Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

De Bobán ki vagyok akadva! Ezt hogyan? Utoljára 63-37-re le volt maradva, mikor láttam.. :o

Valóban érdekes. Ahogy néztem, eléggé ingadozott az eredmény, Boba sokszor feljött, de 40-60-nál nem láttam szorosabbat. Aztán Jango többször újra ellépett. Aztán hogy végül hogyan sikerült Boba-nak fordítani, azt nem tudom. Most már mi időnk szerint 2-ig mennek a szavazások, nem követtem végig az állást addig. :) Nem örülök én se a dolognak, de hátha esett annyit Boba megítélése, hogy az időközben feljavuló Tarkin már lenyomja végre.

 

Részben örülök, mert ez azt jelenti, hogy a kajla gunga már elfogadottabb, mint volt, bár nem értem, miért, hiszen Jar Jar az a szereplő, aki még mindig ugyanolyan, mint ahogy 1999-ben megismerhettük. A három film alatt csak a képernyőideje változott, a személyisége nem, a TCW pedig semmi igazi pluszt nem adott hozzá. Vagy csak megszokták? Passz.

Jar Jar-nál azért a képernyőn töltött idő elég kritikus. Szerintem az Ep.1-nél se csapta volna ki annyira a biztosítékot, ha nem akarták volna jó pár jelenetbe feleslegesen beleerőszakolni a töketlenkedését. Amúgy elment volna egy vicces és ügyetlen tucatszereplőnek, de túl lett erőltetve. A 2-3 és a TCW pont annyiból volt jobb, hogy lényegesen kevesebbet szerepeltették, ami előnyére vált. Olyankor bukkant fel, amikor az indokoltnak volt tekinthető.

A karaktere tényleg nem változott szinte semmit (én pl. semmivel nem kedveltem meg jobban), de üde színfoltnak még csak-csak beillik. Ráadásul korábban nem is indult, így a TiM-beli erősségét nem is tudtuk még felmérni. Azt nem értem, hogy miért kellett most rögtön főtáblára tenni (miközben mondjuk Bail sehol), bőven elég lett volna a selejtezőkben indítani.

 

Viszont részben meg elkap a pulykaméreg, mert Padmé ennél sokkal fontosabb szereplő, sokkal többet ér, és ez azt sugallja nekem, hogy a népek mocskosul rühellik Padmét.

Ez engem is frusztrál. Nem is igazán értem az okát, szerintem Padmé kifejezetten jó és rétegelt karakter, akit sikerült is a PT és TCW alatt remekül bemutatni. Ráadásul mindig öröm egy kifejezetten kompetens és erős női figurát látni. Valamiért (csak remélni tudom, hogy a származásának nincs köze ehhez) amúgy Natalie Portman megítélése elég szélsőséges. Szvsz nagyon jó színésznő, korosztályának kiválósága, sokan viszont kifejezetten idegesítőnek és gyengének titulálják, sőt akár utálják is. Könnyen lehet, hogy ez az általa megvalósított karakterre is kihat.

 

A mai felállásban: Rex és Jabba. Rex azért, mert az egyik legjobb klón katona, meg alapvetően, az egyik legjobb katona a Star Warsban, Jabba meg azért, mert puhatestű gengszterhez képest még mindig sokkal gerincesebb, mint az az állat Vizsla.

Egyetértek. Mondjuk én azért nem szavaztam Jabba-ra, mert Vizsla-nál kevésbé visszataszító. :D

 

Vizslaféléknek nálam esélyük sincs (pláne nem olyan alvilági figurák ellen, mint Jabba), Jar-Jarra meg pipa vagyok, essen ki!

Jar Jar nálam azon kevés szereplők közé tartozik, akik kifejezetten idegesítenek. Vannak olyanok, akik ha nem is fogtak meg igazán vagy nem is szimpatizálok velük, de nem irritálnak. A gungan sajnos 10/7 esetben biztosan ellenérzéseket vált ki belőlem és ezen a TCW adott részei se tudtak változtatni.

Vizsla nálam már Hondo-val szemben elvérzett volna, most mégis rá tettem inkább. Jabba és ő is egydimenziós karakterek, akik engem nem különösebben izgattak. Az adott szálaikban jól működtek, az adott célra jó karakterek, de ennyi. Jabba esetében azt érzem, hogy a körítés (szolgák, fejvadászok, csapdák, események, palota stb.) sokkal erősebb, mint a karakter maga. Vizsla-nak ezzel szemben önmagában is van egy komolyabb fellépése és hangulata. Ráadásul ő legalább tökösen halt meg, méltó módon a pozíciójához. Nem úgy, mint a hutt, akit csak úgy egy látványos kinti harc kíséretében mellékvágányon megfojtottak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban érdekes. Ahogy néztem, eléggé ingadozott az eredmény, Boba sokszor feljött, de 40-60-nál nem láttam szorosabbat. Aztán Jango többször újra ellépett. Aztán hogy végül hogyan sikerült Boba-nak fordítani, azt nem tudom. Most már mi időnk szerint 2-ig mennek a szavazások, nem követtem végig az állást addig. :) Nem örülök én se a dolognak, de hátha esett annyit Boba megítélése, hogy az időközben feljavuló Tarkin már lenyomja végre.

 

Gonoszéknál Vader-Boba elődöntőt jósolok..

De hogy Jar-Jar a legjobb 8-ban?! Ezt azért szokni kell majd.. :facepalm:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jar-nál azért a képernyőn töltött idő elég kritikus. Szerintem az Ep.1-nél se csapta volna ki annyira a biztosítékot, ha nem akarták volna jó pár jelenetbe feleslegesen beleerőszakolni a töketlenkedését. Amúgy elment volna egy vicces és ügyetlen tucatszereplőnek, de túl lett erőltetve.

Ez tény, de az ilyen "mi lett volna ha" kezdetű elmélkedések annyit is érnek. Mert ha egy tök más jellemű karakternek írja meg Lucas Jar Jart, nyilván, akkor is másképpen ítélnék meg. De idiótának írta meg, az ep1-ben rengeteget szerepel, az ep2-ben először és majdnem utoljára fontos szerepe van, az ep3-ban meg háttérszereplő. Valószínűleg akkor is más lenne a megítélése, ha már az ep1-ben sem lett volna fontosabb szerepe, mint az ep3-ban. Szóval ezen kár agyalni. Az alapján ítéltetik meg, amit eddig kaptunk, nem az alapján, hogy mi lett volna, ha... És akármennyire korlátozták az ep2-3-ban a jelenlétét, az ep1-et akkor sem lehet elmosni. Ugyan engem nem idegesít, de érzem, mikor vitték túlzásba, a TCW-ben meg aztán pláne érzem, hogy mikor vitték mocskosul túlzásba. Ez egy pillanatra sem változott, így visszakanyarodhatunk a kérdésre: hogyan tudta ez a kajla gunga az eddigiek alapján legyőzni Padmét?

 

2-3 és a TCW pont annyiból volt jobb, hogy lényegesen kevesebbet szerepeltették, ami előnyére vált. Olyankor bukkant fel, amikor az indokoltnak volt tekinthető.

A TCW-ben is azért bőven akadt olyan epizód, amiben egyáltalán nem volt indokolt a szereplése. Ilyen a Supply Lines, a Bombad Jediban (ahol minden addiginál jobban túlzásba estek a karakter ügyetlenségével - ugyanakkor az szolgáltatta Padmé és 3PO egyik legjobb poénját), nem volt indokolt a jelenléte a The Gungan Generalban, a Gungan Attackban és a Prisonersben sem volt igazán indokolt a szerepe azon túl, hogy meggyőzte a gungákat a haderő bevetéséről (elvégre ő szenátor, nem tábornok, és a Mon Calán akkor már nem volt szükség szenátorra, pláne nem egy tökkelütöttre - de még ha nem is lett volna tökkelütött, akkor sincs értelme annak, hogy egy szenátor vezessen egy ütközetet, ha van arra egy Tarpals tábornok).

Amikor meg tényleg indokolt volt a szerepe, mert az a gunganokhoz vagy a Naboohoz, esetleg szerény személyéhez kapcsolódott, akkor meg sok esetben hozta azt, amit az ep1-ben, elfelejtve azt, hogy az ep2-ben azért valamivel komolyabbra sikerült már a karakter. Oké, magyarázható azzal, hogy nem került olyan szituációba, de nekem sokkal jobban tetszett ez úgy, hogy azért tíz év alatt Jar Jar is fejlődött, értelmes gungává fejlődött, és nem azért kapta a képviselő rangot, mert... miért is? Szóval, újfent visszakanyarodva a kérdéshez: hogy a fityfenébe tudta Jar Jar legyőzni Padmét? :) Semmi sem indokolja ezt a pálfordulást, baromira kétlem, hogy Jar Jar népszerűsége így megugrott, pláne annak tükrében, hogy az ep1-2-3 és a TCW Padméhoz sokkal többet adott hozzá. Esetleg azt tudom mondani, hogy baromi sok gyerek ül a TiM előtt, akik a TCW-nek hála megkedvelték Jar Jart és unalmasnak találnak egy olyan érzelgős, naiv politikust, mint Padmé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki nem írta, hogy utálhatóbb lett vagy nem voltak komolyabb részei, de annyit semmiképpen sem adott hozzá a TCW, hogy a főszereplők között bárki mellett labdába rúghasson. Egy Chewbaccát, Piettet vagy Wicketett azt mondom, joggal győz le, de egy Amidalát semmiképpen sem. Legfeljebb akkor, ha Amidala fel sem tűnt volna a TCW-ben, vagy csak háttérszereplőként, de ez nem így történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt is érdemes megjegyezni, hogy a leghangosabb Jar Jar utálók a PT-hater-ek, akiknek ő egyfajta kabalafigura az álláspontjuk igazolására. Abban sokan egyetértenek, hogy az Ep.1-nek ő a legnagyobb gyengéje, de a későbbi szereplése alapján azért a nem annyira konzervatívak képesek elfogadni őt. Ebben a TCW annak ellenére sokat segített, hogy amúgy nem nagyon mélyített a karakterén.

A TiM esetében nincs OT-dominancia, így azon szavazók nagy része eleve kiesik, akik bmikor csak azért is ellene szavaznának. Így aztán egy kevésbé népszerű vagy semlegesebb riválissal szemben szerepelhet jól. Padmé vagy Rex pedig pont ilyen. Majd a kifejezetten népszerű Han alighanem feltörli vele a padlót. :) Meg ugye trollok mindenhol vannak és ha vki, akkor a gungan igencsak vonzza az ilyenek egérgombjait. :D

 

Ez persze továbbra se szolgál értelmes magyarázattal arra, hogyan győzheti le Padmé-t, de a TiM-ben vannak érdekességek. Chewie vagy Boba mitől olyan népszerű? Sidious labdába se rúg már évek óta. Lehetne sorolni. Padmé korábban is bőven alulértékelt volt, sose szerepelt itt jól. Valamiért nem kedvelik vagy annyira semmilyennek tartják, hogy nem szavaznak rá.

Jar Jar erejét meg nehéz felmérni, mert most van itt először. Lehet, hogy rengetegen utálják, de legalább felkelti az érdeklődést. Egy SW-t kevésbé (vagy egyáltalán nem) követő embernek Jar Jar sokkal hamarabb mond vmit, mint Padmé. Szomorú, de ez van. Rex meg szintén nem akkora név, hogy akkora fegyvertény legyen legyűrni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy SW-t kevésbé (vagy egyáltalán nem) követő embernek Jar Jar sokkal hamarabb mond vmit, mint Padmé.

Viszont egy ilyen ember valószínűleg nincs is ott minden nap az sw.comon, hogy szavazzon, szóval ők aligha számítanak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont egy ilyen ember valószínűleg nincs is ott minden nap az sw.comon, hogy szavazzon, szóval ők aligha számítanak. :)

Egy ilyen kampány terjedhet azért rendesen. Szerintem itt elég sok olyan szavazó van, aki amúgy nem kifejezett SW rajongó. Nekem is van jó pár olyan ismerősöm, aki amúgy elég korlátozott ismeretekkel rendelkezik a Saga-ról, de jópofának tartja a TiM-t és szavazgat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Elég sok külföldi sci-fi oldalon megfordulok napi szinten, ugyanígy filmes és sorozatos oldalakon is, a Twitterem, Google+-om és a Facebookom tele van ilyen oldalak bejegyzéseivel, és ennek a szavazásnak a reklámja ezeken olyan ritka, hogy fehér bálnát előbb lát az ember. A hivatalos oldalakat leszámítva mondhatni, 0. A hivatalos Star Wars Twitter-, Face- és G+ oldalakon vannak róla bejegyzések, de olyan helyeken, mint mondjuk az IGN vagy az Empire, ahol tényleg eljuthatna a "civilekhez" is a dolog, lábjegyzetként sincs említve. Ez ugyanolyan a starwars.comnak, mint nekünk az éves sorozatos szavazásunk, csak nagyobb kaliberben.

Ha ezen a fórumon nem lenne megemlítve, én sem tudnék arról, hogy van ilyen. Néha még így is elfelejtem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül Rex is fordított és lenyomta Jar Jar-t. Ma Obi előnye szűkös, remélem itt nem lesz majd drámai fordulat a végén. Boba meg sajnos nagyon simán vezet Tarkin ellen. Úgy tűnik, megint egészen Vader-ig kell várni arra, hogy valaki elkalapálja.

 

Én természetesen Kenobi-ra és Tarkin-ra voksoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül Rex is fordított és lenyomta Jar Jar-t. Ma Obi előnye szűkös, remélem itt nem lesz majd drámai fordulat a végén. Boba meg sajnos nagyon simán vezet Tarkin ellen. Úgy tűnik, megint egészen Vader-ig kell várni arra, hogy valaki elkalapálja.

 

Én természetesen Kenobi-ra és Tarkin-ra voksoltam.

Lehet, hogy belepiszkáltak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.