Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Nos, Obi-wan öreg fejjel állt ki, így ha Ahsokán még túl is jut -az a filmes karakterek fölénye lesz-, de garantáltan nem jut messzire idén.

Borítékolom, hogy már Yodába beletörik a kardja. :(

 

Persze Boba simán behúzza ezt a kört Ventress ellen.. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, írnom sem kell, de Ahsokára és Ventressre szavaztam. Bár Obi-Want komálom, egyik kedvenc szereplőm, mióta nem csak egy vén salabakter, de Ahsoka most nálam prioritást élvez mindenkivel szemben. És jobban is kedvelem, azért Obi-Wannak megvan az az apró, meg nem bocsátható bűne, hogy nagyban hozzájárult Darth Vader megszületéséhez.

Boba és Ventress mérkőzésében sem kellett sokat gondolkodnom, már-már automatikusan Ventressre nyomtam. Boba sokat nőtt a szememben az ep2-nek és főleg a TCW-nek hála, de Ventress fejlődése a mai napig lenyűgöz. Pláne azóta, hogy megtudtam, Lucas majdhogynem ráparancsolt Filoniékra, hogy öljék meg Ventresst, mert nem maradhat Dooku mellett. Erre Filoniék megoldották, hogy el is tűnjön Dooku mellőle, és életben is maradjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Obi-wanra szavaztam, bármennyire is kedvelem Ahsokát, van néhány karakter akinek az én szememben sosem érhet a nyomába, Obi-wanra pedig bárkivel szemben szavaznék. Viszont nem áll annyival jobban mint Ahsoka, nagyobb különbségre lehetett számítani, noha ez elég előny ahhoz, hogy innen már ne jöjjön vissza a togruta. A másiknál Ventressre szavaztam, Boba csak annak köszönheti a népszerűségét, hogy ő volt az első aki mandalori páncélt viselt, a gyerek Boba pedig nekem mindig is ellenszenves volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok dologban egyetértek az előttem szólókkal.

 

Obi-Wan-ra szavaztam, még ha kissé fájó szívvel is. Hiába kedvelem nagyon Ahsoka-t és élénkebbek az aktuális szép emlékek vele kapcsolatban, nálam is az a helyzet, hogy van 3 olyan karakter, akiknél egyelőre nehezen tudom elképzelni, hogy a kis togruta valaha lepipálja őket. Sidious-t még valahogy csak-csak lenyomhatná, de Yoda és Obi esetében ez elképzelhetetlen. Kenobi ráadásul az abszolút No.1, szóval nincs kérdés. Kár, hogy Ahsoka ennyire lehetetlen ágon van, kíváncsi lettem volna az erejére.

 

Ugyanilyen egyértelmű volt Ventress. Boba az OT alapján kis túlzással egy a páncélja miatt túlsztárolt nímand, a PT-ben és a TCW-ben viszont szépen megágyaztak neki. Így közelebb hozták hozzám a karaktert, ettől függetlenül továbbra is egy egysíkú figura. Ventress számomra egyszerű "cselédként" is érdekesebb lenne valamivel, de ahogy a TCW-ben megfűszerezték a sorsát és jellemfejlődését, így pláne megkönnyítették a dolgom. Boba nálam nem érhet fel erre a szintre, ő egy jó nagy lufi, szép masnival, Ventress pedig egy tényleges mélységgel bíró szereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek veletek, megértem, ha valaki Ahsokára tett.

Mondjuk nálam is abszolut favorit Obi-wan, nagyon örültem a tavalyi győzelmének, nincs olyan karakter aki kapna szavazatot ellene nálam.

De az én elfogult szimpátiámnak is a PT miatt örvend elsősorban. És én egyben vizsgálom az Ő figuráját és sokan biztos nem..

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy; nagy kár, hogy "vén salabakterként" indult idén. Egy ilyen szavazásnál nagyon fontos, hogy mi ugrik be a látott képről, egy szereplővel kapcsolatban.

Talán pont ezért is csinálták: nem akarták, hogy duplázzon Kenobi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az én elfogult szimpátiámnak is a PT miatt örvend elsősorban. És én egyben vizsgálom az Ő figuráját és sokan biztos nem..

Ezzel én is így vagyok. Lehet, hogy sokan elkülönítik Ben-t Obi-tól, bár sok értelme nincs a dolognak.

 

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy; nagy kár, hogy "vén salabakterként" indult idén. Egy ilyen szavazásnál nagyon fontos, hogy mi ugrik be a látott képről, egy szereplővel kapcsolatban.

Talán pont ezért is csinálták: nem akarták, hogy duplázzon Kenobi!

Én is meglepődtem, hogy az öreg Obi-t szerepeltetik a képen, valószínűleg csak némi változatosságot akartak vinni a buliba. Pont az is szempont lehetett, hogy jobban összekössék a fiatal és idős Kenobi-t. Fent Ewan, a versenyben pedig Guinness, eltérő arcok, de ugyanazon karakter. Érdekes lesz megfigyelni mennyire lesz jelentősége a dolognak.

 

Lehetséges, hogy az Obi-Yoda megint előrehozott döntő lesz, a korábbi 2 évben egyértelműen ők voltak a legnépszerűbbek. Nagyon szoros párbajokat vívtak, másoknak pedig nem adtak esélyt. Most úgy érzem, hogy a sormintának megfelelően Yoda mehet tovább egy hajszállal. Nüanszok döntenek kettejük közt és lehet pont az öreg fizimiskája lesz a mérleg nyelve.

 

Ahsoka népszerűségének ugrásszerű növekedését amúgy nemcsak az bizonyítja, hogy idáig jutott, de Obi-val szemben is tisztesen helytáll. Más ágrajzzal megnéztem volna meddig juthat, mert így kicsit lóg a levegőben a helyzete. Márpedig a népszerűsége most van csúcsközelben. Ha a Rebels-ben összefut Vader-rel és akárhogyan kiírják a sorozatból, akkor lehet az abszolút csúcspont, de ugye akkor nem lesz már TiM.

Jövőre pedig egyértelműen az Ep.7 szereplői fognak rivaldafénybe kerülni és kissé háttérbe szorítják a többieket. Az újaktól sokat nem fogok majd várni, de a Leia-Luke-Han trió ázsióján azért nagyot húzhat majd az új film. Pl. egy Luke-Ahsoka párbaj könnyen más kimenetelű lehet, ha összekerülnek egyáltalán (nem valószínű, ott Luke akárhanem rögtön főtáblás lesz és Qui-Gon vív selejtezőt Ahsoka-val).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nüanszok döntenek kettejük közt és lehet pont az öreg fizimiskája lesz a mérleg nyelve.

 

Jövőre pedig egyértelműen az Ep.7 szereplői fognak rivaldafénybe kerülni és kissé háttérbe szorítják a többieket.

1: 100%, hogy így lesz..

2: Tényleg egy év múlva az ep 7 újoncai is itt lesznek már a TiM-ben! És gondolom az öregek is új fizimiskájukkal! Lehet tarolni fognak..vagy nem.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövőre szerintem a Rebels szereplői is jobb eredményeket érnek majd el a második, hosszabb évad után, idén még sajnos nem zavartak sok vízet ebben a versenyben.

 

Ebben nem tudok bízni. A TCW-nak 5-6 évad alatt sem sikerült olyan szereplőket kitermelnie akiket a nagytöbbség egy szinten kezelt volna a filmes karakterekkel.

És e mögött szerintem, az emberek "lesz@rom, mert mese" hozzáállása van, amin nem tudom, hogy változtathat-e a Rebels..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövőre szerintem a Rebels szereplői is jobb eredményeket érnek majd el a második, hosszabb évad után, idén még sajnos nem zavartak sok vízet ebben a versenyben.

Nagy előrelépést nem várok. Ha belegondolunk, akkor szerintem a lehetőségekhez mérten jól szerepeltek idén a Rebels-karakterek. Pláne ha megnézzük, hogy anno a TCW hogyan nyitott, akkor a Rebels láthatóan jobb e téren. Sabine legyőzte Wedge-t és 3PO-t, R2 érthető módon nagy falat volt. Kanan és Ezra eleve lehetetlen helyzetben voltak. Kallus a Rebels-ben is csak egy mellékszereplő, nem meglepő a kiesése. Hera és az Inkvizítor talán szorosabbá tehette volna a maga párharcát, de Leia és Grievous azért nem kutyaütők. Zeb minden bizonnyal simán kiesik Chewie ellen.

Arra számítok, hogy jövőre a Rebels karakterei a PT és TCW viszonylatában lehetnek sikeresebbek. Már ha úgy hozza a sorsolás, mert kevés ilyen lehetséges ellenfél van. Ezen kívül még azon OT-figuráknál léphetnek előrébb, akik az Ep.7-ben nem szerepelnek majd. Persze sok függ a sorsolástól, mert Luke, Leia vagy pl. R2 ellen soha nem fognak labdába rúgni.

 

Ebben nem tudok bízni. A TCW-nak 5-6 évad alatt sem sikerült olyan szereplőket kitermelnie akiket a nagytöbbség egy szinten kezelt volna a filmes karakterekkel.

Érdemes türelmesebbnek lenni. Anno a PT is elég mostoha sorsú volt, akkoriban egy TiM-ben tuti nagy OT-dominancia lett volna. Az animációs sorozatok szereplői ez első TiM-ben teljesen kilátástalan helyzetben voltak, ha nem egymással mérkőztek, akkor simán kiestek.

Idén a selejtezőkből 4/3 az animációs karakterek sikere, többek közt Ahsoka legyőzte Luke-ot. Ez hatalmas eredmény. Ahsoka Obi ellen is szépen helytáll, de Tarkin és Maul térhódítása is javarészt az animációs szereplésüknek köszönhető. Idén meg kíváncsi leszek a Rex-Padmé csörtére, ugyanis tavaly a lehető legkiélezettebb párbajban a klón lenyomta a volt király- és szenátornőt. Ez szintén nagy eredmény (engem eléggé padlóhoz is csapott) ahhoz képest, hogy Rex a TCW-ben se volt egy húzónév, Padmé pedig a PT egy igencsak jelentős karaktere volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van túlértékelt karakter a Star Warsban, akkor az Chewbacca. Nem, hogy emberi szövege, négy filmen át tényleges szerepe sincs. Szóval naná, hogy Zebre szavaztam. Viszont a jó grófnak esélye sincs nálam Vaderrel szemben.

 

Úgy néz ki a legjobb 8-ba csak Rexnek és Vizslának lesz esélye bekerülni a "rajzfilmesek" közül..

Aminek bár örülök, azért kicsit gáz annak tekintetében, hogy sokkal értékesebb animációs karakterek potyogtak ki. Igaz, azoknak a karaktereknek nem is Hondo vagy Gregor volt az ellenfele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van túlértékelt karakter a Star Warsban, akkor az Chewbacca. Nem, hogy emberi szövege, négy filmen át tényleges szerepe sincs. Szóval naná, hogy Zebre szavaztam. Viszont a jó grófnak esélye sincs nálam Vaderrel szemben.

 

 

Aminek bár örülök, azért kicsit gáz annak tekintetében, hogy sokkal értékesebb animációs karakterek potyogtak ki. Igaz, azoknak a karaktereknek nem is Hondo vagy Gregor volt az ellenfele.

 

1:Egyetértek, Bobát kezelem még hasonlóan. Mindkettő ikon, de semmi különös..

2:Könnyű ágon voltak valóban.

Rex valószínüleg Padmét kapja, Vizsla meg Jabbát. Ezek nem voltak már tavaly így? Rémlik valami.

Kiváncsi leszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az aktuális kör állása nem lep meg, erős Chewie és Vader fölény. Utóbbit nem kell magyarázni, a vuki viszont valóban egy igencsak túlértékelt karakter. Az nem volt kérdés, hogy Vader-re szavazok, noha nem a kedvencem. A rosszak közül semmi kétség nem férhet hozzá, hogy ő jut a döntőbe, ezért (is) lenne érdemes változtatniuk a rendszeren. Egyszerűen nincs érdemi ellenfele a döntőig, miközben a jóknál sokkal izgalmasabbak a történések. Dooku-t meg jó szereplőnek tartom, de azon kevesek (talán egyetlen) közé tartozik, akiknek a megítélése nálam nemhogy nem nőtt a TCW kapcsán, de talán csökkent is.

 

A "verőlegények" közül Zeb-re tettem. Chewie-t is kedvelem, de a szövegnélküliség nagy hátrány. Zeb-ről se sokat tudtunk meg eddig, fajának sorsa egyelőre erősen háttérbe lett szorítva, így a Kallus-vonal is. Ezzel együtt ez már több, mint Chewie esetén, szóval ez is szempont. Ráadásul nálam Han se egy különösebben preferált karakter, így aztán Chewbacca se érint túl mélyen. A TCW-s szereplése üde színfolt, de semmi több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zeb-ről se sokat tudtunk meg eddig, fajának sorsa egyelőre erősen háttérbe lett szorítva, így a Kallus-vonal is. Ezzel együtt ez már több, mint Chewie esetén, szóval ez is szempont.

Mindentől függetlenül, Chewie háttértörténete szerintem minden SW szereplő háttértörténetét felülmúlja. És itt csak elég annyit írni, hogy Itchy. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindentől függetlenül, Chewie háttértörténete szerintem minden SW szereplő háttértörténetét felülmúlja. És itt csak elég annyit írni, hogy Itchy. :D

:D

Forrásaim szerint egyébként a Rogue One után jön az Itchy spin-off. Egyelőre csak annyit tudni, hogy a virtuális kalandozások vagy a film felét teszik majd ki. Teljesen megreformálja majd az emberek gondolkodását az SW-ről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itchy, teljes nevén Attichitcuk Chewbacca már megőszült apja. A továbbiakat pedig tökéletesen elmeséli ez a rövidke jelenet a Holiday Special című remekműből:

http://www.youtube.com/watch?v=_CRTow8hFvM

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itchy, teljes nevén Attichitcuk Chewbacca már megőszült apja. A továbbiakat pedig tökéletesen elmeséli ez a rövidke jelenet a Holiday Special című remekműből:

http://www.youtube.com/watch?v=_CRTow8hFvM

 

Köszi, szóval az öreg egy vén perverz vuki :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.