Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Ha jól tudom, még nincs szinopszis a filmből, szóval lehet a Disney is kimászatja a Sarlaccból, mondjuk kezdődhetne ezzel utána meg a pár évvel később felirat aztán lehet idősebb is. :) Mindezek mellett szerintem sem illik hozzá. Meg legalább maradhatnának annál, hogy Fett-nek sötétebb a bőre, mint ahogy azt már láthattuk az EPII-ben. Ezen következtetés alapján szerintem legyen The Rock vagy Jason Momoa,

na jó ez csak poén volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha nem lenne elég jelentkező már a jövő évi filmre, egy újabb karakterről kezdtek beszélni, persze kb. annyira hitelesen, mint kb. bármelyik másikról. Most éppen az iKwiz dobta be, hogy jövőre egy Sabine filmet láthatnánk, Tatiana Maslany főszereplésével.

 

0000000dffsd.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halva nem születne, csak szegény valószínűleg még meg sem fogant. :)

Esetleg annyi lehetne, hogy szerepelne benne Sabine egy cameo vagy egy mellékszerep erejéig, de hogy nem fog az első spin-off film egy Rebels szereplőre épülni, sőt, legyünk reálisak, még egy TCW vagy kizárólag az ep1-2-3-ban szereplő karakterre sem építik rá, az olyan biztos, minthogy ezeket a sorokat most legépeltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, szerintem amúgy ismeretlen figura lesz. Az egy dolog, hogy szinte esélytelen, hogy rögtön egy TCW vagy Rebels szereplővel nyissanak a spin-off-ok terén, de szerintem az is garantált, hogy a központi szereplő férfi lesz. Gondolok itt arra, aki a SW univerzumából már ismert karakter. Ez a csaj pedig úgy lehet főszereplő, hogy kifejezetten az adott filmre vonatkozóan. Boba vagy Han esetében pl. lehet vmi régi párkapcsolat, barát, társ, ilyesmi, de másnál is akárhogy képbe kerülhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"...a filmet 2016. december 16-án mutatják be, rendezője Gareth Edwards, forgatókönyvírói pedig Gary Whitta és Chris Weitz. Az utóbbinak kimondottan rossz véleménye van a Baljós árnyakról, és ezt nem is rejti véka alá. Ahogy Gary Whitta sem finomkodott korábban a klasszikus filmek felújított változatainak, az előzmény-trilógiának és a Blu-Ray kiadásnak az ócsárlásában, ráadásul ezeket a 2010-es fórumposztjait megpróbálta törölni, amikor a Lucasfilmhez került – sikertelenül."

 

Mikor ilyeneket olvasok, valahogy mindig rossz előérzeteim támadnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is...eléggé szomorú, hogy ilyen emberekre bíznak Star Wars filmet. Biztos jó kis felszínes OT koppintás lesz. Annyira nem is érdekel amióta tudom kik dolgoznak rajta. Viszont az felettébb aggasztó, hogy PT hatereket alkalmaz a vezetés filmkészítésre...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek nem túl bizalomgerjesztő hírek, nem tudom mennyire képes valaki lelkiismeretesen dolgozni egy olyan történet újabb darabjain, aminek egy részét ki nem állhatja, attól függ hogy mennyi profizmus van bennük. Ha egy igazán jó Star Warshoz méltó forgatókönyvet adnak ki akkor nincs ennek jelentősége, de ha akkora bennük a PT gyűlölet, hogy csak azért is azzal ellentétes elemeket erőltetnek bele, akkor az nagyon a rovására mehet. A rendező Gareth Edwards SW felfogásáról tudni valamit?

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a Lucasfilm meg hagyja is, hogy olyan elemekkel tűzdeljék tele a filmet, ami meghágja a sorozat felét. Azt nevezik profizmusnak, ha az érzelmeid ellenére is képes vagy úgy dolgozni, hogy azzal a többség elégedett legyen. Én is sok olyat írtam már, amit rühellek, és még sosem jött át az írásaimból, hogy rühelltem megírni azokat a híreket vagy cikkeket. Ha meg nem teljesítik, feltételezhetjük, hogy kirúgják őket a francba - és már csak ezért sem hugyozhatnak szembe a széllel. Azt szerintem pedig már a Lucasfilm és a Disney is bizonyította, hogy nem ignorálták az ep1-2-3-at.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyedül a Blu-ray kiadással értek egyet, viszont a többivel nem. A SE óta pl. a Jabba táncikálós jelenet ezerszer jobb lett, előtte rémunalmas és sivár volt (ugyanígy a rész végi ünneplés az Endoron, a felújítás annak is jót tett).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lukenak eredetileg nem zöld a kardja a Jediben :o ???

A RotJ-ban igen, azonban ha a ANH-ban fogat egy zöld fénykardot, akkor az már egy kicsit gáz

4gbBy.jpg

 

Szerintem meg a kamerába ordibálós éneklős jelenetnél nincs rosszabb az egész saga-ban

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezek apróságok, jelentéktelen másodpercek az egész filmet tekintve, ráadásul ízlés kérdése. Engem a beződült és az összeakadt kardok sem zavartak, mert egyszerű bakik voltak, ugyanolyan baki, minthogy Vader néha a jobb, néha a bal oldalán hordja a kardot, vagy a tény, hogy az ep4-ben végig fordítva lóg a kardja az övén.

Viszont az SE olyan epikus jeleneteket vezetett be, mint az ep4-es űrcsata felújítása, Mos Eisley kibővítése, a hoth-i csata felturbózása, Bespin élővé tétele, és igen, nekem speciel a revüszám is bejön, mert olyan jelenetsor, ami nemcsak bájos és vidám, hanem megmutatja, hogy az ep4-5-6-ban sem csak beöltözött emberek vannak, hanem vannak kifejezetten furcsa lények is. Erre a 2004-es DVD kiadás bővítései (az új Uralkodó jelenet a legjobb döntés volt, amit Lucas meghozhatott a régi részekkel kapcsolatban) rátett egy lapáttal, és a BD is szép húzásokkal van tele (dug Jabba palotájában, Han és Greedo már egy jó westernfilm pisztolypárbajához méltóan tényleg egyszerre lő), és az új bakik (ep2 végének elcseszett vágása) miatt nem fogom azt mondani, hogy az egész Saga BD kiadása egy kalap sz*r. Az ilyen csak az eszetlen, vak rajongás megtestesülése, és tény, ez nekem sem szimpatikus e két nagyszájú íróban. De tudjátok mi az, ami igazán nem szimpatikus? Mert ezek még így is csak vélemények, amivel nem értek egyet. Az nem szimpatikus igazán, hogy az egyik csóka megpróbálta törölni az éterből a véleményét.

Ilyen emberektől én azt várnám el, hogy miután megkapták a munkát, kiállnak a publikum elé és közlik: igen, nem szeretem ezt és azt, ettől független olyan munkát fogok végezni, amivel minden rajongó elégedett lehet. Ez sajnos nem történt (még?) meg, az egyik el is próbálta tüntetni a véleményét.

De még ettől függetlenül is írhatnak remek forgatókönyvet, amit aztán egy rendező lazán átírhat, vagy egy másik forgatókönyvíró. Ugye, az ep7 is átment már egy-két átíráson. Szóval mindebből, hogy a két (mostani?) írónak nem tetszik ez meg az, amit ráadásul az egyik úgy tűnik, nem is mer mindenhol felvállalni, nem szabad megint olyan messzemenő következtetéseket levonni, mint amit már levontak sokan először a TCW törléséből, aztán a Rebels híreiből, aztán az ep7 pletykáiból és híreiből, és most meg. Nem kéne már megtanulni, hogy először lássuk a kész művet, és csak aztán jelentsünk ki róla bármit is? Nem tévedtünk már eleget ehhez a pozitív irányba?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két fickó két elég külön kategória. Az amelyik anno orrba-szájba szidta az új filmeket már távozott. Ezért se lenne sok értelme bármiféle nyilatkozatot kiadnia, mivel jelenleg hivatalosan nem dolgozik semmiféle SW projekten. Aki viszont igen, az Chris Weitz, aki viszont korábbi tweetjeiben teljesen normálisan utalt rá, hogy neki nem jön be a Baljós Árnyak. Még csak nem is a prequel csak kifejezetten az ep.1

 

Van egy olyan érzésem, hogy ha csak olyanokat engednének a franchise közelébe akik minden filmért odavannak, akkor eléggé leszükülne a kör. Akkor ugyebár valszeg Abrams se dolgozna az ep.7-en, hisz ő ugyan csak nagyon szeliden utalt rá, de sejthető hogy ő se egy prequel rajongó.

 

Minderről most a Celebration Europe egyik előadása jut az eszembe. Az ep.4-es munkájáért jelmeztervezőként Oscar dijat kapó John Mollo szinte végig arról beszélt, hogy milyen zseniálisak a Gyűrűk Ura filmek, amikor meg nem ez volt a téma akkor az hogy az új SW filmek nem valami jók. Ettől függetlenül megtervezett egy csomó emlékezetes darabot a Saga-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Igazából az a lényeg, hogy mennyire tudják ezt a helyén kezelni. Nyilván nem őket fogják felkérni az EpI új verziójának audiokommentárjához, de ha a saját szakmájukban profik, akkor ettől függetlenül jó munkát adhatnak ki a kezükből az új rész vagy egy spin off film kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A RotJ-ban igen, azonban ha a ANH-ban fogat egy zöld fénykardot, akkor az már egy kicsit gáz

4gbBy.jpg

A Blu-Ray -ben ez már szép kék. Ez a DVD -s jelenet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Igaz hogy úgy-ahogy be lettem előzve de ha már az alábbi bekerülése előtt elkezdtem emezt telefonálás miatt egy kézzel pötyögni mégis berakom:

 

Bob Iger bejelentette hogy az első spin-off film

címe Rogue One lesz

premierje 2016 december 16-án lesz

írója Chris Weitz (Z a hangya, Bölcsek kövére 2, Az arany iránytű) lesz

rendezője Gareth Edwards (Godzilla 2014) lesz

főszereplője Felicity Jones (A mindenség elmélete) lesz

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.