az ilyeneket, mert csak komolytalanabbá teszi az egészet. Még az se kizárt, hogy újraszavaztatnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet vígadni, immár újra csak egyszer lehet szavazni. Legalábbis amíg nem törlöd a sütiket.

Hálisten! ez a minimum, hogy ne szülessenek teljesen torz eredmények. A sütik törléséig sokan nem jutnak el. (én sem fogok)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki, helyre állt a világ rendje, bekerültek a múltkor kikerültek. :) Immár hivatalos: Ahsoka és Sabine kisasszonyok versenyben vannak! Sabine leverte Wedge-t, és AHSOKA TANO MEGVERTE LUKE SKYWALKERT!!!! :yeah::clap::rock:

Kallus viszont elbukott Piett-tel szemben, Ventress viszont érthető, hogy bejutott, nem volt számára kihívás a konkurencia. A kettős játszmákban már Leia legyűrte Herát, ezzel különösebben nincs gond, viszont a másik topicban zajló vitánk után gondolhatjátok, mit gondolok a Grievous vs Inkvizítor meccs eredményéről. :evil: Hát rosszul gondoljátok, szerintem Grivi megérdemelten jutott tovább, bár pocsék ellenfél, de akkor is az SW egyik legkirályabb szereplője. "Fire the Emergency Booster Engines!"

Innentől lesz érdekes a dolog. Qui-Gon Yoda ellen sajnos nagyon esélytelennek tűnik, de én rá szavaztam. Jango viszont azt hiszem, lazán leveri Greedot, és még csak előbb sem kell lőnie ehhez. Naná, az ep2 legjobb szereplője, személyes kedvencem. :) Ahsoka viszont Ben apó ellen, hát, kétesélyesnek tűnik. Sabine pedig R2 ellen, itt szvsz a droid simán győzni fog, bár én Sabine-ra fogok szavazni (nagyjából mindenhol az újabbra megy majd a voksom). Zeb vs Chewie, mi ez, koncepció vs megvalósítás mérkőzés? :D Ez egy érdekes viadal lesz, én Zebre fogok szavazni, mert ezerszer érdekesebb figura, mint Chewie. Han és Lando... Na neeee... Hát ez bunda, kérem. Ennél nagyobb poén már csak Padmé és Jar Jar párosa. Rex és Gregor, eh... Szerintem a fél világ már arra sem biztos, hogy emlékszik, ki az a Gregor. Legalább egy Fives menne Rex ellen, vagy Echo, vagy Cody. Nem egy egyepizódos klón. Néha azért elgondolkodom azon, mi alapján párosítják össze a feleket. Tarkin vs Piett. Tarkin, naná, a TCW és a Rebels óta meg naná, hogy naná. Boba és Asajj, ez kemény, mert Boba és Asajj is nagyot nőtt a szememben a TCW-nek hála. Szimpátiám Asajj felé billen. Vader vs. Tyranus, nem kétség, Vader. Dooku egy igen elegáns, nemes Sith, de a leggyengébb Sith a sorban. Őszintén szólva, még abban is kételkednék, hogy Vaderrel szemben Sidiousnak lenne esélye. Sidious vs Maul. Na, ez megint érdekes. Szerintem Maul nagyot ugrott az emberek szemében a TCW-nek hála, viszont Sidious sem stagnált. Azért, amikor két fénykardot forgatva elkente Maul száját, az sem volt semmi. Itt talán majd az dönt, hogy a coolság vagy a gonoszság játszik-e az emberek szemében nagyobb szerepet. Maul királyabb karakter, Sidious viszont az ultimate evil. Még én sem tudom eldönteni, melyikükre voksolnék. Jabba vs Bib, Bib egyáltalán mit keres itt? És mennyi sansza van a főnökével szemben? Megint egy jól sikerült párosítás, miért nem tették Jabba mellé a békanyelő kis izét, ami a palotája előtt strázsált. Annak sem lenne nagyobb sansza, mint Bibnek. Pre Vizsla és Hondo... Hm... ez viszont egy baba párosítás, mindkettő megéri a maga pénzét. Bár Hondo a lazasága miatt engem megnyert, Vizsla meg egy görény, szóval szerintem többen fognak a kalózra szavazni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamiért hajlamosabb vagyok a gyengébbre tenni. Így például nálam is Qui-gon kapta a voksot.

De a másik eset, mikor egy súlytalan figura van képernyőn, akkor azért RÁ nem fogok tenni.

Szóval tőlem hiába vár szavazatot ,egy Greedo, egy Piett és most kapaszkodjatok: Boba.

Az őt övező kultusz nagysága belőlem ugyanakkora, de ellenkező irányú mellőzést vált ki.

Számomra Ő senki, aki nem csinált semmit..(amitől ekkora névnek tekinteném)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak jó és rossz párosítások is, Gregorral kapcsolatban igaza van Dzséjtnek, elsőre én is néztem, hogy ez ki a.... :D Ahsoka továbbjutásának csak azért nem örülök, mert éppen Luke-ot múlta felül aki nálam holtversenyben Obi-wannal és Anakin/Vaderrel az elsőszámú kedvenc, de amúgyis úgy vélem, hogy abból a 4-esből egyik szereplőnek sem kellett volna kiesnie a selejtezőben, szívem szerint mindegyikre szavaztam volna. Az Inkvizítor vs. Grievous csatában nehéz volt a döntés, mindkét karaktert nagyon szeretem, végül az Inkvizítorra szavaztam, mert bár nem hittem, hogy nyerhet, azért legyen csak minél több szavazata. A Leia vs Hera párharcban pedig utóbbira tettem a voksom, szerintem hera már most jobb karakter mint Leia, persze ő is jó, meg kedvelem, de nem tett rám mély benyomást soha. Amúgyis úgy gondolom, hogy az animációs sorozatokban jobban eltalálták a női karaktereket mint a filmekben, Heráról pedig már a Rebels első része után gyanítottam, hogy a kedvenc női karakterem lesz és ez azóta csak erősödött. :) Egyébként én jó esélyt látok rá, hogy Ahsoka az idei versenyt megnyerje, sokat változott a megítélése és a rebelses feltűnése nagyon hatásos volt és még nagyon friss. Obi-wan személyében a lehető legerősebb ellenfelet kapta, ha nála több szavazatot kap, akkor kijelenthető, hogy ő a legnagyobb esélyes. A Yoda vs. Qui-gonnál utóbbira szavaztam, a Jango vs. Greedonál pedig nem lehetett kérdés, hogy előbbire teszek.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki, helyre állt a világ rendje, bekerültek a múltkor kikerültek. :) Immár hivatalos: Ahsoka és Sabine kisasszonyok versenyben vannak! Sabine leverte Wedge-t, és AHSOKA TANO MEGVERTE LUKE SKYWALKERT!!!! :yeah::clap::rock:

Kallus viszont elbukott Piett-tel szemben, Ventress viszont érthető, hogy bejutott, nem volt számára kihívás a konkurencia.

Sabine eredménye is nagyon szép, bár nem voltak annyira jelentős riválisai. Azt mindenesetre mindenképp mutatja, hogy a Rebels sokkal hamarabb került elfogadásra és lett annyi követője, mint a TCW-nek. Az elmúlt 2 évben csak úgy hullottak a TCW-karakterek, szinte bármelyik filmessel is kerültek össze. Most pedig a nemrég kezdődő Rebels-ből egy nem is igazán húzónév lenyomta Wedge-t. Örömteli.

Az igazán nagy durranás Ahsoka. Korábban leírtam már mekkora dolog is ez, pláne a korábbi évek eredményeinek függvényében. Az ő szerepe piszkosul fontos a SW univerzummal kapcsolatban, hiszen az egyetlen olyan tisztán vadonatúj animációs szereplő lehet, aki összeköti a TCW-t a Rebel-szel, a PT-t az OT-val. Ventress aligha fog érdemben előkerülni a Rebels-ben. Luke legyőzése bárkinek nagy fegyvertény lenne, Ahsoka-nak pedig pláne az. Ez sok tekintetben jelzésértékű és számomra abszolút szívmelengető folyamatot sejtet.

Ventress-nél papírforma, nem is értettem hogyan kerülhetett volna ott szóba más, pláne az a droid. :) Piett-nél se lepődtem meg, Gunray vagy Kallus se volt annyira kifejtve vagy alapból jobb, hogy legyőzzék, a csata így is elég szoros volt.

 

A kettős játszmákban már Leia legyűrte Herát, ezzel különösebben nincs gond, viszont a másik topicban zajló vitánk után gondolhatjátok, mit gondolok a Grievous vs Inkvizítor meccs eredményéről. :evil: Hát rosszul gondoljátok, szerintem Grivi megérdemelten jutott tovább, bár pocsék ellenfél, de akkor is az SW egyik legkirályabb szereplője. "Fire the Emergency Booster Engines!"

Ezen két párharcban elég nehezen tudtam dönteni, nüanszok számítottak. Leia-ra tettem Hera-val szemben. Mindkettejük szimpatikus karakterek, kedvelem őket, de annyira mély nyomot egyikük se hagyott bennem. Végül talán az döntött, hogy Leia személyes kapcsolatai jobban ki voltak dolgozva, mint Hera esetében (eddig).

A másik fronton én az Inkvizítorra voksoltam, csak hogy Dzséjt után én is látszólagos ellentmondásba keveredhessek. :D Itt is nehezen jutottam dűlőre, rájuk is hasonló igaz, mint az előző duóra. Itt az volt a mérleg nyelve, hogy az Inkvi stílusa nekem jobban bejött, ill. a halála egyedibb és méltóságosabb volt, mint a féldroidé.

 

Ahsoka viszont Ben apó ellen, hát, kétesélyesnek tűnik. Sabine pedig R2 ellen, itt szvsz a droid simán győzni fog, bár én Sabine-ra fogok szavazni (nagyjából mindenhol az újabbra megy majd a voksom). Zeb vs Chewie, mi ez, koncepció vs megvalósítás mérkőzés? :D Ez egy érdekes viadal lesz, én Zebre fogok szavazni, mert ezerszer érdekesebb figura, mint Chewie.

Az Ahsoka-Obi páros szerintem igencsak lefutott. Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy a togruta labdába rúgjon a címvédő ellen. R2 is simán lenyomja majd Sabine-t, bár én is a lányra dobom majd a voksom. Zeb-Chewie esetében is a vuki a sokkal esélyesebb, de nekem Zeb jobban bejön. Chewie a bömbölés (tul.képp nem beszél) miatt nálam nagy hátrányban van, abszolút töltelékszereplőnek könyveltem el.

 

Boba és Asajj, ez kemény, mert Boba és Asajj is nagyot nőtt a szememben a TCW-nek hála. Szimpátiám Asajj felé billen. Őszintén szólva, még abban is kételkednék, hogy Vaderrel szemben Sidiousnak lenne esélye. Sidious vs Maul. Na, ez megint érdekes. Szerintem Maul nagyot ugrott az emberek szemében a TCW-nek hála, viszont Sidious sem stagnált.

Boba-t messze a legtúlértékeltebb szereplőnek tartom. A PT valamennyit, a TCW sokat dobott a megítélésén, de még mindig elég alul van nálam. Ventress-t sokkal jobbnak ítélem meg, mégis esélye se lesz. Sidious-nak nincs esélye Vader ellen, ez borítékolható. Még Maul ellen is megizzadhat, az öreg a leginkább alulértékelt karakter. Korábban se adtak neki esélyt, nem hinném, hogy sokat nőtt volna a renoméja. Maul sokkal megosztóbb lett, Sidious szerintem a TCW miatt nem lett igazá népszerűbb.

 

Néha azért elgondolkodom azon, mi alapján párosítják össze a feleket.

Ez tavaly óta egyértelmű. Kategóriákba (ezek elég fixen adják magukat) bontják a szereplőket, azon belül pedig felállítanak egy erősorrendet és 1.-4., 2.-3. párbajok mennek. Aztán kategórián belül lemegy a továbbjutók közt a csörte és kikerülnek a győztesek. A felső- és alsóház negatív és pozitív szereplők közt oszlik meg, így a döntőben mindenképp jó és rossz harca lesz. A selejtezőben a telítettebb kategóriákba még lehet választani egy kvartettből, itt a leggyengébbnek tartott pozícióba kerül be a delikvens. Egyetlen kérdéses rész, hogy a legjobb nyolc között miért így van a sorsolás, azaz miért ez a kategóriasorrend a sötét-világos szekciókon belül.

Azon persze lehet vitatkozni, hogy mennyire jó ez a rendszer, de a koncepció világos. Nekem nem annyira jön be ez, mert teljesen aránytalanok az erőviszonyok. Emiatt van a Nabo miatt is említett jelenség. Ami még néha furcsa, hogy az adott kategóriában hogyan rangsorolnak, ill. egyáltalán ki kerül be, ahol több jelölt is lehetne. Itt se mindig értek velük egyet, de ez van. :)

 

Egyébként én jó esélyt látok rá, hogy Ahsoka az idei versenyt megnyerje, sokat változott a megítélése és a rebelses feltűnése nagyon hatásos volt és még nagyon friss. Obi-wan személyében a lehető legerősebb ellenfelet kapta, ha nála több szavazatot kap, akkor kijelenthető, hogy ő a legnagyobb esélyes.

Szerintem Ahsoka-nak nincs esélye a győzelemre. Sokat lépett előre, de azért ennyit aligha. Nagyon meglepne, ha akár csak szorossá tudna tenni egy Obi-Yoda-Vader trió bármelyikével vívott párbajt. De pl. Han, R2, Leia, Tarkin vagy Boba ellen se adnék túl sok esélyt neki. Ettől még persze én is többre tartom sokuknál, de általánosságban korai még ez neki.

---------------------------------------------------------------

Az aktuális duóknál nálam egyértelmű a Yoda-Jango kombó. Utóbbi esetét aligha kell indokolnom, bár szerintem előbbit se. :)

A személyes listámon a TOP5 egyértelműen Obi-Yoda-Sidious-Ahsoka-Vader, ebben a sorrendben. Bárhogy is jöjjön a sorsolás, ehhez mindenképp tartom magam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ahsoka-nak nincs esélye a győzelemre. Sokat lépett előre, de azért ennyit aligha. Nagyon meglepne, ha akár csak szorossá tudna tenni egy Obi-Yoda-Vader trió bármelyikével vívott párbajt. De pl. Han, R2, Leia, Tarkin vagy Boba ellen se adnék túl sok esélyt neki. Ettől még persze én is többre tartom sokuknál, de általánosságban korai még ez neki.

Azért ha Luke-ot megverte szerintem Leia, Tarkin vagy Boba ellen sem maradna alul, talán még Hannal szemben sem, de sok minden változhat. Ahsoka a Rebelses feltűnésével nagyon felkapott lett így okozhat meglepetéseket. Akivel szemben még kevés esélye lenne szerintem az Darth Maul, a sith nálam amúgy is titkos esélyes, bár kétlem, hogy negatív karakter fog nyerni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban már írtam a TOP5 listámról, így nem meglepő, hogy Sidious-ra voksoltam. Noha Maul-t is nagyon kedvelem, igazi badass karakter. A TCW egyértelműen az ő megítélésén dobott többet, ez mondjuk nem is meglepő. Amúgy is rendkívül népszerű figura volt, noha kevés időt volt képernyőn.

Annyiból érthető, hogy anno sok szempontból az új SW-éra megalapozója és úttörője volt. Első zabrak (azért ez a piros-fekete bőr és tüskés fej nagyon vagány) és duplapengés kard, bámulatos párbajjelenetek, az Ep.1 főszereplőjének megölése, majd a (vélt) halála. Akkor még ezek nagyot ütöttek, hisz az OT volt a referencia. Ráadásul az Ep.1 karakterei közül akkortájt nem volt nehéz (sokak legalábbis így látták, én nem feltétlenül értek egyet ezzel) kitűnni és aratni.

 

Ennek ellenére továbbra is durva mennyire súlytalan Sidious a szavazók körében. Ő a háttérben sunyulós és machináló agytröszt, az intellektuális gazfickó. Az intelligens és taktikus attitűd a legtöbbször nem igazán megy át az átlagnézőnek (főképp fiatalabb korosztály esetében). Kisgyerekként én se éreztem át különösebben az öreg zsenialitását és karakterének mélységét. Ma már a filmtörténelem egyik legnagyobb főgonoszának tartom, a Saga-ban mindvégig ő volt az igazi, velejéig romlott gonosztevő, aki mellett eltörpültek a tanítványai.

Csak annyira jól sikerült neki a háttérben megbújnia, hogy sokakban nem is hagyott mély nyomot. :) Meg az is rányomhatja a bélyegét a megítélésére, hogy az OT-ban korántsem volt annyira spíler, mint a PT vagy TCW esetében. Eleve a 4-ben nem is szerepel, ami ugye a SW kezdete. Az meg nem kérdés, hogy az igazán kiemelkedő tettei az OT-nál korábbra datálódnak.

 

A másik duó sok szót nem érdemel. Nálam Han messze nem olyan kedvelt, mint sokaknál, de Lando semmilyen szinten nem ellenfele. Pláne úgy, hogy eleve nem túl bejövős arc nekem a kis kéjenc. :D Szóval ment a szavazat Han-ra, akinek amúgy érdemi ellenfele nem is lesz az elődöntőig. Chewie és Padmé (netán Rex) jöhet szembe, ismerve az erőviszonyokat, egyikük se fog labdába rúgni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ej de szoros lett a Sidi vs. Maul! Nem semmi!

Han persze magabiztosan behúzta ezt a kört..

 

Most Vizsla kapott szavazatot, bár a magyar vonatkozása miatt is "kötelező" volt rá tenni, de én jobban is kedvelem a fekete-kardos fekete-lelkűt! ;)

A másik ágon Gregort próbálják életben tartani az RC-fanok -köztük én is- de ez nem fog össze jönni! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most Rex-re és Hondo-ra szavaztam. Gregor nagyon jó figura volt, de keveset láttuk ahhoz, hogy egy ilyen versenyben labdába rúghasson. Rex nem volt annyira egyedi klón (mint ellenfele), de elég sokat szerepelt és megkedveltem. Kíváncsi lennék mi lett a sorsa a TCW után.

Vizsla is elég jó karakter, de nekem túl egydimenziós. Ráadásul az is abból a fajtából, amiből már láttunk eleget. Hondo se egy rejtvényfüzet, de azért a szigorúan üzleties hozzáállása nyomán egyrészt fordulatosabb körülötte a sztori, másrészt hiánypótló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nocsak!

Pre Vizsla képét megváltoztatták. Reggel még sisakban volt..

Talán sok volt a képen a három mandalori-stílusú sisak? -mert a ugye a klónoké is tekinthető annak..

 

Egyébként ez nagyon nem mindegy; gondolok itt Obi-wanra például, hogy vajon Guinness vagy McGregor arcával száll-e ringbe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pre Vizsla képét megváltoztatták. Reggel még sisakban volt..

Bár ne tették volna. Szerintem szörnyű ez a kép. :D

 

Egyébként ez nagyon nem mindegy; gondolok itt Obi-wanra például, hogy vajon Guinness vagy McGregor arcával száll-e ringbe?

Na igen, ez egy érdekes kérdés. Eddig mindig a PT (azon belül is Ep.3) kinézetével ment és ért el igen szép sikereket. Most viszont az OT-s öreg Ben szerepel a kis képen az ágrajzban, nem tudom az aktuális szavazásnál is az lesz-e bent. Érdekes, hogy fent a tavalyi győztesnél is Ewan van, én jobban örülnék neki amúgy. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap minden papírforma szerint alakult. Sajnálom Hondo-t, de várható volt Vizsla továbbjutása. Hihetetlen amúgy, hogy a mandalore-páncélos figuráknál mennyire jelentkezik a túlértékeltség. :)

 

A mai párbajok még a tegnapinál is lefutottabbak. R2 és Tarkin győzelmét semmi nem fenyegeti. A helyzet nálam is egyértelmű, noha nem pont igazodik ehhez.

Tarkin-ra tettem, mert számomra eleve erősebb volt már az OT alapján is Piett-nél, a TCW és a Rebels pedig rengeteget dobott ezen. A halálfejű koma a globális rangsoromban is sok helyet lépett előre (TOP10-ben tuti benne van), Piett meg továbbra is valahol hátul kullog. Eleve nálam Gunray és talán Kallus is preferáltabb volt már a selejtezőben is, szóval Piett-nek nem sok jó nézett ki. :)

 

A másik fronton Sabine-ra szavaztam. Engem R2 soha nem fogott meg annyira. Kedvelem a kis droidot, de tucatszámra vannak előtte a listámon. Többek közt az a Sabine is, aki az új Rebels karakterek közül talán a kedvencemnek mondható. Nemcsak kiváló harcos, de intelligens, művelt, aranyos, humoros és kedves. Mindezek mellett hitelesen működik az univerzumban, fiatal kora ellenére is. R2-nál nagy dolog, hogy szöveg nélkül is képesek voltak egy amúgy "élettelen" robotból egyéniséget és élő szereplőt varázsolni. Ennek ellenére nekem így se érhet fel Sabine egyediségéhez és extravaganciájához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.