Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Régi Köztársaság filmet vagy a Jedik eredetéről szóló filmet, ... de inkább jó sok ilyen filmet szeretnék,

Az ilyen jellegű témákat sztem majd csak a két trilógia közt húznak meg. És a Régi Köztársaság-ról nem egy stories film kell hanem egy trilógia ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pletykák szerint ugye Boba Fett film lesz és a másik két stories film esetében igaznak bizonyultak a pletykák de én azért reménykedek hogy nem Boba lesz. Nem lenne rossz film de én inkább valami mást néznék meg egy olyat ami inkább az új trilógiához kapcsolódik.

Obi-Wan filmről is legalább annyi pletyka szólt. Annak jobban örülnék. Boba felnőtten már nem túl érdekes számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan filmről is legalább annyi pletyka szólt. Annak jobban örülnék. Boba felnőtten már nem túl érdekes számomra.

Obi-Wan-ról mit akarnak csinálni? Hogyan csövezett a Tatooine-n? Számomra tök nonsense lenne egy Obi-Wan film semmi újdonságot nem látok már a karakterben. Sztem nem kéne hozzá nyúlni valami erőltette story-val ő 20 évig nyugiba volt és figyelt és kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars képregénysorozatban azért mutatnak pár mozgalmas epizódot a tatooinee-i remeteségéből.

Igen és oda is valók azok nem egy külön filmre.

Mert két lehetőség van.

- Van az hogy az egész film a Tatooinee lenne és ott lenne valami akció mint a képregényben. De ezzel az a baj hogy egész film egy bolygón lenne ami nem biztos hogy szerencsés egy SW film esetében és csak valami helyi bonyodalmat lenne egy csepp a tengerben.

- Másik pedig az hogy valami komolyabb eseménybe keveredne bele ami által el is hagyhatja a bolygót a film erejéig. De ezt meg valahogy erőltetnek érzem. Nem nagyon lehetne olyan értelmes okot kitalálni amiért lebukást lehetőségét veszélyezteti idő előtt amíg Luke gyerek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan-ról mit akarnak csinálni? Hogyan csövezett a Tatooine-n? Számomra tök nonsense lenne egy Obi-Wan film semmi újdonságot nem látok már a karakterben. Sztem nem kéne hozzá nyúlni valami erőltette story-val ő 20 évig nyugiba volt és figyelt és kész.

Hát talán pont ez lenne az újdonság, hogy Obi-Wan mégsem ült 20 évig a valagán a Tatooine-on. ;)

Amúgy ez a "nonszensz lenne", meg "semmi értelmes dolgot nem lehet kitalálni" érvek az ep6 folytatásával kapcsolatban is elhangzottak, aztán valahogy mégis összejött a folytatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát talán pont ez lenne az újdonság, hogy Obi-Wan mégsem ült 20 évig a valagán a Tatooine-on. ;)

Amúgy ez a "nonszensz lenne", meg "semmi értelmes dolgot nem lehet kitalálni" érvek az ep6 folytatásával kapcsolatban is elhangzottak, aztán valahogy mégis összejött a folytatás.

Kettő nagyon nem ugyan ez. Obi-Wan mint karakternek már ismerjük a végét és egy hézagban lehetne valamit beerőltetni egy filmért. Másik meg meg egy SAGA aminek soha sincs vége és akár merre ellehet indulni bármikor egy újabb történetért.

Én nem azt mondom hogy nem lehetne mint kitalálni arra 20 évre csak azt hogy nem egy story filmet kéne arra "elpazarolni" amikor egy csomó érdeksebb és eredetibb történtek lehetne megmutatni az SW világából.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem azt mondom hogy nem lehetne mint kitalálni arra 20 évre csak azt hogy nem egy story filmet kéne arra "elpazarolni" amikor egy csomó érdeksebb és eredetibb történtek lehetne megmutatni az SW világából.

Ezzel én is így vagyok. Pedig a Kenobi regény is megmutatta, hogy meglepően sokat ki lehet hozni Kenobi tatooine-i remeteségéből (mint sztoriból), de valóban vannak ennél sokkal érdekesebb alapsztorik, amiket meg lehetne valósítani a mozivásznon.

Engem elöljáróban a Han Solo vagy az esetleges Boba Fett film ötlete se mozgat meg. Persze ha jó lesz a végeredmény, annak csak örülni fogok. Meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért is?

Mert itt is csak annyi a dolga a mesélőnek, hogy ismert karakterek köré húzz fel egy sztorit, ismert világban. Nem ez a nehéz része a dolognak, hanem az, hogy azt érdekesen mesélje el. Mindig a cselekmény alakítása a nehéz, nem a történet. Az, hogy a nézők ismerik a karakter életének végét, pont nem számít, hiszen ezen az alapon minek készítették el az ep1-2-3-at? Csak "beleerőltettek" az elejére három filmet. Az írónak meg amúgy is illik tudni, mi a karaktere sorsa - egy ilyen esetben az a könnyebbség, hogy nem ő neki kell kitalálnia előre.

Ráadásul ez egyszerűbb is, mint az ep7-8-9 esetén. Ott egy egész galaxist kellett előre mozdítanod, itt főleg egyetlen karakterrel kell foglalkozni. A Galaxissal nem kell törődni, más ismert szereplő, ha fel is tűnik, fontos szerepet nem kell kapnia. Ráadásul, Obi-Want sem kell fejleszteni. És tetszik vagy sem, nyugodtan kiszakadhatunk abból a kliséből, hogy egy filmben több bolygót is meg kell látogatni. Nyugodtan játszódhatna az egész film a Tatooine-on.

Amúgy az, hogy valami saga, nem jelenti, hogy sosincs vége, azt pedig pláne nem jelenti, hogy a spin-off filmek nem részei a Star Wars Saganak. ;) A Skywalker saganak valóban nem részei (báááár... Han Solo a családhoz tartozik, az RO-ban meg feltűnik Vader), de a Star Wars Saganak (márpedig így hivatkozunk rá már azóta, hogy létezik ep4-5-6, most meg aztán még kiterjedtebb már) szerves része.

Hogy ez egy spin-off film elpazarlása lenne? Első kérdés: honnét tudod? Második kérdés: miért, szerinted csak három spin-off lesz össz-vissz? Iger a minap mondta, hogy már a 2020 utáni terveken dolgoznak. Nem lesz vége tizenkét filmmel a Star Wars Saganak, szóval még egy Obi-Wan mozival sem lenne elpazarolva semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul ez egyszerűbb is, mint az ep7-8-9 esetén. Ott egy egész galaxist kellett előre mozdítanod, itt főleg egyetlen karakterrel kell foglalkozni. A Galaxissal nem kell törődni, más ismert szereplő, ha fel is tűnik, fontos szerepet nem kell kapnia.

Pontosan ezért nem ugyan az a két helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit nem is állítottam. Nem az általad idézett mondatom szól a történetírói szempontból felvetett azonosság mellett. Az az első mondatom, minden más a cselekmény nehézségeit taglalja.

Oké rendben akkor mást veszek elő.

Mert itt is csak annyi a dolga a mesélőnek, hogy ismert karakterek köré húzz fel egy sztorit, ismert világban.

Az ep7-8-9 esetében nem az ismert karakterek köré húzza fel a sztorit hanem az új karakterek köré. Az ismert karakterek csak asszisztálnak ehhez.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep7-8-9 esetében nem az ismert karakterek köré húzza fel a sztorit hanem az új karakterek köré. Az ismert karakterek csak asszisztálnak ehhez.

Ja, ehhez képest Leia indítja el a sztorit, Luke a sztori mozgatórugója, közepe és alappillére (nélküle történet nem is lenne!), és Han az, aki vezeti a sztorit. Az új karakterek köré a cselekmény van felhúzva. Az ő cselekedeteik bontják ki a történetet, ami az ismert karakterekre van felhúzva. Lehet, hogy Luke, Leia és Han csak asszisztál, vagy az sem, de nélkülük nem lenne történet. Mi mozgatná az új szereplőket, ha nem lenne a sztoriban Luke? Hiszen az a sztori fő célja, hogy megtalálják Luke-ot. Ez a kiindulópont és a végcél. Hová vezetne az új szereplők útja, ha nem lenne Han, aki irányt mutat nekik? Hogy kezdődne el ez az egész, ha Leia nem küldi el Poe-t? A történet biza a régi szereplőkre van ráhúzva, de az újak bonthatják ki a cselekménnyel a sztorit. A cselekményben már valóban csak asszisztálnak a régiek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ehhez képest Leia indítja el a sztorit, Luke a sztori mozgatórugója, közepe és alappillére (nélküle történet nem is lenne!), és Han az, aki vezeti a sztorit. Az új karakterek köré a cselekmény van felhúzva. Az ő cselekedeteik bontják ki a történetet, ami az ismert karakterekre van felhúzva. Lehet, hogy Luke, Leia és Han csak asszisztál, vagy az sem, de nélkülük nem lenne történet. Mi mozgatná az új szereplőket, ha nem lenne a sztoriban Luke? Hiszen az a sztori fő célja, hogy megtalálják Luke-ot. Ez a kiindulópont és a végcél. Hová vezetne az új szereplők útja, ha nem lenne Han, aki irányt mutat nekik? Hogy kezdődne el ez az egész, ha Leia nem küldi el Poe-t? A történet biza a régi szereplőkre van ráhúzva, de az újak bonthatják ki a cselekménnyel a sztorit. A cselekményben már valóban csak asszisztálnak a régiek.

 

Én nem az ep7-ről beszélek ha nem az ep7-8-9-ről az ep7-nél inkább fele-fele arány de így látatlanban az kimondható hogy a trilógia összeségíben az új karakterek köré lesz építve nem az ismertekre, az egész új trilógiának ez a lényege. Akár hogy csűrőd csavarod az új trilógia és egy Obi-Wan stories film történetíró szempontból sem ugyanaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaaaaa... Hogy te egy komplett trilógiát mérsz össze egyetlen filmmel. Igen, úgy tényleg nem ugyanaz. Én viszont már az elején is csak az ep7-ről beszéltem, mint az ep6 folytatása.

Hát igen mert a folytatás kezedtől fogva trilógiát jelentette. Az első perctől fogva 3 filmről beszéltek. Na mind1. Akkor döntetlen mind2nek igaza van. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Már a teaser is meg volt a Bobe Fett filmnek.

http://starwarsmedia.hu/news.php?extend.1333

 

Én nem tudom megérteni hogy Boba Fett miért ennyire népszerű. Mit szeretnek rajta az emberek? Hogy jól néz ki?

 

Egyébként (némiképp ellentmondva magamnak) nem biztos hogy a Boba Fett film rossz lenne. A fejvadász sztoriban bőven van lehetőség, csak nem tudom Boba mennyire alkalmas arra hogy elvigyen egy filmet a hátán. Ha kicsit ki tudnák színesíteni a karakterét, működhetne a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy jól néz ki?

Szerintem ennyi. Több nincs is benne. Még az ep2-vel és a TCW-vel sem lett egy túl 3D-s karakter (nem is az a dolga). Egy nagyon egyszerű filmet lehetne csak felhúzni köré. Egyszerűt, ugyanakkor hangulatosat. Csak azt a hülye koncepciót felejtsék el, hogy az igazi Boba meghalt az ep3 után, és valójában egy imposztor van az ep4-5-6-ban. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát pont ez a jó benne, hogy nem sokat láttunk belőle. Épp ezért lehetne érdekes a róla szóló spin-off film. A készitők elengedhetnék a fantáziájukat. Én szivesebben megnéztem volna egy Boba filmet, mint egy Han Solosat.

 

Igen ez valóban jó meglátás. Engem sem Boba sem Han filmje nem csigáz fel, bár elismerem mind a kettőt meg lehet jóra csinálni. Csak azt gondolom hogy az SW olyan hatalmas, hogy ezeknél sokkal jobbat is ki lehet találni. Én pl sokkal szívesebben néznék meg valamit az Ep1-2 közötti eltelt 10 évből. Vagy akár az Ep1 előtti időkből. Vagy (és talán ez lenne a legjobb) az Ep6-7 közötti űrt is be lehetne tölteni pár spin-off filmel. Túl nagy ez a világ ahhoz hogy minden sztori film az Ep4 körül játszódjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.