Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Ennek a fórumnak pont az az egyik nagy előnye, hogy semmilyen korábbi, inaktív téma nem kerül törlésre. Jó visszaolvasni ezeket.

 

Egyébként nem sajnálom, hogy Snyder nem rendez SW-filmet. Sose volt a kedvencem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Úgy összességében az Ismeretlen Régió elég kecsegtető ilyen szempontból. Ha akarják, egyáltalán nem köti meg a kezüket semmi és nem kell kapcsolódni (vagy csak nagyon lazán) a Saga-hoz. Ha mégis, akkor a Birodalom és az Első Rend kutakodott és építkezett itt, szóval akkor így szinte tetszőleges mértékig köthetőek az eddigi sztorivonalba. A Rebels új "meglepetésembere" is kapocs lehet, ahogyan Dzséjt pedzegette is. Szóval a készítők kapcsolódhatnak már meglévő motívumokra, de akár szabadon engedhetik a fantáziájukat, nem nagyon tudnak beleköpni semmibe. Ha a Ren-ek onnan származnak, akkor máris egy érdekes és praktikus téma adott is.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Mivel a következő években sokszor neki fognak futni az SW világának biztos hogy lesz olyan ami kevésbé fog bejönni és az is benne van a pakliban hogy lesz olyan ami egyáltalán nem fog tetszeni. De én a magam részéről ezeket pont úgy fogom kezelni mint mondjuk a két Ewok filmet, a Holiday Specialt vagy az Ewok animációs sorozatot. Vagyis ha nem tetszik egyszerüen nem foglalkozok vele. Az élményt viszont nekem elsősorban az higitaná, ha nem jönnének új SW filmek. Mert akkor más franchiseokkal más filmekkel foglalkoznék az SW meg beleszürkülne a múlt homályába. A sok próbálkozásnak megvan azaz előnye is hogy becsúszhat egy-két egészen egyedi korábban nem is remélt darab. Szerintem rendkivül izgalmas korszakot élünk.

 

A Marvel filmek néhol bájosak, de szerintem ha világépitésről van szó elég gyengécskék. Sok az utalás de ezekre azért van szükség mert a menetrendszerüen érkező aktuális konfliktusok a legyőzésre váró súlytalan gonoszok armadája miatt az egész töredezett, nem érződik koherens világnak. Legalábbis nekem nem. Az SW-nek nincs szüksége raklapnyi utalásra, hisz ez egy nagy történet, a terep pedig egy galaxis: most ez a film az ep.4 egyik kulcsmomentumát magyarázza. Ez már eleve akkora kapcsolódási pont hogy leszakad tőle a ház.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem olyan nagyon sok film azért nem lesz. Évente egy az bőven belefér egyelőre. Iger már lenyilatkozta, hogy tisztában vannak azzal, hogy az SW kulcsa a minőség és ehhez hűek akarnak maradni. Most kevésbé félek attól, hogy fel fog hígulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy-egy filmmel még nem hígul, az fix, de anno az MCU is egy-egy filmmel indult, most már kettő-kettő van évente, 2017-től pedig három-három lesz. Na, nem azt mondom, hogy ide eljut a Star Wars, csak azt, hogy eljuthat. És bár még mindig tartom, hogy remekül van felépítve ez az univerzum, azért be-becsúszott pár igen gyenge film. Az más kérdés, hogy még ezek is sokkal szórakoztatóbbak, mint más franchise-ok gyenge epizódjai (Star Trek V, az AVP-filmek). Szóval, ha ez lesz az SW-vel is, hogy csak a franchise megszokott szintjéhez mérten lesznek gyengébbek, akkor még mindig nem jártunk rosszul.

És ha ott lesz pár gyengus film, én azokat is a világ részeként fogom kezelni, és meg is fogom még nézni őket mindahányszor az egész sorozaton végigmegyek. Kivéve, ha annyira nem tetszenek, hogy nem vagyok hajlandó többet megnézni őket, vagy már filmként nézhetetlenül rosszak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az évi egy film is sok a régi sztenderdhez képest :) és szerintem is bőven belefér, de így is szürkül kicsit az élmény, mert nem lesz az a nagy Star Wars "éhség", pláne ha beújítanak egy élőszereplős sorozatot is a netflixen. Persze ettől függetlenül én örülök, hogy jönnek a filmek, jöjjenek is, csak más lesz az érzés legalább is nekem, de új korszak új szokások :)

 

És ha ott lesz pár gyengus film, én azokat is a világ részeként fogom kezelni, és meg is fogom még nézni őket mindahányszor az egész sorozaton végigmegyek. Kivéve, ha annyira nem tetszenek, hogy nem vagyok hajlandó többet megnézni őket, vagy már filmként nézhetetlenül rosszak.

 

 

Első mondatra dettó, a második mondatban leírtaktól meg szerintem nem kell azért félni. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeknél a filmeknél az lehet a nagy kérdés, hogy meddig merészkednek el a készítők, hova akarnak eljutni a SW univerzumában. Adott egy remekül felépített világ, ami eleve hatalmas, de nemcsak térben, hanem időben is lehet mozogni. Tudjuk, hogy sok millió éves történelme van, mégis rengeteg a lyuk és így a potenciál. Az univerzum sokszínűsége pedig lehetővé teszi, hogy szinte bármilyen műfajjal lehessen operálni. Szóval a lehetőségek végtelen tárháza áll rendelkezésre, kérdés mennyire használják ezt ki.

 

A Rogue One maximum stílusában és karaktereiben lesz más, mint az eddigiek, minden más tekintetben erősen kötődik a Saga-hoz. A Halálcsillag tervei központi elemként funkcionálnak az Ep.4-ben, most megnézhetjük ennek ellopását. Lényegében az első SW film közvetlen előzményét látjuk, ami időben és történetileg is illik a fősodorba.

Han Solo filmje annyiban már más lehet, hogy nem csupán hangulatilag lehet eltérő, de vélhetően sztoriban nem a Saga szálaihoz fog kötődni. Itt már csak maga Han Solo és pár másik karakter lehet a kapocs. Ellenben ezek még mindig adottak, ill. időben is helyben vagyunk.

 

Szóval egyelőre lassan, fokozatosan távolodnak csak a Saga-tól, ezt az óvatosságot szerintem mindenképp el kell majd vetni. Ha lépésenként egyre távolabb jutunk, egyre jobban bővül az univerzum és nyílik a látószög, akkor nagyon jó időszak elé nézhetünk. Ekkor már "csak" abban kell bíznunk, hogy kellően igényesek és minőségiek lesznek ezek a munkák. Még az is elképzelhető, hogy 1-1 jobban sikerült Stories film (ha nem is tisztán anyagilag) nagyobb sikert hoz majd, mint a 7, 8 vagy 9.

A Saga már így is baromi nagy és még duzzad. Áll majd 9 filmből, legalább 2 animációs sorozatból, a képregényekről és könyvekről nem is beszélve. Ha csak a 9 filmet nézzük, akkor is necces, hogy egy olyan ember, aki eddig még nem találkozott a SW-szal vagy a felületes ismeretség alapján nem szippantotta be a világ, az majd belekezdjen egy ilyen maratonba. Pláne, hogy a sokak által agyonfikázott és leggyengébbnek tartott, igencsak kellemetlen hírű Ep.1 lenne az első lépcsőfok. Az meg nemigen játszik, hogy valaki csak úgy megnézze mondjuk a 3., 5. vagy 8. részt.

Ezzel szemben ki nem vállalná be simán, hogy leül és megnéz egy sima SW filmet, ami ugyan ebben az univerzumban játszódik, de csak lazán kapcsolódik a Saga-hoz. Ehhez nem kellenek előzetes ismeretek, nem kell előtte vagy utána egy rakat másik alkotást megnézni/elolvasni. Így már eleve elég sok extra nézőt vonhat be a buliba, akik ugyan nem SW rajongók, de az adott filmet szerethetik. Emellett arra is tökéletes lehet, hogy ezek közül sokakat meggyőzzön arról, hogy érdemes ebben a világban elmélyülni és esélyt adni a Saga-nak. Tehát egy jó bevonási pont lehet későbbi fanoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az évi egy film is sok a régi sztenderdhez képest :) és szerintem is bőven belefér, de így is szürkül kicsit az élmény, mert nem lesz az a nagy Star Wars "éhség", pláne ha beújítanak egy élőszereplős sorozatot is a netflixen. Persze ettől függetlenül én örülök, hogy jönnek a filmek, jöjjenek is, csak más lesz az érzés legalább is nekem, de új korszak új szokások :)

Én például azt érzem, hogy ehhez a Star Wars éhséghez már túl öreg vagyok. Nem akarok tiz évet várni 3 SW filmre. Nekem pár plusz év várakozás semmit nem ad az élményhez. A kedvenc TV-sorozataimból évente 10-13 óra új anyag jön ki és sose éreztem hogy milyen szuper lenne ha csúsznának pár évet. Felőlem fél évente is jöhet új SW film, de ez az éves turnus is teljesen jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akinek kell a Star Wars "éhség" az ne nézze meg várjon 2 évet. Probléma megoldva.

Sose értettem ezt a "éhség" dumát hogy miért jó. Hát nem jobb az ha valamit imádsz és 5-10 év helyet csak 1 évet kell várni rá. Természetesen most minőségtől függetlenül mondom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én például azt érzem, hogy ehhez a Star Wars éhséghez már túl öreg vagyok. Nem akarok tiz évet várni 3 SW filmre. Nekem pár plusz év várakozás semmit nem ad az élményhez. A kedvenc TV-sorozataimból évente 10-13 óra új anyag jön ki és sose éreztem hogy milyen szuper lenne ha csúsznának pár évet. Felőlem fél évente is jöhet új SW film, de ez az éves turnus is teljesen jó.

 

Akinek kell a Star Wars "éhség" az ne nézze meg várjon 2 évet. Probléma megoldva.

Sose értettem ezt a "éhség" dumát hogy miért jó. Hát nem jobb az ha valamit imádsz és 5-10 év helyet csak 1 évet kell várni rá. Természetesen most minőségtől függetlenül mondom.

 

Nem mondtam, hogy a várakozástól jobb vagy rosszabb lesz . De azért azt ne mondjátok, hogy 3-4 év múlva az adott Stories film bejelentésekor ugyanúgy fel fog csillanni a szemetek, mint az EP 7 vagy EP I bejelentésekor?

Egyébként fura mód mindketten sikeresen elsiklottatok afelett, hogy semmi bajom azzal, amilyen ütemben jönnek a filmek, SŐT!!!

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondtam, hogy a várakozástól jobb vagy rosszabb lesz . De azért azt ne mondjátok, hogy 3-4 év múlva az adott Stories film bejelentésekor ugyanúgy fel fog csillanni a szemetek, mint az EP 7 vagy EP I bejelentésekor?

Egyébként fura mód mindketten sikeresen elsiklottatok afelett, hogy semmi bajom azzal, amilyen ütemben jönnek a filmek, SŐT!!!

Ahogy Ody is irja az ep.7 bejelentésénél itt semmi öröm nem volt. Majdnem mindenki temette a Saga-t. Az ep.1 bejelentésénél én anno nagyon szkeptikus voltam, mivel nem lehetett tudni hogy mi jön. Amikor már gőzerővel ment a marketing akkor persze nagyobb volt az izgatottság a hosszú várakozás miatt, de én csak annyit akartam leszögezni: semmi nosztalgiát nem érzek ennek kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondtam, hogy a várakozástól jobb vagy rosszabb lesz . De azért azt ne mondjátok, hogy 3-4 év múlva az adott Stories film bejelentésekor ugyanúgy fel fog csillanni a szemetek, mint az EP 7 vagy EP I bejelentésekor?

Tuti nem, mivel egyrészt, évek teltek el azóta. Az ember változik, szóval, ha húszévenként jönne SW, akkor is máshogy és máshogy reagálnék. Az ep1-re például nagyon jól reagáltam 11-12 évesen. 30 felé közeledve az ep7-et szkeptikusan fogadtam. 35-40 felé húzva megint máshogy fogok reagálni a sokadik SW filmre. De ha azt veszem, hogy az évente dupla, lassan tripla adagban érkező MCU-filmek még mindig fel tudnak csigázni (pedig azoknál 5-6 tévésorozat is fut), nem tartok attól, hogy fásultan legyinteni fogok a kövi SW-re. Kivéve, ha egyre rosszabb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem írtam, hogy fásultan fogok legyinteni akármelyik SW filmre is, de annak örülök, hogy az a szokásos 3-4 ember megint együtt hajtja az igazát ami megcáfolhatatlan!

Ez egy olyan aforizma amit mindig elő lehet venni ha nincs mit írni. :lol: Bocsánat, hogy leírtuk a véleményünket. Amit meg kifogásolsz én arról nem is írtam egy szót se. Mármint, hogy fásultan várnál SW filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Az tömör, szellemes, általában egyetlen mondatból álló erkölcsi vagy bölcseleti tételt kifejtő mondás. Általában titkolt igazságra mutat rá frappáns, szellemes módon, úgy, hogy a mögöttes tartalom néhány szóból is világossá váljon. Általános érvényű igazságokat mond el találóan, ezért könnyen megjegyezhető."

 

Szóval akkor igazam van, köszi ;)

 

szerk.: Nem idéztem, kinek nem inge...

Igyekszem az aforizmákra hagyatkozni, mert nincs időm kis esszéket írogatni egy-egy hsz-nél

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Bob Iger elmondta, hogy már felvették az író a harmadik spin-off filmhez.

 

Tudunk valami konkrétumot a harmadik sztoriról? Mert emlékszem hogy voltak régebben olyan pletykák hogy Boba Fett meg olyan is hogy Obi-Wan.. de már nem tudom volt-e bármi hivatalos info.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok Rogue One kommentszekcióban még mindig a bothanokról hadoválnak egyesek, ami csak egy kicsivel jobb, mint amikor megjegyzik, hogy ez már a harmadik Halálcsillag. Még lesz dolga a marketingnek belesulykolni a népbe a kontextust. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudunk valami konkrétumot a harmadik sztoriról? Mert emlékszem hogy voltak régebben olyan pletykák hogy Boba Fett meg olyan is hogy Obi-Wan.. de már nem tudom volt-e bármi hivatalos info.

Még nincs hivatalos közlés, de nyilván a fejesek már tudják ha van író is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nincs hivatalos közlés, de nyilván a fejesek már tudják ha van író is.

Pletykák szerint ugye Boba Fett film lesz és a másik két stories film esetében igaznak bizonyultak a pletykák de én azért reménykedek hogy nem Boba lesz. Nem lenne rossz film de én inkább valami mást néznék meg egy olyat ami inkább az új trilógiához kapcsolódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.