Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Hát ez... ez... ez... Ez most váratlanul ért, mint a pontosan érkező vonat. Jar Jar Binks utcahosszal vezet Padmé Amidala előtt! :bumm::shocked:

Padméra tettem, mert szeretem a lüke gungát, de akkor is csak egy lüke gunga. Meg persze Jabbára, mert ki a franc az a Bib Fortuna? :)

De, hogy Jar Jar leelőzi Padmét? Lemaradtam valamiről? Beköszöntött az Armageddon vagy mi? Még ha Padmé sosem tűnt volna fel a TCW-ben, és Jar Jarnak tett volna valamit a sorozatban, amitől változhatott volna a renoméja, akkor azt mondanám, hogy talán lehetséges ez, de ott is csak egy lüke gunga volt. A legtöbb pluszt, amit kapott a karakter, hogy kinevezték szenátorrá és lett egy barátnője.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most mi történik a TiM-ben? Azt hittem, nem látok jól, de ennyire nem ihattam be. :D

 

Korábban írtam, hogy Sidious a legalulértékeltebb karakter a SW-ban, hát most Padmé-t is odaírhatom mellé. Az egy dolog, hogy korábban nagyon kiélezett csatákban elbukott Leia és Rex ellen, bár utóbbi már elég nonszensz. Most viszont mintha esélye se lenne Jar Jar ellen, ami számomra totálisan magyarázhatatlan. Vagy Amidala megítélése ennyire esett valamiért a TCW miatt? Eleve a gungan-t kidobtam volna a selejtezőbe, ahogyan tavaly is. A főtáblára eddig egyszer se jutott be. Inkább lett volna a helyén most is Bail. Ennyit számított volna a windu-s kaland a TCW-ben? Pedig azt hittem, hogy ez is egy olyan egyértelmű páros lesz, mint mondjuk a tegnapiak vagy ma Jabba.

 

Én természetesen Padmé-ra szavaztam. Szerintem ő egy remekül sikerült karakter, aki nélkül teljesen máshogy festett volna a SW. A legösszetettebb szereplők közé tartozik, akit több szempontból is jól bemutattak és körbejártak a PT és a TCW során. Megvoltak a maga hibái (pl. békepárti naivitás), de igazán kompetens női karakterként ilyen szempontból is hiánypótló volt a PT-ban. Mindhárom filmben és a TCW-ben is sok remek és fontos jelenete van, az Ep.3-ban a Birodalom kikiáltásakor az ovációra tett megjegyzése pedig nálam egy nagyon becses pillanat a SW-ban.

Jar Jar ehhez képest egy töltelékkarakter, ott is az idegesítőbb fajtából. Soha nem utáltam annyira, mint sokan, de az Ep.1-ben szerintem is eléggé lefelé húzta a nívót. A 2-3-ban már helyén volt a karaktere, a TCW-ben is voltak jobban sikerült jelenetei, bár nekem összességében ott is inkább irritáló volt a ténykedése. Tulajdonképpen az egyetlen érdemi szerepe az Ep.2-es szavazáson volt, amikor könnyed manipulációval bedobatták vele a különleges jogkörökre vonatkozó indítványt. Nem sok elképzelésem van, miért lehet népszerűbb ellenfelénél.

 

A másik párbaj igazából szót se nagyon érdemel. Jabba engem nem különösebben fogott meg, de jelen esetben nem volt kérdés, hogy rá szavazok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még az előző körhöz: Chewie-ra szavaztam Zebbel szemben, ami csak és kizárólag a Holiday Specialnak köszönhető ami hihetetlen mélységet adott a karakternek és filmtörténeti jelentősége van, hiszen korábban nem láthattunk ennyire idilli családi környezetben egy idegen karaktert.

 

A Vader Dooku párbaj nálam nem lehetett kérdéses, Vader az egyik kedvencem, Dookunál pedig a legtöbb gonosz erőhasználó karaktert jobban kedvelem kivéve Talzint és Opresst.

 

Akkor az aktuálisról: Jabbára szavaztam ez nem kérdés, ez a párosítás egy vicc. A másiknál Jar Jarra tettem, hjogy legyen neki is szavazata, erre mit látok, hogy elég magabiztosan vezet :D Örülök ennek, mert ez azt mutatja, hogy sokat javult a megítélése az utóbbi időben, de az is lehet, hogy csak egy troll hadjáratról van szó és Jar Jar megnyeri az egész versenyt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajrá Jar Jar koma! :rock: :rock: :sor:

Hajrá Jar-Jar!!! Én is rászavaztam! :)

De miért??? :D :D

 

Amúgy megint trollszagot érzek a levegőben. Az egy dolog, hogy Jar Jar púposra csépeli Padmé-t, de a másik fronton Bib Fortuna 14-86-ról fordítva átvette a vezetést Jabba ellen. XD

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jarnál is tuti van valami, mást se hallani, hogy mennyire utálja mindenki (én nem) erre vezet, ugyan már engem már nem is nagyon érdekel az egész, ez így nem fair, van egy hülyegyerek/fiatal aki ráér egész nap nyomkodni meg cookie-kat törölgetni aztán az van amit ő akar ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy megint trollszagot érzek a levegőben. Az egy dolog, hogy Jar Jar púposra csépeli Padmé-t, de a másik fronton Bib Fortuna 14-86-ról fordítva átvette a vezetést Jabba ellen. XD

Tuti biztos, hogy valaki megint belepiszkált. Előbb nyerek az 5-ös lottón, minthogy Jar Jar 85%-os sikert érjen el Padméval szemben, vagy hogy a totálisan jelentéktelen Bib 66%-os eredménnyel leverje Jabbát. Utóbbi ráadásul röpke pár óra alatt húzott el. Na persze...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most dilemmázom. Mindkét esetben fenn áll, hogy mindkét fél mellett vannak dolgok, amik miatt rá szavaznék. R2-t jobban szeretem, de Leia szerepe fontosabb és jelentősebb, ezért méltatlannak érezném, ha R2-ra nyomnék. Tarkinnál ott van, hogy a Rebels és a TCW nagyon felhozta nálam a karaktert, viszont Grievous királyabb karakter. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez lehet rasszista megközelítés, de én nem tudok egy droidra tenni egy emberrel szemben! ;)

Gonoszéknál Grivi kapta a voksot, mert csípem nagyon. (Ep. III.)

Rasszista lenne, ha nem Grivire szavazol, aki ugye nagy mértékben szintén robot, az a kis része sem ember, és egy ember az ellenfele. :D

 

Én is Leiára tettem, mert fontosabb szereplő és jobban mutat metálbikiniben. :) Meg Tarkinra, mert őt a szememben sokkal-sokkal magasabbra helyezte a TCW és a Rebels, mint ahol Grivi áll. E két sorozat előtt valószínűleg még Grivire ment volna a voks.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tegnapiakkal kapcsolatban valóban kellemetlen, hogy ennyi balhés eset van most a TiM körül. Érdekes módon az eddigi 2 alkalommal semmi gond nem volt, legalábbis nem tudunk róla. Az elsőnél még nem láthattuk real-time az eredményeket, de a másodiknál már igen és nem voltak problémák. Amúgy elég valószínű, hogy valamiféle szervezett trollkodásról van szó, mert rövid idő alatt nagyot torzultak az eredmények. Ehhez néhány bohóc magánakciója globálisan kevés lenne.

 

Ma szorosak a párbajok és reálisnak is tűnik a helyzet. Érdekes, hogy Leia mindig kifogja R2-t és eddig esélye se volt, most valamiért szorosabb a helyzet, de így is magabiztosan vezet a droid. Tarkin megítélésének egyértelműen nagyon jót tett a TCW, pláne a Rebels. 2 éve Dooku simán lenyomta, tavaly pedig Grievous ütötte. Most itt is előállt egy visszavágó, ahol kiélezett versenyben nyerhet is.

 

Én Leia-ra és Tarkin-ra tettem. R2 ugyan a Saga összes alkotásában feltűnik, de valahogy nem tudok olyan szinten kötődni egy szöveg nélküli droidhoz. Kedvelem meg jópofa, de nem igazán tudnék szavazni rá. Leia se különösebben mozgatott meg bennem semmit az OT-ban, őt is kedvelem, de ennyi. Ami nálam döntött, hogy a lányhoz kapcsolódik pár emlékezetesebb momentum, míg R2-hoz nálam nemigen. Tarkin meg a szememben feltört a TOP10-be az animációs szereplése által, így Grievous elé lépett. Tavaly még én is a droidvezérre voksoltam, de a Rebels idén a mérleg nyelve. Mindketten egydimenziós karakterek, de Tarkin nekem jobban "átjön".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosszú lesz a mostani 2 párosítás, de nagyon komolyan indult!

Boba le van maradva! Ez nagy meglepetés!

És az öreg Ben is vezet, bár ez kiélezettebb..Idéznék tőle:"várjuk ki a végét"

 

Most nézem, hogy a tegnapi eredmények sincsenek fent..mi folyik itt?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem, hogy a tegnapi eredmények sincsenek fent..mi folyik itt?

Valóban furcsa. Lehet, hogy valamiért átálltak arra, hogy mindig késleltetve dobják ki az eredményeket. Valami ellenőrzés vagy csak a dolgok eltussolása végett. :) A tegnapi eredmények amúgy reálisnak mondhatók, csak az volt furcsa, hogy Tarkin elég rövid idő alatt lépett el masszívan. De az még akár bele is férhet csalásmentesen.

 

Most komoly párosítások vannak. Úgy tűnik, hogy az öreg Ben is tudja, amit a fiatalkori önmaga és jól áll. Számítottam/számítok rá, hogy az egyik legmasszívabb csörte lesz az övéké, bár előzetesen azt gondoltam, hogy most újra Yoda lesz hajszállal a nyerő. Bár ugye az elmúlt napok tükrében sajnos benne van a pakliban az ugrásszerű változás és eredménytorzulás is.

Nagyon meglep viszont a Jango-Boba duó. "Apa-fia" mindig egymásra találnak és eddig Boba toronymagasan nyert mindkét alkalommal, most meg esélye sincs. El nem tudom képzelni, hogy mi olyan történt 1 év alatt, ami ilyen változásokat eredményezett. Főképp, hogy Jango ugye lezárt téma, Boba-t meg azért elő-előveszik. Nálam pont, hogy erősödött Boba helyzete a TCW miatt, mondjuk volt is honnan, mert amúgy egy nímandnak tartottam. :D Valamiért lehet, hogy a többségnek rombolt a nimbuszán a gyerekverziója.

 

Obi és Yoda a két kedvenc karakterem, így rendkívül kemény a döntés, de amúgy egyszerű is. Obi a No.1, szóval kérdés nélkül rá ment a voksom. Az tuti, hogy bárki is jusson tovább közülük, onnantól már végig őt fogom preferálni. Bármelyikükért nagy kár, hogy ilyen hamar búcsúzik, de ilyen a szisztéma.

Másik fronton Jango-ra tettem. Boba sokat nőtt a szememben, de az eddigi erős túlértékeltsége miatt szúrta a szemem. :) Felnőttként meg Jango a pár jelentével nagyobb hatást gyakorolt rám. A haláláról nem is beszélve, mert az elég tré, hogy Boba-t gyakorlatilag egy gag-gel nyírták ki (ha meghalt egyáltalán). Meg mégiscsak Jango a klónok "alapanyaga" és nekem a páncélja is bejövősebb, mint Boba-é. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyzet nem változott a hétvégén, tartja magát az öreg Ben kis különbséggel és Jango elfenekeli a fiát végre! :D

Ami fura, hogy a két eredménnyel is lógnak és nem értem miért nem tudnak ezzel kezdeni már valamit!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira engem nem idegesített az eredmények hiánya. Most már amúgy megjött az összes.

 

Elég furcsa, mert Jar Jar és Jabba végül továbbment. Előbbi számomra nonszensz, de végig Padmé volt alaposan lemaradva. A huttnál pedig érvényesült a papírforma, noha a szavazás végén trollkodtak. R2, Obi, Vader és Han sikere nem meglepő, viszont Boba csak megverte Jango-t, hiába vezetett végig elég magabiztosan...

 

Én amúgy tegnap Han-ra és Vader-re, ma pedig Rex-re és Vizsla-ra voksoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor. A Ben vs. Yodánál Benre tettem végül, mert minden hibája ellenére azért mégis csak ő az egyik legjobb szereplő a Star Warsban. Yodát is csípem, de most Ben felé húzott az egerem. Chewie értelemszerűen labdába sem rúghatott nálam Hannal szemben, a két Fett közül meg így volt Jango. Boba fasorban sincs nálam Jangóval szemben, sokkal királyabb karakter az apuka. Vader és Maul esetében a választás nehéz lett volna, ha egyrészt, a TCW miatt nem lenne a kedvenc Sith-em Maul, másrészt, nem tudtam volna biztosra, hogy úgyis a legtöbb ember Vaderre szavaz, így nyugodtan szavaztam Maulra.

Jabba győzelme nem lepett meg, Jar Jaron még mindig pislogok. Részben örülök, mert ez azt jelenti, hogy a kajla gunga már elfogadottabb, mint volt, bár nem értem, miért, hiszen Jar Jar az a szereplő, aki még mindig ugyanolyan, mint ahogy 1999-ben megismerhettük. A három film alatt csak a képernyőideje változott, a személyisége nem, a TCW pedig semmi igazi pluszt nem adott hozzá. Vagy csak megszokták? Passz. Viszont részben meg elkap a pulykaméreg, mert Padmé ennél sokkal fontosabb szereplő, sokkal többet ér, és ez azt sugallja nekem, hogy a népek mocskosul rühellik Padmét.

 

A mai felállásban: Rex és Jabba. Rex azért, mert az egyik legjobb klón katona, meg alapvetően, az egyik legjobb katona a Star Warsban, Jabba meg azért, mert puhatestű gengszterhez képest még mindig sokkal gerincesebb, mint az az állat Vizsla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.