Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Ezt magabiztosan behúzta Obi. Jó látni, hogy végül is összességében a pozitív karakterek dominálnak. Az egyértelmű, hogy a sötét oldalról Vader a legerősebb, de Yoda és Obi is lenyomta. A 4 legnépszerűbb karakter pedig Obi, Yoda, Vader és Boba/Han. Utóbbi 2 párbajára nagyon kíváncsi lennék, de ha minden évben bontják a sötét-világos oldalt, akkor sose kerül rá sor. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 10 hónappal később...

Nem pont videojáték, de gépnél kell csinálni meg lövésem nincs melyik topicba illene jobban: szóval elindult idén is a This is madness az starwars.com-on http://www.starwars.com/this-is-madness lehet szavazni melyik karakter nyerjen, tavaly Obi-Wan előtte pedig Yoda vitte a prímet.

 

Áthelyezve a Star Wars Expanded Universe -> Videojátékok topicból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szóval elindult idén is a This is madness

Korábban itt tárgyaltunk erről. Kíváncsian várom a fejleményeket. Yoda és Obi után könnyen lehet, hogy idén sötétebb figura fog diadalmaskodni. Én most Vader-t tekintem a legnagyobb favoritnak.

 

Az ágrajz sajnos most se túl korrekt, de kiemelten figyelemmel kísérem majd az animációs karakterek sorsát. Ez mindig jó indikátora az univerzum egységességének. Örömmel látom, hogy a TCW-hez hasonlóan a Rebels karakterei is szépen bekapcsolódnak a buliba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamelyest már itt az elején érdekes a helyzet.

 

Sabine (ugyan nagyon szorosan) egyelőre vezet, aminek kifejezetten örülök. Nyilván nem annyira erős az a kvartett, de 3PO például minden részben feltűnt, meg ugye Sabine se mondható a Rebels húzónevének. Szóval ez nagy eredmény, hogy már az 1. évad után kialakulhat egy ilyen helyzet.

 

Ahsoka nem sokkal van lemaradva Luke-tól. Ez nekem mindenképp hatalmas (de pozitív) meglepetés. Úgy tűnik, hogy a togruta megítélése lassan kezd a helyére kerülni. Amúgy megint totálisan reménytelen a "sorsolása", már a főtáblára kerülése is csoda lenne. Nem értem amúgy, miért nem Qui-Gon van a selejtezőben Luke helyén? Mondjk így egyikük se az a klassziikus értelemben vett jedi, de akkor is.

 

Kallus is elég jól tartja magát egy számomra nem túl érdekes versenyben.

 

Ventress meg simán vezet, de mondjuk max. Bane tekinthető érdemi riválisnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én "Zavart érzek az Erőben!" Ventress oké, hogy Wedge-t, és Luke-ot!!! is lenyomják a animációs karakterek oké a fiatal generáció nyomkodja a Vote-okat, de hogy Nute Gunray vezet a 4ből azt azért nem hiszem el, troll szagot érzek :S :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én "Zavart érzek az Erőben!" Ventress oké, hogy Wedge-t, és Luke-ot!!! is lenyomják a animációs karakterek oké a fiatal generáció nyomkodja a Vote-okat, de hogy Nute Gunray vezet a 4ből az azért bűzlik, troll szagot érzek :S :(

rossz gomb bocs csak szerkeszteni akartam, azt hiszem aludnom kellene, rég volt tegnap 6 :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mehe, Sabine és Ahsoka is elhúzott. Király! :rock:

 

Én "Zavart érzek az Erőben!" Ventress oké, hogy Wedge-t, és Luke-ot!!! is lenyomják a animációs karakterek oké a fiatal generáció nyomkodja a Vote-okat, de hogy Nute Gunray vezet a 4ből azt azért nem hiszem el, troll szagot érzek :S :(

Wedge? Abban a pozícióban csak Acbar jelentéktelenebb figura. Wedge igaz, hogy a Saga talán legjobb pilótája, de ennyi. Sabine 1000x érdekesebb karakter, mint a másik három jelölt együtt véve. És igen, ebbe beleértem C-3PO-t is, aki bár fontos szereplő, önmagában azért nem valami érdekes, inkább idegesítő figura.

 

A másiknál érdekes, bár személy szerint sosem szavaznék Luke-ra (nálam sosem volt kedvenc szereplő), azért úgy látszik, kezd meghalványulni a nimbusza, ha egy "új" szereplő nem csak megszorongatja, hanem jelenleg le is hagyta. Hiába, nagyon régen láttuk már az urat. Az ep7 után viszont szerintem visszatér a csillaga. Sőt, lehet már az meglendítette volna a szekerét, ha a trailerben feltűnt volna.

Viszont Ahsoka megítélése úgy tűnik, 180 fokos fordulatot vett, ha le tudta előzni Luke Skywalkert. Mondjuk, személy szerint ezen azért nem csodálkozom, baromi jó karakterré nőtte ki magát a kicsi Soka. Simán helye van a filmes szereplők között. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én "Zavart érzek az Erőben!" Ventress oké, hogy Wedge-t, és Luke-ot!!! is lenyomják a animációs karakterek oké a fiatal generáció nyomkodja a Vote-okat, de hogy Nute Gunray vezet a 4ből azt azért nem hiszem el, troll szagot érzek :S :(

Az animációs karaktereknél (akik legalább vissza-visszatérők) az mindenképp ellensúlyozhatja a hendikepjüket, hogy tipikusan jóval több időt vannak képernyőn.

 

Wedge-et alig látjuk, Ackbar-t szintén és a TCW-s szerepe se dobott ezen túl sokat. 3PO az egész Saga-n átívelő karakter, de elég felesleges és idegesítő. Érdemi szerepe kimerül némi tolmácsolásban és az ewok-istenes kalandban, amúgy csak folyamatosan akadékoskodik, panaszkodik, értetlenkedik és nyafog. Ez néha vicces szitukat, többnyire nem. Sabine lehet, hogy önmagában nem lenne érdekesebb, mint Wedge vagy Ackbar, viszont mégis többet szerepel, így jobban a szívünkhöz is nőhet. Keveset tudunk róla, de még mindig sokkal jobban ismerjük, mint a másik két figurát. Hogy mást ne mondjak, én anno sokáig rá se jöttem, hogy Wedge még szerepel itt-ott, mert sisak nélkül fel se ismertem. Se őt, se a színészt. :D

 

Ventress esetében csak Bane érdemi ellenfél, a másik két arc megint majdhogynem ismeretlen. Ami döntő, hogy Ventress az érdekessége mellett komoly jellemfejlődésen ment át, fordulatokat élt meg és a karakterének volt egy szép íve. Bane egy remekül sikerült szereplő, de statikus. Jól meg van írva, remek események és dumák zajlanak körülötte, de semmi változás, meglepetés vagy haladás. A múltjáról se tudunk meg semmit és a jövőjére se kapunk utalást. Ha neki is írnak egy olyan háttérszálat, mint Ventress-nek (vagy utóbbi nem kap ilyet, csak marad a sithek kifutója), akkor sokkal szorosabb lenne a csata és talán a kimenetele is más lenne.

 

A jedik kvartettje messze a legérdekesebb. Kanan és Ezra nem rúg labdába, ez ilyen riválisokkal szemben nem lep meg. Ami viszont nagyon is, hogy Ahsoka lenyomhatja Luke-ot. Ugyan engem Luke (ahogyan az OT karakterei úgy általában) soha nem fogott meg annyira, de mégis az OT főszereplőjének tekinthető, a nagy trió tagja. Dzséjtnek valószínűleg igaza van abban, hogy a ST masszívan feltolhatja majd a népszerűségét, de így is furcsa a helyzet, noha én nagyon örülök ennek.

Ez leginkább Ahsoka térhódítását jelzi ugyanis. Akármennyire is logikusnak tűnik nekünk, hogy a togruta mennyire fantasztikus karakter, eddig sok helyen még a SW részeként se voltak hajlandóak elismerni. Csak összehasonlításképp: 2013-ban alig verte Rex-et, majd simán kiesett egy Chewie-val szemben, tavaly pedig a főtáblára se jutott, mert Qui-Gon és Windu is előtte végzett a selejtezőn. Azóta igencsak sok dolog történt és most viszonylag simán elveri azt a Luke-ot, aki azért korábban mindkét alkalommal (kb. feleannyi szavazatot bezsebelve) a későbbi győztessel szemben maradt alul.

 

A kimaradt szavazás elég gyenge eresztés. A 4 karakter közül mindegyik alig szerepelt és szinte semmit nem tudunk róluk. Engem itt kb. semmi nem vágna földhöz. Amúgy én magam is Gunray-re szavaztam, mert bennem ő hagyta a mélyebb nyomot négyük közül. Ebben persze a TCW-s feltűnései is szerepet játszanak. Amúgy a voksaim a Sabine - Ahsoka - Gunray - Ventress fogatra mentek.

 

Hamar meglesz az Obi-wan-Yoda visszavágó! ;)

Ami akár előrehozott döntő is lehet. Bár idén úgy érzem Vader fog nyerni. Arra lennék nagyon kíváncsi, hogy végre Sidious is megkapja-e a neki járó tiszteletet, mert szerintem ő a leginkább alulértékelt karaktere a Saga-nak. Nálam Obi és Yoda után ő férne fel a dobogóra, ehhez képest 2 éve egy Boba Fett kiverte. Ez elég méltatlan. Csak az a baj, hogy ez idén se nagyon fog kiderülni, mert Maul-t azért valószínűleg legyűri, de utána rögtön Vader ellen nem sok esélye lesz. Bár én (tavalyhoz hasonlóan) idén is rá fogom tenni a voksom a sötét oldalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a voksaim a Sabine - Ahsoka - Gunray - Ventress fogatra mentek.

Nálam majdnem ugyanaz, csak én Gunray helyett Kallusra voksoltam. Gunray-t annyira gyűlölöm, hogy látni se akarom a táblán. :) A maradék háromnál meg győzött a részrehajlás. Piett és Veers, meh... Piett még csak-csak, de ki az a Veers? :evil::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jedik kvartettje messze a legérdekesebb. Kanan és Ezra nem rúg labdába, ez ilyen riválisokkal szemben nem lep meg. Ami viszont nagyon is, hogy Ahsoka lenyomhatja Luke-ot. Ugyan engem Luke (ahogyan az OT karakterei úgy általában) soha nem fogott meg annyira, de mégis az OT főszereplőjének tekinthető, a nagy trió tagja. Dzséjtnek valószínűleg igaza van abban, hogy a ST masszívan feltolhatja majd a népszerűségét, de így is furcsa a helyzet, noha én nagyon örülök ennek.

Ez leginkább Ahsoka térhódítását jelzi ugyanis. Akármennyire is logikusnak tűnik nekünk, hogy a togruta mennyire fantasztikus karakter, eddig sok helyen még a SW részeként se voltak hajlandóak elismerni. Csak összehasonlításképp: 2013-ban alig verte Rex-et, majd simán kiesett egy Chewie-val szemben, tavaly pedig a főtáblára se jutott, mert Qui-Gon és Windu is előtte végzett a selejtezőn. Azóta igencsak sok dolog történt és most viszonylag simán elveri azt a Luke-ot, aki azért korábban mindkét alkalommal (kb. feleannyi szavazatot bezsebelve) a későbbi győztessel szemben maradt alul.

Ezzel kb. én is így vagyok. Korábban esélyt nem láttam Ahsoka táblára kerülésében (ha jól rémlik, egy időben Luke vezetett), jelen állás szerint viszont úgy fest, lenyomja Skywalkert. Ez nem kis szó, tekintve, hogy a klasszikus trilógia egyik legmeghatározóbb szereplőjéről van szó. Szerintem jelzésértékű a TCW óta eltelt fejlődésére nézve, mennyit változott a megítélése. Sokak az "idegesítő lányt" nevezték meg azon elemek közt, melyek miatt a TCW mozifilm "kritikán aluli" volt, míg a Rebels-beli visszatérésekor ahol csak olvastam, a legtöbben örömmámorban úsztak. Nem gyenge fordulat, ez eddig kivétel nélküli egy animációs karakter részéről. Bár az még kérdéses, hogy a rajongói bázis hány százalékát tükrözi a szavazás.

 

A birodalmiak közül nehéz volt választanom (egyikük se gyakorolt rám komolyabb hatást), de a szavazataimat végül Sabine, Ahsoka, Piett és Ventress kapták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdek erős kétségek közé kerülni. Most vagy nagyon kevesen szavaznak csak (ami az elmúlt évek tükrében nem valószínű), vagy nem valós időben látjuk az eredményeket, hanem csak adott időközönként (elég ritkán, mondjuk félnaponta) frissítik őket. A harmadik lehetőségként valamiféle hack vagy trollság is elképzelhető.

 

Alapból viszonylag simán vezetett Luke, aztán Ahsoka fordított és 6-7 %-kal is előrébb volt még ~1 órával ezelőtt, most pedig hirtelen megint alaposan le van maradva. Egy ilyen váltás korábban Gunray esetében is bekövetkezett, aki az utolsó helyről lépett fel elsővé. Közben Sabine is visszaesett és már Wedge vezet.

 

Vagy netán ennyit számítana, hogy közeledik a szavazás vége, valamint (elsősorban az USA-beli) időeltolódás? Amúgy nekem az is furcsa, hogy több platformról és böngészőből nézve az oldal mindig felkínálja a szavazást. Az eddigi 2 alkalommal minden szavazás után "mentésre" kerültek a választások és mondjuk egy frissítés után már csak az eredményeket láttam. Most leszavazok és egy frissítés után rögtön megint megtehetem. Nem tudom, hogy ez konkrétan mit jelent: többször szavazást, egyszeri szavazást (csak bug-os) vagy egyszer se veszi be a szavazatot.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többször szavazhatsz, és valószínűleg ennyire számít az időeltolódás. Ők még csak most kelnek fel, a tömeg ott most zúdul rá a lapra. :)

Mi értelme van a többszöri szavazási lehetőségnek? Ha alapból így lett volna, még hagyján, de most behozni ezt elég furcsa. :D Amúgy meg már vagy 2 napja megy a szavazás és bele is futottam közösségi oldalakon a reklámokba, szóval furcsa mennyire képlékeny tud lenni még ilyenkor a dolog. Elvileg azt várná az ember, hogy a vége felé már érkezett addig annyi szavazat, hogy nem lehet rövid idő alatt 10+ %-okat billenteni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őőőő... Eddig is többször lehetett szavazni. Tavaly is így volt. meg azelőtt is.

Nem így volt. Ezalatt most azt értem, hogy teszem azt az otthoni gépemről leszavaztam, akkor utána egészen a szavazás végéig már nem szavazhattam onnan újra, mert csak a korábbi szavazatom és az eredményeket láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy most már teljesen biztos vagyok benne, hogy nem real-time idejű eredményeket látunk, hanem csak időközönként összesítik a szavazatokat (pl. terheléselosztási célból). Amikor megírtam az előző hozzászólást, akkor szóltam havernak is hogy van ez a jópofa szavazósdi. Mire leszavazott (ez kb. volt egy perccel később) már újra Gunray vezetett és nem is kicsit. :) Vagy tényleg nagy genyó lehet ez a Nute Gunray, hogy itt is mindenkit pillanatok alatt korrumpál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.