Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Újfent rendkívül érdekes dolgok történnek. :) Azt hittem, hogy két tükörsima párharc lesz, erre szoros mindkettő. Az meg külön vicces, hogy Han ellen vezet Rex. Mondjuk ez alighanem megfordul majd a végére, de akkor is kemény.

 

Én is Han-ra és Vader-re tettem. Nem mintha bármelyikőjük a kedvenceim közé tartozna, de el kell ismerni, hogy remek karakterek. Na meg ilyen ellenfelekkel szemben még gondolkodni se kellett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Rexre szavaztam, bár ebben valószínűleg az is közrejátszik, hogy most nézem újra a The Clone Wars-t és nagyon megkedveltem a századost. Han-t is bírom, de Rex számomra komplexebb és érdekesebb karakter, mint a laza csempész.

A másik fronton pedig Jabbára voksoltam, mert mindig is nagy kedvencem volt a vén csiga, Vader pedig szerintem így is túl nagy népszerűségnek örvend :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Vadernél ikonikusabb star wars karakter nincs.

Rá is férne már a TiM győzelem..

Mondom ezt úgy, hogy Jabbára tettem..-korábban már írtam, hogy szeretek a gyengébbeknek adni voksot valamiért..

Ezúttal jó nagyot koppantam, mikor megláttam az aktuális állapotot. :hmm:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Vadernél ikonikusabb star wars karakter nincs.

Rá is férne már a TiM győzelem..

Mondom ezt úgy, hogy Jabbára tettem..-korábban már írtam, hogy szeretek a gyengébbeknek adni voksot valamiért..

Mondjuk ezt a mentalitást, amíg élek nem fogom megérteni. Még sportban (vagy más éles való életbeli küzdelem kapcsán) se igazán látom át, miért is gondolják sokan helyesebbnek semleges esetben a gyengébbnek szorítani, de egy ilyen szimpátiaszavazás esetében meg aztán pláne nem. Ennek ugyanis semmi köze nincs a résztvevők közti "erőviszonyokhoz" vagy a teljesítményükhöz, sőt pont csak és csupán a külső szavazók döntenek. Egy ilyen Dávidról semmi pozitívat nem feltételez, ha legyőzi a Góliátját, hiszen semmit nem tett érte.

 

Az ilyen jellegű szavazásoknak arról kéne szólnia, hogy mindenki az adott páros közül a számára tetszőbbre szavaz, így kiderülhet valami arról, hogy ki mennyire népszerű. Az ilyen "támogassuk a rászorulót meg a kisebbet" hozzáállás csak a valóság torzítására jó. Még teljesen patthelyzet esetén se döntök az alapján, hogy vajon mi lehet (vagy mi, ha publikus) az aktuális állás. Az meg már csak a bizarr ráadás, amikor valaki direkt a saját véleménye ellen szavaz, feltételezve hogy az úgyis biztos simán nyer.

 

Természetesen nem akarok megbántani senkit, nem vagyunk egyformák. Nem is személyesen Csoli-nak szól, hiszen mástól is olvastam már ilyet. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok mi lehet a jelenség oka, mert tényleg nem értem. ;):)

 

Amúgy az 1. TiM még zárt rendszerben zajlott, csak utólag derültek ki az eredmények. Ott is volt 1-2 furcsaság, de korántsem ennyi. Az idei verseny egyébként (a legelejét leszámítva) ugyanazon szabályok alapján zajlik, mint a tavalyi, mégis abszurd dolgok tudnak történni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tavalyról ragadt rám.

Egyrészt benne van az abszurdum, amit jól meg is fogalmaztál pb.. ;)

De annyira Obi-want akartam tavaly, hogy minden erős ellen a gyengére tettem, hogy hátha gyengébb jut majd neki egy fordulóban. Gyerekes? Lehet. De még mindig nem csalás..

Obi végül nyert is, de valószínüleg nem nekem köszönheti.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nagyon követtem ezt a szavazást, mert az elmúlt években nekem nem túl sok izgalmat tartogatott a verseny. Az egész TiM alapjául szolgáló March Madness-ben pont a kiszámíthatatlanság a lényeg, hogy gyakorlatilag bármi megtörténhet, az alacsonyabban rangsorolt csapatok is okozhatnak hatalmas upseteket, ezért is nevezik Márciusi Őrületnek a tornát. Elnézve az idei bracketet, most pont, hogy szorosabb, kiélezettebb és olykor kiszámítatlanabb volt a szavazás és hozta azt pluszt, amit korábban vártam tőle és ami miatt idén hanyagoltam (shame on me). :oops: (Egyébként ironikus, hogy idén a MM-ben inkább érvényesült a papírforma, míg a TiM-ben nem feltétlenül.)

Nyilván az alrendszereknek is jelentősége van, így fordulhatott elő, hogy ha csak a rangsorolást nézem, akkor nem is történt nagy meglepetés (négy első és egy második kiemelt jutott a Final Four-ba), viszont, ha a karakterekre szorítkozunk, akkor voltak azért upsetek. Luke már a play-in során elvérzett, de a főtáblán is voltak meglepetések. Jar-Jar vs. Padme (főleg az arány itt, ami érdekes) :roll: , bár a Maul vs. Sidioust sem tudom hová tenni, mintha korábban az öreg sokáig menetelt volna (bár fenntartom a lehetőségét, hogy már nem jól emlékszem). Itt meg konkrétan Jabba szorongatta Vadert... tehát VADERT! :D Azért ilyenre korábban nem számítottam volna egyáltalán. Még, ha ezeket a történéseket nehezen is tudtam egyáltalán értelmezni, azt mindenképpen üdvözlendőnek tartom, hogyha vannak egyáltalán ilyen izgalmak, mert ez megint meghozta a kedvemet, az amúgy számomra elég érdektelen szavazgatáshoz.

 

Mondjuk ezt a mentalitást, amíg élek nem fogom megérteni. Még sportban (vagy más éles való életbeli küzdelem kapcsán) se igazán látom át, miért is gondolják sokan helyesebbnek semleges esetben a gyengébbnek szorítani

 

OFF

Az Underdog Effect egy olyan jelenség, amit a pszichológiában már évtizedek óta vizsgálnak. Korábban volt többféle kutatás is, mindenesetre a legegyszerűbben azzal lehetne magyarázni, hogy nagyobb szenzáció, nagyobb esemény az, hogyha az esélytelenebb legyőzi az esélyesebbet és ez sokkal jobban megmozgatja az embereket, mintha csak simán bejön a "papírforma", ami inkább unalmas, mint izgalmas - olyan előre lefutottnak tűnik. Emellett mondjuk az utilitarizmus felől megközelítve, jobban jár, ha az esélytelenebbnek szorít az illető érzelmi szempontból. Ha veszítenek, ott vagy, ahol úgymond a helyed van, viszont, ha nyernek, akkor érzelmileg többlet boldogságot nyersz. Ha a favoritra teszel és nyernek, ott vagy, ahol vártad, úgy érzed, hogy ez valójában járt is... viszont egy vereség extra csalódottságot okoz (azt már korábban is megállapították, hogy az átlag szurkolóknál - itt most a sportfogadók nincsenek is benne - személyes csalódásként jelentkezik a csapatuk/versenyzőjük veresége). Harmadrészt pedig van egy alapvetően morális inditatása is ennek az attitűdnek, ami nem csak a nyugati társadalmat alapvetően meghatározó zsidó-keresztény kultúrkör Dávid vs. Góliát mítoszból ered, hanem van az emberekben egy olyan kialakult érzés, ami a méltányosságra, egyenlőségre ösztönöz. Itt közbevetném egy érdekes részét az egyik kutatásnak, amelyik arról szólt, hogy a kíséreltben résztvevők megtudták, hogy az adott underdog a favorittal szemben jobb háttérrel, nagynevű sztárokkal, jelentősebb pénzügyi forrásokkal, nagyobb payroll-al rendelkezik, akkor akik a korábban az esélytelenebbnek tartott csapat mellett voksoltak, inkább átpártoltak a favorit oldalára. A fair küzdelem iránt érzett morális vágy miatt alakul az ki, hogyha csak arról van szó, hogy az egyik csapatnak több természet-adta tehetsége van - mondjuk, ha már kosárlabda, akkor mindenki Micheal Jordan génállományából van leképezve, míg a másik csapatban mindenki az én génállományomat örökölte, akkor ez utóbbi csapat edzhet, gyakorolhat bármennyit, úgysem fog felérni a Jordan csapat szintjére, így ez a tehetség (mint annyi minden az életben) bizony nem "fair" dolog - a szurkolók a korábban említett vágyuk miatt úgy érezhetik, hogy az esélytelennek kellene szurkolni. Amennyiben a különbség áttevődik egy másik színtérre, akkor ott már nem ez lesz a szignifikáns különbség, hanem az a változó, hogy melyik csapatnak milyen anyagi háttere van (ami nem egy természetes, kőbe vésett különbség, ez ellen lehet tenni, míg Jordan ellen nem :P ), akkor már inkább emellett foglalnak állást a semleges szurkolók. Pl.: Real Madrid játszik a Sevillaval és alap szcenárióban ő is az esélyes, akkor inkább a Sevilla mellé állnak az átlagos szurkolók, míg a kutatás szerint, ha valamilyen ok folytán a Sevilla lenne éppen akkor esélyesebb (de a csapatok hátterét meghagyjuk), akkor is a Sevillát választanák a nézők.

Úgy is lehet értelmezni a jelenséget, hogy sokaknak az is motivációt jelent, hogy nemcsak morálisan, de helyzetükből fakadóan (akik az életben is underdogok) is inkább az esélytelennel azonosulnak (bár ez nem általánosan igaz). Illetve amit még ki szoktak emelni, bár ezt meg is cáfolták, hogy azért szeretik az underdogokat, mert ők nagyobb szívvel, nagyobb odaadással küzdenek, tőlük extra kell, hogy legyőzzék a favoritot. Ez a mentalitás márpedig mind morálisan, mind szórakoztató szempontból imponál a nézőknek. (A magyar foci válogatottal kapcsolatban szokott gyakran elhangzani, hogy: 'Nem baj, ha nem olyan tehetségesek, de miért nem futottak többet, miért nem "haltak meg a pályán"!') Azt viszont egyes kutatók megcáfolták, hogy valamilyen kompetitív helyzetben az előzetesen alacsonyabbra értékelt személy/csapat nem feltétlenül tesz meg ténylegesen többet a cél elérése érdekében, mint a magasabbra tartott, jobbnak vélt ellenfele, akkor sem, ha ezt előzetesen a tudtukra adták (mármint úgymond az esélyeket).

 

Hogy ne csak offoljak, azért is lehetett, hogy sokan szavazhattak (feltételes módban) mondjuk úgy Jabba-ra Vader ellen, hogy Vadert szerették volna győztesként látni, de annyira biztosnak vélték a győzelmét, hogy úgy gondolták Jabba úgysem szorongathatja meg. Így pedig Jabba szavazatával a párharc izgalmasabbá tételét szerették volna elérni (ami végül tartogatott is magában izgalmakat). Az teljesen egyértelmű, hogy mindenféle küzdelemnél, minél szorosabb a csata, úgy exponenciálisan növekszik az élvezeti faktor is. Azt egyes versenysportokban résztvevő felek is elmondták, hogy nagyobb élvezetet jelentett számukra is (tehát itt már nem csak a külső szemlélők, a nézők szemszögéről van szó) a győzelem, úgy, hogy szoros csatában, igazán meg kellett küzdeniük érte, mintha a többiek nem jelentettek volna rájuk semmilyen veszélyt és teljesen simán nyernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan rossz látni Bobát a legjobb 4-ben.

Továbbmegyek: A legjobb 2 "gonosz" egyike. :facepalm:

Szerintem az is tehet róla, hogy eddig jut, hogy kategóriákba sorolják a gonoszokat.

Én csak az előmenetben tartanék kategóriákat, a legjobb harminckettőben már csak mixelve lenne 16 "Hero" és 16 "Villain".

Bobának egyszer bele kéne futni Vaderbe már korábban mint az elődöntő.

 

Ja és "underdog" jelentés: Ma Obi-wanra tettem és Vaderre, pedig az eddigiek alapján Ők az erősebbek. Na most tessék megérteni a pszichológiámat. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy volt, hogy Jango megverte Bobát?

 

Nem is értem..67-33ra is ment Jango, sőt én nem is láttam vezetni Bobát egszer sem.(Jó ez valószínüleg az én hibám, hisz nem ültem 0-24-ben a TiM előtt.

De napi szinten azért párszor oda szoktam kattintani!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Wilde:

Köszi az eszmefuttatást, voltak benne kifejezetten érdekes és nekem eddig még nem ismert dolgok.

A sporthoz hasonló versenyeknél úgyahogy átlátom a helyzetet. Ott a versenyzők erejétől és produkciójától függ az eredmény, mi csak külső szemlélőként tekintünk az egészre, már ha nem szurkolunk konkrétan valamely félnek. Az ilyen szavazások azért furcsábbak, mert itt a riválisok nem tesznek semmit, az eredmény pedig a szavazókon múlik, akik így már nem passzív résztvevők. Ilyenkor kevésbé értem az "underdog" hozzáállást. Kiemelten azt az esetét, amikor valaki ugyan nem a nagy kedvence ellen, de az adott párosból a számára tetszőbb ellen voksol.

 

Én is ilyen utcahossz előnyre emlékszem. Remélem nincs bunda. :D

A Jango-Boba a legnagyobb "legális" fordítás volt a TiM történetében. Voltak ennél durvább fordulatok is, de azokat a "bírák" nem hagyták jóvá és (alighanem bizonyos szavaztok törlésével) belenyúltak az eredménybe. Jango eleinte 75-25-re is vezetett, az eőnye folyamatosan apadt, majd elvileg kikapott.

 

Olyan rossz látni Bobát a legjobb 4-ben.

Továbbmegyek: A legjobb 2 "gonosz" egyike. :facepalm:

Szerintem az is tehet róla, hogy eddig jut, hogy kategóriákba sorolják a gonoszokat.

Nekem se tetszik Boba túlértékeltsége, de nincs mit tenni. Az ágrajz kialakítási mechanizmusa se a legjobb, de nem emiatt. Egyszer még elment, idén már sok az ismétlődés és egyre frusztrálóbb a kiegyenlítetlenség. Ennek ellenére Boba sikere nem ezen múlik. Korábban többször bucira verte már Jango-t, de Sidious-t is ütötte már. Most is legyőzte Ventress-t, Jango-t és Tarkin-t is. Nagyon úgy tűnik, hogy a gonoszok közt Vader-en kívül nem tudja megállítani senki (max. Maul).

 

Most amúgy Obi-ra és Vader-re tettem, egyiket se kell különösebben magyaráznom az eddigiek alapján. :) Remélem az öreg Kenobi móresre tanítja a szkeptikus csempészt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is. Viszont a fejvadászt dobtam Vaderért. :)

Vadernek nem igazán van ellenfele, azon a vonalon rá szavaztam én is :) A fejvadász amúgy sem csempész :D Kedvenc fejvadászom egyébként is Legends-kategória, itt nem szerepelhet, a többieket viszont simán dobom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki lenne ő?

Off

A RepCom-sorozatból Kal Skirata, majd megtudod, miféle alak, ha egyszer tudsz időt szakítani a sorozat elolvasására :) Kedvenc Jedim is van ugyanezen sorozatból, abszolút top3-as a filmes karaktereket is figyelembe véve!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-wanra és Vaderre szavaztam. Vadernek ideje lenne nyernie végre. :)

 

Az Underdog jelenséghez: én azért szoktam egy semleges meccsen a gyengébbnek szurkolni, mert úgy izgalmasabb lesz a meccs. Ha az esélyesebb vezetést szerez, sokszor ellaposodik egy találkozó, viszont, ha a gyengébb kerül hátrányba, akkor sokszor nagyon jó meccsek kerekednek ki végül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.